Stipdonk krijgt 14 dagen uitstel L jé*. «(iteyfk. agenck CDA-lijst Warmond vastgesteld PAASSPEL IN GROENE KERK Prof. Mori in Leiden "Japan leerde veel van buitenlanders" p"m i Krent en Bol: kinder straat- theater BURGERLIJKE STANDEN J oor verweer tegen klachten Marokkanen LEIDEN Huiseigenaar J. Stip donk krijgt weertien dagen de tijd om zijn verweer tegen de klachten van veertien Marokkaanse bewoners van het pand Steenschuur 7 voor de kantom-echter op schrift te zetten. Dit besliste vanochtend kantonrech ter my. De Koning. Op 24 april a.s. zal Stipdonk op nieuw voor de rechter moeten ver schijnen. Tussentijds bestaat er for meel echter geen enkele garantie, dat de huiseigenaar niet opnieuw be- WARMOND De kandidatenlijst van het Christen Democratisch Ap pèl Warmond voor de komende raadsverkiezingen is door de bestu ren van KVP en Frot. Christ, groe peringen als volgt vastgesteld: 1) G. J. van der Kroft (KVP), 2) G. Tulp (Prot. Chr.), 3) Th. J. P. de Winter (KVP), 4. P. van Leeuwen (Prot. Chr.), 5. C. D. van der Geest (KVP) 6 W. Vergeer (KVP) 7 Joh. Breedijk (Prot. Chr.), 8. J. J. Bon net (KVP) 9. C.G. Heijl (Prot. Chr.) 10 M. A. Groenenboom (KVP), 11. Mevr. A. P. van Leuveren-Bunsma (Prot. Chr.), 12. E. R. J. van der Mast (KVP), 13. E. de Vos (Prot. Chr.), 14 mevr. M. M. A. Nieuwen- van der Kraan (KVP), 15. W. C. M. van Dam (KVP). woners van Steenschuur 7 op straat zal zetten. Wel wees de kantonrech ter hem er vanochtend op dat ook de Marokkanen recht hebben op huur- bescherming. Wanneer Stipdonk er nu toe zou overgaan ofwel bewo ners op straat te zetten ofwel zich schuldig te maken aan huisvrede breuk. zal hem dat op een forse schadevergoeding komen te staan. Stipdonk was gedagvaard omdat de veertien Marokkanen via de rechter willen afdwing'en dat de bepalingen van de Huurwet ook op hun huur overeenkomst worden toegepast. Verder willen ze bereiken dat de Marokkaan die vorige week door Stipdonk op straat werd gezet, zijn kamer terugkrijgt en dat het de huiseigenaar op straffe van een dwangsom van f 500 verboden wordt hun huurgenot en rust nog langer te verstoren. Maandag jl. liet de huiseigenaar opnieuw van zich horen toen hij de bezittingen van een drietal Marok kanen van een grotere naar een kleinere kamer versleepte. Dit om dat hij de kamer zou willen verven en behangen. Een en ander gebeur de bij afwezigheid van de bewoners. Omdat het vermoeden bestond dat Stipdonk zich aan een strafbaar feit had schuldig gemaakt, werd er pro- ces-verbaal opgemaakt. Voor de rechter verklaarde Stipdonk vanochtend dat er klachten waren geuit over de onhygiënische staat, waarin de kamer van de drie Marok kanen verkeerde en dat hij zich mo reel verplicht voelde de kamer te ontsmetten. Juridisch Adviesbureau, dat de Ma rokkanen in deze zaak bijstaat pro beerde vanochtend van de kanton rechter gedaan te krijgen dat deze Stipdonk zou verbieden handelingen te plegen die schade berokkenen aan de bewoners (huisuitzetting etc.). Mr. De Koning verklaarde evenwel dat hij dit niet kon doen zolang niet vaststaat dat de klachten die dooi de Marokkanen zijn aangedragen op feitelijke waarheid berusten. Wel vroeg de kantonrechter aan Stip donk of deze dergelijke handelingen achterwege wilde laten. De huiseige naar antwoordde daarop met: "Dat kan ik niet van tevoren zeggen". Ook verklaarde Stipdonk dat hij in deze zaak te maken heeft "met mijn geweten en emoties" en zich me de daarom niet bereid kon verklaren om tot 24 april af te zien van de handelingen die aan bewoners scha de berokkenen. Verder zei hij: "Ik heb hier te maken met een groep, die geen enkel inzicht heeft in deze zaken. Deze mensen zijn met het wel en wee van de Marokkanen hele maal niet op de hoogte". Overigens heeft Stipdonk al eerder aangekon digd dat hij de Marokkaanse bewo ners per 15 april uit zijn huis wil hebben. WOENSDAG Ten Katestraat. speeltuingebom jaardensocieteit Hunianitas, 2-4j Geversstraat 65, Oegstgeest, voor kamerbewoners en alleenstaj 8—12 uur nam. Stadhuis, vergadering Gemeent 2 en 7.30 uur nam. Paasvakantiebezigheden ln: Tamboerijn, Valerlusstraat 73, do"10 uur v.m. voor de (4 t/m 7 Jaar) 2 DONDERDAG Breestraat 19, sociëte handicapten. 25 Kreatlef tlng, 89 traat 65. oeg- alleenstai ledenvergai venbond afc d-West; mevr J. Kollewlj Kreatlef Sentrum, defenslevoo ing. 8—9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, 8—12 uur nam. Bevrijdingskerk. Ned. Christen Vrouwenbond Paasvakantiebezlghedei Dagje naar Blijdorp Dierentuii trek vanuit Westerkwartier, 9.30 vm vertrek vanuit Vijfhovenhi vertrek vanuit Tamboei vertrek vanuit Klinker, LEIDEN Ongeveer 50 kleuters hebben gistermiddag in de Koksschool al een beetje Pasen kun nen vieren. Het clubhuis "In de vrolijcke arke" had het plannetje opgevat om de kleintjes eieren te laten schilderen en paasbeestjes te laten maken. Alle huishoudscholen echter waren dichtvanwege de vakantie, zodat een beroep werd gedaan op de kokende militie. Er werd een leskeuken ter beschikking gesteld. Op de joto van Jan Holvast zien we de kleuters in volle actie, terwijl kazerne-adjudant Van der Hoogt zich vaderlijk tussen de kleine burgerij heeft gevoegd. OEGSTGEEST De toneelgroepver eniging had het tot nu toe niet aan gedurfd anders dan in besloten kring op te treden. Gisteravond evenwel had men het experiment gewaagd om een paasspel op te voeren in de Groe ne Kerk. Dit paasspel "Jezus Leeft" omvatte drie korte bedrijven n.l. de Veroordeling, Sterven en de Opstan ding. In de goed bezette kerk begon mevr. Brouwer-Kapteijn met het uitspreken van Luthers Gebed. Ds. J. G. Meijnen uit Culemborg hield de meditatie, waarin hij bijzondere aandacht schonk a d. kruiswoorden "Het is volbracht". Deze meditatie was omlijst door solozang door mevr. G. v.d. Zwart-v.d. Niet. Zij zond "Lar go" van Handel en Mozart's "Ave Ve- rum". De orgelbegeleiding was in handen van Theo Goedhart. De personen in het paasspel waren Judith, vrouw v. Pilatus, haar vrien din Claudia, voorts Martha, haar zuster Maria, Maria van Magdala, Maria, moeder van Jacobus en Salo- mé. Er werd voortreffelijk gedecla meerd door de dames Zevenbergen en Brouwer. De toepasselijke bijbelge deelten werden gelezen door Mevrouw Kraan. De toneelgroep kan met veel voldoe ning terugzien op deze opvoering. Al le speelsters beheersten hun tekst uitstekend. De aanwezigen hebben ademloos het gebeuren gevolgd. Ove rigens werkte de sfeer in de Groene Kerk mee om grote indruk te maken. Aaan de opstelling van het toneel had koster zijn deskundige en ge waardeerde hulp gegeven. N, VAN WELZ EN LEIDEN Japan heeft niet al leen in onze tijd invloed uit het Westen ondergaan. Al in de zes- 10de eeuw kwamen Portugezen en Nederlanders in Japan en Japan ners toonden niet alleen een gro te belangstelling voor de buiten- anders en hun vreemde gewoon- en; zij deden ook hun best zo zeel mogelijk van hen te leren. <ft cwamen stond Japan lange perio- ien sterk onder invloed van Chi na, maar het is er ondanks al die buitenlandse invloeden toch in geslaagd een typisch eigen cul tuur te ontwikkelen Hierover sprak professor T. Mo ri uit Japan gisteravond in de Leidse universiteit. Hij vertelde na een overzicht van de Japanse geschiedenis en de invloed uit de zich na iedere golfcultuur uit het zelf terug trok om een en ander te verwerken en te "herkauwen" tot er iets echt Japa-ns tevoor schijn kwam. Initiatief van het Japanse min is- Japanse ambassadeur en zijn fessor Vos van he?Japanologisch instituut in Leiden. (Foto Jan Holvast) Burgerlijke stand van Leiden Redaktie: Paul Wolfswinkel Pubtèn én H Collé, Johannes z v. P. J. de Nobel en H. van de Wiel Wilhelmus Jozef, z v. W. J. van den Berg en G. van Weéren. Ottó_ Jacobus, v. A. C. Man L. de Leen. ANIB Deze week wordt de collecte gehou den voor de Algemene Nederlandse Invalidenbond. Zaterdag is de gro te straatcollecte. De baten zijn be stemd om de minder valide mede mens te helpen. Dat werk kost enorm veel geld, zo schrijft ons voorzitter Choufour. Vervoer per taxi voor de ze mensen is ontzettend duur, deel name aan het maatschappelijk le ven ook. En men moet eens beden ken wat een rolstoel kost. Op 18 mei wordt er voor minder validen een bustocht georganiseerd naar de Ve- luwe. De tocht duurt de hele dag. De ANIB is op vele plaatsen zeer actief. Ze noemen zich een beetje vakbond voor invaliden. Wie inlichtingen wenst kan zich tot de voorzitter richten, Van 't Hoff straat 54 in Leiden. De meeste studenten waren nauwelijks wakker". Zo gaat dat daar. Verv en Vanavond, rand de klok van ach ten, kan iedereen die het maar wil, paaseieren komen verven in Koord- studio aan de Oude Rijn 88. Het wordt eentoning, maar het is nu een maal zo: de toegang is gratis en de koffie is lekker. De materiaalkosten zijn voor eigen rekening, dat wel. Het verven gebeurt onder leiding van Inez Wendt en Ria Barth. Of er ook iemand het haasje zal zijn, durven we u niet te vertellen. Wandellicht Nauwelijks Begin vorige week kwam het vol gende bericht bij ons binnen. Het kwam uit Nijmegen, van de univer siteit. „Het personeel van de Algemene Dienst en A-faculteiten en van de subfaculteit psychologie hebben met 25 man sterk hedenochtend een groep van ongeveer 50 studenten eigenhan dig uit de verdieping gezet, die door hen al enige tijd bezet werd gehou den. De verdieping betrof het direc- toriaat, het administratieve centrum van de Algemene Dienst en A-facul teiten, waarin ook de persoonsge gevens van deze faculteiten werden bewaard. Het personeel had gisteren al middels een delegatie, aan het College van Bestuur laten weten dat ze de inbreuk van de studenten op de privégegevens niet langer dul den, temeer daar de studenten had den aangekondigd deze gegevens te zullen nagaan, op zoek naar de per soonlijke correspondenten van be- leidsinstanties. De uitzetting heeft zonder noe menswaardig handgemeen om- strekte half negen plaats gevonden. Wethouder Kret gaat zaterdagoch tend om half elf de stoplichten in werking stellen, die verschenen zijn aan de Haarlemmerstraat, hoek Pe likaanstraat. Dat betekent wel even het een en ander. Het laatste gedeelte van de Haar lemmerstraat wordt nu ook prome nade, of om het maar in beter Ne derlands te zeggen: wandelgebied. Velen hebben met spanning op dat moment zitten wachten. Wij ook. Fotowedstrijd Op zondag na Pasen, 21 april zal in het oude stadsgedeelte van Delft voor de vierde maal de Prinsenstad Foto-wandelrally worden gehouden, die door Fotoclub '59 zal worden ge organiseerd. De succesvol gebleken formule; een fotogenieke stad, een prettige wandeling van 2 uur en een uitgekiende speurtocht zal ook dit jaar weer worden toegepast in het uitvoeren van een aantal foto- en schrijfopdrachten, waarbij mooie fo to's niet het belangrijkste zijn. maar het vinden van de opdrachten. Het afwerken van de foto's behoeft géén eigen werk te zijn, maar wel moet de onverknipte film met de gemaakte opnamen enkele weken daarna wor den getoond. Eén van deze negatieven mag worden vergroot en kan, wèl eigen werk, meedingen naar een ex tra prijs. Uiteraard zijn er ook strafpunten te „verdienen" door na de vastgestel de tijdsduur binnen te komen of door één of meerdere opdrachten te missen. Eén en ander zal u aan de start duidelijk worden gemaakt. Iedereen kan meedoen, mits voorzien van camera en pen of potlood, wel of geen lid van een fotoclub, tegen een deelnemersprijs van f 3,00 per per soon, waarvoor ook nog een kop kof fie zal worden aangeboden. Gestart zal worden vanuit „De Dolfijn", Koornmarkt 42, Delft centrum van 9.30 tot 15.30 uur. Alle verdere informatie bij Fotoclub '59, p. a. F. Berger, Dirk Costerplein 21 te Delft, tel.: 015-135432. Tevens za'l er een foto-tentoonstel ling worden gehouden van eigen werk van de leden. De openingstij den hiervan zijn zaterdag 20 april en zondag 21 april van 10.00 tot 17.00 Dus ga met de camera wandelen (het is zo gezond) en probeer daar mee nog een leuke prijs te verdienen. H Klomp en L Vlieland OVERLEDEN A. M. Donk (49) echtgen. van A F. der Weel. E. Budding (84) echtgei Bronsgeest (65). A. C. Oudshoorn (30), echtgen ?76? G. de la Rrie. B. Stevens (57) EEN RUIMTE 1 OOR NI SH ENLEIDSE HOMOFIELEN LEIDEN In een brief aan de po litieke partijen in Leiden hebben de Leidse Werkgroep Homofilie van 't COC (Nederlandse Vereniging, voor Integratie van Homosexua'liteit NVIH) en de NVSH kenbaar ge maakt dat zij een permanente ruim te willen verwerven om daar haar activiteiten te concentreren. De twee instanties vragen de politieke par tijen in hoeverre zij dit streven wil len steunen. De brief is geschreven in verband me de komende gemeenteraads verkiezingen en kennelijk vinden de LWH/COC en de NVSH dat een goede gelegenheid om voor hun pro blemen aandacht te vragen. In de brief wordt uiteengezet dat het COC ernaar streeft naast het huwelijk ook andere vormen van samenleving mogelijk te maken, wat consequen ties heeft op het gebied van de huis- vestiging. Het gaat er het COC even wel niet om een speciale "homofie lenhuisvesting" te verkrijgen maar een algemeen geïntegreerd huisves tingsbeleid, dat aan ieder (gehuw den, ongehuwden. bejaarden, studen ten, werkende jongeren etc.) gelijke kansen biedt. Mede daaarom vra gen de briefschrijvers of de politieke partijen bevorderen dat niet-ge- trouwde mensen bij huisvesting e.d. dezelfde kansen krijgen als getrouw de. De LWH/COC en de NVSH vra gen verder in hun brief hoe de par tijen denken over vrouwenemancipa tie, "waarmee het COC zich erg nauw verbonden voelt" („Hoeveel vrouwen komen er op uw kieslijst voor?"). En hoe de partijen denken over gemeentelijke subsidie voor sexuele voorlichting. Tenslotte gen de briefschrijvers om een tie op hun brief. LEIDEN "Heb je krent gezien mis schien/ heb je bol gezien misschien/ die zijn op reis gegaan/heel eigenwijs gedaan/het zijn hele rare, halve ga re/ wat hebben ze een lol/ grote krent en dikke bol". Dit is een stukje tekst van de door EnVe Drama op touw gezette kinder- produktie Krent en Bol, waarvan de proefvoorstellingen op 17 en 21 april om half drie in het LAK-theater aan het Levendaal worden gegeven. Het idee is vorig jaar ontstaan bij een van de leden van de groep en nu is het zover dat Krent en Bol gaat draaien. Het decor en de kleding zijn door de spelers zelf gemaakt en ontworpen. De teksten zijn via impro visaties tot stand gekomen. Het is de bedoeling met dit theater de straat op te gaan, maar dat is eigen lijk nog een beetje afhankelijk van een bus die het hele spui moet ver- Apotheken De avond- nacht en zondag j der apotheken in de regio wordt waargenomen door: Ape Herding en Blanken, Hogewoe tel. G0502. Apotheek Voorsd Leidseweg 66. tel. 2525. Ap< Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 0 Dierenhulpdienst. Release Hulpverleningsdienst Release: Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m vi 10 uur, nam. bovendien dl. t/m 5 uur nam. met ultzonderin K vrij. middag. Wets winkeltje Vormingscentrum Tr Dinsdag, eigen kleding 8—10 uur spreksgroep. filme De spelers willen kinderen het hele theatergebeuren laten meemaken. Het begint dus met het opbouwen v. het décor, daarna volgt het spel en vervolgens wordt het décor weer in 't bijzijn van de kinderen - volwasse- Twentwel nen zijn trouwens ook welkom - af gebroken. Ze zijn er een hele middag Ook treedt de groep op voor scholen en internaten. De eerste 2 weken van juli wordt de Veluwe bezocht, terwijl de laatste twee weken van juni in Leiden en omgeving wordt opgetre den. Kaarten voor de proefvoorstel lingen zijn verkrijgbaar bij 't LAK. le vendaal 150, tel 24890. Voor kin deren bedraagt de toegangsprijs een gulden, CJP-houders betalen twee gulden vijftig, voor volwassenen is de prijs drie gulden vijftig. Voor de kin deren is er bovendien nog een toepas selijke surprise. recht/onrech van 8—10 uur n» OM, 8—10 uur nam. D( samenspelen, van 810 uur i Moeders voor moeders Hofdijk 32. Oegstgeest. tel. 0 H. J. Rouw i Miranda S. d. v. H. C. Zaal en C. Oosterom. Remond, z. v J. P. de Vaa- Architecten delweg 4 (bij Hooglandse kerkc Kinderopvang Informatiebureau werkgemeen c Kindercentra Lelden. WelzijB Stationsweg 28, tel. 46861 9.30—12 uur, wo en do 2 vr. 9.30—12 uur Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwi bureau: 61112. weduwnaars, tel. Lelds i Y. I. Friebel. Roel Roel Wiersma, oud-international en nu voorzitter van de VVCS (Ver eniging Voor Contract Spelers) kwam zondagavond met de eerste niet-Belgenmop sinds maanden: „Loop ik in Eindhoven over straat, wordt lk aangehouden door een man die me vraagt of ik een goedkope kleuren-televisie wil hebben. Hoe duur moet dat ding dan wel kosten, vraag ik. Nou mijnheer, omdat u het bent vierhonderd gulden. Nou, ik wil de wel. „Waar moet ik dan zijn?". Zegt die vent: „In Amsterdam, bij Heinz Stuy. Die heeft er toch 25 ge had van Philips Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatie K femeenschap Zuidwest, tel 3921 en 61944. Koordstudio Centrum voor intermenselljl trekkingen ontmoetingsruim! f ~ude H j K)-Jttiigen Oude Leiden, tel._44000 Voor advles_ Dntmoel zondag van 15 tot c_. aangepast voor lichamelijk ge! Sociale raadsvrouw Maandag: 10.30—11.30 uur. Vai p gendorpstraat 36; dinsdag: 10.30- uur Driftstraat 49a; woensdag: I 11.00 uur Dljkstraat 2a en 16.30- uur. Gerecht 10; donderdag: r 20.00 uur. Stadhulsppleln 1; Bijdragen: Wim Wirtz en Paul de Tombe VOORSCHOTEN Sinds de snelautobusdienst 49 in Voorschoten ook stopt bij de halte Zilverfa- briek is de bescheiden bergplaats voor fietsen te klein. Met de fiets naar de autobus ivordt in de praktijk gebracht door het achterland van deze halte (de wijk Noord-Hofland)Eerst was er niets, tien kwam de provinciale waterstaat en die plaatste een fietsenrek, daarna werden het vier fietsenrekken en thans is de beschikbare grond op, maar nog lang niet de voorraad fietsen v van de buspassagiers. "Laat u inblikken", maar dan ivel graag een ruimere bergplaats voor de fiets zolang de autobus niet voor de voordeur stoppen wil of kan. (Foto Jan Holvast) LEIDSCH DAGBLAI DAGBLAD VOOR LEIDIS EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad I Witte Singel 1 - Leid Postbus 54 - Giro 6705 Telefoon directie en adminlsf tie 01710-2504L Telefoon redactie 01710-2150 j] Hoofdredacteur Ran Mulder. Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse nummers Abonnementsgelden by vod j betaling te voldoen By autd tische overschrijving geen tninistraöe- en Incassokost* Nabezorging van 18.0020J) f Zaterdag van 16 00—18.00 l TelefooD 0171030500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2