Een leuke zomerjurk voor f 60: 4iet kan... Onze grootmoeders hadden het niet zo moeilijk, die droegen 's winters een wollen japon en 's zomers een romantische creatie van luchtig ka toen. Maar sinds de komst van „Everglaze" aan het begin van de jaren vijftig zijn de synthetische stoffen bijna niet meer te tellen. Dat komt doordat veel fabrikanten uit puur commerciële overwegingen eigen namen aan hun kunstvezels gaven. VERWARRING Maar de verwarring is daardoor zo groot geworden dat zelfs gerouti neerde verkoopsters vaak niets meer over de stof van een Jurkje kunnen vertellen dan het wasetiket aan geeft. En daarom voor het geval dat u zou willen weten of die eindeloze jumper, die u zo graag wilt kopen, maar die wat te krap is, in de was nog wat rekt.hier een overzicht van de belangrijkste stoffen en de eigenschappen die men er van kan verwachten. EIGENSCHAP. NYLON (Polyamide, Banlon, Bri- nylon, Enkalon, Perion enz.) wordt tijdens het dragen nogal snel vet en vuil. Moet zo veel mogelijk apart gewassen worden omdat het gemak kelijk de kleur van ander wasgoed aanneemt. Krimpt niet. Kreukt een beetje. Stof smelt als er een vonkje gloeiende sigarettenas op valt. VISCOSE RAYON (Fibranne etc) Kreukt nogal, rafelt erg en moet in de was zeer voorzichtig worden behandeld omdat de nat geworden stof snel scheurt. Krimpt niet. ACETAAT-RAYON (Celanese, Rho- dia) Kreukt een beetje, krimpt niet. maar smelt als er een vonkje gloeiende sigarettenas op valt. TRIACETAAT-RAYON (Tricel, Ar- nel). Goed kreukherstellend, krimpt niet. maar smelt als er een vonkje gloeiende sigarettenas op valt. Mag beslist niet met een vlekkenmiddel worden behandeld want daar komen de verschrikkelijkste dingen van. POLYESTER (Dacron, Terlenka. Terylene, Tergal, en Trevira). Een makkelijke stof die 's zomers luchtig en 's winters toch nog ta melijk warm is. Polyester is echter nogal statisch waardoor de stof soms snel smoezelig kan worden. Ls echter gemakkelijk wasbaar, krimpt en kreukt niet. ACRYL (Courtelle, Crylor, Orlon en Leacril) Rekt uit als de stof wat te warm gewassen wordt. Krimpt niet en kreukt een klein beetje. PVC (Rhovyl, Thermovyl) Een vrij warme stof waarin vooral rheuma- patiënten zich behaaglijk zullen voelen. Krimpt echter als de stof te warm gewassen wordt. KATOEN dat geen synthetische be werking heeft ondergaan, waarvan de meeste uit India geïmporteerde creaties gemaakt zijn, kreuken, krimpen iets in de was en zijn meestal niet helemaal kleurecht. Ze moeten daarom in koud water met een scheutje azijn of een schepje keukenzout worden gewassen. ETIKETTEN KATOEN VOORZIEN VAN HET KATOENETIKET Is kleurecht, kreukherstellend en krimpt niet. WOL VOORZIEN VAN HET WOL- ETIKET. Is kleurecht, k?eukherstellend en krimpt niet. WOL Is niet helemaal kleurecht en kan vooral als de stof te warm gewassen wordt krimpen. Moderne versie van de battle- dress, weer uit de collectie van Boutique Barbara. odf 'OU' [•ERDAM Laten wij wel geen mens voelt er op jebilik iets voor om voor üeuw Jurkje erg diep in eurs te tasten. en dat ook niet, want wie de Afneemt om in winkels en wa ai, of in de catalogus van «orderbedrijf, met een beetje zoeken vindt nog heel 1(j wdige pretentieloze jurkjes de 30,-. iven: het zijn over het alge- it omerjaponnetjes voor meisjes vrouwen, maar iets oudere meer zo slanke dames kun de diverse modezaken toch lg voordelig, dat wil zeggen de f 60,- terecht. t u soms binnenkort weer nieuws nodig hebben, volg het advies van de Italiaan- ontwerpster prinses Irene koop als u 100,- kunt nu eens geen Jurkje van ant daardoor raakt alleen iff budget in de war. Het is geval veel verstandiger om te leken naar een Jurkje van om lij de 50,-. Een onmogelijke Als u er vlug bij bent zult rbaasd over zijn hoeveel Jur- pakjes de Bijenkorf, C A, MA, Voss, Vinke, Vroom lann. Witteveen en het post- drijf Wehkamp nog voor «ychologische prijsje van hebben. dat bedrag natuurlijk couture-Japon. En zeker zal iet ieder model bij u in de vallen, maar kijk en verge- is.... het is de moeite waard, er u uw keuze heeft gemaakt og zo'n 50,- over heeft, be- lan de rest van het geld of 1 er van aan paar brede plastic armbanden paar oorbellen ceintuur jasje of een paar altjes. en zwart. In Parijs varieerde de rok- lengte van mimi's bij Courrèges tot jurken met de zoom halverwege de kuit bij de meeste andere coutu riers. Maar uit een onderzoek, dat het postorderbedrijf Wehkamp deze maand onder een vrij grote kern groep jpet vaste klanten hield, bleek dat de mini's ook de komende zo- met in Nederland duidelijk de boven toon zullen voeren. Het invloedrijke postorderbedrijf uit Zwolle kan dat rustig zeggen aan gezien hun catalogus bij één op de twee gezinnen in ons land in de bus komt en men door hun kleding- omzet van 100 miljoen gulden per Jaar een duidelijk inzicht heeft ge kregen in de modieuze wensen van de Nederlandse vrouw. Een paar weken geleden stuurde men de nieuwe proefcatalogus naar ongeveer 40.000 klanten. In het fraaie in kleurendruk uitgevoerde boek. dat op aanvraag gratis wordt toegezonden, had men slechts twee afbeeldingen van tot op de knie vallende duidelijk op de creaties van Yves Saint Laurent geïnspi reerde Jurkjes geplaatst. En tot gro te schrik van de directie kreeg men er niet één maar dan ook niet één bestelling op. Terwijl Juist de aller kortste minijurkjes onverbiddelijke bestsellers bleken te zijn. Voor Wehkamp een duidelijk bewijs dat De voordelige polo-pakjes van C A zijn bijzonder leuk met accessoires te combineren. de Nederlandse vrouw werkelijk niets voor de nieuwe lijzige tot op de kuit vallende roklengte voelt. Toppers bij het postorderbedrijf uit Zwolle zijn voor het voorjaar een reeks charmante Brabants bonte boerinnenjurkjes van gemakkelijk wasbaar katoen. De prijs is slechts 17.-. Hema De vordeligste voorjaarsmantelpak- die eenvoudige jurkje iets heel iers maken. U uw „Total Look" samen, het eenmaal geprobeerd heeft, misschien niet anders meer, iet kan bijzonder avontuurlijk m voor weinig geld goed ge- te gaan. de nieuwe mode hoeft u zich orgen te maken: de Franse en couturiers bewezen met iows van de afgelopen maand at er geen van bovenaf gede- tóe mode meer bestaat. U [oor het komende seizoen alle uit, al is het wel zo dat als langer van de eindeloos voort- te (spijker-) broekenrage, de nu weer eens hoog genoteerd kleuren betreft, is er keus fgroen, beige, abrikoos, mari- hardroze, hemelsblauw, wit Jes in de nieuwe romantische stijl heeft de HEMA. De met roosjes of met kleine veldboeketjes gebloemde npakjes van katoen en polyester met een beige of een donkerblauwe achtergrond komen op 39.75-. C A, waar men voor het komen de seizoen duidelijk heeft gezocht naar wat goedkopere en meer be taalbare kleding en waar nu meer keus en variatie dan ooit is, breekt alle records met de in blauwe denimtinten geverfde suèdc en var- kesnleren overhemd Jasjes zowel voor mannen als vrouwen voor f 119,- De jasjes komen net als de blousons, die even duur zijn, uit Zuid-Ameri- ka en zijn vanaf begin maart bij de C A filialen verkrijgbaar. De Bijenkorf mikt met een zeer ruime sortering aan broekrokken en combinaties van plooirokken blouses en vesten op de koloniale tennlslook en de klassieke countrykleding. Vanaf 49.95- heeft men echter ook wat vlottere Franse en Engelse boetiekjurkjes. Creaties met diago naal bedrukte handgeschreven culi naire opschriften, prints van polo spelers en de voor dit siezoen bijna onvermijdelijke bloemetjes. laatste boetiekmode afgestemd kan zijn. De Shubette-JurkJes, die in prijs van zo'n 69- tot 119- variëren, zijn ondermeer verkrijgbaar bij Voss. Witteveen, Peek en Cloppen- burg, een groot aantal boetiekjes en het postorderbedrijf Wehkamp. Het postorderbedrijf Weh kamp biedt behalve uit jurken veel keus uit broeken en bij passende truitjes. De make-up is bij portretfoto grafie in kleuren een belangrijk punt. Het is lang niet altijd zo, dat de kleurtjes die normaal fijn overkomen het ook op de kleu renfilm goed doen. Max Factor stelde daarom een speciaal pak ket samen om een optimaal re sultaat te krijgen bij kleur-opna- Er zijn twee pakketten, één Mcike-up tip voor kleuren fotografie Het basispakket voor de vr< wen bestaat uit de volgende aJrti kelen Rouge-Stick (Blusher-Stick Amber) Mascara (Comb-on-mascarai Oog-schaduw, 3 kleuren (Wil low Green, Turquoise Frost, Yellow Sand) Camouflagestift (Erace Me dium) Eyeliner (donker bruin) Wenkbrauwpotlood •Lipstick. Dit pakket kost ongeveer f 60,- maar veel vrouwen zullen het meeste al in huis hebben. Het pakket voor de mannen is uiteraard veel eenvoudiger aan gezien we in het beginstadium zitten voor wat betreft de man- nenopmaak voor de fotogra fie. Het basispakket bestaat uit de volgende artikelen: Poeder in twee kleuren nl. transparant en diep beige (sum- ver Tan 2). Deze poeder, brengt u aan met een dot wat ten zodat alle glans van het ge zicht verdwijnt en u geen pro blemen meer krijgt met een glimmend woorhoofd, een glim mende neus e.d. Pan-Stik in twee kleuren nl. deep olive en olive (resp. don ker beige en midden beige). Vanaf de make-up stick kunt u met de vingers wat creme klop pen op die gedeelten welke ca mouflage nodig hebben, zoals puistjes, rode vlekken, sterke baardgroei e.d. Skin Freshner een niet geuren de lotion waarmee u met behulp van wat watten de poeder of de Pan-Stik make-up kunt verwij deren. De prijs van dit basispakket is f 34,-. Iets bijzonders Maar als u nu eens iets heel bij zonders wilt.kies dan eens 'n een voudig rokje met een Jumper of blouse van de zo langzamerhand fameuze Spaanse fabrikant Ferrer Y Sentis. Een confectionair, die de afgelopen winter in heel Europa daverende sucoessen boekte, met zijn blouses met de reprodukties van bekende schilderijen van Tou louse Lautrec, Renoir en Rousseau „le douanier". Voor het voorjaar lanceerde Ferrer Y Sentis katoenen jumpers en blou ses met prints van achttiende eeuwse volksmuzikanten in de meest geraffineerde kleurencombinaties, Prijs f 49.95. Importeur Sal de Vries, Amsterdam. En tenslotte bewijzen de verrukke lijk vrouwelijke en romantische jurkjes van het Engelse confectie- concern Shubette en Saint Honoré, dat goedkope kleding ook bijzonder leuk, van goede kwaliteit en op de ADVERTENTIE DAMESMODE in exclusief jonge stijL BREESTR A AT 1081-112 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 23