Bewoners van Nassaudreeffiat Katwijk voelen zich genomen Gewestvorming heet hangijzer in Bollenstreek Tegenkandidate voor bestuur Brittenburg geweigerd: Pink In PIM CATS OP JAZZ-ZOLDER Tupamaros weer actief Diefstal koffie en sigaretten Eerste activiteit van K&O in Katwijk WOENSDAG 3 APRIL 191 KATWIJK "Het bestuur handelt van kritiek die een aantal bewoners van flats in Cleyn Duin heeft op het bestuur van woningbouwvereniging bewoners van de Nassaudreeffiat. G. M. Hellwig, een tegenkandidate voorgedragen voor de bestuursver kiezing die vrijdag in de zaal van de Pniëlkerk plaatsvindt. Twee be stuursleden treden af, maar zijn her kiesbaar. Gisteravond, de dag van sluiting van de kandidaatstelling, kreeg Hellwig een brief van het bestuur van de wo ningbouwvereniging in de bus waar in werd meegedeeld dat de tegen- kandidate, mevrouw H. de Nooijer- Martens, niet voor kandidatuur in aanmerking kan komen omdat be stuursleden uit en door de leden van de woningbouwvereniging worden ge- steeds verder gaat. de Door Willem Chr. Nijeboer de gang van zaken op het een onvolwaardigverklaring van de vrouw. „Ik wilde als vrouw in het bestuur zitten. In geen van de beide "De communicatie met het bestuur besturen van woningbouwverenigin gen in Katwijk zit een vrouw. Ter wijl juist een vrouw het meest met woningen te maken heeft. In de hui zen hier bijvoorbeeld is het gasfor nuis verkeerd geplaatst, juist op de plaats waar geen luchtafvoer zit. Terwijl het fornuis net zo gemakke lijk op een betere plek had kunnen staan. Toen wij hierin kwamen kon den we kasten bijbestellen. Voor dc bejaarden in de nieuwe woningen aan de Hoorneslaan is geen hangkast in het huis. Dat was te huur zegt Het bestuur neemt beslissingen zon- van der de leden te kennen". De Katwijkse raadsleden zijn in tussen op de hoogte gesteld van het i de bewoners, die het ministerie voor Volkshuisvesting stappen en naar de Leidse wetswinkel om te vragen of de redenering van het bestuur nu wel klopt. Ondanks dat hebben ze voor het bestuur, dat huns inziens wel heel erg formeel heeft willen han- lid moest zijn van de woningbouw vereniging om voor het bestuurslid maatschap in aanmerking te ko men". Ook niet-bewoners van "Brit- teniburghuizen" kunnen f 0,45 per maand lid zijn van de woningbouw vereniging. Viezerikken "Vorig jaar heb ik Hellwig, „over de verhoging van de kosten voor bijzondere voorzienin- en terwijl ruiten door hout worden vervangen in de flat, latjes niet ge- ongenoegen verfd worden en zo de verpaupering vandaag worden onderzocht en dan zou ik antwcord krijgen. Dat moet nou nog komen. Zonder enige aan kondiging is van de winter de ver warming op een zacht pitje informeerden zeiden delen nog een joker in petto. Vol- Foto Jaap van Duijn Toen i ze dat het vanwege de oliecrisis wa Wij hebben het hierboven koud ge had". De familie Hellwig woont op de hoek van de bovenste etage gens de statuten van de vereniging hadden de nieuwe bestuursleden voor 1 april gekozen moeten zijn. „Je zou dus kunnen zeggen dat de zes verdiepingen tellende flat van stuursleden zijn afgetreden, tuten van de woningbouwvereniging, is slechts degene lid die de huur be taalt. En dat is officieel echtgenoot van mevrouw De Nooijer. Die mededeling kwam toen voor de wrokkige bewoners geen gelijkheid meer bestond kandidaat voor te dragen. De flat bewoners hadden in de veronder stelling geleefd dat van een echtpaar man en vrouw die een woning be wonen lid van de vereniging zijn. De bewoners nemen het wat zij de Nassaudreef. „Daarover is hele maal niet overlegd. Ook geen mede delingen gedaan. Zonder dat iemand het wist is de huismeester van drie flats in Cleyn Duin vertrokken. Onlangs is de prijs voor verwarming verhoogd omdat de prijzen voor aard- and ere gas zi-'n SesteSen- Maar al die man den dat we met de verwarming op za^ht pitje hebben gezeten, is ge woon doorbetaald. Alleen al op ver- warmingskosten maakt de woning bouwvereniging een winst van ruim - dat geen nieuwe zijn gekomen. Mis schien moet er dan wel een heel nieuw bestuur worden gekozen „Ik heb nog nooit gehoord dat we foefjes toepassen tegen de rechten van onze leden", vertelde vanmor gen een verbaasde wethouder Haas noot. „Het verbaast me ook dat de ze mensen wel de krant, maar niet de voorzitter van de woningbouwver eniging in kennis stellen. Ik weet nog van niets". Dat laatste is wellicht te 'erklaren uit het feit dat de boze LEIDEN Zoals ieder Jaar orgai® seert de sectie "Werkende jeugd- f jongerengroepen van K cn O LJ een groot evenement op Tweede Pinl sterdag f3 Juni) op het terrein va11 het jeugddorp aan de Voorschotel1 weg onder de naam Pmk In. De orga nisatoren zoeken nog enkele mensee die bij deze manifestatie willen hé pen met diverse werkzaamheden zop als terreinbewaking, kassadienst verder alle voorkomende werkzaan0 heden. Zij, die interesse! hebbei11 kunnen morgenmiddag tussen en vier uur bellen naar of langskJ, men bij de Leidse volksuniversite K. en O., Oude Vest 45 (tel. 31841 en moeten dan vragen naar Tjeer Scheffer of Carlo de Korte. Uitt. aard kunnen ze ook later dan moln genmiddag nog wel eens langsko - LEIDEN Vrijdagavond om uur zullen The Pirn Cats optredf op Jazz-zolder Hot House, Rapen burg 24 in Leiden. The Pirn Cats een groep met een geheel eigen gt luid, een synthese van diverse sti len uitmondend in een stuk ongeboi den "swing-muziek". De stuwenc kracht achter deze 7-mans formal is Pim Hoogervorst, bekend van d verse Big Bands en oude stijlbant Hij speelt trombone. De man met zijn plaat "Teach Me Tonighi onlangs nog een Edison heeft gewor nen, Rudy Brink op tenorsax, voornamelijk in t v. en radio-orke: ten opererende Albert Beltema z x de baritonsax bespelen. Wim Re g nen, leraar op een middelbai n school en succesvol muzikant, vas iv kracht van het Rob Agerbeek Kwil 'C tet, op bügel. Verder Ellert Crami U op piano, Jos van Buren, ook voo K namelijk studiomuzikant en Pim C n in hart en nieren, op bas en last bi nog least, grootste decibelprodie> cent, Eric Ineke op drums. Vijf boze bewoners de flat aan de Nassaudreef gisteravond nog laat bijeen om zich te bera te winnenVan links naar rechts: N. M. van den Berg, M. van Duyven- mevrouw M. E. Héll- den en om adviezen bode, G. M. Hellwig, tegenkandidate mevrouw H. de Nooijer-Martens f 24 000. Dat staat in het laatste bewoners wel de verslaggever, "bestuurlijke foefje" hoog jaarverslag. Waarom dan nog de niet de druk bezette voorzitter-wet- prijs verhogen van de verwarming?" In onze flats wordt f 14,- betaald voor het schoonhouden van de flats, op. Behalve dat de kans is geworden op een stem in het be stuur van de ontevreden bewoners van Brittenburghuizen, vinden zij 't ook merkwaardig dat een vrouw blijkbaar geen stem heeft in de ver eniging. De bewoners hebben uit bestuur verzocht de beide zij-: houder-PvdA-lijsttrekker uit het bed durfden bellen. ,We geven onze leden alle rech- de mededeling van het bestuur ook geconcludeerd dat een gehuwde vrouw dus geen stemrecht zal heb ben tijdens de jaarvergadering. "De brief is pas na zessen bij mij de Hoornes f 5,-. Zijn wij zulke ten. We hebben nog nooit moeilijk heden gehad, ik ken die mevrouw heeft het niet eens. We gaan er zelfs prat op open vereniging te zijn. Vrijdag- de flatboxen te voor- avond hadden ze er pas mee gecon- slot en de bewoners fronteerd kunnen worden. Eerlijk ge- daarvan sleutels uit tereiken.„Dat verzoek is geweigerd, terwijl ande flats in Katwijk dat wel hebben. boze heer Hellwig, die op dat tijd- jongis schieten met luchtbuksen de stip zijn krant uit de brievenbus heeft J f. motief van «rl. H «ricteravnnri Te^en tienen verlichting kapotEen motief van zegd vind ik het van onze s bijzonder vlot om ze dinsdag vrijdag al te berichten". Geconfron- tieman e: teerd met het gaan van de boze be- gekomen, wóners naar het ministerie China waarschuwt China heeft gisteren Taiwan en Zuid-Vietnam gewaarschuwd geen exploratie- en winningswerkzaamheden uit te voe ren in de zeebodem van gebieden waarop de regering in Peking aan spraak maakt. Schietpartij Bij een schietpar tij in de hoofdstad van Uruguay. Montevideo, tussen de politie en een groep leden van de linkse stadsguer- rilla, de "Tupamaros", zijn een poli terrorist om het leven 3 Tupamaros hiel den maandagavond in een hotel een gehaald gisteravond. Tegen tienen ontdekte hij de brief, waarna hij zijn medestrevende flatbewoners be richtte. Nog gisteravond is door de ontevredenen contact gezocht met een aantal raadsleden, waarvan de de weigering wordt niet gegeven". Vrouw onvolwaardig De boze bewoners zien de beslis sing van het Brittenburg-bestuur als gen mij de minister zelf geheime bijeenkomst. Toen zij door ook gaan. Dat zijn acties die ze zelf moeten overwegen. Nee, ik dacht dat wij gedaan hebben wat iedere ningbouwvereniging zou hebben daan". politiepatrouille werden ontdekt vuurgevecht, waar bij de twee doden vielen en de hotel eigenaar en de leider van de patrouil le werden gewond. MONTEVIDEO (AP) De Tu pamaros. eens de meest gevreesde stad-guecrilleros en terroristen van heel Zuiid-Amerika, zijn nadat hun activiteit nagenoeg was verdwenen thans weer actief geworden, is nier m politiekringen vernomen. Maandag was een patrouille van de politie die in een bar in de Mon- geleden in de buurt tevideo aan 't controleren was, plot- spoorloos verdwenen, selling beschoten en daarbij vielen maakten deel uit van twee doden: een militair en een man van wie wordt vermoed dat hij een Tupamaro was. Twee personen werden gewond, een Synagoge verwoest Een syna goge in de Argentijnse hoofdstad is gisteren door een bomontploffing verwoest. Van slachtoffers is geen melding gemaakt. De laatste tijd zijn op gebouwen in Bue kruisen geschilderd en een rechtse groep, die zich het "Nationalistische vaderland" noemt, heeft vorige week Leiderdorp aangekondigd een mis te zullen la- ten opdragen voor Adolf Hitler en wel op 30 april. KATWIJK De voetbalvereni ging „Katwijk", die 23 maart het kampioenschap in de 4e klasse van het amateur-zaterdagvoet bal behaalde, vierde dit heug lijke feit met een drukbezochte receptie in het restaurant van sporthal „Cleyn Duin". Loco-burgemeester, wethou der Van der Plas, zegde officieel de f 10.000,toe. Dat bedrag zal de vereniging besteden aan de bouw van 200 zitplaatsen naast het „Katwijk"-terrein. Na wethouder van der Plas volgden vele sprekers, onder wie de afgevaardigde Van der Geer van de scheidsrechterscommis- sie. Erevoorzitter van „Katwijk", de heer Goedhart noemde het behaalde kampioenschap het mooiste geschenk, dat hij ter gelegenheid van zijn 40-jarig hu welijksfeest had ontvangen. De receptie werd besloten door de „Katwijk"-voorzitter L. van Duyn, die constateerde dat de avond zeer geslaagd was. Daar mee ontsloeg hij de spelers van de lange zit achter de lange ta fel, die door sommigen van hen duidelijk even ongedurig werd verdragen als de plaatsing op 't reservebankje tijdens een be langrijke wedstrijd. Wethouder C van der Plas overhandigde namens het gemeentebestuur symbolisch een bedrag goed. voor de bouw van 200 zitplaatsen bij het "Katwijk"-terrein. (Foto Jaap van Duijn) militair ten konden ontsnappen. Uniion" is een bar waar patrouilles regelmatig de persoonsbewijzen van de bezoekers komen controleren. De dode Julio Larranaga Martinez was, is gebleken, een man die door de veiligheidstroepen al sinds janua ri werd gezocht. De gedode militair was de 31- Jiarige Nelson Vique. De mannen die konden ontsnap pen deden dit in een kleine school bus die in de buurt geparkeerd had Het was thans de eerste geweldda dige ontmoeting tussen de veiligheids troepen en de linkse Tupamaro sinds aan de activiteit der terroristen twee jaar geleden na massale speurtoch ten en arrestaties een eind was ge maakt in Utuguay. VVD niet samen met Boerenpartij DEN HAAG Het hoofdbestuur van de VVD heeft gisteren het be stuur van de afdeling Eemnes van de partij meegedeeld, dat de heer W. Wouda van de VVD-lijst in die plaats geschrapt dient te worden. De heer Wouda is momenteel raadslid voor de Boerenpartij in de gemeen teraad van Eemnes. Volgens de VVD-statuten mogen alleen VVD-le- den op kandidatenlijsten van de par tij voorkomen. De heer Wouda is geen VVD-lid. LEIDEN De volgende kandid^t ten slaagden voor het A-examen de Stichting Leidse Jeugd Actie Hazerswoude: mevr. J. H. M. va. -. zrin Di-Jk"Goozen: Leiden: zr. Benedic Buenos Aires haken- m^' G' J" S- BöttSerl L. Stuyfzand; mevr. C. M. Bögel d Verburg; mevr. A. Wulfers-Vissei v. Alexia v. d. Ploe it H. M. T. Disseldorp-Hendril n Iterson-v. d. Berg Noon gi wijk: de heer F. A. N. v. d. Ben ni Niet-Spee; Vooi n' Benzine verdwenen Meer dan schoten: mevr. W. F. Reyndorp-W!a tankwagons van de Indiase spoor- lemS'. Zoeterwoude: mevr. A. J. I Elst-v. Haasteren; mevr. J Baars-Blaak; mevr. J. Kulik-v Calcutta Veen. wagons Onderstaande verpleegkundigial i goederen- hebben in het Academisch Zieke: 2 trein van 97 wagons. Slechts 14 wa- huis het certificaat haemodialys ij: verpleging behaald: zr. V. J. Men, Iers en zr. L. F. de Ru. Aan zust n Lith zal dit certifies n eind april worden uitgereikt. In de manege van "Moedig Voolnz waarts" hebben de volgende ruiterij >t (alle kandidaten) een diploma vi ui de Nederlandse Pony Club behaal Diploma B: Freek Bleeker, Kooen je Bleeker, Joris Bloklander, Joh Q Boon, Astrid Driessen, Edelenbos, Petra Klarenbeek. Hiln Kret, Ingrid Krouwel, Angle Maagt, Sape van der Mark, Marlon Mathieu, Jeanette Planje, Jol ir: Plaizier, Wouter Verkuylen, Hein Vulpen, Harro Vos. Diploma L: Tessa Cohen, Marie S Donker, Heidi Hansen, Inefo! Kret. te gons kwamen op de plaats a stemming, in West-Bengalen, aan maar wel zonder inhoud. De spoor - 1 kelner. Drie verdach- wegen hadden de inhoud intussen zichzelf gebruikt. LEIDEN In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in een winkel aan het Vijf Meiplein. Ont vreemd werden tien dozen koffie en tweehonderd pakjes sigaretten. KATWIJK Morgen zal Katwijk voor het eerst kunnen kenni maken met een activiteit van K. en O.-afdeling Katwijk. Nog vo de zomer wil de nieuwe afdeling zich aan de Katwijkse bevolkii presenteren, om in het komende seizoen met een volledig prograi ma te kunnen beginnen. Een pianoconcert in de Triumfatorke door Marius Flipse en Tjitte Weber zal het begin vormen van K. en O.-activiteiten. De toegangsprijs voor het concert heeft m voor deze gelegenheid laag willen houden, om zo veel mogelijk me sen de gelegenheid te bieden met K. en O. en haar werk kennis maken. Na het concert zal worden begonnen met een ledenwerfactie Katwijk, waarvoor men veel belangstelling verwacht. De aan va van het K. en O.-kennismakingsconcert is kwart over acht. SASSENHELM In de Bollenstreek is wat de gewestvorming betreft Sas- senheim al geruime tijd een buiten beentje. Als enige van de Bollen streek-gemeenten sloot zij zich een vijftal jaren geleden aan bij het stu diegewest Leiden en als enige ook werd vorig jaar een zetel in het Sa menwerkingsorgaan Bolllenstreek ge weigerd. De argumentatie toen, van oud-burgemeester J. baron van Kno- belsdorff: „We hebben voor het stu diegewest Leiden gekozen. Dat sluit een mogelijk gewest Bollenstreek uit. Dat heeft te weinig gewicht". Sassenheim blijkt nu, na de pubicatie van de plannen van de minister van Binnenlandse Zaken om te komen tot een veertigtal gewesten met de ge hele Bollenstreek bij een te vormen gewest Leiden, met de standpuntbe paling „goed" te hebben gezeten. „We hebben", zegt de huidige loco-burge meester P. Westerbeek nu dan ook, „al die jaren de ontwikkeling van nabij kunnen volgen, meegemaakt, meegestudeerd en ook meegesproken. Ik vermoed dat er in de streek nu enige gemeenten zullen zijn, die spijt hebben die ontwikkeling ook niet te hebben meegemaakt". Sassenheim heeft over die ontwikke ling geen leedvermaak. Ziet bij mon de van loco-burgemeester Wester beek zelfs ook mogelijkheden het Sa menwerkingsorgaan Bollenstreek in de toekomst een andere functie te geven, waarin zelfs ook weer plaats is voor Sassenheim. Westerbeek: „Er heeft ons van de zijde van het sa- menwerkinggsorgaan nog geen vraag in deze richting bereikt. We weten dat er nog steeds aanbod van die ze tel is om het overleg van de streek- gemeenten mee te maken, maar na de publikatie van de ministeriële plannen over de gewesten hebben zich nog geen nieuwe ontwikkelingen voorgedaan. Ik kan me echter best voorstellen, dat je straks, wanneer het eenmaal 250 ver is, binnen het ge hele gewest Leiden belangengemeen schappen gaat krijgen als Alphen en omstreken, Katwijk en omgeving en natuurlijk de Bollenstreek. Zulk soort samenwerkingsorganen kunnen binnen het g ehele gewest wel dege lijk functioneren. Want dat er een aantal belangen binnen een gewest spelen, is duidelijk. Je gaat dan waar schijnlijk die belangen gezamenlijk bepleiten en verdedigen. Voor de Bol lenstreek zou dat bijvoorbeeld de nog steeds ontbrekende Oost-West-ver- binding kunnen zijn. Wegen in'zijn algemeenheid trouwens ook, hoewel je dit niet moet zien als iets dat Piet Westerbeek zo maar even aan plan nen en denkbeelden produceert". In de „streek" spelen op het ogenblik behalve de inderd&dd actuele Oost- West-wegenzaak vele zwaarwichtige problemen. In de nota Plandoelen Zuid-Holland-West, mogelijk zelfs het model-plan voor het nieuwe streek plan voor het bollengebied, worden er enige opgesomd. Zaken als open baar vervoer, werkgelegenheid, huis vesting, winkelvoorzieningen, „fo rensisme" en ook „natuurlijk" de bloembollencultuur, de kassenbouw, de eventuele vervangende werkzaam heid wanneer de bloembollensector nog verder wordt ingekrompen en, om de greep te beperken, de „infra structuur" met de aanstaande komst van de Schipholspoorlijn en de mo gelijkheid van een stoptrein op het traject Leiden—Haarlem (in de ver dere toekomst). Over deze nota heeft de streekcommissie uit de burgerbe volking zich reeds een aantal keren gebogen en is met een voorlopen com mentaar gekomen, dat op donderdag 2 mei tijdens een openbare vergade ring ter discussie zal worden gesteld. Problemen van deze aard, die straks ook in het stadsgewest Leiden aan de orde zouden kunnen komen, zy'n er volgens Sassenheims loco-burgemees ter Westerbeek uitermate geschikt voor om vooraf streeksgewijs door te spreken. Westerbeek: „Je hoeft dan tijdens het debat in de gewestraad echt niet met één spreker te komen, dat is gevaarlijk. Maar je kunt wél vooraf tot uitwisseling van achter grondinformatie komen. Evenals je in streekoverleg een aantal gemeen telijke problemen kunt aansnijden die tegenwoordig tot buiten het ge meentelijke gebied reiken". Overigens: de gewestvorming is in de Bollenstreek nog steeds een heet hangijzer. Ondanks de duidelijke uit spraken van „hogerhand". De af gelopen weken, tijdens de vele ver kiezingsbijeenkomsten van de diverse partijen voor de Provinciale Staten, kwam die verdeeldheid van menin gen ook duidelijk naar voren. Zelfs binnen één partij. Bij de WD bij voorbeeld bepleitte Noordwijks wet houder Ted Jansen een zelfstandig &trekgevjest (inclusief dc Haarlem mermeer) Bollenstreek. „Vrijblijvend overleg daarbij is," zegt hij „niet te handhaven. De onderlinge band tus sen Haarlemmermeer en Bollenstreek is volgens mij gelegen in de overeen komende sociaal-geografische ge steldheden". In diezelfde WD plei ten de afdelingen Sassenheim en Lisse juist weer voor aansluiting bij het stadsgewest Leiden, terwijl als derde geluid het statenlid mej. Giin- ther stelde voorstander te zijn van een gewest Den Haag met provinciale taken (de anderen zien het gewest een aantal gemeentelijke taken bun delen) en inclusief de Bollenstreek. „Het is mij bekend", zegt zij, „dat er in de Bollenstreek veel weerstan den zijn tegen de armoestad Leiden". Desondanks: het zal voor de Bollen streek hoogstwaarschijnlijk toch Lei den worden. Met dan de mogelijkheid als gezamenlijke Bollenstreek zich binnen dat stadsgewest te kunnen manifesteren. Sassenheims loco-bur gemeester P. Westerbeek 0 merkelijke plaats van Sassei binnen de streek: „We hebben listisch gehandeld in de af gel' jaren. Als enige hebben studeerd met Leiden. Zonder dat ons bonden. Ikzelf ben er bij ook nooit voorstander van dat we als AR-mensen in het getf voorvergaderingen hielden een gezamenlijk standpunt te komi Het zou zeer wel mogelijk zijn dat het met één van mijn partij genot uit een andere gemeente in het heel niet eens was. Zo zal het m schien straks ook in een soort stref overleg kunnen zijn, wanneer de B lenstreekgemeenten alle deel uit n ken van één en hetzelfde gewest, dat totale overleg er komt? Persot lijk ben ik er geen tegenstander Maar er is nog niets over ge Niet in het college, niet van de zi van het Samenwerkingsorgaan We wachten af hoe het verdere loop zal zijiü". i

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4