Sp inoza bouwt geen DRUKKERIJ IMPERATOR LISSE GAAT SLUITEN flats 1 Subsidies voor Leiderdorpse verenigingen POMPSTATION GAAT SLUITEN Rijnsburgse woningbouwvereniging vindt huren voor de leden onvercintivoord hoog Esso-benzinestcition in Hazerswoude niet rendabel Geslagen met zweep Jeugdige stropers gepakt &2B23B DONDERDAG 28 MAART IO74 1 1874 Pax Christie Kinderhulp zoekt contact met vakantie-ouders ALPHEN AAN DEN RIJN Pax Christie Kinderhulp, al meer dan tien jaar hulpverleningsorganisatie ten behoeve van de West-Berlijtise kinderen, staat aan het begin van een wervingsactie voor de komende zomer. Het streven is er op gericht zo'n 1600 kinderen tijdens de vakan tie in Nederland onder te brengen. In regio Alphen zoekt, men contact, met ongeveer 50 vakantie-oudere dae de jonge Berlijners voor een periode van zes weken willen opnemen. Hoewel de betrekkingen tussen de Bondsrepubliek Duitsland en de DDR sterk verbeterd zijn stelt Pax Christie dat de hemel boven West- Berlijn nog niet opgeklaard is: Te denken dat het psychologische effect van het leven tussen "Muur" en prikkeldraad ls uitgewerkt, zou een schromelijke vergissing zyn. Grote groepen Berlijners merken dage lijks de nadelen van het leven in een geïsoleerde stad. Om hen heen ver rijzen enorme bouwmassa's terwijl bouwgrond schaars is in die miljoe nenstad. Leven in de naargeestige huurkazernes in oudere stadsdelen waar weinig zon doordringt en wonen met z'n zessen in twee ka mertjes is een gewone zaak. Socia le en maatschappelijke misstanden zijn de gevolgen met daarbij de ge ringe mogelijkheid om er in het weekeinde op uit te gaan. Juist de Jonge Berlijners, wier onbekommer de Jeugd snel voorbij vliegt, wor den de dupe. Al op jonge leeftijd er varen zij de moeilijkheden waarin zij en de ouderen verkeren". Om die kinderen van zes tot twaalf jaar voor enkele weken uit d sleur te halen zet Pax Christie Kinderhulp zich in en word 3n er voor de komende zomermaanden Ne derlandse pleegouders gezocht die de kinderen van 9 Juli tot 15 augustus opvangen. Momenteel vertoeven er 43 Jonge B -lijmers in Alphen en omstreken. Zi brengen hier hun paasvakantie door en gaan op 16 april weer naar hun land terug. Van de zomer ko men er nieuwe en kandidaat-pleeg ouders in deze omgeving kunnen contact opnemen met: W. Gross. Ploeglaan 72, Eemnes (Utrecht) tel 02153—7625 of L. de Jong. Wiohen- luststraat 23, Zwammerdam, tel. 01725—3611. LISSE NV Drukkerij Impe- andere werkkring kunnen vinden, rator in Lisse gaat sluiten. Als da- De orderportefeuille is overgedaan turn voor de sluiting wordt 1 mei lan de Katwijkse drukker Albédon ?enoemd. Van het vijfentwintig Klop in Katwijk. Bij die order man tellende personeel hebben de overdracht is bepaald dat Albédon afgelopen maanden reeds 23 een Klop met het orderpakket ook vijf personeelsleden van de Lisser drukkerij zal overnmemen. Echter van dit aanbod is door slechts drie Imperator-werknemers ge bruik gemaakt. Met het sluiten van de drukkerij verdwijnt ook tiet in de Bollenstreek bekende kende meer dan 55 Jaargangen. Intussen is bekend geworden dat de Noordwijkse uitgeverij Buyze met ingang van 3 juni een nieuw blad zal laten verschijnen, dat de De Lisser zal dragen, weekblad Ons Weekblad. Dit blad voortzetting van Ons Weekblad. LEIDERDORP De Leiderdorpse gemeenteraad zal de komende ver gadering verscheidene subsidle-a&n- vragen in behandeling nemen. De Harmoniekapel Leiderdorp 'Leiderdorpse Drumband) krijgt een subsidie van f 4.333.61, als bijdraai in de kosten van instruktie, concow.j sen. kleding en instrumenten, overI het Jaar 1972. Voor 1973 willen B en W. een voorschot van f 2575.- geven. De buurt en speeltuinverenlgto, Zijlkwartier krijgt over 1972 f 250- subsidie. Een bedrag van f 2.000. zal als voorschot op de subsidie v 1973 worden beschouwd. Men van deze f 2.000,- het clubhuis gu„ opknappen, het materiaal aanvullen en een naaimachine kopen. Deze ge. zamenlijke kosten worden op f 1615^ geraamd. 1 De Leiderdorpse sportclub Alec. heeft een exploitatiesubsidie vraagd en een bedrag van f 1500,- reservering en storting in een bout. RIJNSBURG „Op drie hectare in Frederiksoord (naast dat?in te* fllLi^rd^E^erfW°wi]u "Flora" aan de Julianalaan) stonden aanvankelijk gepland een een bedrag van f 2045,- uittrekken sterflat, een aantal eengezinswoningen en een getrapte flat in 011 is het gecorrigeerde veriiessaifo aflopende woonlagen. De daar te plegen flatbouw ontmoette bij m ons bestuur grote bezwaren. Zo'n flat, gebouwd in de premie- sector, zou een huur moeten opbrengen van f 500,- tot f 600,- per maand. Dat werd onverantwoord geacht". Tot deze con clusie komt de secretaris van de Rijnsburgse woningbouwver eniging 'Spinoza' Gerrit van Egmond I ding van zijn naamgenoot, die tweede secretaris is in zijn terugblik over het jaar 1973. min de reservering van f 1500.- De Christelijke gemengde zang. vereniging „Excelsior" zal het voor 1973 moeten doen met een subsidie van f 840,-. Deze subsidie is noda om een dirigent voor het kinderkou de I ter onderschei- %kU^^„lkslmiverslteit en O afdeling Leiderdorp krijgt eq subsidievoorschot van f 4.000,- het seizoen 1973/1974. Van Egmond voegt er ter verduide lijking aan toe: ,Jn de onmiddellijke omgeving, namelijk in de Merenwijk in Leiden, staat er in die prijsklasse een groot aantal woningen leeg. Voor verschillende woningbouwcorporaties nen met de bouw van veertig een gezinswoningen in twee typen. Jaren is het geleden, dat er, wat de activi telten van de Rijnsburgse woning bouwvereniging betreft, tussen de af bouw en aanbouw van nieuwe huizen een leemte ontstond. Dat is thans wel het geval geweest. De 116 eengezins woningen in Frederiksoord waren be woond en de goedkeuring voor de eerste tweemaal twintig woningen liet door allerlei oorzaken op zich wachten. Van Egmond noemt het 'n gelukkige omstandigheid, dat het leegstand geworden. Ons bestuur hoopt ver schoond te blijven van langdurige leegstand. Het komt als een lang durige financiële last op de woning bouwvereniging te rusten. Dat is ook de reden geweest, dat het bestuur heeft moeten afhaken voor de be bouwing van het gesaneerde gedeelte aan de Oegstgeesterweg, tegenover Flora. De grondprijs was namelijk voor „Spinoza" veel te hoog. We wil den op dat centrale punt flatbouw realiseren, zoals bijvoorbeeld aan da Boslaan is geschied". Eengezinswoningen „Spinoza" is op de bewuste en in verband met „Flora" veel besproken drie hectaren in Frederiksoord begon- pijnlüKe realiteit beduidend is teruggelopen Er blijft KATWIJK Een paar slagen zt de zweep kreeg gisteren een Katxj aantal woningzoekenden in Rijnsburg k*r die een voerman met paard wagen uit de zelfde woonplaats ira beerde duidelijk te maken dai h een verkeersovertreding beging. geslagene deed daarvan aangifte h de politie. Met de verzekering dat voerman van de Hermandad p reprimande zal krijgen nam noegen. Een melkhandelaar klaagde bij Katwijkse politie dat op een vw j dag en een vast uur regelmatig ie j bierkratjes worden gestolen uit a n zaak. Gisteren ging hij de onverl» ,e achterna. Deze liet zijn krat en 4 )(i fiets achter en wist t« ontkomen. - Het Esso-benzinestation aan de Bruggestraat in Hazerswoude, Juist voor de brugovergang naar Koude kerk, wordt per 1 april opgeheven. Reden hiervoor is, dat de omzet te gering is. Exploitant Ooijen zegt: "Ik heb een omzet van vierhonderdduizend, tot vijfhonderdduizend liter per Jaar. De benzinemaatschappy is echter van mening, dat er zeker één miljoen liter moet worden verkocht wil een pompstation rendabel zijn". Esso had in het contract, dat met Ooijen werd afgesloten, opgenomen, dat zij op ieder gewenst moment tot sluiting mocht overgaan. "Ik heb ge zegd, dat ik best door wilde draaien. Maar de directie van Esso had reeds haar beslissing genomen". Het pompstation, dat twee Jaar ge leden werd geopend, zal hoogstwaar schijnlijk worden afgebroken. De twee bedienden, die hier elk een hal ve dagtaak hadden, zullen afvloeien. "Ik heb een taxibedrijf", vertelt Ooijen, "maar voor deze twee men sen heb ik geen werk. Jammer vind ik dat, zonder meer". In beide dorpen zijn overigens nog enkele pompen waar benzine kan worden getankt. Autorijders uit Kou dekerk en Hazerswoude hoeven zich dus niet bezorgd te makeD Pompbediende Van Veen (op de fo to van Wim Dijkman), een zestigja rige inwoner van Koudekerk: "Ik ga volgende week maar eens bij het ge westelijke arbeidsbureau in Alphen informeren of dit nog 'n baantje vrtf heeft voor halve dagen". Bromfietsdief door toeval in kraag gevat Ernst bat tels Qeen verdediging mogelijk voor slagers LEIDEN Een 17-Jarige Lei de naar is door een toeval weer in het bezit gekomen van zijn gestolen brommer. De Jongen zag zijn brom fiets namelijk gisteravond voor een Leidse bioscoop staan. Zijn va der waarschuwde onmiddellijk de po litie, die niet veel meer hoefde te doen dan het einde van de tweede voorstelling af te wachten. De dief "meldde" zich toen al spoedig. Hij werd in de kraag gepakt op het mo ment dat hij weg wilde rijden. Het bleek een 17-jarige Jongen uit Voor schoten te zijn. spreekt over vogelmoord OEGSTGEEST De initiatiefne mer tot de mondiale actie "Stop georganiseerde massa vogelmoord" Ernst Bartels spreekt vrijdagavond 5 april in het Witte Huis in Oegst- geest. Deze bijeenkomst, die om acht uur begint wordt georganiseerd door de Werkgroep Milieubeheer Oegst- geest-Warmond. HAZERSWOUDE KVP-gemeen- teraadslid M. G. L. de Boer vraagt zich af, of na beëindiging van de tv- rubriek „Prijswijzer" van de KRO, VARA. NCRV en Consumentenbond en Konsumentenkontakt (wegens eenzijdige informatie gestaakt) een openbare vergadering van de raad van Hazerswoude het geëigende li chaam is om in de geest van „Prijs wijzer" de consumentenvoorlichting voort te zetten of ter hand te ne men. Hij verwijst wat dat betreft naar de raadsvergadering van 28 fe bruari j.l., toen de PvdA-er P. Oos- terhoff opmerkingen maakte over de middenstandsbedry ven in de ge meente. Deze zei toen onder meer dat de prijsstelling van de winkeliers goed is, dat het vlees schrikbarend duur is en dat bij het Cash- and Carry-bedrijf van Hoogvliet de kruidenierswaren erg goedkoop zijn. KVP-er De Boer vindt de uitlating over de te hoge vleesprljzen onspor tief, omdat de slagers zich in een openbare raadsvergadering niet kun nen verdedigen. De KVP-er vraagt zich voorts af of de reclame voor genoemd cash and carry-bedrijf Hoogvliet toelaatbaar is, B. en W. stellen dat onderwerpen die betrekking hebben op het in be handeling zijnde punt, reglementair volkomen toelaatbaar zijn. De woor den van Oosterhoff rekenen zij daar ook toe, zonder dat ze daarbij waardering willen geven over het doel en de inhoud van het gesprokene. echter zeer grote vraag goedkopere eengezinswoning bestaan Dat bUJkt steeds weer btf het in- sohrijven voor leegkomende wonin gen. Door de renovatie van de woning complexen aan de Burg. Meijboom- straat, de St. van Rossumstraat, de Petra van Saxenstraat, de Kanaal straat en het Noordelnde was het „Spinoaa"-bestuur in de gelegenheid het kantoor aan het Noordeinde uit te breiden. Eén van de bewoners werd bereid gevonden te verhuizen naar 'n leegkomende woning in hetzelfde blok, waardoor dit pand bij het kan toor kon worden getrokken. Het op offeren van een huls uit het bezit voor administratieve doeleinden was voor het bestuur geen eenvoudige zaak. Om echter „centralisatie" van het administratieve apparaat voor de toekomst te waarborgen, was dit de aangewezen weg. Centrale verwarming Eén van de activiteiten van het be stuur van de Rijnsburgse woning bouwvereniging naast nieuwbouw en renovatie is het laten aanleggen van centrale verwarming in het bestaande woningbezit. Vorig Jaar werden maar liefst 230 installaties aangebracht. Thans is men zover, dat de eerste fase van deze aanleg bi)na is voltooid. Het aantal aanvragen, dat nog bin nenkomt is momenteel gering, Daar om verwacht men een tijdelijke stil stand in deze aanleg. Wanneer er veer een voldoende aancal aanvragen binnen is, zal worden gestart met de volgende fase. Het woningbezit van „Spinoza" is ;teeds groeiende Op 31 december lê jedroeg dit: 599 eengezinswoningen 118 portiek-flatwoningen. 386 galerij, flatwoningen, 16 permanente duplex- waningen, 2 winkels en 19 garages. Het aantal leden-bewoners was 1123 en het aantal leden niet-bewoners 1035. De gebouwde eigendommen en terreinen vertegenwoordigen een ba. lans waarde van f. 33.565.447,54. De exploitatie van het woningbezit geeft over 1972/1973 een batig saldo te zipn van f. 294.144,92. In "Het Centrum" aam de Kerk straat wordt dinsdag 2 apr., 's avonds 7 45 uur, de ledenvergadering van „Spinoza" gehouden. Het bestuur vraagt namelijk aan de leden mach tiging tot aan- en verkoop of ln erf pacht nemen van grond en het aan gaan van geldleningen voor te bou wen woningwet- en/of keuzewonin- gen; ook het aantrekken van een particuliere lening, eventueel met gemeentegarantie, voor de financie ring van de verdere aanleg van c.v.- installaties in het bestaande woning bezit; tot aankoop van grond met eventuele opstallen en het aantrek ken van particuliere leningen voor te stichten complexen premie- en vrije sector-woningen en het aangaan van een particuliere lening, eventueel met gemeentegarantie, voor het aanbren gen van verbeteringen en verbouwin gen ln het woningbezit. Scholier stal kleur kanaries LEIDEN De politie heeft de dader opgespoord van een serie ka nariediefstallen, die de laatste tijd in Leiden zijn gepleegd. De kana rierover is een veertienjarige scho lier uit de Merenwijk. Hij had zich ln totaal vijftien kanaries toege ëigend. De Jongen bleek zich in het verleden ook schuldig te hebben ge maakt aan diefstal van een fiets. KATWIJK Met een zo gehrt D lange hood waren gisteren een tien en een veertienjarige Kat wijl aan het stropen op het industti terrein t Heen. Bewoners van Hoornesla an slaagden over de sö pertjes bij de Katwijkse gemeen! 13 politie, die op het imdustrietem een kijkje ging nemen. De n knapen werden aangetroffen hond en een dode haas. Ze zij- met haas naar het politieb'ire gebracht. Voor de politie is geen water te diep LEIDEN De politie is Je ba 1 vriend. Dat althans heeft een bea I ker van een bekend etablissement de Vrouwemstoeeg ondervonden, man liet gisteravond op het mom» dat hij na een receptie in het rest» rant in zijn aan de Boommarkt f parkeerde wagen wilde stappen li T autosleutels in het wa/ter vallen. I I belde ten einde raad de politie met het verzoek om hulp. Die 1" werd hem meteen verleend: t agenten zagen zelfs al vrij gauw de sleutels uit het diepe water vissen. Jonge Voorhout ers toonden grote belangstelling voor Jeugd- natuurwacht VOORHOUT Voor de activiteit DCf van het comité Jeugd Natuurwf s van Voorhout bestaat van de ri) van de Jeugd grote belangstel Deze week zijn twee voorjaarsinstt no tieavonden gelegd in de grote 1 van het parochiehuis, waarvoor! nieuw grote belangstelling beste De belangstelling is zo groot dati v twee avonden moest beleggen offl le belangstellenden plaats te g*1 Eén van de mensen achter de tuurwacht is Voorhouter Joop mernhoven, die een diaserie over natuur in de Bollenstreek dra*!"

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4