Raad wil geen levensmiddelen aan bedrijf „de Keerweer" jllscf/fh.. Socialisme is overleefd agenda Raad beslist maandag over aanleg van sportaccommodaties ACTIVITEITEN UW GROEIEN IN OEGSTGEEST ir.vii.if.li VRIJDAG 1 MAART 19' VVD-voorzitster in Wassenaar: WASSENAAR „Het socialisme is voor een land als Neder land een gepasseerd station. De oorspronkelijke idealen zijn of verwezenlijkt of inmiddels onbruikbaar", aldus VVD-voorzitter mevrouw Van Someren-Downer op een partijbijeenkomst gis teravond in Wasssnaar. VRIJDAG (Ingang 3 October] gerlaand. spreker Hein Brouwer Volgens spreekster is dat de reden kleine onderneming meer over, al- het krampachtige optreden van leen de zeer grote zullen er dan nog het in de zijn. De socialisten bereiken bij alles wait ze aanpakken 't omgekeerde van Den Uyl en de zijnen prullemand gooien van kameruit spraken, het bolle gepraat over machtsspreiding en tegelijkertijd het naar zich toetrekken van de macht onder het mom van een crisis die er niet is. Van Leeuwen wilde weten icat B en W er nu precies tegen dach ten te doen. (Foto Jan Holvast) „Laat de actiegroepen maar spelen, laat de inspraak de inspraak, de cen trale overheid beslist: de machts spreiding is nog nooit zo ver af ge- weest, de staat nog nooit zo almach- ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude hield zich gisteravond uitvoerig tig. Als de minister vat bezig met "geruchten". Raadslid Hulsbos (PCG) had vernomen dat een groot levensmiddelen- een middenschool wil or bedrijf zich zal gaan vestigen aan de Keerweer. Loco-burgemeester A. Duindam (KVP) had een ïf™^eu"e£ 1™ ÜTÜ? «'Iw de^oshTde af auto zien staan met vele kisten bier en deze werden een daar aanwezige hal binnengedragen. schrlller zulIen uL____o Inmiddels had de loco begrepen dat dit bier niet werd binnengedragen om een fuifje te orga- Dan bereikt hij dat juist de zwakke spronkelijke opzet, wat zij beogen. Dat is het lot overleefd systeem. Over de NOS zei Someren, dat dit de omroep is van de gemiste kansen. „Er is wel een goe de NOS mogelijk waarin mensen van zeer uiteenlopende meningen met elkaar een programma gen, waarin de Nederlanders iets van zichzelf terugvinden. Inmiddels onderwijs hebben enkele omroepverenigingen •ak- deze taak beter vervuld. Al valt ook zij hebben de NOS in de afgelopen jaren over bodig gemaakt. Dat was niet de oor- Algemene ledenvergade ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. Geverstraait 65. Oegstgeest. Bociëtel| voor kamerbewoners en allee 3.30-5.30 i Potgleterlaan 32. Open Huls Autob- drijf Van Haasteren t.g.v. openlnj t "De antichrist", 10 i niseren bij Stikkelvoort's Bouwbedrijf, maar dat er andere plannen waren. Met de raad was de zwak blijft en dat er anderzijds ta- loco het eens dat een nieuwe vestiging (A. en O of VéGé) aan de Keerweer volledig in strijd is lent verloren gaat", zo meende zij met alle voorschriften. Van Leeuwen (Vrije Lijst) wtilde weten wat de maatregelen zijn die B. en W. denken te nemen indien in derdaad een detail-bedrijf ter plaatse gevestigd zal worden. Hij nam geen genoegen met de mededeling "dat rucht maar hoe, dat mocht de plublieke tribune niet horen. De raadsleden alleen onder vertrouwelijke medede ling. Straver (Vrije Lijst) had het ge- Wethouder Duindam moet u aan de strategie van B en W overlaten". Loco Duindam kon alleen mededelen dat Stikvoort's Bouwbe drijf een aangetekend schrijven ont vangen heeft van de gemeente, waar in met nadruk gesteld wordt dat ves tiging van een bedrijf aldaar in strijd is met alle voorschirften. Er is op dit moment nog geen overtreding gepleegd, indien de deur van 't win kelbedrijf open gaat, zal hij binnen tien seconden weer gesloten worden, dames dat naast het gezellig bijeen zijn inmiddels een niet weg te den ken vrijwillige taak heeft in de be jaardenzorg. Er wordt veel samenge- zeer sterk zal stijgen. In september vorig jaar startte de U.V.V. met culturele ochtenden voor bejaarden. Gestart werd de eerste erkend had werkt met De Zonnebloem terwijl maal met 40 belangstellenden, 1 ook de zusters Dominicanessen ran Üoize Bijdorp een vaste taak heb ben aanvaard op het gebied van "Ta feltje Dek Je". de bejaarden. In afwijking met vroeger dinsdag en donderdag, wordt er nu door de zusters gekookt op maandag e Op vrijdag worden er dielvriesmaal- tijden verstrekt voor het weekeinde. Door de mogelijkheid van diepvries gen iets grotere kleding voor kinde- l Bijdorp hebben diep- volop werk en de U.V.V. kan Vernielingen Het is weer zover. Van het bureau voorlichting van het Leidse stad huis ontvingen we het tweemaande lijks verslag over de nog steeds toe nemende vernielingen düe worden aangericht aan scholen. In december bedroeg de schade, door het vernielen van ruiten f 2946.55 terwijl voor f4583.63 schade werd toegebracht aan verschillende fiet- senloodsen. In januari hebben onverlaten voor een bedrag van f 4863.66 aan ruiten ingegooid en werden diverse ande re vernielingen gepleegd met een totale schade van f 1153.24. Leuk hè? sel; zij zijn vegetariërs geworden, eten biologisch-dynamische groenten bakken zelf hun volkorenbrood enz, Hoe erg het allemaal is en wat er aan gedaan moet worden, komt aan de orde op de gespreksavond op dinsdag 5 maart in het Praethuys om Sprekers zullen zijn de werkgroep Voeding en Cosmetica van de Bond van Wetenschappelijke Arbeiders (BWA). Pakistan Gelezen Voeding De stichting Gesprekcentrum Lei den meldt in een schrijven het navol gende: "Steeds meer worden we er ons van bewust dat de kwaliteit van ons dagelijks voedsel slechter wordt. Groenten en fruit worden de grond uitgejaagd en met allerlei chemi sche middelen besproeid. Het meel voor ons brood wordt van alle ge zonde bestanddelen ontdaan al vorens men er brood van bakt. Om het langer vers te laten blijken wor den vetten toegevoegd waar we al leen maar dik van worden. Met ons vlees worden zulke en ge dingen uitgehaald dat je Je af vraagt of het verstandig is het nog langer te eten. Door middel van smaakmakers wordt de consument gedwongen, zijn smakeloze prakkie weer wat kleur te geven. Op grote schaal wordt door de voedingsindustrie allerlei grondstof fen aan ons eten toegevoegd, die als Je ze bij proefdieren toedient, kan ker en andere verschrikkelijke ziek tes veroorzaken. Velen hebben zich Afgekeerd van het "officiële" voedi Eveneens op 5 maart zal het We reld Natuur Fonds, afd. Leiden voor donateurs en belangstellenden een natuurfilm over Pakistan vertonen. De voorstelling begint om 8 uur in het Zoölogisch Laboratorium, in gang Sterrewachtlaan (zijstraat van de Kaiserstraat) De toegang is geheel en al gratis. Prijsvandeweek De eervolle vermelding dit keer, voor de „Prijs-van-de-week" gaat naar mevrouw Zondervan uit Lei den. Ze schrijft een jeugdherinnering die ze niet snel zal vergeten. Heeft u ook iets leuks of geks mee gemaakt, schrijf het op papier en stuur het op. Wie weet, wint u er een cadeaubon mee. Het weekeinde is een mooie gelegenheid. De brief. "Als kind van een jaar of tien heb ik op zo'n ouderwetse draaiende brug gestaan, vanuit het Noordein de naar de Haagweg. Er waren af sluithekken aan beide kanten. Moes ten er boten door, dan gingen die hekken dicht en de brugwachter, stond dan midden op de brug aan een groot wiel te draaien. Op 'n keer had ik op de Rijn en Schiekade een boodschap gedaan en toen ik op de brug stond, ontdekte ik plotseling, slecht beleid werpt na enige tijd vruchten af die niet meer te pruimen zijn. De socialisten zeggen de grote Daarvan moet men niet de meerder- illen bestrijden heid in de Tweede Kamer, onder aanvoering van de VVD. de schuld geven, maar de leiding van de NOS ondernemingen te of onder controle te krijgen zwakkeren te steunen. Resultaat nog een tijdje Den Uyl is geenzelf", aldus de VVD-voorzitster. dat de nieuwe brug in de Burgemeester Smeetsweg afge broken zou moeten worden, omdat de waterstand veranderd zou zijn. Dat was voor de beide wethouders een nieuw gerucht en werd ook ontkend. B. en W. hebben afwijzend beschikt op 'n verzoek van de heer P. vanider Drift oni zijn bedrijf aan de Schen- kelweg te mogen uitbreiden met 32 m2. De raad was het daar niet mee eens en vooral Engelkes (PCG) maakte zich met Straver (Vrije Lijst) er bijzonder boosover. Omdat de gehe le raad met uitzondering van de wethouders deze uitbreiding noodza kelijk vond en er bovendien niet van overlast gesproken kon worden, was loco Duindam bereid om birnnen B en W deze zaak nogmaals te bespreken en te bezien of er een veranderd standpunt ingenomen kan worden. Een krediet van f 1,— miljoen werd beschikbaar gesteld voor de bouw van een zesklassige basisschool aan de Oranjelaan nabij de kleuterschool "De Kleine Wijzer". Engelkes (PCG) was blij dat de gemeente eindelijk "De Kleine Wijzer" officieel loco Duindam deelde mede dat deze naam zelfs groot op zich 32 als abonné opgaven. de school zal komen. De naam van de Een tiental dames gaan wekelijks basisschool moet nog vast gesteld bij de patiënten van de Prinsenhof worden, misschien wordt het wel "de in Leidschendam op bezoek. De be- Begin van dit jaar is begonnen met jaardensociëteit heeft eind vorig jaar diepvriesmaaltijden te verstrekken het twintig jarig bestaan gevierd. De ZOETERWOUDE aktie voor de kinderpostzegels leverde het afgelopen jaar ruim f 12.000, Bijdorp op. Deze maand wordt weer de jaar woensdag. lijkse kinderkledingbeurs gehouden. Op deze beurs kunnen ouders nog goed draagbare kleding inruilen te- Het postbureau de rijkspolitie in Zoeterwoude - dorp (Noordbuurtseweg 2?) zal in 't vervolg op vaste uren open zijn. Dit houdt verband met het personeels tekort, waardoor het bureau niet doorlopend bezet kan zijn. Van maan dag tot en met vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur kan men in de toekomst terecht bij het bureau, op andere tij den zal men zich moeten vervoegen bij hot groepsbureau van de rijkspo litie in Hazerswoude, Vondellaan 12. Burgerlijke stand van Leiden C J. Bijl. Eva I. M. C. M. Devilee. C. J. Boehmer (71). man, P. M. Heem- rood (60) zoon. F. E der (76). Kletjn (89). Bruljn. D. Knoester Gijsman en A. A. d MelJ. L. v.d. Meer en A. Janssen. H P. v.d. Velde en I. v. Dl|ke, H. C. Jongejan en M J. S. San ders, B. J. Heemskerk Dijk. A. V. W. J. Vroomans en G G. Favler A. J. C M Bisschop en M v. Dijk. J. J. v. Eek en M Breukhoven. A. P. M. Haaljman en A. v.d. Bruggen. F Koolmoes en C. A. M. Kuipers. J M Korbee en E. H. Petersen. P. Kui per en M. Karstens. J. F. v. Maren en A. d. Wit. D. J. Molenaar en M. H*iJ- mans. J. Rijsbergen en G. Brandt. J. G. v.d. Schroeft en C. J. E. v. Wijk. J. v. Tongeren Wijn LEIDEN Een 23-jarige Leidenaar werd gisteravond ln een herenmode magazijn aan de Haarlemmerstraat betrapt op het stelen van een leren jas. De politie heeft hem mee naar het bureau aan de Zonneveldstraat genomen. Een Leidenaar heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn roeiboot. De boot, die een waarde heeft van f 1500,- is begin deze week ontvreemd uit het filterhuis van het zwembad De Zijl. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen 8-11 uu£J Middelweg 19 c. Leids Poppentheaters kindervoorstellingen. 2.30 uur nam. 1 Hooglandse Kerkgracht 48. dansen v.^r| Geverstraat 65. Oegstgeest. voor kamerbewoners en alleen Kreatlef Sentrum, Breestri folk en bluesmuziek, 812 uu Maandag Charlotte de Bourbonhof 1/ hoek Wllf lem de Zwijgerlaan. "Honk", spreekuur relsvereniging "De Wijde Vlucht". 7.3?r —8.30 uur nam. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9,Z< "inleiding in de beeldentaal van danc dierenriem", 8 uur nam. :°e Artsen oe Leiden Wijk I: Morswegkwar« tier, binnenstad tot Cityring: J. l Schaeffer, Rijnsburgerweg 11, telef 50481. Wijk II: Groenoord, Kooi ec Merenwijk: A. R. Tegelaar. Burg. gravenlaan 14, tel. 34092. Wijk III Waard, Professorenwijk, Tuinstad wijk: G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15. tel. 32877. Wijk IV: Zuidwest] HaagwegkwartierJ. D. v. Winger] s den. Boshuizerkade 28, tel. 30791. Leiderdorp Hennink, Maurits- 1 singel 166, tel. 33686. c Oegstgeest J. B. Hugenholtz, Wi] helminapark 2, tel. 51390. j 1 Voorschoten S. v. d. Kooy, v. d 1 Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag), pj 1 Koopmans .Wagnerlaan 69, tel. 635J 1 (zondag). Warmond Bots. Prof. Aalberse- laan 2 .tel. 02522—11393 (zaterdagi F. Walenkamp, Dorpstraat 01711—2220 (zondag). Aalberse- 1 zaterdag) i Apotheken De avond-, nacht- en zondagdiensl der apotheken in de regio Leiden] wordt waargenomen door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 2055? Apotheek Voorschoten, Leidseweg 6£ tel. 017172525, Apotheek Beker Lijt- weg 4. Oegstgeest, tel. 55482. Wijkverpleging Leiden Zr. A. E. Kohlenberg Lammenschansweg 339, tel. 26006, Tiboel Sieg-eribeekStraat 6. telef oor] 40280. Leiderdorp Zr. C. W. Prins, tel, 01710—92023. Oegstgeest Zr. M. J. Warmenho- ven, M. H. Tromplaan 162, tel. 53448-i b.g.g. 54500. Voorschoten Gezondheidscentrt] Van der Waalslaan 25, tel. 4641. Warmond Zr. A. Vriend, zenhorst 23, tel. 02522—12022. Redaktie Paul Wolfswinkel dat ik mijn zilveren bedelarmban had verloren. Ik wilde snel terug lopen, maar de brugwachter had Juist de hekken gesloten en ging draaien. Hij zei: „Het hindert niett je moet, maar even wachten; ik ben zo klaar". En tot mijn grote opluchting lag daar, vlak bij het wiel, mijn arm band en kon ik nog even genieten van die draaiende brug. Dit voor val zal ik nooit meer vergeten". Vogelasiel )06jj X01T- tel. ÏÏJ dscentru LI. 1 id, FrleU Gewonde e 34687 Dierenambulance. Tel. 01710^-34616.^ SOS-dienst hulpdienst, tel. 0171O— allen die ln moellijkhe-.. Gelezen. In het vierde de „Q-krant", die in de Mereniwijk verschijnt: PvdA: keerpunt VVD: af keerpunt PPR: verkeerpunfc SGP: inkeerpunt ARP: bekeerpunt KVP: pikeerpunt PSP: parkeerpunt. Je moet er maar op komen. "We vernamen dat op de Rijnsbur gerweg een fietser werd aangehouden door de politie. Deze inspecteerde de fiets en merkte op: "Dat kost u geld! Geen bel, geen rem, geen licht, dat is vijftien gulden!". "Ak koord", zei de fietser, "wanneer is- Je klaar?" Bijdragen: Paul Delfgaauw en Jan Westerlaken Oegstgeest In een speciale raadsvergadering komt de eerste fa se van de reconstructie van de hoc keyvelden en de tennisbanen 4 maart aan de orde. Het veeljarenplan voor de sportaccommodaties komt met dit voorstel in de goede richting. Klaar zijn de voetbal- en korfbalvelden (de Voscuyl), het zwembad (Poel meer) en na de hockeyvelden en ten nisbanen komt dan nog de aanleg van voetbalvelden voor ASC, waar door het aloude terrein aan De Kempenaerstraat als sportveld gaat verdwijnen. De eerste basis voor hockey- en tennisaccommodatie werd gelegd in een raadsvergadering van begin 1971. Toen bleken nodig te zijn de aanleg van 3 hockeyvelden en een halfver- hard oefenveld en de aanleg van 5 tennisbanen met oefenkooi, de ver beteringen van het bestaande ten nispark, de aanleg van een groot par keerterrein en van een kleine kinder speelplaats. Op die manier zouden 6 velden ter beschikking komen van de Leidsche Mixed Hockey Club. Er zijn twee Tennisclubs, die ondergebracht zijn in de Stichting: Tennispark „De Krogt". Kostbare kleed- en clubge- De afd. Lisse van de K.V.P. heeft zich uitgesproken over de volgorde van de kandidatenlijst voor de Ge meenteraadsverkiezingen, welke er thans als volgt uitziet: 1. G. C. van der Berg, 2. A. J. Mesman, 3. J. H. Salman, 4. W. J. de Munck, 5. H. Slootbeek, 6. Th. C. L. Veeger, 7. L. M. C. van Reisen, 8. Harry Mens, 9. H. Meijer, 10. C. van den Aard weg, 11. H. v. d. Laan. 12. Mevr. S. van Ruiten- Elstgeest, 13. W. H. Win kelmolen, 14. Herm. van Amsterdam, 15. P. H. Beelen. bouwen waren in het plan opgeno men, doch toen met de bedragen bij een ging tellen kwam men tot een meer dan 2Vz miljoen te hoog bedrag. Men is toen weer om de tafel gaan zitten en ls tot de conclusie gekomen dat de volgende voorzieningen als de meest noodzakelijke moeten worden beschouwd bouw van een kleed,'clubaccom- modatie voor L.M.H.C. de vervanging van de padvin dersgebouwen. terreinwerkzaamheden ten be hoeve van L.M.H.C. de aanleg van 4 tennisbanen en 9 de verbetering en uitbreiding van het bestaande tennisgebouwtje. De totale kosten van het kleed/- clubgebouw worden door L.M.H.C. ge raamd op f 550.000. De gemeente zal daarvan betalen f. 350.000,- zijnde bouwkosten f. 250.000,-, eenmalige subsidie f. 50.000,- en verstrekken van een lening ad f. 50.000.- Het res terende deel van de sichtingskosten f. 200.000.- zal door L.M.H.C worden gefinancierd. Verplaatsing van de pad vindersgebouwen f 40.600. De terrein werkzaamheden ten behoeve van L.M.H.C. worden geraamd f. 413.000.- De aanleg van 4 tennisbanen zal gaan kosten f. 174000.- en de verbetering en uitbreiding van het bestaand tennisgebouwtje f. 40.600.- Samen ruim f. 986.000.- De gewone dienst zal op den duur worden belast met een bedrag van ongeveer f. 85.000.- Dit bedrag moet uit gemeentelijke belastingen komen. Vermoedelijk zullen de personele be lasting en de straatbelasting wor den verhoogd, te beginnen 1975. In de raadsvergadering van vorige week was besloten tot de aanleg van volkstuintjes. Wethouder van der Voet deelde toen desgevraagd mede dat er nog wel plaats zou zijn voor meer tuintjes als er liefhebbers voor zijn. Nu dit is het geval en daarom komen nu B. en W. met het voorstel het complex uit te breiden tot 39 tui nen, die evenwel geen 200m2 doch 150m2 groot zullen zijn. In de kos tenraming zijn begrepen de kosten voor het uitbaggeren van een sloot en het plaatsen van een groen wind scherm in de vorm van bomen. De huurprijs blijft op het oorspronke lijk Vastgesteld bedrag, van f 40,- p. J. Aan de raad wordt gevraagd een extra krediet te voteren van f. 5500.-. Mooiste tuin Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap.). Kindercentra Lelden. welzljnsraad,!: Stationsweg 28. tel. 46861 Geopend dl.r 9-3012 uur, wo en do 24 uur enu vr. 9.30—12 uur Dienstencentrum Noordeinpleln 2b. tel. 40483, algeme-jl ne Informatie, dag. van 9,n Sociale raadsvrouw Maandag: 10.3011.30 uur. Van H<_ gendorpstraat 36; dinsdag: 10.30113 uur Driftstraat 49a; woensdag: 10.00- 11.00 uur Dijkstraat 2a en 16.30—18.0 uur. Gerecht 10; donderdag: 18.00- 20.00 uur. Stadhulspplein 1; vrijdag 10.3011.30 uur Herenstraat 45 Vormingscentrum Troel Vormingscentrum Troef. Hogew 57, maandag, zelf koken. nam., sociale kreatlvitelt nam. en toneel, van 8 Dinsdag, eigen kleding ontwerpen, 810 uur nam, recht/onrecht spreksgroep. van 810 filmen, van 810 uur nam. D> dag, samenspelen, van 810 x ZOETERWOUDE— De Zoeter- woudse commissie tuiiibeoordeling, heeft de werkzaamheden voor wat 1973 betreft afgesloten. Om ant woord te geven op de vraag welke in woner van Zoeterwoude de mooiste tuin heeft, heeft de commissie de tuinen zowel in het zomer- als in het winterseizoen beoordeeld. Voor de beoordeling werd de gemeente ln verschillende wijken verdeeld: Zoe- terwoude-Rijndijk, Weipoortseweg - Ommedijkseweg, Zoeterwoude-dorp oude gedeelteen oeterwoude-dorp, inieuwe gedeelte (Westeinde I) De prijswinnaars zijn: de heren Omzigt, Van der Hoeven en Rotte veel van de Hoge Rijndijk; Van der Meij en de Graaf van de Weipoort- seweg-Ommedijkse weg; Hagend ijk, Van Leeuwen, Kerkvliet uit het oude gedeelte van Zoeterwoude dorp Stikvoort, De Kruijs en Borst uit 't Westeinde, LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: beidscn Dagblad B.V Witte Singel 1 - LeldeD Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10,25 Kwartaalabonnement f 30.25 Per Post f 32.6ft Jaarahonnement f 110,- Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bil *.ut< tische overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 i Zaterdag van 16.00—18.00 U. Telefoon 01710—30500,

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2