net )en 'wente „draait fel bij Haag: De Graaff rukt op in strijd om schaaktitel {och sfeer in Zuiderpark •>r> 0-0 Opnieuw fors verlies De Zijl/LGB: 11-3 bij VZC/Ritmeester WCS wil Schenk niet Blunder (hands) kost punten LDAG 18 MAART 1974 SPORT SPORT SPORT SPORT St 0 g SN HAAG „Dat is", zo verzekerden Haagse getrouwen, geleden, dat er zoveel geluid van de tribunes kwam", eveer tienduizend supporters produceerden in het Zuider van tijd tot tijd „ouderwetse" yells om te pogen daarmee al ogal ongeordend oprukkende Haagse aanvalslijn tot scoren Ie zetten. ibegonnen werk, want zó compleet kon en mocht de ver- (Den Haag pakt Twente een punt af) toch weer niet Maar goed, het „sfeertje" begon er weer op te lijken en ïee werd dan nog maar eens bewezen, dat prestaties het :ek boeien en meer voorlopig niet. Haag moesten worden afgestaan. Over notities gesproken: arbiter Bech noteerde Achterberg, die een misprijzend gebaar richting grens rechter maakte bij een buitenspel- geval. Maar Beek („op een gegeven moment moet je toch wel even la ten merken dat je de baas bent") noteerde .op het formulier ook nog zorgvuldig, dat Achterberg zich daarna erg correct had gedragen. Beek floot trouwens goed: overal bij, een goed gevoel voor wat er toch aan „spektakel" bij hoort. Een spektakel, dat Twente niet kon ver zorgen. Het toonde zich in het Zui derpark de plaats op de ranglijst in de verste verte niet waard. Sjoerd Boot van Ter Leede bestudeert het gras van het Sassenheim.se Sportpark van wat naderbij. Links op de foto van Jan Holvast de Ter Leede-speler Willem Breedijk. Racké restatie leverde het wél. Dwars tegen de domper het plotselinge wegvallen 3d Mansveld op de ploeg lebben gezet, toonde het team «r geval een inzet, die vooraf oor mogelijk was gehouden. had 't uiteraard j'i met vooral 't verband tussen nes. de organisatie en het met-overleg dat balverlies roorkomen. Niet zo vreemd: weetal Dusbaba-Ouwehand er) in het centrum zag ilaatst tegenover gerouti- lieden als Pahlplatz, Achter- (roor Jeuring) en Zuidema. bovendien nog veelvuldig en bij zulk een bewegen overnemen van de dekking afstoppen van de tegenstan- iD zo'n „nieuwe" achterhoede veel, dat aan opbouwen laar weinig aandacht kan besteed. Teunissen dan ook )p: „in het begin, toen het reigde te gaan. heb ik aan- Korevaar toegeroepen, dat dedigers vooral op hun positie d blijven". Zodat de FC Den inderdaad na verloop van tijd listiger ging verdedigen, niet achter de Twentenaren aan hield de partij het karakter ra slijtageslag waarin - zo voor iedereen eigenlijk wel de Haagse ploeg tenslotte ten- Hl gaan. Twente was (is) niet alleen de runner-up kampioenschap, de nieuwe maar Twente is ook een d»t als bijkans geen ander in trijden dermate rustig op- de bal koel in de ploeg om vervolgens via die éne de winst te pakken, dat het ivel weer od een kleine oos- tege neer zou komen, ohn-ploeg voetbalde ook zo. ep in de tweede helft had je ie. dat straks die lichte tem- °?ing wel zou komen en dat Kh al dat heldhaftige verzet Dra Haag vergeefs zou zijn. het gebeurde niet. Twente -Hv nog slechts 5-3. Tweede klasser LZ'l ste weken wat uit vorm, maar haaid: tegen Brandenburg verrassend uit: Z ij 1LGB - verdedigers voortdurend leek de laat- onder druk kwamen te staan. De Veenendaiers namen in de eerste pe riode meteen al een 2-0 voorsprong door twee harde schoten van Mart De Zijl/LGB kon zaterdag nog Bras. Bart Witters vergrootte de steeds niet beschikken over Albert voorsprong tot 3-0, waarop Rob Thijssen kan niet aan de bal komen, die wordt al snel gepakt door Ton Thie, terwijl verdediger Ouwehand toekijkt. Spijker (oorblessure), maar captain Jacob Spijker. Het ontbreken van Alibert Spijker betekent voor de Door Ruud Dobbelaar van de hem aangeboden kansen uit stekend profiteerde en de wankele linies van zijn opponent volledig op rolde. Houweling weerlegde Hendrik- LEIDEN De voorlaatste ronde sen's eigen vinding in de opvallend Wat? Spitz Kohn wist van het Leids schaakkampioenschap Populaire Modern Defence, voor de niet. De trainer: ..onnodig beloofde veel goeds. De verrassende zoveelste maal en bracht hierna het ot verspeeld. Ik heb er geen koploper Huizer moest het gaan op- eindspel eveneens tot een goed ein- ring voor. Het ging allemaal nemen tegen een de laatste tijd bij- de- Sikkel weigerde wederom in de ttrikkelijk moeizaam. Ik had zonder succesvolle Theo Piket, ter- Modern Defence hardnekkig wijl de twee overige titelkandidaten, RAG de Graaff en Ad v. d. Berg, de 'indruk, dat een paar spelers k niet in orde waren". tracht Twnte „draaide" niet. Den Haag veelal wel offer van Cees Berg te accepteren, met het gevolg dat Berg zich na een andere helft van een spektakelstuk 8rote afruil maar bij een remise neer voor hun rekening moesten gaan ne- le8de. Tolenaar zag zijn offers door Het men. De wanhopig voor prolonga- Bakker wel geaccepteerd, maar de tie van zijn titel vechtende Ad v. d. schoot daarna in creativiteit net iets rode zeker ook meer raffine- Berg probeerde met zwart via een te kort om meer dan een nul te sco- h een aantal combinaties, rustige opbouw de partij onder con- ren- een aantal malen in de trole te krijgen. Haasnoot was aan het ploeteren 'an een doelkans (veel vaker Toen V. d. Berg echter op het idee tegen Lommerse, iemand die inder- to Haag in ieder geval) maar kwam om zijn koning door een roka- daad wel vaak de meest originele fan- of andere manier kwam de in veiligheid te brengen, deelde tasie-stellingen weet te creëren. Lom- duidelijk overwicht, een RAG de Graaff enkele rake klappen merse zag het echter allemaal net onder druk zetten". Zodat uit. waarna v. d. Berg al snel moest ^at minder scherp dan Haasnoot wat Hagenaars elkaar hoe lan- opgeven. meer konden vinden en - In de partij HuizerTheo Piket onderstunen. Naarmate de lieten beide spelers een rustige va- ijd vorderde konden Van riant van de "Franse" opening op De Graaf en Kila zich hoe hoe meer aanspeelbaar ma- 'tenslotte (vandaar die aan- dan ook zyn ondergang beteken- e. Konings, notabene weer eens veel te laat gearriveerd, werd een over tuigend winnaar tegen De Jong. Post- bord verschijnen. Lijstaanvoerder ma Profiteerde listig van de tijdnood Huizer wist na geruime tijd de su- van piet Piket, door hem een giftig pervisie over een open d-lijn te ver- pionnetje te laten consumeren. h°?en van de tribunes) kon krijgen en zag de wijzer van zijn te- mot enige mankracht wor- Stand aan de top na zes ronden: 1 toevallen. Niet, dat Schrij- eevaarlijk schot te verwer- genstanders klok reeds het vlaggetje RAG de Graaff 5 uit 6; 2 A. Hui naderen. Een knap spelende Theo zer 4 - uit 5 35 A. M. J. v. d. Berg, Piket wist echter niet alleen zijn po- gehad, maar toch: die sitie aanmerkelijk te verbeteren. *ode treffer zou misschien maar ook nog Huizer zelf in tijdnood eens kunnen vallen aan de te brengen. Beide spelers kwamen E. Bongers en H. Th. v. Halderen 4 uit 6; 6 en 7 J. Piket en H. v. Loon 3% uit 5. In groep 2 rekende de geroutineer- Dra Haag voordelige kant. Zo overigens op tijd aan de vereiste ^e Oosterom genadeloos af met J. v. het met een Twente, dat zetten. Oudshoorn. Zijn naaste concurren- nog inzette voor Not- Thilssen zelden zag schit- "«t Van Ierssel onopvallend fctballen, dat op beslissende nauwelijks meer kansen op het kam- waarin nog van alles mogelijk is. De- De afgebroken stelling biedt bete- ten R- v- d Aardweg en J. v. d. re kansen aan Theo Piket. Joop Pi- Wijngaard braken af in een stelling ket en Van Loon hadden praktisch met een overdosis aan materiaal, Bteö ..Pit" miste en maar niet pioenschap, roken toch duide- finitieve uitslagen vijfde ronde groep W minuten wérkelijk hoog Hjk een kleinere prijs .De samen- v- BoonG. Haasnoot 10; L. Een charmant plaatje van de regionale wedstrijden in de moderne ritmische gymnastiek die zaterdag in de Apollohal in Oegstgeest (Kring Leidsenhage van het KNGV) zijn gehouden. Marian Tas van Neptunes is hier bezig met haar verplichte figuren. (Foto Jan Holvast) ton komen, Prestatie van de FC Den luttele pion leverde Joop Piket twee reHk werking tussen zware stukken en een Konings—H. Th. v. Halderen 0—1 DEVENTER Het is uiterst on- vatte uitlatingen van Schenk in zijn daarmee tekort gedaan? Ge- pionnen op. Toch zag Van Loon het Want het was toch ook HJ het afbreken nog niet overdre- aor de trainer gesignaleerde ven somber in, daar het zware ma- van de ploeg, dat men teriaal gedecimeerd is tot twee da- waarschijnlijk, zo niet uitgesloten, Telegraaf-column, waarin hij ZESDE RONDE Groep 2 R. v. d. Aardweg—J. v. at Ard Schenk gaat rijden voor de nieuwe proforganisatie World Championship Skating. Nadat de d. Wijngaard afg.; C. v. Oosterom— veelvoudige ex-wereld- en olympische J. v. Oudshoorn 10; O. v. d. Aard- kampioen na het falen van de WISO Mieremet mishandelde tegen Van weg—P. Zwetsloot G. Ban- al had verklaard zijn schaatscarrière de het gebrek aan routine, het zwoegen, dat zo ont- veel vergde, „niet op het Halderen de Pirc-verdediging en kon ninkJ. v. Beek afg. foment het schip in ging" zich alras met andere dingen bezig E. v. Dijk 01 regl.; men zélf gaan houden. Bongers zag zijn door 6chenauT. Rilnsbu ook van die verwachte druk een dubieus stukoffer gelanceerde Kamp»Th. v. aanval op de stugge defensie E. Eerland— als geëindigd te beschouwen en niet Ier, zegt nu: "Die organisatie moet nieuwe liga weinig kans op succes geeft en vaststelt dat de organisatie voor het komende seizoen tot dusver achterwege is gebleven. Ex-voetbal ler Gerrit Borghuis, in Nederland optredend namens WCS-voorman Ty- £5 3 Ipr Vfot nu* "nip nroanicaha mnat Schouten voor het einde van het eer ste speldeel tegenscoorde. Ook in het tweede speldeel kon De Zijl/LGB nog redelijke tegenstand bieden. Weliswaar liepen de Veenen daiers uit tot 5-1 door doelpunten van Mart Bras (strafworp) en Ge rard van der Kolk. maar de Leide- naars wisten tot 5-3 terug te komen door Leo Onderwater (man meer) en Rob Schouten. De mannen van coach Hans van der Molen probeerden door op urbreken te spelen de achterstand in het derde part, te verkleinen, maar toen dit een keer helemaal mis ging en Wim Keeman 6-3 scoorde zakten de Leidenaars erg ver weg. Moeite loos liep VZC/Ritmeester in dit spel deel door Bras (2x) uit tot 8-3. De laatste periode bracht nog goals van Bart Witters (2x) en Wim Keeman: 11-3. Voor LZ'86 was het een goed week end. Naast de overwinning op Bran denburg was het gelijke spel dat con current De IJssel aan Kroosduikers moest toestaan gunstig voor de Lei denaars. LZ'86, dat Jan de Graaf wegens een oorblessure nog steed." niet kan opstelen, heeft in het kleine 25-meterbaxi in Amersfoort goed van zijn snelheid gebruik kunnen maken Joop Siera opende in het eerste part de score met een knap schot (0-1) Dezelfde speler bracht uit een nume rieke meerderheid de stand in de tweede periode op 0-2, maar kort daarna kon Brandenburg terugkomen tot 1-2. Dick Houthoff liet in het derde part de Leidse ploeg wat verder uit lopen door te scoren na aangeven van Fried Elzenga. Brandenburg toonde tegen het eind van de wed strijd duidelijk conditiegebrek en LZ'86 profiteerde daarvan door snelle aanvallen, opgezet door de acliter- spelers Fried Elzenga en Wim van Zijl, die gisteren in de ploeg van coach Henk Versluis de beste mensen waren. In het laatste speldeel brach ten Fried Elzenga en Joop Siera de stand op 1-5. Kort voor tijd zorgde Jan Breedeveld via een strafworp, nog voor 1-6. Kringzwemmen LEIDEN De derde ronde van de Speedo - jaargangwedstrijden werd door de zwemverenigingen uit de kring Goirwe-Rijnstreek zaterdag in Lisse afgewerkt. In deze wedstrijden komen vooral de zeer jeugdigen aan bod. Ook zaterdag zwommen de win naars vaak tijden die naar verwach ting goed genoeg zullen blijken om de landelijke finales, die op 30 en 31 maart in Uden worden gehouden, te halen. De uitslagen: 100m rugslag meisjes '65/'66: 1) Je an nette de Jong LZ'86 1.35.5. 100m vlinderslag jongens '65/'66: 1) Stan van Belkum De Zijl/LGB 1.51.6 100m schoolslag meisjes '64: 1) Inge van Veen AZC 1.40.3. 100m vlinderslag jongens '64: 1) Ewoud van Winsen AZC 1.15.9. 100m vlinderslag jongens bij de dertien rijders behoorde die de komende weken rond komen. We een voorlopig contract met de WCS tekenden, heeft deze organisatie nu hebben goede contacten in Noorwe gen, Zweden en Japan. Wat Schenk Dobbelaar afstuiten. Bij de nadering A. GeyerG. Merchant uitg.; B. die genoteerd konden van de tijdnoodfase verslapte Dobbe- KwakenaatW. Koops 0—1 regl. De er maar twee door Den laar echter iets, waarna Bongers finaleronde is op vrijdag 29 maart. van zijn kant laten weten niet meer zegt heb ik overgebracht aan Tyler met Schenk in zee te zullen gaan. Aanleiding tot dit besluit zijn in WCS-kringen als denigrerend opge- 100m schoolslag meisjes '61: 1) Iris de Keyzer BZ&PC 1.25.9 100m vrije slag jongens '62: 1) Ge rard Bosman AZC 1.07.8 100m rugslag meisjes '61: 1) Carola van Kesteren LZ'86 1.17.5 100m vlinderslag jongens '61: 1) Ed ward Maasdijk De Zijl/LGB 1.15.1 Ter Leede verliest SASSENHEIM Toen tenslot te ook het verwoede slotoffen- sief van Ter Leede ondanks vier uitgespeelde kansen niet de ver diende gelijkmaker opleverde en de Sassenhelmers in het duel met RVVH met 0-1 de tiende lompetitienederlaag moesten incasseren, wees de beschuldi gende vinger in de richting van Piet van der Heiden. Hij, de rechtervleugelverdediger van Ter Leede, was de man die verant woordelijk was voor het verlies. In de laatste seconden van de eerste helft sloeg hij onnodig de bal na een hoge voorzet van Chris Birahy weg en uit de door scheidsrechter Van Rijk toege kende strafschop schoof Jerry Kruit het enige doelpunt langs Wim van Harskamp Piet van der Heiden was, be grijpelijk, teneergeslagen. „Ik weet het niet waarom ik sloeg", zei hij. En later: „Het moet een reflex zijn geweest. Je slaat niet bewust". Onnodig Toch werd hij, de man ook die overigens tegen zijn directe op ponent Chris Birahy zeker geen slechte wedstrijd speelde, als de hoofdschuldige aangewezen van het door de winst van de overi ge staartploegen extra hard aan gekomen verlies. Door trainer Harry van der Horst bijvoor- Deeld, anders zeer vergeeflijk ir zijn commentaar. Nu, duidelijk teleurgesteld door de gemiste kans verder uit de degradatiezo ne te stijgen, volgde„Een enor me blunder. Ondoordacht en ze ker onnodig gezien de situatie waarin dit alles gebeurde. Hij had moeten weten waar hij stond en wat hij deed. Jammer, want hij speelde verder goed. Zijn fout kan echter funest voor het verdere competitieverloop blijken te zijn". Van der Heiden stond, terwijl scheidsrechter Van Rijk al op zijn horloge keek om de rust aan te kondigen, Juist op de lijn van zijn eigen strafschopgebied toen de hoge voorzet in zijn richting kwam. Met naast en achter hem nog voldoende verdedigers om de verre van gevaarlijke situatie te klaren. Desondanks sloeg Van der Heiden de bal weg. Met het fatale gevolg. Verhouding Gaf die 0-1 score na 45 mi nuten de krachtsverhoudingen redelijk weer na een gelijk- opgaande strijd en een licht overwicht van Ter Leede gedu rende een korte periode met kansen voor Sjoerd Boot (zijnet) en Jan Schoen (kopbal Juist over) na de wisseling veran derde dat beeld. Het hard wer kende Ter Leede bleef qua voet bal wel de mindere van de Rid derkerkers, maar kwam vooral In de laatste twintig minuten door de grote inzet erg dicht bij de gelijkmaker. Maar Sjoerd Boot (in de ze vende minuut reeds zag hij een kopbal door de lat gekeerd na een voorzet van Hans Bisschops) Maup Spaargaren en vooral Willem Breedijk zagen in die enerverende slotfase geen kans de gelijkmaker achter doelman Eddy Zoeter te plaatsen. Spaar garen schoot in de 37-ste minuut na een voorzet van Chiel Krop te zacht in, Boot zag twee minuten later een schot Juist naast gaan en had in de voorlaatste minuut pech dat doelman Zoeter de bal nog Juist uit de hoek kon halen en Breedijk tenslotte miste in de laatste minuut de fraaiste moge lijkheid. Vrij voor doel staand trapte hij over de balIn de „rebound" scheerde het schot van de in de tweede helft voor Frits Zandbergen in de ploeg ge komen herstelde Nico van der Fange Juist over de lat. Harry van der Horst: „Het zit Je in zo'n wedstrijd gewoon niet mee. Eerst zo'n doelpunt tegen en dan die niet-benutte kansen. Je hoort dan wel dat Ter Leede beter gaat spelen, maar Je bent toch de punten kwijt. Sterk terug Ter Leede defensief weer met een zekere doelman Wim van Harskamp voor ae nog steeds zieke Jan de Landmeter, met een rustige laatste man Jan Ligtenberg er, een goed RVVH's spits Sjors in 't Veld uitschake lende Piet de Bruin wos na rust inderdaad sterk teruggeko men. De onverwachte strafschop in de laatste seconden van de eerste helft er werd nog wel afgetrapt, maar direct daarna li arbiter Van Rijk inrukken had de ploeg niet mentaal ge knakt. Het geluk ontbrak de for matie van Van der Horst ech ter. Niet ongewoon overigens bij een staartploeg.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11