sgern Inbraken in Leiden Voorschoten: losmaken van Leids vervoersplan Sportfondsenbad in tweede jeugd 65 jaren van trouw PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 25 MAAltT IJ Waarom zagen agenten zelf niets LEIDEN Het raadslid Ampt meijer (PSP) heeft het college van B en W vragen gesteld over "een tweetal slenterende, al thans niet ergens mee bezig zijn de agenten", die het vrijdagmid dag hebben getolereerd, dat op de stoep bij de Hoogstraat een auto zodanig geparkeerd stond, dat voetgangers, aldus Ampt- meijer, "of over de auto heen zouden moeten klimmen, of zich op de rijweg zouden moeten be geven (marktroute), hetgeen le vensgevaarlijk is". Het raads lid zegt dat de agenten, ook na dat ze door hem op de situatie waren geattendeerd, zelfs wei gerden 'n bonnetje ufit te schrij ven en dat pas na enig aandrin gen één der agenten zijn num mer wilde "Waarom zagen deze agen ten niet zelf dat hier een over treding plaatsvond met levens gevaar voor voetgangers en de den zij niets? Zo een burger ze hierop at tendeert (op beleefde wijze), waarom zeggen ze dan dat ze niet de behoefte gevoelen er „iets" aan te doen maar „dat ze het door zullen geven"? Kan er in dezen een betere instructie voor de politie worden uitgevaardigd?" IN WASSENAAR WASSENAAR Het Wassenaarse sportfondsenbad heeft in de afgelopen maanden een verjongingskuur ondergaan. Er zijn diverse verbeteringen aangebracht in het overdekte bad o.m. een nieuwe bassinrand en andere ramen en de entreehal werd gewijzigd, waardoor men er na het zwemmen of tijdens wedstrijden een consumptie kan gebruiken. Zaterdagmiddag verrichtte burge meester mr. K. Staab de officiële heropening. Hij knipte een limit door boven een fraaie taart, diie het ver nieuwde zwembad in beeld bracht. De taart werd hem en zyn echtgenote aangeboden, maar het burgemees- terspaar besloot het- meesterwerk van baniketbakikerskiunst cadeau te doen aan heit Antomius-kindertehuis in Wassenaar. Aan de officiële ope ningshandeling gingen enkele toe spraken vooraf. Eerst van de voor- zjttoer van de Raad van Beheer van het bad, A. van Eesteren. die woor den van dank sprak tot allen, die een rol gespeeld hebben bij de verbou wing. Daarna door burgemeester Staab, d)ie aan de historie van het LEIDEN De werkgroep "Q" heeft weer wat gedaan. Uiter aard iets goeds. Wat kan je anders van deze mensen verwach ten? Precies. Zaterdagmiddag hebben ze eventjes alle bruggen in de Meremoijk officieel geopend. Compleet met ballonne?i en het Leidse Hoempa Orkest. Wethouder Kr et ivas er niet. er icas wel aan gedacht hem uit te nodigen, maar het kwam allemaal op het laatste moment (typisch iets voor "Q") zodat ze hein maar niet hebben uitgenodigd. Wel was PSP-raadslid Herman Amptmeijer er (rechts). De brug achter de Kondorhorst was de eerste die werd geopend. Jan Holvast was erbij om het te vereeuwigen. LEIDEN Voor meer dan f 10.000 aan sieraden is er vorige week buit gemaakt bij een inbraak in een huis aan de Herenstraat. De inbraak werd ontdekt, toen de bewoners in het afgelopen weekeinde na een af wezigheid van enkele dagen thuis kwamen. De dader, die het hele huis heeft doorzocht, moet via een balkon aan de achterzijde zijn binnenge komen. Een onbekende heeft im de nacht van donderdag op vrijdag een steen gegooid door de etalageruit van een Juwelier aan de Nieuwe Rijn. Hoewel de alarminstallatie onmiddellijk in werking trad, heeft de dief nog een greep in de etalage kunnen doen. Hij ging er vandoor met sieraden ter waarde van een bedrag tussen de f 5000.- en f 10.000,- De man moet in grote haast hebben gehandeld, want enkele sieraden zijn even later op de hoek van de Nieuwe Rijn en de Hoogstraat teruggevonden. Voorts is in het afgelopen weekeinde een inbraak gepleegd in Een woning aan de Rijnevreugi. Ont vreemd werden een antike klok ter waarde van f 2000,- en een koperen doofpot ter waarde van f 500,- Bij een inbraak in het magazijn WASSENAAR Het echtpaar Hoogteyling-Nijenhuis heeft za terdag onder zeer grote belang stelling zijn 65-jarig huwelijks feest gevierd, 's Middags was er in de rijkelijk met bloemen opge sierde won ng aan de Vam Zuylen van Nijeveltstraat 215 een druk bezochte receptie. Daaraan voor afgaand kreeg het jubilerende paar bezoek van de familie Van Zuylen van Nijevelt en van bur gemeester mr. K. Staab. Er is een zeer bijzondere band tussen de bruidegom en de fami lie Van Zuylen van Nijevelt en 't landgoed Duinrell. Zeventig jaar geleden, kwam Arie Hoogteyling als 18-jarige jongeman in dienst van de toen malige burgemeester Van Zuylen van Nyeveit, die in 5t baljuwhuis op het Plein woonde. Toen een zoon van de burgemeester met Baronesse van Pallandt trouwde •twam de heer Hoogteyling in dienst op het landgoed Duinrell. En deze werkkring is hij trouw ge bleven totdat hij op 1 Januari 1956 met pensioen ging. Overigens zijn de banden met Duinrell, waar hij zovele jaren heeft gewaakt voor de bescherming van het natuur schoon, niet verbroken. Hij heeft er nog altijd een volkstuin, terwijl ook een schoonzoon op de bui tenplaats werkzaam is. Mevrouw Van Zuylen van Nije velt. geboren baronesse van Pal- landt, verrastte zaterdagmiddag het jubilerende echtpaar met een fraaie klok. Zij was vergezeld van de huidige eigenaar van Duinrell, de heer H. R. J. Graaff van Zuy len van Nijevelt. Het spreekt vanzelf, dat er op deze bijzondere huwelijksreceotie vele oude herinneringen werden opgehaald I van VIP aan de Lammermarkt zijn onder meer enkele draagbare televi sietoestellen gestolen. Ook van deze inbraak is aangifte bij de politie ge daan. Ingebroken is eveneens in een aantal kelderboxen van het flatcom plex De Muiderkrir.g. Uit een van de boxen zijn onder meer gereedschap pen en kampeermaterialen ter waar de van f 800,- weggenomen. Uit de in de achtertuin van een woning aan de Sabastraat geplaat ste volière zijn ih de nacht van zater dag op zondag enkele kleurkanaries gestolen. De kanaries vertegenwoor digden een waarde van f 150,- Bezwaren tegen sloop Herengracht- Zijlsingel LEIDEN In een brief aan het college van B. en W. protesteren A. L. Bossen, P. A. Emanuel, W. M. v. Rooijen en A. v.d. Zande tegen de voortgaande sloop in het gebied He rengracht-Zylsdn geil. Ais argumen ten voeren ze aan, dat nog niet ze ker is hoe het definitieve bestem mingsplan er zal uitzien en de strijd, di»3 er h.i. is met de geest van het ko ninklijk besluit, waarbij Leiden tot gemeente in de zin van art. 56 van de woningwet is aangewezen. De briefschrijvers hebben bezwaar tegen de procedure, die het college zich voorstelt met hun bezwaar schrift. Zij willen de mondelinge toelichting openbaar in de commissie stadsontwikkeling houden en niet alleen voor wethouder Kret, zoals B. en W. hebben voorgesteld. LEIDEN Onder grote belang stelling is zaterdagmiddag het twee de stadskantoor van Van Roodens verkeersopleiding en assurantiebe- drijf geopend. Het kantoor is geves tigd aan de Driftstraat in Leiden- Noord. Onder de vele bezoekers wa ren vertegenwoordigers van diver se garagebedrijven, die zijn aange sloten bij de Auto Bemiddeling Cen trale, een afdeling van Van Roodens VANROODENS TWEEDE OPEN erkeerspolitie Roest binatie, De Voorschotense Parkschool aan de Kon. Julianalaan hield zaterdag het tweejaarlijks festijn "Schoolmarkt". De gehele middag kregen de belangstellenden de gelegenheid om de arbeid gedaan tijdens de kreativiteitslessen te bewonderen. De gangen hingen vol tekeningen en zelfgemaakte posters, terwijl in ieder klaslokaal een specialiteit was, van een Rad van Avontuur tot het bakken van poffertjes. In de gymnastiekzaal voerden de kinderen toneelstukjes op. Tijdens de pauze was er een Amerikaanse verkoping ter vulling van de kreativiteitskasvan de school. Wassenaanse bod herinnerde. Het werd 18 jaar geleden geopend, als eerste na-oorlogse sportfondsenbad fin den la/nde. Het voorzag in een gro te behoefte, niet alleen voor Was senaar, maar ook voor omliggende gemeenten. Wat dat laatste betreft: er heeft iets ontbroken aan de coör dinatie van het vestigingsbeleid van zwembaden in deze omgeving, want er zijn sindsdien in omliggende plaat sen diverse zwembaden tot stand ge komen. Wat betekende, dat er grote bedragen moesten worden besteed aan een zekere modernisering van het Wassenaarse bad om te kunnen blijven concurreren met baden in de omgeving. De burgemeester wenste de Raad van Beheer en directeur B. J. Timmer mans veel succes toe in hun streven het aantal bezoekers van het bad op te voeren. Nadat de burgemeester het lint had doorgeknipt sprongen de leden van de raad van elf van de carnavalsver eniging „De Deylknotsen" gekleed te water ten teken, dat het Wassenaar se sportfondsenbad aan zyn tweede jeugd is begonnen. Hun voorbeeld werd gevolgd door een groot aantal kinderen. De openingsplechtigheid werd opge luisterd door de drumband van Jre- Burgerlijke stand GEBOREN: Philip Arjan, zn. van J. A. Walkate en M. H. Rijks: Wllhelmina. dr. van C. van der Plas en J. M. W. van Rijn. ONDERTROUWD: J. G. M. van Amsterdam en M. A. J. de Waal: D. van den Burg en L. H. Sie- rag: H. A. Bijlmer en H. E. Gorter; C. C. M. Veilbrief; G. A. MAANDAG Charlotte de Bourbonhof i/] Willem de Zwygerlaan. -jj. spreekuur reisvereniging "Dg Vlucht", 7.30—8.30 uur nam. Praethuys, Vrouwenkerk! straat 9, cursus "inleiding in de dentaal van de dierenriem", g Rapenburg 10, gebouw Rehol Leidse Amateur Fotografen Vei ging, 8.00 uur nam. Steenschuur 6, ruilavond Leidaei zegelvrienden, 8.00 uur nam. 1 Clubhuis speeltuinvereniging om de Maredijk", bijeenkomst I 8.15 uur nam. LAK Theater, Levendaal lJo ting tegen de diensthervormtagj Soc. Burgers Leiden, Verkiezim eenkomst PSP. 8 uur nam. Nieuw Minerva Leiden Porumhii komst ARP—PvdA—WD. 8 uur Twen t wel Sociëteit Pwentewel, Breestram openingstijden: elke dag behalv» ma., do v.a. 21.00 uur Toegang mensen v.a 20 jaar Moeders voor moeders Actie ..Moeders voor Moeders bij zuster E. ill 53652 Architecten Architecten-informatie Rijnland Op werkdagen tel ~hj baar onder 26385 Zitting op wo van 7.309.30 uur op het adrei del weg 4 (by Hooglandse kerk Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor i rechtskundige bijstand Adres i Volkshuis. ApothekersdiJk 33 ningstyden. dlnsd woensd dond 1 uur. da 7—9 uur nam Diensten trum Hogendorpstraat 36 vrij uur nam Morskwartler clubhui» rennest, Morsweg 59. tel 60580 Koordstudio Hofdijk 32 Oegstgeest. tel O] Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatechip Werk Lelden. Oude Rijn 44c. tel. Hove; J. J. Guldemond Bos; L. W. U. Schwldder 1 —20931. Spreekuur dagelijks t 3 uur. maandagavond van 7—, woensdagochtend van 9.3010.31 Gespreksavonden Gesp re ksa vonden Bah schap. Dl. 8.15 uur nar plein 27. Leiden, wo 8 ui nedvlaan 11. Oegstgeest. Fred. Hendrifcplantsoen 25 LEIDEN Het zilveren priesterjubileum van pater De Ponti (op foto Jan Holvast zittend) is niet zomaar iets geweest. Zaterdag nacht versierde wijkagent Vermolen de voordeur van de flat van de jubilerende geestelijke. En rond de klok van tien gisterochtend werd hy door een politie-auto opgehaald om naar "zijn school" te worden gebracht, waar hy de hoogmis las en waar het stampvol was. Pater De Ponti kreeg van de gemeente een z.g. indianendorp kosten: f 10.000) dat overigens bij de Mavo-school aan de Suma- trastraat zal komen, en mocht ook een (door de Kooi-bewoners, de Zevensprong en kerkleden aangeboden) kleuren tv-toestel in ontvangst nemen. Om maar niet te spreken van de vele bloemen en enveloppen met inhoud. Allemaal blijken van grote waardering. 1 C. L. Boonstra; N. D. 1 G. C. Geijsman. Rooljakkers en M. B. Brancas; L. J. A. de Bruijn en A. J. M. van der Voorden; W. R. de Ru en C. H. Wessellus: J. van Tongeren en E. C. Overduin; J. J. van Duijvenbode en E. de Lange; T. G. vertegenwoordigd evenals de Leidse de heren Rietho- de Swift Corn- Van Rooden spon- Dat er bij Vaoi Rooden wat te doen was, bleek ook uit de vele versierde leswagens en een uitbundig "aange- verkeersopleiding. Ook het bestuur klede" caravan die de hele stad van Veilig Verkeer Nederland was doorkruisten. derdorp. Apotheken De avond- nacht- en zondagsd der apotheken in de regio Le wordt waargenomen door: Apo Leiden "Zuid West", Brahmslai tel. 63134, Apotheek "Beker", Li 4. Oegstgeest. tel. 55482, teven terdag tot 1 uur nam. Apotheek schoten, Leidseweg 66, tel. 01717 Vormingscentrum Troef Leidenaar J. Tolsma heeft zaterdagmiddag aan het burgemeestersechtpaar Vis het eerste Leidse kievitsei aangeboden. Tolsma vond het ei zaterdagochtend omstreeks acht uur achter de Gorlaeus laboratoria aan de WassenaarsewegDe vinder, die een groot vogelliefhebber is, verklaarde dat het niet wreed is de eerste kievitseieren weg te halen, omdat wanneer ze blijven liggen ze vermorzeld zullen worden door grasmaaimachines (in dit geval). Overigens brengen de kieviten verschillende broedsels voort. (Foto Jan Holvast) Nog geen oplossing vrachtwagenparkeerprobleem Kinderopvang Informatiebureau werkg' Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor I wen en weduwnaars tel. Lelds 1 bureau: 61112 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 017 25202. Voor allen die ln 1 den verkeren dag en nacht Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15, Leiden. gewonde honden, katten, vo Dag en nacht bereikbaar, tel 34 Dierenambulance. Tel. 017 1 0-34616. Verversbuurt wil buurthuis LEIDEN In de wijkbijeenko die de PvdA had belegd vo< versbuurt, stelden een aantal ners het ontbreken van e huis aan de orde. De PvdA zal gemeenteraad hier binnenkort 1 brief over schrijven. Daarin zal de overlast, die ln de buurt 1 veroorzaakt door zware vrachtf gens de opslag van ontsierend 1 teriaal langs de openbare vei? sprake komen. VOORSCHOTEN De commissie voor verkeer en vervoer in Voorscho ten kwam by de behandeling van de overlast veroorzaakt door het parke ren van vrachtwagencombinaties in de bebouwde kom niet verder dan het constateren dat dit probleem de grootst mogelijke aandacht heeft, maar dat een goede oplossing voorlo pig niet te vinden is. De J. W. Frisoflatcommissie heeft om maatregelen verzocht omdat vooral tijdens de weekeinden het parkeer- en speelterrein ingenomen wordt door vrachtwagencombinaties. Indien ter plaatse afdoende maatre gelen genomen zouden worden, waar door de vrachtwagens niet meer op dat parkeerterrein gezet kunnen wor den, dan worden de moeilijkheden verplaatst. „Teveel bedrijven breiden uit zonder daarvan zelf de conse quenties te willen dragen", was de mening van de commissie. Wel staat vast dat de vrachtwagencombinaties niet via de officiële toegangen de parkeerplaats voor de J. W. Frisoflat kunnen bereiken, zy gaan via de verhoogde trottoirbanden. Alleen op dat punt zou de politie kunnen in grijpen. Voorschoten neemt niet meer deel aan het verkeers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie. Op ver zoek van de Stuurgroep van dit plan zal de Voorschotense raad nogmaals nadrukkelijk verklaren, <fat Voorscho ten in 1969 meegedeeld heeft, slechts „partieel" deel te nemen. Het ver keers- en vervoersplan heeft betrek king op de hoofdstructuren binnen de agglomeratie en is toegespitst op de ontsluiting van het centrum Lei den. Het is een zeer kostbaar onder zoek en financieel volkomen uit de hand gelopen. Zo was voor het on derdeel „analyse" geraamd een be drag van f 139.800 en de werkelijke kosten werden maar liefst f 426.458,74. De commissie was unaniem van oor deel dat Voorschoten voldaan heeft aan zijn financiële verplichtingen voor zover het onderzoek gedaan is volgens de eerst gemaakte afspraken en Voorschoten zal niet deelnemen aan de uitbreiding welke de stuur groep toegestaan heeft en wat alleen al Voorschoten een extra bedrag van f 118,793,67 zou gaan kosten. Ook over de uitgebrachte resultaten was de commissie niet enthousiast, hoe wel op langere termijn een aantal ge gevens wel nuttig kunnen zijn. Aan leiding voor de commissie om deze aangelegenheid nogmaals te behan delen was een brief van de Stuur groep, waarin gesuggereerd werd dat Voorschoten moreel verplicht zou zyn om deel te blyven uitmaken van de gemeenten, die aan het onderzoek meebetalen. Volgens B. en W. heeft Voorschoten nimmer toegezegd het totale onderzoek te willen finan- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B? Witte Singel I - Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie eo adminiso» tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21607 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 110- Kwartaalabonnement f 30J Per Post f 32^ Jaarabonnement f lMj Losse nummers f 0,4 Abonnementsgelden Of) vooniM oetaling te voldoen Btl autom* tische overschrijving geeD «d* ministraüe- en Incassokost#) J Na. bezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag vao 16 00—18.00 a Telefoon 01710-80500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2