Onzekerheid voortbestaan Lindehoeve met stallen agenda Verkoop bouwgrond bij Princehaven uitgesteld Politiek en jazz in De Lindehoeve STAD EN RAND DINSDAG 23 APRIL ljj VOORSCHOTEN De openbare vergadering van de Stichting ,,De Lindehoeve" discussieerde lang over de vraag en de wijze waarop de dreigende afbraak van de omliggen de stallen van de Lindehoeve door de gemeente voorkomen kan worden. Het laatst genomen raadsbesluit betreffende de Lindehoeve en de daar by behorende stallen gelegen aan de Kon. Marinelaan vermeldt nog steeds dat deze over vijf jaar afgebroken zullen worden. Nu is het voortbestaan van de boerderij zelf wel gewaarborgd, maar de omlig gende stallen zullen moeten verdwij nen om plaats te maken voor de nieuw te bouwen brandweerkazer ne. Hoewel er nog geen definitief be stemmingsplan klaar is, daar de tot nu toe gedane plannen door G.S. eün afgekeurd is de gemeente Voorschoten inmiddels wel begon nen met de sloot, die de grens vormt tussen M.O.C.-terrein en Lindhoe- ve door te trekken met duikers naar de Vliet. De leden van de commissie van bijstand en de jongerenraad van "De Lindehoeve" willen de stallen behouden en zij hebben een brief naar b. en w. geschreven met het dringende verzoek om ook de stal len te restaureren, waardoor er een uitstekende ruimte kan komen voor aktiviteiten van o.a. het Creatief Centrum en 't Nut. Indien de stallen gerestaureerd kunnen worden, dan ontstaat er een geheel van sporthal, Lindehoeve en stallen en hierbij past niet een brandweerkazerne. Bij een mogelijk behoud van de stallen is de Stichting "De Linde hoeve" bereid om door middel van zelfwerkzaamheid de kosten te druk ken. Olympiads Tour in Zoeterwoude Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Woltera E„ dr. van Jonkheer J. K. H. van den Bosch en M. B. T. M. Barones van Wijnbergen; Gijsbertha. dr. van der Zwan en R- van der Plas: Petro- nella M.. dr. Beuk; v/wmcu en M. E. Verbaan; Wilhelmina, dr. van C. de Roode en W. Huijgens; Stepha- nus. zn. van F Roesslngh van Iterson 1 Graven; Gerben Jeroen. - _urggr Laan; Marcel. der Blom en C. J. M. Hoogeveen: Mi chael. zn. van M. J. Seegers en P. M. van Dorssen; Petrus Th. C.. zn. van J. J. Holverda en P G. M. Bolleboom; M.. dr. van T J Graaf; Coen D.. L. M. Tuijthoff en J. H. Dinsdag Breestraat 19. sociëteit voor handicapten. 25 i Hooigracht 38. Spreekuur SUchMi Huisvesting Werkende Jongeren, -8.30 uur nam. Meij van Streefkerkstraat 48. spreksavond Baha'i Gemeenschap, Steenschuur 6. Leidse Verentaj van postzegelverzamelaars. 8 Steenschuur 4—6. Jaarv< w. en bingo-avond, aanvang 8 uur Rode Leeuw Oegstgeest, Ver. tot vordering Welsprekendheid. Stadhuis. Vergadering Comnu, Alg. en Bestuur, ijke aanglegenhed# 4 uur nam.; idem stadsontwlkl volkshuisvesting en openbare Lakenhal, ledenvergaderi Leiden, gevolgd binnenstad, ng Oo, im-discui «1. 7.30 n Vos'(54) man; E. P. Pu'nacker (34) 'De Werf voorschoten. Ned. - i der Ploeg (30),-*»*"•■ w; C. J WARMOND De peuters heb ben gisteren officieel hun nieuwe speelzaal "De Woezel" betrokken. Dat ging natuurlijk niet onge merkt. In een feestelijke optocht trokken de peuters van de oude speelzaal naar de nieuwe. Op de foto, in het nieuwe onderkomen, voeren de peuters voor de moe ders en andere genodigden een toneelstukje op. (Foto Jan Holvast) ZOETERWOUDE Reclame- en rennerskaravaan van Olympia's Tour door Nederland zullen donder dag ook door Zoeterwoude trekken. Tijdens de eerste etappe Amsterdam Zoetermeer zal Zoeterwoude rond 18 uur worden aangedaan. De ren ners zullen de gemeente uit de rich ting Hazerswoude binnenkomen via de Bentdijk, gaan vervolgens via de Broekweg. het Weddepad. de Wei- poortse Weg, de Nieuwe Weg en een stukje Zuidbuurt naar de Schenkel- weg. Via de dr. Korfmannstraat ver laat de karavaan Zoeterwoude ver volgens in de richting Stompwijk. De politie verzoekt de inwoners van Zoe terwoude donderdag in de namiddag geen auto's op de genoemde wegen te parkeren. VOORSCHOTEN Zaterdag wordt door de projectgroep "Thema dag" in "De Lindehoeve te Voor schoten een politieke dag georgani seerd met o.a. in de middaguren een debat tussen de 2de Kamerleden Drenth (PvdA) en Portheine (VVD). Aan deze dag nemen 32 groepe ringen deel. Alle polidieke partyen zijn aanwezig en vele aktiegroepen waarender Dolle Mina en de Bcnd voor Dienstplichtigen. De Dixleland- Jazz-groep "The Jazze Pilgrims" zorgen voor de muzikale onderbre kingen, terwijl Sjefke van Oekel voor in- en uitleidingen zal zorgdragen. Hy deed hiervoor enige ervaring op tijdens de Barend Servetshows. De Lindehoeve heeft getracht om bur gemeester Van der Haar te krygen als officiële scheidsrechter, maar de burgemeester is verhinderd. De Lindehoeve is zaïterdag geopend van 14 uur tot 17.30 u. en van 19.30 u. tot 1 uur 's-nachts. Er zal een sprekershoek zyn en het programma bestaat naast inleidingen door de af vaardigingen van de 32 groeperingen uit schaduwverkiezingen. Verwacht wordt dat de debatten van uiteenlo pende aard zullen zyn gezien de groepen van buiten Voorschoten zoals Werkend Wassenaar, Oud-Stry ders legioen, Groep Nieuw-Leidschendam en Proloog uit Eindhoven. De toe gang tot deze politieke dag is gratis. Koninginnedag Zoeterwoude HR ZOETERWOUDE Zoals ge woonlijk organiseert het Oranje-co mité ook dit jaar rond 30 april di verse feestelijkheden. Zondag 28 april; Avond-concert ver zorgd door de St. Jansfanfare. Maandag 29 april: drive-in show m. m.v. "Studio 17" Dinsdag 30 april: 9 uur optocht voor de kinderen. Verzamelen bij de voormalige machinefabriek van de Jong. Voorop gaat vanzelfsprekend de Rijntamboers en aan het eindpunt (Oranjelaan) zullen de prijzen be kend gemaakt worden. Ook aan de peuters is gedacht, zi) kunnen n.l. met een versierde wa gen mee rijden. 12.45 uur: schatgraven voor de kin deren die nog niet op de lagere school zitten. Trimmen om 5 uur en tot slot het grote Oranjebal: 20.00 LEIDEN Naar de kapper gaan moet een ontspannen be zigheid zijn. Zelfs de onvermij delijke wachttijd moet Je een beetje gezellig kunnen doorbren gen. Dat idee moet Tom Westen voor ogen hebben gestaan toen hij aan de verbouwing van zijn salon begon. Gisteren hield hij "open huis" waarbij collega's en mensen uit het modewereldje aanwezig waren. Iedereen was het er over eens dat hij er met zijn modernisering in was ge slaagd een gezellige sfeer te creeëren een ruimte waar toch praktisch gewerkt moet worden. Wie moet wachten heeft vanuit een comfortabel zitje een over zicht over de hele salon, die ver deeld is in een ruimte waar ge knipt en afgewerkt wordt met daarachter het gedeelte voor verven en permanent. Ter gele genheid van de heropening in troduceerde Tom Westen, na al zijn medewerkers te hebben voorgteteld en enkele proeven van hun vaardigheid aan zijn gasten te hebben laten zien, zijn nieuwe haarlijn voor deze zomer. Daarbij verzorgde Max Factor visagist Guy van Rooyen de nieuwe Gatsby make-up. Huid verzorging en make-up hebben by Westen 'n veel grotere plaats gekregen nu aan de Breestraat 147 'n parfumerie is gekomen waar je eerst zelf naar hartelust kunt rondtuinen voor je 't ad vies van 'n verkoopster vraagt. Boven deze "zelfbedieningspar- fumerie zijn 2 cabines voor een zeer moderne schoonheidsbehan- deling. Op de foto van Jan Hol vast bekykt Guy nog eens kri tisch 't resultaat van zyn werk terwyl Tom Westen de laatste hand legt aan 't korte krullen kapsel dat het deze zomer moet gaan maken. j. M. Stlkkeiorum (56) man. Bejaardentocht Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het comité be jaardenreisje Zoeterwoude wil ook dit jaar weer een trip voor de Zoe- terwoudse bejaarden organiseren Om aan de daarvoor benodigde fi nanciën te komen, zal het comité zich tot de inwoners van de ge meente richten. Tussen 15 en 30 april zal in Zoeterwoude worden ge collecteerd door leden van het co mité, met het doel geld te verza melen voor de uitgaansdag, die vo rig jaar 5.620.- gulden kostte.. SAKOR-collecte in Wassenaar Deze week wordt in Wassenaar de jaarlijkse SAKOR-collecte gehou den. De opbrengst van deze collec te is voor de samenwerkende kin derbeschermingsorganisaties in Ne derland. Indien er ln een gemeente een plaatselijk comité bestaat - zoals in Wassenaar - komt de helft van de opbrengst van de collecte in handen van dit comité. Het zorgt ervoor dat het geld bij de twee Wassenaars* tehuizen "de Sonnenburgh" en "het St. Antondus kindertehuis komt om eventueel de speelg-oedvoorraad aan te vullen. Vorig jaar werd er in totaal f 4400.- opgehaald zodat aan ieder tehuis een bedrag van f 1100.- kon worden geschonken. Woensdag Ten Katestraat. speel tuinget bejaardensociëteit Humanltas. 2- Geversstraat 65. Oegstgeest. s teit voor kamerbewoners en al staanden, 812 uur nam. Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor g« dleapten, 25 Apotheken De avond- nacht en zondagdie: der apotheken in de regio Leid wordt waargenomen door Apotheek, Haven 18. tel. 20085. ApJ,If theek Voorschoten Leidseweg 2525. Tevens zaterdag tot 1 uur Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmin park 8, tel. 53274. >r SOS-dienst sos-tei. nu.,. 25202 Voor allen die ln moelliJU den verkeren dae Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden gewonde honden, katten, vogels ,e= Dag en nacht bo.-elkbaar. tel 34687. psp Dierenambulance Tel. 01710-34616 Release OEGSTGEEST Het grof vuil wordt donderdag 25 april opgehaald aan Lytweg Wyttenbachweg Duirazichtstraat Toorenveltstraat Schoutenburgstraat Floralaan, ged. Wyttenbachweg Irislaan Papa- verfaan Salvialaan By dorp laan Korenbloemlaan Kamper- foeülelaan Clematislaan Dahlia- laan Bc'gonialaan Asterlaan Gerbejalaan. n ei 24555 Ma t/m vrij ïu uur. nam. bovendien dl. t/m zat 5 uur nam met uitzondering OE vrij. middag. r5' Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gra rechtskundige bijstand. Adres Leli jr.. Volksbuis. Apothekersdljk 33 0| nlngstljden dlnsd woensd dond 10- uur, do 79 uur nam Dlenstena trum Hogendorpstraat 3C. vrij 7- /ormingscentrum Troef Vormingscentrum Troef, Hogewoélen 57, maandag, zelf koker n.. sociale kreatlvltelt recht/onrecht li? nam ÏK** 3 8—10 uur naa ewt WASSENAAR De gemeenteraad heeft gisteravond met 11 tegen 9 stemmen een voorstel verworpen om aan 18 gegadigden voor de bouw van een eigen woning de benodigde bouwgrond nabij de Princehaven te verkopen. De betrokkenen wachten al verscheidene jaren op een moge lijkheid om hun bouwplannen uit te voeren, maar steeds besliste de raad, dat er niet gebouwd zou worden zo lang er geen oplossing zouzijn ge vonden voor de in de Princehaven liggende woonschepen. Toen het vorig Jaar werd besloten, dat de woonschepen verplaatst zouden worden naar het Havenkanaal, dron gen de 18 kandidaten aan op een spoedige behandeling van hun ver zoek om bouwgrond te mogen ko pen. In februari j.l. leek het er op, dat hun plannen eindelijk verwezen lijkt konden worden. De raad ging er namelijk zij het met een kleine meerderheid mee akkoord, dat een begin gemaakt zou worden met de procedure voor de verkoop en het bouwrijp maken van de grond. Gis teravond kwam, als vervolg daarop het voorstel aan de orde om met terdaad tot verkoop van de bouw grond voor in totaal f 492.000,-. Maar het voorstel kwam er niet door. Van Vuure (VVD) betoogde, dat nog steeds de uitspraak geldt, die de raad in Januari 1972 deed, namelijk dat pas grond verkocht zal gaan wor den als de woonschapen naar een &ndere ligplaats verhaald zullen zijn. Die belofite aan de woonscheep- bewoners mag niet worden gebroken, aldus de woordvoerder van de WD- fractie. Ook Schuyer (Open Appèl) stelde zich op dat standpunt. Het kon nog wel eens gebeuren, aldus de ze spreker, dat de woonschepen in het geheel niet uit de Princehaven weggehaald zullen worden en dan behoort er niet gebouwd te worden. Nieuwzwaag (VVD) herinnerde er aan,.dat Gedeputeerde Staten een be slissing over het goedkeuren van het krediet, dat de raad voteerde voor het geschikt maken van het Haven kanaal als ligplaats voor de woon schepen heeft aangehouden. Is daar over intussen al iets naders te mel den? zo vroeg hij. Uit het antwoord van wethouder Brink bleek, dat G.S. dat krediet in tussen hebben goedgekeurd. Maar voordat tot het geschikt maken van het kanaal als ligplaats zal worden overgegaan, zal eerst met de eigena ren van de woonschepen onderhan deld worden over aankoop door de gemeente van hun schepen. De wethouder maakte zich hoor baar kwaad over het afwijzende standpunt van een deel van de raad. Hij noemde het onwaarachtig, de zelfde argumenten die in februari waren aan gedragen nu weer ter ta fel kwamen in de hoop. dat de uit slag van de stemming anders zou zijn. Na een korte schorsing van het debat deed Theunissen (CCP) een bemiddelingsvoorstel. Hy vroeg van het college de toezegging, dat uiter- lyk voor de a.s. zomervakantie bur gemeester en wethouders met een voorstel by de raad zullen komen over de resultaten van de onderhan delingen met de huidige woonschip- bewoners. Hij stelde voor tot verkoop van de bouwgrond te besluiten, maar in de voorwaarden de bepaling op te nemen da/t ln ieder geval niet in 1974 met bouwen begonnen zal worden, tenzy op een gegeven moment de woonschepen naar een nieuwe lig plaats verhaald zullen zyn. Wethouder Brink verklaarde zich akkoord met dit amendement op het voorstel van het college, maar de raad dacht er in meerderheid anders over. Met 11 tegen 9 stemmen werd het geamendeerde voorstel van bur gemeester en wethouders verworpen. Tegen stemden de zes leden van de WD-fraotie, de vier leden van de Open Appèl-fractie en de heer Lod der van de Partij Wassenaar. In de vergadering van gisteravond kwam ook een voorstel van burge meester en wethouders aande orde voor het instellen van een z.g. Wel- zijnsoverleg. Daarop werd aange drongen in de begrotingsvergadering van december 1973, terwyi de Vereni ging van Vrienden van Wassenaar adhesie betuigde met die suggestie. Aan de raad werd voorgesteld na overleg met de fractievoorzitters dit welzynsoverleg voorlopig tot 1 september zo te effectueren, dat het reeds bestaande "Verkeerso verleg" zal worden uitgebreid tot een Ver- keers- en Welzynsoverleg. De kaart, waarmee de drievoudige firma Perquin de verhuizing naar de Haagweg aankondigt, ziet er nog al woest uit. Een wilde tekening op de buitenkant beeldt de belabberde omstandigheden uit, waaronder de laatste jaren aan de Valkenburgse- weg (vlak naast de Haagsche Schouw) moest worden gewerkt. De groei is ook zo snel geweest. Elf jaar geleden werd daar begonnen met alleen een oliehandel. Toen het aardgas stormachtig opmarcheerde en zo de Nederlandse oliemannen in het verdomhoekje drukte, zocht de heer Perquin naar nevenactiviteiten. Het werd een ML-station. Automo bielen behandelen tegen roest dus. Dat gebeurt met het Zweedse anti- roest produkt Mercasol. En sinds vier Jaar heeft het bedrijf ook de gehele Nederlandse import in handen. Perquin Oliehandel ML-station —Perquin Import, met zijn drietjes in het toch al krappe gebouw aan de Valkenburgseweg. Het kon niet langer. Dus jverd het complex van de voormalige kolenhandel Caron aan de Haagweg overgenomen. Plen ty ruimte voor alle activiteiten. De firma Heembouw uit Roelof- arendsveen heeft er doelmatige kan toren (inclusief een gezellige ont vangstruimte met welvoorziene bar) van gemaakt. Het ML-station kan de vyfduizend auto's per Jaar nu gemakkelijk behandelen en de 130 dealers van Mercasol kunnen in alle rust in Leiden ontvangen worden. Het bedrijf telt tezamen vijftien werknemers, die met elkaar vorig jaar ruim twee miljoen gulden om zetten. Natuurlijk is er scherp op toege keken, dat het met olie en anderi vetten werkende ML-station het mi lieu niet kan vervuilen. Er is een grote olie-ve taf scheider geplaatst en er zijn speciale maatregelen genomen om te voorkomen, dat de olie niet in de Rijn terecht komt. Overigens staan er nog een paar oude loodsen van de firma Caron overeind. Voorlopig ligt er het een en ander in opgeslagen. De heer Perquin koestert er wel plannen voor, maar die houdt hij liever nog even onder tafel. Efkens de kat uit i boom kyken. Eerst vrydagmid- dag met een "open huis"deverhuizing vieren. Indonesië Op 4 mei aanstaande vertrekken de ouders van Jannie Reijken-De Graaf naar Djakarta in Indonesië om hun oude (schoon)moeder van 84 jaar op te zoeken. Ze hebben haar sinds 25 jaar niet meer gezien. Tot voor een paar jaar zelfs wisten ze niet eens of ze nog leefde. Maar na veel proberen via al lerlei mensen en instanties om in contact te komen met moeder, kwam de familie erachter dat ze inderdaad nog leefde. Haar gezondheid is ech ter niet al te best meer. Een diepe wens van (schoon) moe der was om haar dochter en schoon zoon nog eens te zien. Jannie is in Nederland geboren en heeft haar grootmoeder nog nooit gezien. Jannie is lid van de muziekver eniging "De Burcht". Jannie vertelde aan de voorzitter van "De Burcht", de heer Groeneweg, Redaktie: Paul Wolfswinkel dat haar ouders voor zes weken naar Indonesië zouden gaan. "Goh, dat is leuk", zei Groeneweg. Verder niks. Maar intussen belde hij links en rechts met mensen om te vragen of het misschien mogelijk zou zijn om een bedrag van 2500 gulden bij el kaar te trommelen (figuurlijk dan) om Jannie in de gelegenheid te stel len de reis naar Djakarta, samen met haar ouders mee te lat^n maken. Het lukte niet zo best. Jannie wil eigenlijk dolgraag mee. Maar er is geen geld. Ze is pas enke le maanden getrouwd en dat is na tuurlijk een forse slokop geweest. Wanneer Jannie kan gaan, zal haar echtgenoot niet meereizen. Hij is automonteur. Groeneweg heeft het in het aller eerste begin alleen met de man van Jannie over zijn pogingen gesproken om het geld by elkaar te brengen. Dat het nu wel gaat lukken, is de die pe wens en de (stille) overtuiging. Vandaar het gironummer van H. Groeneweg in Leiden. 771212. en te lefoon 25260 tijdens de kantooruren. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b. tel 40483. aigei ne informatie, dag van 910 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- femeenschap Zul 3921 en 61944 T wentwel informatiedie SPORTIEVE OPENING WASSENAAR De belangstel e- den, die naar de Hofcampweg wai L gekomen om de officiële opening n y ziji te maken van de nieuwe Stigter hadden misschien verwad dat burgemeester mr. K. Staab lintje door zou knippen of een tel zou omdraaien. Maar nee, de gemeester wist een sportievere nier om de officiële opening met ef&M. handeling te onderstrepenhij wisselde zijn jasje voor een Judot nu, knoopte vakkundig band om, pakte sportschooldirecte Stigter stevig beet en vloerde daarna met een van gedegen ning getuigende "uki goshi" (h( worp) i;£ V E Op de foto voorzitter Groeneweg en Jannie Reijken-De Graaf. (Foto Jan Holvast) LEIDSCH DAGBLAD! DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V]| Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 i Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement f ilO.-1 Losse nummers f 0,4| Aooaiic-aienusgeiden ny vooruit betaling te voldoen BI) iutorna cische overschryving geen ad minlstratle- eD Incassokosten Naoezorging vod 18.00—20.00 Zaterdag vod 16 00—18.00 U. Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2