org naar WTT ramp Iweedse voor tennis of voor VS op eceptie Ongeïnspireerd Quick Boys bij Go Ahead naar verlies RCL NA NEDERLAAG TEGEN RIJSOORD UITGEBEKERD: 2-0 John v. d. Wiel landskampioen n jTechniek stond bij u altijd op de voorgrond Tsjech Milan Orlowski in Novi Sad Europees kampioen tafeltennis Jeugd Noordwijk wint toernooi Quick Boys Ook de Zweedse vedette is bezweken voor de ver- an de jonge Amerikaanse 'World Team Tennis', komende maanden met een B je tussen stedenteams in de ie Staten en Canada van Borg, die in de halve fina- het WCT-toernooi in Tokio [geschakeld door Rod Laver, oh gende week naar Houston om tract met de WTT te tekenen. 5 dicht bij J legradatie Zijn ouders zijn er al. Hun handte kening is nodig, want Björn Borg is pas 17 jaar. "Het spijt me voor de Zweedse ten- nisbond en de SAS", aldus de Jonge Zweed, die met de luchtvaartmaat schappij een overeenkomst had om naamreclame te maken, "maar een kans om een dergelijk bedrag te ver dienen als mij nu wordt geboden, krijg ik nooit weer". Een woordvoer der van de Zweedse tennisbond, die kort geleden ook al Ove Bengtsson aan de WTT verloor, heeft het 'ver lies' van Borg een "ramp" genoemd. nale tennisfederatie die de spelers van de WTT in de ban heeft gedaan. De moeilijkheden tussen de Ame rikaanse Tennisbond (USLTA) en de WTT lijken intussen opgelost. De be stuurders van World Team Tennis hebben zich bereid verklaard de bond een bedrag van 98.000 dollar (onge veer 290.000 gulden) te betalen in ruil voor erkenning. De USLTA vroeg aanvankelijk 144000 dollar. De ste- dencompetitie, waarin Tom Okker speelt voor Toronto, begint op 6 mei aanstaande. De Zweedse bond is één van de natio- ri cc j e de: (r VENNEP —Door een ne- 2-1 tegen Intimis is stap dichter bij de degradatie gekomen. In- ~-'nde week van medegega- iDM wordt verloren zal dit •J t van het vierde klasser- 'Tfjietekenen van de Nieuwven- terdagclub. wedstrijd tegen Inti- SMS reeds in de achtste l* op achterstand, toen doel- fr- Blaay een keihard inge- F bal niet onder controle kon waardoor Stap voor 01 2 85ste minuut oest Intimis chap weggeven toen Leo De C sgen de grasmat werd 5; Dosten benutte de penalty 2 Jmaar verder liet Intimis het 3 KAMPEN "Een bezighouder- tje". Zo kon het duel Go Ahead KampenQuick Boys misschien nog wel het beste worden gety peerd. De zaterdagse strijd im mers, hoorde thuis in de categorie verplichte nummers, want wat maakt het dan eigenlijk nog uit vpf ke nu als tweede of als derde eindigt in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Die gedachte scheen in ieder geval Quick Boys en in iets min dere mate Go Ahead Kampen zaterdag te beheersen. In 't makke duel op sportpark Scheve- ningen waren vier doelpunten de enige hoogtepunten van de con frontatie. Go Ahead Kampen eis te de meeste op en won met 31. O ngeï nspireerd Vooral Quick Boys speelde daar in Kampen erg ongeïnspireerd. Als excuus voor het matige optre den konden de Katwijkers na tuurlijk aanvoeren dat er geen be langen meer op het spel stonden, plus het feit dat Arie Verdoes (la ter nog succesvol ingevallen), Piet Haasnoot en Jaap Heerikhuizen wegens blessures ontbraken. Met de invallers Gert Zwaan, Henk en Wim van der Plas speelde Quick Boys bepaald niet op z'n Paas- best. Het ook al niet bijster "ge motiveerde", om maar in spor tieve modetermen te blijven, Go Ahead had in ieder geval nog een revanchegedachte als stokje ach- ter de deur. De Kampenaren wil den zich voor eigen publiek (400 man) rehabiliteren voor de slech te resultaten van de afgelopen weken. Vandaar dat zij een tikkel tje meer interesse toonden. Dat kleine beetje belangstelling leidde ot 'n bijna doorlopend overwicht dat tenslotte werd uitgedrukt in drie treffers. Uitblinker De eerste van dat trio goals viel na 21 minuten. Nadat Dick Kiel al eenmaal vrij voor de Katwijkse doelman Floor Schaap was opge doken, zonder te kunnen scoren en broer Henk Kiel ook nog eens te lang had getreuzeld in goede posi tie, slaagde uitblinker Henk Kiel er wel in 10 te vinden na een combinatie met collega-midden velder Kouwer. Go Ahead bleef ook na dat doel punt sterker, maar aangezien de ploeg de lieve gewoonte heeft bij een voorsprong gas terug te ne men, bleef die 10 als score lang overeind. Ook toen Quick Boys. dat daarvoor nauwelijks enig ge vaar had kunnen stichten, na de pauze toch goed terug leek te zul len komen. Toen spits Johan van Duyn evenwel net had naast ge mikt, was de Katwijkse bevlieging alweer voorbij. Go Ahead Kam pen nam geleidelijk aan weer het initiatief en dat resulteerde in de 63ste minuut in een treffer van vleugelspits Van Grafhorst, die na de voorzet van Henk Kiel (na een verdedigingsfout) en de ver keerde timing van doelman Schaap (hij reikte niet hoog ge noeg) 2—0 maar voor het inkop pen had. Dick en Henk Kiel hadden tien minuten later een groot aan deel in de voorbereiding van de derde treffer. Na een vloeiende combinatie tussen de "Kiel-Bro thers" werd aanvaller V. d. Belt in staat gesteld 3-0 te verzor gen. Succes Daarna geloofde Go Ahead Kam pen het allemaal wel. Quick Boys kreeg ruimschoot de gelegen heid de weg naar Go Ahead-doel- man Faken te gaan bewandelen De Katwijkers deden dat ook. maar pas vier minuten voor het einde had zo'n uitstapje naar de verdediging van de tegenstander succes. Arie Verdoes, na de pau ze ingevallen voor de geblesseer de Jan van der Plas, stuurde de bal toen met het hoofd naar het net, nadat Wim van der Plas een voorzet had verzonden en Faken (op bijna identieke wijze als Schaap bij het tweede doelpunt van Go Ahead) onder de bal wac doorgesprongen. Dat betekend 31 en met die stand kwam ook het einde van de door scheids rechter Kiers uit Driebergen goed geleide "Paasbezigheden", voor 22 zaterdagvoetballers. Leiderdorpers zijn duidelijk toe aan een rustperiode RIJSOORD Het voetbalseizoen 1973/'74 is wat RCL betreft, op twee de paadag geëindigd. De Leiderdor pers, als kansrijke debutant in de tweede klasse zaterdag van start gegaan, maar in de competitie al lang geen titel- of promotiekandd- daart; meer, hadden alleen de beker strijd nog over om er toch nog een geslaagd seizoen van te maken. Ook dat laatste restje aan voetbalaspira ties is gisteren echter verdwenen. Rijsoord bekerde RCL naar een ver diende 20 nederlaag. De Leiderdorpse Racing toonde zich in het duel met Rijsoord be paald geen gretig elftal en werd dan ook op het punt inzet duidelijk door z'n tegenstander overklast. In de eerste helft wist RCL met een sterk acterende doelman Bram Brandt weer in een van de hoofd rollen nog goed tegenspel te bie den. Met de wind in de rug vond RCL toen ook nog af en toe de flit sende combinatie. Bijvoorbeeld in de vijftiende minuut. Leo Holl terug van (met rugklachten) weggeweest kwam in fraaie positie voofr het Rijsoord-doel maar richtte iets te hoog. Na de hervatting mocht de thuis club de wind aan zijn zijde rekenen. En het moet gezegd: Rijsoord pro fiteerde beter van dit voordeel dan RCL in de eerste periode. Na twin tig minuten spelen werd de Dwee- laart-elf, na een fout van Brandt, op achterstand gezet en nog geen tien minuten later greep Rijsoord defi nitief de overwinning2—0. RCL hield het nu wel voor ge zien. Verder dan de nu bereikte vier de beker-ronde zou de ploeg „Voet balmoe", volgens elftalbegeleider Joop Oudshoorn, „zeker de Jon gens die in Verhart zaalvoetballen, zijn duidelijk toe aan een rustpe riode" toch niet meer komen. ■N Naast alle feestelijke momenten werden er za- niddag op de receptie van het 60-jarige UVS ook ijk wat traantjes weggepinkt. Dat gebeurde toen Mzitter Joop Wondergem probeerde te vertellen welk aar verlies de vereniging binnenkort te wachten staat naar Brabant verhuisde preases Fokko Nienhuis de- i de voorzittershamer bij de Leidse hoofdklasser gaat Bgen. Bij de gedachte aan het naderend vertrek van ■W terke (en vooral sympathieke) clubleider verstikten de stem van de heer Wondergem en kon hij voor 1 rst in zijn langdurige carrière als begenadigd blauw- preker even niet verder. N op LEIDEN De 14-Jarige Leidenaar John van de Wiel heeft dit weekein de in Nijmegen de Nederland se schaaktitel in de categorie 13 tot 15 Jaar veroverd. Van de Wiel, lid van Philidor had in Nijmegen een bijzonder voorspoedige start. De vertegenwoordiger van de Leidse schaakbond boekte vier overwinnin gen op rij wat hem na vier ronden één punt voorsprong op de naaste concurrentie bezorgde. Drie opeen volgende remises brachten het pun tentotaal van de Philidor-schaker op 5j3 wat voldoende bleek voor de ti tel. John v. d. Wiel vertelde gister avond: „Ik wist dat ik een kans had op de titel, al had ik er natuurlijk niet bij voorbaat op gerekend Toen ik eenmaal m'n eerste vier oartijen had gewonnen heb ik geen risico meer genomen. In de laatste 1rie ronden heb ik voorzichtig ge speeld. Dat kon ik me met een punt voorsprong wel veroorloven, want het zat er wel in dat de concurrentie ook nog wat puntjes zou verspelen". Achter John v. d. Wiel legden Bart Westra met 5 punten en Albert de Wit met 4% punt beslag op de twee de en derde plaats. Aan de titelstrijd namen in totaal 14 Jeugdschakers deel. ROTTERDAM Roy Dieks, die bij de oudse schaakjeugd al zeker was van de titel heeft zaterdag ook zijn partij voor de negende en laatste ronde in Rotterdam gewonnen. Hij zegevierde overtuigend over Peter Wakker. De Oegstgeestenaar Hans Kemperman verloor in de slotronde van de Zaandammer Waag mees ter. In de eindrangschikking werd Kem perman met Van der Raaf vijftien de met drie punten. CRM-wethouder mevrouw Den Haan-Groen overhandigt UVS-voorzitter Fokko Nienhuis een ge schenkbestemd voor het jeugdhonk. Links op de foto secretaris Wim Polane. (Foto Jan Holvast) rikelen op 7 mei a.s. een buitenge- „Nooit klachten bondsvergadering zal worden speelklaar zijn -voorzitter heeft mij diep vertolkte later Jan Geen- wrdvoerder van de Contact pi' van Leidse Voetbalver- L c de gevoelens van alle ?-n in het bloemrijk door il( v&n de Middelbare Tuin- ,Al>o! uit Rijswijk „aangekle- l-clubhuis. „Ik had nog wat apier staan, maar dat wel verscheuren heer Geenjaar niet verdriet- h'j draafde als „aller- teri op binnen de lijnen van een Weggemaaid sprekers-gras- os, voor hij als eerste thouder mevrouw Den eid een het woord gaf, had de de ceremonie", Gerrit forse openingsspeech heel wat ,gras" voor des voeten weggemaaid. Me- y den Haan-Groen het an 'n portefeuille met sport fjt iet ongemerkt aan haar voor Gl^n— sprak als een volleerde ficial. „Als ik aan OVS Wde mevrouw de wethou- U ik de allereerste plaats __i chnisch op hoog peil staan- >trU kt alti d door de vereniging tl teefd, vervolgens aan de in ht (tegenwoordig een opval- ti 'hel) en tenslotte aan het itü h, waar UVS altijd goed het heeft gehad en nóg heeft en het nu in aanbouw zijnde h een voortreffelijk bewijs- bod alti d heeft geprobeerd °P de mat te leggen", werd eens waarderend onder- d°or de vertegenwoordiger j O KNVB, Arie van Bokkum uit Rotterdam. „Techniek stond bij u altijd op de voorgrond Een voetbal-receptie is opval lend verschijnsel dikwijls een dankbaar benut podium om zorgen te etaleren. Die hééft Piet Blegstraa- ten, de voorzitter van de Leidse Sportstichting. „Hij lacht wel, maar hij is niet blij", vertelde Gerrit Pre- vo, toen hij het spreekgestoelte vrij gaf voor de eerste man van de sport stichting. Piet Biegstraaten heeft in derdaad zorgen. Hij is bevreesd voor een ombui ging in het Leidse recreatlebeleid, waarvan de georganiseerde sport de dupe dreigt te worden. „Ik vraag me af of al die zogenaamde deskundigen, die over de sport willen meebeslis sen, zich er wel van bewust zijn dat in Leiden 20.000 ingeschreven stad genoten zich actief bezighouden met sportieve recreatie in georganiseerd verband. Kon ik die mensen maar eens meekrijgen naar de zalen en de velden, misschien kan ik ze dan het besef bijbrengen dat die duizenden Leidse Jongens en meisjes zich uit leven in het beoefenen van recrea tie-sport en gaat er begrip groeien voor de omvangrijke organisatie die noodzakelijk is om dat mogelijk te maken". Zorgen had ook mr dr. Han de Jongh, voorzitter van de Afdeling Leiden van de KNVB, maar ook hij bleef vriendelijk glimlachen toen hij aankondigde, dat de KNVB on danks het „bestand" van meer dan 900.000 leden met een tekort „zit" van 1,8 miljoen gulden. „We zullen straks de contributie aanzienlijk moe ten verhogen", vertelde de heer De Jongh, die voorts meedeelde dat voor het bespreken van die financiële pe- belegd. Voor de „topper" op deze geani meerde receptie zorgde d e voorzit ter van de Afdeling Leiden van de COVS (scheidsrechters), de heer Van der Geer. die in zijn toespraak de bescheiden achter in de zaal staande terreinmeester Ben Maas kant betrok. UVS. Dankzij Ben. Als straks, sie) en good-old Frits van Waveren (district west 2 van de LBA) kon den de bestuursleden in de speciaal afloop van de receptie de bloemen daarvoor gereserveerde kleedkamer worden verdeeld, geef dan het bloem stuk van de COVS mee aan Ben", verzocht de heer Van der Geer. Wat voorzitter Fokke Nienhuis, die voor alle sprekers een toepasselijk dank woord vond, prompt beloofde. Nadat ook nog 't woord was gevoerd door de heren Jan Franken (Jub. commis- zioh ontdoen van het Jacquet en zich gereed gaan maken voor de feest avond in de Stadsgehoorzaal. Van zelfsprekend werden rond mijlpaal 60 vele geschenken neergelegd, waar van de meeste bestemd waren voor het Jeugdhonk. NOVI SAD De Tsjech Milan Or lowski is zaterdag Europees kam pioen tafeltennis in het enkelspel ge worden. In de finale versloeg hij de Hongaar Gabor Gergely met 1721, 21—19, 9—21, 21—11, 21—15. Orlows ki had eerder in het toernooi Bert van der Helm uitgeschakeld. Bij de dames ging de titel naar de Hongaar se Judith Magos, die in vier games won van de Zweedse Ann-Christian Hellman: 21—18, 21—12, 18—21, 21— 13. In de finale van het herendubbel spel ging de titel eveneens naar Hon garije. Het duo Joyner/Klampar had evenwel vijf games nodig om het fa voriete koppel Bentsson/Johansson te verslaan: 14—21, 21—14, 24—22, 16—21, 21—18. Het damesdubbel werd ook al een triomf voor Hongarije. Judith Magos en Henriette Lotaller versloegen de Russisch/Roemeense combinatie Alice Grofowa/Amria Aleksandroe met 2119, 2119, 19 21, 21—15. De medaille verdeling van het toer nooi om de Europese kampioenschap pen in Novi Sad is: versloegen de Russisch/ Roemeense combinatie Alice Grofowa/ Amria 1. Hongarije 3 gouden 3 zilveren 0 bronzen, 2. Sovjet Unie 2, 0, 4, 3. Zweden 1, 2, 1, 4. Tsjechoslowakije 1, 2, 1,-5. Roemenië 0, 1, 2, 6. Zuidsla- vië 0, 4, 4, 7. Frankrijk 0, 0,1. Het was gisteren (alweer) groot feest op het Vliet-sportpark. LDWS, vorig seizoen kampioen van de Afdeling Leiden, zette zich op tweede paasdag een nieuwe kroon op het hoofd door de titel binnen te halen in de vierde klasse A. De Vlietbewoners mogen zich dus nu derdeklasser noemen. Op de foto (van Jan Holvast) elftal- en wisselspelers die het wapenfeit bewerkstelligden: staand v.l.n.r. voorzitter Henk Keizer, reserve-doelman Wim Hillebrand, grensrechter Gerrit Zweistra, Pim van der Meer, Bram de Roode, Cock Slingeland, Paul Wetselaar, André Hulst, George Moesman, Wim van der Blom, Wil Sanders, masseur Bob Zaagman, trainer Jan de Wolf. Knielend: Wim Ouwehand, Gé Dubbeldeman, Gijs Collé, Wim Visser, Ger de Roode, Piet Gubler, Piet Ouwehand en Sjaak Matters. Voor een verslag van de wedstrijd tegen UDO zie men elders in dit blad. KATWIJK De Jeugd van Noord wijk is als grote overwinnaar uit de bus gekomen van het paas-voetbal- toernooi van Quick Boys. De b en c- Junioren verzamelden met elkaar zeventien punten en bleven gastheer Quick Boys met dit totaal twee punten voor. Ook mocht de roodwit te Noordwijkse brigade na afloop van het zonnige, maar iets te winde rige toernooi de Jan Pluimgraaff- wisselbeker voor de meest sportie ve ploeg uit handen van wethouder Haasnoot in ontvangst nemen. Eind standen van dit toernooi voor selec- C-Junioren: 1 Noordwijk 6 pnt., 2. Quick Boys en Elinkwijk 5 pnt., 4. Feyenoord 3 pnt-, 5. IJsselmeervo- gels 1 pnt. B-junioren; 1. Noordwijk, 6 pnt., Quick Boys en Elinkwijk 5 pnt., 4. Feyenoord 4 pnt., 5. IJsselmeervo- gels 1 pnt. A-Junioren: 1. Noordwijk 6 pnt., 2. Quick Boys en Feyenoord 5 pnt., 4. Elinkwijk 3 pnt., 5. IJsselmeervogels 1 pnt. Totaalscore: 1. Noordwijk 17 pnt., 2. Quick Boys 15 pnt-, 3. Elinkwijk 13 pnt., 4. Feyenoord 12 pnt., 5. IJssel- flasetvQgels 3'pnt.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13