ÏNlog geen huurders voor kantoorpand Vondellaan Economische groei alleen Breuk in CDA Voorschoten? Walanka" als slak te water agenda Oranje-feesten in Zoeterwoude-dorp Rotterdammers weinig gelukkig met laatste ie nipt Rplnncrriik uitvoering in Leiden PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 23 MAART 19ft Maandag LEIDEN Het grote, tien verdiepingen tellende kantoor pand aan de Vondellaan is gisteren ten overstaan van een kleine groep genodigden, onder wie burgemeester Vis en wethouder Kret, geopend. Huurders zijn er nog niet voor gevonden, zo deelde makelaar drs. C. van Zadelhoff mee, maar er zijn verge vorderde onderhandelingen gaande met o.a. een bedrijf van buiten Leiden dat op 2500 vierkante meter beslag zou willen leggen, en met overheids- en semi-overheidsinstanties. In to taal beschikt het kantoorgebouw, in anderhalf jaar neergezet door IBB/Condor, over 9000 vierkante meter. Men neemt aan dat hier straks 500 personen kunnen werken. Drs. Van Zadelhoff bleek zeer op timistisch gestemd te zijn over de verhuurmogelijkheden van dit door de Friesch-Groningse hypotheekbank gefinancierde kantoorpand. De huur prijs van ongeveer 165 gulden per vierkante meter per Jaar, die een aantal maanden geleden door som mige gegadigden nog als „zeer hoog" werd gekwalificeerd, noemde drs. Van Zadelhoff, zeker gezien de centrale ligging van het gebouw, zeer rede lijk. Hij verwachtte dat het pand in ongeveer een Jaar tijd geheel en al verhuurd zal zijn. „Niet aan een zeer groot bedrijf, zoals we tijdens de bouw even hebben gedacht, maar aan een aantal kleine kantoren". Drs. H. KUnkler, directeur van de Friesch-Groningse afd. Vast Goed. zei in zijn openingswoord dat het alleen aan de „aarzeling in het be drijfsleven als gevolg van de oliecri sis" te wijten was dat het pand nog niet volledig was verhuurd. Een aar zeling waarvan hij vermoedde dat zij snel tot het verleden zou behoren. Het kantoorpand aan de Vondel laan is wat ons betreft overigens niet het laatste in Leiden wat te ge beuren staat," zo zei hij tot slot. Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederlkstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Amaliastraat, J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Falkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur- straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein, Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korf f straat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat, Maredijk. Piet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat, Maredijkhof- Je, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan. Dinsdag Een van de vertrekken van het nieuwe kantoorpand aan de Vondellaan. (Foto Jan Holvast) Marietje van der Molen op PvdA-bijeenkomst: XO J-AAC/L £J\J JLJCyAClAAii.A Al JV LEIDEN - Met het laatste Violist Gerard Hettema was V Ctl Leidse concert van dit seizoen deze lusteloosheid duidelijk 1 PvdA-lijsttrekker Marietje v. d. Molen sprak gisteravond op een ver kiezingsbijeenkomst in De Burcht voor slechts enkele tientallen belang stellenden. Ze wees op het belang van de aanstaande verkiezingen. Niet alleen voor de landelijke politiek maar juist ook voor de provinciale problematiek. Want de bevoegdheden van de provinciale besturen zijn sinds 1950 sterk uitgebreid. Die bevoegd heden liggen voornamelijk op het gebied van de ruimtelijke ordening (vaststellen van streekplannen en goedkeuren van gemeentelijke be stemmingsplannen) en op het ge bied van de milieuhygiëne. „We moeten af van de eenzijdige gerichtheid op economische groei", aldus Marietje, „en we zullen meer de nadruk moeten leggen op een prettig woon- en leefklimaat. Dat is het centrale uitgangspunt van de PvdA voor de komende pariode". Daarby denkt de PvdA in eerste instantie aan: het openhouden van de nog aanwezige groene ruimte, pri oriteit voor het openbaar vervoer boven particulier vervoer, geen ver dere uitbreiding van milieubederven- de industrie en krachtige aanpak van de stadsvernieuwing (mede door vernieuwbouw) Het provinciale beleid is volgens Marietje dan ook van groot belang voor de direkte omgeving van de mensen. „De belangrijkste taak van de provincie is het vaststellen van een streekplan. En op dat streekplan baseren de gemeenten zich in hun bestemmingsplannen", aldus de PvdA-lijsttrekker. Een ander punt waaruit volgens Marietje het belang van de Provin ciale Staten blykt is het feit, dat de provincie een taak heeft by de vor ming van de gewesten. „De PvdA in Leiden wil dat er een apart gewest Leiden zal komen. Dit gebied vormt immers één woning- en arbeids markt. En dat geldt ook voor de onderwijsvoorzieningen". BASIS Het Tweede Kamer-lid voor de PvdA Arie v. d. Hek trachtte het pu bliek juist van het landelijk belang van de provinciale verkiezingen te overtuigen. Hy legde er de nadruk op dat de goede plannen van het kabi net-Den Uyl alleen goed uitgevoerd kunnen worden op grond van een stevige politieke basis. De huidige basis is volgens V. d. Hek te wankel. En de provinciale verkiezingen kun nen de positie van het huidige kabi net verstevigen. Waarom dit kabinet gesteund moet worden illustreerde hij aan de hand van een aantal voorbeelden, waaruit volgens hem de progressieve, linkse politiek van deze regering blykt. In Voorschoten dreigt al een breuk te komen in de voor de komende raadsverkiezing gevormde CDA- fractie. In een kortgeleden gehouden ver gadering heeft de vier man tellende prot. christelijke gemeenteraads fractie zich nader bezonnen over haar opstelling tegenover het ge vormde Christelijk Democratisch Ap pèl in Voorschoten. De fractie be treurt de geforceerde wijze waarop het CDA tot stand is gekomen, tegen het unaniem advies van de fractie in en met weinig animo van de zijde van de leden der prot. christelijke kiesverenigingen. Een meer geleide lijke ontwikkeling, waarby te den ken viel aan een verdere uitbouw van de federatieve samenwerking tussen de KVP enerzijds en de AR en CH anderzyds had haar Juister gebleken. Dat had veel onrust voorkomen. Nu is de gehele prot. christ. fractie bui ten spel komen te staan, terwijl de KVP-fractie volledig werd gehand haafd. De PCG-fractie is tot de conclusie gekomen de mening te moeten delen, dat er, onder de gegeven omstandig heden, in Voorschoten vooralsnog plaats is voor een alternatieve prot. christelijke concentratie. Zij heeft Zij heeft echter nog geen enkele be slissing genomen en wil de verdere ontwikkelingen afwachten. Tot zover de officiële mededeling gedaan door de heren De Klerk Wol- ters, Uyterlinde, Zandee en Iestra, de vier prot. christelijke raadsleden, die zich thans alle vier teruggetrok ken hebben van de CDA-üJst. Vanavond verzorgt de jongeren groep The Lord's Folks een eucharis tieviering in de Jozefkerk aan de Herensingel. Celebrant is pater C. Fischer. Thema: Barmhartigheid of recht? Aanvang 7 uur. LEIDEN Met het laatste Leidse concert van dit seizoen heeft het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest zijn zorgvuldige op gebouwde goede reputatie eigen handig een gevoelige dreun gege- K. en O. had een halve bladzij de stencil besteed aan het verkla ren. waarom de musici niet in de geijkte kledij optraden: de kle ding was al gereed voor versche ping naar Engeland, waar de Rot terdammers een toernee zullen on dernemen. Tussen de régels kon men dus lezen, dat dit concert de generale repetitie voor deze trip was, en hiernaar te oordelen moet die toernee wel een eclatant succes worden. De eerste maten van Richard Strauss' Don Juam waren gran dioos, boeiend, veerkrachtig, spannend. Daarna zakte alles als een pudding in elkaar en verwerd de figuur van de slimme rokken- Jager tot een miezerig, dom man netje met lage lusten. In het kla rinetconcert van Mozart solieer- de George Pieterson zeer correct, maar tevens nogal fantasieloos, geheel conform de begeleiding. Violist Gerard Hettema was lusteloosheid duidelijk het slachtoffer: zijn spel getuigde van grote muzikaliteit en dito in telligentie, maar echte steun kreeg hij slechts van de hoboïst, die zich trouwens gedurende de hele avond van zijn beste kant liet Na een slordig en saai gespeel de ouverture Abu Hassan van We ber en het door Hettema gebrach te vioolconcert van Haydn werd het concert besloten met Brittens Young Person's Guide to the Or chestra, dat het hoogtepunt van de avond had moeten worden. Na de pompeus gespeelde expositie raakten de fluiten danig in de war door de vergissingen van de harp, waarna nog slechts goede pres taties waren te horen op de hobo, de trompet en de pauk. Edo de Waart meende kennelijk, dat Britten zich bezig houdt met het schrijven van Duitse hoempa- muziek. alhoewel ik deze bewering zou moeten Intrekken als ik denk aan de mislukte slot-fuga, waar in de maatvastheid een uiterst ïwak punt was. RON HARMS. Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein, Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat, Wiardi Beck- manstraat, van der Helmlaan, Areni Brunsstraat, Lieven de Keystraat Zocherstraat, van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingb oenshof Jacob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof, van 's-Gra- vensandestraat, Berlagestraat. Woensdag Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Me loenstraat, Appelstraat. Tomaten- straat, Duivenstraat, Kersenstraat. Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Vrouwenweg. Cronestein (woonschepen). Donderdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kage- straat, Zwellandlaan, v. Swietenstr., Faljerilstr., Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slinge- landtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveldstraat. Fagelstraat. Ledenberchstraat, Hogerbeetsstraat Warmonderweg, Nachtegaallaan. Mezenstraat, Vinkenstraat, Lijster straat, Roodborststraat, Merelstraat Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Stationsweg, Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel. Pesthuislaan, iet Paalt Jenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krligerstraat, Pres. Steynstraat Transvaalkade en hof Joubert- straat, Womarantstraat, v. d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat. de Wettstraat, Reitzstraat, de !a Reystraat, Pretoriusstraat. Herdenkings zegels Leidenaars, die zegels willen ko pen ter herdenking van 400 jaar Lei- dens Ontzet kunnen een bedrag van f7.70 storten op gironummer 40074. Voor het inwinnen van inlichtingen kunnen belangstellenden terecht op postbus 40074 in Leiden. 9? DE KAAG Nee, spectaculair was de tewaterlating van het veertig meter lange motorjacht "Walanka" niet voor de vele hon derden kijkers op het Kaageiland en aan de andere zijde van het water op de Huissloterdijk in Buiten-Kaag. Als een slak ao langzaam gleed gistermiddag even over half twee deze, zo'n slordige 4.5 miljoen gulden kostende, "zee vaarder" van de Kaagse werf C. van Lent en Zonen in het Gra- venwater. Een prettige bijkomstigheid was de trage tewaterlating wel voor de ongeveer tachtig binnen- en buitenlandse gasten van de Engelse bankier Walter Salomon, die dit schip bij Van Lent liet bouwen en het onder meer wil ge bruiken voor het voeren van be sprekingen met zijn zakenrela ties over de gehele wereld. Zij kregen nu tenminste volop gele genheid ieder detail van het te water gaan in kleur te filmen of te fotograferen en natuurlijk ook de doop door mevrouw Kataly Sa lomon. In de morgenuren hadden de scheepsbouwers van Van Lent nog de nodige moeite gehad om de "Walanka" ut de bouwhal naai de waterkant te brengen. Het dak van de stuurhut ging net niet door de opening van de hal heen. Er moest daardoor een stuk van de ijzeren steunbalk worden weg gebrand. Toen dat eenmaal was gebeurd liet het Jacht, dat ge plaatst was op twee "bouwkar- retjes" zich gemakkelijk over de rails verplaatsen. Na de doop werd de "Walanka" met behulp van een lier in het water gebracht. Het Jacht liet och rustig leiden en maakte uiterst traag kennis met het Kaag-water, waarop een boot van de rijkspolitie te water heen en weer voer om het scheepvaart verkeer tegen te houden. Men Btond er eigenlijk versteld van, dat het ao kalm ging. In het ver leden is het wel eens gebeurd, dat een Jacht in onzachte aan raking kwam met de woonboot van Jan Blank, die aan de over zijde van het Gravenwater ge meerd ligt aan het eiland Valjerel. Om die moeilijkheden te voorko men had men de woonboot naar de zijde van het Kaageiland ge haald en daar afgemeerd. Het was achteraf niet nodig geweest. Na afloop van de plechtigheid begaven Walter en Kataly Salo mon zich met hun gasten in een rondvaartboot naar restaurant ,,'t Kompas", waar een dronk op "een behouden vaart" werd uitge bracht. Intussen begon men bij Jacht en scheepswerf C. van Lent en Zonen met de voorbereidingen voor de bouw van een motorjacht, dat zeven miljoen gulden zal gaan kosten en dat wordt aangedreven door twee motoren van 1500 pk. Het wordt gebouwd in opdracht van de gouverneur van de Nige- deelstaat Riverstate. 'MATTHIAS' WARMOND De muziekvereni ging Matthias gaf een uitvoering in 't Trefpunt in Warmond. De be langstelling was byzonder groot. Dit was toe te schrijven aan het ge varieerde programma dat deze avond geboden werd. Het programma vermeldde in het begin de meer klassieke stukken. Hiervan was Sinfonia de beste, een bijzonder goed muziekstuk waarbij iedere muzikant aan zijn trekken kwam. Het tweede gedeelte bracht meer luchtige muziekstukken. Met American Patrol, hierin een zeer goede solo van P. de Vetten, kwam er een fijne sfeer in de zaal om maar niet te spreken van Trombones to the fore, voor dit werk werd het mu ziekkorps met een luid applaus be dankt. Op verzoek was het nummer Paso Doble For Band ook opgeno men en hierbij moet gezegd worden dat de drummer in staat was de zaal zo te boeien dat hij een open doek kreeg. Het laatste nummer wat de Harmonie ten gehore bracht was een Hair Selectie. Een knap arrangement van Willy Hautvast en onder zeer goede leiding van dirigent J. Mey. Na de pauze waren de JeugdmaJo- rettes aan de beurt. Zij brachten op hedendaagse muziek drie dansen, in gestudeerd door mevrouw Segaar. Met de drumband en majoretten- show, werd deze geslaagde avond af gesloten door de heer Baas, oud voorzitter van de vereniging en spe ciaal gast op deze uitvoering. Vrijdag Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat. Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen- straat, Pioenhof, Lindestraat, Rese dastraat, P. de la Courtstraat, Ko- ninginnelaan. Acacialaan, P. de la Courtstraat, Koninglnnelaan, Aca cialaan, Tulpenstraat, Zoeterwoud sesingel (van Herenstraat tot Lam menschansweg) Schelpenkade Andrles Schotkade Leuvenstraat. Gerrtt van der Laan straat, Leeuwkenstraat. Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magdalena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Dul- Kinderopvang tenruststraat. Kastanjekade, Mei doornstraat, Hyacinthenstraat, Se ringenstraat, Daliastraat, Anjelier- straat. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48, dans* vanaf 8 uur nam. De Vink, dansen van 9—2 uur nan Burchtplein, Antiekmarkt, 9 30 Geversstraat 65, Oegstgeest, /xij teit voor kamerbewoners en alleen staanden 812 uur nam. j Morsweg 114, Leidse Jeugdschajt sociëteit, schaaklessen voor begjj ners en gevorderden van plm 10 18 jaar, 3.305.30 uur nam. Antonius Clubhuis, Lange Mare q ruilbeurs, 10 uur vm5 uur nam. Café Chantant Scarabee, Pietq ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, |J Hooglandse Kerkgracht 48, vanaf 8 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest sociëfc voor kamerbewoners den 812 uur nam. Café Chantant Scarabee, Piet® kerkchoorsteeg 24, optreden van B» van Gennip, blues. Het Leidse Volkshuis. Apotheker dijk. optreden van de Utrechtse ti; "Crypto", aanvang 2.30 1 Artsen Leiden Wijk I: Morswegkn tier .binnenstad tot Cityring: a Jasperse, Witte Singel 72, tel. 24) Wijk HGroenoord, Kooi en Men wijk: A. van Luyk, Thorbeckestn 5. tel. 22522. Wijk III: Waard, Pi fessorenwijk, Tuinstadwijk: J. Gent, Zoeterwoudse Singel 28, 22538. Wijk IV: Zuidwest, Haagw kwartier: J. van Leeuwen, Brandelerkade 28. tel. 20412. weekenddienst duurt van zaterd 10.00 tot zondag 24.00 1 Leiderdorp G. A. de Bruiji Hoofdstraat 8, tel. 22208. OegstgeestJ. W. de Haan, Wilh minapark 2, Oegstgeest, tel. 5139a Voorschoten J. H. Vrljenho Van der Oyelaan 38, tel. 6421 1 terdag), F. Swen, Veurseweg 20,1 2356 (zondag). Warmond A. W. Bots, Prof. A berselaan 2, Voorhout, tel. 11393. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdld der apotheken in de regio Le:4 wordt waargenomen door: Apothi Leiden "Zuid West". Brahmslaan tel. 63134, Apotheek "Beker", Lijti 4, Oegstgeest, tel. 55482, tevens 1 terdag tot 1 uur nam. Apotheek V01 schoten, Leidseweg 66, tel. 01717-25 Wijkverpleging Leiden Zr. Blok, Kanaalstr 68, tel. 32129, zr. Bosch, Asserstn 22, tel. 33603. Leiderdorp Zr. M. Neggers, 1 01720—93006. Oegstgeest Zr. S. Laman, LIJti 1. tel. 55033, b.g.g. 54500. Voorschoten Gezondheidscenti Van der Waalslaan 25, tel. 4641. Warmond Zr. M. van Veis Hortuslaan 25a, Sassenhelm, tel 02522—12485. Vormingscentrum Troef Vormingscentrum Troef. Hogen 57. maandag, zelf koken, van nam., sociale kreatlvitelt var nam en toneel, van 8—10 Dinsdag, eigen kleding ontwerpen i 810 uur nam. recht/onrecht Stationsweg 28. tel 46861 Geopend Groen van Prinsterer- laan niet doorgetrokken WASSENAAR De Groen van Prinstererlaan in Wassenaar zal niet worden doorgetrokken tot de Nachte- Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Vlri wen en weduwnaars tel Lelds add bureau: 61112 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01?. 25202. Voor allen die ln moeilijk den verkeren dag en nacht Dierenhulpdienst. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687. Dierenambulance. Tel. 01710-34618. Dienstencentrum Om dit te bereiken zal binnenkort een nieuw bestemmingsplan aan de raad worden voorgelegd. In het oude plan zijn twee villa's geprojecteerd welke via de Groen van Prinstererlaan bereikbaar zijn. In het nieuwe plan worden de villa's een kwart slag gedraaid waar door ze aan een verbindingsweggetje komen te liggen. Door deze wijzi ging zal er op de grond tevens een huis extra kunnen worden gebouwd. Release Hulpverleningsdienst Release: W Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m vrij. 10 uur, nam. bovendien dl. t/m za 5 uur nam. met uitzondering vrij. middag. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, L-eli Aanvragen hulp bejaarden en lang rig zieken en gezinsverzorging, i- 45. tel. 49441 (ma. t/m vrij. 9—10' voorin). ZOETERWOUDE Het bestuur en een lid van de Oranje Vereniging in Zoeterwoude-dorp hebben het programma voor de komende Oranje feesten vastgesteld. Dit ziet er als volgt uit: 27 april: Volleybal-toernooi in de gymzaal aan de Schenkelweg. Voetbal wedstrijd tussen het tjestuur van de Oranje Vereniging en de Drumband VIOS. 29 april: 18.15 uur wielerwedstrijd voor Zoeterwoudse renners. 18.45 uur een clubwedstryd onder leiding van Swift over 60 kilometer. 20.00 uur Klaverjassen in het Don Bosco Huis. 30 april: 8.30 uur Muzikale rongang door het dorp. 9.30 uur aubade. 10.30 uur Poppekast. 10.30 uur Dobbelrit. 13.30 uur Ringsteken by de Zuid- buurtse Vaart. 14.00 uur Discobal in Don Bosco. 14.30 en 15.30 uur Kinder films in het Centrum. 15.30 uur Demonstratie met modelvliegtuigjes op het sportpark Haasbroek. 17.00 uur Klaverloop voor dames en heren. 20.00 uur Tienerbal in Ons Huis, Seniorenbal in Don Bosco. Taptoe VIOS. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.VJ Witte Singel 1 - Lelden Po6tbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement H0.fi Kwartaalabonnement f 30^5 Per Post f32.fi Jaarabonnement Losse nummers t Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen Bij autoo* tische overschrijving geen mlnistraüe- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 8 Zaterdag van 1600—18.00 o. Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2