Spoedig herstel GW S-woningen in Ververstraat F agent IP f Bijscholing leerkrachten godsdienst niet betalen jltSZflh. Rijk geeft f. 278.000 Zeven zaligheden van Zoeterwoudete koop Wethouder P. S. Pels gaat weg LEIDEN Er zal nu snel een begin worden gemaakt met de verbetering van 50 G.W.S.- woningen in Havenwijk-Noord. Het gemeentebestuur heeft hiervoor toestemming ont vangen van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. In de beschikking, die de gemeente één dezer dagen ontving, wordt bekend gemaakt dat het rijk een financiële bijdrage zal verlenen tot 56% van de kosten, die gemoeid zijn met de instandhouding van de woningen, die zijn gelegen in de Ververstraat. Het gaat om een uitkering ineens van f 278.000,die wordt verstrekt onder de voorwaarde, dat binnen drie maanden met het werk wordt begonnen. DONDERDAG 7 i ÉDAG Donderdag Geverstraat 65. Oegstgeetj voor kamerbewoners en i den, 812 uur nam. Stadh vergadering commissie en openbare werken. 4 u VRIJDAG Bevrijdingskerk. Geverstraat 65. Oegstgeest voor kamerbewoners Pleterskerkchoorsteeg 24, Scarabee, optreden Kreatlef Sentrum, Breestraaj De Ververstraat. De woningen zullen spoedig opgeknapt worden. (Foto Jan Holvast) Deze maatregel is het rechtstreek se gevolg i t bezoek, dat staats- in eigendom zijn van de gemeente 5a-d en 15a t/m 59d, die houden in het algemeen in de aanleg secretaris Scha efer van Colkshuis- vesting vorig jaar september aan Leiden bracht. Schaefer maakte toen bekend, dat het zijn bedoeling was de wijk- en woningverbetering in i verder i douchecel, vernieuwing rende detaillering van de plannen. In overleg met de bewoners is langs besloten eerst een blok vs portiek-etagewoningen, i de nadc- de keuken, maatregelen i.v de land een eerste aanzet te geven door "zesbak" genoemd, aan te pakken, zo snel mogelijk en op zoveel moge- In zo'n "zesbak" komen verschillen- lijk plaatsen tegelijk in totaal dui- de woningtypen zend slechte woningen te vernieu- bejaardenwoningen wen. Hij wees daarbij de gemeente tes. op de mogelijkheden tot het tijdelijk bewoonbaar maken van woningen in gebieden, waarvoor binnen 10 Jaar een reconstructie- of rehabili tatieplan moet worden opgesteld. In november Jl. diende de gemeen te al een verbeteringsplan in voor 50 woningen in de Ververstraat, de brandveiligheid en noodzakelijk her stel. Als de voorbereiding volgens sche ma blijft verlopen kan in mei a.s. met het eerste blok worden begon nen. Op grond van de ervaringen, een flat, 2 die hier worden opgedaan, zal in 2 maisonnet- overleg met de bewoners over het verdere verloop van het plan worden verbeteringswerkzaamheden beslist. de buurtvereniging I LAK-theater: "Lltteris Saci ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht vanaf 8 uur nam. De Vink. dansen van 9-2 uui Burchtplein, Antiekmarkt, Geverstraat 65. Oegstgeest, voor kamerbewoners en al den. 8 00-12 00 "weidse Jeu., begii Morsweg 114, Leidse Jeugdsch telt, schaaklessen voor begii gevorderden van plm 10 tot Laatste offertes tweede kern centrale ZOETERWOUDE De Stichting voorwerpen, die men mogelijk in het Oud Zoeterwoude (Suetan) zal op bezit heeft, woensdag 13 maart de jaarvergade ring houden in Ons Hius aan de De excursiecommissie van de Stich- Dorpsstraat. (aanvang 20.00 uur), ting heeft op maandagavond (18 Donateurs en belangstellenden kun- maart) een bezoek georganiseerd aan nen tijdens die avond exemplaren de Potterij Zaalberg aan de Hoge kopen van de bekende "Zeven Zalüg- Rijndijk. Zij die zich hebben opge- MIDDELBURG De provinciale heden van Zoeterwoude", geschre- geven kunnen daar om 20 00 uur te- door L. C. J. Roozen. Dat boek recht. Andere excursies die nog op Zeeuwse Energie Maatschappij wacht nog deze week de laatste of- was reeds Jaren uitverkocht, ferte binnen voor de bouw van tweede kerncentrale bij Borssele, kerncentrale die een tweemaal het programma staan: bezoeken i •ordlt nu door de Stichting opnieuw de oude Nederlands Hervormde kerk «en in oorspronkelijke vorm uitgegeven, in Zoeterwoude dorp en aan het kas- zo De auteur, die het werk inmiddels teel Duivenvoorde in Voorschoten, grote capaciteit zal krijgen als de heeft aangevuld met een "achtste Bij voldoende deelname zal ook nog bestaande kerncentrale, nl. 1000 zaligheid", zal voor de Jaarvergade- een tocht langs verschillende hofjes MeW. Het betreft hier twee tech- ring worden uitgenodigd. Tijdens de in Leiden worden georganiseerd. In nische offertes uitgebracht door de bijeenkomst zal verder door verschil- het orgaan van de Stichting is het lende commissies verslag worden uit- eerste van een serie artikelen van gebracht: bovendien is de heer Tax wijlen deken Juffermans verschenen. VOORSCHOTEN De Voorscho ts nse commissie voor onderwijszaken gaat akkoord met het verlenen van subsidie voor het godsdienst- en vor mingsonderwijs op de basisscholen, maar wil geen subsidie verlenen aan d edlistricts-katgeet van de r.k. kerk besturen in Voorschoten, die begelei ding geeft aan de leerkrachten. De commissie had in het geheel geen moeite om subsidie te verlenen aan de vakleerkrachten van huma nistisch verbond en de godsdienst leerkrachten van de kerken, maar indien de commissie de bijscholing van de rk. onderwijzers door de dis- tricts-kategeet zou subsidiëren, dan was dat het scheppen van een pre cedent, aldus drs. Mennema (PvdA), die de steun kreeg van alle commis sieleden. "Men moet zelf het idealisme op kunnen brengen om zich bij te scho len", aldus Mennema, Franken (KVP) opmerkte: "zulke mensen met idealisme zijn wellicht een uitstervend ras". Wethouder Es- selaar nam het voorstel terug voor nader beraad. Het voorstel om een voorberei- dimgskrediet van f 25.000 beschikbaar te stellen voor de restauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis kreeg ook de volle medewerking niet van de commissie. B. en W. denken aan de architect ir. J. Kruger te Voorburg, die o.a. Swanesteyn gerestaureerd heeft. Mevrouw Reidsma (WD) vroeg naar de toekomstige bestemming van de beide huizen. "Die is er nog niet", aldus wethouder Esselaar: "samen met de architect zal men bepalen waarvoor de huizen bestemd kun nen worden". Ir. Franken meende dat beter eerst een bestemming ge zocht kan worden en daarna pas een architect gekozen. Uyterlinde (PCG) was de mening toegedaan, dat, nu gekozen was uit drie architecten, beter samen met de architect gezocht kan worden naar een passende bestemming. Drs. Men nema deed een tussen voorstel door een datum te noemen, bv. drie maan den, waarin een commissie ad hoe een programma van eisen kan sa menstellen en dit kan voorleggen aan een definitieve commissie. In april wordt het gehele personeel van de gemeente Voorschoten (300 personen) in Rotterdam onderzocht op hart- en vaatziekten. Bij afwij kingen zal men speciaal in de kli niek van Dr. Arzenius te Leiden on der controle worden genomen. De normale prijs voor een onderzoek is f80 a f 100 per persoon. Wethouder Esselaar deelde mee dat dit onder zoek nodig is omdat vele personeels leden reeds vele Jaren in dienst van de gemeente Voorschoten zijn. j "Bel odure" boeuf. 10.00 uur nam. Pleterskerkchoorsteeg 24. Cal tant Scarabee. optreden i, duo Hans en Char'es Will Steenschuur 14. bijeenk onderwerp "Het ongelooflijke Tete a %,nE, Sylvia Aib< tDE uur nam. n el LAK-theater: -Lltteris 8acn 'Interieur'. 8.15 uur n~~ Apotheken De avond-, nacht der apotheken in de regio wordt waargenomen door Centraal, Breestraat 74, tel Apotheek Voorschoten, Leida tel. 01717—2525, Apotheek Bel weg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leid gewonde honden, katten, vojj Dag en nacht bereikbaar, tel 343 Dierenambulance. Tel. 01710-34 :ond 2gio 1 r: 1 combinatie General Electric, Rijn- Schelde-Verolme en die van Kraft werk-Union-Siemens-Stork. KWU- uitgenodigd i molendia's te verto- Siemens heeft de eerste kerncen trale bij Borssele die vorig Jaar in gebruik is genomen ook gebouwd. De Stichting verzoekt betrokke- De artikelen handelen over de ge- overigens een lijstje te maken schiedenis van Zoeterwoude, op ker- n voor de geschiedenis interessante kelijk en profaan terrein. VRAGEN OVER STOOKKOSTEN China-avond Morgenavond om half negen wordt ir- Troef, Hogewoerd, een avond in het teken van China georganiseerd. Drs. Van der Meer. verbanden aan het psychologisch instituut van de Leidse universiteit zal dan spreken over zijn ervaringen, die hij opdieed tijdens zijn recent afgelegde bezoek aan China. Daarbij zullen dia's war den vertoond van het Chinese plat telandsleven en het leven in de ste den. Bovendien zullen er films over China worden gedraaid en kan er geluisterd worden naar typisch Chi nese muziek. Er is natuurlijk ook volop gelegen heid om vragen te stellen. De toegang is gratis. optocht door de stad Leuven en om daarna door het stadsbestuur te wor den ontvangen. In de avond is er een groot ver broederingsfeest in een van de hal len van de brouwerij Stella Artois. Een betere plaats kunnen we ons niet indenken. Leden, die interesse hebben om mee te gaan, moeten zich snel opge ven bij de heer Wisse, telefoon 26755 of 21691. D« kosten bedragen 1 25 per persoon. Fancy-fair Pakjes Op woensdag 13 maart houdt de Nederlandse Christenvrouwenbond, afdeling Leiden haar 15de Jaarver gadering. De avond wordt gehouden in de aula van de Chr. Technische School aan het einde van de Vijf Meilaan, hoek Johan Wagenaarlaan. Om kwart over acht wordt de koffie al ingeschonken. De leden worden verzocht alle maal een pakj e mee te nemen, want voor de pauze worden de pakjes dan verloot. Ook voor de pauze wordt er van bestuur gewisseld. Ook alle maal een bestuurtje meenemen, zo dat die ook kunnen worden verloot? Na de pauze komt er een program ma vol met verrassingen en ook het koor zal aantreden en optreden. Verder zal er op 3 april in de An- toniuskerk een spreekbeurt zijn van mevrouw Van Ham-Rijsdijk. Zij is afgevaardigde van de Vrouwenfede ratie in de Verenigde Naties. Pietermannen De Leidse carnavalsvereniging "De Hutspotten" is door de Leu vense vereniging "Orde der Pieter mannen" uitgenodigd om deel te ne men aan de Prinsenparade op zater dag aanstaande. Niet carnavallers dienen vanaf dit moment te weten dat zo een uitno diging een grandioze eer is. 60 tot 100 carnavalsverenigingen uit heel Europa komen naar België om 's middags deel te nemen aan de Op zaterdag 9 maart van 14.30 - 24.00 u en op zondag 10 maart van 14.00 u-18.00 u en van 20.00 u- 24.00 u zullen de deuren van de Harte- brugsesohool aan de Haarlemmer straat 32 wijd openstaan voor be langstellenden, die de daar te hou den fancy-fair willen bezoeken. Onder deze belangstellenden zullen beslist veel oudleerlingen van de vroegere Mariaschool voor meisjes en de Jongensschool van de Caecilia- straat te vinden zijn. Vanuit deze twee scholen is namelijk de Harfce- brugschool ontstaan. Het Oudercomité, de school en ve le anderen zijn wekenlang bezig geweest met de voorbereidingen van een dergelijk feest. De gymnastiek zaal en verschillende klaslokalen zijn ingericht als een kleine kermis, als een doldwaze markt, waar iedereen, zowel Jong als oud, zich kan ver maken. Veel zakenmensen en vooral veel ouders van de leerlingen en ook de school hebben hiervoor hun steentje bijgedragen, wat een record-aantal prijzen heeft opgeleverd. En al de ze prijzen moeten er weer uit. Er zijn dan ook kansen te over om met een paar kwartjes een bres in de prijzenberg te slaan. U kimt terecht in de enveloppenstand, de spijker tent, de ballentent, de dubbe'tjes- tent en vele andere attracties, als U wilt onder het genot van een kop koffie of een verfrissing, die daar verkrijgbaar is. Er is zelfs een zeer aantrekkelijke rommelmarkt, waar U heerlijk kunt rondneuzen. Zoals elke fancy-fair, heeft ook deze tot doel geld bijeen te brengen. Veel geld hopen de kinderen van de Hartebrugschool te krijgen, want voor dat geld kunnen bijzondere leermiddelen worden aangeschaft; leermiddelen, die nog niet door de gemeente vergoed kunnen worden an Redaktie Paul Wolfswinkel waarvoor het budget van de school helaas niet toereikend is. Om wat voorbeelden te noemen: alles wat te maken heeft met het documentatie centrum, zoals boekenreeksen, kaart systemen, opbergkasten, werktafels, hulpmiddelen voor het aanvankelij ke rekenonderwijs, materiaal voor taalaktiverimg etc. Dat hiervoor veel geld nodig is, ls duidelijk. Veel scholen hebben een schoolfonds, waarin door de ouders geld gestort kan worden voor soort gelijke uitgaven, het Oudercomité van de Hartebrugschool wil het eens op een andere manier proberen. Van daar een facy-fair. De wethouder van onderwijs, de heer J. P. Duyver- man is bereid gevonden de festivi teiten te openen. En wanneer dan de deuren opengaan en de feestvreugde nog verhoogd wordt door veel mu ziek en mooi weer, dan geloven we, dat het daar storm loopt. In ieder geval u bent er van harte welkom. Programma's Welaan, weer wat stellingen van pas tot doctor in het een of ander benoemden. H. C. A. H. Moerkerken stelt: „Het resultaat van de Nederlandse om- roepwetgeving is det de diverse om roepen niet streven naar zo goed mo gelijke programma's, maar naar zo veel mogelijk leden". T. J. Stoof uit Amsterdam zegt: „Het uitgeven van bejaardenpostze gels zou even zinvol zijn als het uit geven van kinderpostzegels". Tony en Bulletje Dat de platenindustrie ook andere melodieën dan de Parelvissers en Flir Elise op de zwarte schijf drukt, laat de firma BASF ons weten mid dels een stencil. Want wat is er gebeurd? Tony en Bulletje Bass hebben een singletje gemaakt met de welluidende titel: „Heiba-be-ri-ba, ze krijgt alweer 'n kind". Diirty ol' man zullen we maar den ken. Bijdrage Bram van Leeuwen ZOETERWOUDE Ook Zouter woudenaren kunnen zich opgeven als lid van de "Afdeling Rijnland van de archeologische Werkgemeenschap Nederland". De afdeling (voor de oprichting werd eind vorig Jaar goed keuring verkregen) heeft als werk terrein de Rijnstreek, waarin de ge meente Zoeterwoude valt, en de Bollenstreek. Doel van de werkge meenschap is te komen tot een beter inzicht dn het leven en werken van onze voorouders. In samenwerking met en ten behoeve van de archeo logische wetenschap kunnen opgra vingen worden verricht, vondsten worden gemeld en in kaart gebracht, kan aan archiefonderzoek worden gedaan en zullen lezingen en excur sies warden georganiseerd. Zo'n le zing zal op maandag 11 maart wor den gehouden. Drs. Louwe Kooy- mans zal dan spreken over "het neo- lithdcum tussen Nijmegen en Lei den". Voor woensdag 24 april staat op het programma een lezing van ir. M. H. Vos rond een indertijd gehou den tentoonstelling "Uit bagger ge boren". Deze bijeenkomsten zullen warden gehouden in het laborato rium voor celbiologie van het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden (ge bouw 55). Belangstellenden voor de werkgemeenschap kunnen zich op geven bij de heren Hardenberg in Sassenhe-im (tel. 02522—11445) en Sprangers (Leiderdorp. 01710—92676 C. H. Koemans lijsttrekker van DS 70 VOORSCHOTEN DS'70 zal in Voorschoten met een eigen kandi datenlijst aan de gemeenteraadsver kiezingen deelnemen. Lijsttrekker is de heer C. H. Koemans (49), voorzit, ter van de sportraad. De overige plaatsen worden bezet door G. W. Sjoerdsma (49), J. Polak (42), mevrouw J. M. Thomassen- Bakel, H. K. R. Wolfensberger (46) en J. W. Koppe (63). DS'70 heeft mo menteel geen zetel in de raad. Voor de verkiezingen van provin ciale staten staat kandidaat D. Chr. Hoek (42), chef van de afdeling alge mene zaken van de gemeentesecre tarie. ZOETERWOUDE De Zoeterwoud- se EHBO-vereniging Sint Luduina zal morgen met twee teams deelne men aan de rayonwedstrijden voor EHBO-teams in Voorhout. De eerste vier teams van deze wedstrijden krij gen het recht deel te nemen aan de districtskampioenschappen. ZOETERWOUDE In café Land zicht in Zoeterwoude zal op 14 maart een kaartavond ten bate van drum band VIOS worden gehouden. De aanvang is om 20.00 uur. SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 25202. Voor allen Gemeenteavond sen. Hervormde Kerk Kinderopvang in Zoeterwoude ïïi lec Informatiebureau we Kindercentra Lelden. VOORSCHOTEN Twee van de drie leden van de PvdA-fractie in de Voorschotense gemeenteraad heb ben meegedeeld niet voor herverkie zing in aanmerking te willen komen. Wethouder Dr. P. S. Pels, sinds 1953 raadslid, waarvan de laatste vier jaar als wethouder, heeft in 'n brief aan zijn partij medegedeeld, dat het raadslidmaatschap en in t bijzonder de functie van wethouder soms onverantwoord veel tijd vraagt. Dit overwegende is hij tot de conclu sie gekomen, dat na 21 jaar het be ter is meer tijd te verkrijgen voor zijn gezin en voor andere, ook poli tieke, activiteiten die zijn belangstel ling hebben. Het raadslid Drs. J. Mennema deeflt zijn partij mede, dat hij in de komende periode niet ge noeg tijd kan vrijmaken om de func tie van raadslid naar behoren te vervullen. Te meer daar hij thans werkt aan zijn dissertatie en het vol tooien van zijn proefschrift aan tijd gebonden is in verband met het emeritaat gaan van zijn promotor. Ook hij meent dat het raadslidmaat schap veel tijd vraagt. Raad Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente- teraad komt maandag 18 maart voor een bijzondere vergadering bijeen, waarin een aantal korte causerieën worden gehouden over de volgende onderwerpen: onderwijs en cultuur, door mevrouw mr. M. E. Bloember gen-Munters; welzijnszorg, door de heer L. L. Marselis; modern bestuur en inspraak van de burgerij, door mr. J. Goosens; natuur- en milieu beheer, door drs. J. Mennema; Voor schoten vroeger, nu en straks, door ing. M. de Klerk Wolters. De verga dering begint om acht uur. ZOETERWOUDE Vanavond is een gemeenteavond van de Hervorm de Kerk in Zoeterwoude vastgesteld. In Ons Huls kunnen de gemeente leden elkaar ontmoeten en in discus sie gaan met de leden van de ker- keraad en de predikant. Aanvang 20.00 uur. Door de hervormde kerk zal deze zomer ook weer een werk kamp worden georganiseerd in het kinderhuis Casa Materna in Partici (bij Napels). In het kamp kan een groep van 15 a 20 personen worden ondergebracht tegen een deelnemers- prijs die zal liggen tussen de 250,- en 350,- gulden. Voor het kamp van 8 juli tot 22 Juli kunnen personen van 16 Jaar en ouder zich opgeven bij koster Hulsbos. De Hervormde Jeugd raad organiseert op dinsdag 12 maart een filmavond in Ons Huis. Vertoond zal worden de film "Butch Cassidy and the Sundace kid". Hoorzitting huisvesting werkende jeugd LEIDEN Tijdens de hoorzitting over de problematiek inzake huis vesting van werkende Jongeren, die het PAK op 3 april organiseert, zul len d« volgende onderwerpen worden besproken: 1) Is er een oplossing van de ka- mernood op korte termijn mogelijk door een andere, betere verdeling van de huidige accommodatie; 2) wat kan gedaan worden voor de huisvesting van jongeren binnen het bouwbeleid op de lange termijn; 3) funotioneren de stichtingen, werkzaam op dit terrein, voldoende en zo niet, wat is daaraan te verbe teren; 4) waarom is de kamerhuurder (bij particulieren) niet to staat voor zijn rechten op te komen. Overigens is inmiddels gebleken dat ook andere gemeenteraadsfrac ties belangstelling voor de hearing hebben. Het PAK heeft daarentegen geen bezwaar, evenmin als de actie groep Kamernood. mits het program ma in principe niet meer wordt ge wijzigd en afgevaardigden van ande re fracties zich beschikbaar willen stellen om aan de organisatie deel te nemen. Burgerlijke stand GEBOREN Margje Pletemella dr v. G. Dubbe- laar en P. de Wit; Antoinette dr v. P. Zuijderduijn en A. H. de Wit; Mar- Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: 61112. Dienstencentrum Sociale raadsvrouw Maandag: 10.80—11S0 uur. gendorpstraat 36; dinsdag; 10.30- uur Dnftstraat 49a; woensdag: I 11.00 uur DIJkstraat 2a en 16.30- er uur. Gerecht 10; donderdag: 20.00 uur. Stadhulsppleln 1; 10.30—11.30 uur Herenst Architecten Architecten-informatie Rijnland. Op werkdagen tel, baar onder 26385. Zitting op w van 7.30—0.30 uur op het ad delweg 4 (bij Hooglandse keri en B. A. Verburg; Myrthe dr. "v M. E. P. Rutges en M. R. J. Duppen. LEIDSCH DAGBLAE DAGBLAD VOOR LEIDEüf EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Lelde Telefoon directie en adminlst tie 01710-2504L Hoofdredacteur Han Mulder Telefoon redactie 01710-21501 Postbus 64 - Giro 67055 Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post tl Jaarabonnement f 11 Abonnementsgelden bij voorn: betaling te voldoen BU auton tische overschrijving geen a nistratie- en incassokosten. N&bezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30600 Verspreidingsgebied «tadsedit Benthuizen Lelden. Leiderdu Oegstgeest. Voorschoten W mond Wassenaar en Zoeterwoul Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen. dreef 32, tel. 01710-92222. Voorschoten: J Peetera Leldl wee 189 tel 01717-2421 WARMOND Bram Schat ker. Dorpsstraat 20. tel. 01711 2370 Schavemaker, Steemaan 12. tel. 01711—2396. DiliveDvoordelaaD 414 33694 Zoelerwoode: Q M J de rumU Menslnk Burg Brand tstraat 10 Tel 01716—1877

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2