LaatFeyenoord tiaar komen; het al 't legioen odig hebben..." an Staal: „De Munnik zoekt talent er over Contract Van Lennep verlengd APPIE HAPPIE 55 m van de Meent: 'WERKGROEP ZAALVOETBAL DOOR CLUBS INGESTELD V.T.L.- P.D.K. ERPAG 23 FEBRUARI 1974 PERDORP Jan Staal, lidvroeger bekendheid genietend als 5 Leiderdorpse Tennisvereni- voorhoedespeler van ASC niet Je Munnik en één van de be- lang na te denken: "We hebben jfden van de (kleine) afdeling hier bij De Munnik altijd al een (j.e) kjgijjg jjgj^ gehad je ^ent dat wel: net genoeg spelers, maar dan jlc bestuurslid is "om de orga- geen blessures, vakanties of andere zo eenvoudig mogelijk te moeilijkheden alsjeblieft. Nou. die is bijzonder serieus wan- problemen kwamen wel dit jaar. Jan Theunissen kon het zaalvoetbal door de ziekte van Pfeiffer voorlopig vaar wel zeggen ook Jan Staal is twee sei- En Onvlee zoenen lang uitgeschakeld geweest door deze intens "vervelende" ziek- te; G.O.) en de broers Wally en Fer- iij stelt: "Wij willen ookvol- ry Haver stopten ermee omdat zij seizoen natuurlijk weer graag in. Maar dan wel met een am en niet want nu te iet geval is met een op het moment bij elkaar gehaald We moeten komend jaar bij RCL kans zagen in het eerste team te komen. Allemaal erg lo gisch, maar wij zaten er met onze kleine selectie toch maar mooi mee". Jaap Kooreman, onlangs officieel/ leuk mee kunnen draaien, officieus met "algemene" stemmen zullen we ons zonder meer tot voorzitter gebombardeerd van de voetbal-afdeling, vult aan: "Nor maal gesproken konden we beschik ken over een kern van zo'n 12 man. Op dit moment hebben we er dus nog (ongeveer) negen over. Dat is dui delijk geen haalbare kaart". ïkken. Ook al omdat het zaal- "echte" sport beslist niet i wordt met een veel te zwak- ieklasser". aagd naar het waarom van liöodkreet" behoeft Staal Uit de resultaten blijkt dat de "Leiderdorpse Tennissers", om maar eens een vergrijsd en meer dan versleten cliché van de plank te ha len, er inderdaad "mee zaten". Ne derlaag op nederlaag werd geleden, met als enige positieve uitschieters overwinningen op mede-degradatie kandidaten Rijnsburgse Boys (2x) en Lugdunum. De Munnik in 1937 als tennisvereniging opgericht, ter wijl de zaalvoetballers nu zo'n vier jaar actief zijn had dit seizoen slechts één verrassing in petto: de enige weken terug behaalde 32 ze ge op Batteljee en Terpstra. In ver gelijking met het eerste seizoen in de hoogste klasse C71/'72), bereikt na een "ongeslagen" kampioenschap van de "tweede", toen de witte bri gade van trainer/speler Adrie van Leeuwen een opvallende derde plaats bereikte achter kampioen LDWS en ASC dus wel een sterke terugval in prestaties. Toch leek dit seizoen een goed sei zoen te gaan worden. De Munnik deed met aantrekke lijk en spannend zaalvoetbal zorg vuldig aan klantenbinding, maar na de eerste helft van de competitie was dit aspect volledig uit het spel ver dwenen. Staal hierover: "Het (ge deeltelijke) vertrek van de "familie" Haver gedeeltelijk omdat Ferry en Wally tegen Rijnsburgse Boys in actie zijn gekomen en ook het duel tegen Lugdunum met hun aanwe zigheid zullen "opluisteren".be tekende voor ons het keerpunt. Je kunt met z'n achten natuurlijk nooit op één goede voetballer, Adrie van Leeuwen, draaien. Persoonlijk vind ik dat een gevaarlijke zaak voor 't zaalvoetbal in 't algemeen. Stel dat er iemand voor het eerste de Groen- oordhal "induikt" en daar De Mun nik ziet spelen, zoals het nu speelt. Sterk verdedigend, met maar heel weinig "flitsende" acties. Ik kan me voorstellen dat zo'n persoon al snel zegt "dat het vooi hem nou niet zo nodig hoeft". Dat is ook juist de re den waarom wij ons terug zullen trekken uit de eerste klasse, als het op deze manier door moet gaan. De Munnik zoekt dus talent. Eigenlijk een wat vreemde situatie voor een vereniging die op tennisge bied bij de tien grootste van Neder land behoort (800 leden). Zij ner dan zo weinig leden die ook met een wat grotere bal aardig uit de voeten kun nen? Staal, in de startblokken staan voor een wintersportvakantie in het Oostenrijkse Fiss: "Blijkbaar niet. We hebben in ons clubblad, het "Trompetje", al regelmatig stukjes laten plaatsen, maar er komt nie mand op af". Weinig potentiële voetballers on der de tennissers. Moet daaruit de conclusie worden getrokken dat de zaalvoetbalafdeling, „voor de gein en de bijkomende in- en ontspan ning opgericht", binnenkort een roemloze dood zal sterven? De niet van optimisme overlopende Staal: "Ik hoop echt van niet, maar zoals de toestand nu is heeft het nauwe lijks zin om ermee door te gaan". Is een zekere inbreng van buiten af niet de oplossing? Een aarzelen de Staal, tussen ontelbare telefono- tjes door: "We zijn er bij de oprich ting vanuit gegaan dat het een spe cifiek Munnik "onderonsje" moest blijven: dat de grootste kern uit on ze eigen vereniging moest komen. Maar misschien is het wel een aar dig idee om jongens uit andere ten nisverenigingen te "charteren", zo dat het in ieder geval een voetbal lend tennissers-achttal blijft". Koo reman, inhakend op deze suggestie: "Vooropgesteld dat het onder ten nissers blijft lijkt het me wel wat. In dat geval blijft ook die prikkel, die stimulans voor de andere (voetbal) verenigingen aanwezig om "die ten nissers eens even te gaan pakken. De slotfase van de competitie staat echter voorlopig neg in het teken van het behoud van 't eersteklasser schap. Gelukkig voor De Munnik heeft de competitie-leider welwil lend gereageerd op het verzoek om de komende twee weken geen wed strijd vast te stellen er zijn nu ook nog drie man extra "weg", vakantie waardoor de Leiderdorpers de laatste duels in een zo sterk moge lijke formatie kunnen spelen. Staal: "Mocht het lukken in de hoogste af deling te blijven dan pas gaan we beslissen of en hoe we doorgaan". Na een korte pauze: "Het zou eigenlijk wel bijzonder triest zijn als we moeten stoppen. Tennissers in een voetbal (hoofd) klasse, 't heeft toch wel wat flSTERDAM Het enthousiasme kent nog steeds geen grenzen. Pim van de it, na één jaar DWS en nu anderhalf jaar FC Amsterdam: ,,Die bekerwedstrijd ag tegen Feyenoord. Ha. Laat ze maar komen! Laat ze het legioen maar meebren- Ze zullen het nodig hebben, wat steun uit eigen gelederen". Hetgeen misschien is want al eerder struikelden PSV (2-1), Ajax (1-0) en Feyenoord (1-1) in het ipisch Stadion. Maar de Amsterdamse club heeft dat Rotterdamse legioen even- nodig. Van de Meent: ,,Een 35.000 toeschouwers zondag helpen ons voor dit sei- aardig uit de rode cijfers. En als we erdoor heen komen, nou dan krijgen we PSV )at betekent een volle bak, deling van de recette en dus weer lekker handje con- Van der Meent: "Natuurlijk schreeuw ik, maar gemotiveerd." ADVERTENTIE ook aan het eind van dit seizoen geen grote aankopen veroorloven. Maar we gaan ook niemand ver kopen en dat is al een winstpunt". Hij gelooft niet in voortijdige op zegging van de contracten door zijn nieuwe talenten. „De spirit is nu zo goed dat ik daar niet bang voor hoeft te zijn. Teamgeest honderd procent. Neem de afgelopen week. Ik naar Italië voor Jong FC Amster dam. En wie neemt de training over? Jan Jongbloed. Nee, op de cursus zit- ie niet. Maar hij speelt al wel zo'n slordige zeventien, achttien Jaar. Dus weet-ie wat er te koop is. En de jongens luisteren naar hem". Jan Jongbloed. Van de Meent houdit tegen zijn gewoonte in een lofzang op de al bejaarde FC Am sterdam-doelman. „Absolute topvorm. Scheepmaker schreef onlangs bij jullie dat ze Jan maar mee moeten nemen naar West-Duitsland als der de doelman. Correct. Hij komt er voor in aanmerking. Fabelachtige techniek. Altijd op de Juiste plaats. Geen blunders meer omdat zijn zelf vertrouwen optimaal is. En de show stelen. Ballen zo pakken dat het publiek vreugdetranen plengt". Jongbloed, Fransz Flinkevleugel. Oudgedienden waarop FC Am sterdam rust. Van de Meent: „Toch geen wankele basis. Zouden zij on verhoopt uitvallen, dan zijn er jonge jongens om over te nemen. Maar een paar aanvullingen heb ik wel nodig. Ik weet wie ik wil hebben. Riechel- man van de Volewijckers. En twee jonge talenten. Wie? Zeg ik niet". Door Pim Stoel REN VEEN De gisteravond ft Posthuis in Heerenveen ge loting voor de strijd om ïereldkampioenschap dames, gaf in het Nederlandse weinig reden tot ontevre- jeid. Trainer Gerard Maarse: tal Atje heeft niet slecht ge- tMonika Pflug is een goeie sprint en Atje houdt er van 1500 meter vroeg te star- Wel zal de titelverdedigster tweede afstand van de eer- lag op eigen kracht moeten o want de Amerikaanse Con- krpenter is niet bepaald een op dit onderdeel. de Koning start zowel op to meter als op de 1500 meter eerste rit, respectievelijk te- Lisbeth Berg en Monika I. Sippie Tigchelaar, die dit weekeinde moet trachten nog iets van een teleurstellend seizoen te redden, treft achtereenvolgens Leach Poules en Sheila Young. Sijtje van der Lende mag twee maal bewijzen sterker te zijn dan de Japanse Hasegawa. De Nederlandse ploeg heeft gis teren onverwacht een telegram gehad van oud-trainer Klaas Vis ser, de „ontdekker" van Atje Keu len-Deelstra. De laatste jaren was er als gevolg van een controverse nauwelijks meer contact geweest tussen Visser en de rijdsters. Nu gaf Visser, die na een ongeval in een ziekenhuis ligt, met de woor den „zand er over" telegrafisch te kennen het verleden te willen la ten rusten. Atje Keulen-Deelstra toonde zich duidelijk ingenomen met dit „vredesvoorstel". Stilte. Dan mokkend: „Weet Je wat de pest is. Als MVV om die Jongens komt krijgen ze ze voor 25 mille en als wij komen kosten ze ineens twee ton. Een kwestie van naijver". Werken ze bij Ajax dan misschien momenteel? Van de Meent: „Geen commentaar". Van Dord speelde anders goed te gen Feyenoord als vervanger van Barrie Hulshof f. Pim van de Meent: „OK, dat was makkelijk te raden. Denk niet dat ik het leuk vind dat Hulshoff ge blesseerd is. Nu zal Van Dord wel een stukje duurder worden. Maar hij wil graag bij mij spelen, dat weet i'.c voor honderd procent zeker". Hij heeft onlangs een nieuw drie jarig contract voorgelegd gekregen. Aarzelt met de ondertekening. Ener zijds omdat hij het nog wat te vroeg vindt om zich helemaal vast te leg gen, anderzijds omdat voorzitter Stoop er nog wel eens wat erg lako- niek over doet. Van de Meent: „Van de week in Italië zegt-ie tegen de jongens, heren dit wordt een be langrijke wedstrijd voor Jullie toe komst en ook voor die van jullie trainer want die heeft nog geen con tract getekend. Dan moet ik lachen. Hij ziet maar". Hij lacht maar hij kan kwaad wor den ook. „Zo zegt Jan Mulder dat ik te veel schreeuw aan de kant tijdens de wedstrijd. Nou, hij heeft ook een dergelijke begeleiding nodig. Alleen Knobel durft niet. Maar daarom zou het wel moeten". Zichzelf opwerpend tot grote woe de: "Natuurlijk schreeuw ik. Maar gemotiveerd. Fritsje Flinkevleugel bijvoorbeeld, die zal ik nooit aanmoe digen. Die moet ik eerder afremmen anders blijft-ie gaan. en zo'n talent als Husers, ja die heeft weer eens een extra prikkel nodig, net zoals die andere Jonge gasten. Is er een rust punt in een wedstrijd, dan fluit ik wel van de kant. Op 2 vingers. Dan kijken ze allemaal om. Dan maak ik het gebaar van hup er tegen aan". Dat klinkt gematigd. Van de Meent grijnzend: „OK, ik gebruik geen gekuisde taal. Dat zouden de Jongens trouwens niet verstaan. Het zijn allemaal schitte rende gabbers, moordjongens als je ze goed aanpakt. Neem zo'n Nico Jan sen. Zo'n beer. Altijd met z'n tengels aan de flipperkast. Heeft-ie wel eens een grote bek. Zeg ik, Nico als Je nou je smoel niet houdt dan sla ik je op tilt. Dat gaat er in als koek". Gespierde taal voor een ex-Hage naar! Van de Meent, een tikje wee moedig. "Den Haag. Toch een moord- tijd gehad bij Holland Sport. Ja, niet dat ik niet netjes kan praten". Trots: „Ik heb nog eens HBS ge traind. Daar hanteerde ik heus wel een andere woordkeus, toen ik er mee ophield gaven ze me een schit terend getuigschrift. Maar neem nou FC Den Haag. Jongens als Aad Mansveld, en ook die nieuwe gasten. Dacht je dat je het daar redt met „Heren wilt u het nu eens zus of zo proberen". Ben Je bedonderd. Aanpakken die gasten. Talent is er zat maar er moet wel gewerkt wor den. Teamgeest creëren. Dan wordt het net zoals FC Amsterdam een moordploeg". Het lijkt een beetje op een ver kapte sollicitatie. Van de Meent plot seling terug op de wereld: „Ik geef toe, ik zou er geen enkel bezwaar te gen hebben om met ingang van het volgend seizoen bij FC Den Haag te beginnen. Maar of dat er in de hui dige constellatie in zit betwijfel ik. LEIDEN Een informatief ge sprek tussen afgevaardigden van veertien zaalvoetbalverenigingen uit Leiden, Noordwijk, Lisse en Katwijk heeft gisteravond geleid tot de in stelling van een "werkgroep" die de komende weken zal moeten onder zoeken in hoeverre een Afdelings hoofdklasse te vormen in het sei zoen 75/76 met teams uit de vier voornoemde Gemeenten te realise ren is. Voorlopig zal tot a.s. donderdag moeten worden gewacht, dan wordt het ontwerp in de Zaalvoetbalcom missie Noordwijk "behandeld" voor dat de "werkgroep" echt kan over gaan tot het bestuderen van de mo gelijkheden. Dan zal ook zo snel mo gelijk contact worden opgenomen met de zaalvoetbalcommissie van de Af deling Leiden om in onderlinge sa menwerking tot een goede oplossing te komen voor het probleem de teruglopende belangstelling van het publiek bij het zaalvoetbal dat momenteel overduidelijk speelt in Leiden en Noordwijk. Ook zullen de "probleemgebieden" Lisse en Kat wijk in de zaalvoetbalcommissie van de Afdeling naar voren worden ge bracht. Dat er iets moet gebeuren werd tij dens de vlot verlopen "hearing" gis teravond in de door LDWS beschik baar gestelde kantine al snel over duidelijk. Dat de te vormen hoofd klasse door alle aanwezigen als eni ge "echte" oplossing werd gezien, was eveneens al spoedig een duidelij ke zaak. Ook, dat die afdelings hoofdklasse zal moeten bestaan uit teams van Leiden, Noordwijk, Lis se en Katwijk. Slechts de aanwezige clubs uit Noordwijk moesten noodgedwongen een "slag om de arm" houden. Hoe wel zelf Verhart, Zeepaardje en Hooymans Hollands Hongaars Sport- huis bijzonder positief staan te genover de instelling van een topklas se, was men van mening dat de an dere teams uit Noordwijk wat min der enthousiast zouden kunnen zijn. Na "behandeling" van de mogelijk onder de overige teams levende be zwaren, lijkt echter ook deze hinder nis een te nemen horde. Nadat dit punt onder de "hamer", was doorgegaan, besloten de veertien verenigingen uit Leiden LDWS, ASC, Stormvogels, Weraink en B en T; uit Lisse Van Gerven Sport Tim in Eén en Godyla; uit Katwijk Van der Plas, Cleynduin en (Rijnsburg) Glasbergen de Best ondanks de ze mogelijke bezwaren toch over te gaan tot een (voorlopige) werkgroep. Hierin namen zitting: Krijgsman (LDWS) en Campfert (Stormvogels* voor Leiden; Lumoindong (Verhart) en Hooymans (HHHS) voor Noord wijk; Van Gerven (Gerv. Sport) en Faas (Tien in Eén) voor Lisse en Van der Plas en Glasbergen voor Katwijk. ADVERTENTIE De enige KNVB-competitie- wedstrijd a.s. zondag Sportpark de Vliet. Aanvang 2.30 uur. AMSTERDAM Tijdens een bij eenkomst in het Schiphol—Hilton ho tel heeft het Marlboro World Cham pionship team gisteren officieel be kendgemaakt dat de Nederlandse formule-1 coureur Gijs van Lennep en speedboat-racer Cees van der Vel den ook het komende raceseizoen on der contract zullen staan van Philip Morris, de Amerikaanse cigaretten- firma die dit team sponsort. Terwijl de Brit Roger Williams ver leden jaar tijdens de grote prijs van Zandvoort in zijn bolide omkwam, stelde Gijs van Lennep, wellicht zonder het te beseffen, zijn sponsor contract voor 1974 zeker. In die race namelijk behaalde hij met zijn ISO- Marlboro voor het eerst een punt voor dit team in de strijd om het wereldkampioenschap. Op basis daarvan werd de Nederlander een contract voor 1974 aangeboden. Van Lennep, die op 12 mei zal star ten in de Grote Prijs van België te Nijvel, zal niet de eerste rijder van het team worden. Die eer is wegge legd voor de Italiaan Arturo Merza- rio. Van Lennep zal de tweede plaats "delen" met de Deen Tom Belso. 't Ligt in de bedoeling dat Gijs van Lennep dit Jaar zal uitkomen in de Grote Prijzen van Monaco (26 mei), Nederland (23 juni), Frankrijk (7 Juli), Duitsland (4 augustus), Oos tenrijk (18 augustus), Italië (8 sep tember), Canada (22 september) en Amerika (6 oktober) Andere Nederlander die in staat wordt gesteld zijn (geld- en benzine- slurpende) sport uit te oefenen, is speedboat-racer Cees van der Vel den. Hij maakte in vergelijking tot vorig Jaar zelfs "promotie". In plaats van een persoonlijk na tionaal contract bij de Nederlandse vestiging heeft hij nu een overeen komst getekend met de Europese organisatie. Dat hoewel Van der Vel den vorig jaar zijn in 1972 in het Zweedse Skokloster behaalde we reldtitel verspeelde. Komend seizoen zal de 32-jarige electricien in een 2 meter langere boot starten, namelijk een Molinari met een Mercury-bui- tenboordmotor waarvan de exacte gegevens nog steeds geheim zijn. Van der Velden zelf schat de motor op 350 pk en een inhoud van 2000 cc. Dat betekent dat er 100 pk meer ca paciteit voor de zeven meter lange Katamaran aanwezig is. Van der Velden zal tenminste aan zestien races deel gaan nemen waar onder de strijd om het Nederlands kampioenschap in Kerkdriel op Gijs van Lennep mei en de drie uren van Amsterdam dio maart zal Van der Velden als eer- in wedstrijden op de Colorado rivier zoals gebruikelijk op de Amstel. Me- ste "coureur" van zijn team varen in de Verenigde Staten.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11