ARBEIDSMARKT PREDIKANTEN WEER KRAPPER WEET U DAT.. KERKDIENSTEN Paus Paulus: dialoog met atheisten moet worden voortgezet Commissie beroepingswerk: In haar vorig jaarverslag trok de hervormde landelijke commissie voor het beroepingswerk de conclusie, dat de mogelijkheid tot veranderen van standplaats voor veel predikanten bedui dend kleiner was geworden. Dat jaarverslag betrof 1971. Dezer dagen verscheen het gecom bineerde verslag over 1972 en 1973. Daarin zegt de commissie dat haar werk zich deze beide jaren ontwikkelde "in de reeds in het vorige verslag aangeduide richting. Stonden enkele ja ren geleden de gemeenten nog ongeduldig te wachten op nieuw beroepbare predikanten en nieuwe kandidaten tot de Heilige Dienst, nu was dat alleen nog eind 1972 met kandidaatgemeen ten het geval omdat de meeste colloquia in het voorjaar vallen". Nadien werd veel en lang geduld ge- vraagd van predikanten, die vanuit het buitenland kwamen of om de een of andere reden, vaak een financiële, naar een andere gemeente uitzagen én van de kandidaten, die liefst zo snel mogelijk een eigen gemeente be- geerden, ook omdat woon- en gezin6. situatie daartoe dwongen. De mees ten vonden tenslotte een hun goed passende gemeente. Dat nam niet weg dat eind 1973 nog een tiental ge gadigden ledig op de markt stond". Groeiend vertrouwen Hst aantal aanvragen om advies bij beroepingswerk in het topjaar 1968 374 bleef de laatste drie jaren vrijwel constant: 229 (in 1971), 211 (in 1972) en 212 (in 1973). En het aantal opgevolgde adviezen, dat voor heen nauwelijks boven de 30 pet uit kwam, maakte een stijging door: 80 adviezen 35 pet. <in 1971). 87 adviezen 41 pet (in 1972) en 95 adviezen 45 pet (in 1973). Deze percentages liggen feitelijk nog hoger, aldus de commissie, „als men de gemeenten die wel een advies vroegen maar nog niet of niet meer konden beroepen, aftrekken zou (ln 1973 niet minder dan 34). Belang rijker dan een precies percentage Is het groeiend vertrouwen, dat eruit spreekt". Naast de officiële adviezen krijgen de Vacante gemeenten desgevraagd na der persoonlijk advies van leden van de commissie. Voorts besloot de com missie haar service uit te breiden tot die gemeenten die per advertentie een predikant zoeken. Vooral de secretaris van de commissie, ds. D. J. Karres, onderhoudt persoonlijk con tact met, beroepbare predikanten en kandidaten. Veel overleg vindt telefonisch plaats, In het jaarverslag wordt hierby op gemerkt: „Kandidaten zonder tele foon ontvangen aanzienlijk minder uiionodigingen om op beroep te komen preken, zodat zij de raad ontvangen in elk geval een relatie-telefoon op t® geven". Minder standplaatsen Het nieuwe verslag meldt een totaal aantal van 1852 hervormde predi kantsplaatsen per 31 december. Daar van zijn er 384 vakant. Het eindtotaal wyst op een snel voortgaande achteruitgang: In 1970 was het aantal hervormde predi kantsplaatsen officieel nog 1940; daarna daalde het van jaar tot jaar: 1914 (eind 1971), 1884 (eind 1972) en 1852 (erind 1973). In een aantal ge meenten was de betreffende, inmid dels opgeheven predikantsplaats ove rigens al jaren niet bezet. Volgens de officiële gegevens bedroeg de laatste drie jaren het aantal uit gebrachte beroepen: 415 (1971), 488 ADVERTENTIE er op alle nederlandse provinciehuizen KVP-ers mee helpen de provincie te besturendat er dat niveau ook de nodige problemen moeten worden opgelost Dat een goede oplossing alleen maar is te berei ken door er rustig en overwogen over te praten... niet persé links of persé rechts maar recht-door-zee .vanuit een bewust gekozen positie in het centrum van de politiek.Er middenin, dat wel Daarom lijst 2 De KVP een betrouwbare centrumpartij De KVP midden in de roos. (1972) en 459 (1973). In 1967 waren het er nog 648. Het grootste deel was afkomstig van gemeenten van geref. bondsmodali- teit: resp. 227, 281 en 255. Resp. 14. 32 en 28 predikanten veranderden van standplaats en 13. 15 en 15 kan didaten aanvaardden een beroep. De commissie ziet overigens de achter stand in deze sector teruglopen, zo dat de cumulatie van beroepen aan merkelijk zal verminderen. In 1973 waren er 4 GB-kandidaten die ieder slechts één beroep ontvingen en even eens vier die ieder twee beroepen kregen. In de andere sectoren van de hervormde kerk werden 188 (1971). 207 (1972) en 204 (1973) uitgebrachte beroepen gemeld, en aanvaardde resp. 92, 90 en 92 predikanten een beroep. Tot zover dit verslag over 1972 en 1973, waarin ook sprake is van part- timeypredikantschap, waarvoor goe de regelingen nog ontbreken en van een aftasten van de mogelijkheid voor Nederlandse theologen de pro testantse deelstaatkerk in Westfalen te gaan dienen. Eén van de conolusaes im het ver slag: „Hervormde kandidaten kunnen niet meer te kuat en te keur gaan. Toch heeft de commissie bepaald niet de indruk dat men een beroep maar aanvaardt omdat men geen keus heeft. Juist ook omdat de gemeenten kritischer beginnen te worden nu hun keuze-mogelykheid is vergroot, ontvangen de meesten het juist voor hen passend beroep". Vrouwelijke predikant zonder acad. opleiding LEEUWARDEN Voor het eerst is in Nederland een vrouwelijke ge reformeerde predikant aangesteld, zonder academische opleiding. Het is de 45-jarige mevrouw G. M. Sla ger uit Huizem (Fr.), Zij heeft de geestelijke verzorging van het bejaar dentehuis "Het Nieuwe Hoek" te Leeuwarden op zich genomen. Mevrouw Slager, die zich met be hulp van zelfstudie bekwaam heeft gemaakt voor dit beroep, was voor heen lerares Duits aan de christelij ke H.B.S. te Leeuwarden. Deze foto toont een detail van de koorbanken in de Grote Kerk Van Dordrecht. De banken, die doteren van 1538- 41, worden beschouwd als een zeldzaam voorbeeld van renaissance snij werk. (Uit; Langs de oude Zuidhollandse kerken) Paulus vindt dat de dialoog met het atheïsme moet worden voortgezet. Hij heeft dit gezegd m een toespraak tot de leden van het Vaticaanse secretariaat voor de niet-gelovigen. Nodig is volgens de paus een „dy namische en tactvol gevoerde pasto rale strategie". Daarmee zal men op doeltreffende wijze twee grote pro blemen kunnen aanpakken: het moderne atheïsme en de secularisa tie. Die strategie moet volgens de paus de door het atheïsme gekenmerkte wereld van vandaag weer ontvanke lijk maken voor de christelijke boodschap. Die wereld zal dan be seffen dat de godsdienst een posi tieve factor is in het menselijke le- vénen dat hij geen afbreuk doet aan de pogingen om het leven op aarde echt menselijke dimensies te geven. Het werk van de Vaticaanse secre tariaat (opgericht in 1965) „biedt ons niet alleen d/ gelegenheid te luisteren naar de problemen van de atheïsten, maar geeft ons ook de kans de stem van de kerk en haar boodschap van hoop en leven te doen horen", zei de paus. ADVERTENTIE WOOÜI) Y\\ BEZINNING Even een beetje apart vandaag. Nu niet direct voor iedereen om te herkennen. Je redeneert zo gauw „blakend gezond". Ik be doel allemaal van die waarheden op stevige voeten; of een best geestelijk maaltje zonder liflaf, waar iedereen een forse hap goed van gebruiken kan. Maar, van daag niet! Het wil er niet uit. Nu met wie dit herkend, over herin nering. Een doodgewoon gebruikt woord, dat zo"n ellendige bij smaak kan gekregen hebben. Je zult het maar moeten héb ben van de herinneringen. Tij den lang gaat het allemaal z'n gangetje en heb Je Je zo goed en zo kwaad als het gaat geschikt (je moet tenslotte de nuchtere werkelijkheid aanvaarden) en dan ineens rolt het hele bouwsel van zekerheden weer om. Veel meer, dan Je aan elkaar kunt zien en dus veel meer dan Je kunt vermoeden, lopen van on ze medemensen, achter een bedrij vig of vriendelijk gezicht, om met van die „puinhopen". Herinnering Het hoort bepaald niet tot de „goede vormen" van onze (tand- pasta-achtige) glimlach-kuituur, om te praten over de moeite die Je ermee kunt hebben Je kop een beetje boven water te krijgen na een dreun in je leven, een „gat", dat gevallen is of zo iets. Nadat de toegestane tijd voorbij ts. (wanneer de dreun ópenlijk was.) wordt Je geacht „er nu wel overheen te zijn"! Voor de on- getelden voor wie de dreun alleen hunzelf bekend is en die nóóit de kans hebben om het eens te uiten, gaat dit nog erger op. We worden in 't algemeen niet geacht met onze verdrietigheden naar buiten te komen. En dat lukt zo door elkaar genomen hele tijden nog vrij best. En dan ineens is er iets. Ineens verscheurt dat mooie gordijntje. Ineens ben Je er weer helemaal onder. Herinneringen die je een stok tussen de benen steken en waarover Je strui kelt en weer plat op Je gezicht valt. En maar weer slikken, én maar weer aardig kijken én maar weer „gewoon" doen. Jawel! Voor wie dit verhaal als een soort „arabisch" klinkt, heeft het niet zo gek veel zin om het uit te lezen. De rest zal u net zo uit heems voorkomen. Vandaar, dat ik al zei: niet direct voor ieder een. Een soort apartje met „in gewijden" dus. Wat kun Je er mirakel weer door overhoop komen zo bij tijden, t Lijkt wel of Je moedlijk be vochten evenwichtje, weer totaal aan scherven ligt en dat Je wéér aan het plakken en lijmen zult moeten. Ik dacht dat het zinnig was, uit mijn ervaringen wat op tafel te leggen voor u. U be grijpt wel, dat lk nogal eens te maken heb met deze toestand, bij heel veel verschillende mensen. Het ergste is namelijk de een zaamheid ervan. Je kunt nergens heen. Niemand snapt het. dat Je weer met die „oude koek" aan komt. Het isoleert Je van de rest. En de harde omgeving verlangt vooral flinke, vrolijke, gezonde mensen. Wat moet je? Ik heb gemerkt, dat het erg be langrijk is, dat Je getob een „ge- zicht" krijgt. Dat woord „gezicht" haal ik uit de bijbel, waar het in de oosterse-joodse sfeer een aparte betekenis heeft. Het heeft te maken met herkenbaarheid, met contact en met belangstel ling. Nou. weggestopte misère laat zich altijd weer beentje lich ten door die herinneringen. Je bevecht het niet door, maar weer te „slikken, aardig te doen etc. net alsof"! Laat het een „gezicht" krijgen, dat wil zeggen herkén- baar worden. Heel veel helpt het, als je er niet alsmaar in gedach ten mee om en om draait, maar Je narigheid vóór je op papier zet! Dan zie je soms ineens, i Je óók wel eens overdrijft, óók wel eens „onbegrensd" of „oeverloos" lijdt. Dat „gezicht" van je eigen moeiten is steeds weer erg no dig om niet in t moeras van zelf- medelijden te zakken. Tegelijk is het een daad (dat opschrijven), die Je, nu het eenmaal vóór je ligt, uit daagt, je af te vragen: wat kan ik ermee? En dat betekent steeds, dat Je een ander gezicht nodig hebt. Ik bedoel, dat iemand die het Jouwe herkent en zelf weet wat „gezicht" is je vaak enorm helpen kan. Voor mij (en gelukkig een heleboel anderen) is dat allereerst, dat ik merk, dat God een „gezicht" heeft. Dat staat heel vaak in het evangelie. Je kunt terecht met je pakketje bij die God. want hij stelt belang in je. hij wil con tact en Is herkenbaar. Uit ervt ring alleen, kim je elkaar dit i zeggen. (Ik dweep niet zo mat een eindje „in het droge", omdat het mijn vak zou zijn U God „aan te praten".) Tegelijk merk je bij de verruiming die je opdoet in het contact met Hem, dat je zelf óók een „gezicht" moet krij gen, naar-anderen-toe! Lieve mensen, Je kunt elkaar veel i helpen dan Je denkt. Twee „ge zichten" naar elkaar toe. allebei met hun „herinneringen", (wat voor dan ook) en dan merken dat Je herkent wordt, dat je niet al leen staat, dat er weer mogelijk heden komen en dat er via dat „vriendelijk aangezicht van God- krachtreserves zijn, die Je niet voor mogelijk had gehouden! Op de eerste „stralende" lente dag. ineens overvallen door „herin neringen" en na een paar ge sprekken met mensen met hun herinneringen moest dit allemaal me van het hart. Stérkte hoor! J. BOVENBERG, Geref. pred. Jac. Romansstraat 6, Leiden. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Augustinusga: J. Hof- stra, kandidaat aldaar, die dit be roep heeft aangenomen; te Reeuwijk C. Trouwborst, kandidaat te Waar der; te de Noordoostpolder, wijkge- meente Band-Rutten; J. Kamerling te Ballum en Hollum op Ameland; te Gouda: J. C. Plaat te Zwolle. Aangenomen naar Hoek van Hol land: C. Wischmeyer, kandidaat te Breda. GEREF .KERKEN Beroepen te Vollenhove-Kraggen- burg: G. H. Renting, kandidaat te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen, te Leeuwarden v<x de geestelijke verzorging van het b< Jaardentehuis Het Nieuwe Hoek: mi G. M. Slager, kandidate te Huirc die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: A. G. Bosma i Amsterdam en D. VerweiJ te Am sterdam. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-Noon M. J. van Gelder te Enkhuizen. Bedankt voor Zwolle: C. van d< te Yerseke. REMONSTRANTSE GEMEENTE) Benoemd tot wetenschappelijk n dewerker aan de universiteit te Le den: drs. H. J. Adriaanse, predik» in bijzondere dienst te Amersfooc die deae benoeming heeft aangeci Leiden Herv. Gem. u. Oec studentendienst, 7 i Evang. Centrum (Zijlsingel 2) 10 u. dl. 8 u. filmavond) evang. Zijlstra. RK Kerk H. Antonlus (zat. av. 7 u.) fenvoorde, 6.30 i erg. Koningskerk 10 u. ds. N. T. Bakker v. Oegstgeest. Bethlehemkerk 10 u. ds. A. J. Lam- plng. .bevrijdingskerk 9 u. ds. K. Bouhuys. Vredeskerk 10 u. ds. H. J. v. Achter berg. Eglise Wal lone 10.30 u. Pasteur M. Diaconessenhuls 10.30 u. ds. J. de int. Oecumenische werkplaats Breestr. Petruskerk (zat. av. 7 u.). 9. 10.30, 2 en 6 u. Leonarduskerk (zat. av, 7 u.) 9. Lodewljkskerk (zat. Leger des Hells 10 u. helllglngsd. Leger des Hells Corn. d. Vlamingstr. 10 en 6.30 u. RK St. Bonlfaciuskerk (zat. 7 u. Ge- zlnsd.) 8.30, 10 u„ Lat. koorzang 11.30 Ned. koorzang 11.45 en 17.3 i 11 u. Pred. J. Seljsener. „slie- d. Jong. Benthuizen Z Herv. Gem. 9.30 en 6 i. ds. Den Dikken, Geref. Gem. 9.30 u. eesd., 3 u. ds. Bac te Boskoop. Bodegra\en Herv. Gem. Dorpskerk 10 u. dr. Balke. 6.30 u. Kand. C. Blenk, Zoetermeer, Salvatokerk 10 u. Kand. Blenk, Zoetermeer. 6.30 u. ds .J. P. v. Roon. Zeist. Betlehemkerk 9.30 u. ds. J v. Noort, Amerongen. 6.30 u. dr. W. Jeugdkapel Vredeskerk 10 u. Dhr. S. I. d. Groot. Leiderdorp. Jeugdkapel "De Goede Herder" 10.30 Oud Kath. Kerk (Zoeterwoudsesin- ;el 49) zat. 7 u. Aarlanderveen Herv. Gem. 10 Dhr. A. Faas. Geref. Kerk Lanunenschansweg 15) J. Booy te Llnschoten. Chr. Geref. woordverkondlgmg. Kerk 9.30 en 4 u. ds. R. Slofstra te 's- Boskoop Herv. Gem. 9.30 u. ds. A. Gravenzande, RK Kerk (zat. 7 u.) 7.30 d. Leeuw. 6.30 u. ds. W. L. Heljn 0 u. ds. D. W. Geslnk. Sassenhelm, 5 ,1nh„ Riin tt.— f-™ Ari. i. ds. G. v. Halsema, Katwijk. Alphen a.d. Rijn —.Herv. Gem. Ad- Petrakerk Surlnamestraat10 Is. Hortensius, 5 r ***'--* Vesseur, Den Haag. Beloftekerk (Robijnstraat) 10 u. Open Deur dienst ds. W. VerweiJ Krimpen a.d. IJssel Kruiskerk Gouwsluls 10 u. ds. Joh. ds. W. L. Heijmans te Boskoop, 6.3 i. ds. M. Hanemaaljer. Gebouw Nabij (zat. av. 7 u.) 8.45, 10 en 11.30 u„ Gezinsdiensten "Jeugdhaven" 10 u. "De Mirt" Dhr. Kromhout, 10 u. "Het Gezinsdlenst ds. J. H. Bogers. Zaal Opstandingskerk Pr. Marljke- itraat 10 u. Jeugdkapel dhr. Vonk. Goede Herderkerk Ten Harmsenstr. 10.30 u. ds. N. J. M. Hoogendllk. Chr. Geref. Kerk 10 t Baptlstengem. (Oude Rijn) 10 u. ds. v. Mameren. Evang. Luth. Gem. 10.15 u. ds. J. Happee. Rem Doopsgezinde gem. (Loknorst- kerk) 10.15 u. ds. E. P. Meijerlng. Chr Science (Steenschuur 6) 10.30 Holi. dienst. Benedenkerk 9 u. ds. S. W. Verploeg, u. ds. N. J. M. Hoogendijk. Wijkgemeente Sionskerk Hooftstr. Salvatorlkerk W. d. Zwijgerlaan 10 u. ds. Fr. d. Jong. 6.30 u. A. C. Lange- dljk te Waarder. De Goede Herderkerk Ten Harm- iq ii,, Kapel Bloemswaard (zat. 7 u.) 8 e Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 10 u. dhr Dikkes. Nw. Apot. Kerk (H. Rijndijk 24) 1(Geref.UGem. in Ned. (Koningskerk) 11 30 en 5.30 u. leesd. Xendlngswerp Mlddernachtsgroep Zoeterwoudseslngel 21, 6 u. dhr. Van (do. 7.30 bandrecorderdlenst). ïgen (Hogewoerd lat 10 en 3 u. (Oude Rijn 3) 3 ds. K. Schaafsma te Ut recht. Rldderveld "De Bron" Troubadour- weg 10.30 u. ds. J. Vos H.A., 6.30 u. ds. J. Vos H.A. Geref. Kerk (vrijgem.) 9.30 u. leesd., 63Chr. Geref611 Kerk Jeruzalem GriJ- pensteinstraat 9.30 en 4.30 u. ds. J. v.d. Vlies te Nleuwpoort. Oud Geref Gem. Kerkgebouw Hooft. •Ttraat 240 9.30 en 4 u. leesd. Baptisten Gem. Triomf a torkerk Mo- Kerk 10 en 7 u. ds. Makkinga te Heem- Noordwijkerhout Herv. Gem. 10 se. u. in Zaal Brama dis. J. StraafLand, 10 Hoofdstraatkerk 6.30 u, ds. J. P. kerk 9' en half 11 ds. J. Geursen (HD, 5 u. ds. G. v. Loenen, Baptlstengem. (v.d. Valk Boumanweg 236) 5 u. dhr. J. d. Vries RK Kerk 9. 10.30 en 12 u. (zat. av. 7.30 u.). Leimuiden Herv. Gem. 9.30 u. ds J. H. d. Vree. Geref. Kerk 9.30 u. ds. J. Kerk St. Jozef (z: 11.30 en 7 u„ St. Viktor (zat. av. 7 u.) 8. 9.30. 11 en 6 u„ H. Hart van Jezus (zat. av. 7 u.) 8.30. 10 en 11.30 u„ Ka pel St. Bavo 9.30 u„ Kapel Sancta Ma ria (zat. av. 7.15 u.) 10 u. Oegstgeest Herv. Gem. (Groene U. (Jeugdkerk) ds. S. Oegema. Geref. Zwammerdam (Nleuwerbrug) 10 u. d. Bruin, Den Haag, 6.30 u. ds. Koppe, Geref. Kerk (vrijgem.) 9.3" J. C. Bregman, Gouda, Evang. kring 10 6.45 u. Jb. Kiel Haneveld, Lisse Herv. Gem. Grote Kerk 10 u. Prof. dr. H. Berkhof v. Oegstgeest. Pauluskenk 10 uur dominee LaJleman, van Oude Wetering 7 uur ds. A. Westra v. Sassenhelm. Geref. Kerk 10 en 7 u. ds. H. D. d. Wit. Chr. Geref. Kerk 10 en 4.30 u. ds. D. H. Biesma. Geref. Gem. 10 en 4 u. ds. D. Hakkenberg Geref. Kerk (Prlnsesse- straat) 8.30 u. ds. J. v.d. Haar v._Lel« u. Aula Noord-Hofland 11.30. Moed Gods (zat. av. 7 uur) 10, 11.30 e: Waddinxveen Herv. Gem. kerk 9.30 u. drs. C. Fleren te Ed u. ds. D. v. Vliet. De Hoeksteen 1 ds. D. v. Vliet, 6.45 u. ds. W. Verbood Bethelkerk 9.30 u. kand. C. B. v. Bi ten, 5 u. ds. H. Jongerden te Veena daal. Immanuèlkerk 9.50 u. ds. E. Kalkman te Amersfoort. 5 u. ds C Roos te Gouda. Geref. Kerk Kruiska 9.50 u. dr. E. Masselink te Rotterdai 5 u. ds. D. J. Modderaar. Ontmoeting kerk 9.50 u. ds. D. J. Modderaar, 5 dr. E. Masselink, Chr. Afgesch. G«2 9.30 en 5 u. ds. A. P. Verloop. Oud G< 12 en 6 u. (Bonaventura zat. 6.30 u.) 10 en 11 u. Oudewetering Herv. Gem. 9.30 u. u. Openbare toespraak In Ha ds. Van der Staat te Aalsmeer, Geref. magedon aan de zegevierende zi]< Oud Geref. Gem. 9.30 Aktei Kruistochten Ned. ds. Meerkreuk (zat. 7 u.) 8.15, 9.45. 11.30 hovah verheugen, Habakuk 3. Warmond Herv. Gem. 10 e j., Maria Parochie (zat. av. 7 u.) 8.30, 10.30. 12 en 5.30 u„ H.H. Engelbew. pa rochie (zat. av. 7 u.) 7.30, 9.30, 11 en 5.45 u. Nieuwkoop Herv. Gem. 9.30 u. RIJnsaterwoude Herv. Gem. 9.30 ds. J. Bijl te Krimpen a.d. IJssel, 7 u. dhr. J. Goedhart te Nieuwkoop, Chr. Geref. Kerk 9.30 u. Dienst des Wpords. 2.15 u. ds. G. Bouw te Schevenlngen. RK Kerk (zat. 7 u.) 7.30, 9.30 en 11.15 Rijnsburg Herv. Gem. (Grote Jeugdkapel ('li t/m'l'3 Jr), 9 u. Jeu# Wassenaar Herv. Gem. Dorpska 10 u. Dr. Th. C. Frederlkse, 4.30 u W Sp.Vö 9,30u'de. Van NW ,HD)l,6 kerk, 10 u. ds. J. T. Wlersma. Mes kerk 10 u. ds. J. A. G. Zanten, Dorps- Lennepstraat 10 moetingscentrum (zat. middag 5.30 u.) Hazerswoude Herv. Gem. 9.30 en 6.30 u. ds. M. H. Geertsema. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. Brink, RK Ber- narduskerk Rijndijk (zat. 7 u.) 10.30 (zat. 7 u.) 8. 10 en 11.30 u.t Koudekerk Ridderhof zo. 1.30 u. Hillegom Herv. Gem. 10 u. ds. Boonstra. 7 u. ds. J. v.d. Velden, Ge ref. Kerk 10 en 5 u. ds. Pouwels, Chr. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. G. C. v.d. Kamp. St. Martlnuskerk (zat. 7 u.). 2.15 u ds. H. C v. d Ent te Katwijk a. Zee. RK Kerk (zat. 7 u.) 7.30, 9, 10.45 1.15 uur; Mgr. Bekkersschool Katwijk a. Zee Herv. Gem. Nwe. lerk 10 u. ds. L. Boer. 6 u. ds. D. Bou- nan sr., Oude Kerk land te De Bilt. Geref. Kerk 9.30 u. kand. J. vd.. Linden te Amsterdam. 7 u. ds. G. d. Ruiter te Alphen a.d. ds C Treu- Rijn, RK Kerk (zat. 7 u.) 9. 10.45 en Vink, Pniëlkerk 9.30 ds. W. Kool, 6 u. ds. C. Treure. Groen v. Prinsterer- school 10 u. ds. J. Catsburg, Geref. Kerk 10 u. ds. r Pijlman, Trlumf H. Elderman, 5 1 Hoogmade Herv. Gem. 10 u. ds. P. Schoonenboom, RK Kerk (zat. 7 u.) 9 en 11 u. Kaag Herv. Gem. 10 en 7 u. (leer- dienst) ds Carten, RK Kerk 8 en 10 u. (zat. av. 7 u.). Katwijk aan den Rijn Herv. ge meente: Open Hof 10.30 uur heer J. F G Slerat uit Lelden. 6.30 uur ds. M. Heymans: Ontmoetlngskerk 10.00 uur ds M. Heymans. 6.30 uur ds. H. vam Ni'el uit Rijnsburg; Geref Kerk êM0 uur da. Ft pyimaa, voorber. H-A» 9.45 u„ Soefi-beweglng v. allen), Spi 'enkomst voor b stellenden 4 u. Universele ered. Koudekerk Herv. Gem. 10 u. ds. Re Ij eng a, 7 u. ds. Fokkema, Geref. Nieuw Vennep Hen'. Gem. 9.30 ds. Goverts, 7 u. ds. Ruitenberg. Ger Kerk 9.30 u. ds. Den Heeten, 4.30 u. ds. Wijn gaarden. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 3 u. ds. De Graaf. Noordwijk Binnen Herv. Gem. (In Geref. Kerk) 10.30 u. dr. J. G. B. Jan sen, 7 u. ds. A. L. Lapré. Geref. Kerk 9 u. ds. R. S. Elgersma (HA) 5 u. ds. C. Warner (HA), v.d. Bergh- stlchtlng 11 u. ds. Elgersma. RK Kerk 8. 9.30. 11 en 12.15 u. (zat. av. 7 u.). Noordw(Jk a. Zee Hen'. Gem. 10 u. zlnsd.) ds. D. Keunlng, 5 u. dr. Jf (De Rank) 10 u dhr K. Visser Huisman, Immanuèlkerk 9.30 u. dhr. D. J. Brouwer. Katwijk a. Zee, 5 u. ds. R. J. A. Hanenburg, Eindhoven (Jeugd dienst), Maranathakerk 9.30 u. ds. (vrijgem.) geen opgave ontvangen. Chr. Hulsman. 5 u. ds. Baayen, Geref. Kerk Geref. Kerk 9.30 en 5 u. dienst des woords, Evang. Chr. Gem. (mavo- school) 10 u. ds. Agtereek. 7 u. ds. Ag- tereek en ds. De Jong te Enschede, RK Kerk (tuinbouwschool) 10.30 u. (zat. av. 7 u.). Rljpwetering RK kerk 17.30. 9 en Jr). Deylerhuis 10 u. Jeugdkerk, Gerei Kerk 10 u. prof. Ridderbos, 5 u. f Verburg (Zuid), 10 en 7 u. ds. Bed Ned. Prot. Bond (Lange Kerkd&a 10.30 u. ds. J. Zuurdeeg. RK Kerk D Zonneveld, 6.30 u. ds Rooze, Geref. Kerk (vrijgem.) 9.30 en 5 u. leesd. Voorhout Herv. Gem. 10 u. ds. Hoogenkamp, 10 u. klnderkerk (Boer- haaveschool), RK Kerk (zat. 19 u.) 9, (g'ezlnsd.) ds. D. Keunlng. 5 u. dr. Jan- u. Jeugdwerklelder Hooimeyer. Voor- Elgersma (HA Steenbakker. Holten. 2.30 u. ds. Frü ken (Afscheldsd.). Geref. Kerk 9 30' ds. Huizebosch. 6.30 u. ds. I Ter Aar, Ned Prot. Bond, 7 1 Cossee te Leiden. Zevenhoven Herv. Gcm. - ds. T. H. Oostenbrug te Rljnsaterwo' de HA. 7 u. ds. A. d. Leeuw te BoskM HA en Dankz.. Geref. Kerk 9.30 e" u. ds. H. Post te Oegstgeest, RK B (zat. 7 u.) 7.45, 9 en 10.45 u. Zoeterwoude Herv. Gem. 10 jU L. Schoch. RK St. Janskerk Zul» buurtseweg (7.30 u.) 7.30. 10 en 11® RK Chr. Dlenaarkerk (zat. 7 u.) 10. 11.30 en 6 u„ RK Meerburg u.) 10. 12 en 6 u. Zwammerdam Herv. Gem. 1° ds. J. Mostert. 6.30 u. ds. M. d. Jong»| Mijnsherenland. Geref Kerk 10 u. SJ. Tlemersma. 6.30 u. ds. J. bosch, RK Kerk (zat. 7 u.) 8. 10, en 5.30 u.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4