KATWIJKSE GIDSEN BEGELEIDEN DE BUITENLANDS E TOURINGCARS Wel doelen, maar willibrordschool wedstrijden in polo Sassenheim geen wint ongeslagen Avanti gaat bomen verkopen Paasloop Verrassingen in strijd om Heineken Bokaal VRIJDAG 12 APRIL IO74 KATWIJK AAN ZEE Al enige Jaren staat tijdens het bolbloemen- seizoen in Katwijk aan Zee een le gért je jonge gidsen klaar om de tou ringcars met vakantiegangers te be geleiden op excursies, die door de V.V.V. „Katwijk" in elkaar worden gèzet. Dat wordt bijzonder opprijs gesteld door de buitenlandse tourope rators en reisbureaus, die met gasten naar de familiebadplaats komen. Voor een korter of langer verblijf. Ze weten nu heel zeker, dat ze hun rei zigers, wanneer daarvoor belangstel ling blijkt te bestaan twee interes sante dagtochten kunnen aanbieden naar Keukenhof bollenvelden naar Amsterdam naar Den Haag, Scheveningen, Delft en Rotterdam, waarbij dan al l^rlei attracties worden bezocht. V.V.V.-directeur Chris Verplancke heeft het initiatief genomen tot het instellen van zo'n gidsendienst. Nu al weer enkele Jaren geleden. De er varing had geleerd, dat het voor de buitenlandse chauffeurs erg moeilijk is zo'n route uit te stippelen en te rijden. In Katwijk komen nogal wat gasten per bus. Uit Duitsland, uit de Scandinavische landen uit J. A. T. in Amsterdam en V.V.V.-em ployé Engel Langendijk. In januari is men begonnen met vijfendertig jongelui, waarvan aan het einde van de .studierit' meer dan de helft was afgevallen doordat ze zich te onzeker voelden om dit werk te doen of omdat ze er zich niet geschikt voor voelden. Er bleven er zeventien over en daar bij komen er nog drie van vorig Jaar, zodat de V.V.V. 'Katwijk' thans over twintig gidsen beschikt. Tijdens de cursus gaan de docen ten uitvoerig in op allerlei aspecten van de Randstad en van de grot^ de bloeiende steden, die tijdens de excursies wor den aangedaan. Zo moeten ze onder andere werkstukken maken over de staatkundige indeling van Neder land, over de bloembollencultuur, over de jeugd in Nederland, over de visserij en over allerlei bezienswaar- igheden in de steden, die ze met hun gasten gaan bekijken. Hebben ze dat alles in zich opgeno men dan volgt het praotisch gedeel te. Dat wil zeggen, dat zij er twee za terdagen met de bus op uitgaan om de routes te rijden, waarbij ze in het Duitq, Engels en Frans voor de mi- gy uit Engeland. Wie de rofoon vertellen wat te touroperators er belang in stelt krijgt een gids mee. Dat geschiedt hoofd zakelijk in het voorseizoen een heel enkele keer in het hoog seizoen. Het is onmogelijk die Jongelui z< maar in een bus te zetten beeld de opdracht naar Keukenhof en dan via de bol lenvelden naar Amsterdam te rijden. zien is. De routes in de steden wor den meermalen op zo'n dag gereden, slechts zodat de aanstaande gidsen deze goed in zich kunnen opnemen. Het is namelijk niet eenvoudig een volle bus door steden als Amsterdam te bijvoor- loodsen en er daarbij tevens voor te geven zorgen, dat men op de bestemde plaats terecht komt. Docent Jan van 't Slot: "Bijzonder Daar zou geen spaander van terecht boeiend werk. We hebben ook dit kómen. Daarom heeft de V.V.V. rou- jaar 1 leuke groep. Wat tes uitgestippeld, die niet alleen door opvjei is, dat er onder die twintig de landelijke gebieden, door de steden voeren. Om de jon geren voornamelijk leerlingen weinig meisjes zijn. Slechts drie. Dat is in jaren niet voorgekomen. De jongelui hebben erg hun best ge- Aandacht voor Zeelios-patiente KATWIJK De gez« Evangelisaitiecommissie be Kat aan Zee uitgaande van de Hen Geref. Kerk heeft besloten iets gaan doen voor lancdiwige tiënten van het Rotterdam— hospitium Gebleken was na een gesprek a enkele afdelingshoofden .dat latienten weinig bezoek ontvaaj De oorzaak is veelal toe te scl» ren aan de grote afstanden die niüeleden of kennissen moeten eggen naar het Hos. Een commissie heeft besloten or to termijn hier iets aan te do Zij roept dan ook jongeren j le 18 jaar op hieraan ietf 'oen. De bedoeling is bij voldoej 'eelname de bezoeken en taken 1 'e patiënten .onderling te ve Zij die zich wilen opgeven 1 dichtingen wen en kunnen tere >ij: A. Remmelzwaal Remisestii 11, telefoon 12714 en A. B. Broun telefoon 13781 havo en atheneum te» maken wordt ieder Jaar nóari tot april een cursus georgani seerd in het V.V V-kantoor aan de Boulevard in Katwijk aan Zee. Om de veertien dagen komt er in die pe riode op zaterdagmiddag van half J dr.e tot half rijf een groep jongeren bi ^en. Ze worden dan theoretisch pr ctisch klaargestoomd daan. Met een gerust hart sturen 1 ze met de toeringcars mee. Ze klaren het wel. Dat staat voor mij vast. Met Pasen ondergaan ze de vuurdoop". Naast deze excursies worden er in -, hoog- en naseizoen 's morgens de Rijnsburgse bloemenveiling "Flora", het heus begeleiding geschiedt dan door De buitenlandse toeristen zullen door hun jeugdige gidsen worden rondgeleid. Op de foto de boulevard in Katwijk, waar het toch alweer behoorlijk druk is. VOORSCHOTEN Het ordt donderdag, 18 april opgehaj 1 de Nassauwijk. KL.M.wijk, aan apelaan «van het station tot ;rens met de gemeente Wassen® Dobbeweg, Donklaan. Industrie* Wijngaardenlaan «noordzijde» aan. Oude Adegeesterlaan. «het feelte tussen do Prins Bernhard! ?n Nassaukade). Erasmusstraat. Bi kersteeg, Schoolstraat, Kon. rinelaan, Bloklaan, Voorstri Kerkplein, Treubstraat. Willibrordi ïtraat, Leidseweg «tussen Scho itraat en Raadhuislaan), zoomstraat. Molenlaan (het gcd« tussen Prof. Asserlaan. en K ileln), Chr. Huygensstraat, Van E ven Goedhartstraat, Prof. Asserl* Raadhuislaan, «het gedeelte tug Leidseweg en Prof. Asserlaan). Y: denhoeffstraat. Langehorsstn Bethlehemstraat. Vlietzicht straat. eenvoudige gidsenwerk te kun- informatrioes en informateurs doen. Als docenten treden op de V.V.V. Vorig jaar maaken LISSE Naast de twee teams van het Noordwijkerhoutse College Leeuwenhorst bij de adspiranten en senioren en de ploeg van de Voor- houtse KTS bij de junioren heeft ook een „echte" Bollenstreek-school de eer van die Bollenstreek bij het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi hooggehouden. Gisteren, tijdens de derde en laatste dag van het wed- strijdprogramma in Lisse zegevierde de Willibrordschool uit Lisse in het „monstertoernooi" van de basisscho len. Nadat de ploeg al ongeslagen uit de voorwedstrijdenwas gekomen te gen de Van Swanenburghschool (4 0>. de Jozefschool 2 (20) en de reserves van de Sassenheimse Kom- passchool <50), bleef de Lisser for matie ook in de eindronden ongesla gen. In de halve finales werd eerst afgerekend met rivaal Openbare La gere School Lisse (20) en in de strijd om de eerste plaats werd de Beekbrugschool, eveneens uit Lis se, geklopt. Via een zwaarbevochten, maar verdiende overwinning werd de beker in de wacht gesleept. De Beek brugschool had de finale bereikt door in de andere halve eindstrijd de Rembrandtschool na een 00 eind stand via de extra spannende straf schoppen-toegift uit te schakelen. De uitslagen van de ook gisteren weer onder ideale omstandigheden en door de goede organisatie mede zonder wanklank afgewerkte wed strijden luiden: Basisscholen: Poule 1: Parkschool Sassenheim-Jozefschool Voorschoten 10. Ned. Herv. School Lisse-Beek- brugschool Lisse 01, Openbare La gere School Lisse 2-Parkschool 010, Jozef school-Ned. Herv. School 10. Beekbrugschool-Parkschool 21, Jo zefschool-Openbare School 2 60, Parkschool-Ned. Herv. School 11. Openbare School 2-BeekbrugschooL 06, Beekbrugschool-Jozefschool 1 0 Ned. Herv. School-Openbare School 2 60. Winnaar: Beekbrugschool. Poule 2: Openbare School Sassen heim-Jozefschool Lisse 00, An- toniusschool Sassenheim-Rembrandt- school Lisse 1—2, Parkschool Sassen heim 2-Openbare School 04, Jo zef school-Antoniusschool 31, Rem brandtschool-Openbare School 00. J ozef school - Parksch ooi 50, Openb. 6chool-Antonlusschool 2—0. Park school 2-Rembrandtschool 06. Rem brandtschool-Jozefschool 00. An- tonlusschool-Parkschool 2 40. Win naar: Rembrandtschool (beter doel saldo). Poule 3: Willlibrordschool Lis- se-Jozefschool Lisse 2 20, Van Swa- neburgschool-Willibrordschool 04, Van Swanenburgsch ooi-Kompas- school Sassenheim 2 20, Kompas- school 2-Jozefschool 2 05, Jozef school 2-Van Swanenburgschool 3— 2. Willibrordschool-Kompasschool 2 50. Winnaar: Willibrordschool Poule 4: K ompasschool Sassenheim- Openb. School Lisse 01. Annaschool Sassenheim-Willibrordschool Lisse 2 00. Openbare School-Annaschooi 2_o. Willibrordschool 2-Kompas- •chool 22, K ompasschool-Anna school 02, Openbare School-Willi- brordschool 2 30.. Winnaar: Open bare Lagere School Lisse. Halve fi nales Beekbrugschool-Rembrandt - school 00 (Beekbrug wint na straf schoppen), Willibrordschool-Openba - re Lagere School Lisse 20. Om der de plaats: Rembrandtschool-Openba- re Lagere School Lisse 04. Finale: Beekbrugschool-Willibrordschool 01. HAZERSWOUDE De Hazers- woudse tafeltennisvereniging Avan ti organiseert op vrijdag 19 en zater dag 20 april in de pakloods van Hans de Ruyter aan de Voorweg 68A een verkoop van bomen aan particulie ren. De bomen zullen door deskun digen aan de man worden gebracht ("tegen schappelijke prijzen" al dus het Avanti-bestuur!). De op brengst van deze actie is weer be stemd voor de financiering van het clubhuis, dat de vereniging nafr'J de Burgemeester Warn aarkade wil bou wen. De voorlopige koopakte omtrent de benodigde grand, waarop dit club huis zal verrijzen, Is inmiddels al aangegaan. Avanti doet tijdens het komende paasweekend, op uitnodiging van de tafeltennisvereniging uit Venhuizen, mee aan een toernooi dat nabij de Westduitse stad Frankfurt wordt ge houden. Els Vreeburg en zes ande re tafeltennissers uit het Hazers- woudse zullen daar uitkomen tegen de sterkste spelers en speelsters van de deelstaat Hessen. ALPHEN AAN DEN RLJN Bij de Rijnstreekhal in Alphen wordt morgenmiddag om half twee het startsein gegeven voor de nationale 20 kilometer loop van AAV 36. De deelnemers strijden om 25 bekers, terwijl er voor de veteranen ook nog eens 8 bekers beschikbaar zijn. De Alphense atletiekvereniging AW 36 hoopt van dit evenement een tra ditioneel paasgebeuren te maken. De anomo is voorlopig al bijzonder groot, er doen veel bekende lopers mee. De deelname van een hardlo per uit Düsseldorff geeft een inter nationaal tintje aan de wedstrijd. (Vervolg van Pagina 1) SASSENHEIM Enkele weken geleden nog maar, tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de zwemvereniging Sassenheim (ZVS) kon het actieve bestuur verheugd mede deling doen van de start van een nieuwe activiteit: het aan staande zomerseizoen zou ook in Sassenheim waterpolo kun nen worden gespeeld. De doelen, een uitgaaf van meer dan 1000 gulden, bijeengebracht door een loterij, waren reeds be steld en zouden tijdig in Sassenheim arriveren. Nu, aan de vooravond van dat nieuwe zwemseizoen het Sassenheimse bad Wasbeek opent de komende week zijn poort, "jammer van al deze mooie dagen, maar dat is het risico", zegt chef-badmees ter Van Dijk is die optimistische stemming in het kamp van het bestuur van de zwemvereniging helemaal verdwenen. In het gemeentelijke bad zal de vereniging dit seizoen geen uren kunnen krijgen (beter: huren) waarop het waterpolospel kan worden bedreven. Een niet alleen voor de vereniging hoogst bedroevende, maar in Nederland hoogstwaarschijnlijk ook unieke zaak. Kees Korevaar, actief zwemver enigingsbestuurder in de tijd die hij niet als boordwerktuigkundige in de KLM-toestellen doorbrengt, is over de gang van zaken diep teleurgesteld. "En dat is dan nog maar zwak uitge drukt", zegt hij. "Niet alleen omdat hier voorbij wordt gegaan aan al leszins redelijke verlangens van on ze vereniging, maar vooral ook door de manier waarop dit is gebeurd". Tussen de zwemvereniging Sassen heim en de beheerscommissie (wet houder/loco burgemeester P. Wes terbeek desgevraagd"Ik ben van deze zaak niet op de hoogte, maar zal me er in gaan verdiepen, wanneer er werkelijk moeilijkheden zijn; op het eerste gezicht lijkt het verzoek van de zwemvereniging inderdaad niet onredelijk") bestaat al sinds de ope ning van het bad in de zomer 1972 een niet al te innige samenwerking. Korevaar: "In 1972 hebben we ge zegd: laten we het proberen. In 1973 werd ons gezegd dat we te laat wa ren met onze verzoeken om meer zwemtijd en uren op normalere tijd stippen van de avond. Dit keer kan er niets worden gezegd. Al vanaf 9 no vember lag er een schrijven bij de beheerscommissie. Op 22 februari kregen wy antwoord en pas nu in april zijn we bij elkaar geweest. In al die tussenliggende maanden ls er dus van de kant van de commissie niets gebeurd. In het nu gevoerde ge sprek bleek uiteindelijk niets extra's voor ons beschikbaar". Dat gesprek, zo weten ook de zwemverenigingsbestuurders, had in wezen helemaal niet gevoerd behoe ven te worden. Vooraf al circuleerden de openingstijden van het bad vrij door Sassenheim. Een zaak die de be stuurders niet onbegrijpelijk overi gens, erg kwaad maakt. Evenals het feit, dat er voor de aangevoerde ar gumenten nauwelijks enig oor was. Argumenten overigens, waartegen ook eigenlijk niets is in te brengen. Luister bijvoorbeeld naar voorzitter Cees Hartel, zelf een van de topwa- terpoloscheidsrechters in Nederland, Zijn betoog is vergelijkend. "Tot de taak van het gemeentebestuur be hoort natuurlijk ervoor te zorgen dat de bevolking in de gelegenheid wordt gesteld zich actief of passief te re creëren in het zwembad. Tot de taak behoort ook, dat plaatse lijke verenigingen tegen een bepaal de huurprijs de beschikking krijgen over accomodaties om hun activi teiten te beoefenen. De voetbalvere nigingen het sportpark, de korfbal vereniging evenzo, de tennisvere niging het tennispark en ga zo maar door. Dat klopt allemaal, behalve voor de zwemvereniging. Waarom? Het argument ls dat het bad voor de recreatiezwemmer is en dat er per Jaar 200.000 gulden bij moet. Maar geldt dat niet voor het sportpark0 Daar kim Je als niet-lid van een vereniging zelfs helemaal niet op ko men en de kosten van onderhoud etc bedragen 160.000 gulden.' Het bestuur van de zwemvereni ging is indertijd opgericht om ervoor te ijveren dat er een nieuwe zwem bad in Sassenheim zou komen toen het oude gemeentelijke bad wegens verregaande verontreiniging van het oppervlaktewater moest worden ge sloten. Kees Korevaar: 'Allereerst is het natuurlijk al een dwaze situatie dat een beheerscommissie van een zwembad geen enkel deskundig lid telt, waar het de zwemsport betreft. Wanner dat bij de tennisvereni ging STV zou gebeuren zou Van Overbeeke terecht op zijn achterste benen staan. Daarnaast wordt ge woon vergeten, dat in de zwemvere niging zeker de helft van het aantal leden behoort tot de groep niet- sportzwemmerswaarvoor óók geen zwembadruimte op normale tijden beschikbaar is. Wat we hebben toege wezen gekregen is totaal onvoldoen de. Vier uur en drie kwartier en en kele maanden één uur meer. Het komt er bijvoorbeeld op neer dat Je Je jeugdige leden of 's-ochtends om zeven uur moet laten zwemmen of 's-avonds na half negen. Voor Je wa- terpoloplannen heb Je helemaal geen mogelijkheden. Niet om wedstrijden te spelen, niet ook om te trainen.' Een groot probleem ook voor de zwemvereniging, die in een eerder stadium al het verbod kreeg opge legd om in het gemeentelijk bad zwemlessen aan deleden te geven, waardoor een bepaalde inkomsten bron wegviel. Kees Korevaar: 'Ik hoop dat het gemeentebestuur als nog ingrijpt en een vond of enkele uren voor ons ter beschikking stelt. Het is echt niet zo. dat het gehele bad dan afgeslaften moet zijn. Recre atiezwemmers, die van him werk at- komen, kunnen gedurende de tijd Zwemverenigingsbestuurder Kees Korevaar: "Diep teleurgesteld.' dat er wordt getraind of gespeeld nog altijd in het half-diepe bassin terecht. Dat hoeft voor één avond in de week toch niet zo'n bezwaar te zijn?' Korevaar betreurt daarbij ook de gang van zaken. 'We hebben,' zegt hij spijtig, 'de laatste tijd op org an:- satorische zaken juist bijzonder veel medewerking van het gemeente bbe- stuur gehad. Maar de beheerscom missie laat ons nu op de kant staan. Opnieuw.' (Foto Jan Holvast! Schoolvoethal in gevaar KATWIJK Dit laar ziet het er naar uit dat het Paas-Schoolvoe;bal- toernooi, van de Basisscholen en het Voortgezet onderwijs waarschija- lijk niet door zal Kunnen gaan De reden is een tekort aan oCheidsrer-h- ters. Dit toernooi dat elk Jaar weer veel belangstelling van spelers en toeschouwers heeft, zou een gemis zijn tijdens de vakantie. De heer J. L. van Kempen, hoofdonderwijzer van de Mgr. Bekkersschool doet er dan ook alles aan om dit '-oTnooi voor Katwijk te behouden. Hij doet een dringend beroep op scheidsrech ters en jeugdleiders om zich op te geven. De Jeugdwedstrijden zullen plaats hebben op het V.V. Katw'Jk sportcomplex, op dinsdag, woe isdag en donderdag resp. 16. 17 en 18 aDril. Aanmelden bij de heer J. L. van Kempen, Boshuijsenstraat J, tel. 14615. LISSE De extra zaalvoetbal- strijd om de Heineken Bokaal is gis teravond in de gemeentelijke sport hal van Lisse met een aantal ver rassingen van start gegaan. Zo slaagde Van Gerven er geen mo ment in Van Zeist Stars te over troeven en de 44 etndscore (via treffers van Ruud van der Voort, Rien Dofferhof, Gerard van Beek en Dick Fiene voor Van Gerven en Kees Hoogkamer en topscorer Frans Caspers met drie doelpunten voor Van Zeist Stars) was voor Van Zeist dan ook zeker niet onverdiend. Sleepte Van Gerven Sport tenslotte dus nog een punt uit de strijd, voor Godyla (in de normale bondscompe- titie in de Ten Hagen Hal ongeslagen gebleven!) en Taveerne Boys was die "troostprijs" er niet eens. Lisser Boys klopte Godyla via doelpunten van Herman Scholte (2), Isaac de Kooker en' Hans van Aanholt met 42 (tegentreffers van Harry van der Zwet en Rob Faas) en Taveerne Boys ging tegen het tot voor kort niet imponerende SRV Boys ten on der. Het werd zelfs 41. Gerard van der Poel scoorde het enige Taveer ne doelpunt. Peter van der Laan was de held van SRV Boys met d treffers. Hans Kaandorp maakte vier vol. Bij Caspers Automatiek Tien één tenslotte een kleine zege Caspers. Frans van der Laan 1 Fred Dobbe zorgden hier voor dt —0 eindstand. t NOORDWIJKERHOUT het sportpark De Boekhorst op dinsdag 16 april een groot hfc baltoernooi voor middelbare schi gehouden. De organisatie is in 1 den van de handbalvereniging I tha. Het begint om 9 uur en vol! het programma zullen omstfw vijf uur in de middag de prijzen den uitgereikt. I scholen - met in totaal 26 mei# en 24 jongensteams zijn: Rijnlands Lyceum uit Oegstgeest' Willibrord Mavo uit Noordwijk, Rijnlands Lyceum uit Sassend de Kath. Technische School Voorhout en de RK. Mavo. College Leeuwenhorst en de 8* houdschool uit NoordwijkerhouU

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4