we zullen toch oeten oppassen t we ons niet ten verrassen' De stemming is nu weer goed 'CD APPIE HAPPIE lercedes adviseert: ga voortaan te klas reizen Amateurs "oefenen' tegen Frankrijk tDAG 7 MAART 1974 i Jiorzow speelt tegen Feyenoord boeren voetbal", maar "CICE Ruch Chorzow, de Poolse nummer een die vijf internationals telt, het Jhorzow dat Wiel Coerver voor de tweekamp tegen Feyenoord zo intens ophe- broi s een ploeg die naar Nederlandse maatstaven „boerenvoetbal" speelt. Het Poolse hoo* iek op taktisch en technisch gebied ver achter te liggen bij Feyenoord. Niettemin IT! oerver-formatie over 1 4 dagen in de Kuip wel eens meer moeite kunnen hebben i« e laatste vier van het UEFA-toernooi te belanden, dan nu waarschijnlijk wordt _n rsteld. ..Juist omdat die lui zo gek voetballen", oordeelde Wim van Hanegem >--1. „Het zou me helemaal niet verbazen, als die knapen bij ons via uitvallen le- ;>o aarlijk worden. We zullen erg moeten oppassen". me loat dat ik nu juist scoordeknalt Feyenoord naar een voor- pii te had tacticus Wim a-spj reinig lof voor de primi 'jze van Ruch Chorzo' tien. die Jln mee^eed vakwerk afle- oetballen ifetzelfde patroon. Steeds consequenties uit voortvloeien. leidende Engelse scheidsrechter Daele liep gisteren een Burns, die toen een buiten-spelgeval het hoofd zag. Typerend voor de rust waarmee Feyenoord de Po- Joop gele kaart op wegens te hard spel. Aangezien het de eerste kaart LrIrafallen en dan op die geeft de bal in de ach- ,1715 en haal naar voren en er me*een v'er- vij' ren- maai veroijsierena n>" te impel allemaal. Al kan ik absolute uitblinker hem in het UEFA-cuptoernooi be- len opving, was wel de actie trof. zullen er waarschijnlijk geen Wim van Hanegem bij een scherp genomen hoekschop van Ruch Chorzow. Tussen enkele opsprin gende spelers kopte hij toen de bal dit- rustig in de handen van Treytel! de Na een half uur ging de Poolse kon het geïnspi reerde Feyenoord wat gaan terug- In de Rotterdamse aanval Want de Deense wervelvind maal verbijsterend actief Feyenoord, storm liggen was Jorgen Kristensen zoals ge zegd de grote man. verzette Pe ter Ressel erg veel werk en deed Henk Wery het 'n tikje voorzichtig aan. De man die zijn rentree maakte: „Ik had van tevoren ge zegd dat je op dit veld van mij geen wonderen zou kunnen ver wachten. En uiteraard nam ik nog weinig risico. Dat komt ook omdat ik nog een zekere angst bezit om wéér geblesseerd te raken. Maar al met al ben ik toch wel tevreden. Voor de eerste keer ging het niet slecht". Voor het duel op UE- FA-niveau had Henk Wery tegen Wiel Coerver gezegd: "Een hele wedstrijd kan ik nog onmogelijk Voor het feit dat Ruch Chorzow erg veel „zwakke plekken" in het elftal had, vond Vican een redelijk wijze niet er op weg. Ergens moet veld niet uit de voeten komen, kjop voetballen in de trant 'halen-gauw-thuis. Al ge- Fvrimc dat Ruch Chorzow eigen- iders kan. Ook niet op een ver Maar nogmaals, stel dat aiip tegen ze gaan aanval- lde V'IL Je üwh erg «pletten excal)s. De Tsjech„Doör" de ~w... terstop die hier is, zijn heel wat spelers uit vorm geraakt. En nu kun je wel in een trainingskamp gaan en vriendschappelijke wed strijden spelen, het wedstrijdritme raak je kwijt en dat is funest. Vooral na de rust waren we vaak nergens". In het eerste half uur vlotte het overigens nog wel aardig met de Polen, die door hun 30.000 fans op de tribunes hartstochtelijk werden aangemoedigd. Eddie Treytel kreeg Dat red ik gewoon nog niet". Coer ver had daarop geantwoord: „Geef alles wat je hebt en tracht het zo lang mogelijk vol te houden. Probeer een uur vol te maken. Dan kun je er uit en laat ik Lex Schoenmaker invallen". Het werd méér dan een uur voor Henk Wery. Pas na 74 mi nuten voetbal gaf hij naar de bank een teken dat hij de handdoek wil de gooien. Lex Schoenmaker kwam er toen in. Schoenmaker na afloop: „Overigens aarzelde Coerver lang voor hij mij inzette. Eerst moest ik langs de lijn gaan warm lopen, maar toen veran derde hy van gedachten. Ik kon weer gaan zitten. Dick Schneider moest zich warm lopen. Want Coer- Apc 6159! nte 2476 maaoord dat gisteren eer Vrsu itgangspositie voor r aave dam bewerkstelligde, Lel< ilk geval niet lindp di - aawgcuiucuigu- auuie iieytui Kreeg J ig de defensie de Poolse behoorlijk wat werk te verrichten, kP op. Geen enkele maal hetgeen hem overigens bijzonder goed afging. Bij een inzet van Ste fan Herisz (15e minuut) bracht hij zelfs een wonderbaarlijk fraaie red ding op zijn naam. En dankzij at tent uitlopen voorkwam hij in de 24ste minuut dat international Jan Benigier kon profiteren van een foutje van de overigens uitstekend verdediging in paniek, in ook niet zo vreemd il Vican, de trainer P' nlac en Joop van Daele ste mensen van het veld Sa had de 49-Jarige Tsji hijach dan kennelijk Jorgen het hoofd gezien. age ADVERTENTIE ver voelde er toen (het stond nog extra verdediger in te gooien. Maar weer wijzigde hij daarna zijn plan: Schneider weer op de bank: ik mijn trainingspak opnieuw uit en weer lopen. En ja hoor, tenslotte mocht ik er toch in. Al dat gedoe vond ik wel komisch. Maar ja, zo'n Coerver heeft het ook niet gemak kelijk denk ik altijd maar". Met Schoenmaker erbij, uitgerekend de de laatste tijd zo vaak verguisde Lex Schoenmaker, lukte het. Dertien minuten voor tyd ge beurde het. Via Kristensen en in valler Boskamp belandde de bal bij Schoenmaker, die prompt een felle schuiver losliet. Doelman Czaja had er geen antwoord op: 10 voor Feyenoord en een overgelukkige Lex. „Dat ik het nu juist was die scoorde, deed me echt wat". Vican over de Rotterdamse goal„Het verbaasde me niet dat die viel Feyenood had al eerder getoond dat het ook sterk in de aanval kan zijn en mijn elftal werd daar knap ze nuwachtig door". Blessuretijd De Feyenoorder slaagt er echter niet in de hal langs Ruch-doélman In de „blessuretijd" ging de ver diende voorsprong evenwel toch nog verloren. Terwijl de uiterst moderne klok van het oeroude stadion aan gaf dat RuchFeyenoord al aan de 46ste minuut van het tweede bedrijf bezig was, gaf arbiter Burns de thuisclub een vrije trap na een overtreding van Ramljac. En wa rempel, op de valreep slaagde Zyg- munt Maszczyk er toch nog in om een 1—1 te bewerkstelligen. Het Poolse legioen, dat zich in de twee de helft verbazingwekkend koest had gehouden, juichte overigens amper spontaan om de gelijkmaker. Kennelijk gingen de Ruch-suppor- ters ervan uit dat die ene treffer voor hun favorieten te weinig zou zijn om met een redelijke kans van slagen de return in Rotterdam te gemoet te gaan. Wim van Hanegem tenslotte, die 23 minuten na rust zijn plaats overgaf aan Jan Boskamp omdat een spier tje in het dijbeen hem kwelde: „Ais we tegen MVV zo hadden gevoet bald als nu. zaten We op het ogen blik in de competitie een punt ho ger". Rijswijk Verontschuldiging van bondsoefenmeester Arie de Vroet je gens gastheer RVC en werkgever KNVB. „Sorry", zo zegt hij. „maar ik wil altijd zo snel mogelijk veilig zijn." Nader gep'reciseerdDe Vroet kan er onmogelijk om treuren dat de amateur-interland Nederland Frankrijk, die eigenlijk een finan- cieel-sportief hoogtepunt had moe ten wodon, volgende week woensdag op het Rijswijkse RVC-terrein, niet meer van belang is. Frankrijk ver speelde onlangs een punt aan Schotland, tengevolge waarvan de Oranje-amateurs voortijdig als groepswinnaar zijn geëindigd met kwalificatie in de finale-ronde van het Europees kampioenschap voor amateur-landenteams als beloning. Het is overigens nog niet bekend, waar die eindronde wordt gehouden. Op 28 maart vergadert het UEFA- Comité daarover in Zürich. Dan zal blijken welk land erin is geïnteres seerd dit eindtoernooi van 26 tot 29 april, dat is zeker te organise ren. In ieder geval niet in Neder land zelf. Bondsbureauman Cees Matla: „We zitten met de verhui zing van het bondsbureau van Den Haag naar Zeist, we zitten met het wereldkampioenschap, we zitten met de Europa Cup Il-finale in het Feyenoord-stadion." Maar waar dan ook: De Vroet be schouwt de wedstrijd van woensdag onder de gegeven omstandigheden als „een goede oefenwedstrijd". Zijn opdracht zal dan ook onherroepelijk gaan luiden: „zoveel mogelijk aan vallend spelen, in 4-3-3 en even tueel zelfs 4-2-4", zo liep hij giste ren tijdens een bijeenkomst in de bestuurskamer van altoos gastvrij RVC op de ontwikkelingen vooruit. De vermoedelijke opstelling: doel: Hoogenboom «De Spartaan)Van Dullemen 'RVC), Martens 'DRL) Boiten (Muntendam), Van Buuren (Hermes DVS); midden: Meertens (Emmen). Koppendraaijer (DWV) en Splinter (De Spartaan)Janssen 'Heer), Van den Broek (RKC) en Hansen (Veritas). Overige spelen: Van Laar 'Actief Amstelveen), Karstens (Noordwijk), Michelsen 'Nunspeet), Van Helvert (RKC), Schemmekes (SDW) en Van der Leek (Xerxes). Scheidsrechter in de Zwitser Jan Dubach, grensrechters de Amster dammers Ch. Verhagen en CB. Lan- ser. Nederland komt in de eindronde uit tegen West Duitsland/Engeland, Spanje/Turkije en Joegoslavië/Ita- Boksen De Nederlandse zwaarwelter Fighting Mack heeft een uitnodiging ontvangen op 18 maart a.s. in Parijs te komen boksen. Ztfn tegenstander zal zijn de Franse kam pioen in het Junior middengewicht, Vermandere. De partij is vastgesteld over tien ronden van drie minuten. Ruch Chorzow: Czaja, Bajger, Os- tafinSki, Wirobek en Drzewiecki, Maszcyk. Gula en Beniger (Wasi- lewski), Marx, Herisz en Kopicera. Feyenoord: Trytel, Rijsbdrgen, Van Daele, Ramljak en Vos, Janse, De Jongen Van Hanegem. (Bomkamp) Ressel, Kristensen en Wery (Schoenmaker). den Mercedes huldigt het principe dat de auto r zich aan de mens moet aanpassen. Niet andersom. Dit stelt hoge eisen. Aan comfort. ,«n Ruimte. Veiligheid. Rij-souplesse. legelijkheid Geen auto wordt dan ook met zoveel zorg, zoveel oog voor details geconstrueerd als een Mercedes. Dat merkt u vanaf het moment dat u achter het stuur plaatsneemt. Dat merkt u aan het feit, dat uw wagen slechts om de 15.000 km voor een grote beurt bij ons hoeft te komen. En dat merkt na een paar jaar de tweede koper die er graag een uitstekend bedrag oor neertelt. Wordt het geen tijd dat >ok u het eerste klas reizen met een Mercedes gaat overwegen? Te beginnen met een proefrit? Vlercedes-Benz )e zekerheid van blijvende perfectie. V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, lel. 01710- 69303 - Rijnsburg. Rijnsburgerweg 132, tel. 01718- 73141 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N V., Oegstgeest, Leidse Straatweg 1, tel. 01710- 52643/4. Katowice De stemming in het Feyenoord-kamp, waarin het de af gelopen dagen aardig rommelde, schijnt weer goed te zijn. Een aan tal „communicatiestoornissen" had den er toe geleid dat efr grote on- Door Rob Vente rust in de ploeg heerste. Maar een pittig gesprek na de training van dinsdag in de kleedkamers schijnt verhelderend te hebben gewerkt. Wim van Hanegem, die de initia tiefnemer tot het gesprek was, na de wedstrijd van gisteren: „De sfeer is weer goed". Henk Wery: „Alles is recht gezet". Hoofdpersonen in de conflictsitua tie waren: in de allereerste plaats Wiel Coerver en verder Wim van Hanegem, Jan Boskamp en Hen'k Wery. Trainer Wiel Coerver: „Het is alle maal begonnen met die wedstrijd tegen FC Amsterdam. Wim van Hanegem is toen gaan kankeren, omdat ik met twee spitsen speelde. Hij wilde er drie hebben. Maar ik maak uit hoe we voetballen en niet Van Hanegem. Trouwens Feyenoord hoeft zich toch niet t>e groot te voelen om het eens een keer met twee spitsen te doen. Om zich ook eens aan de speelwijze van de te genstander - in dit geval dus FC Amsterdam - aan t>e passen in plaats van d^t, het andersom gaat." „Wim van Hanegem is verder ook nijdig geworden omdat er in de kranten is gezegd dat een Rinus Is raël, een Dick Schneider en een Henk Wery binnen 14 dagen weer in het eerste elftal zouden staan. Dat kweekte onrust in de ploeg vond Willem. Maar ik 'heb dat niet gezegd. Brox heeft dat beweerd. Nou, als Van Hanegem het niet met die uitspraken eens is, moet hij dat maar met Brox gaan bepraten. Die moeten het dan samen maar uitpraten. Maar ik sta daar echt buiten. Al is het wel zo dat ik be paal wie er spelen en niet Brox". ,Dan dat geval met Jan Boskamp. Afgelopen woensdag heb ik tegen Jantje gezegd dat hij tegen MVV niet zou voetballen. Ik vond het eerlijk om hem dit al zo vroeg te vertellen, dan was hy er tenminste op voorbereid. Toen raakte Wim Jansen echter geblesseerd en deed ik toch een beroep op Boskamp. Maar Ja, toen had je weer ellende. Ergens ben ik in dat geval gewoon stom geweest. Ik had met het be kendmaken van het elftal tot zon dagochtend moeten wachten". „Verder was er dan dinsdag iets met- Henk Wery. 's Middags vroeg ik aan Henk: Ben je honderd pro cent fit? Durf Je het aan tegen Ruch Chorzow? Hij zegt ja. Maar na de training gaat hij aarzelen; zegt hij dat hij toch aan zichzelf twijfelt. Ja en toen begonnen er een paar te roepen van: Waar zijn we nou aan toe? Maar die twijfeüs kwamen dus door Henk Wery". Wim Jansen: „Maar na dat gesprek in de kleedkamer is alles opgelost. Er zijn - zoals dat heet - woorden gevallen, maar nu is alles achter de rug en is de stemming weer goed. Trouwens, dat heb Je in de wed strijd tegen Ruch Chorzow aan ons spel kunnen zien. Het elftal was lekker geïnspireerd. We knokten er allemaal voor". Wiel Coerver nogmaals: „Misschien is het enige punt waar alles om draait, dat we op het ogenblik, nu alle geblesseerden weer beter zijn, er steeds zo'n man of drie op de reservebank moeten zitten, die zich in staat voelen om te spelen. Elke wedstrijd dus een paar teleurgestel- den. Dat is het hele eieren eten".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17