rides Pacta na nederlaag al gedegradeerd WEBSTER UIT VELD: VERLIES BS LEIDEN Nederlaag San Danaiden slaat hoofdklasse-deur ook achter Pams dicht Foreholti overklast Athene MAANDAG 18 FEBRUARI J LEIDEN Zaterdagavond, precies een week nadat feest werd gevierd na het duel tegen Transol, heerste in de anders zo gezellige kantine van de 5-Meihal een diepe verslagenheid. BS Leiden had namelijk verloren van Donar als gevolg van een voor velen onbegrijpelijke en daardoor misschien verkeerd beoordeelde beslissing. Coach Rob de Wit had het gedurfd om sterspeler en topscorer Butch Webster in de rust het verder spelen te verbieden, omdat deze had geweigerd de teambespre king in die pauze te volgen. Hierdoor was BS als ploeg in de tweede helft volkomen van slag. De andere „Amerikanen" Royals en Heuts geloofden het op niet mis te verstane wijze verder wel en de Nederlandse spelers waren mentaal zo aangeslagen dat zij, hoe hard zij ook gevochten hebben geen schijn van kans meer kregen tegen Donar. Een kansloze 7693 nederlaag was het trieste gevolg. De lachende derde achter al dit (soms onnozele) gerakeel is natuurlijk Raak- Punch, dat een BS Leiden in deze abominabele mentale conditie woensdagavond in de zeer belang rijke bekerwedstrijd met vertrou wen tegemoet kan zien. De wedstrijd op zich is gauw ver teld. BS Leiden spelend in de sterk ste opstelling, had aanvankelijk geen kind aan Donar. Kop en Heuts sloten de baseline voortreffelijk af. Royals was formidabel op schot en de prachtige combinaties tussen de ze laatste en Butch Webster brach ten meermalen de handen op el kaar. Hiertussen in liep Donar wat verdwaasd rond tot de twaalfde mi nuut toen de stand: 36—16 voor Bi^ was bereikt. Toen nam Donar- coach Perrier een time-out en be gon zijn pupillen hartstochtelijk aan te moedigen, wat onmiddellijk succes had. want Donar begon met rasse schreden het gat te dichten en stond bij rust nog maar vijf pun- Door Ad van den Kommer ten achter: 4843. Naderhand bleek dat in die time-out bij BS Lei den al harde woorden waren geval len. Butch Webster reageerde toen volgens De Wit enkele fouten van hem af op de rest van het team en op de Wit zelf. Dat verklaart o.a. dat het toen al niet meer liep bij BS en Donar zo makkelijk kon bijkomen. Pas toen de tweede helft begon met in de basis Kop, de Jong, Fran ke, Heuts en Royals ontdekte men dat Webster weg was. Eerst was dat niet zo verontrustend, maar na 'n paar minuten was hij er nog niet en toen was het publiek er snel achter dat hij was weggestuurd en in de kantine zat. BS stond toen al teneergeslagen in het veld en werd door Donar, dat als de gelijknamige dondergod te keer ging, verpletterd. In de 10de minuut: bij 5875 wer den Heuts en Royals uit het team gehaald omdat zij geen enkele po ging meer deden te basketballen. Toen stond er een geheel Leids team in het veld: Peter de Jong, Rob Wallaart, Hans v. Rooden, Peter Kop en Ane van Dijk. Deze Jongens hebben geknokt wat ze konden. Dit was hun kans te bewijzen wat ze waard waren. Peter de Jong vocht als een bezetene, veelal Bernard van der Molen in de rebound verslaand en Ane van Djjk viel daarnaast op met hele nuttige dingen in de re bound. Dit team slaagde erin tot op ne gen punten te naderen: 68—77, maar toen Heuts weer in het veld kwam was de aardigheid er weer af en liep Donar moeiteloos weg naar 72 85. In de zeventiende minuut ver dween Heuts weer toen hij op veel te ruwe wijze zijn vijfde P veroor zaakte door Cermak in de grond te boren. BS Leiden had toen al defini tief verloren en kon met 7693 zeer triest de kleedkamers gaan opzoeken. De verbijstering van het publiek sloeg toen snel om in woede, het zocht en vond onmiddellijk een zon debok: Rob de Wit. Verleden week was hij nog de gevierde coach, nu wensten velen hem niet minder dan „gevierendeeld". Webster was na de wedstrijd niet meer te bekennen, terwijl Reggie Royals zich van elk commentaar wenste te onthouden. In ieder geval had Rob de Wit ge lijk toen hij aan het begin van dit seizoen zei: „We gaan met dit team nog door de hemel (verleden week Transol), maar ook door de hel," wat nu het geval is. Wie er in deze zaak ook gelijk zal blijken te hebben, het publiek heeft zijn favorieten met een smak laten vallen; de bus naar Voorburg voor woensdag is al afbesteld. Scores BS Leiden: Reggie (Royals 20 (18—2); Butch Webster 16 (18— 0)Peter de Jong 14 (68)Bob Heuts 10 ("82)Hans van Rooden 6 (06); Peter Kop 4 (04); Har Stol 2 (02); Rob Wallaart 2 (0—2); Ane van Dijk 2 (0—2) 1~a LEIDEN Fides Pacta is sinds gistermiddag geen microkorfbal hoofdklasser meer. Door de nederlaag bij Swift (12-8) degradeerde de Leidse ploeg. Na bet gelijke spel bij. De Danaiden sloeg de deur naar de hoofdklasse ook achter Pams dicht. Zuiderkwartier de gradeerde eveneens, de twee andere Leidse overgangsklassers verloren, terwijl ook eer steklasser KNS een nederlaag leed. Tweedeklasser Ons Eiland kan volgende week kam pioen worden. Swift (A) Fides Pacta 12—8 Fides Pacta stond na het verlies van vorige week eigenlijk al voor een hopeloze taak. Het Leidse achttal ging gistermiddag tegen Swift in Amsterdam dan ook met de weten schap het veld in, dat er gewonnen moest worden. Aanvankelijk leek het erop dat een zege tot de mogelijfche- de behoorde, want vooral in de be ginfase was F.P. veel voor de Am sterdamse korf te vinden. Toen had Fides Pacta gelegenheid genoeg om een voorsprong te nemen, maar verder dan de twee goals van de ge broeders Niesing kwam de ploeg niet en daarmede werd andermaal de zwakte van de huidige formatie aan getoond: geen afmakers. Verder dan 22 kwam Fides Pacta na de sterke opening niet, waarna een plotseling met scherp schietend Swift 3 punten afstand nam en daJt was meteen al de beslissing, want Fides Pacta kwam niet dichterbij. .Alleen bij 65 waren er nog moge lijkheden om Swift alsnog op achter stand te zetten, maar op het kritieke Noorderkwartier is zaterdag in Den Haag door een zege op Dijkvogels microkorfbal-kam- pioen geworden van de tweede klasse Rijndelfland. Op de foto staand v.l.n.r. trainer/coach Jan Reijken, Ed Molloy, Aad Vos (aan voerder), Gé Brands en Hans IJzerman. Gehurkt v.l.n.r. Lenie Molloy (res), Sonja Reijken. Ma rian Stouten, Yvonne Brands en Anneke IJzerman. Door Wim van Vliet moment kon niet worden doorge drukt. In plaats van gelijk werd het nu 75, ook al omdat Ruud Niesöng vlak ervoor een zeer belangrijke strafworp had gemist. De wedstrijd was toen duidelijk beslist. Daarmee sloot voor de meeste Fides Pacta- spelers en speelsters de tweede con frontatie met de hoofdklasse (twee jaar geleden draaide Vicus Oriëntis ook al een seizoen mee in de hoofd klasse). Dik Onderwater (3), Nandy van Helden (2), Ruud en Wim Nie sing en Flip v. d. Meygaarden (in gevallen voor de Haas) scoorden. De Danaïden-Pams 1010 Ook in de Vijf Meihal waarde gisteren het degradatiespook rond en ook hier sloeg het toe. Mogelijk is „het" tegelijk met Fides Pacta-trainer Jan Wals vanuit Amsterdam meegereisd, want door de functie als coach voor het Leidse Fides Pacta (contractueel verplicht) kon de oud-international niet de beginfase als speler van Pams meemaken. Na 22 minuten kwam Wals erin voor Rolf Latipuris- sa, waar dat maakte echt niet zo'n verschil. Jan Wals is natuurlijk de begaafde technicus gebleven, die hij vroeger bij Ons Eibernest, Blauw Wit en Luto al was, maar verder dan en kele afstandschoten die niet de Juis te richting hadden, kwam hij niet. Aanvankelijk zocht de gehele Pams ploeg de korf op een andere plaats, terwijl de Hagenaars zonder de zieke Ron Westerkamp van het niet ge ïnspireerd spelende De Da naïden toch wel de kans kreeg. Dat De Danaïden de eerste helft met een voordelige 53 score kon afsluiten, wekte dan ook geen verbazing. En met nog vier minuten voor de boeg wees het scorebord 9—5 aan, welke score voor het einde pas veranderd werd door Evenblij. De vlam sloeg in de pan, toen het nog dn dezelfde min. 97 werd en de sensatie werd nog groter toen de 28ste min. ook al goed was voor twee Pams goals: 99. De Vijf Meihal was te klein, toen Wim van Renesse ongeveer IV2 min. voor tijd Pams aan de leiding bracht (910). Hoogst persoonlijk maakte De Danaïden trainer Gerard Bos aan de Haagse illusies een einde, door in de laatste min. van afstand raak te schieten: (Bos was ingeval len voor Casper v. Nierop, die er meer op uit was het publiek bezig te houden dan te korfballen). Gerard Nap (5), Casper van Nierop (2), Eric Filemon, Hans v. d. Leek en Ge rard Bos scoorden. OVERGANGSKLASSE PKC- Zuiderkwartier 169 Ook Zuiderkwartier zal het volgend sei zoen een Mas lager moeten proberen. Slechts één helft heeft de ploeg van coach Broers PKC redelijk partij kunnen bieden, hoewel de ruststand eigenlijk al weinig perspectief meer bood: 74. In de tweede helft be greep Zuiderkwartier snel, dat er van dit plotseling zeer zuiver schie tend PKC niet te winnen viel. Joep v. Dam (5), Car la Akse (2), Toos v. Es en Rob de Hertog scoorden. Deetos-Peraix 1211 Pernix speelde zonder aanvoerder Jacob Bak ker en de zieke Joke van Duyn een goede partij korfbal in Dordrecht, te gen kampioenSkandidaat Deetos. Pas in de laatste minuut kregen de Dordtenaren him revanche voor de destijds in Leiden geleden nederlaag. Van krachjtversohil was nauwe lijks sprake. Pernix nam door Flip v.d. Kooy een 1-0 voorsprong, waarna Deetos tel kens een punt voorkwam. Dit ging zo door tot aan het rustsignaal van de goed leidende arbiter Geutjes: 7-6. Na 8-8 en 10-8 kwam Pernix sterk terug, het werd zelfs 10-11. waarna Deetos-captain John Boogers 11-11 scoorde. In de laatste minuut werd het dan toch winst voor Deetos. waar mee de gelukkigste ploeg had gewon- Casper van Nierop bezig aan een vergeefse doorbraak. V.l.n.r. Rolf Latipurussa (Pams)Trudy Nap en Hugo Haak (P). (Foto Jan Holvast) ne. Flip vd Kooy (3), Jaco Breed- veld(3), Wil v Ek(2), Daan Vreeken (2) en Bouke v Zwieten scoorden. DE ALGEMENE-OOST ARNHEM 9- 12 De Algemene kreeg gisteren weinig kans van kampioenskandidaat Oost Arnhem. Ondanks een vlotte 1- 0 voorsprong, keek De Algemene hal verwege de eerste helft al tegen een 6-2 achterstand aan. Dankzij effi cient aanvalswerk van de gebroeders van Vliet, werd echter even het ritme uit de Arnhemse ploeg gehaald: 5-6. Net op tijd scoorde Oost Arnhem, dat de eerste minuten van de tweede helft benutte om de zege veilig te stellen: 5-10. Ruud en Wim v Vliet (ieder 3), Ans Lambooy en Aad Rusman scoor den. EERSTE KLASSE HKC-KNS 12-7 KNS leed een dui delijke nederlaag tegen HKC. Dat was te wijten aan een veel mindere tweede helft, die KNS liet volgen op een goede eerste. Bij KNS speelde Wim Brakel, na een afwezigheid van een jaar de eerste 20 min. mee en dat ging hem goed af. De tweede helft, die met 4-4 inging, was van KNS zij de een stuk minder. Vooral toen de thuisclub met 7-4 voor het eerst aan de leiding kwam. geloofde KNS het wel. Hen Brakel (3), Wim Brakel, Ruud Stijger, Ton Bey en Gees Be- dijn scoorden. TWEEDE KLASSE ELKV-ONS EILAND 7-8 Ons Eiland kan volgende week kampioen worden. Tegen de enige overgebleven concurrent ELKV werd zaterdag een zwaarbevochten zege behaald. In de eerste helft keek Ons Eiland tegen een 4-1 achterstand aan, die via 5-3 bij 5-5 weer was achterhaald. Toen ELKV echter opnieuw de leiding nam (7-5), zag het er somber uit. Met nog 5 min. te spelen waren de rollen ech ter volledig omgedraaid (7-8), waar na een wanhopig ELKV (met 2 wis selspelers) trachtte een nederlaag te ontlopen. Dat ging met het uit het veld sturen van een ELKV-speler ge paard. Ons Eiland bleef dankzij de treffers van Nan Deegenaars (3) Sary v.d. Meeberg (3), Piet Beekman en Coby Deegenaars overeind: 7-8. CRESCENDO-WION 10-8 Einde lijk deed Crescendo dan van zich spreken. De overwinning op WION zorgde er meteen voor, dat Terhey- den de kampioensvlag kon hijsen. Piet L'Ami(3), Ton Ouwerkerk(2), Le- ny Kok (2), Joke Geyer, Tessie Burg- houwt en Aad Schouten scoorden. DERDE KLASSE Fluks was in het duel tegen Tempo de gelukkigste en won met 9-7, de ploeg kwam daardoor op gelijke hoog te met Tempo, maar op papier heeft KOAG uit Krimpen aan de IJssel nog steeds de beste kansen. Deze week valt de beslissing. Fiks bezorgde All Ready in Vlissingen een 6-10 neder- Zaalhandbal LEIDEN „Wat spelen Ju lie nog fel", zei na afloop n het hamdbalduel Bax/Forehol; Athene een toeschouwster gen de Voorhoutse aanvoaJ Hannie Boskamp. „We wij gewoon graag altijd winnen het erom gaat", reageerde Ha nie, „ook ail halen we de n niet. Dat is gewoon onze insfc ling". Voor he:t in ernstig d gradaibiegevaar verkerende, zo roemruchte Athene (de pb werd in 1955, 1957 en 1958 zaj handbaflkanip ioen van Neds land) was dat minder plezief Het verloor met 158. De Haa se ploeg begon overigens a slecht. Er werd snel gespeeld en defensie van Foreholte kreegi druk met schuiven, uiitstappg en blokken. Toch werd het 1- voor Athene. Een glimpje hoi leefde op bij de gasten, duurde slechts even. Toen Elly Hoek. met een geplaag bal vanaf de cirkel de s lijk: 11. Nog even zou A'bha bijblijven. Het beantwoordde doeltreffend spronigsohot van Nel Geerling met een 1 treffer, maar werd toen de voet gelopen. In hoog t« schoten Elly Hoek, Hannie I kamp via feiilloos gent» strafworpen, Nora van Niei en Nel Ge er lings Foreholteo een 103 ruststand, vergrootten Hannie Boskam en Elly Hoek de voorsprong 123. Foreholte naim toen gas terug, liet Athene cerugfc men tot 148 en finishte ta «lotte met 158 dank van Niekerk, die met schot de uitblinkende, jeugdij Haagse keepster passeerde, In de afdeling tweede klas verspeelde NIO de ka® gelijke hoogite met Quintis 2 komen. De Walteringse koploo stens wennen met 12-5, na 0 ruststand van 6—1. Tn dezelfde afdeling Sanocel/HVL een 7l zegei degradant Athene 3. Bij den was de stand 30. In de Leia ploeg ontbraken Gonnie Erad P( en Tineke Koppeschaar. Vo K de produktie zorgden Carla Jai Pi sen. Els van der Mey en Inei Si Graaf. In de eerste klasse vs 81 sloeg Northa met 1610 HVP en won Jong Ade met 14—5 v Odis. Bij de heren behaalde MSV in- de afdeliings twei H klasse een monsteroverwinoi V. op Hollamdia: 33—15. Damesvoetbal LEIDEN In de zaterda afdeling van het Leidse dam ft voetbal werd maar één w strijd gespeeld: SVLVRCL. De Voarschotenise dames k? men met een 6—0 oven van het veld. De SVLV-d ten werden gescoord door Ma van der Holsit G0. 40) R Lelieveld (2—0, 3—0, 6-d) Brigitte Parievliet (5—0). k van der Veer van SVLV n nog m strafschop. Alphia 11-17 Lugdunum 12-17 KRV 9-16 Oegstgeest 1( SVLV 10-10 Wet. Gr. 2 10- 6 RCL 10-2 KRV 2 Opmerkelijk was gisteren S verlies in de zondagafdelingn de Randstad Sport Ladies WSB. Hoewel de Ladies 1 duidelijk veldoverwicht balk kwamen ze niet tot scoren. I deed wel de WSB-topscoon Ineke van Kins, waardoor V.! met 1-0 won. Unitas Lei: zorgde tegen Kickers een fraaie 2-1 overwinning, doelpunten werden gema door Joke Spies en Diny Lan Bij SJZ haalde het Noordwiji SJC een 03 overwinning Voor de Nooiidwijkse doelpui-» tekenden: Marian Deuteto (10) en Tonny (2—0, 3—0). De Wetenti Girls versloegen UDO met r Stand: Wet. Girls 11 Randst. 10—15 WSB 11-17 UDO 10-11 SJC 12-11 Unitais L10-4 Kickers 11-3 SJZ 9-2 LEIDEN Sanocel Scylla heeft opnieuw een duel verloren in de vaderlandse tafeltenniscompetitie. Dit keer werden de Leidenaars het slachtoffer van het Amsterdamse Delta Lloyd, dat aantrad met de herstelde Bert Schoofs. In de openings partij won Milan Stencel weliswaar van Leo Lucas, maar ver volgens werd Sanocel snel op een 13 achterstand gezet. Ge rard Bakker verkleinde de marge tot 23, Carel Deken won van Stencel (24) en Anton Will van Zoelen versloeg Bert Schoofs (3—4). Daarna stonden de Amsterdam mers geen set meer af: (3-7), zodat Sanocel Scylla onderaan staat. men. Peter van Schie en Wibo van Gennip scoorden beiden tweemaal, Hein Chrispijn veroverde het vijf de door het gelijke spel van NMB/ de punt. In de hoofdklasse C boekte VDO tegen Iduna Habé. De thuis wedstrijd tegen NMB/VDO op 9 maart is dus voor de Leidse tafel tennissers van zeer veel belang. De reserves van Sanocel moesten in de uitwedstrijd tegen St. Aloy- sius met een gelijkspel genoegen ne-? Treffers een goede zege op Phoe nix 2 de bezoekers werden naar een regelmatige 8-2 nederlaag ge speeld. Van Ruiten en Vesseur wonnen driemaal, en het dubbel. V. d. Zwet éénmaal. In dezelfde pou le behaalde Sanocel Scylla 2 een 4- 6 zege bij K en B 1 in Gouda. Karei van Schie en Hans de Roode won nen beiden tweemaal, na winst in het dubbel zorgde invaller Rini Han sen voor het verlossende zesde punt. Het Noordwijkse TOV moest in Phoenix 3 de meerdere erkennen. Van de Ploeg (2) en Van Alkema de zorgden voor de drie punten. In de overgangsklasse C tekenen de promotiekansen voor Avanti I zich duidelijk af. De ploeg won zelf met 3-7 bij Twenty One Up, (Louwers 3, Van Wetten 2, Straathof 1), ter wijl concurrent Docos thuis tegen Fri sol 2 een gelijkspel overeen kwam. Hoewel Van Veen driemaal scoorde kon V. d. Klauw in zijn laatste par tij niet tot winst komen. Brackée moest al zijn tegenstanders felici teren. Sanocel Scylla 4 maakte bij De Treffers 2 duidelijk dat de ploeg pm hfit lrflmpippng/Uiaji sf.rjjrifn stonden geen partij af en ook nog het dubbel: invaller# Wekker verspeelde de drie In de promotie overgangslij speelde NSSS zeer verdk gen Valk/AMVJ4-6 winst. Vd zes punten waren Dekker (3)j kens (2) en de geblesseerde ridon (1) verantwoordelijk. Ind* de klasse gaat het er donk?" zien voor Sanocel Scylla 5- Twenty One Up 2 werd verlorea co Blansjaar (2), Nico Weeber en Hans Rodenburg (1 x) W slechts vier maal scoren. De fers 3 krijgt het ook zwaar, met 7-3 verloren wedstrijd teg® pidity scheurde v. d. Meer enkelband. In de ereklasse dames v® Steeds Vooruit, De Treffers ntf terwijl Tempo Tteam overwinning boekte op Phöö"

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 14