beuK iNTRACT DR. FADRHONC WORDT NIET VERLENGD uid-Holland' »ent het ielerseizoen Rode Ster in aanval, Atletico wint 9vn.ii Sherry ADVIES VOOR SCHAATSUNIE Ook Theo Koomen lid van "Club 101+' T af eltennisploeg MET UW KRANT NAAR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VOETBAL 1974 reisbureau IDAG 7 MAART 1974 DEN HAAG Dr. Frantisek Fa- drhonc zal na de strijd om het wereldkampioenschap voetbal niet meer als bondscoach bij de KNVB blijven. Na uitvoerige gedachten- wisselingen met dr. Fadrhonc bleek inpassing in de onlangs geformuleerde nieuwe technische structuur niet mogelijk. Op grond van de voorwaarden in het be staande contract, dat dus na het eindtoernooi voor het wereldkam pioenschap afloopt, moet nu wor den besloten deze overeenkomst niet te verlengen. Dr. Fadrhonc per 1 Juli 1970 bij de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond in dienst getreden. In 1972 werd het contract met de nu 59-Jarige ex- Tsjech verlengd. Onder zijn lei ding speelde het Nederlands elftal tot nu toe twintig wedstrijden. Dertien duels werden gewonnen en viermaal werd een gelijkspel behaald. Drie wedstrijden (tegen Oost Duitsland, Zuidslavie en Oos tenrijk) gingen verloren. De doel- cijfers waren: 60 voor en 14 te gen. Vrede De vrede tussen het (nieuwe» bestuur van eredivisieclub FC Graningen en scheidsrechter Joop Vervoort is gisteravond gete kend. De verhouding tussen beide partijen was sinds de wedstrijden Overleden PSV FC Groningen en De Graafschap FC Groningen, waarbij de noordelijke club erns tige kritiek had geuit op de lei ding van Vervoort, niet al te beat meer. Op uitnodiging van het be stuur van FC Groningen was Ver voort gisteren naar de Martini- stad gekomen om de meningsver schillen door te spreken. De be spreking is in goede harmonie verlopen en alle moeilijkheden zijn uit de weg geruimd. Het be stuur van FC Groningen heeft verklaard Vervoort in de toekomst loyaal tegemoet te treden. Men ontkent overigens dat er bij de KNVB is verzocht voortaan van de leiding vam Vervoort ver schoond te blijven. sia Mönchengladbach, gevolgen van een overleden. Enkele aan de was hij voor zijn club „speler van hartaanval het Jaar". George Eastham, ma nager van Glentoran, was diep wedstrijd tegen de Westduitsers onder de indruk (Glentoran verloor met 02) voel de de 27-jarige middenvelder zich onwel en bezweek korte tijd later. Roy Stewart, speler van Glentoran Belfast, is in de nacht van dinsdag op woensdag, na de Europacupwedstrijd tegen Borus- Horst Koeppel. tijdens de wed strijd in het toernooi om de Eu ropacup voor bekerwinnaars i kwartfinales) Stewarts directe tegenstander, toonde zich uiter mate geschokt door het overlijden van de Noordier. Koeppel: „Het was een aardige Jongen, kreeg ik de indruk. Tijdens de wedstrijd heeft hij heel wat afgelopen. Het is ontzettend". Stewart, die een half Jaar gele den trouwde, speelde al zeven jaar voor Glentoran. Het vorig seizoen Billy Walker, verdediger van Glentoran, die tijdens de wed strijd tegen Borussia een been brak, zal vermoedelijk eind deze week het ziekenhuis kunnen ver laten. Nummering Het dagelijks bestuur van de Europese voetbalunie heeft giste ren tijdens een voorbereidende vergadering voor het op 22 mei in Edinburgh te houden congres de aanbeveling gedaan eventuele wedstrijden om de Supercup (tus sen de winnaars van UEFA-club- toernooien) te spelen onmiddelijk na afloop van het seizoen. Het wachten tot bijv. Januari, zoals dit Jaar bij AJax-Milan, vindt men ongewenst. Tijdens de bijeenkomst in Praag is voorts besloten de aan de Europese bekertoernooien deel nemende clubs te sommeren uit sluitend de nummering van 1 tot en met 11 te gebruiken voor het elftal dat in het veld staat. Ontslag coach Gustavo Giagnoni ontsla gen. Torino maakt momenteel één der slechtste seizoenen van de laatste jaren mee, hoewel er met een zevende plaats op de rang lijst toch allerminst van een noodtoestand kan worden gespro ken. Het bestuur heeft niettemin be sloten zich van Giagnoni te ont doen. Onmiddellijke aanleiding tot het ontslag is de nederlaag van 0-3 tegen Inter Milaan. Zijn «voorlopige» opvolger is Edmundo Fabbri, leider van het Italiaanse nationale elftal in 1966 bij de smadelijke uitschakeling door Noord Korea tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap. Van 1967 van 1969 was Fabbri al aan het bewind bij Torino. Daar na werkte hij bij Bologna. 4MELEN De komst van 'klassieke' wegwedstrijden onge professionals maakt het misschien mogelijk om id jaar de Ronde van Nederland voor beroepsrenners te grieven. Het initiatief van de Stichting Frisol Sport, om oor Hollandse profs te doen, haakt volledig in op het an de organisatoren van de Ronde van Zuid-Holland, die naart als grote openingskoers voor de betaalde coureurs gehouden. dhollands comité, verenigd ichting Organisatie Sporte- len, dat er eerder voor at de Tour de France vorig Scheveningen begon, zag bij ie van Verkeer en Wa- aanvraag voor een na- ide afgewezen. Door mid- verschillende achter elkaar provinciale wedstrijden toch een „Ronde van die in 1965 voor het gehouden, gestalte ge- Cees Kouwenhoven. de heruitgave van Nederland begon te „Bij Rijkswaterstaat, waar eerste contact mee hebben en, was men wel enthou- :i hebben toen een voorlopig t gemaakt, maar op het e werd het afgewezen. Men Jaar geleden, waarbij werd dat er slechts één wieler- «an Nederland per Jaar orden gehouden. En Olym- t met de amateurs nu de rechten."De oorzaak van gering is volgens Kouwen- let de toegenomen verkeers- ,Jk dacht dat het zwaarte- kosten van de politiebege- was. Grappig is overigens t de toenmalige minister Jadviseerd door de heer Van £n, die nu voorzitter is van Ronde. Wij hebben in een prettig contact met •na hij heeft toegezegd helpen. Ook hij ziet de profs [grote kurk waar de wieler- drijft". pegging van Piet Liebregts de Stichting Frisol Sport, financieel garant wil staan i dergelijk evenement, zal toeren van de plannen, mits fheid geen onoverkomelijk ormt kunnen verge lden roepsrenners op een hoger plan. Piet Liebregts:„Wij hebben de co- mité's alle vrijheid gegeven. Het blijft hun wedstrijd. Alleen is er een soort puntenklassement voor deze drie koersen. Op 5 mei houden we voor de vijftig best geklasseerde renners een criterium in Aerdt, waar door een dubbele puntentel ling dan het eindklassement ont staat". Hoewel Zuid-Holland al twintig maal voor amateurs werd gehouden, heeft de SOS gemeend, dat het aan een" verbetering van het profkorps moest meewerken. In 1975 tracht men, als de Ronde van Nederland niet zou slagen, tweemaal Zuid-Hol land te „doen", zodat dan ook de amateurs in actie kunnen komen. Tachtig Vooralsnog op 16 maart professio nals aan de Haagse Leyweg, waar de laatste Jaren het startschot werd gelost. Ongeveer tachtig beroepsren ners beginnen dan aan een 170 ki lometer lang traject. Onder de deel nemers hoofdzakelijk de Nederland se coureurs met wat aanvulling uit het buitenland. Jan Jansen, die voor het renners- veld verantwoordelijk is: „De be staande Nederlandse ploegen als Raleigh, Frisol. Robot en Ormas krijgen op deze dag te maken met gelegenheidssponsors Motobecane en Kroon Levensmiddelen, waarin we ongesponsorde renners hebben on dergebracht. Ook komt het Franse Bic met acht renners. De belang rijkste namen zijn Jean Claude Genty, Bernard Labourdette en Johnny Schleck". Startgeld ntelling rsen die dit Jaar al worden (na Zuid-Holland komt •Zeeland op 6 april en Gel- op 27 april) zetten wellicht eau van de Nederlandse be- PORTTOTO i II-Wagening. I Vl.-Eindhoven I ani-Den Bosch 1 Ch.-Feyenoord Q h M.-CSKA Üter-Atletico M. Q ik Tr.-Ujpest ssabon-Zürich j iran-Borussia 8 ftrt-Vitoria S. ch-Lokomotive H Öln-Tottenham Q sporttoto 33 (2/3 maart) le p winnaars, die elk bruto fl. ontvangen, 2e prijs: 134 die elk fl. 749,10 ontvan- prijs: 2316 winnaars, die elk I ontvangen. remie ten bedrage van fl. i wordt na het verstrij- Q de reclametermijn op woens- maart a.s. bij loting toegewe- t van de eerste prijswin- Ook zullen er nog een aantal indi- viduelen starten, zoals Gerard Via- nen en neo-prof Gerrie Knetemann. De Belgische ploegen zullen zich evenwel niet in deze koersen pre senteren. Jan Jansen:„In de eerste plaats hebben we deze wedstrijden niet opgezet om bijvoorbeeld Merckx, De Vlaeminck, Verbeeck en Maertens aan het werk te zien.Het gaat om de ontwikkeling van de Nederlandse profs. Dat er geen kleine Belgische sponsors of B-ploe gen rijden komt door het startgeld. Voor vijftig gulden, daar rijden ook Tabak, Pijnen, Duyndam, Vianen en de Fransen voor, wil men niet ko- Nochthans zün op de smalle Zuid hollandse wegen tachtig renners voldoende. Op zaterdag 16 maart kan de jacht op het prijzenschema van vijf mille en roem in Den Haag beginnen. ADVERTENTIE "file Spanje kent,kent Osborne sberrj Calidad Superior Voetbal Leen Looyen mag dit seizoen trainer blijver, bij NEC. De thans 27-Jarige oefenmeester, die na het ontslag van Meg de Jongh bij de Nijmeegse eredivisieclub de techni sche leiding kreeg, is niet in het be zit van het vereiste a-diploma. Op verzoek van NEC heeft de KNVB nu echter tot aan het eind van het seizoen Looyen toestemming gege ven om als trainer te fungeren. MÜNCHEN Irina Rodnina en Alexander Zaitsev (foto) hebben gisteravond in München beslag gelegd op de wereldtitel paarrijden. Het was voor Irina Rodnina de zesde maal dat zij tot ijs koningin werd gekroond. Alexander Zaitsev veroverde voor de tweede maal, samen met zijn land genote, het goud. De andere drie titels won Irina Rodnina met Alexej Oelanov, die nu met Loedmilla Smirnova beslag legde op het zilver. De bronzen medaille was voor het Oostduitse duo Romy Kermer en Rolf Oesterreich. DEN HAAG Zeer waar schijnlijk zullen de halve finalis ten van het toernooi om de Euro pacup voor landskampioenen de volgende namen hebben: Altetico Madrid, Celtic. UJpest Dozsa en Bayern München. Celtic verloor een week geleden met 23 van FC Basel en heeft volgende week aan een overwinning van 10 op eigen veld voldoende om de laat ste vier te bereiken. Bayern Mün chen kan na de 4—1 van dinsdag niet veel meer gebeuren. Atletico Madrid en Ujpest Doz sa verwierven zich gistermiddag riante uitzichten op de halve fi nales. De Spanjaarden behaalden in Belgrado voor 50.000 toeschou wers een verrassende zege van 2 0 op Rode Ster en namen daar mee revanche voor de uitscha keling van Spanje door Zuidsla- vië voor het toernooi om het we reldkampioenschap. UJpest Doz sa slaagde er in op het veld van Spartak Trnava de score in even wicht te houden: 11. Rode Ster Belgrado heeft tegen Atletico Madrid bijna de gehele wedstrijd het initiatief gehad. De Spanjaarden moesten het vooral van uitvallen hebben. Uit één daarvan wist Jose Luis reeds in de negende minuut een treffer te produceren. Luis ontving een pass van Garate, dribbelde langs DoJ- cinovski en passerde doelman Ognjen Petrovic (0—1). In de 80e minuut sloeg Garate toe bij een Spaanse uitval (02) waardoor de fut er bij Rode Ster helemaal uit was. Het zag er in Trnava voor 28.000 toeschouwers aanvankelijk zonnig uit voor Spartak. In de elf de minuut al zorgde Kabat kop pend voor het eerste doelpunt na een gave pass van Varadin (1—0) Spartak Trnava leek een rui me overwinning tegemoet te gaan, maar de Hongaarse defensie her stelde zich wonderbaarlijk snel en gaf nauwelijks meer kansen weg. Na de rust ging ook UJpest met de sterke voorhoede Fekete-Be- ne-Fazekas van tijd tot tijd in de aanval. In de 70e minuut maakte Varadin hands binnen 't strafschopgebied en de Engelse scheidsrechter David Smith wees naar de witte stip. Toth maakte geen fout (11). FC Magdeburg heeft gisteren in de eerste wedstrijd van de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars in Magdeburg het Bulgaar se Beroe Stara Zagora verslagen met 2-0. De doelpunten van de Oostduitsers, die in de eerste ron de NAC uitschakeltien, werden ge maakt door Hermann (70) en Mewes (74). Er waren 25.000 toe schouwers. Sporting Lissabon won met 3-0 van FC Zürich. Bij de rust was de stand nog 0-0. De doelpunten kwamen op naam van: Nelson (55e minuut), Marinho (57e) en Yazalde (80e, strafschop). Er wa ren 60.000 toeschouwers. UEFA CUP Naast het gelijke spel van Feyen- oord in de uitwedstrijd tegen Ruch Chorzov, was in de kwart finales van het toernooi om de UEFA Cup ook de uitoverwin- ning van Tottenham Hotspur bij 1. FC Köln een verrassing. UFB Stuttgart won met 1-0 van Vito- ria Setubal, Ipswich Town ver sloeg met dezelfde cijfers Loko- motive Leipzig. Voor 28.000 toeschouwers, het stadion was volledig uitverkocht, heeft 1. FC Köln geen schijn van kans gehad tegen het nuchter spelende Tottenham Hotspur. In de dertiende minuut bereikte Chivers McGrath en tegen diens schot was doelman Welz niet be stand. Na de rust legde Köln het accent nog meer op de aanval. Het had in de 54e minuut succes. Die ter Müller kopte een voorzet van Flohe onhoudbaar in. De Engel sen lieten de thuisclub komen en namen tot verbijstering van de Duitse supporters wederom een voorsprong. International Mar tin Peters kon (in de 75ste min.) geheel vrijstaand, rustig aanleg gen (1-2). VFB Stuttart behaalde in het Neckarstadion een magere over winning van 1-0 op het sterke Portugese Vitoria Setubal. De Portugezen, die in de vorige ron de Leeds United hadden uitge schakeld, hebben negentig minu ten lang met negen man moeten verdedigen. Slechts één keer le verde het geweldige offensief van de thuisclub een treffer op. In de zeventigste minuut wist invaller Stickel de 25.000 toeschouwers tot grote vreugde te brengen. Ipswich Town, in de vorige ron de de bedwinger van FC Twente kon voor eigen publiek evenmin tot een imponerende zege ko men. Het stugge Oostduitse Loko- motive Leipzig stond slechts één treffer toe aan de voortdurend aanvallende Engelsen. Drie minu ten voor het einde scoorde Beattie: 1-0. Badminton De Nederlandse Badminton Bond vaardigt vier speel sters en één speler af naar de all- Englandkampioensohappen, die van 20 t/m 23 maart. a.s. in Londen wor den gehouden. Het zijn Agnes van der Meulen, Marjan Ridder, Marjan Luesken, Joke van Beusekom en Rob Ridder. Voetbal Kickers Offenbach heeft in Betzenberg de overgespeelde kwartfinalewedstrijd voor het toer nooi om de Westduitse beker tegen FC Kaiserslautern na verlenging met 32 gewonnen. MüNCHEN De werkgroep non- amateurisme van de internationale schaatsunie, bestaande uit de heren Björklund (Zweden), Trystad (Noor wegen), Wright (Verenigde Staten), Matthews (Groot Brittannië) en Van Laer (Nederland), heeft in München tot in alle details bespro ken of er behoefte bestaat aan een sectie non-amateurisme binnen de ISU en of daar financiële mogelijk heden voor aanwezig zijn. Het resul taat van de besprekingen zal als een advies aan het bestuur van de ISU worden gegeven voor een zitting, die in mei in Londen wordt gehouden. In grote lijnen houdt dit advies in LEIDEN Het ledental van de Leidse "Club 101-f" groeit gestaag en het zijn beslist niet alleen Leide- naas die zich als lid komen melden. Na Herman Kuiphof en Coen Mou- lijn liet gisteravond TROS-sportver- slaggever Theo Koomen zich als lid inschrijven. Theo Koomen verzorgt \Tijdag 15 maart een filmavond van de "Club 101-f-" in het clubgebouw van Lugdunum. DEN HAAG De Nederlandse ta feltennisploeg voor het Europees kampioenschap tafeltennis, dat van 6 t/m 13 april a.s. in de Zuidsla- vische plaats Novi Sad wordt ge houden, bestaat uit de dames Ellen Klatt, Nora Bakker en Marjan Wa- gemakers en de heren Bert van der Helm, Carel Deken, Hans Lingen en Nico van Slobbe. Reserve zijn Ma rian van der Vliet en Herman Hop man. De ploeg is gekozen uit de 9 spelers en 5 speelsters, die aan het begin van het seizoen tot de slec- tie-groep behoorden. Om die reden kwam Gerard Bakker, die bij de achtkampen derde werd en bij het Nederlands kampioenschap vierde, niet bij de geselecteerden. een voorbereiding te maken voor het congres van 1975. ten einde een opening in de reglementen van de ISU te creëren om non-amateur- evenementen in de schaatssport te verwezenlijken. Voetbal Het Nederlands mili tair elftal heeft gisteren in het Olympisch Stadion gelijk gespeeld (11) tegen FC Amsterdam. Voor de militairen scoorde Verstraeten (FC Brugge), waarna Van de Merkt ge lijk maakte. Nieuwe uitgaven Over dood en hiernamaals, door Wim Gijsen. Dialogen met vertegenwoor digers van de Anthroposofie, het Boeddhisme, het Hindoeisme, het Humanistisch Verbond, de Islam, Jehova's Getuigen, de Jezus Bewe ging, het Jodendom, een Protestants Christelijke Kerk, de Rooms-Katho lieke Kerk, de Rozekruisers. de Soefi- Beweging 'en het Theosofisch Ge nootschap. Uitgeverij Ankh-Hermes. Deventer, f 29.50 Bewustzijn en topervaring in Hin doeisme, Boeddhisme en Existentia lisme, door J. M. Hondius. Uitgeverij Ankh-Hermes. f 15.-. Een oogje op Engeland, door Michel van der Plas. Uitgeverij Elsevier, Amsterdam, f 11.50 Psyche/Fidessa, door Louis Couperus. Amstelpaperback. Uitgeverij L. J. Veen, Wageningen. f 8.- Begrafenis in Berlijn, door Len Deig- ton. Spionagethriller. Uitgeverij El sevier, Amsterdam, f 11.50 Hellevaart, door Roger Zelazny. Pris ma Science fiotion. Uitgeverij Het Spectrum, Utrecht, f 3.50 Protestants Nederland en Duitsland 1933-1941, door Dr. Ger van Roon. Aula-Paperback. Het Spectrum, f 24.50 Prisma belastinggids 1974, door A. G. F. Lindeijer. Het Spectrum. f 4.50 Verleren droom, door D. Pala. Uitge- geverij Van Holkema en Warendorf, Bussum. f 9.90 Mün stervend geluk, door M. Frick. Van Holkema en Warendorf. f 12.50. De anti Piet de smeerpoets. Zeer vrij bewerkt door Alexander Pola. Uitge verij De Fontein, De Bilt. f 7.90 UW KRANT organiseert in samenwerking met de VVV KATWIJK en Reisbureau BEUK touring- carreizen naar de Wereldkampioenschappen Voetbal 1974 in Duitsland. Wij hebben beslag kunnen leggen op kaarten voor de volgende wedstrijden: Aanvang 19.30 uur. Aanvang 16.00 uur. Nederland-Zweden: woensdag 19 juni Kosten: f37,50 (staanplaatsen). Nederland-Bulgarije: zondag 23 juni Kosten: f37,50 (staanplaatsen). In deze reissom is begrepen: Vervoer per luxe touringcar. Entreebewijs. Reis-, bagage- en ongevallenverzekering. Boekingen, tegen betaling bij onderstaande adressen: Vuurtorenplein 5t Noordwijk. 017195241. Nieuwe Beestenmarkt 19, Leiden. Heerenweg 229, Lisse. V.V.V. KANTOOR - Boulevard 68, Katwijk, telefoon 0171813045. Telefonische informatie: LEIDSCH DAGBLAD, telefoon 0171025041, toestel 20. Onze lezers in Alphen aan den Rijn en omgeving kunnen zich ook ver staan met de bovenstaande adressen en telefoonnummers.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 19