ICL van L-3 nog laar 5-4 Nieuw Brunhilde eenmaal eerste bij kringturnen fgang Ter Leede xtra. DIOK: 0-46 ASC in weinig prettige situatie lAG 25 FEBRUARI 1974 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT SPORT IDEN Ook de derde ron- n de strijd om de zaterdag- heeft een flink aantal ver- nde uitslagen opgeleverd. Zo en de beide eersteklassers Boys en Ter Leede ge- door de derdeklassers De 3 en Rozenburg. Het in de klasse uitkomende RCL ten onder te herstelde zich Juist ijd tegen het één klas lager nde Maasdijk: 5-4. Oegst- verloor het competitieduel Die Haghe met 0-2. ick BoysDe Zwervers 0- rsteklasser Quick Boys heeft dag tegen derdeklasser De ■s getoond dat het niet lachte was zich voor dit duel laden". Trainer Piet van Kuil: „In zulk soort wedstrij- komt het voornamelijk aan oncentratie. En die was bij wek. Een kwestie van onder- tting? Misschien, al waren de is wel gewaarschuwd. Dat- Zwervers heeft tenslotte ook ploeg als Zwart Wit er uit ikkerd". De Zwervers, in zijn ing koploper, liet inderdaad geen huis-tuin-en-keuken- iklassertje te zijn. De ploeg •digde zeer goed uit. met een een derdeklasser wonderlij- zocht waar het kon ■genaanval. Die leverde, na- Johan van Duyn twee goede onbenut had gelaten, in 5ste minuut de enige treffer de voet van Wilstra. Doel- Schaap stopte het schot wel- liet de bal toen die tergend lang de doellijn rolde. Na bezat een veel sterker Quick te weinig stootkracht om il weg te werken, ïenbergTer Leede 3-1. Ter Rozenburg met odering van de eerste tien ten in het geheel niet aan te gekomen. „Dit is", zo stelde Harry van der Horst na p vast, „een erg diepe terug- de komende dagen nog wel het nodige zal wor- ;ezegd. Het enige winstpunt- an deze nederlaag is mis- het besef bij de spelers iet op deze manier niet gaat", tart tegen Rozenburg, dat al Noordwijk wipte, was ove- veelbelovend. Al na twee iten bracht Maup Spaarga- de stand op 0-1. Nadat rgaren een tweede kans had st, veranderde Ter Leede in ihaotisch spelend geheel. Via jenalty (Van der Heide haal- luizing onderuit) werd het Albert Kuiper 1-1 en kort rust namen de Rozenburgers Jaap du Pon een voor- ig. Tien minuten voor tijd het 3-1 door Cor Oostdijk. L MAASDIJK Ditmaal de „volhouders" weer eens Na afloop van de eerste ran het bekerduel tussen n derdeklasser Maasdijk loten met een 13 voor- or de gasten waren reten „Kom, we gaan eens thuis naar het schaatsen niet van de lucht. De houwers, die inderdaad ge- gaven aan de „lokroep van Atje" misten evenwel een bijzon der aantrekkelijke tweede periode, waarin RCL zich goed herstelde en uiteindelijk met een 54 zege toch nog de volgende bekerronde wist te bereiken. Karakteristiek voor het wel zeer povere spel van de Leiderdorpers in de eerste helft, was wel de op merking, die oefenmeester Dwee- laart, goed herstellend van een operatie, maar met nog twee „op- knap-maanden" voor de boeg be slist nog niet in topconditie, in de pauze plaatste: „Ik voel me op dit moment beter dan RCL voet balt De voorsprong van Maasdii'k was dan ook volledig verdiend. De gas ten namen al snel door Bram van der Hout de leiding, maar zagen SJoerd Teske op aangeven van Fer Haver even later de gelijkmaker scoren. De grote inzet en het betere combinatie-spel wer den echter nog voor rust via twee treffers (Dik Nievaart, Cees Hoo- geman) duidelijk in de score tot uitdrukking gebracht: 1—3. De mysterieuze krachten in de sport deden na de hervatting ech ter sooedie hun intrede. Al in de eerste minuut na rust werd een inzet van Leo Holl wel bijzonder zwak verwerkt door Staalduinen: 2—3. De onrust „sloop" in de Maasdijk-defensie en in de 8ste minuut trok Dirk Bijl. na vergeef se pogingen van Holl en Tonnie Ederveen, de stand in evenwicht. Een omhaal van Leo Holl luidde een kwartier voor tijd de sensa tionele slotfase in. Via de handen van Staalduinen verdween de bal in de uiterste bovenhoek. Die zelfde bal verdween echter drie minuten later, daartoe „aange spoord" door de op het randje van buitenspel opererende Andries Sonnevelt, opnieuw in het net, maar nu achter de al evenmin vlekkeloos acterende Bram Brandt: 44. De verlenging en daarachter de strafschoppen doemden aan de horizon op. ,Niet nodig' dacht doelman Arend Staalduinen, en sloeg de bal vijf minuten voor tijd uit een hoek schop van Tonnie Ederveen in eigen doel OegstgeestDie Haghe Te gen het sterk spelende Die Haghe heeft Oegstgeest de opgaande lijn niet kunnen doortrekken. De Voscuylbewoners verloren de in haalwedstrijd (destijds werd het duel door een beenbreuk van Oegstgeest-doelman Paauw ge staakt) met 0-2. Een verdiende zege, omdat Die Haghe zich be weeglijker toonde en veelvuldig het initiatief opeiste. Niettemin kreeg Oegstgeest enkele goede kansen, omdat de Haagse ach terhoede niet altijd even correct de buitenspelval openzette. Dik Oosterlee zag in uitstekende po sitie zijn inzet door de Haagse doelman echter knap gestopt. Het ontbreken van een „killer" zou Oegstgeest ook na rust parten spelen toen achtereenvolgens Oos terlee en Cees Den Hollander ge weldige kansen kregen. Die Haghe was in de afwerking heel wat be ter. Zeker in de slotfase. Eerst werd doelman Van Aalsburg met een afstandsschot verslagen en in de slotminuten werd het zelfs nog 0-2. Sjoerd Teske (tweede van eerste Leiderdorpse doelpunt dijk, Arand Staalduinen. In dag rechts) van RCL kopt het achter de doelman van Maas- het midden Leo Holl, zater- ten. DEN HAAG De 24-jarige Haag se Marian van Beugen Donar is za terdagavond in de Sporthal Over- bosch wederom dameskampioene ge worden van Turnkring Leidsen-Hage van het KNGV. Ze behaalde de titel met 35 65 punten. Op de tweede plaats kwam N. de Krom met 23.05 punten. Drie tegenstandsters van Marian vielen af. K. Bergman (Nieuw Brunhilde) was ziek. A. Tempelaars (Nieuw Brunhilde) verdraaide haar knie bij de af sprong en moest de wedstrijd staken en J. Brak van W.I.K. uit Den Haag moest naar het Ziekenhuis worden overgebracht, na een val van de brug. Ze moet er enkele dagen in observatie blijven. Voor de rest zijn de wedstrijden snel en vlot verlopen. Bij de meisjes geboren in 1960/61 ging de titel naar S. Lasschuit van Nieuw-Brunhilde met 28.75 punten, op de tweede plaats kwam hier S. Paulussen van Wik met 28.15 punten net voor club genote D. van der Borden met 28.00 punten. Bij de meisjes geboren in 1958/59 was E. Andringa de sterkste met 32.50 punten en is lid van Spar ta uit Delft. Daarachter kwamen twee leden van WIK uit Den Haag. K. Taal met 29.50 punten en D. Kolen met 29.20 pmiten. Bij de meisjes van tien-twaalf jaar zegevierde A. Nijssen (Wik-Den Haag) met 29.60 punten, op de tweede plaats E. Tan gel met 28.40 punten en lid van Fraternatis. Derde hier A. Kloet van Donar met 27.65 punten. By de jongens van 10—12 jaar zegevierde: A. Hoek (WIK) met 34,7. 2. E. Spierings (Donar) 32-8 en 3. P. Logeman (Excelsior) 32.6. Bij de jeugdturners geboren 1958/ 59 zegevierde 1. A. van de Zwan (WIK) 36,9, 2. R. Robbemond (Wik) 36.3 en 3. R. Zwetsloot (Donar) 30.7! BÜ de turners junioren (geboren 1956/57) zegevierde met vertoon van overmacht F. Haagen van het Haagse WIK met 45,6 punten op de tweede en derde plaats even eens Hagenaars maar van Donar: F. Kouwenberg met 42,5 punten en C. Moerland met 39.6. Bij de senio renturners was maar één deelnemer. Zijn turnen was goed voor een pun tentotaal van 47,3. Hjj was lid van Sparta-Delft en luistert naar de naam R. van Zanden. Leuk is verder te weten, dat de kampioene bij de Dames: Ma rian van Beugen twee topsporten te gelijk weet te dienen. Zaterdag in Overbosch een zware turnwedstrijd en zondag met Tempo Team volley ballen. M. Wiessenberg van DOS-Leiden in actie tijdens kampioenschappen turnen in Den Haag. tzrug naar onze sportbijlage week, waarin stond dat vóór FeyenoordAjax de an de Amsterdamse elf omriep. Aangezien Frits de altijd onmiddellijk reageert bloedeigen Kuip onrecht ingedaan (de Consumenten- a daar aardig over meebab- ilom hij prompt in de tele- le opstelling werd góéd om- Wij kunnen er ook weinig als George Knobel ons de aftrap een verkeerde illing toespeelt. Als je van wilt spreken, maakte hij iet wij", mijnheer De Klmpe, laat lok eens een foutje maken, t ligt 's nachts al in zijn woelen omdat hij de enige is die ze in Spanje niet ebben. pen. Later heb ik Steegman er over aangesproken. Maar toen haalde hij z'n schouders op en kwam met het krankzinnige excuus dat „ze laatst bij Feyenoord helemaal geen opstel ling hadden gegeven". Nee, op dat punt werken er maar weinig trai ners vlot mee. Weet Je op wie Je altijd blind kon varen? Op Rinus Michels in z'n Ajax-tijd. Vraag aan Fred Harting: hoe zat het ditmaal voor de wedstrijd met de opstelling van Feyenoord? Ant woord: „Wel aardig. De namen klonten allemaal. Guus Brox zei me alleen dat Ramljak en Rijsbergen van rugnummer hadden gewisseld. Maar toen Wiel Coerver dat hoorde riep-ie: „Da's niet zo". (Voor de weetgierige lezers van deze rubriek: de informatie van Brox was juist). „Hoe lang is het nou geleden?" „Een dag of vier, vijf". „Wat gebeurde er toen?" „Nou ja. ik wil best in Spanje voet ballen. De belastingen enzo, hè. En met de Koninklijke, die overigens barst van de peseta's gaat het af- sehuwelilk slecht. Ik naar de trai ning van die lui en er praten met die blonde Duitser. Die verstond lk tenminste. Alleen één ding was ver velend: de camera's van Tros Sport zoemden constant. Ik dacht nog: dedeliik loopt 't mooi mis". „Aha, aha". ,nNee, niet m'n naam noemen. Maar goed, ik kwam terug en ver sierde het effetjes om me er mooi uit te kletsen. Ik héb gewoon ge zegd: beste mensen, het was alle maal toevallig. Ik deed net of ik er alleen maar achteloos fluitend, de handen diep in de broekzakken, de kraag omhoog, heb rondgelopen. Net of het allemaal puur toeval was, hè". „Aha. En trapten ze er in?" „Niet te geloven. Tot en met het ANP toe". „Waar gebeurd?" „Waar gebeurd, mijnheer Gied Jas pers". 6 Ooit een Haan „olé" horen kuke len? FC TwenteAjax, ver in de tweede helft. Piet Keizer laat zijn been aan de zijlijn door de masseur verzorgen. Stem uit het publiek tot de „man met de waterzak": „Geen pleister. Plak er maar een briefje van honderd op, dan voelt-ie met een niets meer". Een paar minuten later laat Kei zer zich door Steffenhagen vervan gen. Onder gehoon en gefluit van de Tukkers gaat Pietje af. Zijn reactie: een vriendelijk gewuif naar de massa. De Keizerlijke vleugelspe ler later: „Ik denk altijd maar: er- genj dioe ik sociaal werk. De men sen kunnen' al hun opgekropte woe de lekker op Je afreageren. Alleen één ding vind ik in Enschede merk waardig. Toen ik er al uit was en Rep een overtreding beging, riepen ze nog „Keizer viezerik". Geen problemen voor de AJacie- den bij de afreis uit het Diekman- stadion. Een week tevoren was dat anders, toen Keizer bij het verlaten VOETBAL van de Kuip door supporters werd aangevallen en een klap met een stok op zijn bol kreeg. Keizer mok te er een week later nog over na. „Dat was van die mensen geen spontane woede meer. An me hoela. In de gang van het Feyenoord-sta- dion kwam er een jochie naar me toe om een handtekening. Ik zeg: loop maar effe met me mee naar de bus. Zegt-ie: ik kijk wel link uit, want daar worden de kleren van je lijf getrokken". Jammer dat Otto Roffel niet aan het handje van Rinoes de Eerste naar Duitsland mee gaat. Had hij toch ook eens een paar volle sta dions mee kunnen maken. Carnavalsschlager van oranje „Fadrhonc, Fadrhonc, Fadrhonc, kiele kiele Fadrhonc, kiele, kiele hopsa- Nog wat over onze vaste mede werker, de heer W. v. H. Afgelopen week was 't feest in het knusse H.I.A. Willem was jarig. De num mer tien werd dertig. Een hele leef tijd al. Dat beseft hij zelf drommels goed. Vandaar zijn reactie: „Ik mag oudejaarsdag wel niet te veel eten, want 1 januari is die wedstrijd in Haarlem van de Oud Internationals tegen de KHFC". Jan van Beveren hoopt volgende week bij PSVHaarlem weer onder de lat te staan. Vorige week dins dag hervatte hij, na vier weken ge dwongen rust, de training. Jan van Beveren controleerde na ExcelsiorPSV de hartslag van Ben van Gelder. De manager van PSV: „Als ik het allemaal goed heb be grepen, was ik 56 jaar toen ik op Woudenstein arriveerde, maar ben ik nu twee jaar ouder. Dick van Nierop legde gisteren Ralf Edström lam, zoals dat In vaktermen heet. De erg lange voor stopper van Excelsior: „Zo lang is- ie niet. Ik ben maar een paar cen timeter kleiner". Gerrit den Butter na het beker duel: „Had ik vandaag even een zelfvertrouwen. Niet te geloven. Werkelijk, als het op strafschop pen-nemen was aangekomen, had ik ze alle vijf voor m'n rekening geno- ExcelsiorPSV was al erg lang afgelopen en er stonden op hefc kleine parkeerplaatsje nog maar erg weinig auto's. En toen presteerde Jos Coler het warempel om achter uit rijdend tegen een heftig claxon nerende wagen op te knallen. Na de botsing werden de bestuurders het onderling eens, zoals dat heet. Spontaan gaf Leo van der Kroft gisteren op Woudenstein een gulden terug aan elftalleider Nol Braams van Excelsior. Hij leende de piek vorig seizoen om er z'n parkeergeld mee te voldoen. Wat doet Jörgen Kristensen van avond? U kunt het raden: carnaval vieren. In Breda. Frans Derks leidde gisteren de vriendschappelijke partij tussen FC Dordrecht en Sparta. Met zware wallen onder de ogen arriveerde hij op het terrein. „De hele nacht car naval gevierd, hè. Niet geslapen. Ik kom vandaag ook niet uit de mid dencirkel". Vrolijke Frans deed het ook amper. Eén keer móést hij wel. Om FC Dordrecht een strafschop te geven. Toen hij de beslissing nam riep-ie luid: „Alaaf". HILVERSUM De Leidse burger- rugbyclub DIOK is in een promotie wedstrijd verpletterend verslagen. In Hilversum won de ploeg van die naam met 460Uitslagen van de wedstrijden in poule A zijn: AAC HFC 9—4; NFC—Haagsche 19—17. NOOTDORP ASC heeft het in de "sleutel-wedstrijd" tegen RKDEO niet tot enige winstpunten weten te brengen. De Oezsteeestenaren keer. den met een 2-1 nederlaag naar de kleedkamers terug en zijn door dit nieuwe verlies nu toch wel in een v eantr bjk- situatie ge a- noeuvreerd. ASC sluit de ranglijst van de derde klasse A, met een ach terstand van twee punten op num mer voorlaatst, ODB Het heeft de hardwerkende for matie van trainer Van der Horst en c--ci Kmtebeen ook in dit duel weer eens niet meegezeten. De rood zwarten werden al na tien minuten op achterstand gezet toen balhand igt, Frank Liem een "schlemielig" mis verstand in de Oegstgeestse defensie attent uitbuitte met een goed gericht schot: 1-0. Overschakelend naar een hogere versnelling nam ASC vervol gens het initiatief vast in handen, maar wist toch niet zoveel stoot kracht in de aanvallen te leggen dat het de nerveuze RKDEO-defensie erg lastig werd gemaakt. Niettemin wist de roodzwarte brigade zich wel enige kansen te scheppen. Douwe Splinter, Hans Scheer en Leen de Goey faal den evenwel op de beslissende mo menten. Na de hervatting trad een gewij zigd A PC Splint er vervanspn dnr half speler Hans Schiphorst; Leen de Goey naar de spits-positie zijn te genstander opnieuw aanvallend tege moet. Nu weliswaar meer gevaar m de offensieve acties leggend, maar opnieuw niet geno°g Eerst nog moest Liem in de 65ste minuut RKDEO naar een "zekere" 2-0 voor sprong schieten, voordat de doelman van de thuisclub, Theo Jansen, echt onder druk zou worden gezet. Verder dan een prachtige volley van de sterk socl'ni° t 5 i O'v afk'ts -> de lat, leek ASC echter niet te gaan komen. Een "cadeauti°" van de m^n in het zwart als enige een hands bal" constaterend van Jan Veldhoven schonk Hans Scheer van elf me ter evenwel toch nog de gelegenheia een tegentreffer aan te laten tekenen 2-1. Een zich fel en soms te hard we rend ASC zag in de slotfase geen kans tot een laatste wanhoopsoffen sief te kernen. De thuisclub hield stug verdedigend en werkend met snelle, gevaarlijke uitvallen de winstpunten vast in handen. Incident tijdens EK-schietstrijd ENSCHEDE De Russische ploeg is de grote en totaal onverwachte ver liezer geworden in de strijd om de Europese schietkampioenschappen op luchtdrukwapens. De Russen, vorig jaar in Linz superieur met elf van de totaal twaalf te behalen gouden medailles moesten in Enschede een forse stap terug doen. Het aantal eer. ste plaatsen bleef beperkt tot acht (drie individueel en vijf in de lan- denklassementen) en „slechts" vier wereldrecords werden scherper ge steld. De Nederlanders hebben voor 2 uit schieters gezorgd. Greet de Waal-De Keijzer uit Tilburg evenaarde haar fraaie prestatie van vorig jaar door weer als vfjfde te eindigen. Zij deed dat bovendien met een nationale re cordserie van 375. De tweede record- verbetering kwam op naam van de junior Michiel de Jongh, die tot het uitstekende totaal van 373 kwam. Een incident deed zich voor toen een ESU-afgevaardigde meedeelde dat met goedkeuring varn president Bara- noi alle publicatie met betrekking tot Israël verwijderd moesten worden en dat geen enkele Israëli nog een schot mocht lossen. De Nederlandse organisatoren hebben daartegen wel geprotesteerd bij de ESU, maar deze instantie hield voet bij stuk. Neder land stelde toen zelf een interland tegen Israël vast en bepaalde daarin een dubbele triomf. I> nistoolploeg won met 1104—1068, de geVeerploeg met 1109—1079. De zaalhandbalsters van AMC Niloc hébben gisteren met 85 gewonnen van Mora Swijt. Op de foto wordt Swift-speelster Thea Hendrix, met de bal in de handen op hardhandige wijze afgestopt door Belle Blom van Nüoc.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11