Alweer een eerste paal in Meren wijk agenda Noordwijker bracht haasje groot met veel koffiemelk en toewijding Complex van 300 woningen Wethouder W. J. lestra voert prot. chr. lijst aan in Voorschoten LEDER IN RU KRAKEN INLEIDEN DINSDAG 16 APRIL lj> DINSDAG Nieuw MinervajLeiden Ledenverai ring /ereniging koninginnedag, 8 Breestraat 19, sociëteit capten, 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163, spreekuur i i Gezlnsvraj ekuur Stlflji Huisvesting Werkende Jongeren. 7j WOENSDAG VOORSCHOTEN In Voorschoten is een nieuw samenwerkings verband tot stand gekomen tussen verschillende prot. christelijke groe peringen, die geleid heeft tot het in dienen van een afzonderlijke lijst bij de komende gemeentaadsverkie- zingen. Lijsttrekker is wethouder W. J. lestra (A.R.), thans lid van de prot. christelijke raadsfractie. De lijfet vermeldt op de derde plaats het raadslid Joh. Zandee (CHU) en op de zesde plaats het raadslid L. A. Uterlinde (A.R.) Ofschoon de lijst geen eigen naam zal voeren, omdat de voorgeschreven registratietermijn reeds is verstre ken, draagt zij volgens het Prot. Christ. Actiecomité Voorschoten wel [Verkeerssituatie Churchilllaan LEIDEN De dienst gemeente werken heeft enkele verkeerslichtin stallaties geplaatst op de verschillen de kruisingen van de Churchilllaan. De voor de werking van derge lijke installaties benodigde automa ten worden binnenkort aangebracht. Voorts is ook de reeds bestaande in stallatie ter hoogte van de oversteek met de Verdistraat vernieuwd, en aangesloten op de oude automaat. De fietsers, komend vanaf het Vijf Mei plein of vanaf de Verdistraat, die de Churchilllaan willen oversteken, moeten nu extra opletten, omdat bij de vernieuwing van de installatie de verkeerslichten voor de fietsers ver plaatst zijn; de kans bestaat dat er misverstanden komen, wanneer men dit niet in de gaten heeft. De fietsers, die willen oversteken, moe ten voortaan na op het speciale knop je te hebben gedrukt, eerst naar het direkt vóór hen gelegen verkeers licht kijken en niet meer zoals vroe ger naar het licht aan de overzijde van de eerste rijbaan. De lantaarn op de middenberm geldt nu voor fietsers, die de tweede helft van de weg willen oversteken. een eigen prot. christ. gezicht. Per sonen uit kringen van zowel de A.R. als CHU en uit die van SGP, GPV en NEV werken in deze lijst samen. Zoals bekend hebben de huidige vier raadsleden van de prot. christ. fractie hun medewerking ingetrok ken bij de vorming van de CDA- lijst. Met uitzondering van de hui dige fractievoorzitter De Klerk Wol- ters staan alle raadsleden op deze nieuwe lijst. De lijstsamenstelling is als volgt: 1. W. lestra (AR)2. A. P. Fruissers (SGP): 3. J. Zandee (CHU);, 4. F. A. J. Th. Kalberg (GPV); 5. H. Griffioen (CHU); 6. L. A. Uyterlin- de (AR)7. W. J. Berghuis (GPV)8. G. A. Jonker (NEV); 9. W. Boe- ser (SGP). LEIDEN Het afgelopen week-end is ingebroken in drie verschillende kledingmagazij nen in de Haarlemmerstraat. In alle gevallen ging het de da der (s) om lederen kledij. Twee van de drie inbraken vonden plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Bij de ene zaak werd de voordeur geforceerd en kleding met een totale waarde van 2280 gulden weggenomen. In de andere zaak werd een ruit vernield. Daar werd een aantal leren jasjes gestolen (de juiste hoeveelheid is nog niet vastge steld). De derde inbraak had plaats in de nacht van maandag op dinsdag. Daarbij werd een etalageruit vernield. Een aantal leren jasjes en andere kledij wa ren op de grond geworpen met de kennelijke bedoeling om ze mee te nemen. De politie vond later twee leren jasjes terug op straat in de Janvossensteeg en de Haarlemmerstraat. LEIDEN Vanmorgen is in de aula van het scholencomplex aan het Valkenpad speciaal ten behoeve van de bewoners van de Merenwijk een nieuwe kinderkan tine geopend. Vanaf twaalf uur kunnen de kinderen tussen de middag terecht in de aula, waar ze onder toeziendoog van een leidster, hun boterhammen kun nen verorberen. Vanmiddag werd daar nog in bescheiden mate ge bruik van gemaakt; verwacht mag wordendat in de toekomst steeds meer kinderen de kantine, die in beheer is bij de Stichting Kinderdagverblijven Leiden, zul len bezoeken. (Foto Jan Holvast) LEIDEN De eerste postduiven- vluchten zijn alweer achter de rug. De vereniging "Het Oosten" uit Lei den nam deel aan een zg. eiervlucht vanaf Zevenbergen met 321 duiven in concours. De winnaars zijn: 1. P. Juffermans, 2. A. ter Haar, 3. B. Sin- geling, 4. W. van Klink, 5. C. Gijsman, 6. S .Schoeman, 7. D. Koet, 8. C. Ves- seur, 9. W. Fokker en 10. W. Gijsman. De Leidsè Postduiven Club nam met 272 duiven deel aan een wed vlucht vanaf Roosendaal. De uit slag daar was: 1. en 2. P. Groenen dijk, 3. Fr. Gijsman, 4. P. Groenen dijk, 5. Fr. Gijsman, 6. H. Fasel, 7. W. v. d. Hoogt, 8. W. van As, 9. L. den Hollander en 10. J. v.d. Hoogt. LEIDEN Rond twaalf uur van middag is de eerste paal de grond in gegaan van een complex van 181 eengezinswoningen (verhuur), 39 tweekamerflats (verhuur), vijftig schakelbungalows (verkoop) en 36 splitlevelwoningen (verkoop)^ in de Merenwijk. De gemiddelde huurprijs van de eengezinswoningen wordt ge raamd op ongeveer 360 gulden per maand en die v°n de tweekamerflats op 240 gulden., exclusief servicekos ten. De huurwoningen worden in de premiesector gerealiseerd. Verwacht wqrdt dat 't complex over ruim een jaar gebouwd zal zijn. Het plan is in dertien maande ontwikkeld door Van Wijnen Projectieontwikkeling BV, in samenwerking met het architecten en ingenieursbureau Gerritse BV. Als financier treedt Delta-Lloyd Vastgoed op. Het complex ligt in het verlengde van de IJsselmeerlaan. Een belangrijk gegeven Voor het ontwerp was de hoge bebouwings dichtheid die de gemeente eiste: 42.5 woningen per ha. Toch is er in het geval van de eengezinswoningen niet gekozen voor hoogbouw, maar voor een specifieke verkavelingsvorm. waarbij de woonblokjes aan weers zijden van een doorgaand voetgan gersstraatje zijn gegroepeerd. Om de vier vijf woningen overlappen zij elkaar over de breedte van een wo ning. De slaapverdiepingen kwamen aan de voorzijde 1.20 uit, uit over de woon verdieping, waardoor het straatje gedeeltelijk, en daar waar de kroonblokken elkaar overlappen, ge heel overbouwd. Tussen de woonblok ken grenzen aan het straatje plein tjes. Bij iedere woning is een tuin. Aan de westelijke rand van het plan is, langs een aantal waterpartijen een strook schakelbungalows geprojec teerd. Aan de andere zijde van het plan, langs de Zijl, komen de splitle- velwoningen. De tweekamerflats worden opgenomen in een vierhoog flatgebouw. Het gebied wordt door middel van vier doodlopende buurt-ontslui- tingswegen aangesloten, op de rond weg, die de gehele Merenwijk ont sluit. Voor de voetgangers wordt aansluiting gezocht met de overige voetpaden in de wijk. Langs de Zijl is een doorgaande fietsroute in het plan opgenomen. Voor het openbaar vervoer is volstaan met een bushal te bij de rondweg. Wat de groenvoorzieningen be treft: tussen de woonblokken komt een aantal veldjes, die voor een deel als speelgelegenheid voor kinderen te gebruiken zijn. Foto (van Jan Holvast)ir. H. de Kiewit, directeur van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zuid-Holland slaat de eer ste paal. kamerbewoners e 65. Oegstgeest, socll Herengracht-Zijlsingel. 2 t DONDERDAG capven, o uui nam. Kreatief Sentrum, defensievoot] ting, 89 uur nam. 3e Binnenvestgracht, kantine Cl<* Leembruggen, ruilavond Philato 7.30 uur nam. Begijnhof, opening 't Begijntje, naContactochtend in de NP naar. demonstratie Japans schikkunst. aanvang 10 uur Jongen na val van trap overleden LEIDEN De tienjarige Marcus van Britsum (Jac. Urlusplantsoen) is vrijdag in het Academisch Zieken huis overleden aan de verwondingen, die hij op 22 maart jl. opliep. Hij viel toen bij het verlaten van de LOM- school de Vier Sleutels van de trap. Bezwaarschriften Release LEIDEN Morgenmiddag wordt in de raadzaal van het stadhuis een openbare vergadering gehouden van de raadscommissies voor stadsont wikkeling en voor volkshuisvesting en openbare werken, waarin indieners van bezwaarschriften tegen het ontwerpbestemmingspl a n Heren - gracht-Zijlsingel hun bezwaren kun nen toelichten. De vergadering be gint om 2 uur. Apotheken De avond- nacht en de dienst de paasdagen in de regio Leid wordt waargenomen door: Apoth Reyst, Steenstraat 35, tel. Apotheek Voorschoten, Leidser 66, tel. 2525, tevens zaterdag te uur, Oegstgeestse Apotheek. Wili minapark 8, tel. 53274 (van tot maandag 2e paasdag 8 daarna Zuider Apotheek, Lamm schansweg 7, tel. 23553, Apothi Van Breest Smnllenburg, Loeves! 7, tel. 99211. SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel 01711 25202. Voor allen die In rr den verkeren dag en nacht Dierenhulpdienst. NOORDWIJK „Dat beestje zal wel denken, ik heb.een gekke moeder", zegt de Noord wij kse administrateur Van Hou ten over zijn haas. De Noordwijker, die in de Leidse Elam- garage werkt, heeft het dier van een klant gekregen toen het een ons zwaar was en ongeveer twee dagen oud. Met koffie melk heeft hij kans gezien het dier groot te krijgen. Dieren artsen hadden hem gezegd dat hem dat beslist niet zou lukken. Renuurtje Binnekort, wanneer het dier van de melk af is, zal het weer worden losgelaten in de waterleidingduinen bij Noordwijk. kun je er niet voor gebruiken. U weette drinken. Wanneer hij het oranje wel vroeger had je van die flesjes met knijpflesje, kennelijk een oud lijm- ultzonderlng Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voot rechtskundige bijstand. Adres Volkshuis, Apothekersdijk 33 nlngstljden, dlnsd woensd. dond II uur, do. 7—9 uur nam Dienster'* trurn Hogendorpstraat 3C, vrij Twentwel Sociëteit Twentewel, Breestraat Vormingscentrum Troef Vormingscentrum Troef, Hogewo 57. maandag, aelf koken, van 68(0 nam., sociale kreatlviteit van 8H n nam. en toneel, van 810 uur n Dinsdag, eigen kleding ontwerpen die ronde snoepjes erin. Daar zitten ze op. Je kunt gens meer krijgen, maar heb ik een zaak ontdekt, kersteeg." J—10 spreksgroep, van 810 filmen, van 810 dag, samenspelen, t recht/onrecht KATWIJK De Amerikaanse ambassadeur in ons land, mr. Kingdom Gould, heeft gisteravond het tweede Tulip Time International Music Festival dat in Katwijk wordt ge houden, officieel geopend. Verbroedering van de jeugd noem de hij één van de belangrijkste facetten van het festival, dat een week lang in sporthal Cleyn Duin wordt gehouden. Ruim achthonderd Amerikanen nemen eraan deel. (Foto's Jaap van Duijn) "Die klant werkt bij de stedelijke lichtfabrieken. Hij moest ergens in de polder de electriciteit gaan afslui ten in een onbewoonbaar verklaarde woning. Daar zat hij, in een hoekje van de kamer. Die man wist dat ik gek ben op dieren, want op het kan toor heb ik een hele voliëre met vo gels. Momenteel staat hij wel leeg, maar dat komt omdat er muizen wa ren, die ben ik nou aan het uitroeien. Die man zegt: ik heb wat voor je." "Dierenartsen zeiden: dat red Je toch niet. Ze zeiden probeer het maar met koffiemelk, want de melk van een haas is erg vet. Dat lukte. Hij drinkt een fles per week. Nu krijgt hij er ook gras bij. Haasjes zijn echt wel groot te brengen. Van de week bel de een mevrouw op uit Leiderdorp. Die had een haasje op de Van der Valk Boumanweg gevonden en mee naar huis genomen. Een dierenarts had haar mijn adres gegeven. Ze zegt: meneer, hoe hebt u het gedaan. Ik heb er ook één en hij wil niet drin ken. Gewoon met koffiemelk me vrouw, heb ik gezegd. En als het u nou niet lukt, brengt u hem dan maar bij mij." "Ik heb een speen van een poppe- zuigflesje, want een gewone speen "Het is zo vreselijk leuk, zo'n haas je... Om tien uur, dan heeft hij z'n renuurtje. Hjj moet echte wel weg.. Dan vliegt-ie van voor naar achter door de kamer. Gisteren zat ik naar de televisie te kijken en ineens '-oem zit-ie op m'n schoot. Hij begint nou ook aan de planten te vreten. Ook stukjes van het behang.... De grote grap is dat ik hem groot heb gekre gen. Hij komt goed een ons aan in de week." Toch kan Hopie niet al te lang meer in huize Van Houten blijven, want een haas blijkt dan weliswaar groot te brengen is, daarmee is nog niet ge zegd dat hij ook tam te krijgen is Binnenkort gaat "hazemoeder" Van Houten zijn dier loslaten in het wa terleidingsduin van het Amsterdam se waterleidingbedrijf. „Het is eigen lijk een polderhaas. Die hebben zwar te vlekken om de oren." In de morgen uren gaat Hopie de duinen in. "Dan heeft hij de hele dag de tijd om een goede schuilplaats voor de nacht te maken." In overleg met de duinopzichters heeft Van Houten daartoe besloten. Het was de bedoeling het dier Tweede paasdag los te laten, als een echte paashaas, die niet het haasje is geworden door zijn eenzaamheid. Dat is echter niet doorgegaan. „Hij moet eerst van de melk af. Anders gaat hij, wanneer hij de duinopzich ter tegenkomt om zijn benen lopen draaien, want dan denkt hij, die heeft melk. „We zijn ook al weer bezig om het bang te maken van de mensen. We laten hem zo af en toe flink schrik ken. Dat doet hij gewoon een klein plasje. Nou Ja goed, maar het is ook zo leuk om een haasje te hebben. En hij verliest natuurlijk ook z'n krentje. Die doe je met een luci ferdoosje zo weer op". „In de bossen knikkeren de kinderen ermee," vult fotograaf Hubers van foto Holvast er vergoeilijkend aan toe. Hij heeft voor de haas z'n twee kinderen mee genomen. „Het is hardstikke leuk," bevestigt Van Houten ten overvloe de. Alles heeft kunstmoeder Van Hou ten zijn haas moeten leren: drinken, gras eten. „In het begin wilde hij helemaal niet drinken. Maar ik heb z'n bekje open gedaan en er wat melk ingeknepen." Intussen heeft de haas puik geleerd uit een fles potje, aan de haas laat zien is het vrijwel ner- dier nauwelijks te houden. Desnoods in Leiden rechtovereind drinkt hij gretig de n de Don- Friese Vlag Goudband leeg. „Ik warm het gewoon op in een panne tje totdat het handwarm is weet u wel.Ik heb het eerst om de twee uur geprobeerd. Probeer dat maar niet, want die dieren hebben een wil..Ik g£,f hem om zeven uur 's morgens een flesje melk. Daarna Gespreksavonden was hij niet meer te vinden. Lag hij achter de kachel. En 's avonds om zes uur dan liep-ie weer om je be te draaien" DÏÏ 8—10 uur na! Sociale raadsvrouw Maandag: 10.30—11.30 uui ndorpstxaat 36; dinsdag- r Driftstraat 49a; woensdag: IOC 30II 180 V? Gespreksavonden Baha-l genu j Hendrlkplantsoen 25. Leiderdorp Gezinsverzorging ui hulp bejaarden én lang gezinsverzorging. M r, (ma t/m vril 910 voorm) Stichting Gezinsverzorging, zieker WASSENAAR/LEIDEN T V inzittenden van een auto uit Lejfc zijn gistermiddag gewond bij eent sing op de Groeneveltlaan in W&i naar. Een 12-jarige jongen ko behandeling van snij wonden huis, een 26-jarige inzittende mc met een gebroken sleutelbeen in n Haagse ziekenhuis Bronovo wor( opgenomen. LEIDEN Afgelopen zaten n zijn het junioren BI- en het jui ren CI-team van de voetbalven ging LDWS kampioen geworden.] succesvolle dag dus voor jeugd tra. P. van Staden, die ocerigens j meer pijlen op zijn boog heeft. Wi het Junioren C2-team staat op drempel van het kampioenschap. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad 8 Witte SLngel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 TelefooD directie en admlrusti tie 01710-25041 TelefooD redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Noordwijker Van Houten en Hopie: voeden met koffiemelk. (Foto Jan Holvast) Abonnementsgelden bij voorui betalLng te voldoen Bi1 auto tische overschrijving geen miinlstratle- en incassokost* Nabezorgmg van 18.0020.0 Zaterdag van 16 00—18.00 i Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2