Uitweg voor gewetens bezwaarden Siem v. d. Stoelschool schoolschaakkampioen Carnaval Paard op hol Dag Ans, dag Joop LEIDEN EN OMGEVING Ook hier loordt carnaval gevierd, want ook hier "halden we van mekaar", zijn we met Joop in de olie en wil len we het nog een keertje over doen Carnaval is geen volks feest in deze contreien. Het speelt zich voornamelijk binnen af. In Leiden gebeurde dat zaterdag avond o.a. in het Antoniusclub- huis, waar de carnavalsvereniging "De Hutspotten" veel gezellige mensen in huis had, o.a. Sneeuw witje en de zeven dwergen, die op de foto links ronddansen. „Feestvieren kunnen we nog al tijd," stelde Joop Oudshoorn, voorzit ter van het 100-jarig „Nut en Ver maak" enige tijd terug in onze krant. Zaterdagavond bleek dat die woorden inderdaad overeenstemden met de „zotte" werkelijkheid. Met andere woorden: het traditionele „Bal-Mas- qué," gehouden in „De Burcht," werd ook dit jaar ondanks de concur rentie van andere Leidse carnavals vieringen weer een groot succes. In een gezellig versierde omgeving dansten de „Zorro"s, de „Jantjes," de „Kanibalen" en nog veel meer van dit soort „dwaze" figuren er weer lustig op los. De „Alaafs" waren niet van de lucht, net zo min als de mee zingers van '74, die door de Boeren- kapel en de Perdido's dan ook met grote vakkundigheid de zaal in werden „geslingerd". Zo tegen half twaalf volgde het hoogtepunt, gevormd door die be kendmaking van de prijswin naars (op de foto in het midden) Jury-voorzitter Boom (afkomstig van de toneelvereniging „Tig") begon met zijn opsomming. Een kleine greep: „Krullemien," no. 1 bij de dames de „Carnavalsvierders Leiderdorp fraai; „Slagerzanger" winnaar bij de geestige heren; „Sneeuwwwitje en de Zeven Dwergen" zonder echte concurrentie in de fraaie groepen en de „Vrouwelijke Clown" onbetwist de beste bij de geestige Dames. Enfin, u begreep het alhet is echt „effe teviasl" dm op te noemen. Nife- temin gaan we nog even door't Formidabele „Zwarte Schaap" ont ving, behalve een tweede plaats bij de Dames fraai, ook nog de aan moedigingsprijs. De wisselbeker voor de persoon of groep die de hele avond het best in zijn of haar of hun rol was gebleven ging dit jaar Kalkarheffing in Voorschoten VOORSCHOTEN Het raadslid Van Wijk heeft burgemees ter en wethouders gevraagd of ze gevolg hebben gegeven aan zijn suggestie een apart postgironummer te openen voor het voldoen van de zgn. Kalkar-heffing. Ook in Voorschoten heeft een aantal burgers gewetensbezwaren tegen het feit dat zij door het betalen van de met 3% verhoogde elektriciteitstarie ven bijdragen aan de bouw van een kerncentrale in Kalkar. Rookgerei gestolen LEIDEN In het afgelopen week einde is ingebroken in een zelfbedie ningszaak aan de Aaltje Noorder- wierlaan. Ontvreemd werd een grote partij rookartikelen. De waarde van de gestolen goederen was bij de po litie nog niet bekend. De daders heb ben zich toegang tot de winkel ver schaft door met een straattegel een ruit in te gooien. Ruiten ingegooid auto's vernield LEIDEN Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag in Leiden tal van ruiten ingegooid. In de Herenstraat moest de etalageruit van een houtwinkel het ontgelden, in de Janvossensteeg de glasruit van een Turks restaurant en in de Mors- straat de ruit van een groentenwin- kel. Ook werd in dezelfde nacht de ruit van een boetiek'aan de Zijlsingel moedwillig vernield. Behalve aan glasruiten werd er in het afgelopen weekeinde ook schade toegebracht aan een aantal auto's. De wagens stonden geparkeerd op de Garenmarkt, de Lammermarkt en in de Breestraat. Het ging in de meeste gevallen om vernielde portier ruiten en afgerukte buitenspiegels. W ereldgebedsdag LEIDEN Ter gelegenheid van Wereldgebedsdag worden in Leiden op 1 maart a.s. diens-ten gehouden in de H. Anbhoniuskerk om 20.00 uur in de zaal Leger des Heils om 20.00 uur en in d'e Kapel Verbum Dei om 11.00 uur. Burgemeester en wethouders delen mee, dat. voorzover ernstige gewe tensbezwaren tegen de betaling van de 3% - "Kalkar-heffing" bestaan, bij wijze van uitzondering de moge lijkheid is geopend, dat door de ver bruiker een bijdrage tot gelijk bedrag kan worden gestart op girorekening 26270 ten name van de gemeente Voorschoten, zijnde het rekening nummer van de algemene dienst van de gemeente. Ter tegieanoetkomiing in de kosten, verbonden aan deze extra werkzaamheden van verantwoording dient dan echter tevens f. 5,- wegens administratdekosten te worden vol- Als toelichting hierop wordt opge merkt, dat de gemeente enerzijds ge houden is eventuele verliezen van het elektriciteitsbedrijf te dekken of genoegen moet nemen met een lagere winstuitkering, doch dat anderzijds voorkomen moet worden dat andere gemeentelijke taken finanoieel wor den benadeeld. In voorkomende ge vallen wordt dit schriftelijk aan de desbetrefende verbruikers medege deeld. Gevonden voorwerpen Damestas, motorhelm, herenporte- monnaie, sleutels, damesportemon- naie, herenbril, autocontactsleu tels, bankbiljetten, schoudertas, dozen met inh., regenkleding, herenring, schoolëtui, jongensbroek, kinderbril, vulpen, kinderportemonnaie, heren polshorloge, armband, dameskleding, roeiboot, militaire tas, damesrinn get je, muntbiljet, kano, oude prent, kinder jack, blokfluit, ladder, honden halsband, boek, dameshandschoen, herenhandschoen, rekenliniaal, over hemd, regenmantel, damespolshorlo ge, broche, sportschoenen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, in gang poort, op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische in lichtingen kunnen niet worden ver strekt. Vier abri's in Leiderdorp LEIDERDORP Er zijn zeven abri's geplaatst, drie aan de Per sant Snoepweg, drie aan de Engelendael en een grote bij het Elasa- bethziekenhuis. De bestrating er om heen moet bij een enkele nog gereedgemaakt worden en er wordt eqn papierbakje bij geplaatst. De kosten van zo'n voorziening bedragen f 4.500. De busonderneming betaalt daar van f 1.500. Het grotere wachthuisje bij het ziekenhuis is het gevolg van een initiatief van en goede samenwerking met het ziekenhuis. Het Elisa- bethziekenhuis draagt dan ook een belangrijk deel van het kosten- bedrag (f 25.000). Het huisje is een prefab, stalen constructie, voorzien van openbare Louis© Aga/tha, <ir. verlichting en deur en daardoor volkomen winddicht. BURGERLIJKE STAND Raadsagenda Pater; Tosca Jaclntha Roberta dr. v. R, B. F van der Sloot en J BelJ; Derk Willem zn v. E. Heuvellnik en P. G. de Wolff; Se bastian zn v. M. A. Bahr-Andensen en P. A. Kleijhorst en J. M. C. Sloot; Chantal Yvonme dr. v. E. R. de Liser de Morsain en L. Y. van den Berg; Anne H. C. van der P. de Boer; Eleonona Wiltuelmina Alexandra Maria dr. v. C. IN LEIDERDORP OVERLEDEN O. J. Meiman, 81 jr., man; F. M. P. Eshuis, 8 jr. dochter; T. Verklei], 65 Dekker, 80' jr, 3 GEHUWD F. C. Wijnstra en S Verlint; P. J. Be- kooij en A. W. H Kreuijer; E. C. P. van Waalwijk van Doorn en E, C. Veenis; J. W. van den Berge en J. N. Schejj- grondi. LEIDERDORP Voor de tweede maal in successie heeft d'e Siem v. Stoelsohoo? die titel van Leiderdorps schoolschaakkampioen veroverd. Ei- waren twee competities. Eén voor teams met zesde klas leerlingen van Leiderdarpse lagere scholen en een voor lagere schoolteams met leerlin gen diie niet in de zesde zitten. Het vijftal van de Siem v. d. Stoelschool was als titelverdediger voor beide poules favoriet, hoewel er vooral van de zijdie van d'e Engelendaelenschool op geduchte tegenstand gerekend moest worden. Dat de onderlinge krachtsverschillen niet groot zijn bleek duidelijk in de strijd om het lagere schoolschaakkampioenschap van de Leidse schaakbond, dat een Leiderdorps onderonsje werd met de v. d. Stoelschool en de Engelen daelenschool op een gedeelde eerste plaats. De nieuwe kampioen werd echter toch weer de v. d. Stoelschooi, die de onderlinge beslissingswedstrijd met 3%-l in zijn voordeel besliste. In poule A (met de zesde klassers) werd de strijd eigenlijk ail in de eer ste ronde beslist, toen de v. d. Stoel school de Engelemdaelemschool met 2-3 klopte. Hierna scoorden beide vijftallen er rustig op los, waarbij de Engelendiaelenschool in de zevende finale ronde ondanks twee match- punten achterstand toch nog een kleine kans op het kampioenschap had, maar dan zou de Willem de Zwijgerschool de koploper wel met ruim verschil moeten verslaan en zou er zelf zeer ruim van de Zjjlkwartier- school gewonnen moeten worden. De v. d. Stoelschool had de touwtjes ech ter volledig in handen en haalde met een 3-2 zege het kampioenschap bin nen. Andere uitslagen finaleronde: Engelendaelensohool - Zijlkwartier- school 3%-l%; Meyegaardschool - Kon. JuLianaschool 2 2-0; Spring- schansschool - Kon. Julianaschool 1 2-3. Eindstand poule A: 1 S. v. d. Stoelschool 14 matchpunten-28 bord- punten; 2 Engelendaelensohool 12 mjp.-24V2bp.; 3 Springschansschool 7m.p.-18b.p.; 4 zyikwartierschool 7 m,p.-17bjp.5 Julianaschool 6m.p.- 13%to.p.; 6 W. dte Zwijgerschool 4- 147 Meyegaardschool 4-14; 8 Ju lianaschool 2 0-1 By de allerjongs ten kon die v. d. Stoelschool zich reeds na die zesde ronde kampioen noemen daar de t voorsprong op eeuwige tweede Engelendiaelenschool niet meer te effenen viel. Wel kan de Engelendaelenschool in de finale bloedig wraak nemen; met een fraaie 2-3 zege werd de feestroes van de v. d. Stoelleerlingen afgestraft. Uitslagen poule B (tot zesde klas); S. v. d. Stoelschool 2 - Engelendaelenschool 2 2-3; W. de Zwijgerschool 2 - Kon. Julianaschool 3 3-0; Engelendaelenschool 3 - Meye gaardschool 2 0-5; W. de Zwijger school 2 was vrij. Eindstand: 1 S. v. d. Stoelschool 2 10m*p.-19b.p.; 4 W. de Zwijgerschool 2 6m.p.-17b.p.; 5 W. de Zwijgerschool 3 4m.p.-12b.p.; 6 Engelendelenschool 3 2m.p.-7fo.p.; 1 Julianaschool 3 1-3%. ALPHEN AAN DEN RIJN (ZWAMMERDAM) Een op hol geslagen paard heeft gister middag op de Steekterweg voor paniekerige taferelen gezorgd. Het voor een rijtuig gespannen dier nam op een gegeven moment het rit aan, waarby één van de bomen brak. Met een deel van zyn trek- last achter zich aan schoot het beest vanaf de boerdery de weg op, tegen een auto uit Almelo aan. De wagen raakte vry zwaar be schadigd, maar het paard man keerde niet, veel. Het dier draafde door richting Zwammerdam, daar- by nog een geparkeerd staande wagen kneuzend. Ter hoogte van ijzerhandelaar Van Schip kon de viervoeter worden opgevangen. ZOETERWOUDE De gemeente raad van Zoeterwoude, die donder dag 20.00 uur büeenkomt, behandelt dan de volgende agenda: voorstel van burgemeester en wethouders tot toetreding Gemeen- schappelyke Regeling "Automatise ring Midden-West Nederland"; vaststelling tarieven buitenbad 1974; afwijzing, van een verzoek om bouwvergunning vaststelling brandbeveiliginnsver- ordening; 0 nemen van een voorbereidingsbe- sluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening voor het gebid, omvattende het vigerende bestemmingplan "Dorp" en gedeelten van de vigerende bestemmingsplan nen "Noordbuurt-Watertje" en "Kern"; O nemen van een voorbereidingsbe- sluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Rüimtelyke Ordening ten behoeve van de bouw van'een zes- klassige byzohdere basisschool; 0 verlenen van een krediet ten be hoeve van de bouw van de nieuwe Bernardusschool 0 medewerking ex artikel 50 der Kleuteronderwijswet inzake aan schaffing van een schakelklok en vervanging van de verwarmingsin stallatie van de r.k. kleuterschool "Zonhegaarde"; beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aanschaf van een muziekinstrumentarium voor de r.k. basisschool „St. bernardus"; aanvullende subsidie voor nieuw Jeugdhuis van de Stichting Jeugd commissie te Zoeterwoude; 0 wyziging gemeentebegroting. De raadsstukken liggen ter ge meentesecretarie ter inzage op maan dag 25, dinsdag 26, woensdag 27 en donderdag 28 februari 1974, van 9—12 en vain 14—17 uur. Ook in Leiderdorp was het carna val. Op de verschillende scholen mochten de kinderen verkleed als zeerovers, aralbiieren en de gekst mo gelijke typen om 't hardst de car navalsschlagers meezingen. In het Binnenhof stond de „Schakel" school vooraan op carnavalsgebied. In het oude gedeelte van Leiderdorp brach ten de kinderen van ,De Engelen bak" het carnaval de straat op. (Op onderste foto). Met twee tractoren met grote aanhangwagens zongen de kinderen over een uil die in de olie was. Zo trokken zij al zingend door het dorp heen. 's Avonds was er voor de „oudere" kinderen een carnavalsfeest in het Clubhuis „Ho cus Pocus" aan de Lindelaan. Warmond Voor Warmond begon 't carnaval vrijdagavond met een geweldig feest in 't Sloepie, hier werd speciaal voor de kinderen van de Leidse Mytyl school een onvervalst carnavalsfeest op touw gezet. In bonte kleding met natuurlijk de vele Koeweitsjeiks, werd er luid op los gezongen en ge sprongen. Deze carnavalsavond in 't Sloepie viel samen met het eerste lustrum van de jongerensoos. Ook op vrijdagavond was er carnaval in Saloon 82% en Meerrust. Zaterdagmiddag ging de carnavals optocht van start. Deze optocht en de daaraan gekoppelde feestmiddag, werd georganiseerd door Communica^- tlile Endepael en de Warmondse Jeugd raad. Nadat de rondgang door het dorp was gemaakt met Wannonds Harmonie aan kop werd op de drie bovenzalen van de Burcht 't feest voo'rtgezet. Hier speelde de Verf kwastenband er lekker op los en na dat de kinderen getrakteerd waren, op wat fris ging men over tot de verkiezing van de best verkleden. Winnaars waren Ralf Waasdorp als Matthias muzikant Monique Willem- se als zigeunerin Paul van Leeuwen als de dit Jaar zo gemiste sneeuw man en Marian van der Bek als Bloemenmeisje. 's Avonds was er in "Klim Op", feest voor de volleybalvereniging. Hier was zelfs een Prins Carnaval aanwezig uit Oss. Hij had nog wat Prijsjes meegenomen voor de mooi ste creaties dit waren Sjors en Jim my en Kwik Kwek en Kwak. Kom- municatic Endepoel organiseerde, voor een ieder een carnavalsfeest in de Burcht. Hier kwam de stemming er lekker in via Bingo verlotingen, en natuurlijk ook een verkiezing voor het mooiste kostuum. Ook kregen verschillende mensen een onderschei ding voor him werk en de commissies van Kom. Endepoel. Deze onderschei ding bestand uit een oorkonde en 'n vergulde bil met prikken dit naar de Warmondse naam, Billenprikkers. Ook hier was het gezellig tot in de kleine uurtjes. Maandag Rapenburg 10, gebouw Rehobotl Fotografen Veren! Bourbonhof 1. hoek "Honk", spreekui reisvereniging 'De Wilde Vlucht", 7 —8.30 uur nam. Preathuys, Vrouwenkerkkoorstraat Apotheken De avondr, nacht- 1 der apotheken in de regio Leidei wordt waargenomen door: Apothee "Tot hulp der mensheid", Hoolgract 48, tel. 21060. Apotheek "Beker", Lij| weg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Tever zaterdag tot 1 uur nam. Apothee Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01711 2525. Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, Leidei Gewonde en uitgeputte vogels e.d., te 34687 Dierenambulance. Tel. 01710—34611 Kinderopvang Informatiebureau werk| Dag, allemaal! Het is erg fijn een weekeinde in uw stad te vertoevenWij voelden ons als Groningers tussen de Lei- denaren direct thuisNa aan komst vrijdagavond hébben we heerlijk gepraat, gezongen en gedanst nietwaar Ali?) in "De Kleine Burcht". Reden van mijn geschrijf is een minder leuke ervaring zaterdagmiddag, na een paar uur in uw leuke stad gewin keld te hébben. Na enig ge zoek waren we blij op de Nieuwe Rijn een vrij parkeer- haventje aan te treffen. Groot was dan ook onze ver bazing dat we na terugkomst een bonnetje achter de ruite- wisser vonden. Het is dan niet leuk om als zondaar naar het politiebureau te moeten. Temeer omdat wij volkomen te goeder trouw hebben gehandeld. Jongens (als u het goed vindt, richt ik mij nu even speciaal tot uw politie). Jon gens doe me een lol en neem een bus verf en schilder op de "parkeerhavens" daar een P met een kruis er door, op dat het dan voor iedereen duidelijk is dat hier niet ge parkeerd mag worden. Het is toch absurd parkeerhaven- tjes in een straat waar zelfs niet gestopt mag worden. We kregen dan ook het gevoel in een val gelokt te zijn. Wel moet ik zeggen dat ik uw "ta rief" van 15 gulden voor ruim 2 uren parkeren op een plaats waar een stopverbod is zeer redelijk vind. Voor de rest hébben we het dit weekeind reuze naar de zin gehad en komen graag weer. We groeten hierbij alle Leidenaren die we ontmoet hebben en die we nog hopen te ontmoeten. Dag allemaal dag Ans, dag Joop. M. C. DE POEL, Fazantweg 24, Paterswolde (bij Groningen) Dienstencentrum Noordelnpiein 2b, tel. 40483, algeml ne informatie, dag. van 010 ui Sociale raadsvrouw jj Maandag: 10.30—11.30 uur, Van Bj gendorpstraat 36; dinsdag: 10.30lil uur Driftstraat 49a; woensdag: 10:(j$ 11.00 uur Dljkstraat 2a en 16.3018.Q uur. Gerecht 10; donderdag: 18.(0 20.00 uur. Stadhuisppleln ,1; vrijdm 10.30—11.30 uur Herenstraat 45 1] Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Aanvragen hulp bejaarden en rig zieken en gezinsverzorging, 45. tel. 49441 (ma. t/m vrij. 9—1 Moeders voor moeder Actie .Moeders voor Moeders" Oti SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 0171 Koordstudio Centrum voor intermenselijk 1 trekkingen ontmoetingsruimte i ca. 25 tot 60-Jarlgen. Oude Ryn Leiden, tel. 44000. Voor advies inf< matles etc. Werkdagen van 1523 u Ontmoetingsruimten: Werkdagen avonds tot 23 uur Zaterdag zondag van 15 tot ca. 18 uur. aangepast voor lichamelijk gehan Wetswinkeltje woensd. dond. 10- Morskwartier. clubhuis renne6t, Morsweg 59. tel. 60580 Maatschappelijk werk Werk Lelden. Oude Rijn 44c, tel, 01 —20931. Spreekuur dagelijks i Architecten Architecten-informatie i 7.30—9.30 uur dieiweg 4 (by Hoogia; Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: 61112. tel. Leids advi Release Hulpverleningsdienst Release: Ni Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m vrij. I Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 nedylaan 11, Oegstgeest, vrij. 8.15 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings gemeenschap Zu 33921 en 61944, Twentwel lnformatledlei iuldwest. tel 641: Dodelijk ongeval onder Benthuizen BENTHUIZEN Op de provin ciale weg in Benthuizen is zaterdag nacht een auto met een echtpaar uit Boskoop dat carnaval had ge vierd, door onbekende oorzaak in 'n sloot naast de weg terecht gekomen. De 37-Jarige man Chr. Corn. M. Verlaan kwam daarby onder de wagen terecht en was op slag dood. Zijn vrouw werd gewond en is in middels weer thuis. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldscn Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 84 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Maandabonnement I Kwartaalabonnement f 30.25 Per Post f Jaarabonnement 1110,— Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit* betaling te voldoen By automa- n tische overschryving geen ad ministratie- en incassokosten Naoezorgmg van L8.00—20.00 Zaterdag van 16.00—18.00 u. Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2