Houding gemeenteraad stelt RK Schoolbestuur teleur «sttsT/rk agenda FINSE HOUTENSCHOOL NIET BBEm GEZIEN ALS NOODSCHOOL Dokter Brand overleden Hoge bewoners in actie tegen vestiging van B.V. Vos en Co. Mej. Hans Gobee met pensioen DONDERDAG 28 FEBRUARI VOORSCHOTEN De Stichting Katholiek Onderwijs is teleurgesteld in de houding van een belangrijk deel van de Voorschotense gemeenteraad. Bij de behandeling tot het verlenen van medewerking voor het bouwen van een geïntegreerde kleuter /basisschool stemden WD, PvdA en D'66 tegen. Deze fracties behaalden slechts 8 stemmen en de voorstemmers waren 10 in getal, zodat de medewerking toch verleend werd. Leiderdorp heeft schermvereniging LEIDERDORP In Leiderdorp is 18 februari een schermvereniging opgericht. Het bestuur van deze ver eniging ziet er als volgt uit. Voorzitter: L. J. Kruidenier, Laan van Ouderzorg 265, Leiderdorp, tel. 93804, secretaris: F. L. Neuman, Re- viusdreef 8, Leiderdorp, tel. 93447, penningmeester: G. J. de Bruijn, Laan van Ouderzorg 261, Leiderdorp, tel. 92547. Als instructeur treedt op de heer J. Schoelink, Vogellaan 31, Leider dorp. Er wordt getraind op maandag avond Voor de junioren van 615 Jaar van 19—20 uur, en voor de senioren van 2023 uur in de sportzaal van de Willem de Zwijgerschool, ingang Bernhardstraat 1, Leiderdorp. Donderdag Breestraat 19, sociëteit r kamerbewoners en alleensta Tot voor enige Jaren werden der gelijke onderwij svoorstellen zonder hoofdelijke stemming aangenomen, omdat de raad de formele kant van dergelijke voorstellen steeds zag, sinds echter het aantal geboorten sterk afgenomen is en daarmede het aantal leerplichtige leeringen afge nomen is, steekt de Voorschotense ge meenteraad steeds de edelachtbare neus in ieder onderwijsvoorstel. Het verzoek van de Stichting Ka tholiek Onderwijs hield rekening met het verminderd aanbod van leerlin gen. De gemeenteraad had reeds op 30 juni 1966 de eerste medewerking verleend en daarna volgden er nog enkele, waardoor het Katholiek On derwijs gerechtigd was te bouwen 'n basisschool van 8 klassen en 'n kleu terschool van 3 klassen. Het Katho liek Onderwijs geconfronteerd met de harde werkeijkheid, diende daar na een verzoek in om te komen tot een geïntegreerde kleuter/'basisschoo met 6 klassen voor basisonderwijs en 2 klasysen voor kleuteronderwijs en deze nieuwe school te laten vervan gen de oude Mariaschool aan de Haydnlaan (noodschool) en de Jozef school aan de Elstlaan (Finse Hou- tenschool). Volgens de Stichting Ka tholiek Onderwijs past deze bouw volledig in de prognoses volgens de laatst uitgebrachte Scholennota. Knelpunt Het knelpunt is echter, dat de Fin se houtenschool niet gezien wordt als een noodschoo, maar als een perma nente school. Smaken verschillen maar vast staat wel dat deze Finse school over tien jaar 'n bouwval zal zijn. Daarover is ook de woordvoer der van de V.V.D.-er Begeer, het eens maa'r deze fractie meent dat het bou wen van een nieuwe school een on mogelijke zaak is: allereerst ontbre ken de centen en daarnaast staan straks permanente schoolgebouwen leeg. Ook de pleiter tijdens de raads vergadering, Meerhoek van de K.V.P. ziet een reële bouw financieel niet mogelijk op korte termijn en ook hij ziet binnenkort in de direkte omge ving van de te bouwen nieuwe school een permanente school (openbare Adegeestschool) leeg lopen, maar K.V.P. en P.C.G. willen dat alle on- de'rwijsrichtingen goede permanente schoolgebouwenhebben en juist in de wijken, waar de slag om de leerlin gem het hevigst is (Nassauwijk-Ade- geest-Centrum) zit het r.k. onder wijs met noodgebouwen. Natuurlijk is de St. Jozefschool aan de Elstlaan en gevestigd in de Finse school een permanent gebouw, maar de gewone ouders zien geen verschil tussen dit houten gebouw en een hou ten noodgebouw. Dat pleit natuurlijk voor de noodscholen in Voorschoten. De Stichting Katholiek Onderwijs, wijst bovendien op het gegeven in de scholennota van 28 leerlingen per klas, een gegeven dat waarschijnlijk over enige jaren niet meer juist zal zijn omdat er een redelijke aanlei ding bestaat om de klassen qua leer lingenaantal te verkleinen. Met een verminderd aanbod van leerlingen, heeft niet alleen Voorschoten reke ning te houden, maar vrijwel geheel Nederland en in het bijzonder de Randstad Holland. de Voorschotense gemeenteraad. Echt bezorgd over het niet verlenen van medewerking is deze stichting nooit geweest, want hun verzoek vol deed aan alle eisen. Bovendien is het allerminst als een grap te beschou wen om een school te gaan bouwen, want de stichting moet een waarborg som storten van 10% van de Stich- tingskosten en dat is altijd nog een bedrag van f25.000,— tot f30.000,-. Er is nog een schoolbestuur dat met belangstelling de beslissing van de gemeenteraad afwacht. In de maartvergadering van de gemeente raad komt het verzoek van de Stich ting Rudolf Steinerkleuterschool aan de orde tot het verlenen van mede werking bij de bouw van een 3-klas- sige kleuterschool in de wijk Noord- Hofland. De V.V.D.-fractie heeft reeds aangekondigd dit verzoek niet te willen ondersteunen mede omdat de .school een streekfunctie heeft. Ook dit schoolbestuur voldoet aan alle door de hogere overheid gestelde gadering Peerke Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdien der apotheken in de regio Lelde wordt waargenomen door: Apothei "Tot hulp der mensheid", Hooigrac 48, tel. 21060. Apotheek "Beker", LI] weg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Tevei zaterdag tot 1 uur nam. Apothei Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 0171' 2525. Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, Lelde Gewonde en uitgeputte vogels e.d.. t 34687 Dierenambulance. Tel. 01 7103461 Kinderopvang Stationsweg 28. tel 46861 Geopend i 9.30—12 uur. wo en do 2- vr. 9.30—12'uur Dienstencentrum Noordelnpleln 2b. tel. 40483. algem informatie, dag. 9—10 u LEIDEN Als je de top be reikt, zelfs bij het jeugdschaken, kan het laat worden. Daarvan ge tuigt deze impressie van de eind strijd om het Leidse kampioen schap met links Kemperman en rechts Baart. De strijd xoordt vrij dag voortgezet en beslist. (Foto Jan Holvast) Teleurgesteld De Stichting Katholiek Onderwijs Voorschoten is alleen maar teleurge steld in de houding van een deel van Burgerlijke stand van Leiden G. K. Koelewyn; Michael W. J. J. A. van Wlnsen en J. E. A. M. van Geijlswijk; Jan. zn van A. den Heijer en H. Zwanenburg: Mark, zn. van H. C. van den Berg en J. Arnoldus; Sandra, dr. van P. P. Stouten en J. Schouten. GEHUWD: W. de Jong en A. Keunen. OVERLEDEN: A. J. Dominguez Dominguez (33) man. Ruilen De vereniging „Philatelicaafde ling Leiden, houdt zaterdag aan staande een postzegelruildag van tien tot vijf uur In de kantine van Clos en Leem bruggen aan de 3de Binnenvest gracht zal de dag worden gehouden. Er worden veel verzamelaars ver wacht die htm collectie plakkers zul len kunnen uitbreiden. Tevens houdt „Philatelica" elke derde donderdag van de maand haar ruil- en contaotavond op hetzelfde adres van half acht tot tien uur. Naald en draad Wist u, lieve lezers, dat u bij Koordstudio, Oude Rijn 88 op vrij dagavond met klusjes op het gebied van herstel van kleding terecht kunt? Nee hè?. Het aanzetten van knopen, het in zetten van ritssluitingen, het zomen van pantalons, het stoppen van sok ken, het herstellen van gerafelde manchetten en noem maar op ge schiedt daar. Vanaf ongeveer half acht kimt u er terecht. Onder het genot van een kop goede koffie wordt alles hersteld en wandelt u als een tevreden mens de deur uit. Alles is gratis. Alleen moet u zelf de materiaalkosten betalen. Dat is begrijpelijk. De Naald- en Draadwinkel is een initiatief van een bezoekster van Koord. U ziet, een echt centrum voor intermenselijke betrekkingen. Enige vrijgezelle redacteuren van onze kramt zullen binnen niet al te lange tijd hun opwachting komen maken, wees daar van overtuigd. Kinderhulp De heer Herman Bloemen, voor zitter afd. Zuid-Holland van de stich ting Europa- Kinderhulp belde Ro nald Veeren op De stichting wil de ze zomer weer veel kinderen van grote en „sociaal-treurige" gezinnen in Frankrijk, Duitsland en Engeland naar Nederland halen om ze hier een onvergetelijke vakantie te bezorgen. De vakantie duurt ongeveer drie weken. De kinderen komen uit gezin nen die in grote fabriekssteden wo nen waar het enige vertier van de kinderen op straat en in de café's ligt. Ze wonen in te kleine appar tementen, waar natuurlijk ook al geen speelruimte is. Pleegouders, die voor drie weken graag een kind van de lagere school leeftijd in huis willen hebben, kun nen Herman Bloemen bellen. Hij woont in Leiderdorp. Tollenaerssin- gel 27. Hij heeft ook telefoon90894. Prij svandeweek Nu de eerste echte, officiële en heuse cadeaubon voor de "Prijsvan deweek" vertellen we vandaag een ander verhaal dat een van de lezers heeft meegemaakt en dat nimmer en nooit zal worden vergeten. Hulde en dank voor mevrouw Sloos, uit de De Goejestraat in Lei den. "Onze jongste zoon van 5 kwam uit school thuis, 's morgens had hij voor het eerst nieuwe schoenen aan, dus moest er eerst even geprobeerd worden of je er goed steentjes mee ken schoppen. Prompt vloog zijn ene schoen natuurlijk in een brede sloot. Van alles en nog wat werd gepro beerd, maar de schoen was weg en bleef weg. Ik zei: "Ik kan nu geen nieuwe schoenen kopen. Ga zondag maar bij de uitgang van de kerk staan met de andere schoen, dan doen de mensen er wat geld in en Redaktïe Paul Wolfswinkel dan gaan we maandag nieuwe ko pen". De bewuste zondag staan we al lemaal klaar om naar de kerk te gaan. Plotseling zegt mijn jongste zoon: "Mam, ik moet mijn schoen nog meenemen". Hij had een heel ongelukkig gezicht. Drie dagen lang had de jongen in de knoop gezeten en heel opgelucht keek-ie toen we al lemaal hard moesten lachen". Welaan, u ziet het: er is voor ie dereen ruimte, als er maar een aar dig verhaal in zit Stuur op en maak kans om een fraaie cadeau bon te CCC-concert Morgenavond geeft de groep CCC Inc. een concert in het Kreatief Sentrum aan de Breestraat. Het fes tijn begint om 9 uur. ""astle in Spain", de laatste elpee CCC heeft voor de groep een ,ve periode ingeluid. Was CCC ^orheen voornamelijk bekend van de old-time-country-traditionals, sinds de zomer van het afgelopen jaar wordt CCC ook als popgroep erkend. De muziek is de laatste ja ren steeds verder veranderd en kan veel meer als vroeger beschreven worden als de Nederlandse opvat ting van country-rock. Nog steeds is er in ons land geen groep die met CCC valt te vergelijken. Ruim vier jaar bestaat de groep. Uitstekende live-optredens maakte Huib Schreurs, Ernst Jansz, Joop Belinfant, Jaap van Beusekom, Frits van Doorninck en Peter de Vries beroemd. Morgenavond, met alle soorten van aanbeveling, genieten en be wonderen in het Kreatief. (zie foto) LEIDEN Op 45-Jarige leeftijd is dinsdagavond onverwacht overleden dokter F. Brand, huisarts in Zuid- West en sinds twee jaar voorzitter van de afdeling Leiden van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. Daarnaast had hij zitting in tal van commissies. De doodsoorzaak is nog niet vast gesteld. Hij is overleden in zijn spreekkamer, terwijl hij even daar- voor nog een patiënt had behandeld. Dokter Brand laat een vrouw en vijf kinderen achter. De begrafenis is zaterdag om kwart over één op de begraafplaats by het Groene Kerkje in Oegstgeest. Belasting op onroerend goed in Leiden LEIDEN Per 1 januari 1976 wordt ■in Leiden onroerend-goedbelasting ingevoerd. Tergelijkertijd zullen de door het rijk geheven belastingen op onroerend goed, de grond- en de per sonele belasting, alsmede de gemeen- teiyke straat- en rioolbelasting ver vallen. De gemeente zal zowel ge bruikers- als eigenarenbelasting ge- lijktydig gaan heffen. Men heeft de economische waarde van het goed als waardegrondslag gekozen. Met de voorbereiding van de invoering van onroerend - goedbelasting zyn om vangrijke werkzaamheden gemoeid, aldus B. en W. zy stellen de raad voor een bedrag van 150.000 gulden hiervoor ter beschikking te stellen, Sociale raadsvrouw Maandag: 10.3011.30 uur, V gendorpstraat 36; dinsdag: 10.3011 ----- Driftstraat 49a; woensdag: 10.00 Gezinsverzorging gezinsverzorging, Ma 49441 (ma. t/m vrij. 910 u Moeders voor moeders Actie „Moeders voor Moeders" SOS-dienst SOS-tel. Hulpdienst, tel. 01710 Koordstudio )-jarlgen. Oude Rijn 4000. Voor advies lnf erkdagen van 1523 u Ontmoetingsruimten: Werkdagen avonds tot 23 uur Zaterdag geslote zondag van 15 tot ca. 18 uur. Tevei lichamelijk gehand aangepast Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau o__ rechtskundige bystand. Adres Lei< Volkshuis, Apothekersdljk 33. Oi i, «hnsd woensd. Morskwartier. clubhuis Mi< tel. 60580 d Maatschappelijk werk ZOETERWOUDE De vestiging van het overslagbedrijf voor chemi caliën B. V. Vos en Co. heeft de ge moederen aan de Hoge Rijndijk in beweging gezet. Nadat, eerst de raad er uitvoerig over geinformeerd wilde worden en daarna toestemming gaf voor de vestiging werd de actiegroep "Stop Gifgevaar". De actiegroep zegt dat de raad en B. en W. van Zoeterwoude het bedrijf toestemming tot vestiging hebben gegeven zonder te weten welke gevaren de vestiging van dit bedrijf met zich meebrengt. Op donderdag 7 maart wordt om elf uur 's morgens een hoorzitting ge houden. Tydens deze byeenkomst in het gemeentehuis kunnen bezwaren LEIDEN De kinderen die elke woensdagmiddag naar het Volks huis aan de Apothekersdijk ko men, kregen gisteren een formu lier in handen gestopt waar ze moesten invullen wat slechte en goede dingen voor de tanden en kiezen zijn. Verder moesten ze op schrijven hoeveel tanden en kie zen er in een gebit zitten, of een zachte tandenborstel nu echt wel beter is dan een harde enz. Waren ze klaar met het invul len dan kregen ze een appel. De leiding wil hiermee bereiken dat het kind niet afschrikt om naar de tandarts te gaan. Morgen komt er een heuse tandarts om de kin deren voor te lichten op het ge bied van gebitsverzorging (Foto Jan Holvast) tegen de vestiging van het bedrijf naar voren worden gebracht. Heit actiecomité wordt gevormd door A. J. Baars, 5 Meilaan 4, tel. 44576, J. J. Schouten, Nassaustraat 57, 'tel. 23491, C. J. Verhaar, Oranjelaan 15, tel 44398 en F. R. de Winter, Oranje laan 13, tel. 32945. LEIDEN Mej. J. I. A. Gobée (voor intimi Hans), docente-consu lente van de o'oservatrices in de kin derkliniek van het Academisch Zie kenhuis, gaat met ingang van 1 maart met pensioen in verband met het bereiken van de leeftydsgrens. Mej. Gobée is dertig Jaar aan het ziekenhuis verbonden geweest en ze is als observatrice-van-het-eerste- uur van byzondere betekenis geweest. Zy heeft vorm gegeven aan dit be roep. Enkele jaren geleden schetsten wy in deze krant uitvoerig haar werk en de betekenis daarvan. Morgen wordt afscheid van haar genomen. Stichting Bureau Maatschappen! Werk Leiden, Oude Rijn 44c, tel. 01711 —20931. Spreekuur dagelijks van 2 tcfl 3 uur, maandagavond van 78 uur el woensdagochtend van 9.3010.30 Architecten Archltecten-lnfi Rijnland. Op we baar onder 26385. Zitting op van 7.309.30 uur op het delweg 4 (bij Hooglandse Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwnaars, tel. Leids advies bureau: 61112. Release ienst Release: Nwi Rijn 20a, tel. 24555. Ma. Op dievenpad in Leiden LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken i garagebedrijf aan de Hoge Rijndijk Ontvreemd werd een fotocamera te waarde van f 245,-. Zowel de kan toorruimten als het magazijn bleei te zijn doorzocht. Een tot nog toe onbekend geble ven jongeman eigende zich gister middag in de drukke Haarlemmer straat een pantalon toe, die vooi een herenmodemagazijn aan kledingrek hing. De Jongen maakti zich nadat hij de broek had uitge zocht snel uit de voeten. De gesto len pantalon vertegenwoordigde waarde van f 55,-. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement t 10,2 Kwartaalabonnement t 30.25 Per Post f 32.65 Jaarabonnement f 110,- Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By au torna- tiscne overschryving geeD ad ministratie- en incassokosten Nabezorglmg vaD 18.0020.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 u. Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2