Hoe een gezin van kastje naar muur werd gestuurd Werkgeversprotest tegen de regeringsmaatregelen Speciale visreizen naar Ierland Postzegelzwendel in W-Duitsland Chili-demonstratie in Haagse Javastraat Boeiend boek over Wilde Westen' Marktberichten MAXIMAAL 33 LEERLINGEN Bij "De Bink' Suggestief werk van Nico Koomen KOERSEN IN NOOTDORP NJORD OP TV Uw krant organiseert: in a pril 1974 tiaen Caféhouder hakt klant in mootjes HOLUAND-IERLAND TOURS 25,— korting ZATERDAG 23 MAART lm De vicieuze circel van cle bureaucratie of WASSENAAR Zeven maanden lang zijn ze nu al onderweg. Het ene land in en er weer net zo hard uitgestuurd. Op naar het volgende land, waar hetzelfde te wachten stond. De heer John Hansen, afkom stig uit Pakistan, maar met een Engels paspoort, werd zeven maan den geleden met zijn gezin Pakistan uitgezet. En daarmee begon d e zwerftocht, die in Wassenaar een rustpauze kreeg. Want ook hier zul len ze niet lang kunnen blijven, aan gezien ze op een toeristenpaspoort Nederland zijn binnengekomen. Geen verblijfsvergunning, geen werk vergunning en het geld is bijna op. Van het kastje naar de muur ge stuurd, besloot de heer Hansen, ten einde raad, zijn toevlucht in Neder land te zoeken, omdat daar het Vredespaleis staat. In de kleine caravan, die nu al zeven maanden lang het nauwe huis voor het uit vijf personen bestaande gezin is ge weest, besloot Hansen in honger staking te gaan, maar verwierp dat plan tegelijkertijd. Het heeft zo wei nig zin allemaal. Je moet de instan ties achter Je hebben staan, maar vooral: Engeland moet toestemming geven dat Je het land binnen mag. Hoe is dit nu allemaal mogelijk. Je land uitgezet worden, eigenlijk zon der enige aanwijsbare politieke reden, en het land, waar je volgens Je paspoort hoort te wonen niet in mogen? „Engeland kent drie soorten pas poorten," aldus Roel Fernhout van de Federatie voor Vluchtelingenhulp in Amsterdam, „het Britse paspoort, wat betekent dat je Engels staatsbur ger bent, het paspoort waarop staat „British subject" (hetgeen zoveel be tekent als Brits onderdaan-red.) en dan nog een derde paspoort wat ei genlijk niets meer inhoudt, dan een identiteitsbewijs. De heer Hansen heeft een paspoort, waarop staat British subject. Ook dat heeft niet veel meer om het lijf, dan een be wijs dat je in een van de Britse ko loniën thuishoort. De heer Hansen had de pech, toen Pakistan onafhan kelijk werd van Engeland, in het buitenland te zitten," want bij die gelegenheid had hij een Brits pas poort kunnen krijgen, waarmee hij Engeland waarschijnlijk wel had lngekund". De zaak zit ontzettend ingewikkeld in elkaar, want waarom is Hansen nu Pakistan uitgezet? HAMBURG —In West-Duitsland zijn een elektricien en vijf postze- gelhandelaren aangehouden die mil joenen guldens moeten hebben ver diend met handel in vervalste post zegels. Naar de politie in de deelstaat Ne- der-Saksen meedeelde, werd na een maandenlang onderzoek in het huis van de 34-Jarige elektriciën een uit stekend ingerichte werkplaats ge vonden. Ongebruikte zegels van be trekkelijk geringe waarde werden daar van stempels voorzien, waar door hun waarde zich verduizend- voudigde. De politie trof in de wo ning ook een map aan met zegels die dank zij een behandeling met valse stempels wel een miljoen gulden "waard" zijn. De elektriciën en de handelaars die het grootste deel van de opbrengst Incasseerden, hebben bekentenissen afgelegd. Zijn grootvader was een Deen, zijn vader is Engelsman, maar welke nationaliteit bezit Hansen zelf uit eindelijk? Geboren in Pakistan, keer de hij op een gegeven ogenblik terug naar Engeland en vocht voor de Engelsen als Brits onderdaan zelfs mee in de oorlog. Daaraan heeft hij overigens een blijvende verlamming aan zijn arm overgehouden. Op een gegeven mo ment keerde hij terug naar Pakistan om daar aan een stuwdam te wer ken; hij is civiel ingenieur. Maar toen Pakistan onafhankelijk werd, wilden de autoriteiten hem daar geen werkvergunning meer geven, hij was immers Engelsman? Maar Engeland wil hem niet bin nenlaten, omdat enzovoorts. De vi cieuze cirkel heeft zich weer geslo ten. Is er een instantie in Nederland, die iets voOr dit gezin kan doen? De Federatie voor Vluchtelingen hulp stelt in ieder geval alles in het werk. In tegenstelling tot 'n publika- tie in een Nederlands ochtendblad is dit een instantie die zich Juist met dit soort zaken bezighoudt. Ook met politieke vluchtelingen, hoewel dat bij de familie Hansen niet het geval is. In ieder geval is er een beter on derdak voor ze gevonden bij de stich ting Halfweg in Zuidermeer. In het weekend zal het gezin daarnaar ver huizen. Het krijgt twee kamers tot zijn beschikking, zodat het in ieder geval wat vrijer kan ademhalen. Ver der staat de federatie in contact met de hoge commissaris van de Verenig de Naties voor Vluchtelingen in Ne derland. Deze heeft contact opgeno men met het hoofdkantoor in Genè- ve, dat nu druk zal proberen uit te oefenen op de Engelse autoriteiten. Want dit is werkelijk een zaak, die alle perken te buiten gaat. Het Engelse consulaat in Rotterdam, ant woordde op het verzoek om steun van de heer Hansen: „U moet zelf maar met bewijzen komen, dat u Engelsman bent. Ga dat zelf maar in Engeland uitzoeken". Maa'r daar zijn de grenzen gesloten. Wat gebeurt er als de druk van Genève niets uithaalt? Roel Femhout: „Dan proberen we het gezin in Nederland te houden. Het zal niet meevallen. Vooral om aan werk te komen is voor de heer Hansen een moeilijke zaak. Hij heeft tenslotte een bepaald niveau en het is op zijn leeftijd (hij is 58 Jaar) erg moeilijk hier aan de slag te komen. Ik ben bang. dat deze kwestie nog wel wat tijd zal vergen, voordat een goede oplossing is gevonden". Zeven maanden zwerven, geen geld bijna om van te leven, drie kinderen die al zeven maanden geen onder wijs meer hebben genoten, een ge zin, dat een toekomst heeft bij de gratie van een dolgedraaid bureau cratisch systeem Je zal er maar mee te maken krij gen. door „Het woeste Wilde Westen" G. Schomaekers, uitgegeven door Unieboek n.v. Bussum. Prijs (tot 30 april) f 9,90, daarna 17.90. Schomaekers heeft een buitenge woon interessant en informatief do cumentatiewerk samengesteld over de geschiedenis van het Wilde Westen, dat bizarre speelveld van Indianen, kolonisten, cowboys, veebaronnen en out-laws. In veler door stoere films beïnvloede denkwereld is dat Wilde Westen iets ruig-romantisch ge weest, maar Schomaekers tekent haarscherp (ook via een overstelpen de hoeveelheid illustratie-materiaal» de realiteit. En die zag er bepaald niet mooi en schilderachtig uit. Fi guren die in 20ste-eeuwse filmverha len als geweldenaars worden afge schilderd. waren in werkelijkheid vaak boeven en oplichters. Zo'n man als Buffalo Bill bijv. is nimmer de held geweest, waarvoor men hem later is gaan houden. De story van het Wilde Westen is in de eerste plaats de geschiedenis van de ondergang van de Indianen. Steeds verder drongen de blanken hen terug. De wreedheden die daar bij gepleegd werden, zijn onvoorstel baar. In december 1890 werd het laatste restje Indiaanse opstan digheid in bloed gedrenkt. Op een stukje grond dat ook in onze dagen nog maar al te bekend is: Woundea Knee. De prijs van 9.90 voor dit boeiende werk dat afrekent met alle legenden en verhaaltjes, kan als een koopje worden betiteld. R.P. DEN HAAG Een klein, militant groepje demonstranten van de in Amsterdam, in de Minahassa- straat nr. 1 gevestigde Chili-beweging dreigde gistermiddag om kwart over vier de al drukke Javastraat in Den Haag te bezetten voor een betoging bij de Chileense ambassade. Een kleine haastig bijeen getrom melde politiemacht wist het groepje echter de Surinamestraat in te lood sen, waarna de tientallen demon stranten op de hoek van Nassaupleón en Javastraat gelegenheid kregen zich op te stellen. In de richting van de Chileense ambassade zijn toen de leuzen geroe pen zoals: .Chili ja, fascista nee' en is een protestlied aangeheven. Het langsrazende verkeer ontnam het protest veel van de eerlijk bedoelde Opgewonden —Een 22-jarige Ame rikaan is in Chicago gewond ge raakt toen hij bij het naaktrennen door twee glazen deuren in een kegel centrum liep. De man, die alleen tennisschoenen aan had .rende op volle snelheid door een giazen deur die hij in zijn geest drift kennelijk niet had opgemerkt. De naaktrenner viel op de grond, maar was blijkbaar zo opgewonden dat hij opstond en dwars door een tweede glazen deur sprong. Hij is met ernstige snijwonden in een zie kenhuis opgenomen. Olifanten Kenia heeft het in sep tember jl. ingestelde verbod op het Jagen op olifanten opgeheven. De minister voor Toerisme en Faunabe heer, Shako, verklaarde op een pers conferentie dat volgens een recente telling Kenia 150.000 olifanten telt. Dit werd een gezond aantal ge noemd. De regering heeft nu beslo ten dat er jaarlijks 600 exemplaren mogen worden geschoten. 750—910; All 310—750; BI 1000—1370; kracht. Op straat bleven de stencils achter, waarin moorden, martelingen en terreur van de nieuwe junta wer den beschreven, en die vrijlating vroegen van met name genoemde politieke gevangenen in Chili. Om streeks kwart voor vijf trok de groep naar het Plein 1813 om bij het ka binet van de minöster-president nog maals te betogen. VEELMINDER WONINGEN DEN HAAG Volgens voorlopige cijfers van het CBS zijn er de eerste maanden van dit jaar aanzienlijk minder woningen gebouwd dan in dezelfde periode ran vorig Jaar. In februari '74 werd met de bouw van 8400 huizen begonnen tegen 12.300 in februari '73. Het aantal voltooide woningen bedroeg vorige maand 10.500, tegen 11.300 vorig Jaar. In de eerste twee maanden van dit jaar werd begonnen met de bouw van 17.600 woningen, in 1973 was dat 25.100. Voltooid weerden er 21.100, te gen 22.500 in januari en februari '73. Bil 200—1020; Cl 610—970; CII 450- 680; uien per kist 810; witlof 154; rabarber 89112. Aanvoer peen 300.000 ka. 8; White 2144; G.J. 22—33; Dusty 2231; Charmeur 2443; Arthur 23 36; Keefer 23—38; Orchid Beauty 32— 53; Yellow 1828; Tangerine 2945; Vertakt 2541. Rozen gr. bl.: Baccara 60—115; Bridal Pink 10—19; Carina 15 —24; Carla 2431; C. Princess 18—24; Dr. Verhage 4570: Nordia 1527: Peer Gynt 6090; Pink Sensation 25 Sonla 2670; Super f gg i 5580; White Mastel Geh. Duisberg 3156; Jelico 60100; G. Fantasy 3254; Prominent 1724. Rozen kl. bl.: Carol 1849; Coronet 2042; Evergold 2142; Jack DEN HAAG Met ingang van het komende schooljaar zal het ma ximum aantal leerlingen per onder wijzer in het lager onderwijs 33 be dragen, zo is gisteren door het ka binet beslist. Deze maatregel vergt ongeveer 1250 onderwijzers méér dan nu hot geval ia. Daarvoor is reeds een be drag van ruim zestien miljoen gul den uitgetrokken. llnda 2363; Yellow tha 1521; Spanish Sun 1528; Rubi- nette 2534; Zorina 1019. Diverse bloemen: Amaryllis 2033; Alstroeme- rla 3055; Anthurium 175335; Calla 4060; Chrys. Jaarr. 200320; Euphor bia fulgens 30110; Freesia 170370; dubbel 200360; Gerbera 45 LEIDEN „Een zoveel mogeljk omvattend vormidee onderbrengen in een zo simpel mogelijke vorm die een zo hoogst mogelijke suggestie zou kunnen oproepen" is de moeilijke, veelomvattende taak die de schilder Nico Koomen zich stelt. De onder linge relatie tussen kleur, vorm en beweging test hij og allerlei manie ren uit. vaak heeft net resultaat iets van gezichtsbedrog weg: dat wat hol zou moeten zijn ziet er bol uit, een vlak dat onder een ander vlak zou moeten vallen blijkt er boven uit te steken. Dit alles speelt zich af op het platte, tweedimensionale vlak, en door de derde dimensie op verschil lende manieren te suggereren, die met elkaar in botsing komen, wordt die illusie van driedimensionaliteit steeds weer gestoord. Doordat wij zo gewend zijn ergens een derde di mensie, of „perspektlef" in te zien, stoten we ons aan de schijnbare in- konsekwenties van iets dat hol moet zijn en verderop bol blijkt enzo voorts. Ook van de tradionele rechthoeki ge vorm van het schilderij stapt Koo men af. Zijn schilderijen hebben de vorm van een scheve ruit, of een volkomen asymetrische fantasievorm. Het idee van het op het schilderij voorgestelde bepaalt de omtrek er- Nico Koomen is daarnaast werk zaam als ontwerper van boekomsla gen en dergelijke. Uiteraard legt zo'n Opdracht beperkingen op, maar het idee van zijn schilderijen in terug te vinden. Schilderijen, grafiek en te kunst van Nico Koomen is te zien in de tentoonstellingsruimte van drukkerij De Bink aan de Roosevelt- straat in Leiden. HANNY RENE MAN. 100; Gladiolen idem Colvillei toch 14CF—220: Glorlosa 20^—85 Iris Blaauw 170310; idem overige 180 270; Lelies kelk 3065: idem tak 40— 110; Orchideeën Cymbidium 40120; 175245; Vallota 120160: Snijgroen - :epman 4 kop 100185: 95; Forsythia 2765; Sneeuwballen Baflopprijs: Afstand 2380 meter :1. King Axkit (G. van Eykelenborg) 1.31.8 3.38.4; 2. Lord Rodney H; 3. Kairolo D. Toto winn. 3.10, pl. 1.40 1.70 3.80, koppel 10.-, trio 154.20. Baambruggeprijs. Afstand 2000 meter: (Autostart) 1. Merita H. (J. v. d. Loo) 1.33.4 3.06.7; 2. Lucas Vic tory; 3. Monte S. Toto winn. 2.70, pl. 2.30 2.10 1.50, koppel 6.30. Barneveldprijs. Afstand 2380 meter 1. Inneke Pluto (J. Hoejenbos) 1.27.4 3.28.-; 2. Joris Six; 3. Joop Hollandia. Toto winn. 7.40. pl. 2.10 2.40 2.40, kop pel 19.10, trio 149.20. Bakkumprijs. Afstand 2000 meter: (Autostart» 1. Kris Spencer (J. Roe- lofsen) 1.28.- 2.55.9; 2. Kalif Haghe- weyde; 3. Jacoba II. Toto winn. 10.10, pl. 1.80 2.30 2.10, koppel 20.40 Barendrechtprijs Afstand 2000 me ter: (Autostart) 1. Ivonne Hanover (H. Pools) 1.27.- 2.54.- 2. Goudvos Heny; 3. Don Camillo. Toto winn. 2.90, pl. 1.60 2.70 2.30, koppel 6.40, trio 214.50. Bavelprijs. Afstand 2000 meter: (Autostart) 1. Impuls W (J. van Dooyeweerd) 1.23.8 2.47.6; 2. Jacob Areta; 3 Ike Buitenzorg. Toto winn. 2.30, pl. 1.70 1.40, koppel 3.30. Bedumprys. Afstand 2000 meter: (Autostart) 1. Jose Hollandia (J. Hoddenbach) 1.28.5 2.57.-; 2. Harol- dine; 3. Joyce Hollandia. Toto winn. 3.50, pl. 1.90 1.90 2.50, koppel 3.10, trio 194.-. Baarnprijs. Afstand 2000 meter: (Autostart) 1. Mission (C. Groene- wegen) 1.31.9 3.03.6, 2. Kiki Fortuna; 3. Lorene Six. Toto winn. 3.40, pl. 2.- 3 -, koppel 11.60. Totalisatoromzet: 114.796. LEIDEN NJords ouderejaars A-Acht treedt vanavond op in AVRO's sportpanorama. Een came raploeg heeft de Leidse roeiformatie gevolgd tijdens de voorbereidingen op het wedstrijdseizoen, dat vandaag begint met de Helneken roeivierkamp op de Amstel. Dammen Het kandidaten toernooi voor het wereldkampioen schap dammen, waarvan de winnaar in 1975 titelhouder Ton SiJbrands (Nederland) mag uitdagen, wordt van 1 t/m 17 november in Tiflis gehou den. Vermoedelijk zullen ongeveer 14 dammers aan het toernooi deelne- Badminton De Nederlandse badmintonspeelster Joke van Beuse- kom is gisteren in de halve finales damesenkelspel van de All England- kampioenschappen in Londen uitge schakeld door de Japanse Hiro Yuki: 10—12 11-8 4-11. Badminton Maandagavond zal in de sporthal Bankras te Am stelveen een Nederlandse badmin- tonploeg aantreden tegen een Indo nesisch team, bestaande uit Rudy Hartono, Christian Liem-Swie-King en I. Sumirat. Voor Nederland ko men uit: Clemence Wortel, Guus de Vogel. Guus van der Vlugt, Rob Rid der, Mar Je Ridder en Marjan Lues- ken. Biljarten Met nog twee da gen te gaan in het wereldkampioen schap, dat wordt gehouden in Nice, heeft Raymond Ceulemans de leiding in de algemene rangschikking. De Belg boekte tot dusver 15 overwin ningen en verloor vier keer. Zijn landgenoot Ludo Dielis, al Jarenlang in de pentathlon Ceulemans' belang rijkste tegenstander, heeft drie nederlagen meer. Prinses Anne plantte eik GREAT SOMERFORD Uit vei ligheidsoverwegingen is prinses Anne gistere n in een auto voor paardentransport naar het dorp, Great Somerford gereden, waar ze haar eerste officiële verplichting vervulde sinds er woensdag een aan slag op haar werd gepleegd. In Great Somerford, het geboortedorp van Mark Philips, nam het prinselijk paar een bruiloftsgeschenk in ont vangst van de dorpsbewoners en prinses Anne plantte er een eik. In het dorp liepen Anne en Mark on gedwongen tussen de mensen, vrij wel zonder politiebescherming. DEN HAAG De Raad van Ne derlandse Werkgeversverbonden heeft gisteren per brief zijn bezwaren te gen de belastingmaatregelen en het arbeidsvoorwaardenbeleid van de re gering kenbaar gemaakt aan de Tweede Kamer. De werkgevers, ver tegenwoordigd in dit overkoepelend orgaan van het V.N.O. en het N.C.W., vinden dat in het totale aangekon digde pakket de bestedingsimpulsen van overheidswege te gering zijn en dat mede daardoor de maatregelen op het gebied van de arbeidsvoor waarden tot een te hoge loonkos tenstijging leiden. Zij beklagen zich erover, dat door de keuze van bepaalde instrumenten eenzijdig zeer zware lasten op een deel van het bedrijfsleven worden gelegd. Volgens de werkgevers schie ten vooral de fiscale Impulsen te kort. De omvang van de voorgeno men verlaging van loon- en inkom stenbelasting heeft de werkgevers ernstig teleurgesteld, omdat vooral in het jaar 1974 slechts de helft van de beoogde impuls effectief wordt. In dien voor de verlaging van de be lastingdruk herstel van de Inflatie correctie zou zijn gekozen, zou dit tot betere resultaten hebben geleid. De Raad van werkgeversbonden meent voorts, dat herstel over de hele linie van de faciliteit van vervroegde afschrijving nodig is om via grotere investeringen van het bedrijfsleven verbetering van de werkgelegenheid te bereiken. De voorgestelde weder invoering en vergroting van de in vesteringsaftrek over de hele linie zou vooral van betekenis zijn voor verbetering van de werkgelegenheid in de bouw. Wat de fiscale kant van het pakket regeringsmaatregelen be treft herhalen de werkgevers voorts him verlangen de vennootschapsbe lasting met ongeveer twee punten te verlagen. De raad veroordeelt verder het ar beidsvoorwaardenbeleid als „te duur" en „onevenwichtig". Aan de doelstel ling van dit beleid wordt ruimschoots voldaan. Deze doelstelling is: geen achteruitgang van de modale werk nemer en enige verbetering voor de laagstbetaalden. Volgens de bereke ningen der werkgevers leiden de nu genomen beslissingen bij een veron derstelde prijsstijging van 10,5 pro cent tot een toeneming van het reële inkomen van de modale werknemers met ruim een half procent, exclusief de incidentele verbeteringen, en tot een toeneming van het reële beschik bare inkomen van de laagstbetaalden met ruim anderhalf procent, even eens exclusief incidenteel. vissende lezers! In samenwerking met Holland-I»,, Oegstgeest organiseert uw krant een 4-tal speciale 8-daajs» Goed nieuws land Tours i visreizen naar Ierland. U vliegt daarheen per Transavia Caravelle. Transaria is de maatschappij waarmee uw vliegvakantie naar Ierland begint en eindigt. Transavia vm voerde in 1973 ca. 650.000 passagiers (ca. 43% van de Nederlandse marh( Transavia is hiermee de grootste vliegvakantie-maatschappij van Nederig Aan boord zullen de stewardessen u verwennen met lekkere hapjes en dra^. Jes, terwijl de piloten u binnen rjg1 Transaria Caravelle Amsterdam Shannon v.v. VRIJDAG VERTREK SCHIPHOL 18.30 VRIJDAG AANKOMST SCHIPHOL 22.30. U kunt kiezen uit vier vertrekdata, te weten: vrijdag 5, 12. 19 c terug steeds 8 dagen later, weer op vrijdag. Bovendien kunt u kiezen uit drie verschillende accommodaties. KEANES GUESTHOUSE Mountshannon, Co. Clare Op minder dan een uur rijden van Shannon Airport ligt aan het beroem Lough Derg het schitterend gelegen plaatsje Mounts hamion. Keanes Gue house is een klein pension met 10 kamers en is geheel op de sportvisseri gesteld. In het nieuwe haventje kan men visbootjes huren voor 1.50 per lag, ten men ook uitstekend vanaf de pier kan vissen. Keanes Guesthouse beschikt over een grote gezellige bar, waar 's avonds o veel Ieren hun „Pint" komen drinken. Bij de prijs van dit arrangement is het diner niet inbegrepen. In Killaloe (15 mijl) kunnen voor één of meerdere dagen luxe kruisers den gehuurd. LAKEVIEW HOUSE Killaderry, Broadford, Co. Clare LUIK Een caféhouder in de om geving van Luik heeft gisteren be kend een klant die hem regelmatig geld had afgeperst, te hebben ver moord en het lijk in kleine stukjes te hebben gehakt. Volgens de 48-jarige Raymond Cor- tis had het slachtoffer, de 27-jarige Celestin Mievies, hem herhaaldelijk geld afgezet met het dreigement dat hij anders de klanten zou lastigval len. Op 14 februari was hij 's avonds weer gekomen om 2.000 frank (onge veer f 125) te eisen. Toen hij even was ingedommeld op een ogenblik dat het café leeg was, schoot de kaste lein hem dood. Later sneed hij het lijk in elf stukken en verstopte die in een regentan. Toen de caféhouder na enkele dagen wat meer tijd had hakte hij de stukken in zo kleine de len dat hij deze via het vulgat kon laten verdwijnen in de olietank van de centrale verwarming. Op slechts een half uur rijden van Shannon Airport ligt bij Broadford de oever van het Doon Lake de moderne bungalow van Mr. en Mrs. O'Doni ',e Dit ons door vele Nederlandse vissers aanbevolen guesthouse, beschikt I eigen visbootjes, die speciaal voor de gasten gereserveerd blijven (huur dag £2. Aangezien het echtpaar slechts voor 8 gasten accommodatie heeft, bes de mogelijkheid, dat u in het nabijgelegen guesthouse wordt ondergebr» l In het Doon Lake vangt men buiten veel snoek en baars ook grote brai j* en zeelt. Om Lakeview House te bereiken dient men in Broadford alleen bordjes „Fishing" te volgen. By dit arrangement is een auto aan te ben 1 aangezien in de naaste omgeving nog zeer veel goede rismogelijkheden i Vervoer van Shannon Airport ó*n echter geregeld worden. GULFSTREAM INN Lauragh, Co. Kerry Prachtig gelegen aan de Kenmare Bay runt het Nederlandse echtpaar I gesteund door de naaste familieleden Jack en Trudy, al zeven ji zellige hotelletje Gulfstream Inn. Het hotel is reeds by vele ondenvatersportersalsmede zeevissers zeer beA; De heer Lok is zowel op het gebied van sportvissen als duiken een ex? terwijl hij dit Jaar over een nieuwe boot beschikt, zodat wij u een opu^j vakantie kunnen garanderen. Ook vanaf de kust kan hier uitstekend gevist worden. Door zyn gunstige ligging is het hotel uitermate geschikt voor het ir.i 0 van onvergetelijke dagtochten (o.a. de Ring of Kerry). De pryzen bedragen per persoon bij verblijf in: I II KEANES GUESTHOUSE (LOL) f299,— f25,— f22,— LAKEVIEW HOUSE (VP) f319,— f 15,— f22,— GULFSTREAM INN (VP) f421,— f40,— f22,— I transfer II luchthavenbel. III totaal De prijzen zijn exclusief brandstof toeslag (op dit moment f33,e ring (naar keuze f 0,50, f 1,of f 1,50 per dag). Alle inlichtingen over deze reizen verschaft uitsluitend: n;j (31 ij f35 zi i» L verft POSTBUS 1060, OEGSTGEEST, TELEFOON 01710—55770. i deze bon f25,- Betaalwijze Bij inschrijving betaalt u f 75. Het restant uiterlyk 3 weken voor vertrek. Na ontvangst van het bedrag worden de reisbescheiden onmiddellijk toegezonden. Alle betalingen op giro 2.943.551, ten name van Holland Ierland Tours, Kempenaerstraat 113, Oegstgeest. BON (goed Ja, ik ga mee naar Ierlaaid. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: r f 25,korting) Ik heb f75,— overgemaakt op giro 2.943.551, ten name van Holland Tours. Oegstgeest. Ik krijg op deze reis f 25,— korting. -

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10