hier was 't 'net Pasen eivol °P promenade Boemel meier Wonderlijk vulmiddel voor vakiiian en gezin PORION Kermis en "beesten- spul Niet alleen de mensen uit de toeristenindustrie, maar ook de politie had in het paasweekeinde de handen vol aan de vreemdelingen. Een 33-jarige Duitser toerd 's nachts door een taxi naar het Noordwijkse politiebu reau gebracht omdat hij zich zijn logiesadres niet kon her inneren Dat was "ver dronken". Hij had geen pfen nig meer op zak en hield hardnekkig vol Boemelmeier te heten. Zijn personausweis leerde anders Hij kreeg 'onderdak in de cel en de po litie spoorde zijn tijdelijk adres op. Een Noordioijkse politiepa trouille zag kans een duin brand uit te trappen, die waarschijnlijk was ontstaan door een achteloos wegge gooide sigaret. Op de zeereep ging 200 m2 duinbegroeiing verloren. Een Noordioijkse restaurant houder zorgde voor spannen de momenten met een ver rassend slot. In het holst van de nacht sloeg hij alarm om dat een inbreker zich in zijn zaak zou ophouden. Een poli tiepatrouille spoedde zich naar het pand om de onver laat in te rekenen. Zij kwam ter plaatse oog in oog te staan met een 19-jarige stu dent uit Noordwijkerhout. Bij informatie bleek deze het in het geheel niet te hebben voorzien op de bezittingen van de restauranthouder, maar op diens serveerster. Hij had een afspraakje met het meisje en bracht dien overeenkomstig een nachte lijk bezoek aan haar kamer. Daarbij maakte de student zoveel rumoer, dat de restau rateur werd gewekt en de po litie waarschuwde. Drukte op de Noordwijkse boulevard. niseren en naar onze familiebad plaats te halen". Keukenhof Keukenhof hoofdadministrateur Frits van Aken was meer dan tevre den over het bezoekersaantal van 160.000. Terwijl de laatste bezoekers genietend van de kleurenpracht nog door "de hof" liepen zei hij gister avond: "Het is geen record. We heb ben wel eens een weekeinde gehad Aan 180.000 bezoekers. Toch mogen we bepaald niet mopperen. Vrijdag telden we er 22.500. zaterdag 38.500, ZONDAG 62.500 en maandag 36.500. Nu maar weer afwachten wat het corso-1-mei-weekeinde brengt. In totaal hebben we nu in tweeëneen- halve week 310.000 bezoekers gehad". De Katwijker Ton Diepenhorst, die met zijn Triton-boten dit jaar voor 't eerst rondvaarten vanuit Sassenheim over de Kagerplassen organiseert, was een gelukkig mens. Hij had zes boten ingezet en heeft bijna constant tochten van een goed uur gemaakt. Elke tien minuten vertrok er een boot. Daardoor boekte hij een totaal aantal passagiers van meer dan 10.000. Lachend zegit hij"Je probeert iets, maar je weet nooit of het lukt. Vroig weekeinde had ik al in de ga ten, dat het een succes zou worden. Zelf heb ik drie rondvaartboten. Om de te verwachten stoot op te vangen heb ik er nog 3 van collega's bij ge huurd. Ik ben blij dat ik het heb ge daan. Anders zou ik heel wat buiten- (Foto Jan Holvast' landers hebben moeten terugwijzen". De campings aan de kust. in de Bollenstreek en in het Plassengebied waren zeer goed bezet. Er waren heel wat mensen, die de paasdagen in tenten hebben doorgebracht. Ook op de p/lassen noordelijk van Leiden heerste grote bedrijvigheid. Er werd druk gevaren en er werd ook heel wat tijd besteed aan het in orde brengen van de boten. Vooraal op het Kaageiland was het overdruk. Avifauna in Alphen begroette meer dan 25.000 bezoeke'rs. In Dierenpark Wassenaar noteerde men een bezoek cijfer van 13.000. In Avifauna zagen de vogeh de mensen in rijen langs trekken (Foto Wim Dijkman) PROFESSIONEEL... MAAR AL LANG "INTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! Kant-en-klaar en met super hechtkracht 1001 toepassingen; om u een idee te geven: Houtrot herstellen. Gaten, kieren, naden en scheuren blijvend afdichten, ook tussen muur en kozijn of langs de trapen rondom cv-pijpen. Betonreparatie of ragdun afpleis- teren. Onderzadelen. Trapleuning muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (verlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of betonemaille, enz. Pleisterwerk, maar evengoed stop verf bijwerken. Betonnen ramen be- glazen, ook in een stal. Dakpan vast zetten. Dunne plek in goot of lek balkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten. Super hecht kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een verschillend uitzettingscoë fficiënt. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN. BLIJVEND AF DICHTEN, VOEGEN. UITVLAK KEN, RAGDUN PLEISTEREN. Dl? PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PORION. de in Zwitser land ontwikkelde één-componen- tige, dus-kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas, al leen niet aan plastic. Blijvend ther moplastisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Alkali-, elec trolyte, olie- en dooizQUtbestendig. Verwerking met: plamuurmes, plakspaan, voegspijker, hand- of luchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen, en onbeperkt houdbaar, ook bij aan gebroken pot of emmer. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg f4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 30,50 DE HOUTWAREN'HOEK OOFDSTRAAT 1 - LEIDERDORP TELEFOON 32068 een bedden en geen tafels meer ADVERTENTIE Verwent uzelf en uw gasten met onze overheerlijke RIJSTTAFEL of SPECIALITEITEN indisch restaurant Doea Koentji Baroe (tegenover Stadsgehoorzaal) EIDEN/KUST EN BOLLENSTREEK/ALPHEN A. D. RIJN Nog altijd blijkt de Kust- en bnstreek een belangrijke toeristische trekpleister te zijn. Vooral als de bollenvelden gekleed in hun mooiste lentegewaad en de Keukenhof een rijkdom aan kleuren te zien geeft. Een i [groot deel van de meer dan één miljoen paasvakantiegangers het record van 1971 met 000 werd overtuigend gebroken had koers gezet naar dit gebied. Het was er "eivol". Alle e chikbare bedden in hotels en pensions en bij particulieren waren bezet. Ze vlogen als sneeuw ir de zon weg. Duizenden buitenlanders, die graag een paar dagen aan de kust hadden ver- d, moesten worden doorgestuurd. Eerst naar Alphen aan den Rijn waar nog ruimte was en g. i men ook daar niet meer kon helpen, naar Utrecht, Gelderland en Brabant. Door gezamen- e inspanning is men erin geslaagd de gasten die op goed geluk naar de Kust- en Bollen- r K waren gekomen, toch nog aan een bed te helpen. ~M 0 ~M Beroepingswerk Aangenomen naar Hillegom (vacature J. Brons- J W] M ~M M0 MB geest) W. van Bruggen te Arnhem. Ë*-Ë 0/ W W Bedankt voor Bodegraven (vacatu- re J- H- Cirkel)W. de Bruijn te Er- melo. 1T>T> LEIDEN Vanmorgen voegde zich een "beestenspul" bij de paaskermis op het terrein van de Groenoordhal. Nee, geen circus: de Gr oenoor dhal is geen uit gaanscentrum De veemarkt werd gecombineerd met de ker mis. Een forse veemarkt, omdat de maandagse aflevering van de Leidse successtory ditmaal ont brak. Het voorterrein werd in beslag genomen door de kermisattrac ties, die gedurende de paasdagen een flinke belangstelling trokken. Daaromheen werden de veewa gens gegroepeerd. De foto links geeft daarvan een beeld. Op het terrein staat nóg een tent, die zeker een half jaar blijft staan. Dat is de noodzakelijke uit breiding van de restauratieruimte met 540 plaatsen. Binnen was de belangstelling niet meer binnen de perken te houden met de sterk gegroeide veemarkt. Rechts een beeld van de vanmorgen in ge bruik genomen noodrestauratie. 5. t groot het aantal buitenlanders eweest, dat de paasdagen in ijk, Noordwijk, de Bollen- i en de regio's Leiden en Al- ,t aan den Rijn heeft doorge ef it is bij geen benadering te n. In Noorawijk, dat over veel hotels beschikt, schatte men, het aantal inwoners gedurende asen verdubbeld was. wo iden speelde op het gebied van onderbrengen van de paastoe- I een ondergeschikte rol. Het jD behoudends Holiday Inn, een fe hotelaccommodatie en voorts jjjj aantal beschikbare bedden bij iaj culieren niet groot: zo'n hon- rijftig. toeristische industrie heeft fi- ieel zeer goede dagen doorge- 1 t. Het kostte zaterdag en zon- in de avonduren bepaald moeite laatsje in een restaurant te be- 'j Itigen. In Katwijk en Noordwijk we hongerige vakantiegan- geduldig buiten wachten tot er tafel vrij kwam. «iden F' tV.V.V.-kantoor in Leiden werk- t weekeinde voor het eerst met Informatrices en was ook zondag nd. Desondanks gingen velen naar de politie. VVV-directeur ij Dekker: "We hebben alle da- 5 feel werk gehad. Zelf kunnen we SJveel mensen onderbrengen, - ir als V.V.V.-steunpunt hebben in nauw contact gestaan met de V.'s uit de regio en al het mo- te gedaan nog zoveel mogelijk lo- 1 dressen te bemachtigen. Eerst t omgeving en later verder op. lorbeeld in Rotterdam en Den n( Er waren tijden, dat de balie naai vol stond met mensen, die toaties wilden inwinnen en dat lefoon rood-gloeiend stond". 'f n kust Katwijk en Noordwijk was ,1 uit al zeer veel besproken. Zo- Door Cees Combee veel zelfs, dat men eigenlijk vrijdag avond al vol zat. De V.V.V.-direc- teur Chris Verplancke (Katwijk) en Wim Rovers (Noordwijk) waren op alles voorbereid. Ze hebben, voorzo ver dat in hun vermogen lag, ieder een toch nog kunnen helpen aan on derdak. Al was dat dan niet direct wat de gasten verlangden: een ver blijf aan de kust. Dat lukte bepaald niet. Het gevolg was, dat er ontelbaar veel Duitsers waren, die naar de Ve- luwe en de omgeving van Arnhem werden teruggestuurd. Ze deden dat nog zonder mopperen ook. Zo blij wa ren ze, datz e de nacht niet in de auto behoefden door te brengen. Bij 't binnenkomen van ons land waren ze al gewaarschuwd, dat de kust vol zat en dat het op eigen risico toch proberen daar onderdak te vinden ernstige problemen zou kunnen op leveren. Noordwijk kreeg een hon derd buitenlandse toeringcars te ver werken en Katwijk een kleine hond- derddertig. Bovendien kwamen er duizenden auto's met paastoeristen de badplaatsen binnenrijden. Noordwijks VW-directeur Rovers „Ook maandag was het druk aan de balie, 'k Heb de indruk, dat er veel gasten zijn gebleven. Er wa ren er zelfs die voor veertien dagen bespraken. Je maakt op zulke dagen van alles mee. Zondagavond kwam hier een Hamburger. De man was gehandicapt. Hij was met een bus naar Noordwijk gekomen en zijn ge zelschap kwijt geraakt. Het bleek, dat dit in Noordwijkerhout was onderge bracht. We zijn toen aan het tele foneren geslagen. Binnen een kwar tier hadden we uitgezocht waar de man logeerde. De Duitser (79 jaar) was erg gelukkig toen de mensen bij wie hij logies met ontbijt ge noot hem kwamen halen". In Katwijk was men eveneens bij zonder tevreden over het paasweek einde. VVV-directeur Chris Verplan - ke en zijn mensen hebben er hard aan getrokken om de «asten, die niet van tevoren hadden geboekt onder te brengen. Hij zegt: ,,'t Was zon der meer een bijzonder goed week einde. Er waren heel wat gasten in de badplaats. Voor velen hebben we nog excursies georganiseerd. Nu gaan we beginnen aan het Tulip Time Festival. Dat brengt ook weer de nodige drukte mee. Er logeren nu zo'n dertienhonderd jongeren bij par ticulieren. De maaltijden gebruiken ze in de restaurants. Een leuk mee vallertje. Er moet echter wel wat worden gedaan om zoiets te orga- LEIDEN Met feestelijke en muzikale begeleiding heeft wethouder Kret zaterdagochtend de stoplichten in de Haarlemmerstraat bij de kruising met de Pelikaanstraat in werking gesteld. Voorzitter Jan van Zijp van de Haarlemmerstraat-winkeliersvereniging dacht met weemoed terug aan de historie van de Haarlemmerstraat, maar toonde zich dolgelukkig dat de stoplichten "bij dit gevaarlijke kruispunt met de cityring" er nu staan. Na het indrukken van de knop, die de lichten in werking deed treden, klom de wethouder (die ons liet zien in het bezit te zijn van alle rij bewijzen) in een sleepwagen symbolisch de laatste auto het deel van de straat tussen cityring en Haven uit. Dit is nil opgenomen in de Haar lemmerstraat-promenade. (Foto Jan Holvast). Bel uw Bleurop- bloemist. Hflurop/lntuUgn tfaiacful Gtganuutonf QOtal Voor oom Hendrik die uit het ziekenhuis komt. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3