DAGBLAD TANKDUELS IN GOLANHEUVELS Overval op echtpaar in Leiderdorp Jongen (9) aan de dood ontsnapt AMSTERDAM OP ZIJN PAASBEST Grap op 1 april gebak bij de koffie Aanvallen op Saigon LEID5CH DAGBLAD André van Duyn naar de TROS GEWELDDADIG WEEKEINDE IN N.-IERLAND: VIJF DODEN luba VARA-FILMS IN CHILI AFGEPAKT Losarbeider (21) bekent moord op pompbediende DAGBLAD OPGERICHT T KMART I860 N«- 34286 VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Morgen begint in Amsterdam een actie die tot doel heeft de hoofdstad een wat schoner aan zien te geven. De actie die tot 12 april duurt wordt gevoerd onder het motto „Amsterdam Paasbest". Gezien de band die er bestaat tussen het paasfeest en snelvoetige hazen werd van daag door twee van deze eier- verstoppers propaganda gemaakt voor deze „voorjaarsschoon maak". KATWIJK Een 1 april grap heeft het Katwijkse politiekorps vanmorgen gebak bij de koffie opgeleverd. De telefoniste van het Katwijk-Rijnse centrale verwarmingsbedrijf Oudshoorn had het afgelopen weekeinde een inbraak in scène gezet. Een tevoren in de kluis geledigde geldkist lag over de grond, half leeggedronken glazen stonden in het kantoor en diverse ordners en mappen lagen over de vloer verspreid. De bedrijfsleider, die vanmorgen rond kwart over zeven als eerste het bedrijf binnenkwam, was niet direct op een 1 april grap bedacht. Hij waarschuwde directie en politie. Drie rechercheurs en een politiefotograaf zijn ruim een uur bezig geweest met het opne men van de zaak. De telefoniste maakte pas later "de dader" van de inbraak bekend Toen ze vanmorgen op haar werk verscheen en zo veel politie mensen zag had ze de grap niet onmiddellijk durven vertellen. Een deputatie van Oudshoorn is voor tienen met gebak voor hei hele politiekorps naar het bureau gestapt om de zaak weer goed te maken. De directeur heeft de grap van zijn personeel kunnen waar deren. Lift op bouwterrein in Alphen kwam naar beneden ALPHEN AAN DEN RIJN De negenjarige Huub Bruurmijn is gis teren in Alphen aan de dood ont snapt. De Jongen speelde met een lift en bouwterrein van Muys en de "Winter in Ridderveld toen een ka bel vastliep, afbrak en het vijfen dertig kilo wegende platform naar beneden klapte. Dit schampte het hoofd van Huub, die een diepe vlees wond opliep. In ziekenhuis "Rijn oord" werd deze behandeld. Adjunct-directeur Kooistra van fooenbare werken zei: "Het lijkt mij grove nalatigheid. Tijdens het ':einde moet de stroom worden uitgeschakeld. Na het ongeval heeft [iemand van de water- en lichtbedrij- de schakelaar omgedraaid". De dienst bouw- en woningtoezicht is vandaag met een onderzoek begon- hen. Bresser van Muijs en de Winter had h*t volgende commentaar: "De man die de stroom had moeten uitschake len had dit overgedragen aan een ander, omdat hij eerder weg moest. En dat is fout gelopen. We zullen in elk geval voorzieningen treffen om dergelijke ongelukken in de toekomst te voorkomen. Hoe? Er wordt ge dacht aan één totaalbeveiliging, dus één schakelaar waarmee Je het hele terrein zonder stroom kunt zetten". SAIGON (AP/Reuter) Noordviet- namese en Vietcong-troepen heb ben gisteren voor de zesde achter eenvolgende dag aanvallen onderno men op het noordelijke en zuidelijke gedeelte van Saigon. Dit is vandaag door het Vietnamese militaire op perbevel medegedeeld. Aan het noordelijke front werden stellingen van het regeringsleger met mortie ren beschoten. Aan regeringszijde WoILpiia pi A on zou hierbij een infanterist om het W UIKCIIVCIUCII leven 2}jn gekomen. Volgens regeringswoordvoerder Bui Bao Truc hebben noordelijke troe pen het bestand gisteren 69 maal geschonden. Er zouden aanvallen zijn gedaan op burgerdoelen en poli- tietroepen. Volgens de woordvoerder 16 graden in het zijn gisteren in het totaal 32 perso nen om het leven gekomen. Sinds 't Vietnamese bestand 14 maanden ge leden werden getekend zijn 2.579 burgers om het leven gekomen, en raakten er 7.013 gewond, aldus offi ciële cijfers. Wolkenvelden afgewisseld door zonnige perloden en slechts hier en daar een bul. In de nacht en ochtend weinig wind met hier en daar mist en mini- temperaturen rond 4 graden. (Opgemaakt te 11.15 uur) Hoogwater laagwater te 6.34 De achtertuin van het huis aan de Berkekade in Leiderdorp. Via deze tuin konden de overvallers ontsnappen. Later werden zij in Amstelveen aangehouden. In de inzet mevrouw Woo. (Foto Jan Holvast) Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee per 15 april 1974 en ontvang de krant reeds vanaf heden. P Stuur mij 4 weken het Leldsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leldsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden. LEIDERDORP Twee gewapende Chinezen (19 en 24 Jaar) hebben vannacht een overval gepleegd op de woning van het Chinese echtpaar Ch. D. Woo aan de Berkenkade 28 in Leiderdorp. Omstreeks vier uur André van Duyn heeft een contract getekend met de TROS. Na zyn suc cesvolle optreden in de NCRV-serie „Het meisje met de blauwe hoed" heeft hij van diverse omroepen aan biedingen gekregen. Hij heeft uitein delijk gekozen voor de TROS, die niet alleen het komend seizoen een zestal shows van hem met Frans van Dus- schoten zal uitzenden maar die ook bereid bleek tientallen zaalprodukties van André van Duyn uit te kopen. André van Duyn blijft daarnaast werken voor de NCRV-radio in de „Dik voor mekaar show" op zaterdag middag. drongen de gemaskerde overvallers de woning binnen en gingen zij naair de slaapkamer waar zij het inmid dels wakker geworden echtpaar met een pistool bedreigden. Toen het echtpaar uitriep: „We kennen Jullie," losten de overvallers twee schoten en sloegen zij op de vlucht. Niemand werd geraakt. De twee Chinezen vluchtten via de achtertuin naar een rode personen auto, bestuurd door een 35-Jarige Zuid-Molukker, die hen op de Kom van Aaiweg stond op te wachten. Het echtpaar Woo waarschuwde de poli tie, die via de districtskamer in Den Haag onmiddellijk groot alarm sloeg Omstreeks half vijf werd die rode personenauto in Amstelveen gesigna leerd en werd de achtervolging inge zet. In dezelfde gemeente werd de auto tot stoppen gedwongen en wer den de twee Chinezen aangehouden De Zuid-Molukker wist te ontsnap pen, maar werd even later in de kraag gevat. Wat het motief voor de overval is geweest is (nog) niet bekend. De heer Woo is overigens eigenaar van het restaurant „China" op de hoek Breestraat-Steenschuur in Leiden. TEL AVIV (AP) Op die hoogvlakte van Golan zijn vandaag artillerie- en tankdtiels losgebarsten, zo heeft het Israëlische militaire opperbevel bekend gemaakt. Volgens een woordvoerder zouden de Syriërs het vuur ge opend hebben op Israëlische stellingen in de zuidelijke sector van de hoogvlakte. Het vuur is van Israëlische zijde beant woord. Over slachtoffers werd niets gezegd. vlakte van Golan voortwoedden heb ben Israëlische veiligheidsagenten een huis opgeblazen op de bezette gewestelijke Jordaanoever. Het huis zou van een Arabische guerrilla-strij der zyn geweest. De man werd twee maanden geleden gearresteerd en be schuldigd van het in bezit hebben van explosieven. Aanvankelijk was het rustig aan het Syrisch—Israëlische front na een weekeinde vol hevige strijd. Een commentator van de Israëlische radio noemde de Arabische poging om land te heroveren een „volledig nieuwe ontwikkeling" die wel eens zou kun nen escaleren tot een uitputtingsoor log. Gisteren hebben de Israëlische stafchef David Elazar en het hoofd van de Israëlische militaire inlichtin gendienst Eliahu Zeira drie uur lang met de regering vergaderd over be paalde ontwikkelingen op de hoog vlakte, waarover geen nadere mede delingen zijn gedaan. Aan het Suezfront zouden Egypte- naren Israëlische onderzoekteams hebben belet te zoeken naar de li chamen van Joodse soldaten die sinds de oktoberoorlog worden vermist. Langs het Suezfront worden naar schatting 350 Israëli's vermist. Tot dusver zijn 120 lichamen achter de Egyptische linies geborgen, dit in overeenstemming met de bestands overeenkomst die in januari werd ge tekend. Terwijl de gevechten op de hoog- BELFAST (UPI) Het aanhou dende geweld in Noord-Ierland heeft in het afgelopen weekeinde weer aan vijf mensen het leven gekost en pre mier Harold Wilson van het Ver enigd Koninkrijk hield gisteren een spoedvergadering met zijn belang rijkste adviseurs voor dat gebied. De moord van gisterochtend vroeg op de 28-Jarige rooms-katholieke Sean McAstocker bracht het doden tal in vieren-half jaar van geweld op 990. Vrijdagavond werden twee katho lieken gedood toen zij .twee bommen trachtten naar buiten te dragen die in een gebouw waren geplaatst. De bommen explodeerden. Twee protes tanten die vrijdagmiddag in een café naar paardenrennen op televisie za ten te kijken werden gedood toen onbekenden een bom naar binnen wierpen. De moord op McAstocker schijnt een disciplinaire maatregel van de fanatieke „voorlopige" vleugel van het Ierse Republikeinse Leger, aldus de politie. McAstocker werd zaterdag laat onder dreiging van een vuur wapen uit een café gehaald. Later hoorde men een serie schoten. Zijn doorzeefde lijk werd op een kinder speelplaats gevonden. Volgens de po litie was McAstocker al eerder dis ciplinair gestraft door het IRA. Wilsons secretaris voor Noord- Ierland Merlin Rees is gisteren spe ciaal naar Londen gevlogen om de Jongste golf van geweld met de pre mier en anderen te bespreken. Aanslagen In een r.k. café in noord-Belfast zijn twee mannen om het leven gekomen toen zij tracht ten twee in de zaak geplaatste bom men naar buiten te brengen. Voorts werd een bom geworpen in een café in de protestantse wijk Sandy Row. Van de mannen en vrouwen, die naar de t.v. zaten te kijken, werden twee mannen gedood en vijftien ge wond. Zondagnacht is een man, die met een vrouw liep te wandelen in de protestantse wijk Shankill Road, door gewapende mannen met schotwond in de borst gedood. De vrouw werd, niet ernstig, gewond. Leidse vete in Den Haag uitgevochten DEN HAAG Vermoedelijk een oude vete heeft ertoe geleid dat de 27-jarige koopman G.S. uit Leiden vannacht aan de Paul Krugerlaan een aantal schoten op de circa 37- jarige J. Hoesman ook uit Leiden heeft afgevuurd. Het slachtoffer, dat zich in café Sport aan de Paul Krugerlaan be vond, moest met onbekende verwon dingen naar het ziekenhuis West- einde worden vervoerd en daar wor den opgenomen. Volgens het eerste onderzoek van de Haagse recherche heeft de koop man, die evenals het slachtoffer in een woonwagenkamp in de Sleutel stad woont, vermoedelijk vier schoten gelost. Na de schietpartij nam de de man de benen en meldde zich later op het bureau aan de Jan Hendrikstraat. Ook het pistool, waarmee de schoten waren afgevuurd, had hy nog by zich en overhandigde hy aan de politie. Tegenover rechercheurs heeft de ver dachte in eerste instantie verklaard, dat hy zich bedreigd had gevoeld. Dit is de 39-jarige Nancy Magin- nis. Althans zo heette ze tot za terdag, toen deze Newyorkse so- cietyschoonheid volkomen onver wacht voor de buitenwereld in het huwelyk trad met de Amerikaan se minister van Buitenlandse Za ken Henry Kissinger. De heer en mevrouw Kissinger waren al op weg naar Mexico, toen het huwe lyk bekend werd gemaakt. Kissin ger zal zich tien dagen niet met de grote politiek bemoeien, heeft hy gezegd. Maar voor alle zeker heid heeft hy wel een directe tele- foonlyn ter beschikking. PAGINA 4 D'66 zal alleen daar aan de ge meenteraadsverkiezingen deelne men, waar dat met enige kans op succes kan gebeuren. PAGINA 5 Het einde van de voetbalcompeti tie komt in zicht, maar de span ning aan de hoogste top wordt alsmaar groter. Het is jaren gele den, dat de stryd tot het bittere eind door drie ploegen werd uit gevochten. Elke misstap kan nu fataal worden. Ajax heeft dat gis teren ondervonden. Waande zich op rozen, toen het met 2—0 voor stond tegen Go Ahead Eagles, maar kwam van een koude De venter kermis thuis. Op de valreep werd het 22. Dat betekende met een een derde plaats op de rang- Iyst, want Feyenoord en FC Twente bleven FC Den Haag en FC Groningen de baas. De situatie aan de top is thans (met eventueel beslissende doel saldo tussen haakjes) Feyenoord 28—46 (50) FC Twente 28—46 (34) Ajax 28—45 (55) PSV 28—39 (44) FC Amsterdam 28—38 (20) Maar er is nog meer sport. De goed betaalde zege van Tom Okker in Rotterdam. De verrassende winst van Kees Bal, die alle wie- Iervedetten in de Ronde van Vlaanderen uit de wielen reed. En natuurlyk pagina's nieuws uit de regionale sportarena's. PAGINA'S 9—15 ..mensen die. van aanpakken wëtën. Mannén en'brouwen Vanaf 18 jaar: we zitter om Je ié springen I Kom dus snel, pak dat hoge iet to wéekloon voof alle uitzendkrachten HILVERSUM De VARA-ver- slaggever Hans Emmering heeft vol gens de VARA zaterdag vlak voor zyn vertrek van het vliegveld van Santiago naar Nederland al het Journalistieke materiaal, dat hy ty- dsen zyn verbiyf van twee weken in Chili verzameld had, moeten afgeven aan de Chileense politie. Emmering werd hierna op het vleigtuig naar Nederland gezet. De omroep heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken verzocht via de ambassade in Santiago alles in het werk te stellen om het materiaal terug te krijgen: geluidsbanden, films en andere documenten. De Nederlandse Vereniging van Journalisten heeft protest aangete kend tegen de handelwyze van de Chileense politie, waardoor de vrije nieuwsgaring onmogeiyk gemaakt wordt. ZWOLLE De 21-Jarige losarbei der A. J. D. uit Deventer, die vorige week woensdag na een grootscheepse achtervolging werd gearresteerd als verdachte van moord op de pompbe diende H. Pierik (44) in Zwolle, heeft vannacht na uitputtende verhoren bekend. Hy heeft Pierik, de vader van twee kinderen, de schedel ingeslagen met een autokrik, omdat deze zyn porte feuille niet wilde afgeven.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 1