^USiffK agenda Badmintonners hebben de wind tegen in Leiden Overstap in Oegstgeest aanmerkelijk verbeterd Wethouder Iestra bedankt voor CDA OPENBARE WERKPLAATS IN LINDEHOEVE Expositie Van Dijk in de Pomp ECHTPAAR 50 JAAR GETROUWD PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 13 MAAR WOENSDAG Stadhuis Leiden Vergaderlno kundige commissie. 4 uur nam speeltulngebot V Jaardensociëteit Humanltas. Geverstraat 65. Oegstgeest, voor kamerbewoners en allee nel 8-12 uur nam. w Zuiderkerk. Bachconcert Tcx» M koor Leiden, 8.15 v- Door Ronald Veeren Olga en Elsa, twee leden van het kampioensteam van BC Leiden in actie. (Foto Jan Holvast) De overstapmogelijkheid te Oegst geest van de lijnen 31 en 41 (Kat wijk- Rijnsburg- Leiden) en 40 (Noordwijk- Rijnsburg- Leiden) op de sneldiensteo 88 en 89 (Sassenheim, respektievelijk Amsterdam- Den Haag) en omgekeerd, is onlangs aan merkelijk verbeterd, zo meldt het blad „Versnelling". De halte Buitenlust van de lijnen 31, 40 en 41 is een paar honderd meter verplaatst in de 'richting van de ongelijkvloerse kruising van de Rijksweg Amsterdam- Den Haag met de Rijnzichtweg. De nieu we stopplaats ligt op zeer korte af stand van de op de oprit richting Den Haag zowel als richting Amster dam gelegen halte van de lijnen 88 en 89. De bussen van het KLM- Autobusbedrijf stoppen daar ook. Vooral vanuit Katwijk. Noordwijk en Rijnsburg in de richting Den Haag is een ideaal overstappunt ont staan: de ene bus uit, de andere in, zonder een weg te behoeven overste ken. In omgekeerde richting is het iets minder eenvoudig, omdat dan de afrit van de Rijksweg naar de Rijnzichtweg moet worden gekruist. De situatie ter plaatse is er door de installatie van verkeerslichten veel beter op geworden. Hiervan pro fiteren in ieder geval de chauffeurs van de lijnen 88 en 89 wanneer zij van de respektievelijke afritten ko men. Het verkeer op deze afritten dient voorrang te geven aan het ver keer op de Rijnzichtweg. Tijdens de spitsuren levert dit nogal eens pro blemen op, wanneer zich op laatst genoemde weg een flinke rij auto's en (brom)fietsers naar en van Lei den bevindt. Chauffeurs van de lij nen 31, 40 en 41 zullen de verkeers lichten vanzelfsprekend iets minder waarderen, omdat zij juist op de voorrangsweg rijden. VOORSCHOTEN De Stichting ruimte voor muziek, dansen, kabaret boerderij de aktivxteiten uit te De muznekhoek breiden met een "openbare werk- -*■ 1 plaats voor alle vormen van expres sie". De "openbare werkplaats" heeft ër&ag eigen muziekinstrument installatie meebrengen. "De Lindehoeve" wordt wekelijks door 2500 jeugdigen, jongeren en ouderen bezocht. Vooral in het week einde is deze ruime boerderij soms te klein. Naast de grote en de kleine sociëteit zijn er o.a. gesprekskernen rondom vraagstukken van jongeren. "teleKxin 25260 Redaktie Paul Wolfswinkel ClopClop De officiële heropening van Peek en Cloppenburg was uiteraard een feestelijk gebeuren. Dames in fraaie robes naar de laatste mode en heren in haarscherp gesneden costuums, die bij wijze van spreken het prijs kaartje nog aan de mouw hadden hangen hepen te pronken in de nieuwe winkel. Enkele zaken vielen direct in het oog van uw wakkere verslaggevers (een zaak voor het hele gezin dient bezocht te worden door twee ver slaggevers, zoals u zult begrijpen). Zo was het opmerkelijk dat de heer Brummer, bedrijfsleider, exact het zelfde kostuum droeg als de heer Ko- ningveld, die voorzitter is van de Kamer van Koophandel. De heren Vis en Kret (bekende stadsbestuurders) waren gehuld in 'n uiterst gedistingeerd streepjeskos tuum (het gemeentelijk werkpak, zoals de wethouder voor stadsont wikkeling één van ons toefluisterde), terwijl de heer Lijten, die de porte feuille van Economische Zaken poogt te beheren een fijn ruitje in het don kerblauw had verweven. (Toch een buitenbeentje?), Gedurend een vol uur waren de ge nodigden gedwongen om op de rede lijk oncomfortabele klapstoeltjes te zitten luisteren naar een stoet van sprekers. Met iedere spreker ver anderde ook het glaasje water. Nie mand dronk een slokje, behalve de bedrijfsleider, die het glas in één teug leegronk. Het meiske, dat in een ietwat te wijde rok telkenmale het zilveren blaadje met glas droeg, moet dit met vreugde hebben beke ken. Een werkelijke dissonant in de toch uiterst moderne omgeving vorm de de heer Bartel, lid van de raad van commissarissen en lid van de raad van bestuur, die (in maatkos tuum) melding maakte van het mi nimum Jeugdloon en zulks een vorm van onzindelijk redeneren vond. Hij vond het onjuist dat groeperingen die strijden voor het minimum-jeugdloon alleen gelijkwaardige prestatie van da jongeren als wapen hanteren, tei- wijl ze vaak ten strijde trekken tegen de prestatiemaatschappij. Dat vond hij inconsequent. De heer Koningsveld maakte een modieus slippertje. Hij stelde dat Leiden zich als stad echt niet behoef de te hullen in het blauwe katoen van het dienstmeisje. Als hij even had rondgekeken, had hij kunnen zien, dat blauw katoen juist een gewild ar tikel is, vooral bij de jongeren Zijlhead Hans Hij is 21 Jaar en gaat alles zelf maken, geen fabriekswerk dus. Hans Overdevest opende gistermiddag om 12 uur „zijn" zaak op Hoofdstraat 47 in Leiderdorp. De vorige eigenaar is zwemleraar geworden en heeft de hete olie dus verwisseld voor het koe le water. „Snackbar Hans" levert het hele arsenaal van lakkere hapjes die een snackbar maar leveren kan. Van kip tot eigengemaakte loempia. Van hamburger tot saté. Alleen de ballen gehakt en frikandellen komen van 'n fabriek. Doordat hij alles zelf maakt hij heeft drie jaar snackbarer varing zijn de spullen ietsje duur der geworden maar de smaak vele malen fijner. Wij hebben 'n slaatje en 'n portie saté geproefd, nou, echt de moeite waard om 's avonds moe der de vrouw mee te verwennen. De snackbar heeft ze een hele meta morfose ondergaan met artistiek houtwerk en is fris geverfd. Ook is er, vanwege de zelfmaak een enor me koelcel ingebouwd. Bonaventura Door de inschrijving van China hebben de schoolbasketbalwedstrij den in het Spaanse Badelona (bij Barcelona) in Spanje het predikaat „wereldkampioenschappen" gekre gen .Het team van de Bonaventura Scholengemeenschap is in een van de vier poules ingedeeld met Grie kenland, Israël en Frankrijk. De Leidenaars vertrekken op 31 maart. De wedstrijden duren tot en met 6 Als generale repetitie voor de Head of the River, die op zondag 31 maart op de Amstel wordt gehouden, zal a.s. zaterdag de Zijlhead worden ge roeid. Aan deze wedstrijden nemen alle ploegen van Asopos en De Vliet mee. Naast de eerstejaarsroeiers zal bijv. een elite-acht in actie komen waarvan vier Asopos-leden hebben deelgenomen aan de Europese kam pioenschappen. De mogelijkheid be staat om de roeiers per fiets te vol gen. De start is om 12.30 uur. Keurmeester De Pluimvee- en Vogelvereniging Wassenaar houdt op maandag 18 maart a.s. te 20.15 uur in het Je- roenhuis de jaarlijkse ledenvergade ring. Van de bestuursleden zijn de heren A. van Tol, A. Noordover, L. Gladpootjes en P. van Rooden af tredend doch herkiesbaar. De ver gadering zal zich o.m. bezighouden met het aanwijzen van keurmees ters voor de eind 1974 te organiseren tentoonstelling. In de pauze zal een loterij worden gehouden. LEIDEN "Badminton is een fijner en boeiender sport dan meni geen denkt. Badminton is ook een sport die door de groep van 30-Jari- gen en ouder gespeeld wil worden om te voldoen aan de steeds groter wor dende behoefte in beweging te ko men en de gevaren van dit welvaar- vaste tijdperk, van vetzucht en hart ziekten, de baas te blijven". Aan het woord is een 37-jarig lid van de Badmintonvereniging "Lei den". Deze club is ontstaan uit een fusie van "BC Racketeers" en "BC Smash" in juni 1972. "We hebben déze club Juist opgezocht, ofschoon Leiden en omgeving rijk aan bad mintonclubs is, omdat deze club tij dig ingezien heeft door fusie de ba kens te moeten verzetten. Door ka- dernood en andere, financiële zaken, was een fusie zelfs een noodzakelijk heid. Recketeers" en "Smash" speel den al gezamenlijk in de Leidse 5 Mei hal en door dat samenspel was de sfeer van samenwerking reeds gauw geschapen. Het "studentikoze" Rac keteers met z'n Jolige feesten en af- terbadmintonbijeenkomsten kon het wonderwel vinden met het wat stug gere "Leidse" "Smash". Weer andere konden dat niet en zijn vertrokken naar andere verenigingen, vele ster ke spelers en speelsters zijn naar "VEGLO" verhuisd. In de kantine van de 5 Meihal spraken we met wat bestuursleden van "BC Leiden", voorzitter Jan Post, over de veertig en nog regel matig z'n partijtje slaand, penning meester Henny van Wijk, secretaris Ruud Smith en Jacques Laman. Zij vertelden dat er in de beginfase wat aanloop moeilijkheden waren maar alles functioneert nu goed. Het badminton zoals het in een zaal wordt gespeeld is heel iets an ders dan 'n partijtje tikken op het strand of in de straat. Het veren of plastic shutteltje is inderdaad ve derlicht en kan geen windzuchtje hebben. Je moet dan echt veel ren nen en springen om de tegenstan derts) aan de andere kant van het net te kunnen verslaan. Nu heb Je twéé soorten badmin- competitie- of wedstrijdspelers en recreatie-spelers (deze laatsten zijn dan de groep van 30 Jaar en ouder die alleen voor hun plezier willen spelen). De grote moeilijkheid van de badmintonvereniging "Leiden" (ca. 150 leden) is dat deze leden door zaalruimtegebrek gedwongen zijn in één hal op dezelfde avond te moeten spelen. Dit schrikt de zuivere re creatiespelers af. Ze komen de zaal in, zien die felle wedstrijdspelers te keer gaan en denken: Dat is me te gortig, dat leer ik nooit". Dat stoot af en na verloop van tijd scheiden die spelers er mee uit. Bij de wedstrijd- spelers is het precies 20. dde zien die gezellige stuntelaars bezig en vinden dat geen partij voor hen. Die competitiespelers gaan edhter niet zo gauw weg, want in de com petitie komen ze genoeg aan hun trekken. Maar om een vereniging goed draaiende te houden zijn Juist die recreatiespelers en speelsters erg belangrijk. Recreatiespelers bij bad minton willen niet op een mistige weg lopen trimmen of hollen maar zij willen gezellig een pittig partijtje 'tikken' met na afloop een relaxend potje bier drinken in gezellige omge ving. En dan gaat de combinatie wedstrijd recreatiespeler opeen won derwel. En dat relaxend "nakaar ten" na het "trimmend" spelen kan nu eenmaal niet in een gewoon gymnastieklokaaltje. (Te klein en géén accommodatie om wat te ge bruiken). De contributie die de recreatiespe lers inbrengen is weer erg noodza kelijk om méér halruimte te kunnen huren. Die heeft "BC Leiden" hard nodig. Nog één avond de 5 Meihal te kun nen huren zodat de recreatie- en competitiespelers gescheiden kunnen spelen. "Als die 2de avond gereali seerd kan worden", zegt secretaris Smith, "kunnen wij méér recrea tiespelers aantrekken van 30 Jaar en ouder. Wij hebben als vereniging een taak in deze, maar zoals het nu is, zullen we een wachtlijst moeten in stellen". Hoe bestaat 't, een wachtlijst voor mensen die wat aan hun gezondheid •Evenementen lijst "BC Leiden". Op 30 en 31 maart 1974 in de 5 Mei hal het open B. en C. toernooi. Vroe ger het Leidse toernooi geheten. Op 18 en 19 mei Nationaal Jeugdtoer- nooi georganiseerd door BC Leiden, secretariaat Marijkestraat 11, Lei derdorp. Telefoon: 34352. willen doen! Door de financiële in breng van deze recreatiespelers kunnen we méér teams in de com petitie gooien d.i. reclame van de vereniging naar buiten uit en daar door ook belangrijk voor de toewij zing van zaalruimte". De Sportstich ting Leiden", voorzitter Jan Post cs heeft daar geen kwaad woord over, "moet de aanwezige zaalruimte ver delen maar heeft niets meer te ver delen. Er is niets. Alles is bezet. Het is ook veel te weinig voor een stad als Leiden met ongeveer 100.000 in woners om één sporthal te hebben". De Sportstichting is eigenlijk mach teloos door gebrek aan ruimte. Kan niets doen. Het feit doet zich ook veel voor dat véél buitenvelders nu ook in zalen spelen. Denk maar aan zaalvoetbal, hockey, handbal, korf bal, tennis. Badmintonners willen wel graag naar buiten maar dat kan niet door de wind. Badmintonners hebben de wind wel erg tegen in Lel den. 'n Shuttle is zo licht als 'n veer tje. "Ons probleem is een typisch Leids probleem", zegt secretaris: Ruud Smith. Penningmeester Henny van Wijk wil nog wel graag kwijt, dat expansie van de badmintonver eniging hard nodig is. Naar verhou ding met de buitensport betaald de zaalsport veel te veel huur. Op de be groting van "BC Leiden" van 18.000 gulden is 9.500 gulden bestemd voor zaalhuur. Meer dan 50%. En dan kan men nog maar éénmaal vrijdagavond gebruik maken van die zaal en op za terdag 'n paar uur voor de grote groep Jeugd die BC Leiden óók heeft! Voorzitter Jan Post doet nog een hoopvolle slotsuggestie"Als die fabriekshal van de grofsmederij doorgaat. Die is voor weinig geld goed te maken als sporthal. Dan ben Je gelijk uit de nood. Het grofvuil wordt donderdag in Oegstgeest opgehaald in: Pr. Bern- hardlaan, Marelaan, Willinklaan, Hofdijck, Hofbrouckerlaan, ged. Em- maplein, L. Voort, Oudenhoflaan, Pr. Marijkelaan, Pr. Beatrixlaan, Pr. Irenelaan, Pr. Margrietlaan, Laan v. Alkemade, Laan van Oud Poelgeest, Laan van Arenstein, Poelgeesterweg, Warmonderweg, Leidsestraatweg, Prinsenlaan, Emmaplein, Regentesse- laan. VOORSCHOTEN Ook op donderdag komt de grofvuil- ophaaldienst in de Nassauwijk, KLM- wijk, aan de Papelaan (van het sta tion tot de grens met de gemeente Wassenaar, Dobbeweg, Donklaan, In dustrieweg, Wijngaairdenlaan (noord zijde), Elstlaan, Oude Adegcesterlaan, (het gedeelte tussen Prins Bernhard- laan en Nassaukade), Erasmusstraat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Ma rinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerk plein, Treubstraat, Willibrordusstraat Leidse weg, (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan)Oranjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan, en Kerkplein), Chr. Huy- gensstraat, Van Heuven Goedhart straat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Langenhorststraat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt volgende week woensdag op gehaald in de wijk Adegeest (met uit zondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Leidse werkgroep homofiïie/'ö Bernhardlaam en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raadhuislaan en Voorschoterweg), Voorschoterweg, Hofweg (het ge deelte ten oosten van de Voorschoter weg), Prof. Boerhaaveweg, Krimkade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Mar- ZATERDAG nixstraat en Beresteynstraat. Den Burcht. KVP-Leiden. DONDERDAG Doelenkazerne Leidei Ned. vereniging van expoiftj*., vangenen, spr. A. P. de Jong 0 bergen en identificeren van oorlog neergeschoten vliegtulj Lakenhal Leiden Vergadering t sie Lakenhal, 9.30 uur voormidj al Morsweg 59, wijkbijeenkomst ir Breestraat 19, sociëteit voor capten, 2-5 uur nam. 1 Kreatlef Sentrum, defenslevooi m ting, 8-9 uur nam. Stadhuis Leiden, commissie ft 16.30 uur. Speeltuin Oosterkwartier, 8 verkiezingsbijeenkomst PvdA. St. Antonius Clubhuis, 8 verkiezingsbijeenkomst KVP VRIJDAG Leids Volkshuis Voorlichtingsai bouwwerk, 8 uur nam. Groenoordhal Leiden Show formatieavond Herenstraat 95, jeugdsociëtelt Koningskerk, rullclub 7.30-10 ui Geverstraat 65 Oegstgeest, voor kamerbewoners en alli den, 8 12 uur nam. Langebrug 63, gebouw van dering van gelovigen. Bijbelle ,d WARMOND Nu alweer zo'n vijf jaar achtereen stelt Clara Sikking in Gale'ry De Pomp in Warmond kunstenaars en hobbyisten in de ge legenheid htm werk ten toon te stellen. Op het ogenblik is dat de 24-jari ge grammofoonplaten verkoper Peter van Dijk uit Hazerswoude. Opvallend is deze, qua grootte, erg bescheiden verzameling zijnde „zwart-op-goud- objecten", composities van goud kleurige hoofdjes van kinderpoppen met eveneens gouden balletjes en ve ren op een zwarte achtergrond. De tere, bijna liefelijke voorstellin gen komen sterk tot hun reoht door de contrasten, gouden ronde vormen op zwarte vierkante achtergron den. Van Dijk: „Voor mij hebben die kin derhoofdjes en die balletjes iets met vruchtbaarheid en geboorte te ma ken". Dat zijn voorkeur uitgaat naar objekten verklaart hy uit het feit dat hij anderhalf Jaar een opleiding heeft gevolgd aan de kunstacade mie in Den Haag. Hij deed daar „perspectief en decoratie". Het liefst zou hij grote objekten maken met „helemaal te gekke ef- fekten" maar daartoe ontebreekt hem de werkruimte. Hij verliet de akade- mie omdat hij vond zijn richting daar niet voldoende te kunnen ont wikkelen. Het beste werk ik in een depres sieve bui, en dat is ook duidelijk te zien. vindt hij. Waarom deze expositie? „Ik wil wel eens weten wat andere mensen van mijn werkstukken vinden. Niet voor de verkoop, maar gewoon om te zien of het overkomt". Tot 1 april kan men voor deze ex positie terecht. Groenoordhal Leiden Show 1 bruikte auto's, 10-6 uur Oude Vest Leiden Bi]«4b oudere werknemers. 9.30-11 Parochiehuis Maria Gljzenstee Sleutelstad wandeltocht. 9-2 ira M Hooglandse Kerkgracht. danae ]g Burchtplein, antiekmarkt 9.3 Geverstraat 65 Oegstgeest, voor kamerbewoners en allen Morsweg 114, Leidse Jeugdschi den. 3.30-5.30 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondaj der apotheken in de regio wordt waargenomen door: Aj ei Kok, Rapenburg 9, tel. 24807,1 n Apotheek Voorschoten, Leidse tel. 01717-2525. Apotheek v. Smallenburg, Loevestein 7, tel Leiderdorp. Kinderopvang Informatiebureau werkgemee Kindercentra Lelden. WelzU Stationsweg 28, tel. 46861. Geop Voor weduwen en weduwnaars bureau: 61112. SOS-dienst hulpdienst, tel. I den verkeren dag en na Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15, Lelda gewonde honden, katten, voel nacht bereikbaar, tel 348 Van maandag 18 tot en met don derdag 21 maart aanstaande wordt in "Leythenrode" een beurs gehouden door de Leider dorpse middenstand. Deze "Leythenrode-show" zal ge opend worden op maandag 18 maart om 19.00 uur door burgemeester M. A. van der Have. VOORSCHOTEN Wethouder W. PvdA-wethouder dr. P. S. Pels zich J. Iestra (PCG) heeft aan de be- niet meer herkiesbaar gesteld. Wet- sturen van de A.R. en C.H.-kiesver- houder Koetser (V.V.D.) komt ook enigingen zijn besluit medegedeeld als wethouder niet meer terug, maar zich niet meer beschikbaar te stellen wel als raadslid. Hij is de lij'sttrek- voor een nieuwe raadsperiode. ker van de V.V.D. Verwacht wordt TIT TT"IT*T Wethouder Iestra is ruim tien Jaar dat wethouder T. C. Esselaar (KVP) 1» I Tlf -rril 1 raadslid, waarvan bijna acht jaar de lijsttrekker gaat worden van de üv/uxj wethouder. In deze raadsperiode heeft C.D.A. hij de portefeuille van financiën, in de vorige onderwijs. -- In zijn brief aan de besturen van ?Jr?Z JZ Raadskandiclaten uitgesproken twijfels ten aanzien, Dierenambulance. Tel. 01710-34 Dienstencentrum Noordeinpleln 2b. tel. 40483, ne Informatie, dag. van Sociale raadsvrouw Architecten Architecten-Informatie Rijnland. Op werkdagen tel baar onder 26385. Zitting op v van 7.309.30 uur op het ad« del weg 4 (bij Hooglandse ked g] Vormingscentrum Tro< Vormingscentrum Troef, Hfl( Oudste De oudste inwoonster van Leider dorp, mevrouw Th. de Wolf-Dagelet aan de Steenbakkerslaan 24 kreeg op haar 97e verjaardag gistermiddag hoog bezoek van burgemeester Van der Have, die Leiderdorps oudste een presentje kwam brengen. de realisering van een C.D.A.- PPR en PvdA in Oegstgeest OEGSTGEEST De Partij ndag, zelf koken, sociale kreativitelt dag, samenspelen, Koordstudio iO-Jarlgen. Oude Leiden, tel. 44000 Voor advies Moeders voor moeders „Moeders voor Moeders" Geschaakt Eventjes een stelling als uitsmijter. Van W. J. de Grip uit Nijmegen. „Terwijl de emancipatie van de vrouw op het schaakbord opmerke lijk is, laat die van de vrouw vóór het schaakbord nog te Bijdragen Henriëtte van der Hoeven, Ronald Veeren en René Vos lijst. Uit ideële overwegingen wilde hij de vorming van de C.D.A. niet afwijzen maar om praktische redenen moest hij de garantie vragen, dat er een groepering gevormd zou worden, die niet op opportunistische gronden tot de Arbeid en de Politieke Partij Ra- stand kwam, maar duidelijk gedra- dikale® in Oegstgeest komen bij de gen werd door het gemeenschappelijk a.s. gemeenteraadsverkiezingen met ideaal om op christelijke wijze de een gemeenschappelijke lijst uit. In samenleving in zijn totaliteit te wil- de afdelingsvergaderimg van de beide len dienen. Nimmer mag, naar het partijen zijn voor de uit elk der gevoel van Iestra, christelijke poli- groeperingen afkomstige kandidaten tiek ontaarden in het willen nastre- de volgende volgorden vastgesteld: ven van groepsbelangen, hoe zwaar een dergelijke opgave zeker in het huidige tijdsbestek ook valt. Nu de C.D.A. in Voorschoten een gestalte krijgt, die niet langer het vertrouwen van Iestra kan wegdra- Voor de PvdA: 1. O. C. van Belle, W. P. M. Kohlbeck, 3. J. 4. Mevr. A. C. Bekker, 5. T. H. Tjia, 6. H. Prins, 7. G. van Bent- hem van den Bergjh, 8. Mevr. W. Medendorp-Glijn, 9. C. Zweistra, 10. gen, wil hfj zich ook niet meer be- H. Wolbhaus, 11. M. Haasnoot, 12. schikbaar tellen. Iestra besluit zijn brief met de zin: "Mij moet niet lie ver zijn dan beschaamd te wor den in mijn huidige visie". Iestra is de tweede wethouder, die na de verkiezingen niet meer terug keert. Zoals bekend heeft ook de Mevr. J. E. Glastra van Loon-Boon, 13. J. van Benten. Voor de PPR: 1. K. J. Beckers, 2. B. J. Vetloren van Themaat, 3. P. D. Wolthaus, 4. H. Poelma, 5. R. Bec- kers-de Bruijn, 6. H. Bosscher, 7. M. Verloren van Themaat-Steer. VOORSCHOTEN Het echtpaar M. Burgel en L. Kesselaar, Bijdorp straat 67 in Voorschoten, is donder dag 14 maart vijftig Jaar getrouwd. Het wordt een huiselijk feest, het bruidspaar blijft met de dochter thuis en wil graag buren en kennis sen tussen 19 uur en 21 uur ontvan gen. Het gezin kwam 43 Jaar geleden naair Voorschoten vanuit Hoedekens- kerke (Zuid-Beveland). De heer Bur gel (72 Jaar) heeft tot aan zijn pen sionering gewerkt bij het bloembol len- en tuindersbedrijf Hoogwerff Kroon en bewaart daaraan de beste herinneringen. De bruid (70 jaar) heeft dapper mee geholpen en o.a. 12 Jaar lang de Ge reformeerde school aan de Wijngaar denlaan schoon gehouden. Werken houdt gezond en het bruidspaar maakt nog regelmatig tochtjes per bromfiets. De grote tuin achter het huis wordt nog keurig onderhouden door Burgel, in de oorlog vonden in die tuin zes geiten en bijna vijftig ko nijnen gelijktijdig onderdak. LEIDSCH DAGBL DAGBLAD VOOR LEID EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad Witte Singel 1 Postbus 64 - Giro 670 Telefoon directie eo a tie 01710-2504L Telefoon redactie 01710-215 Hoofdredacteur Han Muidei Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post f Jaarabonnement fl Losse nummers Abonnementsgelden bij betaling te voldoen Bij t ttscbe overschrijving ge mlnlstratle- eo incassokost Na bezorging van 18.00—20Ü Zaterdag van 16 00--18.00 t[ Telefoon 01710—30500. I jfe

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2