loodenburg mist e hoofdklasse ndanks knappe ■2 overwinning OUDE TRADITIE VOOR LFC NOG SPRINGLEVEND „Prikkel" ontbreekt bij UYS vijndrecht snel uitgeteld QUICK BOYS DACHT TE SNEL AAN WINST Lugdunum 0-0 tegen DHL Lisse nog niet uit de zorgen DAG 16 APRIL 1974 PAGINA 17 LEIDEN De traditie die wil dat LFC op Wassenaarse grond de kluts kwijt raakt, mag dan al heel oud zijn, springlevend is ze nog altijd. Dat bleek gisteren weer eens. De geelzwarten, die heftig aasden op een puntje en dat ook zeker wel verdienden, gingen tegen Blauw Zwart met 1—0 teil onder. Door die nederlaag daalden LFCs' papieren om te promove ren een stuk, hoewel de moge lijkheid om hogerop te komen nog steeds reëel aanwezig is. Wilhelmus en DHL zijn voor het volgend seizoen al zeker van het eerste-klasserschap, voor de res terende twee plaatsen zijn maar liefst vijf kandidaten. Daaronder bevindt zich LFC dat op de slot dag van de competitie op eigen grond moet aantreden tegen de gradatie-kandidaat Laakkwartier Blauw ZwartLFC was als kijkspel gedoemd te mislukken. Allereerst waren daar de zeer grote belangen die op het spel stonden en die uiteraard een niet geringe mate van onrust in de hand werkten; daarnaast fun geerde de harde, vlagerige wind als een grote spelbreker. Het aan tal passes dat verkeerd uitviel, was bijzonder groot en op doel werd maar zelden zuiver gescho ten. Dat gold voor beide ploegen. Zonder windinvloed zou Blauw Zwart vermoedelijk ook niet aan die kostbare, winnende treffer zijn gekomen. Dat doelpunt arriveer de al in de tiende minuut. Tolido zette van links een hoekschop scherp voor doel, de wat aarze lend zijn doel uitkomende keeper De Wit werd door de harde, plot seling dalende bal verrast, en greep mis, waarna rechter vleugelman Van der Kooy kon inkoppen. Een triest begin voor De Wit maar voor het overige viel hem in deze wedstrijd weinig te verwijten. Hij herstelde zich goed en redde een paar keer fraai o.a. op een snerpend hard schot van Siem v. d. Ham in de 25ste minuut. LFC kon voor rust zijn draai niet vinden. De aanvalslijn Hoek- Bekooy-Van Weerlee straalde weinig kracht en doortastendheid uit. Alles op de vuurlinie te schuiven, zou echter onjuist zijn. Daarvoor mankeerde er ook te veel aan de „aanvoer", die over veel te grote afstanden ging vaak nog hoog door de lucht ook wat met de wind wel rampzalig moest uitpakken. Na de eerste 25 ministen, toen Blauw Zwart onbetwist de beter manoeuvrerende ploeg was, lie ten de Wassenaarders zich steeds minder op de LFC-helft zien. Dat betekende overigens niet dat ini tiatief en overwicht op de kana ries overgingen. Van Seggelen en zijn makkers werden te vaak op het middenveld gestuit. Twee goede kansen kreeg LFC die eer ste 45 minuten. Beide kwamen voor de schoenpunten van de wei nig beweeglijke Teun Hoek. Zijn eerste kogel doofde in de handen van doelman Pieterse de tweede snorde net over. Blauw Zwart verkoos de tweede hieift een verdedigende houding aan te nemen. LFC nu duide lijk beter spelend dan in de eer ste helft is voortdurend in de weer geweest om de gelijkma ker te pakken te krijgen. Maar het aanvalsspel van Van Weer lee, Hoek en Bekooy was niet gevarieerd en gedurfd genoeg om Blauw Zwart echt kopzorg te ge- De lange centrale verdediger Pim Westgeest beheerst het 16- metergebied en zijn aandacht verslapte geen moment. De mooi ste kans kregen de kanaries vijf minuten na rust. Bekooy vuurde een lage kogel af, die doelman Pieterse pakte, maar losliet. Cock van Weerlee schoot er snel op af zonder de kans te kunnen afronden. Dichter bij een treffer is LFC niet gekomen, hoe hard er ook voor werd gestreden. Het af en toe gevaarlijk uitbre kende Blauw Zwart kreeg via Van der Kooy nog een paar goe de mogelij kheden op 2—0 te ko men (wat overigens niet terecht zou zijn geweest), maar maakte daar geen gebruik van. LFC-back Hen v. d. Berg,die nogal ongelukkig in botsing kwam met Van Brecht, werd na afloop onwel en moest naar de Ursula-kliniek worden vervoerd, waar hij een dag ter observatie zou blijven. DEN De verwarring had nauwelijks groter kunnen zijn. als vorig seizoen toen Roodenburg bij RVC in spanning chtte of het kampioenschap al dan niet kon worden ge rende Hennie de Klerk gistermiddag na afloop van het |52 gewonnen duel tegen Zwijndrecht de kleedkamer ;n: „We zijn er, we hebben het gehaald. We krijgen be- ngswedstrijden. VUC heeft gewonnen van Xerxes". Twee ten later volgde de domper al. Xerxes zou inderdaad ver hebben, maar RVC en CW niet. Aangezien de berichten erre van betrouwbare bron kwamen bleven trainer Smits jn pupillen tegen beter weten in hopen. Pas ver na vijf jaf de radio uitsluitsel: de hoofdklassen zullen over enkele den gaan draaien met UVS, maar zonder Roodenburg. verrassing en variatie. Toch werd het nog 52. Vijf minuten voor tijd lan ceerde Verkuylen zichzelf, waarna hij de bal in de uiterste hoek depo- eraf realiseerden verscheide- slordig speelde Zwijndrecht, redstrijden te spelen eigenlijk erg theoretisch was ge- Er moest aan teveel voor- worden voldaan. Dat Roo- zelf zou winnen stond in a 17 minuten vast toen de al 2—0 was. Zo ongeïnteres- :n slordig speelde Zijndrecht; sn lastig was Rooden- )e aanvallers moesten storen, iraktijk kwam het er op neer ijndrecht aanvankelijk nauwe- zijn strafschopgebied De ploeg verkeek zich steeds iieptepasses, en verspeelde kinderlijk eenvoudige wijze Roodenburg mocht, vooral in te helft, knap spelen, een feit de Leidenaars de fortuin, nogal eens hebben moeten i, nu in ruime mate kregen fikt. Al in de tweede minuut ick van Gameren, die de bal verspeelde aan Den Os. Met igbal over doelman Anne Smit ers zich dat de kans om nog 17de minuut maakite soheids- Cameron een royaal gebaar Roodenburg. Hij wees naar iltystip nadat aanvoerder Lod- had verspeeld en Hennie k met all leen nog Visser voor neergezegen. De Klerk: "Ik Q val toen ik de bal wilde maar onderuit gehaald ben I Den Os accepteerde het ]e gretig: 2—0. Zijn hattrick de 21ste realiteit kunnen pnieuw stond Den Os op elf doelman Smit. Ditmaal volkomen onnodige handsbal |Jaak Lodder. Onbegrijpelijk echter dat de Leidse spits- lezelfde hoek koos, waardoor oorlopig verdere averij kon aen. Voorlopig, omdat 't zeer ttreerd spelende Rood en- 'leef jagen en teamverband spelers van Zwijndrecht voor een onbekend begrip bleef, enburg, dat de Pasen sober- gewoonlijk had doorge- ïits: "De Jongens hebben ed gehouden aan de program- He ik hen heb meegegeven en stond wat ze wel en niet i eten. Gelukkig is het niet geweest, zodat ze niet zoveel te drinken") greep dat ge il organisatie en inzet °**n loogste score sinds Jaren bij- schieten. Bij de wisseling was M). De defensie van Zwijn- verkeek zich in de 25ste mi- een knappe voorzet van Ver- waarna Peter Dubbeldeman in een vloeiende beweging en langs doelman Smit Vervolgens onderschepte lieman een terugspeelbal van trof toen de onderkant van waarna tenslotte de meegeko- 6rkuylen hoog opverend 40 Een formidabele score, die rust toen Roodenburg de luchtig in het gezicht voelde, "merkelijk verhoogd had kun- wden. Door Fred Plijter bij "ld, die in de zestiende minuut doelman Smit wipte, :n onbenullig schuiver- •duceerde. Of door Dubbelde- He ineens uithaalde na een m Den Os. Toch zou het vaak aanvallende Zwijn- Door Jan Preenen drecht nog een lichte dreiging gaan vormen. Enerzijds, omdat het ver zadigde Roodenburg het spel steeds minder scherp ging controleren, an derzijds omdat Zwijndrecht even op leefde en profiteerde van ver regaande onachtzaamheid in de Leidse defensie waar Aad de Groot de ausputzersrol had overgenomen van de geblesseerde Maarten van Kooperen. De lange "uitveger" heeft aan de amateurinterland tegen de Denen een dikke knie overgehou den. Tussen de 32ste en 37ste minuut werd het 42 door een doeltreffen de kopbal van Cees v.d. Berg en een treffer van De Hollander. Tussen die voor Zwijndrecht hoopgevender be drijven door verloor Roodenburg Peter Dubbeldeman. Na een botsing met doelman Smit bleef hij roerloos op de kale grasmat liggen. Aanvan kelijk liet het zich aanzien dat hij een zeer zware verwonding had op gelopen. Na per brancard van het veld te zijn gedragen viel de blessure achteraf in de kleedkamer nog wel mee. Dubbeldeman: "Ik kon mijn benen eerst niet meer bewegen. Er moet iets gebroken zijn, dacht ik meteen. Maar het is allemaal wel meegevallen. Het zal wel een flinke kneuzing in de rug zijn". Met inval ler Pinas (eerder was Hennie de Klerk-zaterdag liep hij tijdens de training een verrekte spier op- ver vangen door Piet Mieremet) moest Roodenburg duidelijk inboeten aan Peter Dubbeldeman heeft de bal ontvangen van R&inier Verkuylen en passeert doelman Anne Smit van Zwijndrecht. Roodenburg leidt met 30. (Foto Jan Holvast) Regionale jeugd ROTTERDAM De kampioens- droom van de Quick Boys regionalen lijkt voorbij. De Katwijkse titelpre- tendent kwam bij CW niet verder dan een 2-2 gelijkspel - na met 2-0 te hebben voorgestaan - en is nu af hankelijk van het d uel tussen Feyen. oord en Westlandia. Winnen dat Rot terdammers die wedstrijd, dan is een eerste plaats definitief onbereikbaar geworden voor Quick Boys. De blauwwitten hebben dat be langrijke verliespunt zaterdag eigen lijk op wat onbenullige manier "ver loren". Na een 0-0 ruststand was het Quick Boys dat, evenals voor de doel- wisselimg, het initiatief nam. Goed spelend werd CW voor het eigen doel gehouden en een treffer kon dan ook niet uitblijven. Het werden er twee. Eerst in de 15de minuut Leo Hoek met een fraai afstandsschot, vijf minuten later Jaap Hoek na een combinatie met Bart Zandbergen: 2-0. De winst was binnen. Quick Boys drong nog wel aan - kansje Cor Ver does - maar stelde zich tevreden met de twee doelpunten verschil. CW niet De Rotterdamse elf - ook in Katwijk al na een 2-0 achterstand tot 2-2 te ruggekomen - haalde opnieuw ver rassend uit. In het laatste kwartier werd doelman Arend van der Oever toch nog twee keer gepasseerd PAPENDRECHT Al te vaak was heel erg duidelijk dat een aantal UVS-spelers de laatste competitiewedstrijd waarschijn lijk best schriftelijk had willen afdoen. Alleen omdat dat nou een maal niet ging, zo leek het, had den die Leidse spelers hun plaats ingenomen om op sportpark Slobbenhorst als partner van Pa- pendrecht op te treden. De wel „gemotiveerde" tegenstander werd bijna geen strobreed in de weg gelegd in het streven de plaats in de hoofdklasse hele maal veilig te stellen. Papen- drecht won met 2—1. Dat het bij die op het oog be nauwde, maar in werkelijkheid zelden bedreigde zege bleef, had Papendrecht voornamelijk aan zichzelf te wijten. Talloze riante mogelijkheden werden vermorst, veel te veel kansen werden nog weggegeven aan het zomeravond- voetbal bedrijvende UVS. Ver deeld als de Leidse ploeg was waar het de ijver betrof (er wa ren zo'n vier, vijf spelers die het Door Paul de Tombe allemaal wel voor gezien hiel den; de rest wilde beslist nog wel, maar kon dat niet zonder de hulp van die anderen), kon uit die kansen niet meer dan één tref fer worden gedistilleerd. Nadat Gerard Désar al veel eerder een strafschop had gemist, was John van Velzen de maker op een moment dat het Papendrecht nog nauwelijks deerde. De ploeg van trainer Berry Janse was al na een kwartier definitief hoofdklasser. Een felle start had toen al treffers opgele verd van. middenvelder Terlouw en spits Molendijk. Doelpunten waarbij op bijna genante wijze was aangetoond hoe weinig belang stelling sommige UVS-verde- digers konden opbrengen. Die on geïnteresseerdheid mocht dan wellicht logisch heten na een sei zoen waarin bijna doorlopen het uiterste van iedere speler werd gevergd, minder aanvaard baar was dat geen enkele poging werd gedaan dat te verdoezelen. Neem nou alleen maar het eer ste doelpunt van Papendrecht, in de zevende minuut. Dat de door spits Molendijk gehinderde doel man Sloos de bal half miste na een voorzet van V. d. Kooy kon natuurlijk gebeuren, maar dat een op de grond zittende spits twee, drie keer de gelegenheid kreeg naar de bal te trappen en dat tenslotte een middenvelder als Terlouw alle tijd had om 10 in te schuiven tekent toch wel het gebrek aan organisatie. Was er op dat moment al geen sprake van enigerlei vorm van overleg in de defensie, acht mi nuten later werd de indruk ver sterkt dat de verdediging van UVS (met Duyfjes op de plaats van Balkhoven, die wegens trieste familie-omstandigheden niet kon spelen) een wel heel erg zwakke dag beleefde. Vogelvrij kon Pa- pendrecht-spits Molendijk opruk ken naar 2—0, die hij via een zui ver pass je langs Sloos in de vijf tiende minuut het licht deed zien. De goal was het gevolg van een dekkingsfout, zoals er door UVS- verdedigers vele werden gemaakt. Het was alleen aan het verder weinig doortastende optreden van Molendijk (later nog viermaal oog-in-oog met Sloos) te danken dat ze niet vaker werden be straft. Zoals er verdedigend vaak rommelig werd opgetreden, zo liepen ook in de midden- en frontlinie UVS-spelers rond die hun opdrachten „niet of onvol doende" (zei trainer Van Schoo- ten) uitvoerden. Want anders uit het ongeïnspireerde Leidse spel kon worden opgemaakt, had die opdracht wel degelijk geluid dat op winst moest worden ge speeld. De prikkel ontbrak echter vol ledig, zoals al in de aanvangs fase bleek. Désar in normale doen zal toch zelden een kans missen van een paar meter afstand en Désar kan toch ook een straf schop wel naar behoren benutten. Wellicht aangetast door de rond hem heersende ongeïnteres seerdheid, kon hij dat gisteren niet. Hij slaagde er ook niet in van elf meter te scoren nadat Van Velzen, door Schalk was neerge legd (in de 25ste min.) Aangespeeld door Van Velzen miste na de pauze ook de opge komen Henk Rol nog eens gran dioos in riante positie en vervol gens begon Papendrechter Molen dijk aan een tocht langs gemiste kansen (vier op ry). Toen Papendrecht zich zeker wist, drong de nonchalance ook die ploeg erg ver binnen. Verdedi ger Peters fungeerde in de 78ste minuut als extra-aanvaller van UVS, dat Duyfjes en V. d. Heij den al had ingewisseld voor Du- prie en Kruiff. Peters voorzag Van Velzen van een fraaie door loopbal, waarna de Leide spits 21 niet meer kón missen. Meer belangstelling léék UVS niet te hebben. LEIDEN Lugdunum-DHL was een wedstrijd waarin „om de baard van de keizer" werd gespeeld. Er stonil voor geen van bedde plogen nog iets op het spel en het (oninteressante) voetbal en de uit slag (00) gaven daarvan een meer dan Juiste afspiegeling. „Ach," zei doelman Storm van DHL, ,wij hebben geen interesse meer. Wij zijn toch al gepromoveerd en waarom proberen kampioen te worden? Dat kost de vereniging al leen maar geld. Ondanks deze nogal negatieve in stelling speelde de Delftse formatie beter voetbal dan Lugdunum. Het samenspel bij de Delftenaren was wat verzorgder en er zat ook meer verband in de ploeg. Lugdunum, dat geen kans meer had op promotie, wat eveneens duidelijk merkbaar'was speelde slordig: een redelijk sterke defensie, maar een onmachti ge voorhoede die zelden opluchting bracht. Desondanks hadden de Lei denaars de wedstrijd kunnen winnen. Tiea minuten voor het einde kwam Jaap Schilthuizen er goed door en dacht iedereen al dat „ie" hing. Maar eenmaal oog-ln-oog met doelman Storm mikte Schilthuizen te scherp en draaide zijn schot langs de ver keerde kant van de paal. De (overigens) sportieve en goed door de heer Knlpmeijer geleide wed strijd telde halverwege de tweede helft een vervelend incident. Tóen bij een Delftse aanval Lugdunum- doelman Dubbeldeman het leer nog al fors uit de handen werd gelopen en de arbiter daarvoor niet floot het werd overigens geen doelpunt want de bal ging naast meende Wbn de Roo voor eigen rechter te moeten gaan spelen. In eerste in stantie kwam hij er met een officiële waarschuwing heel voordelig af, maar toen De Roo ook nog eens aan- merking ging maken op de leiding van de heer Knlpmeijer bleef er nog maar één weg open: de voortijdl- ge naar de kleedkamer De Lugdunum-Jeugd deed het dit weekeinde heel wat beter dan de senioren. De B- en C-Junioren kre gen bezoek van de Engelse school Bodmin (Cornwall. Er werden 4 wed strijden gespeeld, welke alle door kik kers werden gewonnen. Ondanks de ze „afstraffing" is de ontvangst zo goed bij Bodmin in de smaak ge vallen, dat de Britten onmiddellijk Lugdunum boekten voor een tegen bezoek volgend jaar. DEN HAAG Sportclub Lisse heeft zich gisteren bij het Haagse ODB nog niet van alle degradatiezorgen kunnen bevrijden. De Lissenaren kwamen in Den Haag niet verder- dan 0-0 en kunnen nu nog - in theo rie - op de voorlaatste plaats van de eindranglijst belanden. Voor ODB lijkt degradatie een onontkoombare zaak. De Hagenaars waren tegen Lisse wel erg ijverig maar kwamen duidelijk capaciteiten tekort om de Lisser verdediging in moeilijkheden te kunnen brengen. De aanvalslinie van de Lissenaren maakte er op het slecht bespeelbare terrein ook niet veel van. Het voornaamste wapenfeit was een hard schot van Dorus van de Voort dat Juist over het doel ging. ZONDAGAMATEURS Leo van der Zwet (Rijpw) 21; John van Dijk (Foreholte) 20; Pim van der Meer (LDWS), George van Haas ter (Van Nispen) en Stam van der Meel (DOCOS) 13; Gerard Oudevelt- huijs (UDO) en Hans Rijswijk (Rijp- weteaing) 11; Hennie Zoet (Teijl.) en John van Velzen (UVS) 10; Teun Hoek (LFC) en Sam den Os (Roo- denb.) 9. ZATERDAGAMATEURS Leo Holl (RCL) 16; Piet Vonk (Kou dekerk) 13; Rinie van der Weteringh (SVOW) 12; Leo Pluymgraaff (Quick Boys) 8. AFDELING LEIDEN Zondag Rob Crama (ZLC) 19; Pim van Wet ten (Bern.)1 18; Rinie van Veen Meerburg) en Jan Oudshoorn (Unitas L.) 16; Gerard van der Lans (SVLV), Leo v. Goozen (MO), Aat Lelieveld (VNL) en Jaap van der Eijkel (KRV) 9. Zaterdag Jan Rietveld (Haz. Boys)' en Fred van Huis (Sleutels) 12; Peter de Graaf (Randst. Sp.), en Aat Keizer KRandsU 11.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17