Woningen op terrein Princehaven mmzm Geen hoorzitting over De Sitterlaan CHU in Oegstgeest vergadert dinsdag Raadsvergaderingen Wassenaar, Warmond en Voorschoten WASSENAAR Op het terrein tussen de Hillenaarlaan en de Prin cehaven zullen achttien woningen verrijzen. De gegadigden hebben reeds jaren geleden aan de gemeente verzocht of ze de grond konden kopen. De gemeente was daartoe in principe bereid; verkoop was echter pas mogelijk, als de problematiek rondom de woonschepen in de Prin cehaven zou zyn opgelost. Dat lijkt nu nabij, want in oktober besloot de raad dat de woonschepen zouden moeten worden verplaatst naar het Havenkanaal. B. en W. stellen de raad voor die besluiten te nemen, die bebouwing van het terrein nu mogelijk maken. Anderhalf jaar geleden heeft de gemeenteraad besloten de stichting „Zomerland", die aan de Rijksstraat weg bij het dierenpark een service flat voor bejaarden bouwt, een ge meentelijke garantie te verlenen van f 11,1 mijloen. Het bestuur van de stichting heeft verzocht deze garan tie te verhogen met f 1,5 miljoen in verband met de stijging van de bouwkosten is een hogere garantie nodig door het aanbrengen van een complete keukeninstallatie, verbete ring van brandpreventie-maatrege len, het aanschaffen van een glazen wasinstallatie en een wijziging in de plannen van de tuinaanleg en bestra ting. Burgemeester en wethouders schrijven aan de raad, dat door deze hogere kosten de verzorgingsprijs per maand zou moeten stijgen met f 25. Daar staat echter tegenover, dat ook de rijksbijdrage in het exploitatiete kort zal worden vergroot. Daardoor kunnen de aanvankelijk genoemde verzorgingsprijzen, inclusief warme maaltijden, gehandhaafd blijven op f 1000,— k f 1100,— per maand per woning. De agenda, die de raad maandag avond om kwart over zeven behan delt ziet er verder als volgt uit: 6 Garantie hypothecaire geldle ning aankoop eigen woning. Verhoging van de gemeentegaran tie aan de Stichting Zomerland. O Tussentijdse wijziging gewone dienstbegroting 1973. Verhoging presentiegelden. Beschikbaarstelling bedrag per leerling voor het lager onderwijs voor 1974. Aanvrage artikel 50 der Kleuter onderwijswet; diverse voorzieningen R.K. kleuterschool Kerkstraat 30. Bebouwing terrein gelegen tus sen de Hillenaarlaan en de Prince haven. 6 Verkoop van aan de van Hall straat gelegen grond. Voorbereidingsbesluit Rust- en Vreugdlaan (Menken). O Voorbereidingsbesluit recreatie plan Zijlwatering. 0 Begrotingswijzigingen. Warmond De agenda, van de Warmondse raad, die dinsdagavond (20.00 uur) vergadert ziet er als volgt uit: Ontslagverlening van de heer C. Zoetemelk als gemeente-ontvanger en beheerder/administrateur van het gemeentelijk waterleidingbedrijf. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de vernieuwing van de rio lering, fase 3 en 3a. 3 Geven van straatnamen m het bestemmingsplan „Endepoel II". Vaststelling van de gemeente lijke exploitatievergoedingen als be doeld in artikel 101 der Lager Onder wijswet 1920, over 1973. Vastelling van het vergoedings bedrag per leerling voor- en het ver lenen van voorschotten op de ex ploitatievergoeding, bedoeld in arti kel 101 der Lager Onderwijswet 1920, voor 1974. Vaststelling van de vergoedingen Ingevolge de Kleuteronderwijswet voor 1973 en het verlenen van voor schotten op deze vergoedingen 1974. Verlenen van voorschotten op de vergoeding voor het vakonderwijs in lichamelijke oefening, bedoeld in ar tikel 101 bis der Lager Onderwijswet 1920, aan de besturen van de bij zondere scholen voor 1974. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN OVERLEDEN: B. J. Nijhof (49) man; P. van Dijk (49) man; H. Oudshoorn (60) vrouw; GEHUWD: L. J. Hofman en A. H. M. Hemerik; j van der Niet en H. G. Offerman; A. Compton en M. G. Kensenhuis; W. de Jong en M. Siera; T. A. Hoekstra en S. J. van Vliet; A. J. Grootveld en B. P. M. Thijssen. ONDERTROUWD: R. de Groot El Verlenen van medewerking in gevolge artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs War mond voor herstel van aan dak en zonneschermen toegebrachte storm schade aan de basisschool „De Leer- hoeve". O Vaststelling van de 7e wijziging van de begroting 1974. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de vervanging van de gra- velytrekker. O Voorziening in vacatures van di verse commissies. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het uitvoeren van luchtkartering. Voorstel tot het beëindigen van subsidiëring van Medisch Opvoed kundige Bureaus. Voorsted tot wijziging van de „Verordening geldelijke steun krot ontruiming en doorstroming". Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het treffen van voorzieningen t.b.v. het personeels- verblyf buitendienst gemeentewer ken. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaf van een tekeningenkast t.b.v. de dienst gemeentewerken. Voorstel tot verhoging van pre sentiegelden voor raads- en commis sievergaderingen. Voorstel tot verhoging van pre sentiegelden voor leden van de stem bureaus. Voorstel tot ongegrondverklaring van een door de fa. J. G. Keyzer en Zonen, Herenweg 32 te Warmond in gesteld beroep tegen een beschikking van burgemeester en wethouders tot weigering van een vergunning inge volge de Verordening Benzinepom pen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet in de aanloopkosten verbonden aan de verdere planolo gische uitwerking van het eiland „Koudenhoorn". (15e wijziging begroting 1974 en 4e wijziging Grond- en zandwinningsbe- drijf 1974). 9 Ingekomen stukken en medede lingen inzake plan Zwanenburg. Voorschoten In Voorschotten waar de raad a.s. vrijdag bijeenkomt ziet de agenda er als volgt uit: Voorstel tot vaststelling van de Re tributie- en precariorechtenverorde ning 1974; Voorsbei tot het voteren van een krediet voor de aanschaffing van een stencilmachine ten behoeve van de openbare lagere Vlietschool; NOba scholenbouw en -beheer; Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor het bouwen van een geïntegreerde kleuter-/basisschool; Voorstel tot voorlopige vaststelling van die werkelijke exploitatiekosten van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs over het jaar 1972 en over het vijfjarig tijdvak 1968 t/m. 1972. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten van de voor malige openbare school voor m.a.v.o. over de jaren 1969, 1970, 1971 en 1972 alsmede over hiet vierjarig tijdvak van 1969 tot en met 1972; Voorstel tot vaststelling van' de Procedureverordeming Planschadever goeding 1973; Voorsbei tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor Bijdorp I; Voorstel tot wijziging van het Re glement tot regeling van het gemeen telijk Welstandstoezicht Voorstel inzake sanering complex I woningbedrijf (Buig. Vernèdepark) Maandag LEIDEN ALPHEN AAN DEN RIJN De Leidse ver eniging voor gehandicapten De Sleutels heeft gisteravond in de mythylschool in Leiden twee tafeltennistafels ont vangen. De sport-attributen loerden cadeau gedaan door Siem van 't Wout en Joop Smit uit Alphen aan den Rijnzijnde de organisatoren van de eind vorig jaar ge speelde wedstrijd tussen een Alphens elftal en FC Dord recht. De netto opbrengst van dat evenementf. 450,-, groot werd aldus besteed. (Foto Jan Holvast) Informatie over invullen van belastingbiljet LEIDEN Mocht u problemen heb ben met het invullen van het aangifte biljet voor de inkomstenbe lasting de ambtenaren van de be lastingdienst zullen u er graag bij helpen. Op de Inspectie (Stations plein 7) kunt u op alle werkdagen (van 8-12.30 en van 13.00-16.30 uur) alle informatie hierover krijgen. Leidenaar Sannes vierde op DS'70-lijst LEIDEN DS 70 heeft op de kandidatenlijst voor de Provinciale Staten de Leidenaar S. Sannes op de vierde plaats staan terwijl de Voor schotenaar D. C. Hoek een tiende plaats op de ranglijst inneemt. DS '70 wordt aangevoerd door de 31-ja rige George Verberg uit Den Haag Deze werkt momenteel bij het mi nisterie 'van Onderwijs en Weten schappen als hoofd planning post- cundair onderwijs. Mevr. Elfering (47) overleden WARMOND Mevrouw Elfering - Warmenhoven is een dezer dagen op, 47-jarige leeftijd overleden. Mevrouw Elfering was zeer zeker geen onbe kende in Warmond. Vanaf 1968 ver zorgde zij de informatie aan toeris ten die Warmond kwamen bezoeken.- Dit werk dat zij als een hobby be schouwde deed zij altijd met de mees te ijver. Vele Warmonders zullen haar missen in het komende seizoen. Zij was het die de vele bezoekers aan de bollenstreek bij particulieren on der kon brengen, als de hotels bezet LEIDEN Uit verkeerstechnisch oogpunt is het ongewenst nabij een kruispunt voetgangerslichten aan te brengen. Voor een afdoende veilige oplossing is het namelijk noodzake lijk de gehele kruising te belichten. Dit zeggen B. en W. van Leiden in antwoord op vragen van,het raads lid Oosterman met betrekking tot de wijziging van de oversteekplaatsen voor voetgangers op de De Sitter laan. Ook het op enige afstand van een kruispunt aanleggen van een bevei ligde oversteekplaats biedt geen goe de oplossing, omdat in de praktijk is gebleken, dat voetgangers daarvan weinig gebruik maken. De meeste voetgangers steken namelijk zo dicht mogelijk bij het kruispunt over en zijn niet bereid een kleine omweg te maken. Inmiddels zijn op deze weg wel de. zogenaamde SON-installaties aangebracht. De totale kosten van belichting van een gehele kruising zijn door gaans zeer hoog. Ruwweg kan wor den gesteld, dat zo'n installatie een uitgave vergt van f 150.000. Het tref fen van dergelijke voorzieningen zal vanwege de beperktheid van de fi nanciële mogelijkheden moeten wor den getemporiseerd en voorts moeten worden bezien in het kader van te stellen prioriteiten voor dé gehele stad. Op de vraag van raadslid Ooster man of B. en W. alsnog bereid zijn eventueel met de toezegging van een hoorzitting over de Burggraven- laan de buurtbewoners te horen zegt het college dat er zowel in de raad als in de commissies uitvoerig over is gesproken en men een spe ciale hoorzitting voor de bewoners van de De Sitterlaan op dit ogenblik overbodig acht. Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Park straat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat)Ara bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatra straat, Atjehstraat (van Sumatra straat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat. Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat. Kooihof. Dinsdag Jacq. Urlusplantsoen, A. Noorde- wierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan, Joh. Verhulststraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat. Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat, Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- straat.Mozartstraat, Bernard Sweerstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat, Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moesorgskistraat, Caesar Franckstraat, Verdistraat. Woensdag Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel- straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat, Toscanini- laan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan. Tsjaikowski- kade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- straat, Paganinilaan, Scarlattistraat. Griegstraat, Donizettilaan, Bizetpad. ZATERDAG 16 FEBRUARI 1 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, De Vink, dansen van 92 uur Burchtplein, Antiekmarkt, 9.3ö| Geverstraat 65, Oegstgeest, èól Bloedbank Academisch Ziekeffl Jaarvergadering Nederlandse Verem ging van Tweelingen,, aanvang 2} Clubhuis, Tlroler "Wl rig bestaan. 3—4.30 uur nam. i Zondag Antonius Clubhuis, dansen. 8-li' Middelweg 19c, Leids Poppenthj kindervoorstellingen. 2.30 uur nam Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Oegstgeest. Geverstraat 65, voor kamerbewoners alleenstaai Breestraat Donderdag Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat. Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volks tuinen), Zwarte Pad en Merenwijk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat, Julia- nakade, Sophiastraat, Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat, Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraat, Nassau- straat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat. Irenestraat, Bernhardsüraat, Beatrixstraait. folk- en bluesmuziek, 8-12 t Maandag reisvereniging "De Wijde Vlucl 8.30 uur nam. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstrai Cursus "inleidinr de dierenriem", 1 Zaal "Irene", derdorp, forumdiscussieavond o delijk Afrika, 8.15 xmkwmjl Artsen Leiden Wijk I: Morswegkwaï Binnenstad tot Cityring: H. G Aelbers, Noordeindseplein 2a, 22268. Wijk n: Groenoord, Kqj Merenwijk: F. F. W. Kehrer, gravenlaan 1, tel. 25820. Wijk- Waard Professor en wijk en 1 stadswijk: G. E. J. Pie tense, Zoi woudse Singel 109, tel. 24403. IV: Zuidwest en Haagwegkwal H. C. Wegman, Paganinistraat-8 26509. De weekenddienst geldt zaterdag 10.00 tot zondag 24.00 Leiderdorp F. Kemme, M straat 184a, tel. 91000. Oegstgeest H. A. ReterinS, weeweg 152, tel. 50394. Voorschoten A. Tromp, Baron Ghentlaan 5, tel. 62159 (zaten A. M. KoStense, Voorstraat 23; 2493 (zondag Warmond A. de Gijzel, Swells straat 16, tel. 2866 (zaterdag). F.' lenkamp, Dorpsstraat -45, tel., Apotheken De avond- nacht- en zondaigdl der apotheken 11 in de regio Lel wordt waargenomen door: 1 Apoitiheek, Haven 18, Leiden,^ 20085, Apotheek Voorschoten, Lei weg 66, teL 01717-2525. Tevens dag tot 1 uur nam. Oegstgeest» theek, Wilhelminapark 8. tel. W ij k verple ging Leiden Zr. A. v. d. Zeeuw, 8 ■tjesstraat 52, tel. 21669. Zr. M. R Snuverink," Maredfjk 161, tel, Leiderdorp Zr. M. 01720-93006. Oegstgeest Zr. M. L. Hofland, H. Tromplaan 72, tel. 54662, 54500. Voorschoten Gezondheidsceeiü Van der Waalslaan 25, tel. 4 Warmond Zr. R. v. Velzen, tuSlaan 25a, Sassenheim, tel. li n Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging vooi wen en weduwnaars, tel. Leids bureau: 61112. Moeders voor moeders Informatiebureau werkgemeensi Kindercentra Leiden. Welzijnsraad, tionsweg 28, te' di. 46861. Geoj r Moeders'YO 0' I. M. Bavelaar; i A. Platteel; J. Stuurwold en C. er; J. W. Valentijn en C. T. M. G. J. Spuij en S. H. Fraay; inprs pn a. van der Tang; J. van Polanen; J. Vink M. Teerink; H. G. M. Verhoosel en I. Velthuysen; M. M. van Berkel en M. I. Gadiot; A. J. l J. M. E. Koster. jaar werkzaam in gemeentedienst. LEIDERDORP Adjunct- Ter geiegentieid van dit ambts directeur van gemeentewerken J. jubileum hield hij gisteren van J. van Vliet was 16 februari, 25 16M tot 18M aur in de auia mn de Scheppingskerk een receptie, 4 waar vélen hem kwamen felici teren (zie foto Jan Holvast). Van Vliet begon op 16 feb. 1949 als opzichter-tekenaar bij de ge meente Leiderdorp en' werd in de eerste jaren onder meer belast :êï;'h met het gemeentelijk toezicht bij de uitvoering van de Oranjewijk. 53652' Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Ld Aanvragen hulp bejaarden en- lafl t rig zieken en gezinsverzorging, J 45, tel. 49441 (ma. t/m vrij, voorm). SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 0$» 25202. Voor allen die ln moeill) b( den verkeren dag en nacht te be ken. Sinds oktober 1964 is Van Vliet chef van de afdeling grondbeheer van gemeentebedrijven, sinds 1 jan. 1970 tevens adjunct-direc teur. Van Vliet is voorts onder-com- Koordstudio mandant van de brandweer, com- missaris va de Algemene Woning- bouwvereniging Leiderdorp, en heeft namens het gemeentebe- Leiden, tel. 44000. stuur zitting in de polderbesturen (Zijllaan en Meijepolder en Mun- nikkenpolder) t ca. 18 uur. h lichamelijk gebi Wets winkelt je Juridisch adviesbu O I I jUSLi Morsweg 59, tel. 60580, LEIDEN Al sinds lang jaren om precies te zijn 26 jaar maakt de bridgeclub D.D.S. de kaarttafels onveilig in Leiden en omgeving met/hun scherpe biedingen en onverbiddelijke afspeel- technieken. Hun naam zegt het al: D.D.S. wat betekent „De Down Slag". De vaste speelzaal van de 36 van D.D.S. is in het „Parlement" op de Nieuwe Rijn waar zij gisteravond een gecostumeerd bridge- feest hielden. Iedereen speelde met iedereen met wie zij toevallig de kaartzaal binnenstapten. Onbe kend waren partners en tegenstanders omdat men onherkenbaar verkleed was. De pret was groot en het feest erg fijn in de kleine uurtjes. Voorzitter Tapke Lokenberg hield alles door z'n masker goed in de gaten. OEGSTGEEST De jaarverga dering van de Chr. Historische Unie on dinsdag 19 februari in het Ge meentecentrum zal in het teken staan -"vi de komende gemeenteraadsver kiezingen. Er wordt een definitieve At van CHU-kandidaten sa mengesteld voor de lijst „Christen- ocratisch Appél". Besloten op die lijst de CHU-kandidaten in de volgorde; nrs. 3, 6, 9, 12, 15 en 18. Tevens zal besproken n de propaganda, ook voor de verkiezing voor de Prov. Staten. V rou wenvereniging WARMOND De Warmondse vrou wenver. hield een avond over 't ver zorgen van kamerplanten. Bijzonder jammer was het dat de opkomst niet groot te noemen was, dit nam echter niet weg dat mevrouw Planken er toch een interessante avond van maakte. Behalve het verzorgen van kamerplanten kwam er ook aan de orde hoe men moet stekken en ver potten. Een kleine verloting van Jon ge stekplanten besloot de avond. De eerstvolgende bijeenkomst van de vrouwenvereniging is op 12 maart. Mart Versluys zal dan de film ver tonen over zijn wereldreis, die hij, samen met Marjan Schavemaker, op de fiets heeft gemaakt. Sportieve recratie LEIDEN Minister mr. H. W. van Doorn van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk heeft besloten een commissie in te stellen, die hem van advies zal dienen inzake de spor tieve recreatie. In deze commissie zijn benoemd H. W. van Hulsen, uit Mon ster als voorzitter en drs. Chr. M. A. Oppenheimer uit Leiderdorp als se cretaris. Verder hebben er zitting in L. Akkers te Oegstgeest, drs. M. Bos- hart te Rotterdam, drs. B. Crum te Uithoorn, F. van den Heuvel Rijn- ders te Velp, drs. T. J. Kamphorst te Woudenberg, R. O. Kerkhoven te Hengelo, J. Nauta te Amstelveen en G, Zwezerijnen te Barneveld. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Lel< Postbus 54 - Giro 57085; Telefoon directie en adminlstfl tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507-j Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement 1 1' Kwartaalabonnement f 30j Jd( Per Post f 321 U Jaarabonnement flM Losse nummers f ave; Abonnementsgelden bij voorul^ee betaling te voldoen. Bij f overschrijving geen mtnlstratie- eo Incassokosten Nabezorglng van L8.00—20.00 Zaterdag van 16.00—18.00 Telefoon 01710-30500. .utoffl1' tersi ad' Ida

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2