UVS slaat tegen Unitas toe in le eerste helft :een hoogtijdag [egionalen uvs roodenburg Alleen inzet is niet voldoende... Totale afgang van LFC tegen VELO KRV en Randstad Ladies verspelen punt lauwwitten nu verzekerd van een plaats in de hoofdklasse Roodenburg na verlies afhankelijk van anderen INDAG 1 APRIL 1974 LEIDEN Voor de Jeugd van B UVS en Roodenburg is het zater- W. dag geen hoogtijdag geworden. De blauwwitten verloren uit met n 6—1 van ADO en de Noordbewo- s?Hners zageei bij De Musschen de [teller pas op 7—1 stoppen. UVS trad in Den Haag met een gehandicapt team aan. Behalve Johan van Velzen zijn er nog eens vier Junioren naar de senioren overgeheveld wat natuurlijk een duidelijke verzwakking inhoudt. ADO had op zijn beurt z'n beste (vorm) pakje aangetrokken en voetbalde er lustig op los. Tot de rust hield UVS nog aardig stand (20), maar na de hervatting keken de blauwwitten al spoedig tegen een grotere achterstand aam. In de 89ste minuut redde Fred Filippo met een doeltreffen de kopbal uit een voorzet van Aad Bleyenberg de spreekwoordelijke eer: 6—1. Roodenburg speelde in Rotter dam wel een uisterst merkwaar dige wedstrijd. Al binnen tien mi nuten straften de "Musjes" twee verdedigingsfouten attent af. De overige 35 minuten toonden de Jeugdige Noordbewoners zich vol komen gelijkwaardig en halveer den de achterstand bijna tot 2—1. Ton Stouten richtte echter op de lat. Zes minuten na rust was de stand 40, opnieuw verdedigings foutenCor van Tongeren scoorde tegen, maar de Rooden- burgers vergaten veel andere kan sen eveneens te benutten. Een feller spélend De Musschen vergat dat niet en bepaalde de eindstand (wat geflatteerd) op 71. LEIDEN De totale afgang die LFC gisteren op eigen veld beleefde tegen VELO, de eenzame hekkesluiter in de tweede klasse, riep direct na de ontredderende ge beurtenis vele vragen op. Centrale vraagstelling in de snel opbloeiende discussies was hoe dit LFC zo snel en zo gemakkelijk naar de 04 ondergang gespeeld kon vorden. "Onderschatting van de tegen- stander" was een veel gehoord antwoord uit die twistgesprekken, maar die oplossing werd door LFC's tijdelijke oefenmeester Neuteboom krachtig van de tafel geveegd. "Nee, zeer beslist nee. We hebben VELO helemaal niet on derschat Ik heb ze nog vlak voor de wedstrijd gezegd dat dit één van de laatste kansen was voor VELO om niet te degraderen. We •aren dus gewaarschuwd." Neu- Door Simon van Meijgaarden teboom zocht daarna zelf verklaring voor de ontnuchteren de werkelijkheid: "Kijk, we pro- e 11DEN De 2-1 overwinning die UVS gisteren tegen Unitas opstreek, maakte in elk i. jval aan één stukje onzekerheid een einde: de blauwwitten zijn nu definitief verzekerd r fn een plaats in de volgend seizoen van start gaande hoofdklasse. pt was verreweg de belangrijkste voor trainer Wally van Schoo ien zijn makkers op deze prille f-zondag. Natuurlijk was het al üe weken duidelijk dat UVS tot Uitverkoren schare van zeven zou aar de eerste klasse B is ïenmaal een dusdanig woest en l 6tampend circus dat je de dag t moet prijzen voor het avond is. plezierige bijkomstigheid voor is dat er ook nog een overi- 1 niet al te helder uitzicht be- t op het kampioenschap. Maar al Jreel illusies daaromtrent zullen lauwwitten wel niet hebben. tyS dankte de zege op Unitas aan >eiende. zwierige voetbal, waar- K het bijna de gehele eerste helft De Blauwwitten deponeerden luit imponerende spelpatronen op (veld en het zonder fut en inspi- ronddolende Unitas bofte be- dat de schade die eerste helft sérkt bleef tot 20. Als UVS met voorsprong de rustbank had niocht zouden de Gorkummers riiT stellig geen ach en wee over olekn kunnen roepen. ."Ider plan jggich was dat grote overwicht van iaJ in de eerste helft niet overeen- on itig het strijdplan dat Wally van ;U1 oten voorshands voor zijn ploeg getrokken. „We zouden aanvan- oj,Unitas voor rust wat laten ko- JeI om dan in de tweede helft toe Iggian. Maar op het veld bleek met- we zó'n greep op het spel dat we eenvoudig wel in de al móésten gaan". "litas zag met angst en beven hoe Désar en Lagendijk in het cen- hun acties uitsponnen en met spel Verver, Van Velzen en Hen- aantrekkelijke mogelijkheden n. Vooral Jan Verver was met grote sprintsnelheid voor de is-verdediger een bron, waaruit maar last. kommer en kwel le. Een belangrijke rol in het :1 speelde ook John van Velzen. Schooten: „Ik had tegen hem ïd: ga maar tegen die laatste van Unitas (Van Duuren) aan een. Van hem wist ik namelijk J hij er een hekel aan heeft een over de zijlijn te schieten, hoe hij ook de knel zit. Het is echt speler die onder alle omstan- eden graag iets goeds met de _doet. Als je zo'n man flink op uid zit dan heb je kans dat hij (n gaat maken". Dat gebeurde zij het niet direct. Eerst kregen irikse en Verver scoringsmoge- eden waarvan geen profijt werd >kken. Maar in de 25ste minuut 'gde UVS de Unitas-defensie de e averij. De Gorkumse backs Van Van Gelder navigeerden 1 besluiteloos op een naar de kop de aanval gezonden bal van nfcs Hendrikse en de razendsnel op ende Van Velzen zwiepte de bal lu lig en beheerst langs de half uit- n >en doelman Stamkot. Dat was ilijk geen doelDunt maken, dat •sjeen doelpunt stélen. rde kopbal If minuten later nam de UVS- jsprong krachtiger gestalte aan. Duurens neiging om de proble- steeds van een elegante oplos- iel te voorzien, werd hem op tra- ie wijze noodlottig. Hij poogde een hakballetje via de voeten van es Hendrikse een doelschop te was, en in de tweede plaats aan het Door feit dat UVS ook wel enigszins de RnnJ paanu. terugslag te verwerken kreeg van die energieverslindende eerste helft. Ongerustheid Nog een kwartier lang speelde UVS na rust zo goed dat Unitas er weinig tegenin kon brengen. Ongerustheid trok onmiddellijk voor en Verver sloop pas het UVS-gemoed binnen zorgde met een dreunend harde kop- toen Leget in de 17de minuut Klop de bal voor 20. UVS bleef gaan, bracht doortocht wilde belemmeren en de forceren in een wat benauwde situa tie. Het resultaat was echter dat hij de bal heel simpel voor de voeten van de UVS-spits neerlegde. Hendrikse Unitas nog herhaaldelijk in de ten. maar kon de score toch niet ver der omhoogtillen, al kregen Hen drikse en Van Velzen daar zeker wel de kansen voor. De tweede helft van een stuk min- Gorkummer omver kiepte. Invaller Slijkoord schoot de strafschop laag en zuiver in: 21. UVS begon daarna ook rommelig op te treden, hoewel daartoe geen noodzaak was, want Unitas werd nauwelijks gevaarlijker. der aantrekkelijk dan de eerste. UVS In de slotfase kregen Hendrikse leek te aarzelen tussen hetvoluit doorzetten van de aanval en "op safe" spelen. Van Schooten weet de rom meligheid van de tweede 45 minuten Verver nog schietkansen om UVS iets royaler afstand te laten nemen van Unitas. Het leverde niets op, al had Ververs schot een voorzet zó op de enerzijde aan het vreemde, moeilijk schoen wat schoonheid betrof te peilen spel van Unitas ("ze bleven ker wel in een treffer mogen uit- nogal hangen"), wat stellig het geval monden. ROTTERDAM Arm Roodenburg. Net in een periode waarin het er op aankomt, is de ploeg volledig van slag. Juist tegen het einde van een competitie waarin de hoofdklasse moet worden ver diend, heerst binnen de Smits-elf massaal vormverlies. Kunnen de spelers weinig anders meer dan heel erg hard werken (dat wèl), zoals gisteren ook bij CW bleek. Inzet alleen is echter niet voldoende. Als het maat gevoel ontbreekt en de balcontrole verslapt, dan kun je er nog zo enthousiast tegenaan gaan, maar dan helpt er vaak geen lieve moeder meer aan. Het bepaald niet imponerende maar wel iets beter CW zette voor eigen publiek de opmars (overwinningen op Unitas en DRL) voort. De Admiraalsformatie won met 10 door een treffer van invaller Klomp. Arm Roodenburg. CW had tijdens de harde uitput- lijk toevallig gecreëerde mogelijk- tingsslag misschien één, twee uitge- heid bleek echter voldoende voor ae speelde kansen gekregen, was er ver- genadeklap. Nauwelijks een minuut der zelden in geslaagd onrust te na de pauze ontwrichtte Van Neute- brengen in de defensie van de oppo- gem Roodenburgs linker verdedi- nent, hoe weinig overtuigend Roo- gingsblok. Alleen omdat spits Jacobs denburg ook voetbalde. Eén eigen- de bal na zijn voorzet miste kon Door Paul de Tombe Klomp plotseling naar 1-0 uithalen. Beslist Daarmee was de wedstrijd beslist. Want als er op dat moment iets dui delijk was geworden daar in Rotter dam, dan was het wel dat Rooden burg die achterstand niet meer weg zou kunnen werken. De acties im mers, waren veel te veel afhankelijk van toevalligheden; uiterst zelden kwam een bal „ineens" daar terecht waar de bedoeling was. Sporadisch verliep een combinatie, zoals die ver lopen moest. Het „klikte" helemaal niet binnen Roodenburg, waarin toch voldoende getalenteerde spelers rondlopen. Dat talent echter komt er de laatste weken bepaald niet uit. Arm Roodenburg. Ook bij CW liet het zich weer niet aanzien dat spelers als De Klerk, Verkuylen, Pleyter, Den Os en Dub- beldeman veel meer in hun mars hebben dan op dit moment wordt getoond. Het zal voor een groot deel te wijten zijn aan de druk waaron der wordt gespeeld. Aan het karak ter van de wedstrijden, die telkens krijgen. Besloten in het wezen van zulke snergie vretende confrontaties ligt het ontstaan van conflictsituaties. Botsingen zijn vaak niet te vermij den. Verkuylen heeft er eerder al een blessure aan over gehouden (hij werd bij CW na een kwartier in de tweede helft vervangen door Pinas, Straathof kwam later nog voor Pley ter), CVV-er Huijsman moest al snel met een oogkwetsuur worden wegge dragen. Klomp kwam voor hem op draven. En juist die speler schoot CW naar de winst. Na een eerste helft, waarin weinig kansen waren weggegeven. Alleen Dubbeldeman had voor Roodenburg eenmaal hard uit gehaald: CW-doelman De Jong had de bal moeilijk corner kunnen tikken. Na de 1-0 van Komp (47e min.) had Kros voor CW nog eens keihard op de paal naast Boom ge mikt en had Roodenburg gepoogd wat aanvallender op te treden. Het bleef bij pogingen, ook al omdat de Rotterdamse defensie goed georga niseerd bleef en er niets lukte bij de Leidenaars. Arm Roodenburg. Het is bijna gênant om mee te maken hoe een In potentie redelijk sterk team moet worstelen in de hin dernisrace om een plaats bij de eerste zeven. Een plek die nu alleen nog maar bereikt kan worden als het „echte Roodenburg" tijdens het Paasweekeinde eindelijk eens zou op staan en als alle omstandigheden zich ten gunste van de Noordploeg zouden keren. Arm Roodenburg. Vorig seizoen op eigen kracht nog kampioen, nu voor het bereiken van de hoofdklasse hoofdzakelijk afhan kelijk van anderen. LEIDEN Alphia heeft zich weer wat vaster aan de top van de zater dagafdeling genesteld. De Alphense dames verslogen Oegstgeest met 40. Voor rust maakten Trees de Pater en Geria van Zanten de doel punten, na rust deden dat Gea Slof en Anja Ram. Oegstgeest miste in de tweede helft nog een strafschop, die was toegekend wegens hands. Een met blessures sukkelend KRV heeft het tegen heb Voorschoten se SVLV niet verder kunnen brengen ZONDAG dan 11, een stand die al voor rust was bereikt. De eerste treffer kwam van Miriam van der Steen, waarna Nel van Beelen van KRV voor de gelijkmaker zorgde. In de onderste regionen speelden de dames van KRV 2 en RCL doelpunt loos tegen elkaar gelijk. Weteringse Girls 2 deed het niet onaardig. Tegen het Leidse Lugniuruua werd het 2—2. 16-25 SVLV 13-13 12-16 Wet. Girls 2 12- 9 14-15 KRV 2 12- 3 Lugdunum 15-15 RCL 13- 3 De Randstad Ladies hadden het bij VVSB nogal moeilijk. VVSB nam door Ineke van Kins de lei ding (10) waarna Marian Konings voor de gelijkmaker zorgde. Daarna werden de Randstadsport- speelsters Joke de Ruiter en Rinne- ke van Lint zo in moeilijkheden ge bracht dat ze de bal langs hun eigen doelvrouw schoten. In de slotfase kwam Randstad Ladies gelijk door twee treffers van Marion de Groot. Bij Unitas Leiden boekte Wete ringse Girls wederom succes. Het werd gistermiddag voor de dames uit Oude Wetering een 03 overwin ning. De doelpunten kwamen voor rekening van Ciska Hogervorst en Corry Bollen (2x). Het team van SJZ dat de slag aardig te pakken leek te krijgen, ging tegen Kickers '69 danig in de fout. Een 0—9 nederlaag was de trieste score, die na het einde van de strijd op het wedstrijdformulier prijkte. Wet. Girls 16-29 SJC 15-13 R'stad L. 15-24 Kickers 15- 8 VVSB 16-21 Unitas L. 14- 4 UDO 15-15 SJZ 14- 2 beren altijd met goed voetbal tot resultaat te komen, maar dat was vanmiddag op dit veld tóet mo gelijk. Dat terrein is zo ontzettend hobbelig dat een één-twee oombi- natie uitgesloten is. VELO daar entegen voetbalde veel directer, ook veel meer met de dieptepass en dat is uiteindelijk succesvol gebleken. Bovendien misten we Teun Hoek «deze week voor één wedstrijd geschorst) en John Ver schoor en dat scheelt natuurlijk ook altijd." Toch kon die uitleg niet verhullen dat LFC als geheel gefaald had. Hopeloos gefaald. Niet alleen in de aanval waar Koos Bekooy, Cockie van Weerlee ïn Aad Neuteboom onder de maat bleven, maar ook op het midden veld en met name in de geel zwarte verdediging. Een defensie die gistermiddag organisatorisch erg veel steken liet vallen en waarin er tussen de twee centrale verdedigers Dik Pardon en Hen- nie Zee nogal eens communica tiestoornissen optraden. Zoals bleek in de 5e minuut, toen VELO een feestje kon bouwen na een doelpunt van Aad de Ruygt, die kon scoren nadat Hennie Zee in eerste instantie faalde met het weg werken van de bal. De zeld zame gevaarlijke acties die LFC daarna ondernam struikelden re gelmatig op de VELO-doelman Gerard Z wink els, die soms met spectaculaire niets-en-niemand ontziende reddingen onheil voor kwam. Ook gebeurde dat twee maal ten koste van blessures bij zijn eigen ploeggenoten. Trainer Van Dijk van VELO was in ieder geval vol lof over zijn doelman. Van Dijk; "Zwinikels heeft voor ons de wedstrijd gewonnen. HU heeft vanmiddag voor het eerst weer meegespeeld nadat hij in het begin van de oempetitie zijn been had gebroken. Toen ik hoorde dat Zwinkels vandaag kon meespelen wist ik al dat we op zijn minst één punt zouden pakken. Gerard kan op de nul spelen en boven dien inspireert zijn aanwezigheid het hele elftal." Die inspiratie gaf VELO inderdaad na rust de kracht om LFC. dat Holswilder naar de aanval stuurde en Neute boom terug haalde naar het mid denveld. naar het tweede plan te spelen. LFC's doelman Rob Groe nendijk. de 16-jarige vervanger van Sjaak Bouwmeester, moest door fouten in de geelzwarte de- het net maken. Doelpuntenmakers fensie nog drie maal de gang naar 't net maken. Doelpuntenmakers voor de Wateringers waren op nieuw Aad de Ruygt I2x) en Louis de Letter. Voor LFC was toen de afgang compleet. Lugdunum VOORBURG "Een uitste kende ploeg. Onbegrüpeüjk dat dit elftal zoveel steken heeft la ten vallen in de competitie. Zoals er vanmiddag gespeeld werd zou Je toch zeggen dat zo'n team veel hoger op de ranglijst had moeten staan." Deze lovende woorden aan het adres van Lugdunum werden gistermiddag geventileerd door Wilhelmus' trainer Adrie de Mos, die zijn ploeg tegen een onbevan gen en sterker spelend Lugdunum niet verder zag komen dan een 0—0 gelijkspel. Lugdunum, dat in Van Egmond .Redel en Pracht zijn beste mensen had, speelde gisteren één van zijn beste wed strijden in deze loterij-competitie Sterk in de verdediging, opbou wend op het middenveld en goed in de aanval. Een aanval die ech ter ook gisteren weer niet erg schotvaardig was. De "Kikkers" die wel een voortdurende veld- meerderheid wisten te bemachti gen, zagen toch geen kans om dat in doelpunten om te zetten. Doel- rijpe mogelijkheden voor Jaap Schildhuizen, Rinus van Es en Henk de Klerk bleven onbenut. Aan de andere kant had Wilhel mus pech toen Leunk tegen de paal schoot (60ste minuut). Die zelfde Leunk was voor rust overi gens ook al 'n keer bij 'n treffer geweest toen een kopbal van hem net naast het doe van Gerard Dubbeldeman belandde. Dat ge hemde dan in een periode waarin Lugdunum het beste van het spel had, maar waarin toch ook weer bleek dat de echte afmaker bij de Leidenaars nog steeds afwezig is. In de tweede helft werd Wilhel mus, dat zich verleden week al verzekerde van promotie naar de eerste klasse en daardoor wat minder geconcentreerd aan de start kwam, wat gevaarlijker. Jan van Egmond en Leo Redel als centrale verdedigers waren echter bijzonder goed op dreef en konden zodoende de Voorburgers van doelpunten afhouden. Al moest daar kort voor tijd de doellat ook nog een handje bij helpen, toen een lob van Chris Linders de bal tegen het houtwerk deed belan den.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13