Plan voor Dorpskern blijft en voor de nieuwe raad jüzqrtlx agenda mm mm Verkeersmaatregelen Binnenhof Kleding gestolen Verkiezings resultaten Bankkantoor gesloten POLITIEKE STAMPLAATS LEIDERDORP Stemmen op school STAD EN RAND LEIDERDORP Het bestuur vai de Stichting Dagverblijven Noorde lijk Zuid-Holland in Leiden vul een dagverblijf voor mytyl-tytyl pupillen bouwen op een perceel grond langs de Hoogmadeseweg van de gemeen- Het perceel ligt in het geldende uit breidingsplan en heeft daarin de be stemming "begraafplaats". De bouw van het dagverblijf is derha e in strijd met deze bestemming. Bedoel de bouw is echter wel in overeenstem ming met de bestemming "bijzonde re doeleinden", die aan het perceel is gegeven in het in voorbereiding zijn de bestemmingsplan "Centrum" zo dat door middel van een speciale procedure toch bouwvergunning kan worden verleend. De verkoopprijs van de grond bedraagt f 214.000,-. Nu het bestemmingsplan Binnen hof begint te vorderen en het sport park De Bloemerd ook gedeeltelijk gereed is, moeten voor dit gebied ver keersmaatregelen worden genomen. De werkgroep verkeer adviseert om de doorgaande wegen in Binnenhof, de Gallaslaan, de Grotiuslaan en de Vossiuslaan aan te wijzen als voor rangswegen. Naar aanleiding van de besprekin gen in de werkgroep verkeer heeft de direkteur der bedrijven een twee tal adviezen uitgebracht voor het uit voeren van de werkzaamheden in ver band met het aanwijzen van ge noemde wegen als voorrangswegen. Het advies van 18 december 1973 be helst de uitvoering van de voor rangsregelingen, plaatsing van bor den ed., terwijl het advies van 12 de cember jl. een verbetering va nde kruising Gallaslaan/Grotiuslaan in houdt. Deze wegverbetering is nodig voor het verkeerstechnisch optimaal funktioneren van de te nemen, maat regelen. Teneinde te voorkomen dat er konfliktsituaties ontstaan bij het verlenen van voorrang op genoemd kruispunt dient de weg vanaf de oprit van de brug te worden ver- ihoogd. B. en W. kunnen zich ver enigen met het advies van de direk teur van gemeentebedrijven. Het bestuur van het zwembad "De Does" heeft B. en W. gewezen op de ongewenste situatie, welke ont staat door geparkeerde auto's nabij de ingang van de zwembaden. Om te voorkomen dat geparkeerde auto's de toegangen tot de zwembaden voor o.a Eerste Hulp Diensten blokkeren stellen B. en W. de raad voor onder vaststelling van bijgevoegd besluit nr 142, het parkeren nabij de ingangen van de zwembaden te verbieden door middel vam gele strepen op de trot toirbanden. De agenda voor maandag 1 april, ziet er als volgt uit Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer L. C. Bulens als ontvanger der gemeente. Beschikbaarstellen van een extra krediet ten gunste van: De Koningin Juliamaschool. Voor t aanbrengen van een nieuw lichtpunt: voor de aanschaffing van een nieuwe methode voor het vak vaderlandse geschiedenis en het verkeersondetr- wijs. De Prins Willem-Alexanderschool. Voor het aanschaffen van een nieu we methode aardrijkskunde ten be hoeve van de leerjaren 4 tem. 6. "De Springschans". Voor het ver vangen van de televisie-antenne. 't Kwetternest" voor het ver vangen van de centrale verwar mingsketel. Toetreden tot de gemeenschappe lijke regeling "Centrum voor Auto matisering Midden-West Neder land". Voorstel tot verkoop van grond ge legen langs de Hoogmadeseweg aan de Stichting Dagverblijven Noorde lijk Zuid-Holland te Leiden voor de bouw van een mytyl-tytyl dagver blijf. Voorstellen inzake aankoop van 'n van: Een gedeelte van het industrie terrein aan de Zijldijk. Een perceel grond in Buitenhof voor scholenbouw Een perceel grond langs de Hoogma- Redaktie Paul Wolfswinkel Op Zolder Op zaterdag 6 april gaat de socië teit "De Zolder", Morsweg 114, een marathondag houden. Iedereen is hierbij van harte welkom. Het pro gramma voor die dag ziet er als volgt uit: 1010.30 uur poppenkast, 10.30 12.30 uur koffiebar, 1314 uur puz- zeltocht door Leiden (f0.25 p.p.), 14^16 uur creatieve markt op "De Zolder", 16.30—17.30 uur judode- manstraties, 19.3023.30 uur disco en een bekende popgroep f alleen toe gang voor tieners, niet leden moe ten een daalder betalen). Uitgezonderd de avond is het ge heel gratis toegankelijk. Het doel van deze dag is om via een enquete te polsen of er belangstelling be staat voor de volgende op te zetten activiteitentwensoos, beatdansles, discussiegroepen, gewone dansles (tango en zo), creatieve groepen, in- (Stuifavond, handwerkgroep, dam men en schaken, bejaardensoos, mo de-ontwerpen enzovoort enzoverder tot het niet meer verder kan. Geïnteresseerden moeten het maar eens laten weten. Het secreta riaat is in handen van P. Segaar, Leidseweg 562 in Voorschoten. Waarom ik ween Zo heel af en toe nemen we een ge dicht op van iemand, die er lang aan heeft gewerkt en er veel zweetdrop- pelen voor heeft moeten laten. Het onderstaande is van Marijke Gerritsen. Ga van me heen, jullie begrijpen me niet, Zien niet dat ik ween. Het gaat niet, kleinburgerlijk den kende Hollanders, Om olie, belasting deze of geen Dit gaat om een mens met een pro bleem. Jullie praten over rangen en stan den Maar zijn bang voor werken en vieze handen Iedereen wil selecteren en probe- Zichzelf wat hoger aan te smeren Men denkt: "Wat moet ik met een ander z'n probleem" Ik heb geen tijd, ik moet ergens an ders heen Om mijn schapen op het droge te halen Maar jullie vergeten dat iemand anders daardoor Met z'n leven moet betalen! En als de waarheid a^n het licht Krijgt men het kil, zwijgt de me nigte En wordt het stil Dan is er overvloed en tijd, met blikken vol verwijt Zijn jullie' dom om te vergeten, want jullie moeten Het wel weten dat Ieder mens moet ergens heen met z'n probleem Maar daar hebben jullie geen tijd Dit is de reden Het is geen vrolijk gedicht, zo in het begin van de lente. Maar Marij ke zal wel niet constant wenen, ho- Tegels Doe-het-zelf-winkels eijn er ge noeg. Idere zaterdag gaan duizenden vaders aan de slag om de kamer op nieuw te behangen, de slaapvertrek ken te "beschroten" en het trappen huis te voorzien van een nieuw tredebreed stofje. Er zijn ook mensen, die wat van hun keuken willen maken, die de douchecel wat frisser willen bekle den of die op een reseda toilet pot meer tot rust komen dan op zo n ordinaire witte. Waar moeten die naar toe? WARMOND Over de kredieten voor planologische werkzaamheden is gisteravond in de Warmondse raad nog al wat discussie ontstaan. Het voorstel van B. en W. om nu al een aanvullend krediet goed te keuren voor het ma ken van verdere plannen werd slechts gedeeltelijk door de raad goedgekeurd. deseweg ten behoeve van de bouw van een mytyl-tytyl dagverblijf. Voorstellen inzake aankogp an 'n houten gebouwtje van: De Amro- bank (Van Diepeningenlaan) (124/ 125), De Rabo-bank (Laan van Ouderzorg) (126/127, 127a/b). 6 Uitgifte van grond in Voorhof (129). Nemen van een voorbereidings- beslult. ex artikel 21 van de Wet op Ruimtelijke Ordening voor het ge bied van het park De Houtkamp. Treffen van enkele verkeersmaat regelen (het aanwijzen van een drie tal voorrangswegen in Binnenhof en het instellen van een parkeerverbod nabij de zwembaden) Realiseren van objecten in De Bloemerd, waarvoor financierings middelen beschikbaar zijn; bepa ling van de urgenti'evolgorde door middel van competitietabellen. Aangaan van een gemeenschappe lijke regeling (Rekreatieschap NoordZuidHollands Plassenge- bied). Benoemen van een lid van de oom missie van advies voor het toeken nen van bijdragen uit het gemeen telijk studiefonds. Toekennen van een subsidie over de jaren 1972 en 1973 aan diverse verenigingen (Leiderdorpse drum band, Excelsior, buurt- en spee.tuin- vereniging Zijikwartiet, Alecto Leid- se volksuniversiteit K. en O. afdeling Leiderdorp) Voorstel tot het op grond van de Lager-onderwijswet 1920 beschik baarstellen van een voorschot op de exploitatievergoeding voor het gym- nastiekolkaal bij de Willem de Zwiij- gerschooi over de Jaren 1973/1974. Wijziging van de Verordening geldelijke steun krotontruiming, doorstroming en woningverbetering 1973. Verlenen van medewerking ex ar tikel 72 der Lager-onderwijsweg 1920 voor het doen herstellen van de in- braakschade ten aanzien van de Willem de Zwi jgerschool. Voorstel tot het vaststellen van comptabiliteitsbeslulten. B. en W. hadden voorgesteld om voor Koudehoorn, Endepoel II en voor algemene kosten respectievelijk f 35.000.—. f 15.000,— en f 30.000,— beschikbaar te stellen. Onder Alge mene kosten vallen onder nieer te maken plannen voor de Dorpskern, Noord-Oost en Zuid. De financiële commissie meende echter na uitvoe rige berekeningen dat deze plankos- ten in de verdere toekomst waar schijnlijk op zouden gaan lopen tot een bedrag van ongeveer f 95.000,—r. De commissie adviseerde de raad dan ook bij monde van raadslid Van der Kroft om het plan Dorpskern voor lopig te laten rusten zodat de „nieu we raad" in volle vrijheid zou kun nen beslissen of, en op welke manier, het plan Dorpskern zou moeten wor den uitgevoerd. Dit hield voor de fi nanciële commissie tevens in dat de luchtkartfering van de Dorpskern zou moeten worden uitgesteld. (De raad had in de vorige vergadering hier voor een bedrag van f 33.000,— be schikbaar gesteld). Het antwoord van de burgemeester was vrij beslist: ieder uitstel was voor hem een on aanvaardbare zaak. Zijns inziens kon er niet gewacht worden met de goed keuring van een krediet voor de pla nologie ten behoeve van het plan Dorpskern. Hy wees erop dat de raad in de vorige vergadering haar blyd- schap had uitgesproken dat er nu eindehjk een begin zou kunnen wor den gemaakt. LEIDEN Er is begin deze week een inbraak gepleegd in een heren- modemagazyn aan de Haarlemmer straat. Er is een hoeveelheid leren jasje6, overhemden, vesten en dassen weggenomen, waarvan de totale waarde op dit moment niet bekend is. De daders hebben ook een bedrag van honderd gulden uit de kassa ontvreemd. OEGSTGEEST In Oegstgeest gaan de CDA, PvdA, DS' 70 en VVD vanavond de verkiezingsresultaten bespreken. Dat gaat gebeuren in het Witte Huis. Burgerlijke stand van Leiden Zuidhoek: Freddy zn v. J. C. Kapiteljn i G. M. H. Krom; Jacob 2 i Carolus Fran. C. H. Hakkenberg: Dennis Cornells zn v. C. W. J Zuiderduin en A. M G. van Houten; Jeremy Arnold zn v.'A. C. Langerak enV. S. de Kelj- OVERLEDEN: A. C Hörchner (54) vrouw; C F. C. Tas (9) Jongen. WASSENAAR Het kantoor van de RABO-bank aan het Stadhoudersplein zal met ingang van 1 april gesloten worden. Na de fusie tussen de Raiffeisen- bank en de Boerenleenbank be schikte de nieuwe Rabo-bank over vier kantoren, waarvan er enkele op korte afstand van el kaar zijn gelegen. Besloten werd het kantoor Stadhoudersplein te sluiten. Blijven over: het hoofd kantoor aan de Starrenburglaan en verder de kantoren Lange Kerkdam en Ter Weerlaan. In het vrijkomende pand aan het Stadhoudersplein zal zich Boek handel Hoogeveen vestigen. naar de Nieuwe Rijn 65. Daar heeft de heer Lepelaar, samen met zijn vriend en collega De Lange (samen hebben ze reeds een zaak aan de Papengracht: Lestella) een cash- and-carry bedrijf opengesteld, waar voor uitermate billijke prijzen tegels, keukens, kleine zakjes cement (want wat moet zo'n af-en-toe-knutselaar met een hele grote zak vam dat spul?) en van alles wat met het ver fraaien van het huis te maken heeft, tie verkrijgen zyn. Van de week is de zaak zomaar geopend. Geen poespas, geen toespra ken en geen officieel gedoe. De zaak aan de Papengracht zal voortaan de meer luxe dingen her bergen. Die overigens ook erg goed koop zijn gehouden. Kwestie van massaal inkopen begrijpt u wel? Altijd een bezoekje waard voor hen die eens wat anders willen. Ga stemmen II David Er bestaat een David Cassidy fan club in Nederland. In Rotterdam, Einstein plaats 485. David, die zan ger schijnt te zijn, is 12 april Jarig. Dat is op Goede Vrijdag. Op die dag organiseert de fanclub van 11 tot 5 uur in „De Plas", Straatweg 107 in Rotterdam een meeting. Ook niet-le- den zijn welkom. Hoe oud David wordt, is ons niet medegedeeld. Misschien tè oud. Geen Allegaar In verband met de verkiezingen voor de Provinciale Staten ziet de krant er morgen een beetje anders uit dan anders. Dat heeft tot gevolg dat er geen Allegaar verschijnt. Lieve lezers, wij vragen begrip. aanzieniyk hoger waren uitgevallen maar: „Specialisten zyn nu eenmaal duur doch planning is noodzakelyk". Hy maakte de vergelyking met het onderwys waar ook hoge kosten worden gemaakt die even onont koombaar zyn. Raadslid Van der Zalm vond dat deze vergelyking mank ging en zei bovendien het idee te hebben dat B. en W. binnen vyf jaar „heel War mond op poten wilde hebben". Dit werd door de burgemeester be aamd want hy zag het als een plicht om de ontstane achterstand zo snel mogeiyk in te lopen. De verzuchting van VVD-er Bakker of de beide par tyen niet wat water in de wyn kon den doen miste zyn uitwerking. De financiële commissie bleef op zyn standpunt staan. Van der Kroft ver zocht om stemming over het plan van B. en W. nu reeds voor alle te maken plannen geld te voteren wat resulteerde in 9 stemmen tegen en 2 (van de beide wethouders) voor. Daarna kwam het voorstel van de financiële commissie in stemming (nog geen plannen maken voor Dorpskern en luchtkartering blokke ren) waar 10 raadsleden voor en één raadslid (wethouder Groenendyk) tegen was. Een ander voorstel van B. en W. was de aankoop van gronden en op stallen aan de Oranje Nassaulaan. Deze zyn eigendom van de heer Ramp, die zijn bedrijf aldaar wilde beëindigen. Het leek B. en W. „voor de verdere ontwikkeling van bestem mingsplan Zuid, van groot belang deze gronden te kopen". Raadslid Van der Zalm vroeg de burgemeester wat werd bedoeld met „verdere ont wikkeling van plan Zuid". Hy wees erop dat hy al lang geleden had voor gesteld om deze grond te bestemmen voor woningbouw na Endepoel II en dat er indertyd geen reactie van B. en W. op is geweest. Hy vroeg zich af of B. en W. inmiddels tot andere gedachten waren gekomen. De voor zitter antwoordde, dat over het al dan niet bouwen na Endepoel II door de raad nog beslist moet worden. Persooniyk leek hem dat gezien de „computermodellen" over de bevol kingsgroei wel gerechtvaardigd. Het aan te kopen gebied zou zyn inziens ook als „compensatie grond" kunnen worden gebruikt. Verder merkte Van der Zalm op dat hem ter ore was gekomen dat „iemand anders" aan spraak meende te kunnen maken op de aankoop van de gronden. Hij vroeg zich af of dat niet vervelend De burgemeester antwoordde vry cryptisch: „Voor zover dat vervelend is zullen wy proberen het niet verve lend te houden". Waartoe tot aan koop van de 19.450 ha werd besloten voor een bedrag van f 281.750,—. Met de rest van de voorstellen had de raad weinig moeite. I.v.m. de toe treding tot de districtsorganisatie „Ver. Gezondheidszorg Bollenstreek" werd aan de Warmondse afdeling hiervan een subsidie toegekend. Ook de peuterspeelzaal kreeg de voorge stelde subsidie, evenals de Stichting „Bloemencorso Bollenstreek". Het leek raadslid Bakker leuker om als gemeente in plaats van f 200 een corsowagen te schenken, „Wel leuker maar veel duurder" vond De Vreeze. Verder werden er kredieten goed gekeurd voor de vernieuwing van de beschoeiing van park „Groot Lee- rust", en voor de aanschaf van kan toorinventaris t.b.v. de gemeente secretarie. LEIDERDORP Het kon niet uit blijven. In navolging van de suc cesvolle reeks „politieke cafees" in de bar van Wik van den Wijngaard is er vanavond nu een „stam- plaats" gecreërd in hetzelfde café aan de Hoofdstraat te Leiderdorp. Op initiatief van de V.V.D., waar mee de andere politiekelingen gelijk mee instemden, gaat men gezamen lijk kijken en luisteren naar de te levisieuitslagen van de stemmingen voor de provinciale staten. Wik haalt twee televisietoestellen in z'n zaak en onder hetzelfde dak waar men eerst eikaars zieltjes probeerde te vangen gaat men nu broederlijk de uitsla- genstrijd volgen. De winnaars toos ten op het geluk, de verliezers drin ken sportief mee. zo zijn ze in Leiderdorp ook wel weer. Lijsttrek- ster Marietje v. d Molen voor de .provinciale staten en wethouder .mevr. Tichler ep raadslid Tieke-n en vele andere politici zullen het kijk spul verlevendigen. Iedereen is wel kom. Aanvang half negen. Woensdag Ten Katestraat, speeltulngebouw be> Jaardensocièteit Humanltas, 2—14 30 Geverstraat 65, Oegstgeest, soclfiteJ voor kamerbewoners en alleenstaa» den. 8—12 uur nam. Donderdag Breestraat 19, sociëteit dicapten. 25 uur nam. Kreatlef Sentrum, Breestraat m defensievoorlichting, 89 uur nam. Geverstraat 65. Oegstgeest, socléttlt voor kamerbewoners en alleensta.n, den. S—12 uur nam. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdieaj der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Apotheek Leiden "Zuid West", Brahmslaan 20 tel. 63134, Apotheek "Beker", LIJtwej 4, Oegstgeest, tel. 55482, tevens za. terdag tot 1 uur nam. Apotheek Voor. schoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Twentwel Sociëteit Twentewel, Breestraat openingstijden: elke dag behalve ma. do 0 01 Moeders voor moeders Actie ..Moeders voor Moeders" Orw*. ven by zuster E. anssen-NlemX Hofdijk 32. Oegstgeest. tel. 01710-! 53652. Architecten Daar onder 26385. Zitting op wo, avond van 7.309.30 uur op het adres Mi del weg 4 (by Hooglandse kerk.) Wets winkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtskundige by stand. Adres £eiS Volkshuls, Apothekersdijk 33 Ops ningstijden. dlnsd woensd dond 10—1 uur, do. 79 uur nam Dlenstencen. trum Hogendorpstraat SC vrij 7-| LEIDEN Niet alleen voor "al die grote mensen" is van 't belang dat ze gaan stemmen, maar ook voor de kinderen. Dat althans was de gedachte van de mensen van de Lorentzschool. De leerlingen vanaf de derde klas hebben vanochtend, hun stem mogen uitbrengen. 140 stemgerechtigden en een op komst van bijna 100%. Heuse stembureauvoorzitter Tinus Van Aken, die in hetzelfde pand toe zag op het goed verlopen van de "grote" stemming, wist dat niet, anders was hij geheel en al ont- moedflgd. Maar liiefsrt zes partyen deden mee. Te weten: de PVA (Partij Voor Alles) de MW (Minder Werk), de LSR (Lorentzschool- raad), de PVF (Party voor Fil men), de PLP (Politieke Lorentz Partij) en de VSOS (Vrij Spe len Op het Schoolplein). Het ging geheel en al zoals 't behoort te gaan. Zelfs was er een moeder die bij volmacht stemde, omdat haar zooy ziek was. En zoals te doen gebruike- lyk zullen we morgen de officië le uitslag bekend maken. Na de verkiezingen gaan de lijsttrekkers met elkaar en met het personeel om de tafel zitten om te kijken op welke manier de programmapunten kunnen en zullen worden uitgevoerd. (Foto Jan Holvast). Morsweg Koordstudio Centrum voor Intermenselijk b trekkingen ontmoetingsruimte vo ca. 25 tot 60-Jarlgen Oude Rijn Lelden, tel 44000 Voor advies info maties etc Werkdagen van 15—23 m lichamelijk gehand! Maatschappelijk werk 20931. Spreekuur dagelijks 1 3 uur. maandagavond van 78 uui woensdagochtend van 9.3010.30 u Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 gemi schap. Dl. 8.15 uur nam., Dlanu plein 27. Lelden, wo 8 uur nam., B nedylaan 11, Oegstgeest, vrij. 8.16 nam, Fred. Hendrikplantsoen 25, Lel derdorp. Vormingscentrum Troef Vormingscentrum Troef, Hogewoa recht/onrecht Si Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenscb Kindercentra Lelden. Welzljnsra Stationsweg 28. tel 46861 Geopend 9.30—12 uur. wo en do 2—4 uur vr. 9.30—13 uur Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor W« wen en weduwnaars, tel. Lelds advi bureau: 61112. SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01710- 25202. Voor allen die ln moeilijk"-* den verkeren dag en nacht te b« Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15, Leiden V gewonde honden, katten, vogels 1 Dag en nacht b^-elkbaar. tel 34687. Dierenambulance. Tel. 01710-34616. Release Hulpverleningsdienst Release: N Rijn 20a, tel 24555 Ma 10 uur, nam. bovendien 5 uur nam. met uitzondering vrij. middag. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Aanvragen hulp bejaarden r rig zieken en 45, tel. 49441 (n gezinsverzorging. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- Sociale raadsvrouw Maandag: 10.30—11.30 Gerecht 10; donderdag: Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad BV Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 - Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 10* Kwartaalabonnement f30,25 Per Post f 32.65 Jaarabonnement f 1 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden by voorurt- betaling te voldoen By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten Nabezorgtng van 18.0020.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 a Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2