BISSERS PERST ®ROFS IT UEFA-TEAM ZWICHT VOOR BRITS GEWELD KAPPfE HEINS IS DE BESTE RUITER jier beroepsrenners in Grandioos zaalkorfbal brengt Luto in finale EUROPA CUP Wals weg bij Fides Pacta? BANDSTOTEN Ling attractiefste speler de boot genomen Johan Heins DEN BOSCH Johan Heins is uitgeroepen tot Nederlands beste ruiter van het Jaar 1973. Een speciale commissie, be staande uit de heren Putters, Jansen en Kortland, had in te genstelling tot voorgaande Ja ren niret veel tijd nodig om een unanieme beslissing te nemen. De uit Meppel afkomstige Heins won vorig jaar onder meer de Grote prijs van Nice en Ierland en de puissance in Rotterdam. Hij zal worden gehuldigd tij dens het internationale con cours hippique indoorrBrabant, dat op 8, 9 en 10 maart in Den Bosch wordt gehouden. STERWIJK De sluwe Ton Vissers heeft weer een nieuwe ic uitgehaald om met zo weinig mogelijk geld veel reclame krijgen. Manager Vissers 'contracteerde' zestien profwiel- mers, die voor een luttel bedrag reclame moeten gaan maken )r Robot en Gazelle. Vier Nederlanders, Albert van Midden, in Janbroers, Cees Zoontjes en Klaas Balk, die ook waren ngeworven, kregen gisteren in Oisterwijk bij de voorstel- g van de ploeg te horen, dat er voor hen geen plaats meer en dat Vissers' zijn best zou doen hen elders onder dak te ngen. ers in de boot genomen. Enkele er in de boot genomen. Enkele De ploeg die manager Vissers heeft geleden liet de Brabander aangeworven voor het nieuwe wie- a contract tekenen, terwijl lerseizoen zal bestaan uit de negen toen al wist, of in inder geval Belgen Roger Kindt, Willie Scheers, ist weten, dat het contract niet Theo Fiesens, Romain Maes, Mare de Putte, Pieter Nassen, Lucien Zelck, Paul Collaer, Aime Delaere, de anderen, die hij wel heeft de Nederlanders, Jan Krekels, Jan irgebracht in zijn ploeg een Serpenti, Thieu Pustjens, Ger Ha- tract tekenen, waarbij hij optrad rings, Jo Vrancken, Wim Kelleners vertegenwoordiger van de Stich- en de in Nederland woonachtige Sportorganisaties Holland. Een Amerikaan BUI Kund. hting, die niet aan de voorwaar- voldoet die door de KNWU zijn Rompelberg de dupe dreigt te wor- eld, zoals Vissers na een gesprek den. officials van de wielrenunie al idealist Rompelberg heeft zich de 15 januari wist. wielrenunie eist v Hdat ook directieleden Stich- ran de afgelopen maanden voor de werklo ze Limburgse profs ingezet om een spensor te krijgen. Met de vierdui- zitting hebben in het be- Zend gulden netto Waarmee men, na eerder ttige ervaring, de renners de ga- Nederland het minimum bedrag), die de ren ners was toegezegd door Vissers en tie wil geven, dat de hun toege- de 12.500,- die Rompelberg aan de bedragen ook worden uitbe- sponsorgeld onder de Limburgers te ld. Vissers heeft niet kunnen of verdelen had, leek het een aardig ?n voldoen aan dit reglement. salaris. toch zijn wieleractiviteiten te Fred Rompelberg: „Vissers draaide oen doorzetten is de oud- ploeg- echter de rollen om. Zei, dat hij ?r administratief uitgeweken voldoende Belgische renners kon r België, omdat de Belgische krijgen en bood de Limburgse profs id alleen eist, dat er aan de so- 4000.- bruto, waardoor er voor voorzieningen, de rijksmaat- hun iets minder dan de helft appelijke zekerheid wordt vol- Met de premiebetaling is blijven. Verder zou hij hebben gezegd, dat de profs wel bij mij op zevenhonderd gulden ge- de loonlijst konden staan, zodat ze sociaal waren verzekerd. Aan mij vertelde hij, dat dit verkeerd was begrepen en hij dit nooit had ge- aardeloos Vissers stelde met zijn gebrui- Üke glimlach niets aan de hele aire te kunnen doen: „Het con- ct, dat die vier hebben getekend „Tot het laatste moment heeft hij me onder druk gezet. Alle Limbur gers zouden stoppen, als ze geen natuurlijk waardeloos. Maar het contract zouden krijgen. Dan had mijn schuld niet. Ik kan het niet pen. dat de sponsors niet in de t de stichting zitting wil- tend toen om kwart voldoen, moest ik wel switchen hij het slim gespeeld. Sportiviteit is ar België. Als Belgische ploeg ben echter verplicht twee Belgen nst te hebben tegenover ider, dat hield in, dat er landers uitmoesten". ipe er helemaal niet bij. Vissers zal zich nu op dit moment wel kapot Hol- lachen". Ne- Of Vissers, die als ploegleider de vorig jaar door Rofcado ontslagen Belg Lomme Driessens heeft aange steld, werkelijk respons van zijn heeft echter niet veel ge- handelingen krijgt, moet worden af- leeld. of de Limburgers Krekels, gewacht. Eddy Beugels, de voorzit- i Serpenti ook "n papiertje hadden leen graag met de KNWU iets tegen Vissers ondernemen. Dit gaat ver n menselijk uit de ploeg gezet, k voor de voorstelling van de me formatie kwam men evenwel buiten al'le een mondeling accoord, waarvan fatsoen". Maastrichtse aannemer Pred Of de nieuwe ploeg zaterdag werke- een miljoen gulden aan prijzen Elke week te winnen: een Erik elektrische 2-persoons de ken, t.w.v. 192.-. Puzzel mee voor de Aktte Natuur. Een geschenk van Erik Verkoopkantoor BV te Lisse. Zege van 107 op Blauw Wit Amsterdam Liefst 3000 zagen gisteravond in de oude RAI in Amsterdam Luto en Blauw Wit een grandioze beslissingswedstrijd om de titel in de hoofkdlasse B zaalkorfbal spelen. Luto won uitein delijk met 10—7. De toeschouwers kwamen van hein de en ver en konden terecht na af loop beweren, dat zij wellicht de beste wedstrijd van dit seizoen had den gezien. Misschien was dit ook eigenlijk wel meteen de finale om de landstitel, want maar weinigen geven het Almelose AKC, dat zo verrassend het Haagse Ons Eiber nest achter zich liet in de andere afdeling, een reële kans op een po sitief resultaat aanstaande zater dagavond in Rotterdam, waar om 20.30 uur de finale wordt gespeeld. AKC zelf ziet dat beslist anders, getuige de volftiaMge aanwezigheid gisteravond in Amsterdam, teneinde de toekomstige tegenstander noodzakelijkerwijs in topvorm - nauwlettend te volgen. De Alme- loërs zullen er niet geruster op zijn geworden, want wat zij met name van Luto zagen moet ze weinig hoop gegeven hebben. Van beide kanten werd van meet af aan voortreffelijk zaalkorfbal ge speeld: hoog tempo, stevig maar sportief spel (onder het wakend oog van de alles ziende Hopsten en ge varieerd aanvalsspel. Waarbij Blauw Wit in de eerste helft goed bij kon BAZEL (AP) Het Zwitserse FC Bazel heeft gisteravond in de kwart finales van het Europese bekertoer nooi voor landskampioenen 't Schot se Celtic Glasgow met 3—2 versla gen. Bij rust leidden de Zwitsers met 2—1. De doelpunten werden gescoord door: FC Bazel: Hitzelf (28ste mi nuut), Odermatt (31), en Hitzfeld (63ste, strafschop); Celtic: Wilson (21ste) en Dalglish (57ste). Er wa ren 25.000 toeschouwers. IJshockey De IJshookeyclub Raak heeft gisteravond in Den Haag de Australische nationale ploeg ver slagen met 11—2. De standen per periode waren 2—1, 3—1 en 6—0. Er waren 900 toeschouwers. blijven (44 bij rust), maar in de tweede fase na 55 moest toezien, dat de verhoudingen in het veld wel vrijwel gelijk bleven, maar dat Luto zuiverder schoot. Voor Die Haghe viel definitief het doek. Na een 6—5 nederlaag in de Apeldoornse sporthal in de extra wedstrijd tegen Asko gaan de Ha-' genaars terug naar de overgangs klasse, waarmee het Haagse korfbal naast PAMS een tweede ploeg uit de hoofdklasse zag verdwijnen. Aanvankelijk had Die Haghe een achterstand van 4—0, haalde op tot 4—2 bij rust waarna via 3—4, 3—5 en 4—5 de Hagenaars zes minuten voor tijd zelfs tot de gelijkmaker kwamen55. Drie minuten later evenwel viel alsnog de beslissing in het voordeel van Asko. LEIDEN Het is zo goed als ze ker dat Jan Wals de korfbalvereni ging Fides Pacta zal gaan verlaten. Vanavond heeft de trainer/coach 'n gesprek met het bestuur van de Leid- se vereniging. Wals, die door een deel van de club verantwoordelijk wordt gesteld voor de degradatie van het micro-team uit de hoofdklas se, is Tibet gelukkig met de werksitua tie bij Fides Pacta en voorziet voor de komende jaren problemen op het financiële vlak. Als Wals inderdaad vertrekt is hij precies één jaar actief geweest bij Fides Pacta. AMSTERDAM De Belg Ludo Dielis zal van 27 tot en met 31 maart in Zandvoort zijn Europese biljart- tïbel in het bamdstoten verdedigen tegen de Nederlanders Hans Vul- tink en Christ van der Smissen, de Fransman Francis Connesson, de Oostenrijker Heinrich Weingartner, de Westduitser Gunther Siebert, de Spanjaard Allejardo Munoz en de Portugees Mano Machado. De Engelse ploeg heeft nu op 12 maart tegen Wales aan een gelijk spel genoeg om de tickets voor Zweden, waar het eindtoernooi wordt gehouden, te kunnen bestel len. De opstelling van oranje luidde: Hoek (Volendam)Swerissen IFC Amsterdam), libero Norel (Go Ahead Eagles), voorstopper Dusbaba en Veenendaal (AJax) Jol (FC Den Haag), Buma (Ajax) (later Witjes, Roda JC) en Toet (FC Den Haag); Ling (FC Den Haag), Vreijsen De slachtoffers van Visser: boven van links naar rechts Ben Janbroers en Klaas Balk; onder: Albert van Midden en Kees Zoontjes. lijk in België zal debuteren in de Omloop van het Volk, is volgens de Nederlandse renners nog niet zeker. Woordvoerder Jan Serpenti: „Zo lang wij nog niets hebben getekend en niet weten hoe wij sociaal zijn verzekerd, komen wij niet aan het vertrek". De KNWU. die Vissers het Neder lands wegkampioenschap als hoog ste inschrijver 72.000,-) heeft ge gund, was onaangenaam verrast door de manipulaties van de mana ger. Het is niet onmogelijk,dat be sloten wordt maatregelen tegen hem te nemen. Wielrennen De Belgische wiel renner Rik van Linden heeft giste ren de ronde van Sardinië gewon nen. De vijfde en laatste etappe werd gewonnen door zijn landgenoot Ser- cu. voor Merckx. In het eindklasse ment werd Merckx vierde achter de Italianen Borgogmomi en Patoltoi. DEN HAAG Het verschil tussen het Nederlandse UEFA-jeugdelftal het nationale team van spelers van zestien tot en met achttien jaar, en de Britse leeftijdgenoten was ont stellend groot. De jonge Engelsen toonden zich Cor van der Hart had dat overigens precies voorspeld Door Rob Vente fysiek beduidend sterker, waren conditioneel beter, hadden een felle re inzet en heersten ook doorgaans in de lucht. En al was het oranje team qua techniek beslist niet de mindere van zijn opponent, tegen het Britse geweld kon het echt niet op. De formatie van Van der Hart werd uitgeschakeld voor de eindron de van het Europese toernooi en mocht uiteindelijk nog blij zijn dat de schade in het Zuiderpark tot een 1—0 nederlaag beperkt bleef. Vooral het middenveld van Neder land stelde teleur, hetgeen Cor van der Hart na afloop ook niet ont kende. De bondscoach: „Ze liepen, of laat ik zeggen; wandelden, alle maal teveel met de bal. Tja, en dat moet je natuurlijk vooral tegen En gelsen niet doen, die allemaal over een forse tackle beschikken". Op het middenveld haalde Hage naar Toet bepaald geen voldoende (een excuus: in de „achterste vier" komt hij beter tot zijn recht), maar was Floor Buma nóg minder op dreef. De Ajacied haalde dan ook de finish niet. Cor van der Hart: „Buma was op het laatst helemaal leeg. Daarom wisselde ik hem. Fy- Turner volgde, die laag voorzette, op een succesje. Vlak na de rust (NAC) en siek is die jongen niet sterk". De ingevallen stormram Swindle- suisde een omhaal van Vreijsen ra- Haag.). hurst vijf minuten was hij in kelins over de Engelse lat en een Positieve punten in het overigens het veld of hij had al een gele kwartier voor tijd was invaller Wit- De goedwillende oranjeteam waren er kaart passeerde daarop bekwaam jes, bij de eerste de beste bal die amper. Voor het publiek, zo'n 1500 doelman Hoek: 0—1. hij kreeg aangespeeld. meteen Engeland man, was rechter spits Tsjeula Ling Het jeugdige oranjeteam kreeg zeg- dichtbij de gelijkmaker. Zijn felle Wales ongetwijfeld de meest attractieve ge en schrijve twee mogelijkheden inzet belandde echter in het zijnet. Nederland „Een hele L Swanenburg (FC Den speler. Van der Hart goede voetballer. Ik zag hem overi gens voor 't eerst spelen". Na een sterke start viel de stijlvolle Ling evenwel enigszins terug, maar daar kon hij zelf nauwelijks wat aan doen. Hij werd in het tweede be drijf namelijk veel te weinig in het spel betrokken. Ook niet door zijn „eigen" middenveld: Toet en Jol. Tsjeula Ling: „Nee, ik heb na die beenbreuk geen angst meer. Het ging wel lekker, Ja. Alleen kreeg ik op 't laatste bijna geen bal meer". De centrale verdedigers, Ausputzer Norel en voorstopper Dusbaba, die bewees dat „routine" in dit milieu erg belangrijk is, leverden uitermate verdienstelijk werk af. Van der Hart: „Dat wel. Maar toch maakten óok zij soms de fout om teveel met de bal te lopen". Ondanks de vaardige acties van Ling, die overigens door de Engel sen prompt érg stevig werd aange pakt, ging er van de Nederlandse froniiimiie weinig uit. Vreijsen bewees dat hij geen echte spitsspeler is en Leen Swanenburg kon niet tegen heft Britse geweld op. Swanenburg was indirect ook de schuldige aan de enige Engelse treffer. In de 65ste minuut verspeelde hij de bal onno dig aan zijn directe tegenstander Capewell. Een pass op rechtsbuiten Met de 'Tor-Hollandia' is gisteren reeds een groep deelnemers aan de imitatie-elfstedentocht in Noonuegen vertrokken. Vrijdag volgen nog vijf vliegtuigen met deelnemers en supporters. Op de foto de familie Orie uit Loosduinen, van wie zes leden voor de diverse afstanden hebben inge schreven. De kleinste gaat mee als supporter.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 21