Mevrouw Van Heel stal de show jfls^/rK agenda Stipdonk: er zijn geen huurovereenkomsten Belangstelling Politiek Café" loopt terug Binnen 2 jaar geen wijziging in dienstverband van brandweerpersoneel Controle zinvol 0 De staatssecretarissen achter een pilsje. (Foto Jan Holvast) LEIDERDORP De belang stelling voor 't politieke café loopt 'n beetje terug in Leiderdorp. De overgrote WD groep was niet niet meer zo stringent aanwezig. Hoofdzakelijk PvdA-ers flankeer den gisteravond de staatssecreta rissen Polak en De Goede. Charmante KVP-ster mevrouw Van Heel. tweede kamerlid, ter el- der uren opgetrommeld stal de ghow. Zij kreeg van gesprekslei der Hielbrink de meeste vragen te beantwoorden. Die vragenbeantwoording be trof voornamelijk de ontwikke lingssamenwerking met de derde landen. Pater Winkelmolen was uitgenodigd om wat over Tanzania te vertellen. Hij is er al Jaren en weet er veel van. De gesprekslei der betwijfelde of de pater er ei genlijk wel was. Er zat niemand als zodanig verkleed in het sfeer volle etablissement van Wik v.d. Wijngaard. Maar een korte kreet tussen de menigte aan de bar maakte aan de twijfel een eind. In een felrode coltrui waarom heen een spijkerpak, zat deze pa ter namelijk erg veel op Ed van Thijn te lijken. Mevrouw Van Heel deelde mee dat er streng op toegezien werd dat de ca. 12 mil joen voor ontwikkelingshulp niet aan wapens uitgegeven werd. Zij vertelde ook dat 't er in de prak tijk niet op aankwam hoevéél geld °r aan ontwikkelingshulp uitgege ven werd maar hoe de mentaliteit ">m te helpen er uitzag. Een verrassende vraag of lie er opmerking uit de zaal was: Bemoei Je niet met t geld dat ge geven wordt. Als men in de ontwikkelingslan den denkt dat aan wapens uit te moeten geven voor hun vrij heidsstrijd dan moet dat gebeu ren, de rijke gevers moeten geen voorwaarden stellen mogen worden. Riet Uhlenbeok vain D'66 wist niet precies of een pater ook 'n meneer was en vergiste zich ln de aan spreektitel. Dat gaf weer aanlei ding tot grote hilariteit in het café. Op de waag aan staatsse cretaris Polak, gekleed in ge streept overhemd met geruite stropdas, op welk termijn men 'n gewest dacht te verkijgen: Dat tempo hangt af van het tempo waarin de Staten Generaal 't wil behandelen. Hij dacht dat binnen 3 4 jaren het gewest een begin zou kunnen krijgen. Mevrouw v. Heel, het slimme KVP-kamerlid, vroeg wat de knelpunten waren met de twee bestaande gewesten, Rijnmond en 't Gooi. Polak (PvdA) antwoordde triest: Rijn mond is 'n voorbeeld zoals 't niet moet. Eén fout was dat dat de coördinatie tussen Rijk en de uit voering bij de gemeentebesturen oleef. De tweede fout vond hij de financiële regeling. Eerst het Rijk maakt de begroting en wat dan tekort komt moet uit de kas van de gemeenten komen. Die krijgen die uitgaven dan verplicht op hun begroting. Dat zijn wel de twee oorzaken dat het ln Rijn mond niet zo goed is gegaan. In het Gooi is het iets anders. Daar is men wij willig tot 'n gewest ge komen en met vallen en opstaan begint daar iets goeds te groeien. Mevrouw Van Heel KVP-afge- vaardigde sprak op 't eind nog: Wij kamerleden moeten er meer op uit. 't Is vaak een duffe boel ln de Kamer. Het contact met men sen en kiezers moeten wij niet ver geten. Zij bedoelde daarmee dat de kamerleden vaak teveel in de duffe kamer bleven zitten. De paden op de lanen in, na de ver kiezingen zullen de kiezers het wel weer zien. LEIDEN Volgende week woens dag zal door de rechter vonnis wor den gewezen in de zaak, die Marok kaanse bewoners van het pand Steenschuur 7 hebben aangespannen tegen hun huisbaas, J. Stipdonk. Dit besliste kantonrechter mr. W. de Ko ning hedenmorgen. Stipdonk. die zelf niet op deze tweede zitting verscheen, maakte let terlijk en figuurlijk ter elfder ure gebruik van de mogelijkheid die hem veertien dagen geleden is geboden, tot schriftelijk verweer tegen de klachten die de Marokkanen hebben geuit. Zij eisen van hem, dat de bepalingen van de Huurwet ook op hun overeenkomst worden toegepast, dat hun kameraad Hamdi, die door Stipdonk op straat is gezet, zijn ka mer terugkrijgt en dat hij hun huur- genot en rust niet verder zal ver storen. Stipdonks raadsman, mr. W. B. H. A. Heskes overhandigde op de zitting van vanmorgen het schrifte lijk verweer. Daarin beweerde de huisbaas, dat er tussen hem en Ham di. na diens terugkeer van vakantie geen nieuwe overeenkomst was ge sloten. Het bestaan hiervan ontken de hij ook ln het geval van negen andere Marokkanen. Slechts met vijf bewoners zou Stipdonk wel een over eenkomst hebben gesloten. Hij wees er op, dat hij niet per kamer, maar per bed verhuurt en schreef verder dat de Marokkanen, die hij ook nu nog uit huis zou willen zetten, men sen zijn waarmee hij als bewoner niet kan omgaan. Leo Neve, vertegen- mondeling onmiddellijk het gestelde woordiger van het Juridisch Advies- in Stipdonks schriftelijk verweer, bureau, dat de Marokkanen rechts- terwijl Heskes al even mondeling bij kundige bijstand verleent, ontkende het verweer persisteerde. -te|e(oon 25260 Strandloop De Leidse politie Sportvereniging organiseert op zaterdag 27 april voor de achtste keer de bekende Oranje Strandloop. Het is een prestatieloop, waarbij het wedstrijdelement ont breekt, zodat Jong en oud mee kan rennen. Er wordt gelopen op het strand tussen Katwijk en Wassenaar. De start is om 2 uur in de middag op het strand van Katwijk, in de buurt van de strandexploitatie "Willy". Er is 'n afstand van 3.5 kilometer, die in hoofdzaak voor de Jeugd is bedoeld. Natuurlijk kunnen ook ouderen hier aan deelnemen. Voorts zijn er afstanden van 5 en van 10 kilometer. Alsof het niks is. Al met al een prachtige gelegen heid om iets aan de lichamelijke conditie te doen. Men kan zich inschrijven aan het bureau van politie aan de Zonne veldstraat in Leiden. Blindenbonden De drie samenwerkende blinden bonden houden zaterdag 27 april 1974 weer een contactmiddag, aan vang 2 uur, in de zaal van de speel tuinvereniging "Zuiderkwartier", Anjelierstraat. Tuinstad wijk te Lei den. Hoogtepunt op deze middag is een causerie: "Van Paardetram-bus", te houden door de heer Zwart van de NZHVM. Lokaal bereikbaar met de buslijnen: 13, 14, 40, 41. 42 en 46 uit stappen halte Lammenschansweg. Petruskerk te Leiden. Bij vervoers- moeilijkheden bellen0171026017, 34266, 92879. Niet zinvol De heer H. F. P. Joosten promo veert morgen in Nijmegen in de wis kunde en natuurwetenschappen. Eén van zijn stellingen luidt als volgt: "Gezien de plaatselijke zeer hoge bevolkingsdichtheid in Nederland lijkt het niet zinvol om het honora rium van zittende burgemeesters te relateren aan het aantal inwoners van de gemeente". Nat houden Leiderdorper Willem Koning, ge meenteambtenaar bij Gemeentewer ken in Leiderdorp adviseert de "nieu we buurtbewoners" als zij hun tuin sproeien ook de nieuwe aanplant van gemeen te boinen vlakbü him erf een plons water te geven. Door de langdurige droogte dreigt deze nieu we aanplant in de "drooghoek" te recht te komen. Verder geeft hij nog een originele tip: Als u op vakantie gaat vraag dan aan de buurvrouw die uw planten en poes in huis ver zorgt ook het toilet 'n paar keer door te trekken! Als dat een week of 3, 4 niet gebeurt is er kans dat u riool- verstopping krijgt, doordat de afvoer naar het hoofdriool belemmert gaat raken door opgehoopt vuil. Redaktie Paul Wolfswinkel kleding, alsmede een modeshow door de eeuwen heen, te beginnen met het vijgeblad van Eva". Peerke Hoge bloeddruk, wie en waarom? Daarover spreekt dokter L. A. Voer- mans donderdagavond om kwart over acht voor de r.k. EHBO-ver- eniging Peerke Donders. Ook ande ren zijn welkom in de Don Bosco- school, ingang Beyerincklaan 15a, in Leiden. WASSENAAR In het raadhuis heeft een gesprek plaats gehad tus sen de ambtenarenorganisaties, re presentatief voor het brandweerper soneel en een delegatie uit het ge meentebestuur. Concreet werd overeengekomen dat er geen sprake van kan zijn dat in het dienstverband van het beroeps- personeel binnen 'tenminste 2 jaar wijziging zal kunnen worden ge bracht. Op aandringen van de amb tenarenorganisaties zal op korte ter mijn een op het personeelsbestand en op de positie van de betrokkenen uit gewerkt schema worden samenge steld ten aanzien van de eventueel mogelijke realisering van de fasen van het z.g. actieplan voor de reor ganisatie van de brandweer. Dit schema zal uiteraard in overleg met de ambtenarenorganisaties worden behandeld, zo mogelijk voor 1 okto ber as. In de gegeven omstandigheden ligt het voor de hand, dat het op peil brengen van het vrij will igersbestand via een wervingsactie zal worden na gestreefd. Deze activiteit zou overi gens ook, wanneer er geen reorgani satieplan aan de orde was, ter hand genomen moeten worden. Het college van burgemeester en wethouders zal as. vrijdag zowel met de leden van de beroepskern als met de vrijwilligers over een en ander een gesprek hebben. Aldus de tekst van een verklaring van het gemeentebestuur van Was senaar. Zoals bekend wordt er door een ambtelijke commissie al geruime tijd overleg gepleegd over een reor ganisatie van d ebrandweer en is er in de kring van het beroepsbrand- weerpersoneel ongerustheid ontstaan over hun toekomstige positie. Het z.g. actieplan, dat door de ambtelijke werkgroep is samengesteld, voorziet in een geleidelijke overschakeling op een uit vrijwilligers bestaand brand weerkorps. Aanleiding tot het organisatie-on derzoek was de opvatting van de ge meenteraad tot uitdrukking geko men in de begrotingsvergadering van januari 1973 dat de kosten van de Wassenaarse brandweer tot een on gekende hoogte waren gestegen. Zoeter wovilse raad komt donderdag bij elkaar ZOETERWOUDE "Het Vierde Eendje" zal, als de raadsleden er in de raadsvergadering van 25 april hun goedkeuring aan hechten, wor den omgebouwd tot peuterspeelzaal. Voor de verbouwing van deze loka liteit wordt een bedrag van f 2500,- nodlg geacht. Het huurbedrag dat de Stichting Peuterspeelzaal Zoeter- woude-Rijndijk zal moeten gaan be talen is vastgesteld op f 1000,- per jaar. Voorstel van burgemeester en wet houders tot toetreding op de nieu we regeling Gewest Leiden Wijziging van de Algemene Poli tieverordening; Het door het bestuur van de Grote Westeindse Polder berekende lo- zingsrecht in verband met het lozen in genoemde polder; Akkoord gaan met de vestiging in het bestemmingsplan "Industrie terrein Grote Polder, le herziening" van: A. Hoegen-Dijkhof Handels maatschappij b.v. te Doetinchem; b. Avis b.v. te Rijswijk; c. Good Year (Nederland) b.v. te 's-Gravenhage; d. Ingersoll-Rand Benelux n.v. te Pljnacker; Beschikbaar stellen van een kre diet voor het aanbrengen van voor zieningen aan het gebouw "Het Vier de Eendje" en tot verhuur van een der lokaliteiten daarvan aan de Stich ting Peuterspeelzaal Zoeterwou- de-Rijndijk i.o.; Nemen van een voorbereidingsbe- sluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in verband met de bouw van een bedrijfsge bouw aan het adres Zuidbuurtseweg 10; Nemen van een voorbereidingsbe- sluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in verband met de bouw van een achteruitbouw achter het pand Oranjelaan 4; Verlenen van medewerking ex ar tikel 72 de Lager-onderwijswet 1920 inzake de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor nuttige handwer ken en schoonmaakartikelen ten be hoeve van de r.k. "St. Bernardus- school"; Alsvoren tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 der Lager- onderwysw. 1920 inzake de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen voor het rekenonderwijs ten behoeve van de r.k. "St. Bernardusschool"; Alsvoren tot het beschikbaarstel len van een krediet voor de aan schaffing van een cassette-recorder ten behoeve van de r.k. "Sjaloom- school". WOENSDAG 24 APRIL Woensdag Ten Katestraat. speeltulngebou» bejaardensociëteit Humanitas. 2 Geversstraat 65. Oegstgeest sociè. telt voor kamerbewoners en staanden, 812 uur nam Donderdag Breestraat 19, sociëteit dicapten. 25 i gehaa. Kreatief Sentrum, defenslevoorlich. .lng. 8—9 uur nam. Nieuw Minerva, bijeenkomst JOVD >n LSVN, spr. mr. W. J. Oeertsenu >ver gewestvorming 8 uur nam. Stadhuis. vergadering CommlM. roor de Financiën. 4.30 uur nam. Leiden (Beverinfc ►mat rk EHBO P dokter L. A. V hoge bloeddruk. 8.15 Petruszaal. Leiden. Ledenvergadertn» KABO. 8 uur nam. Apotheken De avond- nacht en zondagdiens der apotheken in de regio Leida wordt waargenomen door: Have» Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Apo. theek Voorschoten Leidseweg 2525. Tevens zaterdag tot 1 ui Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmim. park 8, tel. 53274. SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01718. 25202 Voor allen die ln moellljkl* Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Voc 'ewonde honden, katten, vogels Dag en nacht bereikbaar, tel 34687 Dierenambulance. Tel. 01710-34616 Release Hulpverleningsdienst Release: Nvt Rijn 20a. tel 24555 Ma t/m vrij 10 uur. nam. bovendien dl. t/m zr —5 uur nam met uitzondering vrij. middag. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gr«i rechtskundige bijstand Adres Celd Apothekersdljk 33 Opt Morsk war tier clubhuls Mk Morsweg 59. tel 30775 /ormingscentrum Troef dag. zelf koker nam. sociale kreatlvttelt nam en toneel, van 810 uur Dinsdag, eigen kleding ontwerpen Dienstencentrum informatie, dag Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en Informatiedien (1 gemeenschap Zuidwest tel 6411|tan Ziekentriduum Twentwel Het jaarlijks eucharistisoh zieken triduum wordt dit Jaar weer gehou den op 14 - 15 en 16 Mei a.s. in de Christus Dienaarkerk te Zoeterwou- de. Aanmeldingsformulieren zijn te ver krijgen bij de pastoor van de paro chiekerk en/of bij het secretariaat Lammenschansweg 3 te Leiden, tele foon 33474. Gistermiddag was het een 80- jarige Leidenaar, die op de Uiterste- gracht bij het afstappen van zijn fiets kwam te vallen. Hij brak bij de- e valpartij zijn heup. Sociëteit Twentewel, Breestraat openingstijden: elke dag behalve ma., do v.a. 21.00 uur Toegang vo lng mensen v.a 20 laar Sociale raadsvrouw Maandag: 10.8011.30 uur. Van gendorpstraat 36; dinsdag- 10301 uur Driftstraat 49a; woensdag. 10.C.. 11.00 uur DUkstraat 2a en 16.30--18.1 rha uur. Gerecht 10; donderdag 18 08 j- 20.00 uur. Stadhulsppleln 1; vrljdi 10.30—11.30 uur Herenstraat *5 rIJC Gespreksavonden Gespreksavonden Baht. I gem schap. Wo. 8 uur nam.. Kennedy 11. Oegstgeest. vr. 8.15 uur nam Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp Scheffer Boel plat „Het ambtenarencorps van Leiden heeft een viertal moeilijke jaren ach ter de rug. In een onderneming zou de boel, als de directie aldus handel de, plat gegooid zijn". Bestuur der Theo H. de Wilde tijdens de Jaar vergadering van de NKV-centrale Leiden. Aanstaande vrijdag zal de Leidse familie Scheffer, zoals ieder Jaar een voetbalwedstrijd spelen tegen be zoekers van café „De Gouden Leeuw". Het geheel zal voor vrienden, beken den en lachlustigen om 8 uur in de avonduren mee te beleven zijn op het LFC-terrein. De toegang is gratis, de hartelijkheid na afloop is groot en in de loop van de komende week zullen wij de uitslag bekend maken. Misschien Osmonds Wethouder Drenth van Leiderdorp klaagde op een party dat hij in de vier jaar dat hy aan het bewind is nog nooit 'n „eerste paal" gesla gen heeft. Vanmiddag gaat er weer 'n eerste paal in Leiderdorp in de grond voor de sportzaal in het Bin nenhof, maar deze paal zal wethou der mevr. Tichler van sportzaken zich wel niet af laten pakken. Misschien kan Engbert Drenth een klein paal tje slaan voor het nood winkelcen trum dat eind mei geopend gaat wor den? Ja. misschien. Eva Een bericht uit de omgeving. „In de benedenzaal van de Gere formeerde Kerk van Woubrug- ge vierde de plaatselijke afdeling van de Plattelandsvrouwen haar jaarfeest. Mevrouw Karstens, „Tan te Leentje", werd benoemd tot ere lid. De Groenoordhal gaat zaterdag middag een kleine herhaling bele ven van het optreden van The Os monds. "Muziek Expres" organi seert een Osmondnilddag met films over deze en andere idolen als The Rolling Stones en Mud. Ad Visser presenteert de Top-pop-discoshow Maar jammer voor alle meisjes (en jongens) die naar de Groenoord hal willen, het gebeuren tussen 2 en 7 uur is alleen voor diegenen, die een kaartje hebben via het muziek blad. Dat zijn er negenhonderd en daar blijft het bij. Café chantant In de Koord-studio, u weet wel Oude Rijn 88, grijpt morgenavond een evenement plaats dat daar nog nim mer plaatsgreep. Een café-chan- tant. Fred Valkenburg zal Duitse, Ne derlandse en Engelse liedjes zingen, en met de gitaar en de fluit muziek erbij maken. Zoals te doen gebruike lijk begint het zo rond acht uur en is de koffie weer overheerlijk. En de toegang is (hoe kan het anders) gra tia. DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank, Mr. C. Stolk had duidelijk twijfel bij het beantwoor den van de vraag, of het nu wel zo erg zinvol is om controle uit te oefenen op verkeersdeelnemers, die de spoor wegovergang aan de Haagweg te Lei den oversteken, voordat het rode waarschuwingslicht is gedoofd. "Het is een overweg met enkel spoo en er behoeft dus niet te worden ge vreesd, dat er vrijwel gelijktijdig twee treinen zullen passeren," aldus de president. Doch een politieman maakte dui delijk, dat de controle plaats vindt in het kader van een algemene waar schuwing. "Wanneer men bij deze overweg door het rode licht rijdt, doet men dat elders waar het wel gevaar kan. eveneens." zo zette hij uiteen en her innerde hierbij aan het dodelijk on geluk, dat kortgeleden plaats vond op de overweg nabij de Vink. Een autobestuurder die van de Wit te Singel kwam, reed de overweg op. toen het waarschuwingslicht nog brandde en werd aangehouden door de politieman, die aan de andere zijde stond. Deze gaf toe, dat meerdere autobe stuurders een dergelijke fout maken. "Maar ik kan er slechts één tegelijk aanhouden, om geen opstoppingen te veroorzaken, "aldus de agent." Het gaat meer om het principe," zo be toogde hij „want als we hier toelaten door een rood licht te rijden, zijn we nergens meer." De Officier van Justitie deelde het standpunt van de politie en eiste f. 30 boete tegen de autobestuurder. Vonnis over 14 dagen. rig •ezinsverzorging v> Stichting Gezinsverzorging,* Lelfll 1 --'ragen hulp bejaarden en land -a sleken en gezinsverzorging. M J vrll 9—10 i -10 i 45. tel. 49441 LI Moeders voor moeders Actie ..Moeders voor Moeders" Owfc yen bil zuster E. anssenNlemel tofdijk 32 Oegstgeest. tel 0171 53652. Maatschappelijk werk Stichting Bureau MaatschappeÉrr Verk Leiden, Oude Rlin 44c, tel. Ollf^i. —20931. Spreekuur dagelttks i 1 uur. maandagavond van 7 voensdagochtend van 9.301( Kinderopvang Jtatlonsweg 28, tel. 46881 Geopend y.30—12 uur, wo en C - vr. 9.30—13 uur Voor weduwen en weduwnaars Vereniging i weduwnaars, tel. Lelds advli oureau: 61112 \rchitecten baar onder 26385 Zitting op wo avo: LEIDEN De kleuters van Zonnehuis vierden gisteren feest. Hun kleuterleidster juffrouw Mooy trad in het huwelijk met H. Streng. Na de huwelijksvoltrekking wachtten de kleuters het bruidspaar met zelfgemaakte bloemen op. (Foto Jan Holvast) LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad BV Witte StngeJ 1 - Lelden Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur ELad Muider Maandabonnement 1 10.S Kwartaalabonnement f 30J1 Per Post f S2.$ Jaarabonnement f HO, Losse nummers f 0.' At>uuuemeuu»geiden bfj vooruit betaling te voldoen BU automs- uscne overschrijving geeD 0 minlstratie- en incassokosten Nanezorging van 18.0020.00 Zaterdag van 16 00—18.00 a TelefooD 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2