parry Hoban verrast alle •appe mannen in de spurt STERK DRIEBANDENSPEL VAN JAPANNERS IN ANTWERPEN APPIE HAPPIE Jhitse zege in klassieker Gent-Wevelgem Zondag toch volledig programma in 1B ir. Wees slim. Stap op de NZH-bus. Dat gaat vlot, veilig en voordelig. Goedkoper uit met abonnement of rittenkaart openbaar vervoer... reken maar! IENSDAG 3 APRIL 1974 TSVELGEM Hoe de klassieke overwinning van Cees Bal nieuwe Nederlandse zege in de weg heeft gestaan. Tino ak wist het precies: "Als Bal de Ronde van Vlaanderen op deze manier had gewonnen, dan hadden ze mij laten u Maar nu waren ze gewaarschuwd, nu waren er wel een die zich wilden opofferen om mij terug te halen. Die le keer was dat zelfs Merckx." S* j|itien i Maar waarom boden zich in die laatste fase dan toch weer zoveel kanshebbers aan? Daarvoor zijn twee verklaringen. Ten eerste is Gent-Wevelgem een koers die het van „zwaar weer" moet hebben. Het peloton moet, alvorens het de heu vels voor de wielen krijgt geworpen, twee beklimmingen hebben gezwoegd in weer en wind gevreesde Kemmelberg de tijdens de meer dan zestig kilome- evenmin ver naar achter ter lange toch langs de Belgische pen. Eric Lcman, Jacques Es- kust. Die wind en die regen waren Walter Godefroot en Frans er nu niet en toen men na 192 ki- [ck draaiden mee. En Barry lometer de eerste Kemmel-beklim- natuurlijk, want je zou bijna ming aanvatte, gebeurde dat met een zeer grote groep. Vervolgens pleegt dan op die smalle, scherp stijgende weggetjes Eddie Merckx aan te vallen. Hij tart zijn tegen standers, dwingt ze alles te geven om hem te kunnen volgen. Zo goed als dat in de moeilijke fase van élke klassieker of rittenkoers ge beurt. dat die Belgische Brit (hij in Gent en is getrouwd met (duwe van Tom Simpson) in itste meters toch ook een rap pen is. Rotterdam Dank zü de bereid willigheid van CVV en RVC hoeft het merendeel van de clubs dat in de eerste klasse B uitkomt, niet tweemaal in actie te komen tijdens de Paasdagen. Zoals bekend hebben de eersteklassers bij de KNVB pro test aangetekend tegen dat dubbel programma- Maar omdat zowel CVV als RVC in eerste instantie vast hield aan de inhaalwedstrijd op zondag 7 april, was er geen uitwijk mogelijkheid v Roemeen leidt duel Feyenoord stormden op Wevel- Waarom Een forse kopgroep, bijna de helft van de meute, indag in Meerbeke vergeefs maakte op Cees Bal. Toch Ie situatie vrijwel dezelfde: De jarde ronde van Vlaanderen inclusief de Muur van Ger- bergen, het peloton niet kun- vergruizelenin Gent-Wevel- Racké De oude nog niet Maar Eddie Merckx is de oude nog niet. „Ik kom", zei hij na de zie dende spurt die hem nog een twee- larop volgende solo van Frans de plaats opleverde „steeds beter in ck. En ook op dat moment, vorm. Maar het maximum kan ik 25 kilometer te gaan, nog niet geven. Ik reed ook van- zich de teleurstelling van de daag steeds vooraan, maar ik had meester. Natuurlijk, zij die nog geen overwicht", reden hadden hun rol ge- En als Merckx er nog zó voor staat, dan is er verder niemand die het gewicht van de koers op zijn schou ders kan nemen. Frans Verbeeck probeerde het, nadat de eerste klims hel peloton tot vijftig hadden gereduceerd. Maar Verbeeck, die BERN De Roemeense scheids- de competitielei- rechter Rainea zal op woensdag 10 april in Rotterdam het eerste duel RVC zijn inmiddels tussen Feyenoord en VFB Stuttgart, in de halve finales van het toernooi om de UEFA-cup, leiden. Het duel in Stuttgart, op woensdag 24 april, komt voor rekening van de Schot Patter- der. CW eengekomen het achterstallige duel op Paas-zaterdag te spelen, waar door a.s. zondag het volgende volle dige programma kan worden afge werkt. UVS—RVC, Unitas—VUC, Zwijndrecht—Papendrecht, Hermes DVS—Roodenburg, Gouda—DRL en XerxesCVV. Op Paasmaandag wordt er als volgt gespeeld: VUC—Xerxes, RVC—Uni- tas, PapendreohtUVS, Roodenburg Foreman buigt voor de fiscus CARACAS George Foreman, die vorige week in Caracas zijn wereld titel boksen in het zwaargewicht met succes verdedigde tegen Ken Norton, heeft een gevecht met de Venezo laanse fiscus verloren. Foreman mocht vorige week Venezuela niet verlaten, voordat hij de fiscus acht tien procent inkomstenbelasting van de gages had betaald. Maandag ech- Wevelgem: Barry Hoban is Eddy Merckx en Santy beiden rechts) in de wilde dans door de t heuvelzone pal aan de grens. Maar zoals de Ronde Vlaanderen „verdiende" ook issieker als Gent-Wevelgem - )1 ditmaal ook gereden - ping niet. En als er dan nog doorgaans nogal klagelijk acteert «rachting mocht zijn, dat de annen in die voorste groep ckx, Maertens, Swerts, Van tl, Verbeekck - in de laatste lers zo'n tien, twaalf coureurs uit het wiel zouden rijden, erd ook die eveneens de bo- igeslagen. Ook de derde Bel- klassieker werd geen heroïsch dan prompt door andere van wordt beschuldigd dat hij zich bij voortduring aan het waarlijk hete gevecht onttrekt, kwam niet verder dan twintig seconden, dat zestien man hem op de nek sprongen. Daarbij - als laatste aansluitend - één Nederlander, want het hoge der groten. Gent-Wevelgem tempo, plus de klims, plus de nog De laatste jump van Merckx naar Tabak leidde meteen een dolle sprint in. Hoban: „Ze gingen met een uit volle macht door en ik zat goed. Eerst Merckx, dan Leman en daarbij zat ik aan het wiel. Deze sprint was te lang voor de meesten, maar ik kon me handhaven. De an deren waren eigenlijk al verrast vóór de echte spurt zou kunnen be ginnen. Toen er een gaatje tussen Merckx en Leman kwam dook ik er tussendoor. Op zoiets heb ik jaren gewacht". Heerenveen en Veendam boos op Cambuur LEEUWARDEN De verenigin gen Heerenveen en Veendam, beide ter heeft Foreman het bedrag uitkomend in de eerste divisie, zijn ,J 4~ boos op SC Cambuur, dat eveneens in de eerste divisie speelt. SC Cam buur heeft namelijk, tegen de gel dende voorschriften van de KNVB in, twee spelers benaderd om volgend seizoen voor de Leeuwarder club te komen spelen. Thomas Haan Door een misverstand hebben wij in van Heerenveen en Dick Nanninga onze editie van gisteren abusievelijk van Veendam zijn de spelers, die bij aangekondigd dat de tweede wed- SC Cambuur op het verlanglijstje strijd tussen de zaalvoetbalkampioe- staan. Zaterdag as. tijdens de ver- nen Verhart en LDWS dinsdagavond gadering van de sectie betaald voet- al zou worden gespeeld. In werkelijk- bal zal door Heerenveen en Veendam heid vindt de return in de Nortgohal tegen deze handelwijze worden ge- in Noordwijk vanavond om acht uur protesteerd. plaats. Onze excuses hiervoor Rectificatie etmaal eerder verreden Vlaamse Ronde eisten van velen toch nog teveel. Of de pech, zoals Cees Bal die overkwam: lekke band in de afdaling van de Kemmel. Of Pijnen: gebroken balhoofdstel en een duik in de berm. Eén Neder lander dus, en dat was Tino Tabak Die na schermutselingen tussen Van Springel, Swerts, Walter Planckaert, Merckx. zeven kilometer voor de streep de sprong waagde. Vijf kilo meter Joeg hij op kop, vol-ijverige Van Springel haalde hem terug. Maar weer demarreerde de kopman van Posts Raleigh-ploeg. Hij: „Ik dacht nu ben ik er". Maar onder de rode vlag. duizend meter voor de streep, achterhaalde hem Merckx. „Omdat", stipuleerde Tabak nog eens, „iedereen na zondag beducht was voor een sprong van een Ne derlander. Die laten ze niet meer gaan. Ze aarzelen niet meer bij de achtervolging. En bovendien: ik was rtegenwoordigd: ook Poulidor alleen. Bal had zondag Zoetemelk, in Santy (let op hem in Pa- Poulidor en Santy om hem te be- ubaix) zaten in de kopgroep, schermen". ïlfs geen „aantrekkelijke zoals Bal dat zondag nog geweest. Barry Hoban, die zes Tour-etappes verza- aar na afloop toch moest ilen dat hij in al de klassie- zijn ruim twaalfjarige loop- 11e plaatsen behalve de eerste zet. die Barry Hoban verraste »ppe mannen in de spurt, lad men nu eens die formi- teruggekomen Leman ver- of Verbeeck, of de „nieuwe zoals de Fransen Jac- ïsclassan noemen, en daar 34-Jarige Hoban. Waarmee Wevelgem maar moeilijk m hebben. Hoe uitbundig de in het kamp van ercier: Na tweemaal Zoete- Parijs-Nice en de Catalaanse véér een Gan- Want Hoban slijt zijn nada- lij die overwegend Franse die overigens weer opperbest Uitslag 1. Barry Hoban (GB> 244 km. in 5 uur, 30 minuten, 2. Eddy Merckx (Bel), 3. Roger de Vlaeminck (Bel) 4. Alain Santy (Fr), 5. Erik Leman (Bel), 6. Freddy Maertens (Bel), 7. Walter Planckaert (Bel), 8. Walter Godefroot (Bel), 9. Frans Ver beeck (Bel), 10. Roger Swerts (Bel.), 11. Willy de Geest (Bel), 12. Jac ques Esclassens (Fr), 13. Raymond Poulidor (Fr.), 14. Charles Rouxel (Fr), 15. Herman van Springel (Bel) 16. Tino Tabak (Ned), 17. Jean-Pier re Danguillaume (Fr) allen in dezelf de tijd als Hoban, 18. op 3.25 José Catieau (Fr), 19. Michel Perin (Fr) 20. Patrick Se reu (Bel) in dezelfde tijd als Catieu, 31. Wim de Waal (Ned) op 3.35, 33. Henny Kuiper (Ned) z.t., 34. René Pijnen (Ned) z. ANTWERPEN De opvolgers van Koja Ogata hebben op de eerste dag van het toernooi om het wereldkampioenschap driebanden in de schitterende stedelijke feestzaal van Antwer pen hun visitekaartje afgegeven. De kampioen van het land van de rijzende zon, de 33-jarige biljartzaalhouder Nobuaki Kobayashi uit Tokio, die twee weken geleden al in het wereld kampioenschap individuele vijf kamp in Nice verraste door de onaantastbaar geachte Raymond Ceulemans in het driebanden naar een pijnlijke nederlaag te spelen, maakte de Belgen dui delijk dat de Mechelse grootmeester niet zonder meer naar zijn twaalfde wereldtitel in successie zal kunnen doorstoten. Zowel in zijn openingspartij tegen de sterk carotterende Argentijn Mar cello Lopez als later tegen de dar tele Jonge Fransman Bitalis toonde Kobayashi over een eindschot te be schikken, dat zelfs een Ceulemans in topvorm moet doen vrezen. Laat als later tegen op de 55-Jarige leef tijd debuterende Egyptenaar Nicolas Chart kwam de Brabander pas in de tweede helft zeer sterk naar voren. Tegen Torres scoorde hij met een se rie van negen in de laatste negen beurten 24 caramboles (6019 Ceulemans, die weliswaar beurten), tegen Chart legde Doggen ADVERTENTIE Voor het woon-werkverkeer Om te winkelen Voor schouwburg- e« concertbezoek Vraag de speciale tarieven aan de buschauffeur, of bel naar Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. Leidsevaart 396, Haarlem. Tel. 023 - .319227. PSV met 25.000 supporters naar halve eindstrijd EINDHOVEN De enige PSV'er waarvan gisteren niet met zekerheid kon worden gezegd of hij fit was, is libero Adrie van Kraay. De militai re International trainde weliswaar al voorzichtig, maar zeker is het nog niet of hij speelt. Kees Krijgh, de verdediger die na een meniscus operatie aan het terugkomen is komt derhalve vanavond tegen AJax of als rechtsback of als libero in het geweer. Wanneer Van Kraay 6peelt, valt Van den Dungen af. staan tweemaal won, maar stukken min der overtuigend speelde dan de bil jarter! J van hem gewend is. Lopez, een grootmeester in de ver dediging, die Jaren geleden in Osten- de Ceulemans al tot een barrage dwong, werd vakkundig door Ko bayashi uitgeteld: 4760 in 59 beur ten. Bitalis diende daarna als klank bord voor een nieuw Japans moyen nerecord: 2960 in 30 beurten. In die partij maakte de Japanner in de laatste 15 beurten via series van 10 en 9 liefst 46 caramboles Zijn 27-Jarige landgenoot Yoshyo Yoshlhara, de jongste van het gezel schap van 12 topbiljarters dat zes dagen lang Antwerpen in de ban van deze spectaculaire spelsoort gaat hou den, stootte minder opvallend maar toch ook zeer sterk. Hij debuteerde met een zege in 58 beurten tegen Bi talis (6053), liep vervolgens in 57 beurten ver genoeg weg van de Co- lumbiaan Alfonso Gonzalez: 3960. Natuurlijk, ook Ceulemans bleef ongeslagen. Maar zijn 45 beurten te gen de totaal geen tegenstand bie dende Deense kampioen Peder Thoe- gersen (60—23) gaven te denken. Daar overheen kwam een zege in 49 beurten tegen de Madrileen Avelino Rico, voor Ceulemans ook al niet overtuigend genoeg. Dit zeer sterk bezette toernooi, waarvoor de Antwerpenaren een begroting van 90.000 gulden hebben moeten maken, begon ook goed met een reeks van 10 de basis va zijn tweede overwinning: 3760 in 73 beurten. Hoe gevaarlijk Lopez kan zijn on dervond Ludo Dielis, zondag in Zand- voort nog Europees kampioen gewor den in het bandstoten. Dielis, die in 49 beurten gemakkelijk van Gonzalez had gewonnen (6019) moest Lopez een remise toestaan: 6060 in 53 beurten. Daarbij had de Belg nog 't geluk dat Lopez bij de stand 5858 na een goede carambole nogal zorge loos afstootte en miste. Toen kon Die lis nog met twee het eerst aan de fi nish komen waarna Lopez gemak kelijk de verdiende gelijkmaker kon PSV vermoedelijk: Van Gerwen, Van den Dungen/Krijgh, Nordquist, Van Kraay/Krijgh, Deijkers, Strik, Willy van de Kerkhof, Lubse; René van de Kerkhof, Edström, Van der de Nederlandse kampioen Jan Dog- Kuylen. Het aantal Eindhovenaren, gen. Zowel in zijn eerste partij tegen dat in het Feyenoord Stadion de hal- de 27-Jarige Amerikaan Frank Tor- ve bekerfinale AjaxPSV zal bij- res, wiens donkere uiterlijk zijn wonen wordt geschat op 25.000. Mexicaanse afstamming verraadt. Uitslagen Dielis Gonzales Yoshihara Bitalis Lopez Koboyashi Chant Rico Doggen Torres Ceulemans Thögersen Dielis Lopez Bitalis Kobayashi Gonzalez Yoshlhara 1.224 0.387 1.034 0.913 0.796 1.016 0590 0583 1.224 0587 1.333 0.511 1.132 1.132 0.966 2.000 0.684 Jan Doggen nog ongeslagen na eerste dag Torres 56 81 7 0.691 Thögersen 60 81 5 0.740 Stand na de eerste dag: 1. Koba yashi 4 10 1.348, 2. Ceulemans 4 6 1.276, 3. Yoshlhara 4 9 1.043, 4. Dog gen 4 10 0.983, 5. Dielis 3 9 1.175, 6. Rico 2 6 0.945, 7. Thögersen 2 5 0 659. 8. Lopez 1 6 0.955, 9. Bitalis 0 7 0.920, 10. Torres 0 7 0 576, 11. Gon zalez 0 6 0.547, 12. Chart 0 6 0.544.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13