In Alphen ontbreekt motel en camping Oranjefeest in Leiderdorp Corso rijdt door kleurige bollenstreek 'VVV-kantoor' dicht op toeristische hoogtijdagen Rijbewijs ook voor bromfiets? Staatssecretarissen De Goede en Polak in Politiek Cafe DINSDAG 23 APRIL 191 ALPHEN AAN DEN RIJN Met Pasen moesten de toeristen in Alphen bij hun vertwijfelde jacht naar nachtlogies worden opgevangen door de politie. Het "VVV-kantoor" is op zulke toeristische hoogtij-dagen gesloten Een zaak waar men zich dan ook bij een grenskantoor hooglijk over verbaasde toen vandaar vlak voor Pasen werd geïnformeerd naar de slaapmogelijkheden in Alphen voor de aanrollende toeristen- stroom. De clou is dat Alphen geen "echt" VW-bureau heeft: alleen een toeristische informatie-balie, die zit ingebakken bij het bureau voorlichting van de gemeente. Margreet van der Spek. in een zijvleugel van het raadhuis werk zaam op dat bureau, gaat over die toeriten-service. Btrmen de 40- urige werkweek van een ambte naar. Daarbuiten houdt het op, hoe goed van wil Margreet ook is: "we zijn nu eenmaal geen VVV. Het is hier in de eerste plaats een bureau voor de gemeentelijke voorlichting." Zij heeft vroeger in Dordrecht ge werkt als VW-informatrice: "daar brachten de leden van de WV middenstanders, het hotelwezen en kamerverhuurders een bepaalde som geld bijeen die werd verdub beld door de gemeente. Wij hebben hier helemaal geen geld. De mid denstand in Alphen ziet er niks in. Ze zeggen: we merken er toch niets van omdat Je hier de accommodatie niet hebt waardoor toeristen langer blijven." Die accommodatie bestaat mo menteel uit twee hotels: Toor met 30 bedden en Markx met 10 slaap plaatsen. Géén camping. Ook Mar greet van der Spek vindt het een ka rige zaak: "de twee hotels die we hebben zijn niet voldoende. Voor Pasen kreeg ik geregeld kaarten met verzoek tot onderdak voor 25, dan weer 30 of 40 personen. Ik stuur dat allemaal maar door naar de WV in Leiden." Vandaar ook dat men op het Al pheuse gemeen-te-bureau zegt: "er zou eigenlijk een groot motel in Al pen moeten komen. Je zit vlakbij Schiphol, veel beter dan Holiday Inn in Leiden. Als je een straal van tien kilometer trekt heb Je alle plassen. Verder is Leiden in de buurt, Boskoop. Katwijk is niet zo ver en in Alphen zelf heb je Avifau- dat Margreet van der Spek in een grote muurkast heeft opgeslagen. Er is de laatste tijd een tendens dat streek-VW's een gezamenlijk infor- matieboek over hun gebied opstellen en dat aanbieden voor pakweg een gulden: "Daar kunnen we niet aan meedoen omdat ik niets kan inkopen. We moeten het hebben van de gra tis folders die VW-kantoren ons toe sturen". 'Toch gaan de mensen meestal wel tevreden de deur uit", gelooft Mar greet. Heeft zij geen foldertje in de kast, dan is er altijd nog wel één of ander naslagwerk waar zij de ge vraagde toeristische informatie uit kan putten. Voor de dag-recreatie rond Alphen is er een wandel- en fietsboekje gratis) met tochten in de omgeving beschikbaar. Daar blijkt veel vraag naar te bestaan. In voorbereiding is momenteel ook een folder over Alphen die aan an dere plaatsen zal worden verstrekt te krijgen. Attractieve punten die er om het (dag)toerisme deze kant uit in worden opgesomd zijn: de lande- Margreet van der Spek: "hotelruimte in Alphen niet voldoende. (Foto Wim Dijkman) LEIDERDORP Op 26, 27 en 29 en 30 april is er weer kermis op het ter rein Ockenrode-Loevestein, achter de rug van de Leiderdorpse stier. Toe gang vrij, diverse attracties. Op 27 april is er om half twee een Oranje-Bridgedrive in het Dorpshuis (In samenwerking met de Leider- dorpse Bridgeclub), organisator P v.d. Bijl. Raaphorst 6). In verband met de grote belangstelling is er nog een tweede drive op dinsdagavond 30 april, aanvang half acht. Op 30 april luidt het programma: 8.45 uur Aubade bij het gemeentehuis door de klassen 1 2 en 3 der basisscho len. 9-15 uur Filmvoorstellingen in 't Dorpshuis voor de klassen 1, 2 en 3 der basisscholen. Deze voorstellingen worden herhaald om ca. 11 uur en 's middags om ca. 1.30 en 3.15 uur. 9.00 uur Kinderspelen op het sportterrein aan de Hoomadeseweg voor de leer lingen der 4e en 5e klassen der ba- sischolen. 9.30 uur Kleuterkermis voor alle leerlingen van de kleuter scholen in de zalen van de Schep- pingskerk aan de van Poelgeestlaan. De toegangskaarten, aangevende de tijd waarop de kinderen verwacht worden .worden op school verstrekt. Voor 'n goede orde is 't noodzake lijk dat aan deze tijd strikt de hand gehouden wordt. Muzikale rondgang. Na de aubade gaat De Burcht' terug naar het Zijlkwartier. De "De Lei derdorpse drumband" gaat dan naar het sportterrein. 12.00 uur RCL-voet- bal-juniorentoernooi voor D, E en F junioren op het RCL sportpark De Bloemerd. 13.30 uur Hockey-wed- strijd op het Alecto-terrein aan de Hoogmadeseweg. 14.00 uur Puzzle- Ouderavond Jan van Galen LEIDEN De zeevenkennersgroep Jan varn Galen hield zaterdag een geanimeerde ouderavond in het Anrtomusclubhuis. In zijn openingswoord heette Schip per De Mooy de afgevaardigden van het district, de bestuursleden en de ouders hartelijk welkom. Als eerste kwam de Rudolf Stelner. school aan de beurt. De 5de klas speelde een stukje getiteld "De dui vel en ztfn oude Moer". Het stukje werd met veel enthousiasme gespeeld en kreeg een warm applau». Hierna kwamen de jongens en meisjes en ook de leiding aan bod. Met vele Sketches en zang werd de avond gevuld. 0.a. werd de Ster-re clame in de maling genomen. De meisjes zongen enkele zelf gemaakte liedjes, soms begeleid op de trombone van een van de jongens. wandeltocht voor de 6e klassen vj de basisscholen. Startpunt vj peningenlaan ter hoogte van Winkel centrum "Santhorst". 15.00 uur Korf balwedstrijd Velocitas-Fiks op Velociïasterreln Hoogmadesewe 17.00 uur. Lustrum prestatielooo on 5 kilometer. (Organisatie sportscho van Houdt). Deze loop wordt voor 5e maal gehouden, deelname mo$ lijk voor iedereen. Iedereen ontvaq een fraaie hprinneringsmedaiB Start en finish Van Diepercingenlai bij "Santhorst". 2000 uur I avond in een der zalen van Scheppingskerk. Toegang vrij. y le fraaie prijzen. Tot besluit is groot avondfeest op het kermiste rein (met gratis verloting om 10 ub Alle inlichtingen verder bij A. Krui denier, Acacialaan 4, Leiderdorp. Zilveren paard VOORSCHOTEN In man< Van Zeist werd het wedstrijdseizo afgesloten met onderlinge dressuu wedstrijden voor senioren. Het gj om het „Zilveren paard". Er weid g reedn in 2 groepen en wel groep (minder gevorderden) en groep (gevorderden). Zoals de jury, de hf G. W. Langen geassisteerd door m vrouw Van Zeist, bij de prysuitreiki opmerkte werd er enthousiast gei den, waarbij de kwaliteit a paairdenimateriaal opviel. De deelnemers werd nog eens ge* zen op het correct rijden van fc programma. Kom Iets vrolijker bi ncn, waardoor men wat minder spannen rijdt. Als intermezzo wt er tussen de beide dressuurprograi mas' een keurig uitgevoerde kind carrousel gebracht onder de uits kende leiding van De Vries. De nege Van Zeist kan terugzien op bijnzonder geslaagde weclstrijdm dag, waarbij de heer Van Zeist i liet einde van de middag ook mensen achter de schermen beda; J te. Groep A: 1. Mevrouw Huura 5 met Natasja; 2 Heer van Wea 1 met Ryan; 3. MevnouW van Egnu met Arabei4. Mevrouw Kutschi1 reiter met Harona; 5. Heer van mond met Marcus; 6. Mevro Neerscholten met Vosje; 7. Mej, Marion met Ryain; 8. Heer Art» met Marcus; 9. Heer van Leeui met Hanko. Groep B: 1 Mevrouw v. d. G< met Artiest; 2. Heer Timmerra g Onix; 3. Mej. Hessing met Fafciol; a Mevrouw Timmermans met Onix; en 6. ex aequo Mevrouw Vierling j Gamin en Mej. van de Hee i Ryan; 7. Heer Huurman met B aard. Camping En dan het ontbreken van een camping in een plaats die midden in een fiets-polderlandschap ligt: "neem alleen de Laura. Dan moet er worden gekampeerd op het voet balveld. Je zou een particulier moe ten hebben die brood ziet in zo'n camping. In Hazerswoude is eenna- tuurcamping, daar kan het toch ook? Er is echt wat van te maken, want de omgeving van Alphen is hardstik- ke mooi. En als de midddenstand dan ziet dat de mensen hier ook wat langer blijven en hun inkopen hier doen, zou je ook eens kunnen gaan praten over een VW." "Wij zijn maar gewoon ambtena ren", zegt Margreet van der Spek nu bijna verontschuldigend. Het is voor haar roeien met de korte riemen die ze heeft: "we kunnen niet teveel naar buiten treden omdat je dan verwach tingen gaat wekken die je niet kunt waar maken. We werken in de gewone kantoor tijden. In de weekeinden zijn we er niet, zodat Je dan bij mooi weer niet kunt aankloppen om op dat moment wat meer te horen over bijvoorbeeld het Dolfinarium. We proberen pro paganda te maken voor Alphen, maar het moet een beetje binnen de perken blijven. Daarom hebben we ook geen bordje met WV op de deur". Folders De beperkte mogelijkheden blijken bijvoorbeeld uit het foldermateriaal SUCCES VOOR MEAO-LEIDEN LEIDEN De sportcommissie van de Leidse school voor meao orga niseerde een zaalvoetbaltoernooi voor teams van meao- en mmo- scholen Er kwamen 20 teams uit alle delen van het land naar de Groenoordhal. Tot de finale - pool drongen de teams uit Utrecht. Haarlem, Amster dam en Ledden door. Hoewel Utrecht er aanvankelijk het gunstigst voorstond, werd het kam pioenschap tot vreugde van de orga niserende school uiteindelijk be haald door de Leidse school. BOLLENSTREEK "Een kleurig Bollenstreekcorso, mis schien nog mooier dan voorgaande jaren, rijdt zaterdag van Haarlem naar Sassenheim door een zeer kleurige Bollenstreek. Dat staat voor mij vast. Je hebt van die lieden die beweren dat er op corsodag nagenoeg geen bloem meer op de velden te bekennen zal zijn, maar dat is pertinent onjuist. Er zijn de laatste jaren corso's geweest, dat er veel en veel minder bloe men op de akkers in bloei waren. Het enige is, dat we zitten met de hyacinten en vooral met de beschikbare kleuren. Tulpen zijn er volop in bloei en er moeten nog heel wat komen'.' Dat zegt bloembollendeskundige en bestuurslid van de Stichting "Bloemencorso van de Bollenstreek" Piet Goemans. Hij is de man, die de bloemen verzorgt en verantwoordelijk is voor de opbouw van de praalwagens. „Het vervelende van dergelijke be richten is," constateert Goemans, „dat dergelijke berichten heel snel doorgespeeld worden naar het buiten land. Wanneer er een kern van waarheid in zit, dan is dat natuur lijk niet bezwaarlijk. Nu wel. Het heeft ongetwijfeld invloed op het bezoek aan het corso. Een kennis van me las vorige week in een Franse krant, dat ons corso niet zou wor den versierd met hyacintennagels, maar met bloesemtakken omdat de Oranjefeest in Oegstgeest Oegstgeest Het zoals altijd door Studio Bol uitstekend verzorgde programmaboekje van de Oranje vereniging is onlangs verschenen. Daarin vestigt de eTe-voorzitter burgemeester van Eysinga de aan dacht erop. dat op 1 Juni de Oranje vereniging 65 Jaar bestaat. Het vermaakcentrum op het marktterrein aan de Lijtweg is al komende donderdag geopend tot en met 30 april, de zondag uitgezon derd. Aan de vooravond van Konin ginnedag start om half negen de lichtstoet. Deze dag wordt na een muzikale rondgang geopend met de aubade voor het raadhuis. Tonknup- pelen begint om 10 uur. Muziek en kinderspelen tot 12 uur. 's Middags is er trottoirtekenen en om half drie begint op de Hofbrouckerlaan een autobehendigheidswedstrijd. De prijzen worden door de burgemees ter om 6 uur in café de Roode Leeuw uitgereikt. Op verschillen de plaatsen zijn er muzikale shows. In het sportcomplex 'De Vcscuyl" is er een korfbalwedstrijd waarin ge demonstreerd wordt door Junioren van Fiks en Velocitas. 's Avonds om 8 uur Free concert met medewerking van Queen Jane Drive-In en Formatie Finch. Om half elf wordt de feestdag besloten met een vuurwerk aan de Laan van Alkemade. bollenvelden uitgebloeid zouden zijn. Een giller. Toch moeten die berich ten ergens vandaan komen". Goemans constateert, dat er in de streek tussen Wassenaar en Haar lem beslist nog grote velden in bloei staan en ook nog moeten komen. Een ervaring, die ook wij hebben opge daan tijdens een tocht door de streek. Steeds meer kwekers snijden de hya cintennagels niet meer, doch spuiten „Benlate" over de gewassen. De bloe men drogen dan normaal op zonder zaadvorming te geven. Dat bespui- STRAATSBURG Iedereen die een voertuig bestuurt, zal in het be zit moeten zijn van een rijbewijs. En dit zou ook moeten gelden voor brom fietsers, waarbij nog komt dat de minimumleeftijd hiervoor achttien jaar zal moeten zijn. Hierop komt het advies neer dat het Europese parlement de Europese commissie heeft gegeven. De parle mentariërs namen gisteravond een ontwerpresolutie aan voor de harmo nisatie van de wetgeving in de negen landen van de gemeenschap voor de rijbewijzen. Als argumentatie voor de harmo nisatie werd gesteld dat de menselij ke factor in het verkeer van funda menteel belang is. In sommige lan den wordt geschat dat de mens voor 83 procent verantwoordelijk is voor de ongevallen. Terwijl het aandeel van de factoren weg en plaats (in frastructuur) en voertuig slechts zeventien procent bedraagt. Op grond van nationale ramingen constateerde men dat er Jaarlijks 50.000 doden en 1.200.000 gewonden vallen door het verkeer in de Euro pese gemeenschap ten heeft op het gewas wel een zeer duidelijk remmende groeiwerking. Nadrukkelijk stelt Goemans: „We hebben sinds vorige week al zo'n 2000 manden hyacintennagels in 't koelhuis staan. In totaal hebben we 5000 manden nodig om het corso van 21 praalwagens er lopen ook 10 muziekkorpsen in de stoet kleurde kunnen geven. Alles wordt in net werk gesteld om verse bloemen te krijgen. Die in de koelhuizen houden we achter de hand. Maandag is men weer gaan snijden en ik heb mensen de streek ingestuurd om te kijken, waar nog hyacinten staan, die wij goed kunnen gebruiken. Een belang rijke vraag voor mij is hoe het staat met de houdbaarheid. We hebben het bij mijn weten nog nooit meege maakt. dat de bloemen in vier weken geen vocht van boven hebben gehad. Alles moest uit de grond worden ge haald. Die houdbaarheid kan slecht, maar ook goed zijn. We hebben er geen ervaring mee, zoals ik al heb gezegd, want zo'n droogteperiode hebben we om deze tijd van het Jaar heel lang niet meegemaakt". Dat wordt ook bevestigd door cor- soj-bestuur-voorzitter Sjaak Bonken- burg uit Heemstede. Hij ziet wat het Bollenstreekcorso betreft de zaak be slist niet somber in. Met Goemans is hij het eens, dat zolang er kleur is op de bollenvelden het corso rijdt. Wel heeft men alternatieven bij de hand voor het geval, dat het beschik bare aantal hyacintennagels mocht tegenvallen. In de vorm van tulpen. In ieder geval is het zo, dat het cor so op papier rond is wat die hya cinten betreft. Er staat nog volop van deze bolbloemensoort op het veld en voorts zijn die 2000 manden De Burcht in de showbusiness LEIDEN Dat ook de BURCHT Leiden nog steeds vertegenwoordigt als MUZIEKAMBASSADEUR is zaterdag bewezen. Voor de derde maal in successie werkte het korps mee aan een grote show in het Con gres-gebouw in Utrecht. Een ovationele hulde viel de Leid se vertegenwoordiging ten deel. In verband met de viering van de verjaardag van HM de Koningin op woensdag 1 mei in plaats van op dinsdag 30 april a.s. in Voorschoten huisvuil zal worden opgehaald. De officiële opening, van het nieuwe bedrijfspand van Menken Landbouw BV zal maandag 29 april om 16.00 uur door burgemeester Staab van Wassenaar worden ver- vorige week droog de koelhuizen in gegaan. Het enige probleem is, dat we misschien komen te zitten met de kleuren in verband met het toeven- werk, waarvoor de bloemen ook reeds zijn aangekocht. Duidelijk gesteld, die hyacinten zijn het probleem niet, wel de beschikbare kleuren. Goemans met klem: „Het matwerk van de praalwagens wordt zo wie zo bedekt met hyacintennagels. Dat staat vast. Als er onverhoopt niet voldoende kleuren aanwezig zijn, dan zullen heel misschien 2 wagens helemaal in de tulpebloemen worden gestoken. De ondergrond ook. Name lijk rode en witte. Dat is een alter natief. Erg mooi kan dat zijn. Een paar jaar geleden, toen GRONINGERS BESLOTEN SEIZOEN LEIDEN Zaterdagavond besloot "Ons Grunnegerlaand" het seizoen met de opvoering, door de eigen to neelclub, van het stuk "Op Bron- gersheerd" iin drie bedrijven van B. H. Broekema. Dit stuk wend gespeeld in het kader van een wedstrijd om het beste spel met de zustervereni gingen in de kring Zuid-Holland o.a. Dordrecht, den Haag. Leiden. Delft en Rotterdam. Rotterdam won de wedstrijd met 123.7 punten, terwijl Leiden uit de bus kwam met 113 punten. De wis selbeker ging dus naar Rotterdam. Het stuk werd voortreffelijk ge speeld. De hoofdrollen, boer Brengers en zyn vrouw, werden gespeeld door het echtpaar Heringa. Drie nieuwe gezichten kwamen op het toneel n.l. de Fam. Holt als paardekoper en zUn vrouw en de dochter mevr. Pas- schier-Holt als Mientje. Ook deze hebben, voor de eerste keer op de planken prima spel laten zien. De andere rollen werden gespeeld door mevr. Snier (Aofien), oom Mans en G' crt door resp. de heer Boekholt en heer de Koster. Mevr. Fortrie speelde de rol van Taande Marthoa van Geert. Zonder iemand te kort te wil len doen, want ieder heeft gegeven wat hij of zij kon, heeft de club prima spel laten zien. In de nieuwe samenstelling heeft de club zeker weer toekomst. Zoals altijd verleende het Leids Kamerorkest, oJ. van J. Trouwee, weer de zeer gewaardeerde welwillen de medewerking en dit komt altyd weer de stemming ten goede. De avond kon met de grote opkomst ze ker als heel geslaagd genoemd wor den. Met een dansje na tot in de kleine uurtjes was het seizoen afge- niet over de gewenste kleuren kon den beschikken, maar evenals nu wel over het aantal benodigde manden hyacintennagels, hebben we gewerkt met narcissen. Dat viel ook bijzonder ln de smaak. Zeker is het nog niet dat we dat doen. De beslissing valt donderdag. Wanneer we het kunnen redden met hyacinten doen we dat vanzelfsprekend. Bovendien gaat er Aanslag in Belfast Gisteren is in west-Belfast de auto van de Noordierse minister van Gezond heid en Sociale Zaken Paddy De vlin door drie terroristen onder vuur genomen bij de ingang van een zie kenhuis nabij de wijk Anderstown. De minister zat niet in de auto die door 14 kogels werd getroffen. De chauffeur, een politieagent die tevens dienst doet als lijfwacht van de mi nister, werd in zijn arm getroffen. Spoorweg in Siberië De plaats vervangende minister van Handel van de Sowjet Unie Vladimir Alhimov heeft gisteren verklaard dat een tweede spoorweg in Siberië zal wor den aangelegd zonder economische medewerking door Japan. De minister zei dat de 3.000 kilo meter lange spoorverbinding een on derdeel vormt van het tiende vijfja renplan (1976- 1980) en dat deze ten noorden van de bestaande spoorweg zal komen te liggen. 60 procent meer arbeid inzitten we tulpen steken. Zonder chauvb mewe hebben op corsodag nog a zo'n mooie streek gehad en een prachtig corso van Haarlem n Sassenheim rijden". Drie corsowagens zullen dinai 30 april vanuit Amsterdam met Tor-Line worden verscheept Gothenburg. Daar wordt door Nationaal Bureau voor Toerisme Holland-Week gehouden. Die waj 1 van totaal vijf en dertig meter lei ra zullen volgende week vrijdag mee den in een grandioze Hollandse tocht. De dag daarop zullen j zlchtigen zijn. Zweedse arranged zullen de wagens van bloemen ti zien, die vanuit Nederland wor overgevlogen. Zij worden daarbij L holpen door leerlingen van u Gothenburgse bindersschool. Het zijn de wagens „Grenzd u Slim" van de gemeente Sassenl) Er (vos), „Koetje boe" van de afdel er Bennebroek-Vogelenzang v Koninklijke Algemeene Vereeni{ D voor Bloembollencultuur (een gfic koe) en „Grenzeloos Mooi" va Vereniging „De Tulp" (drie zwanen). Een prachtige propasta da voor Nederland en het bollen r in Gothenburg. Holland-Promo! 1 op z'n best. Zweden is een bel» rijke afnemer van onze produkt» ook bloembollen en levert b4 dien aan ons land, vooral in bolbloementijd, veel gasten. LEIDERDORP Steeds meer vragen over: wanneer is er weer politiek café in Leiderdorp? bereiken de "structuurcommissie Poll Café". Blijkbaar schijnen deze in Leiderdorp in het etablisseffl van Wik v. d. Wijngaard in de Hoofdstraat goed te bevallen. V avond is er wéér een in hetzelfde sfeervolle pand aan de Hoofdsti aanvang half negen. Als sprekers heeft de "Structuurcomm L* P.C." nu kunnen strikken twee staatssecretarissen. Secretaris Binnenlandse Zaken W. Polak van de PvdA, tevens oud-wethoi van Amsterdam zal ongeveer 10 minuten spreken aan de bar Gewestvorming en Gemeenteraadsbestuur. Staatssecretaris van L nanciën, D'66-er De Goede, tevens Leiderdorper, gaat zijn licht li r schijnen over Gemeentefinanciën. Het tweede-kamerlid voor de t Van Amelsfoort, heeft toegezegd informatie te komen geven. de te houden Tanzania-actie gaat P. Winkelmolen z'n zegje d< g De opzet is weer als vorige keer: een inleiding van ongeveer 10 Q nuten met daarna gelegenheid tot vragenstellen, dit alles ge® zittend om de bar. Iedereen is van harte welkom en men is nietf plicht over politiek te praten. De volgende politieke café's met si kers zijn op 16 mei en 13 juni op dezelfde plaats en tijd. Op 16 le zullen de adspirant gemeenteraadsleden van Leiderdorp aanfl^V| zijn om kennl* te maken met de burgera.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4