ïelangstelling voor e club 101 is er' m PSV NU AL AAN HET RONSELEN? Sponsoring ook op Duindigt Sexclub sponsort team renners harnemend voorzitter Piet Erades: KOERSEN IN HILVERSUM kaaLoud haar=jong Karstens op de negende plaats in Parijs-Nice Klaas Kee: Waarom een bierbrouwer wel en ik niet ENSCHEDE Het bestuur van ?C Twente heeft de KNVB tele- önisch medegedeeld zeer verhol en te zijn over het feit, dat PSV Ver voor de officiële transfer ence ingeluid is bezig is en- ele spelers van de Enschedese jedlvisieclub te benaderen. Em- re weken geleden ai zocht Willy 'an de Kerkhof, die met broer Re- dit seizoen overging van FC fwente naar PSV, uit naam van fees Rijvers telefonisch contact Det René Notten. De Enschedese niddenvelder deed echter de zaak rf met de mededeling dat hij nog 0t eind volgend seizoen onder lontract staat bij FC Twente en hij niet voornemens is deze ferbintenis voortijdig te beëindi- pn. Kees van Ierssel werd even- ens gevraagd of hij geen zin had Eindhoven te komen. De leugelverdediger van FC Twente telde zijn trainer Spitz Kohn an dit gesprek op de hoogte. Des- DAG 13 MAART 1974 ondanks heeft Van Ierssel vorige week een gesprek gehad met Kees Rijvers, maar tot definitieve af spraken is het nog niet gekomen. Bij FC Twente is nu zeer veel ongenoegen ontstaan over deze handelwijze van PSV. Jan Huybregst, de secretaris van de sectie betaald voetbal van de KNVB: "Zolang de competitie nog draait mag een club geens peler benade ren, en zeker niet zonder diens werkgever daarvan te verwitti gen. Spelers, wier verbintenissen aflopen, mogen officieel pas in de daavoor door de bond aangewe zen periodes worden aange trokken. De KNVB bezit dan ook de mogelijkheid om transfers, die onreglementair tot stand zijn ge komen, ongeldig te verklaren". FC Twente's voorzitter mr. Mars man, die zeer verbolgen was over de door PSV gevolgde procedure, stelde: "dat er nu, juist in de be slissende fase van de competitie, aan onze spelers getrokken wordt vinden wij hoogst onsportief. Ik hoop echter alle spelers te kun nen houden, we willen namelijk niemand graag laten gaan. We zijn momenteel in onderhandeling met Van Ierssel over een drieja rig en met Piet Schrijvers, die naar men zegt op het verlanglijst je van AJax staat, over een vijf jarig contract". De Twente-prae- ses deelde verder nog mee dat zijn club, indien dit nodig mocht blij ken, een schriftelijke klacht te gen PSV zal indienen bij de KNVB. Armstrong Het in de Spaanse competitie niet te stuiten CF Barcelona heeft gisteravond in Londen de Engelse eerste divisieclub Arsenal versla gen met 3-1. Het duel was een be nefiet voor de veteraan van Ar senal, George Armstrong, die der tien Jaar voor de Noordlondense club heeft gespeeld. Na het duel kon hij een cheque van f. 70.000 in ontvangst nemen. De Spaanse koploper was geenszins van plan met een ne derlaag naar huis terug te keren. Met Johan Cruyf in een glanzen de hoofdrol lieten de volgelingen van Rinus Michels zien, dat zij ook buiten Barcelona tot goed voetbal in staat zijn. Cruyff had een groot aandeel in de eerste twee treffers van zijn team. Twintig minuten voor het einde liet hij zich vervangen door Bar rios. Alan Ball gaf Arsenal uit een strafschop een voorsprong, maar Barcelona kwam terug door doel punten van Asensi, Sotil en Tome. Lippens Willy Lippens, de Nederland se spits van de Bundisligaclub Rot Weiss Essen, wil weg bij zijn club. Hij heeft de voorzitter van Rot Weiss, Will Naunheim, ge vraagd hem volgende week op de transferlijst te plaatsen. De aanleiding tot deze stap van de eenmalige international van het Nederlands elftal is, dat Rot Weiss zijn financiële eisen niet wil inwilligen. Lippens heeft laten we ten, dat hij minimaal f 180.000 bruto per Jaar als basissalaris wil hebben. "Wij willen hem graag be houden, maar wij kunnen niet aan zijn eisen voldoen, omdat de clubkas nagenoeg leeg is", aldus voorzitter Naunheim. Lippens moet ongeveer een mil joen gulden opbrengen. fIDEN "De Club 101+ wordt beslist geen club voor ai Haags accent babbelende elite-jongens." Waarnemend js-voorzitter Piet Erades wil dat sprookje voor eens en ped uit de wereld helpen, al en hij geeft dat grif toe eft misschien door onze contributie van 250 gulden per eens en vooruit de gedachten voedingsbodem gevonden in het bijzonder op de financieel zéér draagkrach- ichten. Maar film het nu eens terug: dan kom je tot een Mtie van vijf gulden per week. Nou, én /os management.Het zijn 11e bij Leidenaar Piet Era laar op de tong liggen. Hij mercieel directeur van een nerk artikelen gigant met belangstelling voor sport, in het bijzonder heeft patroon voor een moderne oering van de Club 101 kant gereed voor gebruik. In dat oon "dat pas volledig 5 in april 't bestuur defini- gekozen" past, als te om en dus kostbaar, het "langs ophalen" van contributie nu niet. Vandaar die 250 gul- ns, die de Club 101 meteen rkkapitaal" moeten ver waarmee zij het sportieve Leidse regio wil gaan Ij borrelen natuurlijk vele »p. Hoe stelt men zich voor |aan doen? Door zich uitslui- ancieel garant te stellen of en ook aan het organiseren spektakels? irades: Beide. Dat kan dus nciële "stand-by", bij door anlsaties geprojecteerde nten, maar we denken ook en spektakelstukken naar eeën. Daarvoor hebben we |ect-regulatie ontworpen via leden, vanuit hun eigen won, met voorstellen kun- een. Voorts zal op de Jaar- fog het bestuur het (Jaar- operationele plan moeten in, een opsomming dus van activiteiten en de sporten denkt te "promoten", ib 101 streeft naar 101 le- het werkkapitaal van 25.000 bijeen brengen. Dat is geen drag. Als een sportevenement even niet aanslaat bij het kan het decifiet snel in de "benden lopen". I: "101 leden is een streefge- eindstation. Zonder be tonen en zullen het er Knlljk veel meer worden, bben al bijna 60 leden inge- i. voor die paar weken dat het werk zijn een groot suc- to bewijs dat de idee van 'n plus in de Leidse regio daar buiten is aange lat de financiën betreft: in fk jaar zal inderdaad onze [wat behoudend moeten zijn r we geen direct grote fi- f risico's nemen. Maar ook r 2°. dat we na dat eerste te leden alleen maar kunnen p dat onze enige activiteit 't Jnk zetten van 101 maal 250 f» geweest Wicapt kind het helpen en zelf organi- Jto grote sportwedstrijden b'ub 101 plussers zich ook op ntatief terrein bewegen waar- prioriteit aan het gehandi- wordt gedacht, onverbrekelijk aan de op- De idee om tot de op- jan de Club 101 plus te trouwens geboren na af- de wedstrijd tussen het en Feyenoord, waarvan bestemd waren voor het kind. Bij de Feye- is dat geweldig goed overgekomen en Guus Brox heeft me nu al toegezegd nog dit Jaar op nieuw met het eerste elftal naar Lel den te zullen komen en dan op een basis rie by Feyenoord niet ge bruikelijk is". Piet Erades, oud-speler van UVS en Lugdunum, oud-voorzitter van de zwem- en waterpolove'reniging De Sleutelstad en tot voor kort hoofd klasse- waterpoiosoheidsrechter, glundert. Dat met Feyenoord zit wel gebakken. Barcelona En met de FC Barcelona? Er cir culeren geruchten dat de Club 101 ook de sterrenformatïe van Rinus Michels naar de Sleutelstad zal ha len. Rades: "Dat moet ik tegenspre ken, al was het alleen maar uit de overweging dat voor FC Barcelona de verzekeringspremie 80.000 gulden per wedstrijddag bedraagt. Na tuurlijk: de wonderen zijn de wereld niet uit. Als straks FC Barcelona in Zeist een trainingskamp betrekt en op zoek is naar een leuke trainings wedstrijd staan wij wèl op de eerste rij. Best mogelijk dat Michels, die zelf zo lang met gehandicapte kin deren heeft gewerkt, geimponeerd wordt door de doelstellingen van de Club 101 en "Ja" zegt. Dat zou wel 'n grandioze stunt zijn. Wij zijn attent, zoals we ook contacten proberen te leggen met ploegen die naar de wk. in München gaan en wellicht op dóór- of terugreis Leiden willen aandoen". Waarnemend voorzitter Erades ziet het met de Club 101 dus wel zit ten. Hij: "De belangstelling in Lei den is er, voorwaarde is wel, dat Je een bestuur weet te formeren dat deskundig (vanuit de privé vakspe cialiteit) is en respect en vertrouwen weet af te dwingen". Voor Piet Erades is zo'n bestuur "gesneden koek". De voorzitter dient een ervaren bedrijfsmanager te zijn, de penningmeester (niet te vergelij ken met de orthodoxe) moet zich be wegen op het niveau van het finan cieel management en de secretaris vergelijkbaar zijn met een directie secretaris. Onder dit drietal: project managers, die de kunst van organi seren verstaan. Erades: "Als Je zul ke mensen niet hebt kom Je er niet. Is het bestuur van de Club lOlpIus als het bij sportspektakels zelf 'n vinger in de organisatie-pap steekt niet beducht dat officiële vereni gingen/bonden zich in hun autono mie aangetast zullen voelen? Piet Erades: "We werken met geld van anderen, van onze leden en dan mag in deze tijd 250 gulden niet zó veel waard meer zijn, het is toch nog wel een bedrag dat je niet "even" over de balk smijt. Daarom zal bij een sterke organisatie onze bemoeie nis gering zijn. Mogelijk een tijde lijke stand-by, waarin je een sa- menwerkingsstructuurtje neerzet en daarna overgaat tot de orde van de dag. Aan de andere kant passen we er natuurlijk voor het slachtoffer te worden van een krikkemikkerige or ganisatie en van dat slechte mana gement de rekening gepresenteerd te krijgen De Club lOlplus is nog in het luier- tijdperk. Zij kan, tot profijt van het Leidse sportleven, spoedig opgroeien tot een stevig kind. Vrijdagavond a.s. in het clubgebouw van de LA en AV Lugdunum organiseert zij een introductieavond, waarop 101 plus lid Theo Koomen sportfilms van commentaar zal voorzien: het eerste optreden naar buiten. Giant Beauty-prijs 2000 m. Ie afd: 1. Myrly Terraise (M. van Leeuwen) 2.55.5, 1.27.8, 2. Murray Fortuna, 3. Linde du Bois. Winn 1.90, pl. 1.30, 2.40, 2.60, kop. 14.30, trio 151.60. Scarlet Beauty-prijs 2000 m.: 1. Jay Lee (W. Geersen Jr.) 2.50.5, 1.25.3, 2. Jeen Z, 3. Little Hadie. Winn .40, pl 2.50, 2.70, 3.80, kopp 113.00, trio 3603.30. Polar Beauty-prijs 1600 m.: 1. Jeunesse Royal (H-Pools) 2.13.1, 1.23.1 2. Josephine Baker, 3. Korstina. Whun 29.00, pl. 8.60, 2.60, 4.00, kopp 159.30, trio 6521.60. Amatrice winterkampioenschap VH 2440 m.: 1. Lathi (mej. A. v. Os» 3.36.5, 1.28.8, 2. Joyce Hollandia. 3. Jaap Hollandia. Winn 1.80, pl. 1.30, 1.90, kopp 3.00. Striped Beauty-prijs 2040 m.: 1. Hilda Z (B. Dapper) 2.51.4, 1.24.0, 2. Ivonne Hanover, 3. Iduna J. Winn. 5.70, pl. 1.80, 2.30, 1.40, kopp 32.00. Silent Beauty-prijs 2040 m.: 1. La dy (J. Hendrikx 2.51.0, 1.23.8, 2. Jacob Areta, 3. Isnathan. Winn 1.80, pl. 1.20, 1.80, 2.20, kopp 6.40, trio 60.40 Cerise Beauty-prijs 2440 m.: 1. Monty Buitenzorg (J. Hendrikx) 3.29.1, 1.25.7, 2. Michel Nimble, 3. Karina Darnley. Winn 1.70, pl. 1.10, 1.20, kopp 2.90. Park Beauty-prijs 2440 m.: 1. Je- welprise (P. Zeegers) 2.48.4, 1.24.4, 2. Kaballus, 3. Joop Hollandia. Winn 6.20, pl. 1.80, 1.30, 1.90, kopp 5.80, Crio 75.00. Giant Beauty-prys 2000 m.: 2e afd.: 1. Kairos II (J. Wagenaar) 2.54.0, 1.27.0, 2. Lucy Esther H 3. Lady Mary Winn. 2.40, pl. 1.30, 1.20, 3.50, kopp 4.20. Totalisatoromzetf 311.815,00. De dravende en galopperende dingen dezer dagen spelen zich in deze nieuwe rubriek uitsluitend in en buiten Duindigt af. Zondag opening van het Duindigt-seizoen. Het te winnen prijzengeld is zo gering, dat sommige trainers zich afvragen of het de moeite loont daarvoor een paard in te spannen. Door Jan Leyendekker Desondanks een rekord-aantal in schrijvingen, waarmee gezegd wil zijn dat draf en ren toevallig ook nog iets met sport te maken heb ben. Hoewel er steeds meer stemmen op gaan om sponsoring toegang te ver lenen. Duindigts voorzitter, de Rot- tedamse zakenman Johan Savel- kouls ziet 't wel zitten, mits de commercie niet al te nadrukkelijk van zich doet spreken. Eldes ligt men daar minder van wakker. De Friese trainer-pikeur Jaap Hof won zeer recent een Dat- sun, in Soest sponsort het bedrijfs leven de kortebaan-draverij van de vereniging "Oranje-Boven" met een gaantie van tien mille. Het is maar hoe Je 't ziet. Dat laatste dacht ook de Haagse trio- deelnemer die afgelopen zondag de nummers 4 6 13 op zijn trio biljet invulde en daarmee een slor dige 15 mille rijker werd. Hij had dit vooral te danken aan de Haagse trainer-pikeur Guus Knijnenburg, die Feny Hollandia naar een over winning stuurde. Guus zelf werd er niet meer dan 25% van de eerste prijs, oftewel ƒ300,— wijzer van. Dat zijn ook nog eens leuke dingen voor de mensen. Overigens als u dit seizoen een gok- ADVERTENTIE Tienduizenden heren gingen u voo» en dragen met succes een Pelatti toupet. De grootste kolleküe in elke prijsklasse vindt u dan ook bij Pelatti (vanaf #9.-) Deskundige en vrijblijvende voorlichting. Pelatti haarspecialist Piet Erades je waagt stel u zelf dan wel de vraag: zeg mij wie de eigenaar is en ik kan weten welke trainer hij heeft. In omgekeerde volgorde gaat deze stelling trouwens ook op. Tip van de week: Let 24 maart a.s. eens op Lucky B. Ik geloof overi gens dat u de komende weken niet te veel van de Duindigtdravers mag verwachten. Door de werkzaamheden aan de baan konden ze eerst anaf 4 maart snel gereden worden. Der tien dagen zijn te weinig voor een optimale conditie. Blijft over de bepaling in het draf- reglement dat het verboden is aan een draverij deel te nemen met een paard dat niet tot inzet van zijn ge hele capaciteit gebracht kan wor den, of indien daarover bij de ver antwoordelijke trainer twijfel be staat. Gaat het draverij-comité dit artikel, zondag clement interprete ren, of zijn de trainers zo verstan dig de daarvoor in aanmerking ko mende dravers buiten weddenscap- pen te laten plaatsen?. Het spelende publiek word met dat laatste in ieder geval een dienst be wezen. Een publiek dat naar wordt ver wacht zondagmiddag weer zo'n vier ton aan het offerblok, dat totalisa- tor heet, zal schenken. SAINT ETIENNE De Fransman Cyrille Guimard heeft gisteren de derde étappe van de wegwedstrijd' Parijs Nice gewonnen. In het alge meen klassement blijft Eddy Merckx op de eerste plaats. De derde rit, die voerde van Paray Le Monial naar Saint Etienne, over een afstand van 164 kilometer, had een rustig verloop. Pas tegen het einde werd er gedemarreerd en slaagde Guimard erin in de eind sprint zün naaste concurrenten, Wil ly Planckaert en Rik van Linden achter zich te houden. Gerben Kar stens werd negende. De uitslag van de derde etappe is: 1. Guimard (Fra) 164 kilometer in 4 uur, 31 minuten en 42 seconden: 2. Planckaert (Belg) 4.31.44; 3. Van Linden (Belg.) 4.31.46, 4. Theve- net (Fra) 4.31.47; 5. Szurkowski (Po); 7. Merckx (Belg)9. Karstens (Ned) 12. Zoetemelk (Ned)19. Kuiper (Ned>; 21. Bal (Ned); 30. Van Kat wijk (Ned), allen in dezelfde tijd als Szurkowski. De stand in het algemeen klasse ment is: 1. Merckx (Belg) 15 uur, 14 minuten en 22 seconden; 2. Bruyère (Belg) 15.14.27; 3. Van Linden (Belg) 15.14.30; 4. Swerts (Belg) 15.14.33; 5. Santy (Fra) 15.14.35; 6. Poulidor (Fra) 15.14.36; 7. Zoetemelk (Ned) 15.14.36; 17. Kuiper (Ned) 15.14.48; 23. Karstens iNed) 15.14.59. Het was een opmerkelijke aanblik: radioverslaggever Willem Ruys, die met het Staphorster meisje Martha Toersen te bed gegaan was. Op een fondantkleurig, groot en rond matras had den de twee zich uitgestrekt. Het was de enige manier gebleken om in sexclub Pretty City te Zwolle een fatsoenlijk vraag gesprek te hebbern Want op het bed na was verder iedere vierkante decimeter van het zwoele sexlokaal bezet met men sen, die het warm hadden. Klaas Kee, 28-Jarige eigenaar van ex-stayerkampioen Fred Niemeyer. Pretty City, zag vanuit een hoek het mensengewoel tevreden aan. Zijn sportstunt was geslaagd: de Neder landse pers was inderdaad massaal naar Zwolle gekomen om dinsdag middag de presentatie te beleven, van de eerste amateur-wielerploeg, En dan trokken natuurlijk de drie meisjes in de Pretty City-ploeg de aandacht: de forse zusjes Aly en Jen ny de Boer uit Wanneperveen en de kleine blonde Martha Toersen uit Staphorst. "Uit het moderne deel van Stap- die door een sexclub gesponsord horst", lichtte de 21-Jarige baliebe- diende van de RABO-bank te Rou- veen toe, "in het oude dorp mag Je op zondag allicht niet fietsen, laat staan voor een sexclub. Zelf kan 't me niks schelen wie mijn sponsor is en al die sex is maar flauwekul. Maar mijn baas op de bank vindt t niet erg leuk. Hij is bang dat de ge ef ormeerde klanten uit 'het oude dorp er achter komen". Sex flauwekul zo uitten zich ook wordt. Het "Pretty City-team": vijf Overijsselse jongens en drie meis jes. Paarse trainingspakken droegen ze met de naam van de sexclub er op; gele petjes. Ze zaten wat timi de op de rand van het oud-rose ma tras, waar Klaas Kee op andere da gen zijn gastvrouwen met hun part ners laat robbedoezen in de zoge naamde "life shows". En Klaas Kee, fors met lange witte Martha's ploegmakkers. Sprak een manen, zei: "Normaal toch? Waar- van hen> jan Nijhoff uit Hengelo: om zou een bierbrouwer wél een wie lerploeg mogen laten rijden en een sex-exploitant niet?" En: "Waarom zou ik duizenden "Het is trouwens voor het eerst dat ik in zo'n sexshop ben". Dat bleek op de perspresentatie in Klaas Kee's ondeugend lokaal ook t guldens advertenties gaan uitgeven geval met twee jongedames uit Haar- voor mijn clubs hier in Zwolle en Winterswijk, terwijl het zó met de publiciteit net zo goed lukt. Als die lem en Blokzijl. Witjes zaten zij in een hoekje aan de bar. Kee had hen a raison van f 250 bij een uitzendbu- kinderen straks gaan koersen praat reau voor fotomodellen te Amster- iedereen over Pretty City. Vooral als ze winnen". Klaas Kee had het vorig Jaar al ge- dam gehuurd om met de wielerploeg op de foto te gaan. 'Ik dóe het niet hoor", zei een van probeerd. Toen vroeg hij amateur- ,je meisjes steeds met verdriet, "dat kampioen "dolfe" Dries van Wijhe, dit voor een séxelub is daar wist inwoner van een Veluws dorpje, om niets van. Straks denkt iedereen met Pretty City op jas en pet te gaan koersen. Dries wilde wel, maar zijn dorpje kwam in verzet. dat ik zo'n masseuse ben". "Het zit zo", verklaarde later Klaan Kee aan ons, "mijn eigen meisjes De 'Pretty City'-fietsers samen met geschrokken fotomodel voor de deur van de sexclub. Nu echter was het Klaas Kee met verdommen het helemaal om op de behulp van wieier Journalist Ben Zo- foto te gaan. Want meestal weet de merdijk en koersorganisator Dick familie 't niet eens dat ze in mijn van Berkum, gelukt om acht minder clubs werken. Waar mijn meisjes op beduchte splintertjes te vinden. Van dit moment zijn? Nou, die kunnen hen had er één een redelijk beken- 's middags niet komen hè, die zitten de naam in de amateurkoerswereld: met schoolgaande kinderen. Zo ging ook de door Klaas Kee graag gewilde "supersexshow" niet door; uit vrees voor de vele came ra's die de pers mee naar Zwolle had genomen, hadden zijn medewerkers het laten afweten. Dus moest Kee helemaal uit Den Haag een meisje Ellen laten overkomen, dat een tweetal minuten bloot door het lo- de belangen van de wielersport. Met kaal fladderde en daarbij grimaste, zijn geld, vindt hij, zal er straks be- "Heel slecht nummer", zei mevrouw tere sport geleverd worden. Hoeveel Kee, "ik schaam me er voor". geld hij zijn rennertjes betaalt, wilde hij niet zeggen. Alleen dit: "Als 't Maar ach, het ging Klaas Kee my goed gaat, gaat het de anderen dinsdagmiddag in Zwolle immers niet ook goed. En 't gaat me goed om de sex, doch om het dienen van dus....."

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13