^eyenoord heeft jrove fout van tueh-doelman ïodig voor zege Zege van 2-1 voor CSKA niet genoeg tegen Bayern i Kans voor Jongbloed RAINER VICAN: "DIE PSYCHOLOGISCHE TIK IS ERG GOED UITGEBUIT' Bij selectie voor Oranje Hockeydames in de finale Haan in de horeca SCHAAKTITEL Orlane ©AG 21 MAART 1974 llTERDAM Op weg naar internationale (h)erkenning heeft Feyenoord het zich- tegen Ruch Chorzow onnodig moeilijk gemaakt. Pas na 120 minuten zat de zware nddienst er voor de Rotterdammers op. Want terwijl de Polen constant lieten blijken zij door de winterstop in eigen land de laatste maanden veel te weinig voetbaluren ten gemaakt, was er een grove fout van doelman Czaja voor nodig om Nederland aan halve finalist in het UEFA Cup-toernooi te helpen. De sluitpost van de Poolse ploeg teek zich in de allereerste minuut van de verlenging op een voorzet van Jan Boskamp, l— Theo de Jong simpel de correctie aanbracht21 Preenen loord, dat tweemaal drie kwar- consequent had geweigerd de ikkelijkste kansen te benutten, er vier minuten later nog een ian toe van Lex Schoenmaker ld het daarna voor gezien. Ver als het was door de wilde irolging op Ruch Chorzow, dat 19de minuut van de eerste ian één gevaarlijke aanval zo'n sende voorsprong had overge- d. Marx, door de absentie van rspits Jan Beniger (dijbeen- re' de enige Poolse aanvaller iliber, produceerde een onbe- rie schuiver, die echter door mtie van Joop van Daele tot rerradelijke inzet werd gepro- rd. De lange, verder foutloos ade laatste man veranderde van ïg ("Ik moest snel toelopen en daardoor maar gedeeltelijk in in van het schot"), waarop de ust uit positie gespeelde Trey- bal gastvrij toegang verleende a doel. Feyenoord-trainer Wiel t: "Ongelukkiger had het voor et gekund. Ruch heeft daarna maar hoeven te verdedigen id zich kunnen sparen. We wa- irein aan het voetballen, er vuiltje aan de lucht en dan !je zoiets". 0—1 had snel verleden tijd zijn. Want al waren de mis- ïden en de foutieve passes le- loch slaagden verscheidene »rders er in een privé-bezoek lieggen aan doelman Czaja. Jör- risen verscheen zelfs tot saai toe alleen voor de Pool, speelde de bal beleefd in diens Zoals ook Peter Ressel en i Hanegem in riante posities ton de "Feye-nooa" op te heffen, nest centraal verdediger Wyro- rel eenmaal met een spectacu- omhaai op de doellijn reddend 'in bij een inzet van Ressel. rre van rustige verdedigen door geaccentueerd door panieke- :ties van o.m. Bula, die de bal n eigen doel kopte, werd der- aiet afgestraft. Er moest zelfs &afschop in de negende minuut k aan te pas komen om de sco- ót te trekken, nadat Ostafinski de Jong van de bal had gezet. 'Toen ik de bal langs die wou tikken pakte hij me in de door Lex Schoenmaker ver- de penalty heeft Feyenoord t tegen zichzelf lopen voetbal- iach kwam zelfs tegen een verre fete Rotterdamse ploeg (Raml- fed pijn in de lies, Wim Jansen van kramp en Wim ogen en Wim van Hanegem met oude blessures) nauwe- aan aanvallen toe. Het weinige sieve werk werd nog afgeleverd de na de rust naar de rechter- verhuisde Marx, die het na toevalstreffer van afstand bleef Zelden kon dit Ruch Chor- werigens duidelijk maken hoe i geslaagd gerenommeerde i Honved en Carl Zeiss 'idt te schakelen. Het werd weg- o gauw Feyenoord even «1de. Meestal echter kreeg Ruch '(tegenheid de aanvallen te ont- Als gevolg van de balverliefd- Tan Kristensen, het uitblijven dioten uit de tweede lijn, maar door het gebrek aan door- toheid. Er werd zo lang en zo gecombineerd, dat er wel a gemaakt moesten worden, waaraan niet alleen het aan- Na een voorzet van Jan Boskamp heeft doelman Czaja de hal volledig gemist. Theo de Jong is ter plaatse om die fout liggend af te straffen: 21. Rechts Peter Ressel. Lex Schoenmaker scoorde twee van de drie Feyenoord-doel- punten. Hier juicht hij nadat hij de derde treffer tegen de Poolse touwen heeft gedrukt. valstrio Kristensen. Schoenmaker, bereiding voor zijn rekening voor de Ressel zich schuldig maakte, maar beslissende derde goal, waarmee de vooral ook de falende Ramljak. die ten onrechte verguisde Lex Schoen- eerder een combinatie leek te willen maker de stemming in de Kuip weer opzetten met de Polen dan met zijn op peil bracht: 3—1 medespelers. Het op counters specu- Feyenoord. dat op zijn verlanglijst lerende Ruch Chorzow werd tenslotte Lokomotiv Leipzig bovenaan heeft terecht geëlimineerd. In de eerste staan, zal vandaag de sfeer in eigen en vierde minuut van de "toegift", gelederen zuiveren in een gesprek waarmee Feyenoord de 46.570 toe- met spelers, bestuur en trainer Wiel schouwers alsnog een show leek te Coerver. Joop van Daele: "Het wordt presenteren. De opleving was echter tijd dat niet iedereen zich meer met zaken bemoeit. Het gaat toch Rotterdam Na afloop UEFA-Cup-wedstrijd tussen Feye noord en Ruch Chorzov heeft bonds coach Frantisek Fadrhonc de 16 spe lers bekendgemaakt, die de seelctie vormen voor het Nederlands elftal, dat volgende week woensdag in het Feyen oordstadion tegen Oostenrijk aantreedt. Van Ajax werden zes spelers ver kozen: Arle Haan, Piet Keizer, Ruud Krol. Genie Muhren, Johan Nees- kens eti Johmny Rep. Feyenoord levert aan de selectie drie spelers: Wim van Hanegem, Wim Jansen, en Theo de Jong. Eveneens drie Twentse voetballers prijken op de lijst: Kees van lersel, René Notten, en Piet Schrijvers. Een verrassing is de uitverkiezing van Jan Jongbloed (FC Amsterdam), die als reservekeeper zal fungeren. Voorts behoren bij de 16 Rob Ren- senbrink Andeiiech't)Ruud Geels DEN HAAG Uitslag Sporttoto no 36 (16/17 maart): le prijs: geen winnaars, het bedrag van deze prijs wordt gelijkelijk verdeeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs: 58 winnaars, die elk bruto f 2.588,40 ontvangen, prijs: 745 winnaars, die elk f201,50 ontvangen. De premie ten bedrage van f 100.087,- bruto wordt na het verstrijken van de reclame- termjin op woensdag 10 april a.s. bij loting toegewezen aan een van de prijswinnaars. (FC Brugge) en uiteraard Johan Cruijff (Barcelona). Op de vraag waarom niet Eddy Treytel, die gis teravond een uitstekende partij keep te, werd verkozen boven Jan Jong bloed, antwoordde de bondscoach dat hij de Amsterdammer aan de selec tie had toegevoegd om hem een kans te geven. Fadrhonc: „Drie doellieden strijden om de derde plaats bij de wereldkampioenschappen: en dat zijn Treytel, Stuy en Jongbloed. Het is nu de beurt aan Jongbloed om hem zijn kans te geven". De bondscoach lichtte ook nog toe waarom Wim Suurbier aan de selec tie ontbreekt: „Op wens van trainer en medische begeleiding van Ajax kan Wim Suurbier niet meedoen. Hij heeft een vrij ernstige liesblessure, zal zaterdag tegen PSV waarschijn lijk wel uitkomen, maar wanneer hij dan woensdagavond ook nog bij ons zou spelen, dan zou dat wellicht ca tastrofaal worden". Hetzelfde geldt ook voor Jan Mulder, di'e eveneens na overleg met de medische staf van Ajax buiten de selectie werd gelaten. Joop van Daele er dus niet bij, trouwens: geen enkele „echte" Aus- putzer. De laatste man van Feye noord: "Ik heb pech gehad. Siem Plooyer kwam juist zondag, tegen Gewichtheffen De Russische gewichthef fer Vassili Aleksejev, heeft tijdens wedstrijden in Jerewan zijn eigen wereldrecord stoten in de super-zwaargewichtklasse met een halve kilogram verbeterd en ge bracht op 240.5 kg. Sparta, 'kijken en toen zat het ach ter bij ons niet zo goed in elkaar als in de voorgaande wedstrijden. Toch ben ik «liet erg teleurgesteld. Ik heb steeds gezegd: ik geloof pas in oran je als ik mijn aanschrijving in de bus heb. Meer niet". MANDELIEU Nederland en West-Duitsland hebben zich ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de wereldbeker voor da mes, dat in Mandelieu (Fr) wordt gehouden. Nederland versloeg in groep A Mexico met 2—0 en West- Duitsland bleef Frankrijk met 10 de baas. De uitslagen van de andere wedstrijden van gisteren zijn: Groep A: België Spanje 0—0. Groep: B: Argentinië Oostenrijk 6—0. De standen zijn: Groep A Nederland België India Spanje Mexico Groep B: West-Duitsland 3 Argentinië 3 Frankrijk 4 Oostenrijk 3 Zwitserland 3 GRONINGEN Arie Haan. de 25-jarige middenvelder van landskampioen Ajax en gega digde voor een plaats in het Nederlands elftal, zal zich na 't toernooi om het wereldkam pioenschap in de horeca bege ven. In zijn geboorteplaats Win schoten heeft hij daartoe op dracht gegeven een bloemenzaak om te laten bouwen als bistro restaurant. Het is de bedoeling van Haan dat deze zaak in de loop van augustus zal worden Jan Nordstrom, de 29-Jari- ge doelman van FC Groningen, gat aan het eind van het sei zoen terug naar Zweden. Nord strom wil in Gothenburg zijn 3 jaar geleden onderbro ken studie aan de academie van lichamelijke opvoeding voortzet ten. FC Groningen trok Nord strom in 1971 aan als opvolger van de bij een verkeersongeluk om het leven gekomen Tonny van Leeuwen. FC Amsterdam zal direct na het beëindigen van de com petitie een trip naar Indonesië gaan maken. Deze trip duurt twee weken van 21 mei tot 4 ju ni (derde Pinksterdag). Deze reis is tot stand gekomen dank zij een invitatie van de Indone sische Voetbalbond. FC Aster- dam zal in Indonesië drie wed strijden spelen: tegen het na tionale elftal, een tegen het elf tal van Djakarta en een tegen het stedenteam van Soerabaja. Op de terugreis zal nog een ont moeting plaatsvinden tegen het vertegenwoordigend team van Singapore. Meer dan een miljoen toe gangsbiljetten voor de komende wereldkampioenschappen voet bal zijn al verkocht. Tot de grote kaartenkopers behoren de Britten (41.462), Ne derland (37.740), Brazilië (31.473), Italië (27.281) en Joe goslavië (21.960). Anderhalf miljoen kaarten moeten nog worden verkocht. Voor de bandsrepubliek zijn 424.584 kaarten beschikbaar, 70 percent daarvan is verkocht. De kleinste kopers tot nu toe zijn: Noorwegen (1.376), Nieuw Zeeland (1.271), Portugal (1.201), Egypte (965) en Haiti (937). 3 0 0 6 5—0 2 115 5—2 2 0 1 4 7—3 0 12 1 1—6 0 0 3 0 1—8 3 0 0 6 11— 3 2 0 14 11— 4 2 0 2 4 7—5 1 0 2 2 2—10 0 0 3 0 2—11 LEEUWARDEN Na de derde ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland heeft Arend van Dop alleen de lei ding door een overwinning op Chris- tofoor Bal jon. Uitslagen: Dommer Timman Scholl Sosonko afgebr.; Hartoch Ree Van Dop Baljan 10; Ligterink Vogel VsV2I Langeweg Enklaar 01. De stand na 3 ronden is: 1. Van Dop 2%; 2.-3. Timman en Vogel 2; 4. Scholl en 1 afgebr.; 5.-8. Don- ner, Hartoch, Ree en Enklaar Vh'. 9. Sosonko 1 en 1 afgebr.; 10.-11. Ligte rink en Langeweg 1; 12. Baljan maar kort, zij het genoeg voor een Juiste uitslag. Allereerst ging doel man Czaja in de fout na een voorzet van de voor Van Hanegem ingevallen Jan Boskamp. De bal werd door Baj- ger van richting veranderd, werd vervolgens grandioos gemist door Voetbal De wedstrijd Czaja, waarop Theo de Jong de halve halve finales van het toernooi 1 ons? Nou, wij staan achter Coer- 1 de eindstrijd binnen bereik bracht. KNVB-beker tussen NAC en FC Ruch-trainer Michael Vican: 'De utrecht zal in het stadion de Vliert fout van onze keeper was een psy- jn Den Bosch worden gespeeld. Bei- chologische tik, die Feyenoord goed de partijen zijn daarmee akkoord ge- heeft uitgebuit." De uitblinkende De gaan De aanvang is gesteld op 20.00 Jong met Kristensen de voor- ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Elke week te winnen voor 1,- OOGMAKE-UP COFFRET ORLANE, het beroemde Franse cosmetische huis, stelde voor de Puzzel Aktie Natuur, elke zaterdag in deze krant, fraaie oogmake-up coffrets ter beschikking. Voor elk type vrouw, bij elke garderobe. Een fijne prijs voor een gelukkige winna res! SOFIA Bayern München heeft zich, zoals werd verwacht na de 41 overwinning van twee weken geleden geplaatst voor de halve finales Europa Cup I. De West-Duitsers die de eerste wedstrijd tegen CSKA met 41 hadden gewonnen, verloren nu in Sofia met 21. Een uitverkocht Vassil Levskista- dion (70.000 toeschouwers) wenste niet te berusten in de uitschakeling van CSKA. Bayern München werd constant uitgefloten, vuurpijlen flits ten van de tribunes en hierdoor opge zweept begon CSKA een bikkelhard offensief. In de zesde minuut liet Sepp Maier de bal na een inzet van rechtsbuiten Atanasov vallen maar Breitner kon ten koste van een hoek schop nog redding brengen. Het eerste half uur werden de Westduitsers volledig in de verdedi ging gedrongen. Toen ineens was er een tegenactie. Müller bereikte met een gave pass de op volle snelheid liggende Roth die door een grove overtreding binnen de beruchte lij nen werd afgestopt. Arbiter Carpen ter negeerde de heksenketel op de tribune en kende een strafschop toe die door Breitner koelbloedig werd benut (01). Het werd nu zo rumoerig in het Sta dion dat er politieagenten langs het veld werden gepost. Elk duel ontaard de in een kleine oorlog en de Bulga ren gingen er meedogenloos tegen aan. Atamascov incasseerde een ge le kaart. Pas vier minuten voor rust kreeg CSKA ook een strafschop te nemen toen de Deen Jensen Kolev ten val had gebracht. Het slachtoffer schoot zelf en gaf Maier geen enkele kans (11). Drie minutne na de hervatting stond het 21 voor de Bulgaren toen De- nev een misverstand tussen Becken- bauer en Jensen afstrafte en met 'n onhoudbare schuiver scoorde. Jen sen werd prompt gewisseld voor de veel beter spelende Kapellmann en de Westduitse defensie liet daarna de Bulgaren rustig uitrazen. Zij kwa men niet meer tot scoren zodat het "wonder" waarop de aanhang had gehoopt, uitbleef. FC Basel hield in Glasgow voor 71.000 rumoerige toeschouwers lang stand tegen Celtic. De Zwitsers heb ben hun voordelige marge van de eerste wedstrijd, die drie weken ge leden werd gespeeld (3-2) tot het uiterste verdedigd. Zelfs een snelle 2-0 achterstand kon de ploeg niet ontmoedigen. Nog voor de rust be antwoorden Mundschin en Balmer de doelpunten van Dalglish (13de min) en Deans (15de min). In de tweede helft viel slechts één treffer. Callaghan scoorde elf minuten na ae pauze en redde daarmee voor Cel tic een verlenging. In de eerste mi nuut van de extra tijd kwam Celtic reeds op 4-2 door Murray - waarmee een plaats in de halve finale was be reikt door de Schotten. Ook in Boedapest kregen de 30.000 toeschouwers extra waar voor hun geld bij Upjest Dosza - Spartak Trnava. Na negentig minuten was de stand 1-1 door doelpunten van Adamec «36ste min. 0-1) en Fekete 41ste min 1-1). In de verlenging onderging die stand geen wijziging, Upjest Dosza won de strafschoppen- serie vervolgens met 4-3. Het eerste duel was ook al in 1-1 geëndigd. Het duel Atletico Madrid -Rode Ster Belgrado wordt vandaag gespeeld. zorgden voor 45.000 toeschouwers voor de gelijkmaker. De Oostduitse club 1 FC Magde burg bereikte de halve finales door in de uitwedstrijd tegen de Bulgaarse vertegenwoordiger Beroe Stara Za- gora gelijk te spelen 11. De eerste wedstrijd was door Magdeburg met 2—0 gewonnen. Vutof gaf de thuis club gisteren uit een strafschop de leiding, Hermann zorgde voor de gelijkmaker. Sporting Lissabon sprong naar de laatste vier door met 11 gelijk te spelen bij FC Zurich. Sporting Lis sabon dat het eerste duel met 30 had gewonnen nam door Botteron de leiding en stond alleen nog een tref fer van Baltasar toe. UEFA Cup \JEPY 60RRT EPPIE &I<S BOV. ILL HE& HE \lEC- <51ST. De BAHAMA EILAMDEM ZUM <3EEM BAHAMA- EILAMDÊM 116 EH-DACHT AL, 2E ZUM HIER WIET 6(?OTEf? DAM THUIS /w LOOLOEUEB- SLoor. Europa Cup II Borussia Mönchengladbach heeft niet alle registers behoeven open te trek ken om een ruime 5-0 zege op het Noordierse Glentoran Belfast te be halen. Na de 0-2 triomf die de West duitsers twee weken geleden in Bel fast boekten, stond overigens al vast dat de Borussen de halve eindstrijd van het toernooi om de Europa Cup II zouden bereiken. De 11.000 toe schouwers zagen Wimmer, Heynckes (2 maal), Koppel en Vogts scoren te gen de Noordierse amateurs. In het Griekse Saloniki speelden Paok Saloniki en AC Milan met 2-2 tegen elkaar gelijk. De Milanezen die in de eerste ontmoeting met 3-0 hadden gezegevierd, kwalificeerden zich daardoor voor de halve finales. Lokomotive Leipzig heeft straf schoppen nodig gehad om ten koste van Ipswich Town halve finalist te worden in het toernooi om de UEFA beker. Na de normale speeltijd was de stand, net als in Ipswich. 10 voor de thuisclub door een doelpunt van Giessner. In de verlenging van 'de voor 60.000 toeschouwers gespeel de wedstrijd werd niet gescoord. Bij het strafschoppen nemen won Loko motive Leipzig, dankzij het optreden van doelman Friese die de elfmeter- trap van tegenstander doelman Si- vell stopte. Tottenham Hotspur, al vrijwel ze ker van zijn plaats in de halve eind strijd door een zege van 1—2 in Keu len, heeft FC Köln weinig hoop ge laten. Binnen 14 minuten hadden de Spurts door treffers van Chivers en Coats een 20 voorsprong. Peters maakte er later nog 30 van. VFB Stuttgart verrichte in Por tugal het "onmogelijke" door tegen Vitorio Setubal een 20 achterstand weg te werken. Nadat Martin in ei gen doel had geschoten en Jose Ma ria Setubal nog voor rust op 20 had gezet, kwam Stuttgart na de pauze sterk terug. Ohlicher en Stic- kel zorgden voor een 2—2 stand, waardoor Stuttgart, dat liet eerste duel met 10 had gewonnen, zich plaatste voor de halve eindstrijd.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 19