Frans Molenaar ziet zomermode zwart-wit r. frank. De nieuwe occasions zijn uit. RijVblvo. ALLE DAMES- en TIENERKLEDING m HALVE PRIJZEN 15% incl. B.T.W. en dat 10 DAGEN lang! DE HELFT van de PRIJS 15% en incl. B.T.W. VOLVO DINSDAG 5 MA Holthaus Stel dat u regelmatig winkelt in Parijs, dan wil je niet uit de toon vallen nietwaar. En dat hoeft ook niet want de Amsterdamse ontwer per Dick Holthaus biedt precies de zelfde keus uit de flatteuze Dior en Yves Saint Laurent plooirokmantel pakjes die by de Franse ook in de Vandaag is met de voorjaarsshow van de Amsterdamse ontwerper Frans Molenaar is het Nederlandse modeseizoen begonnen. Tientallen couturiers, boetiekjes en exclusieve modezaken zullen de komende we ken tot half april hun nieuwe collecties tonen. Daarom deze weg wijzer die een overzicht geeft van de creaties die er bij de couturiers te vinden zijn. Het meest opvallen de nieuws is wel dat geen van de vooraanstaande ontwerpers zich voor het komende seizoen aan de lijzige lange tot op de kuit vallende rokken durven te wagen, die door Parijs voor het voorjaar werden ge lanceerd. De succesvolle Amsterdamse ont werper Frans Molenaar zorgde van daag voor de opening van het Ne derlandse modeseizoen met een schitterende collectie die zonder meer de beste was die hij ooit heeft gemaakt. Terwijl andere couturiers het door de economische crisis dit seizoen wat kalmer aan moeten doen, trad Frans Molenaar juist met meer creaties voor het voet licht. Zyn exclusieve klantenkring. Frans Molenaar koos voor voorjaar 1974 voor een rapsodie van zwart en wit en een vrolijk kleurenspel van rood, wit en blauw. Zijn pakjes met wat grotere witte noppen dra- gemaakt van soepele zwarte met kleine witte noppen gedessineerde stof liet hij zijn mannequins op zwarte klokkende zesbaans rokken met wat grotere witte noppe n dra gen. Het waren overigens niet de enige modellen waarmee Frans Molenaar aantoonde dat zwart-witte pakjes en jurken beslist niet saai hoeven te zijn. Minstens even speels en jeugdig waren namelijk zijn zwart wit gedessineerde klokkende regen- Jassen van geplastificeerd katoen en zijn simpel belijnde combinaties van zwarte zesbaans rokken met iets ge tailleerde witte jasjes met epaulet ten op de schouders en manchetten. Creaties die net zo charmant voor meises van 18 als voor hun oma's van tachtig kunnen zijn. Maar Frans Molenaar die zijn loop baan als assistent-ontwerper bij het Parijse modehuis Nina Ricci begon bewees zijn vakmanschap nog het best met zijn met pantalons gecom bineerde korte kimonojasjes met uit één lap gemaakte uit de zijpanden ontspringende vierkante mouwen. Modellen die hij afwisselde met fleurige rood-wit_blauwe broekpak- ken waarmee de KIM op een pre senteerblaadje nieuwe stewardessen uniformen krijgt aangeboden. Het is te hopen dat de directie er ge bruik van maakt. Klanten: Mathilde WUlink en echt genotes van professoren en top-func- tionarissen uit het bedrijfsleven. Prijzen: Van ƒ200.- tot ƒ900,- voor boetiekmodellen. Van 1000,- tot 3000,- voor couturecreaties en 1474,- voor een op maat gemaakt herenkostuum. Adres: Van Baerle- straat 14, Amsterdam. Heymans De Amsterdamse ontwerper Max Heymans heeft nu de Parijse cou turiers meer dan ooit de terugkeer naar de romantiek propageren dui delijk de wind mee. Zijn typerende spencerensembles en zijn klassieke mantelpakjes met opgestikte battle- gesierd door epaulet ten op de schouders en manchetten zijn namelijk voor de oudere vrouw altijd al elegant geweest. Hij brengt de modellen voor het voorjaar nu in „shocking pink" oftewel hardro- ze, marineblauw, grijs en beige. Mo dellen die net als zijn wijde man tels werden gemaakt van schitte rende Franse wollen stoffen. Net als bij Beeuwkes komen er in de Heymans-collectie bijna geen broeken meer voor. En Max die zich zelf nooit anders dan in een oude spijker- of ribfluwelen broek vertoont hoopt daarmee een steen tje te kunnen bijdragen bdj het doorbreken van de dictatuur van de pantalons. Roklengte: Iets over de knie Klanten: Charlotte Kohier, Mary Dresselhuys, mevrouw Brennink- meijer en verschillende, niet mer zo jeugdige, eohtgenotes van ban kiers en diamantairs. Prijzen: ƒ1500 tot ƒ3500 voor cou- turemodellen; ƒ300 tot ƒ800 voor confectiecreaties verkrijgbaar bij de betere modezaken. Adres: Nicolaas Witsenstraat 16, Amsterdam. vallen. Holthaus was ook dit keer in Parijs om de originele modellen in te kopen en paste de creaties te ruggekomen in Amsterdam aan de Nederlandse smaak aan. Alleen de rokken zijn bij hem gelukkig wat korter dan in de Pa- ryse co ut uresalons. Roklengte: Iets over de knie met een enkel model op de kuit. Klanten: Mies Bouwman, Jasperina de Jong, Adèle Bloemendaal en de echtgenote van sigarettenmagnaat Orlow. Prijzen: Boetiekmodellen van 175 tot 900. Couturecreaties: 1200 tot 3000. Adres: Van Baerlestraat 12, Am sterdam. Louzac De Haagse ontwerper Jean Louzac is eigenlijk wel blij met de terug keer naar de romantische „look" van de Jaren vijftig. Want hij is er van overtuigd dat de vrouw er nu meer dan ooit behoefte aan heeft om haar persoonlijkheid te onderstrepen. En vandaar dat zijn creaties voor het voorjaar heel wat romantischer en uitbundiger dan vorige seizoenen zul len zijn. Louzac garneerde zijn avondjurken met meterslange ruches. En speciaal voor zijn klanten die een groot deel van het jaar doorbrengen in de mondaine Spaanse badplaats Marbella zorgde hij ook nog voor het nodige vuurwerk in de vorm van met blinkende pailletten geborduur de creaties. Louzac verwacht echter het meeste sukses van zijn simpele katoenen zomerjurkjes en combi naties van rok en blouse die hij on der de naam „Miss Louzac" in een speciale confectiecollectie uitbrengt. Roklengte: Op de knie of er iets over. Klanten: Schmelzer socletydames. f 1J5_ Cau# PrijzenMiss Louzac confectiecrea- dellen van f 500,- tot f 5000.-. OMDAT HET ZO GOED GAAT IN DE KONFEKTIE waaronder de gehele gloednieuwe voorjaarskollektie. in alle maten - in alle kleuren - in alle kwaliteiten en zelfs HAUTE COUTURE- modellen gaan bij FRANK voor Dit geldt voor ALLE ARTIKELEN boven de f 15, Hllffll'l'lll LEIDEN HAARLEMMERSTRAAT 45 Den Haag - Voorburg - Delft Wassenaar - Maassluis Voor minder geld beter gekleed bij De sensationele, handige "krantenbox". U kent het wel, uw brievenbus is eigenlijk te vol om de krant er nog bij te stoppen. Hij wordt er ingepropt, blijft half uitsteken, wordt rat. Dit is niet meer nodig. Door de aanschaf van de krantenbox hebt u voortaan een gaaf exemplaar;waarin het prettig lezen is. De box is vervaardigd van onverwoestbaar plastic. Zeer eenvoudig te bevestigen op poort of tuinhek Hij kost slechts J 50 \rd. btw Richten aan: Leidsch DckjUad, Witte Singel 1, leiden. Afd. expeditie De Volvo dient gemiddeld vier eigenaars. Een neutrale prognose van een Zweeds autotechnisch onderzoekinstituut (Svensk Biilprovning AB) wees uit dat de gemiddelde Volvo langer meegaat dan alle andere auto's. Wij wijzen dan ook op zes Iakbehandelingen, op een motor die nooit tot de bodem van zijn machtig kunnen gaat: allemaal punten die sterk bevorderlijk zijn voor een lang autoleven. Oók in een gebruikte Volvo zit de van-huis-uit ingebouwde veiligheid. Bovendien krijgt u nog de Volvo Bovag-garantie. Een Volvo blijft een Volvo. Ook die van '69, '71 of'73. Kijkt u maar bij uw dealer. Automobielbedrijf Automobielbedrijf V. A. Reys Zn., A. Mulder B.V. Hoge Rijndijk 352 - Leiden Rijnsburgerweg 103a, Rijnsburg Telefoon 0171022381 Telefoon 01718—12850

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 12