UNCH NA VEEL GEHARREWAR LANGS BS LEIDEN ennenburg: "Het zo goed als eker dat ik aar LDWS ga" „Alleen ik beslis" "We hebben de kans niet gekregen om tot een gesprek te komen' L.F.C. - Texas-D.H.B. LDWS-D0(0S UVS-HDVS APPIE HAPPIE ATERPAG 16 FEBRUARI 1974 Aftenaren na 81-78 zege op gelijke hoogte op de ranglijst Gisteravond hebben de rivalen Raak Punch en BS j een van de merkwaardigste uit de roerige geschiedenis, die deze clubs bestaat gespeeld, s alsof er op beide teams een aSt drukte en dat beide er- |jrugdeinsden de wedstrijd tot !gd einde te brengen. Tot een einde slaat niet alleen op de maar ook om er voor de niet grote getale opgekomen toe iers een acceptabele wedstrijd maken. Waarschijnlijk zijn de bekerduels in de zeer nabije pst hier debet aan en hebben clubs, alhoewel onbewust, zich ijl; gespaard. Dat dit alles tot had dat e** eiQ/<v,tQ ionder mee Door Ad van den Kommer duidelijk zyn; na twee maal twintig minuten van geharrewas was 't toch Raak dat de overwinning mee mocht nemen: 81—78, waarmee beide teams voorlopig gebroederlijk naast elkaar op de ranglijst staan. Afgezien van de eerste paar minu ten heeft de tweede helft geen ogen blik kunnen boeien. In die eerste ogenblikken faalde BS drie maal achter elkaar voor het de eerste pun ten mocht noteren. In de vijfde mi nuut was het 14—10 voor Raak, >r BS Butch Webster de meeste punten scoorde, zich daarmee van een ontstellend zwak begin her stellend. In de tiende minuut was de achterstand opgelopen tot 2415. waarbij vooral BS en dan met name De Jong en Royals ontstellend slecht schoten. Van de acht doelpogingen die Royals in de eerste helft onder nam lukte er niet één. Na de eerste time oud van De Wit in de elfde minuut werd het allemaal nog slechter, wat BS betreft, waarbij gesteld moet worden dat scheidsrech ter Leeghwater enkele hoogst du bieuze beslissingen nam. In de vijf tiende minuut werd zelfs Royals ge wisseld voor Ane van Dijk, die het in deze laatste vijf minuten niet eens slecht deed. Dat het verschil tussen beide ploegen ongeveer negen punten bleef bedragen is natuurlijk ook geen compliment voor hetgeen Raak ver toonde, wat slechts onder de noemer zeer rommelig gekwalificeerd kan worden. Ruststand 4333. In de tweede helft verwachtten de talrijke BS-supporters weer een Leidse explosie. BS verscheen „tot aan de tanden gewapend" in het veld met de na een lange blesure herstelde Har Stol in de basis. Vooral hij toonde ontzettend veel inzet en heeft laten zien dat hij nog niet als afge schreven voor seizoen behoeft te worden beschouwd. Terwijl BS Lei den dus zeer geïnspireerd aan het basketballen was, weigerde Raak Punch uit zijn impasse te ontwaken. Het leek wel, of het de Delftenaren niets kon schelen dat BS langszij kwam, wat in de zevende minuut ge beurde: 5353, o.a. door enkele zeer fraaie drives van Webster. In de tiende minuut moest Stol door gebrek aan conditie het veld weer verlaten. BS Leiden nam duidelijk gas terug en liet Raak Punch het tempo weer oppikken, waardoor beide op precies dezelfde hoogte naar het einde koers ten. (63—63; 78—79). Pas in de allerlaatste minuten probeerden beide ploegen het publiek te geven waar het voor gekomen was: topbasketbal. Het was toen nog interessant genoeg om te zien hoe Raak zijn voorsprong verdedigde en hoe BS alles in het werk stelde de achterstand in te lopen. Dat lukte uiteindelijk niet, doordat Raak op Scores BS Leiden: M minuten, DP doelpunten, T treffer, VW vrije worpen, B benut, R rebounds, P punten totaal. M DP T VW B R P 37 24 11 1 - - 2 - - Webster Stol Wallaart De Jong Kop Heuts Van Dyk 5 1 0 2 0 2 0 Royals 35 20 4 - - 13 8 Voor Raak Punch scoorde: Erik van Woerkom 20; Harry Rogers 16; Ed Strong 12. 25 11 2 - - 40 23 11 - - 12 22 'EN De zaterdagavond speelde een grote rol in het „blau w-zwart" gekleurde ge- evan zijn voetballeven. Toen hij de overstap vanuit Oranje Groen maakte, kreeg hij iterdagavond tegen half acht te horen dat hij de volgende dag zijn eerste duel met 'enburg zou spelen. In de zeven jaar daarna offerde hij als bezield amateur vele uren die familieavonden bij uitstek op, om maar vroeg naar bed te gaan. Om maar fit ii voor de zondagse wedstrijden. Totdat onlangs op een zaterdagavond tegen half de mededeling kwam dat Roodenburg hem de volgende dag niet nodig had in de tegen UVS. Jap raakte Cor Pennenburg in het gezicht. "Had ik eer- öord da/t ik niet zou mee- zou ik ook kwaad ge- tijn. Maar dan had ik me er kunnen neerleggen. Een trai- akt tenslotte uit wie speelt en n daar tegenin te gaan. illeen de manier waarop Roo- na al die Jaren heeft allen; die heeft me zo ont- teleurgesteld." kleurstelling verwerkte Pen Jarenlang betrouwbaar jnverdediger in de defensie i Noord-ploeg op zijn eigen het oog erg impulsief be- hy bijna onmiddellijk als lid, alvoetballen en vond voor zijn (•training onderdo.' bij LDWS. daar (hij doelt op sportpark [kom ik niet meer. Dat is 1 Maar ik wil m'n conditie houden en op de weg trainen vorige week heb gedaan niet alles. Daarom kwam gelegen dat ik bij LDWS mee an draaien. Het ij trouwens «htig procent zeker, dat ik iseizoen ook bij die club ga sympathie die Pennenburg or Roodenburg heeft gevoeld Roodenburger in hart en is verdwenen. Rigoreus en HÜ begint aan een lange "Voor vele buitenstaanders eigenaardig overkomen. Als ene dag op de andere naast al wordt gezet, ligt dat wel Kijk, in die week voor wist iedereen dat er een zou moeten wor- idat Van Kooperen mee zou moest iemand uit, maar wist wie. Op donderdag lebben ze het waarschijnlijk len zeggen in verband met de Van mijn vrouw. Pas op kwamen ze daar mee ier het mom van: we wilden ten of je dispensatie zou krij- in het tweede elftal te spe- ligt de zaak waarom het it het pas op zaterdagavond fferd. En dat voor een wed UVS, waarnaar je de toeleeft, 's Middags in de had ik nog uitvoerig over strijd staan praten. Terwijl al wist dat ik niet mee zou ikzelf. Want het was stond ik daar volledig il. Dat kun Je toch niet ver- Het werd bovendien nog te- afgedaan en de telefoon tegenwoordig hét communi- iel zijn, uit het oogpunt van had Van Wezel toch langs kunnen komen. Dat niet, zoals hij later ook de weer gebruikte om een af- e maken voor een gesprek, em toen gevraagd of er een voor me was, als ik in het ou gaan spelen. Of ik, als i goed voor de dag zou ko- terug zou kunnen naar het kon niet, werd gezegd, ft het voor my niet meer." Je wat het is: Roodenburg Door Paul de Tombe is gek op "Jeugd". Maar dit gaat niet op dat wie de jeugd heeft, ook de toekomst heeft. Kijk naar UVS, kyk naar die Jongens op leef- tyd die de hoofdklasse moeten be reiken. Dit seizoen staat dat voorop dit seizoen is een pure punten- race daarvoor heb je geroutineer de mensen nodig. Als die hoofdklasse eenmaal bereikt is kun Je die Jeugd gaan inzetten. En het is voor Roo denburg van levensbelang dat die klasse wordt bereikt. Als dat was ge beurd, had ik willen stoppen. In het andere geval had ik best nog een paar Jaar door willen voetballen, want dan krijg Je een uittocht van spelers." Dat is een bekend gegeven als een ploeg de reis niet haalt. "Als ik ge stopt was, had ik best één of andere functie binnen Roodenburg willen vervullen. Want ik heb het altyd goed naar m'n zin gehad. Daarom had ik me een totaal ander afscheid voorgesteld. Nu ze me zo hebben laten vallen, vraag ik me af waar ik het eigenlyk allemaal voor gedaan heb. Drie jaar lang heb ik in Roo denburg lopen voetballen om tegen m'n zin in te "kleunen". Opdracht van de trainers, omdat we toen geen voorhoede hadden. Eén bal om de oren kon fataal worden. In die pe riode heb ik vaak gedacht; zal ik er maar niet mee ophouden, zo heb ik toch geen plezier meer. Maar ik ben doorgegaan. En als er wat te "klussen" was in de kantine, dan wisten ze Pennenburg de loodgieter ook wel te vinden. Nu heeft niemand van het bestuur aan me gevraagd hoe het eigenlyk zat. Iedereen heeft maar zonder meer aangenomen, dat Van Wezel juist heeft gehandeld. Ik ben vreselyk teleurgesteld in dat be stuur. De schellen zyn me van de ogen gevallen. Met dit beleid haalt Roodenburg die hoofdklasse niet en dat zou ik ontzettend spy tig vin den voor de spelers. Als ik een paar Jaar Jonger was geweest, zou ik trou wens hebben geprobeerd by UVS te komen. Alleen maar om te laten zien dat Roodenburg verkeerd heeft ge- Zeges Bulgaren SOFIA Bulgarije, een van de tegenstanders van Nederland in het wereldkampioenschap voetbal 1974, heeft de eerste fase van zijn voor bereidingen op dit toernooi afgeslo ten. Twee weken heeft de selectie ge traind op Cyprus en speelde als slot tweemaal tegen een vertegenwoordi gende ploeg van Koeweit. De eerste wedstrijd werd door de Bulgaren met 3-1 gewonnen (treffers van Denev, Bonew en Petkov). De tweede ontmoeting eindigde in een 2-1 triomf voor de Bulgaren (goals van Bonev) handeld. Want ik voelde me echt niet de slechtste. Maar het heette dat het werk aan myn huis me te veel was geworden. Ik ben tussen Kerst en Nieuwjaar verhuisd, dus dan vraag ik je. Het was gewoon een ex cuus. Deze week kon ik nog niet by LDWS trainen ("omdat ik juist die avond plotseling veel kraamvisite kreeg" van vrouwen van Rooden- burgers volgende week ga ik ze ker. By Roodenburg kom ik niet meer." En zeker niet op zaterdagavond. Cor Pennenburg LEIDEN Anders dan elftalleider Jan van Wezel (die er totaal geen behoefte aan heeft een discussie met Pennenburg aan te gaan via de kyamt, „als dat niet onder vier ogen kan") is Roodenburg-voorziifater Uiterdyk wel bereid commentaar te leveren op de ontwikkelingen in de zaak van de teleurgestelde speler. Hoewel hy er "in zyn hart eigenlyk weinig voor voelt", gaat hy toch dieper in op de oorzaken van 't vertrek van Pennen burg. Uiterdyk: „Een uiting van een te leurgestelde speler, die er volgens hem plompverloren uit is gegaan. Maar het was niet plompverloren, het was all veertien dagen bekend dat er iemand uit zou moeten. Wie konden we niet zeggen, want wat was er ge beurd als er geen dispensatie voor Pennenburg zou zyn gekregen? Dan had hy lange tyd niet kunnen voet ballen. Dat widen we niet voor hem. Donderdags voor de derby kwam die Voetbal Voor de Bundesliga is gisteravond de inhaalwedstrijd Borus sia Mönchengl adbachWerder Bre men gespeeld. Borussia won met 3- ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur n.m. Terrein Boshuizerkade. Den Haag De Instructies. "Bij een vrije schop ik het muurtje voor eventueel buitenspel zij bij de doel lijn. Bij een hoekschap ik bij de paal, Hockeyers tegen Australië remise CHRISTCHURCH Met een „on beslist" werd een van de tot nu toe meest boeiende en beste wedstrijden van het landen-hockey-toernooi te Christchurch afgesloten. De ploegen, die tot het eerste geiyke spel van het toernooi kwamen, waren die van Ne derland en Australië: 00. De aanval van Oranje kon evenals de dag tevoren tegen Maleisië niet voldoende kracht ontplooien om de solide Australisische defensie uit haar verband te spelen. Wel gelukte het enkele malen de Australiërs, voornamelyk door eigen missers, te verrassen. Maar telkens wisten zy zich tydig te herstellen, daarmee groter onheil te voorkomen. Ook de Aussies deden zich gelden. Het gelukte hen echter evenmin hun tegenstanders op de knieën te krij gen, waartoe zy onder meer vier straf corners als wapen in de hand kregen tegen Nederland geen enkele. De Australische meesterschutter Brian Glencross werd enkele malen wegens sticks afgefloten. Maar afge zien daarvan wist geen van zyn schoten doel te treffen. De stand is nu: Pakistan 5 10; Nieuw-Zeeland 5 8; Australië 5 7; Nederland 5 7; Polen 5 2; Canada 6 2; Maleisië 5 0. zij tien meter terug. Bij een overtre ding die ik wellicht niet zou kunnen zien, maar zij wel omdat ze er beter voorstaan: duidelijk de vlag omhoog, resoluut overnemen van de ene in de andere hand, duidelijk richting aangeven, niet twijfelen. En aQs ik beduid .^doorspelen", dan heb ik daar mijn reden voor. We zijn weliswaar met z'n drieën, maar. er is maar een man die beslist en dat ben ik". Die ik: Leo van der Kroft. Die zij: de Leidse heren Homsbeek en Krou- wel. Het is dit trio dat is belast met de leading van de onvervalste thril ler, d<e belangrijkste wedstrijd van het competltiegebeuren in de eredi visie: Feyenoord-Ajax. Feyenoord-AJax, Haagse scheids rechter Leo van de Kroft meende reeds lange tijd geleden te mogen veronderstellen dat hij over dit gi- gamibenduei de supervisie zou krijgen. Zyn vermoeden werd waarheid. By- na vier weken lang al weer heeft Van der Kroft zich mogen voorbereiden. De Nederlandse nummer vier op de internationale lijst: "Toen liet de aanstellingscommissie mij weten, dat ik 'm inderdaad zou krijgen. Ik had er al een idee van. Boosten en Cor ver ADVERTENTIE Zondag a.s. Aanvang 2.30 uur. Terrein LDWS - Sportpark De Vliet. floten de wedstrijden vorig seizoen, Van Gemert Heide dit seizoen al Ajax-Feyenoord". Van der Kroft (veertien dagen ge leden 45), lang, zwart, gedecideerd. Bezig aan een sterk seizoen. „Of schoon er deze competitie veel top pers zijn, blijft dit natuurlijk toch de wedstrijd. Maar ik ben er niet door uit mijn evenwicht te brengen. Ik ben me niet anders gaan con centreren, ik ben me niet ander gaan voorbereiden, ik ben niet va ker gaan trainen (tweemaal in de week, zaterdagsavonds om half acht thuis de masseur op bezoek). Ik kan mezelf blijven. Dat is, ook buiten de voetbalwereld, een prettige zaak". Wat niet kan wegnemen dót ook Van der Kroft niet om het gevoel heen kan „onbewust te worden op gepept". De scheidsrechter die door de KNVB als eerste op de voor dracht is geplaatst om op 18 mei Schotland-Engeland te gaan leiden, twee Corver, drie Boosten: „Ik ver keer niiet in supporterskrilngen. Wat dat betreft word ik er dus niet aan herinnerd. Maar natuurlijk wel in m'n werksituatie (personeelsman bij Intervam)Daar is het algemeen bekend. En uiteraard ook bij de mensen in de voetbalmaatschappij. Veertien dagen geleden Werd mij al veel succes geweest na afloop van FSCPEC, afgelopen zondag na De Graafschap NEC weer. Dat zijn zo die kleihe dingetjes vooraf. Zoals ook een gesprekje met Kuiphof, die me voor de televisie tijdens de trai ning wilde volgen. Daarom toch wel opgepept. Ik vind overigens, dat ook Leo v. d. Kroft een scheidsrechter niet zo brood nuchter naar een wedstrijd moet. Een kronkeltje in je maagstreek moet je blijven voelen" Overigens is Van der Kroft zelf van mening: „Ik fluit dit seizoen niet zoveel beter, maar vorig jaar was ik gewoon wat ongelukkiger. Ook in de scheidsrechterij telt de gelukfactor mee. Dat is niet alleen het privilege van de voetballer. Maar door je steeds grot" wordende ervaring wordt wel _de acceptatie groter- Ik zeg altyd: E is KxA. Pardon? Nou ja, ik bedoel: onder acceptatie ver sta ik dat ze weten wat ze aan je hebben. De K staat voor kwaliteit, die moet je sowieso hebben. Die twee met elkaar vermenigvuldigd resulteert in de E. De E van het grootst mogelijk effect" Van der Kroft realiseert zich even wel ook: „Je bent er nooit Ik blijf met beide benen op de grond. Dat moet je altijd doen. In juni 1976 moet ik er in verband met de leef tijdsgrens mee stoppen. Daarna pas zal ik wellicht kunnen zeggen: ik ben misschien iets geweest" dispensatie af. Toen wisten we dat pas, maar omdat op die dag zyn vrouw beviel, leek het ons toen niet zo geschikt het hem te vertellen. Vrij dags kon Van Wezel niet bellen (en hy wilde dat zelf doen om niét de indruk te wekken dat hy nare kar weitjes op andieren wilde afschuiven) en 's zaterdags is het de hele dag geprobeerd, maar toen kon Pennen burg pas laat worden bereikt. Die avond is ook geprobeerd telefonisch een afspraak te maken voor een ge sprek waart zoiets moet je niet by iemand thuis doen, maar onder vier ogen. Maar daarvan wildé hy niet horen. Dat hoefde voor hem niet meer. Er viel verder niet meer met hem te praten, Hy heeft ons trou wens helemaal niet de kans gegeven om tot een gesprek te komen. Ook tydens dat tweede telefoontje is hy daarvoor uitgenodigd toen wilde hy weer niét. Wat moeten we dan verder nog? wy betreuren dat het zo is gelopen. Het is een samenloop van omstan digheden geweest, maar we hadden toch wel gedacht dat hy het anders op zou nemen. Als hy het nou al die tyd goed naar zijn zin heeft ge had by Roodenburg, dan had dit toch opgelost kunnen wordien? Op c'eze manier is het ook niet leuk voor is en zeker niet voor Van Wezel. Die voert alleen het beleid uit van het bestuur. Nee, ik kan me voorstellen dat de klap even hard is aangeko men, maar om er dan maar direct een streep onder te zettenDat is het kiezen van de weg van de minste weerstand. En waarom? Het gebeurt elk jaar wel eens een keer dat een speler ernaast wordt ge zet. En Penmenlburg was niet in vorm. Volgens my had hy ook best terug kunnen komen in het eerste (waarom niet?, die kans krijgt elke speler), maar hy wilde gewoon persé niet in het tweede voetballen. Heus, ik kan me voorstellen dat het een klap voor hem geweest is, maar als er dan een week overheen is, moet dat toch bezonken zyn. Hy vond dat het te lang had geduurd voor hy voor de tweede keer werd uitgenodigd voor een gesprek. Daar was een week overheen gegaan dat vind ik een redelijke tyd. Ten slotte hebben we ook onze maat schappelijke en sociale verplichtin gen (zoals Van Wezel ook op die vrij dag had toen hy niet kon bellen), maar dat wordt snel vergeten. Zo gaat het vaak. Er zyn spelers die denken dat ze voor ons plezier voet ballen, maar het te juist andersom. Ze voetballen voor hun eigen plezier; wy moeten er een hobby van maken om hen te kunnen laten voetballen. En als hij zegt dat hij zoveel voor ons heeft opgeofferd, wil ik er wel op wyzen, dat wy dat ook voor hem hebben gedaan. Als al die mensen 's avonds niet in de weer waren, dan kon er niemand voetballen. Voor ons is het tenslotte ook maar 'n hobby. We zyn maar amateurs. De baas en het gezin gaan voor Roodenburgal denken sommigen daar wel eens an ders over. Nee, we vinden het ver velend dat het zo te gelopen, ma-ar dat ligt ook aan de speler. Als die niet meer voor zijn plezier wil voet ballen, dan gaat hy weg. En als hy LDWS wil dan respecteren we dat". P.d.T. ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur de belangrijke wedstrijd ADVERTENTIE LEDEN JC „EENDRACHT" Zuid-West instelling tot verspreide berichten blijven de les- onveranderd. dag 19 uur, vrijdag 18.30 uur, zaterdag v.a. 13 uur. Titus Brandsmalaan 150, Leidaa.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11