Brazilië bewaakt Zuid-Amerika Katwijks ombudsteam begonnen Martelaars handhaven rust voor zakenmensen Groter Tulip Time Festival eist grondige voorbereiding Sassenheim gaat beeld aankopen NOORDWIJKSE PAARDEN MOGEN WEL OP STRAND WOENSDAG 24 APRIL 197i Record opbrengst SASSENHEIM De tweedaagse dat v kerkeveiling van de Sassenheimse grens St. Pancratiusparochie heeft dit jaar den. een recordopbrengst opgeleverd. Het 2 uur zag er maandagnacht met een tus- zes u senstand van 19.000 gulden naar uit het ROME Dat het Brazilië-Latijns Amerika Tribunaal in Rome een scherpe veroordeling zou uitspreken over de fla grante schendingen van de meest elementaire mensenrechten in vele landen van het Zuidamerikaanse continent lag voor de hand. Het bewijsmateriaal, onder meer verzameld door Am nesty International, was zo overweldigend dat er geen twijfel kon bestaan. Door de veroordeling vestigde het tribunaal nog eens de aandacht op de mensonterende toestanden in Brazilië en elders. De Franse theoloog, erelid van de Jury 3eorges Casalis verklaarde dan ook terecht aan het eind van de zittingen dat hy graag een soort Club van Rome-aodie tegen marte lingen zou willen zien om net zoals ln het geval van de milieu vervui ling de wereld te waarschuwen voor de steeds toenemende martelingen en beknotting van menselijke rech ten. Het internationale tribunaal heeft zichzelf echter gelukkig meer taken opgelegd dan het uitspreken van een vrijblijvende veroordeling al leen. In één of twee volgende zittin gen wil het tribunaal dieper ingaan op de achtergronden van de schen ding van de mensenrechten en de martelmethoden van de regeringen. Onderdrukking Op die manier hoopt het tribunaal aan te tonen dat het martelen van gevangenen niet zomaar in de schoenen kan worden geschoven van enkele ontspoorde politici en politiemensen maar dat er een cau saal verband bestaat met de poli tie k-ecooomische situatie in La- tijns-Amerika die rust op een aan tal pijlers waar marteling moord en onderdrukking er een van is. Tijdens de zitting in Rome zijn en kele aspecten van het grotere ver band wel aangeroerd maar «liet in detail behandeld. De nieuwe zittin gen waar deze zaken besproken en berecht zullen worden zullen om streeks de Jaarwisseling plaatsvin den in Nederland België of West- Duitsland. Eeti Nederlandse werk groep zal voor deze zittingen een rapport „Kerk en Staat" verder zal van de multinationals terwijl het reeds bestaande concept van het rapport Krk e-n Staat" verder zal worden uitgewerkt. De Italiaanse anthropoloog dr. Biocca die het achthonderd pagina's teileo de rapport samenstelde over het Es kader des Doods en de martelingen m Brazilië besloot zijn rapport met met ter sprake gekomen conclusies over de oorzaak van de terreur. Een korte samenvatting van deze con clusies toont aan in welke richting de komende zittingen van het tri bunaal zich zullen bewegen en is een aanduiding dat vooral de mul tinationale ondernemingen, zoals ITT, onder vuur zullen komen. Multinationals In zijn algemeenheid stelt prof. Biocca vast dat de Braziliaanse wetgeving de belangen van de mul tinationals bevordert en daarmee het volk tekort doet. Volgens Biocca streven de multinationals naar goedkope, gehoorzame arbeiders om daarna de winst en rijkdom van het land te exporteren in plaats van die ten goede te laten komen aan de ontwikkeling van het land zelf. De Braziliaanse militairen bezitten een doctrine van Nationale Veilig heid waarop zijn hun wetgeving en daden baseren. Brazilië wordt door de multinationals beschouwd als het laatste „nationalistische" bolwerk in Zuid-Amerika en door de toene mende denationalisatie van indu strie en economie neigt de steeds rijker wordende fraktie van de be volking er naar zich meer en meer te verenigen met de buitengewoon sterke multinationale complexen. Maar, zegt prof. Biocca. gezien van uit een antropologisch standpunt autoriseren de waargenomen feiten ons te verklaren dat de heersers in Brazilië wel degelijk weten wat zij doen en bewust hun land verraden. Om hun politiek te rechtvaardigen, verzekert het regiem dat de doctri ne van Nationale Veiligheid, ln wel ke naam de martelingen worden uitgevoerd, heeft geleid tot een snelle groei van het nationaal pro- dukt. Het vergeet er echter bij te zeggen dat deze snelle groei niet betekent, en ook niet is bedoeld, om de levensomstandigheden van de massa's te verbeteren. Dit is zo dui delijk zichtbaar dat de ex-president Medici, met een mengeling van ver bazing en sarcasme eens naar waarheid verklaarde: „Met Brazilië gaat het goed. alleen met de men sen gaat het slecht". Inkomensverdeling Volgens Biocca is 't dilemma van Brazilië dat het voor de keus stond een betere inkomensverdeling na te streven of de rijkdommen van het land nog meer te concentreren in de handen van enkelen. De econo men van het regiem kozen de twee de manier omdat volgens hen een verdeling van de inkomens gezien het grote aantal armen de rijken alleen armer zou maken en de ar men niet^ rijker. Dit zou leiden tot een gebrek aan investeringen en de economie zou stagneren. Deze theorie bevoordeelt de multinationele ondernemingen die geen belang hebben in het scheppen van een binnenlandse markt die toch niets kan betalen. Het leidt ertoe dat de steeds hogere KATWIJK V.V.V.-directeur goederen in natura, dankzij zijn sic Festival voor te bereiden en die het ook in de festival week bij- zander druk hebben gehad, kun nen even op adem komen. Niet voor lang, want vrijdag komt de stroom van gasten weer op gang. vaatje moeten worden getapt. Dat wil zeggen, dat de organisatoren niet meer afhankelijk behoeven te zijn van goede vrienden. Er zal zeker tijdig moeten wor den geprobeerd voor deze belang- die het corso-1 mei-weekeinde in rijke ontmoeting op muzikaal ni de Kust- en Bollenstreek door brengen. In deze dagen zal onge twijfeld nog wel eens worden te ruggeblikt op dat festival. Het Door Cees Combee tweede in successie, dat beslist een succes mag worden genoemd de raad moet worden genomen en waarvoor Katwijk de noeste werkers en werksters van het V.V.V.-kantoor wel heel erg dankbaar mag zijn. Het is ge eneenvoudige zaak zo'n gehecht internationaal gebeuren gestalte te moeten geven als er nauwe lijks een cent in kas is. Zo'n fes tival kost altijd nog een slordige sprekken met dirigenten en be stuurders van de orkesten heb ben uitgewezen, dat zij alleen maar wisten dat ze moesten deel nemen aan een concours in een zaal. Over het buitengebeuren wa ren ze niet ingelicht. Wel stond er, zo hebben we zelf geconsta teerd, op nagenoeg alle inschrijf formulieren van Concerts Abroad 'good marching band'. Gevolg dat ze ook werden ingedeeld voor het gebeuren in het sportpark „Nieuw Zuid" met als kater voor orga nisatoren en publiek, dat deze ge zelschappen, éénmaal in Katwijk zijnde, verklaarden niet te kun nen deelnemen, omdat ze óf de juiste instrumenten niet bij zich hadden óf niet over marskledine beschikten. Ook het zonder meer wegblijven van Amerikaanse ge- Een simpele mededeling, dat de 'zeteohiiPPen bij een koffieconcert veau tussen Jongeren van twee werelddelen subsidie te krijgen van gemeente, provincie en rijk. Zo'n cultureel gebeuren moet wor den gesteund. Onverteerbaar is 't bijvoorbeeld, dat een besluit over gemeentelijke bijdrage door raadscommissie goedkeuring heeft het voorlopige voor- sn W. is beslist niet oldoende. Ook organisatorisch zal men zestig tot zeventigduizend gulden. ev€neens anders moeten gaan Daarbij is dan nog niet gerekend ^^en "m de mankracht, die er voor nodig was om de organisatie van zo'n groots evenement te realiseren, Door veel Katwijkers is na- i zullen we niet noemen, de mensen WV-kantoor niet al te zwaar te belasten. Vooral niet, omdat het rulip Time Festival valt in een tijd, dat de Kunst- en Bollen streek overspoeld wordt door dat er dan zo licht iemand wordt buitenlandse gasten. We hebben tijdens 't eerste festival in 1973 al gepleit voor het samenstellen van 'n commissie, die zich met de or- boezicht tijdens de fesitivalweek, g^isatie gaat belasten. Waarbij vergeten werk verzet. Bij het inrichten ie sporthal "Cleyn Duin", bij het bij het afbreken van het podium en het op de visserij geënte de cor en bij zoveel andere dingen. Vol lof over wat men heeft be leefd, zijn de buitenlandse gas ten huiswaarts gekeerd. Ze heb ben het erg naar hun zin gehad tijdens het festival. Het musice ren van een genoegen en het verblijf in de Katwijkse gezinnen. De Jongelui zijn er gastvrij ont vangen en hebben vaak veel meer gekregen dan die rond f 10,- die ze hebben moeten neertellen, voor logies met ontbijt per dag. ieder commisielid een duidelijk omschreven taak moet krijgen, waarvoor hij dan ook verantwoor delijk blijft todat het festival fi nancieel is afgewikkeld. Zo'n com missielid kan dan weer mensen om zich heen verzamelen, die hem behulpzaam zijn bij het volvoeren van de opdracht. Een meer professionele aanpak dus. Vooral nodig als het festival uitgroeit tot een evenement van groots allure en met veel deelne mers. Momenteel heeft men in Willem Laros, die de muzikale Wanklanketi over die huisvesting kant van het muziekfeest behan- werden niet gehoord. Niet van de delt, één betaalde kracht. Dat Jongeren en ook niet van de oude ren. Die ongeveer duizend gasten, die een dag of vijf in Katwijk ver bleven hebben het financieel voor Katwijk tot gemaafct. Katwijks tweede Tulip Time In ternational Music Festival is ten einde. Het is welhaast zeker, dat er volgend Jaar een derde editie zouden er in de toekomst mis schien wel eens meerdere moe ten worden. Zeker als het Katwijk se festival de omvang van dat in goede week Kerkrade zou krijgen. Zaken, die goed overwogen dienen te worden en die men niet snel genoeg aan de orde kan stellen. Dan is er nog een punt. Tijdens dit muziekfeest komt. Wan- dit muziekfeest is duidelijk geble- neer men de enthosiaste Ameri kanen mag geloven met veel r korpsen en deelnemers. ken. dat men veel te weinig van deelnemende Amerikaanse korpsen afwist. Concerts Abroad dan nu het geval is geweest. Zelfs >n doodgewone touroperator in man ais Paul Lavalle New York met als specialiteit het klaarde daartoe heft zijne te zul- overvliegen, onderbrengen len bijdragen. Afwachten De Katwijker is nuchter genoeg om niet te gaan Juichen voor 't net bol staat van de vis". Komt dat derde Tulp Time Fes tival er werkelijk ln 1975, dan is het wel zaak dat in Katwijk proberen festivals te organiseren in Europa voor Amerikaan se schoolbands zal een muzi kaal gevormde contactman moe ten aanwijzen, die de organisato ren tijdig en exact inlicht over de kwaliteiten van de gezelschappen. New York snel met de organisatie Dan doet zich het probleem niet krijgen door gulle medewerking show wedstrijd. kan niet door de beugel. Zaken, waartegen de organisatoren op dat moment machteloos stonden. Al doende leert men. Het zal Chris Verplamcke ai V.V.V-voor zitter mr. Jan van der Plas, die zich evenais Verplancke bizon- der heeft ingespannen om dit tweede Tulip Time Festival tot een succes te maken, duidelijk zijn dat al die oneffenheden snel op een rijtje moeten worden ge zet en aan Concerts Abroad moe ten worden voorgelegd. Katwijk zal, als het dit festival tot *en jaarlijks gebeuren wil verheffen, de touwtjes strak in handen moe ten nemen en aan het Amerikaan se bureau een pakket van voor waarden moeten voorleggen op basis waarvan men bereid is tot verdere samenwerking. Een niet al te moeilijke zaak dunkt ons. Concerts Abroad levert de ge zelschappen en zorgt dat ze hier komen en worden ondergebracht —het is per slot van rekening een puur zakelijke onderneming, die het financieel belangrijker vindt twintig inplaats van zeven groe pen over te vliegen en Katwijk regelt de hele organisatie van het festival zonder inmenging van buitenaf. Nogmaals en dan tenslotte. We hebben grote waardering voor wat er is gepresteerd door de Katwijkse V.V.V om het tweede Tulip Time Festival te organise ren. Veel, onnoemelijk veel vrije tijd is er door velen, ook vanuit de gemeenschap, opgeofferd. Er zijn mensen geweest, die een he le week voor eigen rekening va kantie hebben genomen. Om toe zicht in de zaal te houden aller lei hand- en spandiensten te ver richten en om te fungeren als se cretaris van een dikbetaalde Jury. Gelewidg dat men dat er voor over heeft om Katwijks muziekfestiva. van de grond te tillen. Mensen, waarop men kan bouwen en die men in de toekomst hard nodig heeft. Er moet dan wel onder de meest optimale omstandigheden gewerkt kunnen worden. Omdat te bereiken en om een goede or ganisatie te krijgen zullen in de komende maanden duidelijk ver regaande beslissingen moeten wor den genomen. In het belang van een goede voortgang van het Tu lip Time International Music Festival 1 De beroemde haven van Rio zitter Lelio Bassa ia Rome dat het de Janeiro. In de binnenlanden zich niet met allerlei za- van Brazilië ziet het er echter niet overal zo fraai uit. ken tegelijk kan bezighouden maar dat in de toekomst heus ook wel eens gesproken zou worden over bijvoorbeeld de positie van de dissi denten in Rusland. winsten naar het buitenland ver dwijnen en dat door de regering laag gehouden lonen verzekeren dat Tevens opperde hij de mogelijkheid de produkten van de multinationals van het tribunaal scherp kunnen concurreren op de instituut te maken wereldmarkt. lijker wordt dat Door de aanwezigheid op het Ame- rechtsorde in de wereld ?n permanent steeds duide- bestaande rikaanse continent van andere lan den met onafhankelijke vakbonden sociale organisaties voelen de machte is de rechten van de mens te waarborgen. Ook tegenstanders het tribunaal zullen moeten in- multinatinals zich niet geheel op z*en ^at het ontstaan van dit zelf- ziliaanse regering zich aan als de internationale recht en vele rechts- waakhond van het continent. Brazi- staten. Oppositie Doordat de multinationals en de Braziliaanse regering van elkaar af hankelijk zijn is het in beider be lang elke vorm van oppositie de kop in te drukken en direct te be stempelen als communistische agi tatie. De martelingen en moorden die hier een gevolg van zijn,, zijn een geïntegreerd onderdeel géwor den van de gemeenschappelijke poli tiek en leidde ertoe dat martelingen geen incidentele ontsporingen zijn maar een wezenlijk onderdeel vor men van constante terreur en als waarschuwing dienen aan al dege nen die zich verzetten tegen de huidige ontwikkelingen. In zijn slotwoord schrijft Biocca. die duidelijk stelt te spreken als wetenschapsman en daarom geen veroordeling wil uitspreken, dat martelen de grootste misdaad is te gen de menselijke waardigheid die zijn oorsprong vindt in de sociale struktuur die gebaseerd is op de uit buiting van de ene mens door de andere. „Dit sociale programma heeft een tereur-strategie nodig en ik geloof dat de militaire dlktatuur slechts de uiterlijke verschijning van een dergelijk programma is". Biocca is ervan overtuigd dat de martelingen in Brazilië niets te ma ken hebben met ethnische of cultu rele eigenaardigheden van het Bra ziliaanse volk maar overal ter we reld kunnen optreden waar een dergelijke socio-politiek de macht overneemt. Omdat de meeste multinationals hun hoofdkwartier in de Verenigde Staten hebben gevestigd ziet het er naar uit dat vooral dat land be schuldigd zal worden als de auctor intellectualis van de martelingen. Ongetwijfeld zal dit weer leiden tot beschuldigingen aan het adres van het Tribunaal dat het een eenzijdi ge anti-Amerikaanse houding aan neemt. Om deze beschuldigingen de kop in te drukken verklaarde voor- Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Natasja, dr. van A. J. Doornheim J. E. M. Peeren; Robertus zn van Geus en M. C. Bakker; WUnand. 5 van L. Montanje en P. van der M< OPENING "WACHTSCHIP- ZOETERWOUDE De zeeverken ners van de Lodewyksgroep in Zoe- terwoude nodigen iedereen uit tot het by wonen van de opening van hun nieuwe „wachtschip". Het schip ligt aan het Laantje de Goede Her der by het voetbalveld van de v.v. Meerburg. De opening van het nieuwe wacht schip vindt plaats op Koninginnedag om 3 uur. De openingshandeling wordt door wethouder Duindam ve- richt. Ook huuractie in Juwelenwijk LEIDEN In een door het actie comité Juwelenwijk van de BHW ge organiseerde buurtvergadering is be sloten de verhoging van stookkosten niet te betalen en met ingang van 1 mei f 10,van de huurverhoging af te trekken. De vergadering sprak als haar mening uit, dat ze niet wil meewerken aan verrijking van de olieconcerns, omdat de verhoging volgens de Gemeentelijke Woning stichting wordt veroorzaakt door stijging van de prijs van ruVe olie. SASSENHEIM Het eerste resul taat van de al enige jaren geleden ingestelde adviescommissie aankoop kunstwerken zal binnen enige tijd in Sassenheim zichtbaar worden. Uit de inmiddels voor dit doel gevormde reserve van 30.000 gulden zal een kunstwerk van de heer W. Bosman uit Santpoort worden aangekocht, dat een plaatsje zal krijgen aan de Hoofdstraat ter hoogte van de ge heel gerestaureerde Hervormde Kerk. Het kunstwerk, een beeld, zal qua vorm en grootte aan de situatie ter plaats worden aangeplast. De heer Bosman, die vrij veel non-figuratief werk heeft gemaakt, zal voordat hij enkele schetsontwerpen maakt, nog met de adviescommissie over de juiste plaats voor het beeld overleg plegen. Om wat voor bedrag het uit eindelijk zal gaan, valt op het ogen blik nog niet met zekerheid te zeg gen. Wel dat het niet in de bedoeling van de commissie (en het college, dat uiteindelijk het laatste woord heeft over schetsontwerp en definitieve opdracht) ligt om in één keer de ge hele "kunst"-reserve op te souperen. Ook voor een of meer andere plaat sen in Sassenheim wordt aan een kunstwerk gedacht. Sassenheim is op het ogenblik "arm" aan eigen kunst bezit en heeft mede hierdoor beslo ten tot de vorming van het reserve fonds en de instelling van de advies commissie. Overigens: naast de heer Bosman uit Santpoort was ook de heer P. W. M. C. van Crimpen uit Hippolytus- hoef kandidaat voor de opdracht voor het maken van een schetsont werp. De adviescommissie heeft ech ter uiteindelijk voorkeur voor de heer Bosman uitgesproken en het college in deze zin geadviseerd. Kort na 1 mei hoopt het college de op dracht tot het maken van het schets ontwerp te kunnen geven. kerkeveiling voor het eerst de 50 000 guldet zou kunnen worden overschre Gisteravond, toen omstreek afslager Pim Hul.sbn ur praten voor de laatste kei .verkocht" kon laten horei ruin voor zelfs Nederland unieke op. brengst. waarvan pastoor Van Bockx meer sprakeloos was. „Bij mijn we ten." zo zei hij later. „Is er slechj één keer 2j opbrengst weest". De overigens niet noodlijdend Pancratius-parochie zal dit geld da onder het motto „een appeltje de dorst" bijeen is geveild vooi gedeelte aanwenden om wat" aan d akoestiek van het kerkgebouw doen. Vooral wanneer de kerk sl matig is bezet is die vervorming het geluid zodanig dat verbet erin geen overbodige luxe is. Een 18-jarig Leids meisje kreeg eei been- en een hoofdwond, toen zij gij termiddag op het Wagnerplein me haar brommer onder een auto kwam Het ongeluk gebeurde op het momeu dat het meisje met haar bromfiet tussen een aantal op het plein gepar keerde auto's need. Een naderend automobilist kon een aanrijding nle meer voorkomen, toen hij het meisj plotseling voor zich zag opdoemen, NOORDWIJK Alleen paarden van Noordwijkse manegehouden mogen in het vervolg het strand - in de badplaats nog betreden. Voor bonafide particulieren (ei genaren van paarden in Noord- wyk) zal. eveneens een regeling worden getroffen, zegde burge- 1 meester Bonnike de gemeenteraad gisteravond toe. Zij. die een rit over het strand willen maken vanuit Wassenaar of Katwijk, moeten dit in Noord- wijk verlaten en hun weg vervol- gen over de boulevard. Deze maatregel heeft de gemeente getroffen, omdat 't aantal klach- ten over irritatie en ongevallen b de laatste tijd sterk was toegeno- 1 Een kijkje op de puffende en proevende mensenmenigte die] voortschuifelt tussen al het moois op de Huishoudbeurs die momenteel in de Amsterdamse RAI ivordt gehouden. Door Willem Chr. Nijeboer KATWIJK Katwijk heeft een ombudsteam. Na een half jaar van voorbesprekingen en voorbereidin gen is het team zo ver dat men met het ombudswerk kan aanvangen. Een maal per week. op woensdagavond wordt tussen half acht en half ne gen spreekuur gehouden op het adres Fazantstraat 15. Voor dringende za ken staan drie telefoonnumers open. Dat van Ger Helder, tel. 72626 dat van Ria de la Haye, tel. 74327 en dat van Teunie en Bram van der Perk, tel. 74389. Het team is behulpzaam bij: het invullen fan formulieren voor aller lei doeleinden, het schrijven van be zwaarschriften en verzoeken, belas tingkwesties, hulp aan gewetensbe zwaarden militaire dienst, vragen rond uitkeringen van sociale verzeke ringen en bij het oplossen van huur kwesties. -de bedoeling om hulp te bieden van uit een bepaalde politieke richting. "Dan ben je voor een bepaalde groepering niet bereikbaar", zegt Ger Helder, één van de initiatiefne mers. "Het team moet losstaan van politieke partij-belangen. We heb ben in het begin gehoopt dat veel instanties en groeperingen erbij zou den komen. We hebben dat ook via het PPR-actiecentrum uitgedra gen". Aan het ombudsteam werken mee: mensen van de PvdA, waar mee het PPR-aotiecentrum goede contacten onderhoudt, uiteraard ver tegenwoordigers van de PPR, de bouwbond NVV. afdeling Katwijk en de Christelijke Besturenbond. Daar naast een aantal deskundigen. Vooral het meedoen van de Chris telijke Besturenbond beschouwen de leden van het ombudsteam bij mon de van de heer Ger Helder als erg belangrijk. "Zeker in Katwijk waar die instantie een vertrouwde naam heeft". De namen van de deskundi gen die hun medewerking aan het ombudsteam hebben toegezegd wil Ger Helder niet bekend maken. "Die mensen willea met genoemd worden anders krijgen ze de mensen recht streeks benaderd. We willen altijd eerst met de betrokkenen overleg gen voordat we een deskundige in schakelen". Met nadruk zegt de heer Helder, derde op de kandidatenlijst voor de gemeenteraad van de PPR, dat het initiatief tot het ombudsteam niet te maken heeft met de gemeentepoli tiek of met de raadsverkiezingen. "Het actiecentrum bestaat nog niet zo lang. We hadden het bijvoorbeeld niet drie jaar eerder kunnen bren gen, want in februari bestond het ac tiecentrum een Jaar. Daar komt bij dat je met een groep deskundigen moet gaan praten, want je moet de mensen ook werkelijk kunnen hel pen. We zijn nu een half Jaar bezig met de voorbereiding. We willen nu voor de zomer nog wat doen. Als we één of twee maanden wachten, dan kun nen we wel beter wachten tot na de zomer. We hebben een team van enthousiaste mensen, die zich erach ter hebben gezet. Dat enthousiasme moeten we nu niet breken". 'Het is natuurlijk een zaak die je van te voren goed moet doorspreke De mensen die op het spreekuur zt ten en die achter de telefoon zitti u moeten kunnen zwijgen. Problem die hen ter ore komen, moeten tuurlijk niet verder komen. Dat h« ook duidelijk a f gesproken hoefte zal kunnen voorzien. "Ik li gaan flauw idee of het direct al dr zal worden. Persoonlijk heb ik de druk dat het een zaak is die m( groeien. Als de mensen merken je Je bewust wilt inzetten voor problemen, vertellen ze dat wel der aan hun buren, familielede! kennissen. Ik ben ervan overti dat er dan wel veel mensen zulli komen". De leden van het om bui team zijn behalve die hun telefoo nummer beschikbaar hebben steld: Aat van Duijn-Kril Dick Glasberen. Bert Haasnoot, na Glasbergen en J. de Nooijer. Het ombudsteam zal een mi vorm worden van een doorverf zende instantie en een actief-behul zame. "Het gaat er duidelijk ni om dat we andere instellingen stichtingen gaan beconcurreren.".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4