„Het bordje Vol' hangt hier alleen voor de gewone man M. y. d. Voet lijstaanvoerder CHU i LEIDSE VLEESCENTRALE tv. Voorzitter Vork van Werkend Wassenaar 11 Opgetrokken tot f 55,- Nietmet vrouwen Meer presentiegeld voor praten over Warmondse raadsleden Leiderdorpse bejaarden in de toekomst ook naar Voorschoten Weer zeskamp op 30 april Carnaval in Zoeterwoude Politiek café 1 1 1 i ijii 1 VOOR Al UW VLEES OOK \H ONDERDELEN TELc 11876 PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 20 FEBRUARI WASSENAAR Zodra de plaatsnaam Wassenaar valt- wel'len er voor het geestesoog beelden op van chique toe standen, kasten van huizen, niet te peilen rijkdom en nave nante macht. Trouwens, wie in werkelijkheid wel eens de Konijnenlaan heeft betreden, kan zich moeilijk aan de in druk ontworstelen dat zo ongeveer de helft van de befaam de ,,200 van Mertens" zich daar van een acceptabel stulpje heeft voorzien. Maar dan spreek je wel voortdurend ove* Wassenaar-zuid. Veruit de meerderheid van het plaatsje is, zoals dat zo aardig in de volksmond heet, „aan de verkeer de kant van de brug geboren". Dat wil zeggen dat daar de welgesteldheid niet welig tiert. Met alle problemen vandien. Nu zijn de moeilijkheden in Wassenaar-noord van dien aard dat een gemeente als Leiden zijn loden last er gaarne voor zou willen inruilen. Maar het spreekt vanzelf dat de autotochtone Wassenaarder niet zozeer naar Leiden blikt als wel naar de overkant van de brug. Door Ruud Paauw Het hier geschetste spanningsveld heeft onlangs geleid tot oprichting van de greep „Werkend Wassenaar' een partij die zich straks zal gaan roeren bij de gemeenteiuadisverkie zingen. Een gesprek met een aantal voorlopige bestuursleden (voorzitter Jacques Vork. secretaris Cees Kelder, penningmeester Arie van Steijn en Ton Gordijn) onderstreept nog eens duidelijk dat Werkend Wassenaar is gevormd uit verbittering. Of zoals de groep zelf aangeeft: „We zijn ont staan uit een gevoel -ran onvrede met het in de gemeente Wassenaar ge voerde beleid dat zich uit in de be voorrechting van een te kleine groep, waarbij de grote groep van Wasse naarse werknemers herhaaldelijk aan het kortste eind trekt". Penning meester Van Steijn formuleert «iet aldus: „We zijn niet geboren, we zijn gemaakt.. Uit reactie. Na jaren vech ten togen de bierkaai". De teleur stellingen blijken de heren te hebben opgelopen in jeugd-, sport- en aller lei verenigingswerk. Woningbouw De tegenstelling noord-zuid wordt even vlot op tafel gelegd: „Twee- baanswegsn vind je vrijwel niet in Wassenaar-zuid, die tref je alleen in noord aan. Zuid zorgt er wel voor dat het verkeer ver van zijn deur blijft. Dan de woningbouw. Honder den jonge Wassenaarse gezinnen wachten al jaren op redelijk betaal- Lodder- bare woonruimte. Die woonruimte is Christelijke Partijen). er wel voor de beter gesitueerde niet- Wassenaarders. Van d'e nieuwe vriie sector woningen die in de afgelopen jaren zijn gebouwd, wordt maar 20 7r bewoond door van oorsprong Wasse- naorders. Het bordje „vol" hangt er alleen voor de gewone inwoners, voor de Wassenaarders met de doorsnee- lonen". Secretaris Kelder doet het verhaal van de flats aan de Duiven - voordelaan, „waar twee jaar lang is gestreden om voor de jonge kinderen daar een paar speelterreinen inge richt te krijgen. Het lukte tenslotte. De gemeente heef t de zaak bestraat i de bewoners hebben zelf de spul- Aangezien de voorlopige bestuurs- De samenwerkings school onmogelijk LEIDEN/LEIDERDORP In aan sluiting op onze berichtgeving over de vestiging van dependances van Leidse scholen in Leiderdorp delen de rectoren van de Louise de Colig- ny-scholengemeenschap, de rk scho lengemeenschappen Sint Agnes en Bonaventura en het chr. Visser 't Hooft-lyceum mee, dat elke school een eigen dependance verwezenlijkt. Er is voortdurend overleg, maar van een samenwerkingsschool kan geen sprake zijn, omdat het om dependan ces van afzonderlijke scholen gaat. De school waar de lokalennood het hoogst is, het Christelijk Lyceum zal het eerst kunnen beginnen. Per 1 augustus 1974 zal deze school een be perkt aantal klassen in Leiderdorp vestigen, n.l. brugklasse en de klas sen 2 en 3 havo en atheneum. Ook de Louise de Coligny-scholenge meenschap heeft van de minister toestemming gekregen om over te gaan tot de vestiging van een depen dance. Dit zal tot gevolg hebben, dat de klassen, die nu in de Sumatra- straat zitten, straks in Leiderdorp ge plaatst zullen worden. Dit zal waar schijnlijk in augustus '75 gebeuren. T.a.v. de katholieke scholen geldt, dat het niet zinvol lijkt om beide afzonderlijk in Leiderdorp te ves tigen. Daar "Bonaventura-Kijcken- borg" een grotere behoefte heeft, aan nieuwe lokalen, heeft deze school in overleg met "St. Agnes" van het ministerie toestemming tot vestiging van een dependance gekregen. De verwezenlijking van deze dependance zal, ook op onderwijskundig gebied, gebeuren in voortdurende samen- spraak met "St. Agnes" en zal waar schijnlijk, wanneer er niet te veel vertragende factoren optreden, in augustus '75 tot stand komen. BURGERLIJKE STAND WOENSDAG Ten Katestraat, speeltuingebouw bejaardensociëteit Humanitas 2-4 Geverstraat 65, sociëteit voor i merbewoners en alleenstaanden, 8- Kreatief Sentrum, Breestraat schilderen, boetseren, metaalbewerfo lassen, pottenbakken etc. 8 uur ns Projectgroep financiën. 8 uur nam Rijksherbarium, Schelpenkade lezing "de fylogenie van de landpla ten", aanvang 8 uur nam. DONDERDAG 3e Binnenvestgracht, kantine n en Leembruggen, ruilavond Philatt Breestlaat 19, sociël handicapten, 25 i Kreatlef Sentrum, Breestraat ïest, soclëtj alleenstaj Kreatief Séntrum, Breestraat itafoverleg, 1 uur Muziekspeclai, 8 ïam. Lightshow werkgroep, 8 uur nsi ■fedewerkersvergadering, 8 uur nam Academiegebouw, Rapenburg 73, Algen: ;rgadering x comité De Kooi, aanvang 8 Apotheken Jolanda, dr. Wijngaard: dy. dr. van A. Hoppenbi Burggraaf: Ronald G., J. P. M. Hoogervorst; Cin- De avond- nacht- der apotheken in de regio Leldj wordjt waargenomen door: Apotheek, Haven 18, Leiden, teli 20085, Apotheek Voorschoten, Lelds weg 66, tel. 01717-2525. Tevens z dag tot 1 uur nam. Oegstgeestse theek, Willielminapark 8. tel. E Wijkverpleging Leiden Zr. A. v. d. Zeeuw, tjesstraat 52, tel. 21669. Zr. M. Prii Snuverink, Maredyk 161, tel. 23 Leiderdorp Zr. M. Neggers, 01720-93006. Oegstgeest Zr. M. L. Hofland,; H. Tromplaan 72, tel. 54662, b.g 54500. Voorschoten Gezomidheidsceqta Van der Waalslaan 25, tel. 4641 Warmond Zr. R. v. Velzen, Ho tuslaan 25a, Sassenheim, tel. 124 Voorzitter Jacques Vork (midden) geflankeerd door zijn medebestuursleden Ton Gordijn en Arie van Steijn. (Foto Jan Holvast) ten alle voorzieningen, ook de kin- het toch voor de hand liggen eerst derspeelplaatsen, meteen bouwpakket". Werkend Wassenaar heeft er niet veel moeite mee dat in zuid de wel vaart bloeit en groeit. „Aoh, als je het geld hebt om zo'n kast van een huis te bouwen dan is daar niets te gen. Als zuid de eigen zaken behar tigt dan vinden we dat uitstekend. Ons bezwaar richt zich tegen het feit dat zuid ook bepaald wat er in noord gebeurt. De gewone Wassenaarder heeft nooit meegeteld. Sommige de len van zijn doi-p zijn zelfs zo ge bouwd dat ze vrijwel aan het oog zijn onttrokken. Er werd voor om ons beslist. We moeten af binnenuit te proberen de CCP te turnen", zoals dat in modern Nederlands heet. Vooi-zitter Vork lacht daar even vreugdeloos om, maakt een wegwerp- gebaartje met de hand en zegt dan: „Dat heeft geen zin, dat is ondoen lijk, daar zou niets van terecht ko men. Je zou in nietszeggende com promissen verzeild raken. De enige manier is de zelfstandigheid:. Dan pas kun je zeggen: mensen, zo-en-zo zien wij het" Voorzitter Vork telt op zijn vingers af wie er voor de CCP in de raad over zitten. Het zijn nogal wat die van zuiid", welgestelden va; de stemming plaatsvindt, al kost hei je soms de grootste moeite om die de progressieven indruk van je af te schudden. In elk betreuren geval staat voor ons vast dat je je stem verknalt door als gewone con fessioneel op de CCP te stemmen". Harde taal die er op wijst dat het doorgaans rustige Wassenaar l M. H. Baak: OVERLEDEN: boeiend Werkend Wassenaar, dat binnenkort een definitief bestuur krijgt, zegt al 200 leden te heben ingeschreven „Aoh, weet je wat het is", zegt voor zitter Vork, het is net een kruiwagen. R. M. .M. Schneewel te wachten staat. Wexkend Wassenaar hoopt in d: nieuwe raad over drie zetels te kun- beschikken, te veroveren op de verkiezingsgevecht Het komt op duwen aai}. Je moet de overtuigen dat het af gelopen moet zijn met de veel ge hoorde stelling: „Het helpt allemaal niks, want we zijn aan de verkeerde zouden halen, karnt van de brug geboren". Burgerlijke stand Getrouwd: Johannes T. Veldhuis Overleden: G. Vogelasiel 34687 Moeders voor moeders tionsweg 28. tel. 0171046861. Geopi 53652. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Leid Aanvragen hulp bejaarden en langt rig zieken en gezinsverzorging, M 45, tel. 49441 (ma. t/m vrij. 9—101 Ondertrouwd andere teraad. Daarover laat Werkend Was senaar ook een hoeveelheid misprij zende geluiden los. In de raad zit ten 7 WD-ers, vier progressie ven (Open Appèl), één van de groep- „De tragiek en het onbegrijpelijke is", aldus Vork, „dat juist die laatste twee meer dan eens met de VVD meestemmen. En dan staat de uitslag meteen vast. Ik weet niet hoe dat 8 CCP-ers (Combinatie komt, ik zal hier zeker niet beweren dat de koppen worden geteld SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 011 15202 - -1 Koordstudio intermenselijk:' noetingsruimte i-jarigen. Oude Rijn Centrum OEGSTGEEST De C.H.U.-kies- vereniging vergaderde gisteravond in het Gemeentecentrum. Deze verga dering stond vooral in het teken van de komende gemeenteraadsverkiezing. Daarom hield voorzitter Kommer een korte inleiding waarij hij wel kwijt wilde dat zijns inziens de CHU er verstandig aan heeft gedaan geen deel uit te maken van het huidige kabinet, waardoor de partij schoond is gebleven de kronkels te ling maken die de AR en KVP moet ma ken. „Het behoeft evenwel de CDA- gedachte i weg te gaan ken wordt gezamenlijk opgetrokken hij de verkiezing van een gemeen teraad", meende hij. De bespreking over het gemeente- programma C.D.A. 1974 -'78 nam nogal wat tijd in beslag. Er worden enkele principiële veranderingen in de tekst aangebracht o.a. over de openbaarheid van commissieverga- ize gemeente niet in de plan Haaswijk en het in erfpacht zoals reeds afgespro- geven van gronden. Men was het er over eens, dat dit laatste ook al om praktische redenen voor Oegstgeest onhaalbaar is. De gezamenlijke lijst ^iet - de gemeente- prese^reïd WARMOND De presentiegelden, voor de Warmondse raadsleden zul len worden verhoogd tot f55,- per keurd. vergadering. Gedeputeerde Staten hadden dit geadviseerd om "even tuele financiële beletselen voor het ting aanvaarden van 'n kandidatuur voor reau de gemeenteraadsverkiezingen veel mogelijk weg te nemen. R lid Van der Zalm vond dit gister avond tijdens de raadsvergadering, sterk argument, reden ■- deringen, gewestvorming, samenstel- werden 1. M. v. d. Voet, 2. H. J. Pen- 't college 1 i W. (af- Verontreiniging gen, vormgeving ning, 3. Th. L. van Hazel. 4. C. Kam- Bü de rondvraag kwam de bezet- het Warmondse politiebu reau aan de orde. Naar aanleiding van een vechtpartij tijdens een brui loft stelde Van der Zalm vragen, over de bereikbaarheid van de poli tie. Burgemeester De Vreeze wees 'Als het zijn raadslid er op dat de regio, waarin Warmond valt momenteel on derbezet is. Binnenkort zal in dit district worden begonnen met een ex- niets willen doen als alle andere periment. Dit houdt in dat er in Sas- raadsleden zouden besluiten het geld senheim een centraal groepsbureau ook wat vakbondslieden uitgenodigd, te storten in een fonds tot behoud komt dat dag en nacht bereikbaar De heer Van Hezewijk va van de Oude Toren. De raad keurde is. Men denkt dan voor Warmond n.K.O.V. hield een causerie de verhoging wel goed, hoe het met aan een systeem waarbij het moge- d. Linden de Oude Toren gaat zal de tijd le- lijk is vanuit deze gemeente auto- matisch te worden doorverbonden met Sassenheim. kandidaten iCOCxi>ux exu een IBUa, u, raad moet twintig namen omvatten, raid teTaan, kim'jThêt De vergadering had dus tot taak ten minste 7 personen een plaats op de groslijst. Gekozen laten". het desnoods LEIDERDORP De Leiderdorp- se middenstanders waren gisteren avond bij elkaar in de Koffiekamer van het Dorpshuis. Ook wethouder Drenth was uitgenodigd om 't een en ander aan te horen en ook wat te vertellen. Hij deelde mee dat voor wat betreft de kandidatuur voor het Winkelhof-winkelcentrum de koper van de grond, projectontwikkelaar Matser het voor 't zeggen heeft. Engberth Drenth was ook sterk voor de vorming van een Midden standscommissie in Leiderdorp. De Middenstand komt dan sterker als gesprekspartner te staan. De Mid denstandsvereniging Leiderdorp had rekkingen ontmoetingsruimte ca. 25 tot 60-Jarigen. Oude R' Leiden, tel. 44000. Voor advies mattes etc. Werkdage Ontmoetingsruimten avonds zondag Zaterdag geslo lichamelijk gehai Wetswinkeltje Volkshuis, Apothekerèdijk 33. ningstijden, dinsd woensd. dond. 10- Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappe Werk Leiden, Oude Rijn 44c, tel. C' 20931. Spreekuur dagelijks 3 uur, maandagavond van 7- woensdagochtend van 9.301 "telefoon 25260 straat. Omdat de vereniging op 1 maart 1928 werd opgericht, valt de ze vergadering (jawel, even rekenen) Het wijkcomité De Kooi roept alle °P de 46ste verjaardag. Vergadering I Redaktie Paul Wolfswinkel "Vasten, 'n leesi" bewoners van deze wijk op verschijnen op de Algemene Verga dering, die op 21 februari zal worden gehouden (morgen dus). Plaats: zaal van de speeltuinvereniging Ooster kwartier. Aanvang8 uur. De agenda ziet er na opening, me dedelingen en ingekomen post als volgt uit: Jaarverslag van de secre taris en de penningmeester, be stuursverkiezing, verkiezing werk groepen. De rondvraag en de sluiting zullen erop volgen. Wijkbewoners, treedt aan en laat u van de beste zijde zien. Vergadering II De Wassenaarse sportvereni ging WIK houdt op 1 maart de jaar vergadering om 8 uur in de avond uren in het Jeroenhuis aan de Kerk- Ook in Wassenaar kennen ze jaar verslagen. Daarna volgt de uitreiking rendienst op zondag de 24-ste van diverse prestatieprijzen en gou- 18.30 uur in de Hoofdstraatkerk den WIK-insignes wegens 15-jarig of Leiderdorp, 25-jarig lidmaatschap en de stuursverkiezing. LEIDERDORP De gemeente Lei derdorp zal als de raad akkoord gaat deelnemen in de garantie voor een geldlening voor een door de Huma- het de huidige ontwikkelingen op Midden- standsgebied. Vakbonder Van Riel, zag kans de veelomstreden wethou der van Middenstandszaken toch nog pluim op de hoed te steken om- In zijn openingswoord herdacht bur gemeester De Vreeze de onlangs dat wj het unieke feit had gepres- overleden Warmonder De Vroomen. Voordat men aan het afwerken x de eigenlijke agenda begon werd Breedijk als raadslid geïnstalleerd. Liturgische medewerking wordt leend door pater Sai en het Kings Combo uit Woubrugge, terwijl het discussiethema "Het vas ten een feest" door de heer Smit, op- bouw-ouderling in Leiderdorp, za "Nederland Nu En Straks". Een worden ingeleid. Nu of nooit huisvesting dn Amsterdam in Voor- Ysselt schoten te weten in de wijk énige „Noord-Hofland" te bouwen ver zorgingstehuis (159 bedden) en 12 bejaardenwoning. De Voorschottense raad heeft op 31 teerd 27 burgemeesters bij elkaar te krijgen. Juist, dat was toen de plan nen om een Superstore ln Leider dorp te vestigen openbaar gemaakt werden. Hij pakte de pluim echter weer gauw terug om te vertellen dat het door het initiatief van de mid denstanders kwam dat er zoveel ka baal om die vestiging was geweest. Van Riel wilde niet met de huis vrouw praten over welke winkel er moet komen. Zij hebben daar geen inzicht in. "We willen overleg als belangengroep". Ook werd er uit voering gediscussieerd over de wen selijkheid een nieuw onderzoek ln te Dl.^ai7erga' stellen naar de "winkelbehoefte" in Leiderdorp. Kosten, maar liefst VOORSCHOTEN nistische Bouwstiohting Bejaarden- dering van de Koningin WUhelmina- vereniging te Voorschoten is jaar- 230.000 gulden te delen door ïr.id- tren stil staan, overden- denstand en gemeente, verder gaan. augustus 1973 die gemeente verbon- oud-voorzitter met enige ogenblik- te denken, met Haya van Someren— Downer, de voorzitter van de WD. Op donderdag de 28-ste op het landgoed Duinrell in de Schaapskooi te Wassenaar om kwart over 8 tij dens een openbare bijeenkomst. De WD afdeling Wassenaar zegt, dat de bijeenkomst van groot belang is voor de verkiezingen van Provin ciale Staten én Gemeenteraad. Vrienden en familieleden dienen derhalve meegenomen te worden. den tot garant-stelling promp- ken stilte herdacht. De bestuursver- Bloot te betaling van rente en aflossing kiezing liet het bestuur ongewijzigd, LEIDERDORP Donderdaj- avond om half negen kan meo weer terecht in het Politiek Calf in Leiderdorp. De structuurcom* missie van het politiek Café vond de eerste avond erg slaagd en heeft voor 21 februari uitgenodigd F. H. Goudzwaard lid van de P.v.d.A. en candidaat voor de provinciale staten deskundige op het gebied x nanciën en collegevorming. Met deskundigen van andere partijen wordt nog overleg gevoerd, of a; die avond ook aanwezig kunnen; zijn. Op 14 maart, men krijgt di zin in, wordt er weer een poltiei cafeetje gehouden en dan zal dt attractie zijn Mevrouw Den Haan VVD-wethouder in Leiden en Dolman, tweede kamerlid v de P.v.d.A. De commissie P (Politiek Café) wil nadrukke lijk stellen dat iedereen 'bezoek- recht' heeft in de zaak van Wil v.d. Wijngaard, Hoofdstraat te Leiderdorp. de geldleningen (tot terwijl de heer C. Kortleever gekozen bedrag van f 9.250.000), die door de wer{} tot adspirant-bestuurslid. genoemde stichting zullen moeten keer P. C. Niersman bleef voorzitter. We kunnen nu eindelijk het "open en bloot" van Joop van Tijn in de praktijk zien. Vóór de raad een voorstel tot dit de als ZOETERWOUDE De buurtver eniging van de Weipoort heeft voor vrijdag in Don Bosco een carnavals- Burgemeester J. van der Haar stel- feest gepland en zaterdag wordt in voor om de dat clubhuis ook het jaarlijkse carna- van de vereniging te wijzigen valsfeest (georganiseerd door bebeer- ambtgenoten van Leiden, Leidschen- helmina," omdat de huidige „Oranje-vereniging Koningin Wil- der V. d. Geest) paren gehou- Bijdrage: Henk v. d. Ende dam en Leiderdorp benaderd bevorderen, dat deze gemeenten voor een bepaald deel participeren in de garantieverlening, aangezien zij van oordeel zijn, dat het tehuis een streek functie zal krijgen. De deelname is voorgesteld als volgt: Leiden 1/2, Leidschendam 1/6 en Leiderdorp 1/6. i te den. Belangstellenden dienen verkleed zegt. Het bestuur nam te verschijnen. De jongeren die de de suggestie in overweging. De plannen voor de viering van koninginnedag wijken niet sterk af van voorgaande jaren. De zeskamp, die twee jaar lang een sportieve strijd tussen de wijken van Voorscho- Als Leiderdorp zich voor 1/6 gedeel- ten, zal dit jaar plaats vinden tussen te garant stelt, betekent dit, dat de Leiderdorpse bevolking in het ver zorgingstehuis blijven 26 bedden beschikbaar zullen zijn, waarvan 22 bejaarden. Voorts zal Leider de bedrijven. Oud-burgemeester De Kool stelde ils ere-lid voor om op de Voorstraat te gaan zingen (communi- dorp blijvend over 2 bejaardenwonin- ty-singing). Het bestuur gaat alle gen kutinen beschikken, plannen uitwerken. volgende (zondag) avond valstenue naar het Don Boscohuis gaan, mogen gratis deelnemen aan 't carnavalsfeest voor jongeren. LEIDEN Het viscollege ,De Ruis- voorn' hield de laatste viswedstrijd van het seizoen '73—'74 te Roelof- arendsveen. De vangst was matig. Uitslag: 1. W. van Weizen. 2. J. Hol lebeek, 3. P. Kijk in de Vegte, 5. N. Dorrepaal, 5. J. Nieuwenburg jr., 6. J. Nieuwenburg sr., 7. P. Dubbelde- man, 8. Th. van Daalen, 9. Th. Vos kuil en 10. H. van Oosten. LEIDSCH DAGBLAD Jitgave: Leidsch Dagblad 8.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 t Ift f ii.n f iio.- f 0.50 Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse nummers Abonnementsgelden by vooruf betaling te voldoen Bij auto® tlsene overschryving geen ministratle- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 0 Zaterdag van 16.00—18.00 U- Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2