Beroering rond dagmarkt ook in politieke kring agendi Diensttijd in legermuseum Bestuur Frisoflat tegen parkeren vrachtwagens Politici werden te kakken gezet Politiek Zoeterwoude ontstemd Ted de Braak verkocht 'gemakkelijke' grapjes STAD EN RAND MAANDAG 11 MAAI - VOORSCHOTEN Het bestuur van de „Johan Willem Friso Flat" te Voorschoten heeft in een brief aan het college van B. en W. nogmaals dringend verzocht om maatregelen te nemen, waardoor het parkeren van vrachtwagens in de dorpskern beperkt wordt. Voor de flat ligt een groot par keerterrein dat als functie heeft speelruimte voor de kinderen en in de avonduren parkeerruimte voor de personenauto's. De laatste jaren wordt dit terrein meer en meer ge zien als een bergplaats voor vracht wagens en vooral voor vrachtwagen combinaties. Het bestuur van de Vereniging van Eigenaren van de flat wijst er op dat het reeds twee Jaar geleden is sinds de laatste maal een verzoek werd gericht tot burgemeester en wet houders om aandacht voor deze on houdbare situatie. Het gesprek met enkele ambtenaren heeft totaal geen resultaat gehad. Het bestuur van de flat stelt dat de bewoners van de 34 flats niet naar het lande lijke Voorschoten gekomen zijn om het uitzicht geblokkeerd te zien door vrachtauto's afkomstig uit Den Haag Venlo en Roelofarendsveen en an deren. Het bestuur verwacht nu op korte termijn een antwoord op hun brief. Twee jaar wachten op een antwoord is veel te lang. De toestand wordt met de dag hopelozer. Slechts door enige personenauto's op straat voor het gebouw van de flat te parkeren, kunnen de flatbewoners verhinderen dat de vrachtwagens tot vlak voor de ramen neergezet worden. Er staat reeds wekenlang een combinatie (Meubelpaleis, Den Haag» op het parkeerterrein op een zodanige wijze dat speelmogelijkheid voor de buurt kinderen ernstig belemmerd wordt. Het is niet alleen het parkeren, maar vooral het laten warmdraaien van de combinaties in de vroege morgen rond vier uur. Het aantal vrachtwagens neemt steeds toe. door het grote aan tal goedkopere flats ln de omgeving. Vele bedrijven geven hun vrachtwa gens mee aan de chauffeurs omdat zij in eigen bedrijf geen ruimte be schikbaar hebben. Het bestuur van de flat vraagt snelle maatregelen, waardoor het parkeerterrein annex speelgelegenheid weer de functie krijgt, die het van oorsprong door middel van de sierbestrating had parkeren voor luxe auto's en speel gelegenheid voor de dorpsjeugd. De beroepschauffeurs begrijpen best de bezwaren van de bewoners van de dure flats. Er is echter geen alter natief. De chauffeur die probeert om zijn wagen b.v. op het M.O.C.-ter- rein te plaatsen of bij het station van de N.S. ontdekt de volgende mor gen dat zijn wagen een „slopers hand" heeft ontmoet. Op de foto een voorbeeld van hoe het er bij de Johan Willem Friso flat toegaat. MAANDAG Rapenburg 10. gebouw Rehob( se Amateur Fotografen Ve Steenschuur 6. rullavond LeK zegelvrienden, 8.00 uur nam. Charlotte de Bourbonhof 1/] lem de Zwijgerlaan. "Honk", relsverenlgtng "De Wijde 7.30-8.30 uur nam Praethuys, Vrouwen kerkkoon cursus "Inleiding ln de beelda de dierenriem" 8 uur nam. Steenschuur 6. Psychometrie ce, aanvang 8.00 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondj der apotheken in de regio wordt waargenomen door: Kok, Rapenburg 9, tel. 24801 Apotheek Voorschoten, Lei<fc tel. 01717-2525. Apotheek Smallenburg, Loevestein 7, Leiderdorp. Wijkverpleging Lelden Zr. M. H. Am Schubertlaan 166, tel. 62839 Prins, Maredijk 161, tel. 231 L Leiderdorp Zr. M. tel. 01710-33773. Oegstgeest: Zr. C. MoybooLr Tromplaan 228, tel. 55480, bg Voorschoten Gczondh H trum, v. d. Waalslaan 25, tel Warmond Zr. S Posthu gerpleiin 308, tel. 11463. Kinderopvang Informatiebureau werkgeirJW LEZERS SCHRIJJ EN In het verslag van de op 5 maart gehouden politieke avond in de Me- renwijk hebben we veel gemist. 1» Feiten als: goede bouwgrond is verkwanseld aan de universiteit, slechte is bestemd voor de woning bouw (gevolg: duizelingwekkend ho ge grondkosten, veel hogere huren); er wordt al gebouwd voordat de gemeenteraad een besluit heeft ge nomen de Merenwijk is totaal geen op lossing voor de minstens 2500 urgent woningzoekenden in Leiden: de doorstroming is mislukt; er heeft een drastische verschui ving plaatsgevonden van gesubsi dieerde naar ongesubsidieerde bouw. 2> Partijen als de PvdA hebben in de raad veel schoons gezegd, maar spreken nu over ontwikkelingen die niet te stuiten zijn. Zij leggen zich neer bij de torenhoge huren en keu ren de actie in de Merenwijk met gemakkelijk te weerleggen argumen ten af. De PvdA beriep er zich zelfs op dat zij de actie openlijk had dur ven af te keuren! 3» Er is zeer diepgaand en uitvoerig gesproken over de rol van de bouw ondernemers. De vraag: „Wie be slist? De raad of de bouwmaatschap pijen?", werd door veel buurtbewo ners en door de Soc. Partij beant woord met: „De bouwmaatschappij en". (Het is in dit verband wel be langrijk om te weten dat de aan deelhouders van Nationaal Grondbe zit N.V. de moedermaatschap pij van Elementum, de bouwer van 1349 woningen in de Merenwijk over het jaar 1974 40 pet. divi dend kregen. Wat ons ten slotte van het hart moet is het volgende, Uw krant schrijft: „Lang niet alleen Meren- wijkers waren naar de aula getogen. De BHW was rijkelijk vertegenwoor digd en drukte een niet geringe stem pel op het verloop van de bijeen komst". Of de BHW-afdeling Me renwijk niet uit Merenwijkers be staat! Dat deze Merenwijkers le den van de BHW-afdeling Meren- Opnemen van brieven ln deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de tnhoud eens Is De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten LEIDEN Aan de Minnebroers gracht (omgeving Zuidsingel) is zaterdagochtend een twee verdie pingen tellende ivoning volledig uitgebrand. De brand is vermoe delijk ontstaan door het spelen met vuur. De schade wordt ge taxeerde op rond f40.000. Het gezin (man. vrouw en zes kinderen) kon zich via de trap in veiligheid stellen, maar nadat de man de woning weer was binnen gegaan, versperde het vuur hem de terugweg, zodat hij door één van de ramen naar buiten moest springen. Hij raakte daarbij ge loond aan het gezichtde handen en de voeten. Het gezin werd za terdag bij de buren onderge bracht. Op de foto (van Jan Holvast) probeert de brandweer, die het vuur met vier stralen bestreed, nog te redden wat er te redden valt. ZOETERWOUDE De zaak rond de vestiging van een dagmarkt aan de Keerweer heeft de tongen in Zoeterwoude losgemaakt. Na de beroering in de plaatselijke middenstandskringen, ^ag en n,trh: bereikbaar, tel een geheime raadsvergadering na de opening van het bedrijf en een blik op de achtergronden Dlerenaml>ulance- ™- or verschaft door 'n Zoeterwouds raadslid, mengt ook Politiek Zoeterwoude zich in de discussie. Het Dienstencentrum bestuur van die groepering wenst bij monde van secretaris Nico v. d. Akker en penning- Noordetnpiein 2b, tei 404 ra meester Frans Booy "de bezorgdheid uit te spreken over de gang van zaken in het gemeente- ?0.Jb<ormatie. daé bestuur en in de raad". Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voo wen en weduw bureau: 61112. SOS-dienst SOS-tel. )2. Vo verkeren dag en nacht t weduwnaars, tel. Leid 25202. Voor allen Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leid L gewonde honden, katten. "Wij zijn het met het gemeentebe stuur en de raad niet oneens, maar we zijn wel erg bezorgd; ook over het feit dat een raadslid de raadspoli- tiek voortzet in de krant Bovendien vindt het bestuur van PZ dat de motie van de Vrije Lijst-ver tegenwoordiger Van Diemen tijdens de geheime raadsvergadering net zo goed achterwege had kunnen blij ven. "De motie was zo zwak dat daaruit op geen enkele wijze het standpunt van de raad blijkt" Over de achtergronden van de vesti ging van het levensmiddelenbedrijf hebben de vertegenwoorigers van Politiek Zoeterwoude ook een eigen mening. "De bouwonderneming SIVO B.V. heeft de nu verhuurde hallen neergezet binnen het kader van het nieuwe bestemmingsplan, dat nog niet door GS is goedgekeurd" (en waarin de vestiging van detailhan dels in het Westeinde I wordt verbo den), "maar toen de hallen er een maal stonden is terug gegrepen op het oude nog geldende bestemmings plan. In de geest daarvan konden die hallen worden verhuurd en kon de levensmiddelen-zaak in de gelegen heid worden gesteld het bedrijf uit te gaan oefenen. SIVO B.V. heeft ge profiteerd van het feit dat er op het ogenblik twee bestemmingsplannen zijn. Over die gang van zaken is het bestuur van Politiek Zoeterwoude zeer ontstemd", aldus Nico v.d. Ak ker en Frans Booy. Sociale raadsvrouw Architecten Architecten-informatie Rijnland. Op werkdagen tel.»"1 baar onder 26385. Zitting op w van 7.30—9.30 uur op het adAn delweg 4 (bij Hooglandse k< Vormingscentrum Trci Vormingscentrum Troef, Hf 57. maandag, zelf koken. nam., 6ociale kreatlviteit nam. en toneel, van 81 Dinsdag, eigen kleding ontwerl. 810 uur nam, recht/onrei spreksgroep, van 810 8—10 wijk zo rijkelijk aanwezig waren, duidt op een grote betrokkenheid bij de buurt. Dat deze Merenwijkers zo goed geïnformeerd waren en de meeste vertegenwoordigers van de politieke partijen te kakken hebben gezet, had best wel eens gezegd mo gen worden BHW-AFDELING. Merenwijk, p/a Kiekendiefhorst 5, Leiden. Verkiezings stunt? In het Leidsch Dagblad van 7 maart las ik dat nu het PAK de hoorzitting die in LAK-theater naar aanleiding van de bezetting van het studenten - huisvestinggebouw aan de Pelikaan straat was toegezegd, gaat organise, ren. Ook stond er dat nu het PAK het gaat doen de andere gemeente- raadsfrakties ook wel interesse heb ben om mee te doen. Zeker omdat de verkiezingen weer voor de deur staan en je als politieke partij het natrur- lijk niet kan maken om niet mee te doen. Of hebben ze echt belangstelling voor de benarde woonsituatie van alleenstaande jongeren? Het zal mij benieuwen. Tot nog toe denk ik al leen maar dat ze het gedaan hebben uit verkiezingsoogpunt, anders hac- den ze wel eerder gereageerd. Volgens mij denken ze dat het ee:i verkiezingsstunt van het PAK is en willen de andere partijen daar nu ook een graantje van meepikken. Jos Evenaars Jan Paulushof 2 Leiden dag, samenspelen, van 810 ui$i: Koordstudio O-Jarigen Oude Automobilist (50) schept onder invloed moeder en 2 kinderen LEIDEN Een 50-jarige automo bilist heeft gistermiddag op het ze brapad nabij de hoek Oude Heren gracht-Herensingel een moeder met kinderwagen geschept. De moeder bleef ongedeerd, maar haar twee kinderen, die uit het wandelwagen tje werden geslingerd, kregen o.m hoofdletsel. De autobestuurder, een inwoner van Alkemade, bleek onder invloed van sterke drank te verke ren. De man, die voor verhoor naar het politiebureau was overgebracht, werd 's-avonds in nog grotere staat van dronkenschap aangetroffen op de Langebrug. De poli lie heeft hem toen maar ter algehele ontnuchtering ingeslo ten. B. J. JJ iekmeijer J VD-lijsttrekker in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De VVD, af deling Zoeterwoude, heeft onlangs tijdens een ledenvergadering in Ons Huis de definitieve kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen samengesteld. Met algemene stem men werd de heer B. J. Wiekmeijer gekozen als lijsttrekker. Hij wordt ge volgd door 2. W. Haan; 3. H. J. Overhoff; 4. R. Michielsen; 5. mevr. I. L. E. Sprey—Sanders; 6. H. B. Plugge; 7. J. B. N. van Diemen; 8. ïa S. A. P. Mulder en 9. A. J. Swaans. M. A. VV. Dieben; Jarno Hem Eerste tomat( ie LEIDEN Op de Leidse gr B veiling zijn de eerste tomat kocht door de heren G. A. J. Harg uit Zoeterwoude en A der Arend uit Stompwijk. Ko W. de Mooij ui Noordwijk. di voor een bakje van zes kilo b Burgerlijke stand van Leiden W. J. Breeï Leeuwen; Nicolette A. Abspoel. Mark Willem. H. P. Noordermeer Dennis Alexander, zn. LEIDEN Wethouder Duyverman heeft zaterdag een fancy-fair geopend in de Hartebrugschool aan de Haarlemmerstraat. De gymnastiekzaal en verschillende klaslokalen waren ingericht als een soort mini-kermis, waar ouders en leerlingen alsook vele oud-leerlingen van de Mariaschool en de Jongensschool van Caeciliastraat (uit deze scholen is de Hartebrugschool ontstaan) gokjes konden wagen en aankoopjes konden doen. De fancy-fair was er ook gisteren. De opbrengst zal worden aangewend voor de aankoop van bijzondere leermiddelen. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Visvereniging Hengel sport viste haar laatste wedstrijd van im"u e" ugei dit seizoen in de Ringvaart te Sas- H. G. M. Verhosei sanheim. Uitslag: 1. I. Mazurel 39 st. 4240 gr. (tevens kampioen *73/'74) 2. E. van Houten 24 st. 2980 gr.; 3. Blansjaar 22 sit. 2700 gr.; 4. Ver- Straten Jr. 18 st. 2350 gr.; 5. J. Boef 20 st. 2250 gr.; 6. Griekspoor 13 st. 1840 gr.; 7. Verstraten sr. 15 st. 1670 gr.; 8. S. Devölee 9 st. 1230 gr.; 9.1. Jansen 9 st. 980 gr.; 10. R. van Egmond 7 st 940 gr. M. Ei-Keiraouani en O. I. M. J. H. N. van Eygen en M. van P. G. Ooyendijk en C. B. E. Monfils en A. Smit; P. G. P hoek en C. J. Hendriks: W. stijn en E. M. T. J. Heijvena R. C. Dompeling (3) LEIDEN Indachtig aan het feit dat een educatief middagje met het gezin in een museum niet te versmaden zau zijn, stappen pa en ma en 2 zonen zondagmiddag het Legermuseum aan de Pest huislaan te Leiden binnen. Het was buiten winderig en fris maar binnen brandden de kachels "energieloos". Bij telefonische in formatie vooraf was te kennen ge geven dat men in het Legermu seum van 1 tot 5 uur terecht kon. Ook een groot bord buiten op de gevel van dit voormalige "pest huis" vermeldde o.a. dit tijdstip. Circa 2 uur stapte het leer- en nieuwsgierig gezin naar binnen en vingen zij aan te kijken. Za len vol met sombere soldaten van alle nationaliteiten in uniformen van diverse jaargangen, staarden de bezoekers aan. Honderden an tieke en min of meer moderne wa penen kon men op tas taf stand beloeren. Het was erg druk, want er is erg veel te zien in het Leger museum. In de hal de goedmoedige, brommerige buste van stichter Generaal Hoefer die de toeschou wers beleefd gadesloeg. Ook vele suppoosten keken doordringend doch beleefd de pas serende "kijkers" in alle rust aan. Het gezin had na verloop van tijd de uitgang weer bereikt en al ge constateerd, het was inmiddels half vijf, dat de rust bij de sup poosten al 'n beetje verdwenen was. Iedere suppoost had kenne lijk een "eigen" kijkruimte en wanneer zich daar geen mensen meer bevonden werd razendsnel een ijzeren deur dichtgeschoven. In de ontvangsthal van het mu seum ontdekte Pa om tien over half vijf een garageachtige ruim te met wat mooie Jeeps en andere historische voertuigen. „Die pak ik nog effe voor vijven mee", moest ie gedacht hebben, want hij liep met versnelde pas naar bin nen. Jawel, maar de plaatselijke sup poost had andere plannen. "Dat gaat niet, mijnheer, we gaan dicht". Ja, maar het is nog geen vijf uur en die paar karren bekijk ik wel effe snel", protesteerde de man. De pret ging niet door en door het pruttelen en bekvechten tussen klant en suppoost gingen toch wel ongeveer 10 kostbare mi nuten verloren. Collega-suppoos ten stonden grijnzend toe te zien hoe de "garage-suppoost" dit, wat lastige karweitje, klaarde. Pa en Ma en twee zonen liepen teleurgesteld op het Pesthuisiaan- tje naar de auto die op het Sta tionsplein geparkeerd stond. Drie snelle auto's met suppoosten snelden hen voorbij, één zwaaide nog. het leek wel of de pest hen op de hielen zat. De stationsklok- wijzer schoof net op de vijf RONALD VEEREN. LEIDEN OEGSTGEEST De KVP is net een onderbroek; ze heeft een rechter en een linkerpijp die door het kruis bij elkaar worden gehou den. Dit was een van de zeer vele grapjes, die Ted de Braak, 'evenals de koningin bekend van radio en televisie', zaterdagavond in het half volle aulatheater van het Rijnland?» Lyceum met gemak wist te verkopen. Ted de Braak zelf zocht zijn heb trouwens ook zowel bij links als rechts. Het V ARA - programma over zelf bevrediging in Open en Bloot bijvoor beeld had hem nauwelijks verbaasd, want ik wist allang dat het daar allemaal amateurs zijn'. Van seks en politiek was een groot deel van zijn derde Tête a Ted', met medewerking van de talenvolle Sylvia Alberts dit maal doortrokken. De teksten waren behave van Ted de Braak zelf van Jan Fillekers en Alexander Pola: kort en flitsend als in Farce Majeur. Wat Ted de Braak brengt is gelukkig geen lolbroekerij meer, hoewel het programma nog wel een paar zwakke onderdelen be vatte. Waarlijk schitterende imita ties gaven Ted de Braak en Sylvia Alberts samen van een aantal volks artiesten op Drakensteijn'. Het was 't hoogtepunt van een niet ongezellig kleinkunstavondje. Pi*. Le:: admlfll ut LEIDSCH DAGBLn DAGBLAD VOOR LEID ti EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro i Telefoon directie en i tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-1 Hoofdredacteur Han Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse nummers Abonnementsgelden by vodL: )-2U F i Muk i? betaling te voldoen Bil Mscbe overschrijving geeD oiinlstratle- en tncassokotf Nabezorging van lö.uu— 20|Ü( Zaterdag van 16 00—18.00 Telefoon 01710—30500 'S »b,

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2