was in romiko luidelijk ijn gesprek mr. Van Stoel iet er Eis van tegen 'arts mille NVY: bezetting maakte nieuw van USFA wapen bot WERKNEMERS NAAST MIDDENSTANDERS HEDEXtX 20 (86) Hedex, het nieuwe middel bij hoofdpijn. r Huishoudbeurs Protest tegen spreidingsplan rijksdiensten kstelling VAN THIJN (PVDA): GOEDE TAND- HEELKUNDIGE BEHANDELING GEHANDICAPTE NOODZAKELIJK gpAG 23 APRIL 1974 PAGINA 7 ISKOU (ANP) Minister Van der Stoel heeft gister- od in Moskou gedurende anderhalf uur met zijn Rus- he ambtgenoot, Andrej Gromiko vrijwel uitsluitend conferentie over de Europese veiligheid en samen ging gesproken, die enkele maanden geleden in Genève fizaam de tweede fase is in gegaan. AMSTERDAM Tegen de 86-jari- Een triest verhaal deed een 43- ge Amsterdamse dr. J. S. heeft de arige getuige uit Zelhem, de chauf- offioier vam Justitie bij de rechtbank feur H. A. Berendsen, wiens vrouw in Amsterdam gisteren bij verstek in een ernstig stadium van kanker wegens het onbevoegd uitoefenen verkeerde (hetgeen de man alleen van de geneeskunst en het onbe- wist). S. vertelde het aan de vrouw, voegd en valselijk uitschrijven van Alleen zijn therapie zou nog een recepten een boete van f 20.000 (sub- 'cans op genezing geven, zei S., zo sidiair twee maanden hechtenis) vertelde de getuige. De vrouw met daarnaast drie maanden ge- mocht niet meer reizen en moest vangenisstraf voorwaardelijk geëist, meteen behandeld worden en als Niettegenstaande hem in 1953 al het t bestraüngsTpparaat gekocht levenslang de bevoegdheid ontzegd werd kon ze wel tachtig Jaar wor- was om de geneeskunst uit te oefe- den", had S. gezegd. De man kocht nen had S-, in de tweede helft van met geld van een hypotheek op zyn 1972 tot eind maart 1973 in de 'een- huis het toestal. Twee weken werd trale inrichting voor de S.-therapio' het gebruikt en toen overleed zijn kwam zijn belofte, dat hij f. 5.000,— zou te rug kopen niet na en de man liet be slag leggen op het tegoed van S bij Minister Van der Stoel (Buitenlandse Zaken) werd gisteren in Moskou begroet door zijn Rus sische ambtgenoot Gromiko. Van der Stoel brengt een zes-daags bezoek aan de Sow jet-Unie. patiënten behandeld. Bij onderzoek had S de patiënten medegedeeld, dat zij in een al dan niet ernstig sta dium van kanker of van een andere ziekte verkeerden, welke alleen door diens bank. bestraling zou kunnen worden ge- Aan alle mensen die over hem ge nezen. Zij konden in S. zijn inrich- klaagd hadden "zit een luchtie" ting worden bestraald, dan wel voor had S. in zijn verklaring bij het f 7.000 een bestralingsapparaat bij verhoor gezegd. Hij had ontkend hem kopen en thuis de behandeling handtekening 'doctor Van Stave- toepassen. Zelf betaalde S. voor de- rer-" te hebben gebruikt. "Voor f"'1 kortegolf bestralingsapparaiten thans de Nobelprijs aangevraagd. gesprekken concentreerden troepenverplaatsingen van tevoren aldus verklaarde de minister te melden, waarnemers vap de an dere partijen toe te laten tot ma noeuvres, waren volgens Gromiko "niet zonder meer slecht, maar bij zonder slecht". Voor het controleren troepenverplaatsingen in een joop, op het vrij verkeer ideeën en informatie, regelen om het wederzijds :iiwen te vergroten, het ni- saarop de derde en laatste en de eventuele oprichting permanent overlegorgaan, fliiko sprak, zo werd in Ne- delegatiekringen opge- duidelijke taal, althans dui- dan de Russische gedele- in Genèv xns Gromiko moet eerst resultaten ■nstemming worden bereikt beginselen freiniteit en niet-inmenging in binnenlandse aangelegen- i kan men daarna trach- eens te worden rerkeer. Nederlandse regering heeft :jke tactiek altijd beschouwd land zijn standpunt zal moeten her- poging, haar streven om de zien voor wat betreft het overlegor- de ontspanning door gaan. Op de opmerking reizen en vrije toegang tot pu- ook merkbaar te maken ie volkeren, te beperken. volgens Nederlanders antwoord maatregelen rertrouwen te vergroten. restelijke voorstellen die beogen ferentie. de conferentie zal worden groot land als de Sowjet-Unie AMSTERDAM (ANP) De In dustriebond NVV meent dat de be zetting van het atelier van Philips in f 4.000, zo deelde rechtbankpresi dent mr. G. Nomes, medé. Volgens schriftelijke verkla gen van twee artsen is S. te ziek om emoties van de terechtzitting te kun nen verdragen. Op 10 februari 1973 zond de VARA-tv een Ombudsman-pro gramma uit, dat ging over de the rapie van S. voor de bestrijding van kanker. Als getuige hoorde derecht- Het advies van de USFA-kern dat bank een medewerkster van dit de bonden begin maart ontvingen programma, werknemers van het atelier een lid van zijn bond. De heer -Lakerveld heeft daarop de luidde: concentratie Helmond, USFA, een actie is geweest heer Vianen gezegd dat hy bij de Eindhoven, of directe omgeving^ en geld klachten die een nieuw wapen bot maakte. De tweede bespreking aanwezig wilde Philips moet ernstig pogen andere bezig was met Pabond vermeldt dit in zijn orgaan zijn als er ander het personeel leden industriegroepen van de Industriebond NVV waren. Dat bleek niet het geval. „De keuze was toen niet moeilijk. f?!?.***.-™0?t,a^fng!n van .de a.cti® bÜ USFA gezwegen. „De publi- Het werk voor de leden gaat voor. Daaraan hebben wij hier in Brabant centrale overleg met Philips voert, te Nederland en de overige E.G.- landen menen, dat het instellen van permanent Europees veilig- WIK dat deze week zal verschijnen. Gedurende de tweeëndertig bezet- tingsdagen heeft de bond i de huidige tweede fa de conferentie en dat de tot nationale nu toe bereikte resultaten een top conferentie in de derde en laatste fase niet rechtvaardigen. Gromiko toonde zich duidelijk te- het leurgesteld over de Nederlandse reserves ten aanzien van de top, er merkte nogal zuur op, dat Neder- uitgelegd", Het hoofd van het district Eind hoven van de Industriebond NW, de WIK, heer A. Lakerveld, ontving op 4 fe bruari JJ. van Philips een telefoni- kerveld. Een begrijpelijk opvatting, aldus moet worden gehanteerd. Het overleg die al jaren gehoorde klacht op vergaderingen en congressen kennen dat de ongeorga- sche mededeling over het doorgaan niseerden teveel profiteren van het het gesprek op 12 februari met werk dat de leden via him contribu- De basis De heer Laker- tie mogelijk maken. „De industrie- ontbrak. Joke Butselaar. Zij USFA~ in vertelde dat de ombudsman gere- S. kreeg en men onderzoek. Niets het concern mankerend maakte zij een afspraak voor Helmond te interesseren. voor een consult met dr. S., waar Bondssecretaris J. van Otterloo van zij met een vriendin naar toe ging. de Industriebond NW, die met de Alles in de spreek- en behandelka- heer Lakerveld voor deze bond het mer was oud en versleten en maak- - _eer onfrisse indruk. Niet zegt dat bedryfsbezetting een wapen een keer waste S. tijdens het onder lÜ ïn, uiterste^ noodzaak zoek zijn handen, zo verklaarde ge- tuige. nauwelijks be- Aan S. gaf zij haar klachten op t Deze zaak was zijns inziens uitgere- vertelde bij een zekere K. in Baar) der Stoel, dat bekrachtiging E Indu^riebcmd'NK V heeft' de USFA-directie. veld wist echter niets over een af- bond spraak voor een gesprek, hy had al opvattingen daarover voorop' andere besprekingen. Alleen de heer J. Vianen het kend niet geschikt voor een actie met Philips heeft de regeringsleiders ten drie pogingen gelukte onrechte de indruk zou wekken dat Van der Stoel minister Gro- volledige ontspanning is bereikt, ver- klaarde Gromiko dat, als de resul- ontlokken taten niet bevredigend zijn, men in het weder- het geheel niet behoeft deel te ne men aan de derde afsluitende con- NKV loopt met uitgesproken dacht op gevestigd dat het USFA- ngen daarover voorop". personeel het werk kon voortzetten Ondanks de sluitingsplannen voel- in het op twaalf kilometer van Hel- w de den de USFA-werknemers niet de mond liggende Eindhoven. Duizenden getuige niet getrouwd was, noodzaak om veel contact te hebben werknemers uit Helmond maken die telde zij. S. had haar met een oude te zijn geweest, volgens wie zij in een prestadium van kanker verkeer den en zij had van hem medicijnen gekregen. Zij zag dat S. noteerde: ,3ehandeld door prof. K." Uitvoe- S. ingegaan op het' feit dat sprek deelgenomen. Na afloop daar- met de bonden. De USFA-kern, die tocht dageiyks, aldus de heer Van "on heeffc de heer Lakerveld hem ge- het personeel in Eindhoven (270) en Otterloo. Zowel leden als reden ont beid en vernomen dat plannen waren. De heer Vianen aldus WIK, dat hij tegen die plan nen bezwaren had geuit naar aanlei- sluitings- in Helmond (25) vertegenwoordigt, braken. De bond heeft al die tyd ge- hoorde de bezwaren van de werkne- zwegen om het NKV niet in de wielen mers aan, „maar over actie valt geen aldus WIK, georga- de leden. ADVERTENTIE NOG DAGEN 29e internationale 19 t/m 28 april 1974 Rai Amsterdam Grootser dan ooit. Gonzend van vertier en plezier. Noviteiten, shows, demonstraties, ledereen, jong en oud wordt er overrompeld door de veelheid aan dingen van zijn gading. Ga ook. Geniet ervan. De Huishoudbeurs, een topfestijn van gezelligheid en kijkplezier. fvv.~ ■v - led(Mfr. Kom óók naarde grootste en gezelligste show ooit gebracht. Geopend van 10 tot 5 uur en van 7 tot 10.30 uur. Zondags van 10 tot 5 uur. Niet verhoogde entreeprijs! 4,- per persoon. Reduktie voor kinderen tot 14 jaar, en voor groepen van meer dan 25 personen. Kleuterspeelplaats gratis. Gereduceerde reis/entree biljetten aan alle NS-stations. Ruime parkeerterreinen vlakbij. stethoscoop onderzocht. Volgens zijn diagnose was een hersenklier de hypofise, niet in orde, maar zij te rijden en Philips niet in de kaart had geen kanker. Wel was er kans te spelen. De heer Van Otterloo zegt 0p een ernstige ziekte en S. advi- dat het zwijgen goed begrepen is door seerde haar gedurende vijf maan den zich drie keer per week raison van f 60 te laten bestralen. Ook kon zij een bestralingsapparaat kopen, hij drong daar op aan. Toen getuige vertelde dat zij dit niet kon betalen zei S. dat zij een rijke man moest zoeken. Voorts noemde hij de naam van een bank waar de vrouw bij het noemen van zijn naam een lenin- zou kunnen krijgen. Voorts deelde S. nog mede, dat als het apparaat niet meer nodig was hij het voor f 4.000 zou verkopen Aan wie vertelde hij er niet bij Aanvankelijk wilde S. voor het con suit a f 30 geen rekening uitschrij ven, maar stuurde deze later toe» wel. Volgens een verklaring van S. had hij de getuige nooit behandeld Door mijn eigen therapie ben ik nog in leven", aldus zijn verklaring. Uitspraak op 6 mei. DEN HAAG (ANP) De regio nale raad voor de arbeidsmarkt voor de provincie Zuid-Holland heeft gis teren krachtig geprotesteerd tegen „de lichtvaardigheid waarmee de re gering te werk is gegaan bij het op stellen van het plan om rijksdiensten te spreiden". Overplaatsing van in totaal 16.000 arbeidsplaatsen in de komende 10 tot 12 jaar stelt zulke hoge eisen aan de kennis van de vooruitzichten van de betreffende regio en de evolgen van zo'n g regio en de gevolgen van zo'n in greep, dat een verantwoord besluit op dit moment nog niet genomen kan worden, aldus de raad. Zy heeft dit oordeel neergelegd in een brief aan de leden van de Tweede Kamer. De nationale overheid wordt er voorts in verweten in gebreke te zijn gebleven bij het ontwikkelen van een eigen integrale beleidsvisie op de Haagse agglomeratie en de subregio Den Haag. Een taakstelling voor het gebied om Den Haag is ook niet gegeven, wat de raad een tekort koming vindt die dringend dient te worden lit ontbeerlijk HAAG Een eenmaal in de te houden algemene volks- blijft onontbeerlijk. Een of ieel- of steekproefonderzoeken algemene volkstelling itrvangen. Aldus de conclusie, deskundigen aan minister Lub- van Economische Zaken heb- «gedeeld. Deze conclusie, door in overgenomen, is ver tiet antwoord, dat gisteren ge ls op schriftelijke vragen van feeede-kamerleden mevrouw rit (D'66) en Patijn en De 'beiden PvdA)Die vragen ingegeven door een eerder 'd van de minister, waaruit at er in 1981 opnieuw een al- volkstelling wordt gehouden. drie kamerleden wilden weten fe mededeling te rijmen was jging van minister Lub- dst de vraag of in plaats van ijende volkstelling een enquete rien worden gehouden, aan de zou worden voorgelegd. UTRECHT (ANP) In de strijd tie verhoudingen nog ongelijker te ten krijgen op de kapitaal ver- om spreiding van inkomen, bezit en liggen. Net macht zijn zich onjuiste tegenstellin gen aan het ontwikkelen tussen werk nemers en kleine zelfstandigen. Maar zij moeten niet tegenover elkaar naast elkaar staan, want beide bij de werknemers schaffing. Grote bedrijven kunnen zal ook bij de zelfstandigen onder aan moeten worden begonnen. In dit verband opperde de heer Van Thijn de suggestie, in het kader van het inkomensbeleid na te gaan groepen dreigen het slachtoffer te of er mogelijkheden zyn worden van het proces van onge breidelde economische machts vorming. Drs. E. van Thijn, PvdA- fractievoorzitter in de Tweede Ka mer, heeft dit gisteren gezegd óp het congres van het Koninklijk Ve- bond van Ondernemers in Utrecht. Hij wilde het „onjuiste beeld" van de PvdA als exclusieve werknemers- party wegnemen. In tegenstelling tot prof. dr. A. Heertje, hoogleraar in de economie aan de Universiteit van Amsterdam, verdedigde drs. Van Thijn de stel ling, dat er voor de zelfstandigen geen specifiek inkomensbeleid gegarandeerd netto minimum-inko- Het „afvalproces" (tussen 1963 en 1972 hebben 40.000 kleine onderne mingen het op moeten geven) valt niet te stuiten met lapmiddelen en noodverbanden, aldus de heer Van Thijn. „De inkomensvorming zal moeten worden onttrokken aan het vrije spel der maatschappelijke krachten, waarbij het recht van de sterkste de belangrijkste regel is". Financiële kwetsbaarheid maakt het merendeel van de kleine ondernemers weerloos tegen de ingrijpende maat- de laatste jaren. Om verdere hoeft te worden gevoerd. Van globale schaalvergroting af te remmen en de maatregelen voor alle zelfstandigen profiteren de grote meer dan de kleine en dan komen de concurren- Oud-premier P. de Jong is gistermiddag teruggekeerd van zijn reis door Latijns-Amerika. De heer De Jong maakte de 21 dagen durende reis door Peru, Chili, Curagao en Suriname in de junctie van voorzitter van het cu ratorium van de Cebemo, een par ticuliere organisatie voor bemid- kleinere gebiedseenhe- deling van mede-financiering van 'aarmee ten behoeve van de ontwikkelingsprojecten, me ordening, de regionaal- -Mijn verblijf in Chili heeft met erkenning van het bewind niets van doen. Ik kom daar in mijn functie van voorzitter van het Ce bemo", ivas zijn commentaar na aankomst op de luchthaven. Op de in Nederland geuite be- zwaren tegen zijn reis reageerde hij met de ivoorden "Ik zie niet in waarom ik voor de missie niet naar Chili zou kunnen gaan. Ik was daar niet als politieke figuur, niet als oud-premier en niet als w&U-kamM***- ontwikkeling van het kleinbedrijf te stimuleren, zal volgens drs. Van Thijn de overheid meer greep moe hun investeringen financieren met langlopend kapitaal, kleine onderne mingen zijn in toenemende mate aangewezen op kort krediet en ze zitten tot over hun oren in aflos- sings- en oplopende renteproblemen. Om het midden- en kleinbedrijf meer kansen te geven zou er bijvoor beeld een ontwikkelingsmaatschappij moeten komen die kan werken met door de staat gegarandeerde lang lopende leningen. Of dat kan in het kader van een geherstructueerde Middenstandsbank is voor drs. Van Thijn de vraag. De Middenstands- bank stemt zijn werkzaamheden vol gens hem veel te weinig af op de specifieke noden van de kleine zelf standigen. Drs. Van Thijn stelde tenslotte een soort „adempauze-regeling" voor in het kader waarvan bedrilven die tijdens de renovatie van oude stads centra en woongebieden vasHonen, gedurende een bepaalde periode van overbruggingskrediet krijgen. AMSTERDAM (ANP) De beste tandheelkundige behandeling is voor iedereen zeer gewenst, maar voor de gehandicapte patiënt is zy een nood zaak. De regering dient zodanige re gelingen te treffen, dat niets een zo goed mogelyke behandeling in weg staat. Het is makkelijk te zeggen, dat het een kwestie van prioriteit is om voor de organisatie en het geld te zorgen. Naar mijn mening heeft de gemeenschap de verplichting de noodzakelijke maatregelen te nemen. Dit zei gisteren voorzitter M. Cas- telein van de Nederlandse Maat- schappy tot Bevordering der Tand heelkunde by de opening van het tweede internationale congres van tandheelkunde voor gehandicapten in Amsterdam, de opening werd by ge woond doo-r prinses Margriet. Het congres, dat tot morgen duurt, is georganiseerd door de in 1970 op gerichte Vereniging tot Bevordering der Tandheelkundige Gezondheids zorg voor Gehandicapten. Ongeveer 200 tandartsen uit alle delen van de wereld nemen er aan deel. Er zal onder meer worden gesproken over behandelingsmethodieken voor ge handicapten en opzet en organisatie van htm tandheelkundige verzor ging. Dr. Castelein hoopte, dat ook de re gering overtuigd zal raken van de noodzaak de voorschriften zo te wy- zigen, dat elke gehandicapta patiënt, in een inrichting of niet, de Juiste verzorging kan krijgen. „In de Europese Gemeenschap zyn tenminste 15 miljoen gehandicapte patiënten. De tandheelkunde heeft dus een taak te vervullen", aldus dr. Castelein. fis de deskundigen is de al- volkstelling onontbeerlijk als toetsingskader van de al Juiste geleding van steek- i Voorts vervult een dergelij- fig een onmisbare rol bij het kk verschaffen van structuur- kenjïische planning, het regioanle woningmark tonder- regionale onderwijsplanning onderzoek naar de plaatse- woon- werkverkeersstromen ri behoefte bestaat. In laatst- e gevallen gaat het, aldus de in zijn antwoord, veelal om die niet aan andere infor- fonnen zyn te ontlenen en 'e via een algemene volkstel en zijn te verzamelen. ADVERTENTIE Elke vorm van hoofdpijn maakt ons het leven lastig. Gelukkig is er Hedex. Speciaal ontwikkeld om hoofdpijn te bestrijden. Maar Hedex tabletten hebben nog een prettige eigenschap. De aktieve pijnverdrijvende stof in Hedex laat de maog namelijk ongedeerd. De lege maag verdraagt Hedex goed. Hedex wordt snel in het lichaam opge nomen. Bestrijdt hoofdpijn dus met bekwame spoed. En effektief veroorzaakt «een maagklachten. Verkrijgbaar v bij drogist en apotheek

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 7