liialf: toernooi van At je beslissingen in weekeinde f|pes gereed voor bijzondere huldiging Arie Haan op bezoek bij Real Madrid ude Herberg op stoot LKV De Spartaan Pools ontevreden over rectificatie De Tijd OEFENDUELS IN ALPHEN Drink Claeryn als't jonge moet zijn I crokorfbalcompetitie !N Het biljartviertal van de Herberg laat er nu, na de tegen plaatsgenoot Landzicht J aald geen gras meer over lijkt geen enkele poging >r te dulden. Dat TOP dat bij de titelverdedi- bezoek kwam. Vier overwin- en daarmee een 80 eind- loor De Oude Herberg waren ultaat. ;eerste team van Landzicht zich no gniet geheel bij de icht" van De Oude Herberg leggen, want in de uitwed- bij UVS werd er eveneens ge- toegeslagenéén speler VS kon slechts een gelijkspel Met deze 17 overwinning Landzicht zich nu wat stevi- de tweede plaats genesteld, de naaste belagers De Vriend en 't Scheepje 1 remiseer - respectievelijk De Carambo- e Groene Valck 1. >ude Herberg 1 heeft nu met liefst 14 punten rong op Landzicht 1, dat weer wordt door 't Scheepje met De Vriendschap met 60 pun ten: 1—Landzicht 1 17, De Oude l 1—TOP 1 8—0, De Vriend- 1—Carambole 1 44, Zuid 1 1 44, Groene Valck 1 lel 4—4 tweede klasse had De Caram- het moeilijk met Zijlpoort 1, ilpoort „bewoners" wisten De bole zélfs een gelijkspel af te Lachende derde was t Ie 2, dat De Gouden Leeuw •1 wist te kloppen en daarmee loper tot op een punt kon na- De Carambole 2 beschikt 71 punten, 't Scheepje 2 «r 70. Uitslagen: De Waag 1 0—8, Carambole 2Zijlpoort fOP 2—Spoortje 8—0, Scheep je 2Gouden Leeuw 1 71, Land zicht 2Cleyn Duin 1 44. Derde klasse Cleyn Duin 2UVS 2 80, Land zicht 3De Waag 2 44, De Waag 3TOG 2 53, Vriendschap 2 Wachtje 1 44, VOP 1Gouden Leeuw 2 80. Uitslagen vierde klasse: TOG 3—Rijnegom 2 26, DOS 1— Carambole 3 62. De Waag 4Witte Hen 1 26, Scheepje 3Zuid 2 80. Vijfde klasse: De Oude Hex-berg 3Cleyn Duin 3 26, Carmabole 4Scheepje 4 2 6, Vriendschap 3—Witte Hen 2 2—6, TOP 4—DOS 2 4—4, Landzicht 4— Zijlpoort 2 44. Zesde klasse Carambole 5VOP 2 44, Land zicht 3Cleyn Duin 4 26, Zijlpoort 3Zuid 3 44, Groene Valck 2 TOG 4 6—2; Witte Hen 3—DOS 3 4-4. Zevende klasse: DVS 2Rijnegom 3 44, De Waag 6Witte Hen 4 80, Groene Valck 3UVS 4 71, TOG 5Carambole LEIDEN Morgen moet de L.K.V. de Spartaan opnieuw aantreden voor de competitie, nu tegen het Utrecht se (Olympia). De Spartaan, dat za terdag j.l. tegen Herkules 2 punten verspeelde (blessure Herman Filippo) kan zich, met het oog op de titel geen verliespartij meer veroorloven,. Coach Bramcfö heeft dan ook voor deze wed strijd een sterk team opgesteld. Fred Marijt, Bart Zwart, Wijnand v. Tongeren, Sam Holswilder, Nico Faas. De wedstrijd wordt gehouden in het clublokaal, Kaarsenmakerstraat leidea HEERENVEEN Friesland maakt zich op om At je Keulen- Deelstra een onvergetelijk afscheid te bereiden. Als alles nor maal verloopt en Atje verovert als tweede rijdster in de ge schiedenis na Inga Voronina, haar vierde wereldtitel, dan heeft het organisatie-comité een heel bijzondere huldiging in petto. De wilkrachtige Friezin wordt dan geheel in stijl de baan rond gereden in een met Friese paarden bespannen arreslee. Trou wens, ook als Atje Keulen onverhoopt geen kampioene mocht worden (maar niemand houdt daar rekening mee) komt dit in Nederland zelden gebruikte vervoermiddel in actie. Thialf 1974 is duidelijk een toer- nooi van Atje Keulen-Deelstra. Ge rard Maarse kan net als in Alma Ata zeggen: „Als er geen ongelukken ge beuren wordt Atje zonder mankeren wereldkampioene. Dan kan niemand haar houden". In de trainingen heb ben ploeggenotes van Atje de grootste moeite haar bij te houden. Maarse: „Gisteren ging het even voluit over 300 meter. Ik was de enige die bij Atje in de buurt kon blijven". Atje zelf maakt niet bepaald de indruk zwaarder onder de druk favox'iete te zijn gebukt te gaan dan anders. ,Ik zal deze keer net zoveel mijn best doen als anders. Ook als ik geen kampioene word, stop ik met het internationale wedstrijdschaatsen. Dan is het welletjes geweest". De eni ge, die zich zorgexx maakt om Atje is echtgenoot Jelle Keulen. Als de vier de wereldtitel van zijn vrouw ter sprake komt maakt hij weifelend ge baren met zijn handen en zegt: „Maar die Sheila Young dan? Die is toch heel sterk? En Poulos kan er toch ook wat van. En de Russinnen zijn er nog. Nee, ik ben er nog lang niet zeker van". Jelle Keulen heeft de vijf minuten gekomen. Nina Stat- kevitsj viel in Innsbrück op de tweede dag zwaar tegen. Tatjana Sjelekova, die haar man als trainer heeft meegenomen, kan zeker ver komen. Galina Stepanskaja heeft Sa- vroelina waarschijnlijk alleen ver drongen om te proberen Atje van een overwinning op de 1500 meter af te houden. Maar volgens mij kan nie mand dat. Bij de andere deelneem sters zie ik geen werkelijke gevaar lijke namen". Gisteren waren Sheila Young en Sylvia Burka overigens nog altijd niet in Heerenveen aange komen. De Amerikaanse wordt van daag uit Inzeil verwacht. Over de Canadese wereldjeugdkampioene ver keert zelfs de uit Nederland afkom stige trainer Sjoerd Post in het on zekere. Sylvia Burka zou zo teleur gesteld zijn over het verloop van het huidige seizoen dat ze maar lie ver direct naar huis wil. Gemotiveerd Sippie Tigchelaar, dit seizoen min of meer het probleemkind in de Nederlandse eqxiipe, blijkt voor Hee renveen weer wat meer gemotiveerd te zijn. Maarse: „Na Innsbruck zei Sippie dat er voor haar in Heeren veen maar iemand anders moest worden opgesteld. Dat heb ik haar gauw uit het hoofd gepraat. En nu kan ik constateren dat de fut er echt wel weer in zit". Maar kan wel een paar oorzaken opsommen van voor het tegenvallende seizoen van de Emmeloordse. „Ze is in feite iets te snel bij de top gekomen. Deze zomer heeft ze er van gedroomd Atje een keer te verslaan. En in Alma Ata dacht ze het wereldrecord op de 3000 meter te pakken. Maar Atje ging nog steeds heel snel, het wereldrecord kwam niet en bovendien wex-d Sippie gepasseerd door Sijtje van der Lende en Truus de Koning. Zoiets geeft Je natuurlijk wel een klap. Maar ik blijf vertrouwen in haar hebben. Ze heeft nog een paar Jaar de tijd om helemaal bij de top te komen". Intussen is Maarse aanzienlijk be ter te spreken over de ontwikkeling van het damessschaatsen dan vorig seizoen. Toen dreigde de KNSB-trai- ner nog voor het wereldkam pioenschap in Strömsund zijn func tie te beëindigen uit onvrede met de internationaal beschamende entoura ge. Nu zegt Maarse: „Dit seizoen zijn de ervaringen veel positiever. De be langstelling voor het damesschaatsen is zelfs groter geweest dan bij de he ren. Alleen Innsbruck viel tegen. We zullen weer zo snel mogelijk na af loop van het seizoen met de leden van de technische commissie van ge dachten wisselen". AMSTERDAM De pikeur Harrie Pools is gepikeerd over de wijze waar op het dagblad „De Tijd" het vonnis in het door hem aangespannen en gewonnen kort geding heeft gepubli ceerd. Het blad moest, aldus het vonnis van de president van de rechtbank in Amsterdam, in de op maandag 18 fe bruari verschijnende sportbijlage dit vonnis op een plaats en in een op- maal gelijk aan een artikel van 31 december over Harrie Pools publi- Het vonnis werd in tegenstelling tot het artikel niet op de laatste pagi- xxa van de „Sporttijd", maar op een binnenpagixia gepubliceerd en bovexx- diDn zou uit die publicatie niet duide lijk zijn gebleken over welke partijen het ging. Harrie Pools spande op nieuw een kort geding aan, dat giste ren voor dezelfde president diende om alsnog zijn zin te krijgen. ALPHEN AAN DEN RIJN Dit weekeinde wordt er een ixxhaalpro- gramma afgewerkt. Twee Alphense voetbalclubs benutten deze gelegen heid om oefenwedstrijden te spelen. ARC speelt zaterdagmiddag om drie uur tegen het Goudse Olympia en Alphexxse Boys oefent zondagmid dag om half drie tegen VVOA uit Oud Ade. Beide Alphexxse clubs spe len thuis. Namens Pools betoogde mr. R. J. Polak, dat de wijze van nakomen van het vonnis getuigt van geringschat- tixig voor de rechtspraak. Hij vroeg nu te bepalen dat De Tijd ook twee overwegingen uit het vonnis dient te plaatsen, waarixit duidelijk blijkt waarom het gaat. „Juridische taal is al moeilijk genoeg. Als Je dan slechts een deel vaxx de overwegingen publiceert wordt het helemaal onbe grijpelijk", aldus mr. Polak. De presi dent zal in dit geding, waarin „De Tijd", verstek liet gaan, op 1 maart uitspraak doen. Tabak in sprint verslagen NICE De Belg Walter Planc- kaert heeft gisteren de Grote Prijs van Mercier, een wegwedstrijd over 163 kilometer, gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur, 22 minuten en 50 seconden. In de sprint versloeg hij de Fransman Le Guillou en de Nederlander Tino Tabak. Cees Bal eindigde op de negende plaats. Uitslag 1. Planckaert (Belg) 163 kilometer in 4.22.50, 2. Le Guillou en Tino Ta bak in dezelfde tijd als de winnaar. Op 45 seconden: 4. Maltais (fra) en Sibille (Fra) Op 49 seconden: 6. Grelin (Fra), op 1.48: 7. Esclassan, 8. Guimard (Fra) en Bal (Ned) Glas gratis lijdelijk geeft uw jter u dit ïeuke borrelglas gratis bij elke hele liter Claeryn. )EN Het komende 50 nde wordt de micro korfbal - rt titie voor het grootste gedeel- Na zondag zxxllen dan m meeste beslissingen gevallen ralaar vooral in de hoofdklasse ungi "niets" woi'den voorspeld. 50 afdelingen hebben nog geen ien voortgebracht en o it er naar uitzien dat dit in in de hoofdklasse B ook nog niet het geval is. Wit en Luto gaan met even- inten de laatste ronde in en bij eel gelijk eindigen, wordt a.s. dagavond om 22.00 uur de he enwedstrijd gespeeld. Ook bij m ijk eindigen van de degrada- m iiclateii Rohda en Swift (A) Sporthal Zuid in Amster dam dezelfde woensdag "gebruikt" om een beslissing in een extra duel te verkrijgen. In de andere hoofd klasse is de kans (meer dan ooit) aanwezig, dat de vaste "abonnee" op de finale Ons Eibernest dit jaar de eer aan het Almelose AKC moet la ten, waarmee voor het eerst een niet "Westerse" ploeg de finale om het Nederlands kampioenschap zou be reiken. Voor wat de Leidse teams betreft, is de competitie over het geheel genomen teleurstellend vex-lo- pen. Van de "topteams" kon Fides Pacta, evenals Vicus Oriëntis destijds, het hoofdklasse schap niet continue ren: behield De Danaïden (zij het op gepaste afstand) de aansluiting bij de top, moest de wisselvallige overgangsklasser de Algemene na 3 jaar achtereen op de tweede plaats te zijn geëindigd met een bescheidener rol gexioegen nemen, maakte Pernix ook al een minder sterk seizoen en Zuiderkwartier koxi het overgangs- klassewerk slechts ééxi jaar aan. Eer steklasser KNS, de tweedeklassers Crescendo en TOP handhaafden hun posities. De enige Leidse club voor wie de laatste ronde wel van groot be lang is, is tweedeklasser Ons Eiland, dat zaterdag in de Universitaire Sporthal bij winst op Gymnasiasten (Aanvang 18.20) kampioen kan wor den en daardoor na één jaar weer een geldig "paspoort" heeft verdiend voor de eerste klasse. Grote belang stelling zal er ook zaterdagixxiddag in Noordwijk bestaan voor het dex-de- klasseduel Fluks-Nieuwerkerk (aan vang: 14.20) waarin Fluks promotie kan bewerkstelligen bij een gelijkspel exx zelfs kampioen kan worden als er gewonnen wordt en KOAG verliest. lidse Biljartbond er al een hele tijd slapeloze nach ten van. Maar er zijn slechts enkele rijd sters aan te wijzen, die het Atje mis schien nog lastig kunxien maken. Maarse: „Sheila Young is wel vooruit gegaan op de langere afstaxxden, maar xiog niet genoeg, dacht ik. De Russinnen blijven natuurlijk altijd gevaaxTijk. Maar Tatjana Averina is op de 3 lcm nog maar één keer onder Sippie Tigchelaarweer gemotiveerd. PAGINA 19 George Best voor de rechter Madrid De Ajacied Arie Haan lijkt een serieuze kandidaat voor een transfer naar Real Madrid. Woensdag aiTiveerde de Amster damse middenvelder in de Spaaxx- se hoofdstad om daar de moge lijkheid te bestuderen zich bij de Madrileense club te voegen die momenteel de moeilijkste periode uit zijn bestaan meemaakt. Haan zelf in Madrid: 'Ik zou graag in Spanje gaan spelen, maar ik ge loof niet dat Ajax me zal laten gaan. Mijn contract loopt pas af in 1976'. Terug thuis in zijn wonixig in Zaandam ontkent Arie Haaxi, dat er serieuze onderhandelingen gaande zijn tussen hem en Real Madrid. 'Denkt u dat Ajax me drie dagen naar Madrid zou laten gaan als ik me had willen verko pen. Ze zouden gezegd hebben „Blijf jij maar mooi in Axnster- dan trainen". Volgens de Amster damse middenvelder heeft hij om strikt zakelijke redenen een be zoek aan de Spaanse hoofdstad gebracht. 'Ik doe wat voor de fir ma Rok Jeans, waarvan de fa briek in Madiid staat. Daar heb ik gesproken met Günther Netzer, die voor ons dress-man wordt. Met hem ben ik even voor mijn vertrek naar de training van Real gaan kijken. Dat is alles. Van een eventuele transfer is geen sprake". Netzer 9 Günther Netzer, de Westduit- se stervoetballer van Real Madrid, heeft gisteren in Bremen geruch ten, als zou hij zijn contract bij de Madrileense club voortijdig be ëindigen tegengesproken. In Spanje circuleerden de laatste tijd berichten, dat Real Madrid het contract met Netzer wilde verbre ken. Netzer zelf zou, volgens de Spaanse pers, ook niet afkerig staan tegenover voortijdige ver breking. Gisteren verklaarde de middenvelder: "Ik dien mijn con tract bij Real normaal uit. Ik voel mij prima in Spanje. Óok de club is tevreden over mij, al gaat het ons niet naar de wind. Men vergelijkt mij steeds maar weer met Johan Cruyff. Hij is echter een geheel ander type voetballer". Best George Best is wederom in het nieuws. Dit keer echter gaat het niet om voetbalzaken. De gxil- lige ster van Manchester United is in de nacht van woensdag op donderdag door de politie van Londen gearresteerd op ver denking van diefstal. De Ier zou een waardevolle pelsmantel en nog enkele voorwerpen, waaroxx- der het paspoort, gestolen hebben van de negentienjarige „Miss World 1973", Marjoile Wallace. Best is woensdagavond met miss Wallace in zijn nachtclub gesig naleerd en heeft daarna nog en kele andere openbare gelegenhe den bezocht. Donderdagmorgen is Best naar Londen gereisd waar hij voor de rechter moest verschijnen. Best heeft daar ontkend iets van de diefstal af te weten. .George is onschuldig," verklaarde zijn ad vocaat Geoffrey Miller. „De pels mantel, die een waarde vertegen- Arie Haan "Alleen maar gesproken met Günther Netzer" woordigt van f 13.500, is op on verklaarbare wijze zoek geraakt. Het is gewoon belachelijk om mij hiervan te verdenken," aldxis Best. Na een korte zitting is de voetballer donderdagmorgen op een borgsom van f 37.000 vrij ge laten. Verder is hem verboden in de komende tijd contact te zoeken met Marj orde Wallace. Deze ver klaarde, dat zij slechts goede vrienden zijn en dat er van een nieuwe liefde van Best geen spra ke iis. Zweed Het volgend seizoen zal PSV de beschikkixxg hebben over drie Zweedse spelers. Per 15 juli a.s. komt de achttienjarige Peter Dahlquist, één van de meest ta lentvolle spelers van het Zweedse UEFA-elftal van OergTyte over naar PSV. Hij is na Bjön Nord- qxüst en Ralf Edström de derde Zweed in Eindhovense dienst. PSV zal ze alle drie tegelijk kxinnen opstellen omdat tegen die tijd Nordquist twee jaar in Nederland is en dan niet meer als buiten lander wordt beschouwd. Peter Dahlquist, die dezer dagen een tweejarig contract tekende, maakt dit voorjaar zijn gymnasium-stu die af en zal bij Philips Eindho ven werkzaam zijn. Kopstoot Chris de Vries van De Graafschap is naar aaxxleiding van zijn omstreden kopstoot ten opzichte van Twente-speler Die ter Schwemmle en zijn daarop volgende rode kaart door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. De Vries mag daarnaast verweer voeren tegen de bedoeling van de commissie een lopende voorwaar delijke straf om te zetten in een onvooi-waardelijke. Wordt dit ver weer afgewezen dan zal de Doe- tinchemmer zelfs vier bindende wedstrijden aan de kant moeten zitten. Hij kreeg bovendien een boete van tweehonderd gulden. FC Dordrecht en Sparta spe len zondag een vriendschappelij - ke wedstrijd in Dordrecht. Bij de thuisclub zal de Roemeen Mir- cea Petescu meespelen, die voor deze gelegenheid toestemming kreeg van de KNVB. Kazimiersk Gorski, trainer van de Poolse nationale ploeg, heeft moeilijkheden in het vin den van sparringpartners voor zijn team. Twaalf Europese lan den wezen tot nu toe een verzoek om een oefenwedstrijd tegen Po len van de hand. Gorski teleur gesteld: "Waar is die zogenaam de Europese solidariteit nu? Ze willen allemaal tegen Uruguav of Argentinië spelen". Het Indonesische team zal niet meedoen aan het voetbal toernooi van de 7de Aziatische spelen in Teheran. De voorzitter van de Indonesische bond deelde naar aanleiding daarvan mee dat het team in de zomer een toernee door Europa zal gaan maken. Daarbij zal het ook Nederland aandoen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 19