lewitt: "Verschil tussen )rofs niet bijster groot' Bob Heuts uit veld gestuurd Prof. Goudriaan (80) overleden kker niet in blakende vorm tegen Estep Songfestival op de tv BS Leiden tegen Raak/Punch kansloos: 80-106 ERDAG 28 MAART 1974 ROTTERDAM Bob Hewitt, de Australiër die in Zuid-Afrika zijn tweede vaderland vond en in een voorbije periode de rivaal was van Tom Okker, zegt van Nederlands beste tennisser aller tijden: ,,Ja, natuurlijk is hij sterker geworden sinds de tijd dat we in de finale van het Melkhuisje tegenover elkaar stonden. Maar niet zoveel sterker dat ik me zelf al bij voorbaat kansloos zou achten als ik weer tegenover hem kom te staan". OERSENOP DUINDIGT lotprijs 2040 m.: 1. Maarten D. Dooyeweerd) 2.58.8, 1.24.7, 2. R. 3. Karin v.d. Unie. Winn 1.50, 2.10, 1.10, kopp 5.20, trio gewoningprijs 2040 m.: 1. Lui- Dixy (W. van Dalen) 2.53, Loko Buitenzorg, 3. L. 'Obe- inn 4.30, pl. 1.60, 1.70, 4.90, kopp endelprijs 1600 m.: 1. Kei Bui- (J. Klinkenberg) 2.11.1, 2. Juno Buitenzorg, 3. Kstara ïockeyteam pe arbitrale aiders BLJANA Met doelman Ger- bel in een sportieve hoofdrol ien door scheidsrechterlijke be- ?en geïrriteerd gemaakt Neder- Üshockeyteam tegen West- tnd niet voor de verrassing zorgen, die na het verstrij- n de eerste periode wel degelijk jk bleek. Veel Nederlanders, en Hunting in het bijzonder, zul- lange tijd met enige wroeging enken aan de leiding van de Valentin (Oost) en Hagedüs en stand van 3—3 in de derde id maakte Hunting een treffer, derland alweer op een voor bracht. Tot ieders verbazing ïjj afgekeurd en als klap op de )1 werd de speler van HIJS duidelijke redenen naar de ink gestuurd. /as er weinig meer over i geïnspireerd gestartte van coach Jastremski („De rechters willen West-Duits- iverduidelijk naar de A-groep Dat de strijd om het wereld- Denschap in 1975 in de Bonds- ik wordt gespeeld is daar vast eemd aan". De Duitsers profi- i van de volledige inzinking en snel uit naar 35. De ploeg door dat resultaat ongeslagen, ige uitslagen: Ver. Staten— aijk 60; RoemeniëNoorwe- -1. d (na vijf wedstrijden) Staten 10 pnt; 2. West-Duits- pnt; 3. Zuid-Slavië 6 pnt; 4. tiië 5 pnt; 5. Nederland 4 pnt; m 4 pnt; 7. Noorwegen 1 pnt; tenrijk 0 pok Adriaans Starprijs 1350 m (ren: 1. Gwyniad (D. Weiss) 1.27.6, 2. Wood- feet's Hook, 3. Blue Riband. Winn 1.80, pl. 1.40, 2.10, 2.40, kopp 4.40. Benoordenhoutprijs 2140 m: 1. Kapitein Scotch (L. Schoonhoven) 2.54.8, 1.20.9, Jorno Beroona, 3. Lady. Winn 7.80, pl. 1.60, 1.70, 1.30, kopp 11. 60. trio 171.10. Bezudienhoutprijs 2040 m.: 1. Ka- ramba (J. van Dooyeweerd) 2.48.9, 1.22.8, 2. Kythera J., 3. Kyra Antole. Winn 7.10, pl 3.90, 2.60, 3.20, kopp 7.50. Waalsdorpprijs 2040 m.: 1. Enter prise Hollandia (G. van Eykelen- borg) 2.44.3, 1.20.5, 2. Ina van Hovi, 3. Indra Shadow. Winn 11.10, pl. 2, 2.80, kopp, 6.60, trio 342.60. Albatrosprijs 1900 m. (ren)1. Fieldmaster (H. van der Kraats) 2.09, 2. Riki Lash, 3. Patrick. Winn 3, pl. 1.30,1.70, 2.10, kopp 6. Reigersbergenprijs 2040 m.: 1. Lu ciano (J. Wagenaar) 2.47.6, 1.22.2, 2. Laguna Star, 3. Klaus Olivier. Winn 2.40, pl. 1.30, 1.30, 2. kopp 3.80, trio 22.10. Arendsburgprijs 2140 m.: 1. La- rens Roem (J. van Dooyeweerd) 3.02.9, 1.25.5, 2. Linos van Amstel, 3. Lord Rodney H. Winn 2.10 (stal) pl. 1.30, 1.40, 1.40, kopp 4.40. Totalisatoromzet 302.174. "Het verschil tussen alle profs in de W.C.T. - groepen is niet zo bijster groot. Als het een vati de top-Jon- gens even niet meezit dan zijn ze da delijk in moeilijkheden. Kijk maar naar Nastase. Zijn forehand lukte niet zo geweldig en hij ligt er uit te gen Stone. Neem nou mezelf. Ik be hoor echt niet tot de top-tien maar ik acht mezelf best in staat ieder van hen te pakken. Bij ieder toernooi zeg ik tegen mezelf "Waarom zou ik niet halve finale kunnen halen? Kijk, in de halve finale, dan wordt het pas een prestatie als je wint. Dan kom Je toch wel een van de betere jongens tegen, die niet beneden normale vorm spelen. Anders zouden ze niet zover komen. Om dan te kunnen door drukken moet je wel iets extra's in Je tas hebben zitten." In het midden latend of hij dat tik keltje extra heeft beende de kalende Australische Zuid-Afrikaan wegnaar de spelerstribune. "Even kijken naar de anderen" zei hij verduidelijkend "niet omdat ik geen minuut buiten tennis kan, maar omdat Je maar nooit weet of je niet tegen een van die Jongens op de baan moet. Je kimt je eigenlijk niet veroorloven niet te kijken. Wie weet haal ik de finale", grapte Hewitt, "dan knal ik Okker eruit" Tom Okker was overigens niet in blakende vorm tegen Mike Estep. Dat was ook niet nodig want Estep had niet voldoende controle om de grote Hordijk en Fleury uitgeschakeld ROTTERDAM Het Nederland se davis Cup-duo Jan Hordijk en Niek Fleury heeft het in het ABN- pr of toernooi niet zover gebracht als Rolf Thung. Manuel Orantes en Erik van Dillen waren wat meer ge concentreerd na de sensationale uit schakeling van John Alexander. Veel moet men zich daar echter niet van voorstellen. Met name Erik van Dil len, specifieke dubbelspeler en als zodanig partner van Stan Smith in het Amerikaanse Davis Cup team, gebruikte tijdens de partij tegen landskampioen Jan Hordijk de lunch en spoelde de broodkruimels weg met vijf flesjes frisdrank. Hordijk had dan ook aanzienlijk meer kansen (hij verloor met 6-4, 3-6, 2-6) dan Niek Fleury tegen Manuel Orantes. De Spanjaard was als laatste van de groep uit Tucson aangekomen, maar was ondanks zijn slaap wel zo gis om Fleury constant op diens aan doenlijk zwakke backhand zijde te be stoken. Dat leverde hem een snelle zege op (6-3, 6-3), die hij vandaag wanneer voor hem in de ontmoeting tegen Tony Roche het uur van de waarheid slaat geheel vergeten zal zijn. Uitslagen: Van Dillen (VS.) Hordijk (Ned.) 4-6, 6-3, 6-2. Okker (Ned.)— Estep (VS.) 6-3, 6-4, Riessen (VS) - Chanfreau (Fr.) 6-3, 6-4. Dubbelspel: Roche/ Orantes (Aus. /Spa.)Hordijk/ Fleury (Ned.) 6- 4, 6-4. Mc. Manus/ Pattison (VS./ Rhod.V Carmichael /Ruffels (Aus.) 3-6, 7- 6, 6-2. Barthes /Nastase (Fr./ Roe.) Alexander/Dent (Austr.) 76, 67, 7-5. favoriet voor de toernooizege (na de uitschakeling van Nastase), onder druk te zetten. Vlot gleed Okker, dankzij een sterke opslag, in de eer ste set naar een 3-0 voorsprong. Het bleek genoeg om Estep moreel te knakken. Zelfs toen er in de tweede set mogelijkheden kwamen, 2-0 en 3-1, dankzij va banque spel, wist Es tep geen vaste greep op de wedstrijd te kunnen krijgen. Okker nivelleerde de score, 3-3, en daarna hield hij de teugels strak in handen. Marty Ries sen, de vaste dubbelspelpartner van Okker, kwam nog gemakkelijker tot winst tegen Chanfreau. De laatste had geen verweer tegen de solide dri ves. de vaste service en de gezonde volleys van de lange Amerikaan die met een stetson op het hoofd en een paard tussen de benen zeker niet uit de toon zou vallen als cowboy op een ranch in Texas. Voor het weer in grote getale naar de Ahoy-hal geko men publiek waren de enkelspelen gisteravond beslist niet de krenten in het brood. Voor het spektakel zorgde Nastase/Barthes en Alexander/Dent. In deze partij 'kwamen er van weers zijden fraaie staaltjes tennis. Zelfs Sprintzege van Karstens in Catalonië CASTELLDEFELS Gerben Karstens heeft de derde etappe van de Catalaanse Week gewonnen. In de nauwe straatjes van Castelldefels trok de Spanjaard Oliva de sprint aan. Karstens zat onmiddellijk aan zijn wiel en kon Oliva bij de eind streep net achter zich houden. Tijdens de 210 km. lange etap pe van Gerona naar Castelldefels wist alleen de Portugees Cardoso enige paniek te veroorzaken, omdat hij op een gegeven moment een voor sprong van 6.10 minuten had opge bouwd. Na een solo van meer dan 100 kilometer was hij echter uitge blust en liet hij zich gewillig door 't Jagende peloton inhalen. De uitslag luidt 1. Karstens (Ned) 210 kilometer in 5 uur, 37 minuten en 2 seconden, 2. Oliva (Spa.), 3. Rottiers (Belg.), 4. v. Vlierberghe (Belg), 5. Lasa (Spa), 6. Bal (Ned), 8. Merckx (Belg), 30. Zoe temelk (Ned), 32. Knetemann (Ned), 54. Vianen (Ned) allen in dezelfde tijd als de winnaar. De stand in het algemeen klasse ment is 1. Bal (Ned) 17 uur, 11 minuten en 5 seconden, 2. Lasa (Spa), 17.16.05, 3. Merckx (Belg) 17.16.05, 4. Zoetemelk (Ned) 17.16.05, 5. Martos (Spa) 17.16. 13. 15. Knetemann (Ned) 17.16.27 ,43. Karstens (Ned) 17.17.56, 51. Vianen (Ned) 17.18.38. Naturalisatie Blankenburg EINDHOVEN Staatssecretaris Glastra van Loon van Justitie ver wacht dat het voorstel tot natura lisering van de AJax-Voetballer Horst Blankenburg op zeer korte termijn bij de Tweede Kamer zal worden inge diend. Het voorstel gaat wellicht vol gende maand naar de Kamer. Rede nen voor 't uitstel zijn de grote ad ministratieve achterstand in dit soort zaken, en het groot aantal aanvra gen tot naturalisatie. de spelers op de spelerstribune, waar onder het duo Riessen/Okker stak de bewondering over de prestaties van de collega's niet onder stoelen of ban ken. I erdachte van roofoverval op pompbediende gearresteerd ZWOLLE (ANP) De Zwolse po litie heeft gistermiddag na een wilde klopjacht de 21-jarige losarbeider A. J. D. aangehouden die ervan wordt verdacht by een roofoverval op een pompstation dinsdagavond de 44-ja- rige pompbediende H. Piesik om het leven te hebben gebracht. Gisteren is gebleken, dat de pompbediende een paar keer met een autokrik op het hoofd is geslagen. De overvaller ging ervan door met een paar honderd gulden uit een portefeuille, die het slachtoffer by zich had. De dagop brengst was echter al in een kluis opgeborgen. Omstreeks middernacht kreeg de politie in Zwolle een tip van beken den van D„ waar hy een dag had ge logeerd, dat er „was gevochten in het benzinestation". D. had by hen na de overval een andere trui aange trokken en reed even voor twaalven met kennissen uit zyn woonplaats terug naar Deventer. De politie trof het stoffelijk over schot van de pompbediende „behoor- ïyk verminkt" aan in een magazyn van de pomp. De dader had hem na de worsteling in de winkel neergesla gen en heeft hem toen naar het ma gazyn gesleept. Volgens patholoog anatoom dr. Zeldenrust, die de sectie verrichtte, is de pompbediende daar nog eens met de autokrik geslagen en ook nog in de buik getrapt. Doderer krijgt Bronzen Loeres ZAND VOORT In de categorie "Humor in Beeld" heeft het Natio naal 1 April-Genootschap voor zdjn twaalfde Prix de Joke de Bronzen Loeres toegekend aan acteur Joop Doderer voor diens gehele oeuvre. Hij krijgt de onderscheiding op de vooravond van 1 april in de socië teit Riche in Zandvoort. Dan wordt bekend gemaakt wie de Loeres krijgt in de rubriek "Humor in Daad ",en wie in de sector "Geestige Reclame" de hoogste ogen heeft gegooid. Het zit nog altijd niet goed tussen George Best, ex-voetballer en playboy, en de bontjas van de 20-jarige Marjorie Wallace, ex-Miss Wereld. Best wordt ervan beschuldigd de jas te hebben gestolen. Gisteren werd hij in Londen opnieuio verhoord. De rechter liet hem, op een borgtocht van 6000 pond, in vrijheid. Op 24 april moet Best andermaal in de Londense Marylebone- straat verschijnen. DEN HAAG (ANP) Op de be graafplaats Westerveld is het stoffe- ïyk overschot ter aarde besteld van prof. dr. Ar. J. Goudriaan, oud-pre sident van de Nederlandse Spoorwe gen en oud-hoogleraar die vrijdag jj. op tachtigjarige leeftyd is over leden. Jan Goudriaan werd op 5 de- cc ember 1893 in Amsterdam geboren, doorliep daar de hbs. studeerde aan de technische hogeschool in Delft en ontving daar in 1915 het diploma van werktuigkundig ingenieur. Van 1916 tot 1922 was hy inspecteur van de arbeid. Hy promoveerde in 1922 tot dodtor in de technische wetenschap pen, was daarna twee jaar directeur van het cenitrale normalisatiebureau en vervolgens vier jaar hoofdinge nieur by de dok_ en scheepsbouw- maatschappy Feyenoord in Robter- dam. Hy werd in 1926 buitengewoon hoog leraar in de bedrijfsleer en organi satie aan de toenmalige Nederlandse handelsschool in Rotterdam. In 1928 trad hy dienst van de N.V. Philips in Eindhoven om leiding te geven aan de organisatie van dit bedryf. In 1933 werd hy onderdirecteur van deze on derneming. Eind 1937 werd hy aangezocht voor de functie van directeur van de Ne derlandse Spoorwegen. Hy werd een jaar later president van de NS. en bleef dat tot hy in oktober 1940 door HILVERSUM De NOS-televisie zendt zaterdag 6 april van 21.50 tot 23.15 u. via Nederland 2 rechtstreeks de internationale finale van het Eurosongfestival 1974 uit. Het festi val, dat voor de negentiende maal wordt gehouden, heeft dit Jaar plaats in het Engelse Brighton. Achttien landen nemen aan het festival deel, maar het evenement wordt in 29 landen via de televisie uitgezonden. Voor Nederland nemen Mouth and McNeal aan het Eurosongfestival deel met het liedje "Ik zie een ster" van Hans van Hemert. Zij treden als twaalfde op. LEIDEN Voor BS Leiden is het seizoen in werkelijkheid afgelo pen. Officieel resten er nog vier wed strijden, maar dat daarin nog pres taties van formaat zullen worden geleverd lijkt tot de onmogelijkheden Door Ad van den Kommer te behoren zeker gezien de wedstrijd van gisteravond tegen Raak/Punch, waarin de Delftenaren geen enkele moeite hadden de overwinning te behalen: 80106. BS Leiden trad aan zonder Reggie Royals (wegens wanprestaties terug gestuurd tiaar Amerika) zonder Rob Wallaart (angina) en zonder Har Stol (geblesseerd), coach Rob de Wit zat aan de kant de eerste van zijn vier wedstrijden schorsing uit, zodat op de schouders van Ben van Cleef de uiterst ondankbare taak rustte er nog iets van te maken tegen Raak, dat de laatste tijd voortreffelijk draait en misschien nog kansen heeft op de titel. Beide ploegen wensten er echter niet veel van te maken: BS had zich al neergelegd bij een nederlaag, ter wijl Raak al zeker was van de over winning. Via 616 werd het in de tiende minuut 1234, toen toch weer even de vlam in de pan sloeg. Na een rebound duel sloeg Bob Heuts plotseling voor de ogen van de scheidsrechter duidelijk naar Eric van Woerkom, wat onmiddellijk het einde van de wedstrijd voor Heuts betekende en waarschijnlijk het ein de van zijn seizoen, want op onge veer vier wedstrijden schorsing mag hij wel rekenen. Toen Heuts een maal weg was durfde Raak wel zijn tweede garnituur in het veld te zet ten. Daarna werd de wedstrijd nog vervelender om naar te kijken, wat ook nog duidelijk in de hand werd gewerkt door de leiding, die zelfs niet eens meer een poging deed om onpartijdig te zijn, zo sterk werd er in het voordeel van Raak gefloten. Individueel deden de spelers van BS Leiden nog wel hun best, maar als team kwam er vrijwel niets uit. De ploeg speelde normaal de tijd uit en verder niets, resulterend in een ruststand van 4259. In de tweede helft begon het ver toonde iets meer op basketbal te lij ken: er werd wat beter op systeem gewerkt, waarbij aan Leidse zijde vooral Peter de Jong, Wim Petrici en Hans van Rooden nuttige dingen deden. Peter Kop kon niet uit de verf komen, doordat hij nog te zeer onder de indruk was van zijn vier p's in de eerste helft. Chris Ver- hoekx speelde voor iemand, die zo weinig in het team staat een gave partij in tegenstelling tot Ane van Dijk die door zenuwen te veel balver lies leed en Junior-invaller Marius de Jong heeft gisteren veel ervaring kunnen opdoen en kunnen constate ren dat hij met betrekking tot de eredivisie nog veel tekort komt. Het enig echt opmerkelijke was al leen nog de volkomen mislukte dunk van An toon van Helfteren van Raak, wat voor deze Jongen niets minder dan een afgang moest hebben bete kend, maar hij revancheerde zich knap met nog snel zes punten, waar door hij bij Raak topscore werd. In de laatste minuten dreigden er nog even moeilijkheden tussen Petri ci en van Helfteren, maar de scheids rechters slaagden erin die te sussen. Het verwyderen van Bob Heuts en het constateren van een loop- fout van Jaap Maassen zyn vrywel de enige goede beslissingen, die zy gisteravond hebben genomen. Het meer dan verlossende einde kwam bij 80106 met voor Siderus de aantekening dat hij het hon- derdst punt voor Raak scoorde. Scores BS Leiden: Peter de Jong 29 (1415); Hans van Rooden 18 (12—6); Wim Petrici 15 (4—11); Chris Verhoekx 13 (76); Bob Heuts 4 (40);-Ane van Dijk 2 (2—0). Seys Inquart werd ontslagen. Hy werd als gyzelaar opgesloten in de kampen Haren en St. Michelgestel ln Noord-Brabant en in het concentra tiekamp Buohenwald in Duitsland. Op 11 mei 1945 trad hy weer in func tie by de NJS., maar in juni van dat jaar werd hy eervol ontslagen. In 1949 werd hy benoemd tot hoogleraar in de bedrijfseconomie aan de Uni versiteit van Pretoria. Prof. Goudriaan kreeg ondermeer be kendheid door zyn publicaties ln ve lerlei tydschriften en brochures. Hy was Md van de S.D.A.P.. maaf zegde dit lidmaatschap op na het gebeuren met de kruiser Zeven Provinciën. Hy was later hoofdbestuurslid van Een heid door Democratie. Hy was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en Honorary Member of the Order of the British Empire. Franse en Surinaamse avond in Scarabee' LEIDEN In Scarabee zijn er dit weekeinde twee opmerkelijke op tredens. Vrijdag treedt er de Franse troubadour Jen Paul Piquard op, die enkele weken in Nederland ver blijft. Twee weken geleden plotseling opgetreden in Scarabee wist hy ie dereen te boeien met zijn ingetogen vertolking van het Franse chanson, waarbij hy zich begeleidde op de gitaar. En zaterdag is er een optre den van Ritmico. Deze 5 leden tel lende band, die allen uit Suriname komen, brengt een brok floklore en levensvreugde in hun muziek. De Su rinaamse zon schijnt dan op een Hol landse lenteavond in Scarabee. De BBC heeft gisteren een winst bekendgemaakt van 4.5 miljoen pond sterling uit de verkoop van televisie films aan bijna vijftig landen Bestsellers waren de historische drama's "De zes vrouwen van Hen drik de achtste" en "Elizabeth R". Bijzonder populair is de "Onedin Li- ne"-serie gebleken. Zij werd afgeno- meri door achttien landen, van Australië tot Frankrijk, Nederland en Zweden. Duizend doden bij overstroming in Brazilië RIO DE JANEIRO (Reuter) Zware overstromingen in het zuiden van Brazilië in de stad Tubaro heb ben aan een enorm aantal mensen het leven gekost. Het blad Estado de Sao Paolo stelt het aantal doden op meer dan duizend en schrijft dat 60.000 en 70.000 inwoners zonder on derdak zijn. Het dodental zou moge lijk tot meer dan 1500 sty gen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 29