ZANDBERGEN SLAGERIJEN ■berk! banden I Timtone jongen wkorthofah ader moord in Deventer as pas op vrije voeten ij BIEFSTUK 3.98 RUNDERLAPPEN 3.78 randstad tïG leent nderd oen DRAAGBARE RADAR VOOR VERKENNERS Extra geld voor vrijwilligers in het jeugdwerk Leidsche Wol hoekt lagere resultaten eer straf geeist len voormalig hter in Haarlem Prof. Wiersma beëdigd Bezwaren tegen plannen gebied Herengracht- Zijlsingel MUSKUSRAT RUKT OP Priem is blij met komst Den Hertog Hearst kan eis van ontvoerders van zijn dochter niet inwilligen Leuke, korte weg naar Kooipark SCHOUDERKARBONADE 3.73 BROACH 14 FEBRUARI 1974 jNTER De 23-jarige A. A. it Deventer heeft bekend de e Hendrika Maria Engelgeer week donderdag te hebben rA Dit heeft de politie van »r gisteravond bekend ge- De jongeman heeft een vol- bekentenis afgelegd. Hij was op vrije voeten, nadat gevangenisstraf van een half d uitgezeten wegens aanran- i. kende het meis- ren voor zijn arrestatie. De de moord was hij naar het egaan om iets uit te praten, een woordenwisseling ont- n het kwaad geworden meis- HAAG De NV Bank voor ie Gemeenten gaat een 9,5 •jarige obligatielening ui'tge- >t f 100 miiljoen. By overfce- wordt het recht voorbehou- bedrag van de lening te ver tot het totaal ingeschreven of minder, evenwel tot geen ledrag dam f 150 miiljoen. De n uitgifte zal uiterlyk op 20 voor beurs worden vastge- deelt de bank mee. 9,5 pet. kapitaalobligatiele- 974 per 19801989 ten laste Coöperatieve Centrale Raif- loerenleenbank is voor een bedrag ingeschreven dat bij ijzing een reductie moet wor- ;epast, aldus emittenten. Op 10 miljoen lening kon dinsdag pot. worden ingeschreven. Je had haar tas door een ruit ge gooid. S. is naar buiten gegaan en toen hij terugkeerde, zo heeft hij te genover de politie verklaard, lag Hendrika naakt op bed. Hij heeft haar toen gestompt, een aantal messteken toegebracht en gewurgd. Nadat de jongeman het meisje om het leven had gebracht, heeft hij enkele café's bezocht. Tegen midder nacht is hij naar huis gegaan. Het slachtoffer kende hij via zijn zuster Corrie die in het pand van 't misdrijf heeft gewoond. Toen hij na zijn daad thuis kwam, heeft hij te gen zijn moeder gezegd, dat in de buurt van Carrie's huis veel politie was. Zijn moeder heeft hem ge vraagd waar zijn overjas was, die' hij aan had toen hij de bewuste avond uitging. Hij zei zijn moeder dat hij die in de buurt van de IJs- sel had neergelegd. Later, toen de vrouw van de moord op het meisje hoorde, combineerde zij het verdwij nen van de Jas en het zenuwachtige gedrag van haar zoon met de moord. Volgens haar zeggen had zij toen be grepen dat Jan de dader moest zijn. S., die geen vaste relatie met Hen drika onderhield, kon warden aam gehouden door de resultaten van 'n buurtonderzoek en het natrekken vam alibi's vam mogelijke verdach ten. Nadat hij was aangehouden, kon hij geen sluitend alibi gegeven. Dit misdrijf kon, aldus de Deven ter politie, zo snel worden opgelost door een nauwe samenwerking van de plaatselijke en provinciale re cherche-teams. DEN HAAG Verkenningseen heden van de landmacht zullen voor het opsporen van doelen worden uit gerust met draagbare radarappara- tuur. Deze apparaten zullen op voer tuigen worden gemonteerd, aldus de Legervoorlichtingsdienst. Dit type lichtgewicht radar is het nieuwste produkt op dit gebied van die Gec-imarcomi Electronics Compa ny in Engeland. De order beloopt on geveer een miljoen pond sterling. Twee militairen kunnen de appa ratuur verplaatsen, een man kan die bedienen. Het toestel kan onder alle weersomstandigheden dienst doen. Men kan er een enkele man en groe pen militairen, voertuigen en laag vliegende helikopters mee herken nen. Ook is het toestel bruikbaar om er gebieden mee onder controle te houden, zoals vliegvelden. Leiden Leidsche Wolspinnerij NV (fabrikante van Nevada handbrei garens) heeft in de periode april t/m december 19 73 ondanks een met ruim 8 pet gestegen omzet belangrijk la gere resultaten geboekt dan in de zelfde periode van 1972. Het bestuur 'ERDAM Voor de tweede tegen de voormalige rechter uit Haarlem in 'n strafzaak deling geëist, ditmaal wegens uren van zijn auto onder in- alcohol op 23 november [Mistelling tot de eerste maal toen hij betrokken was bij i-ongeluk met dodelijke af- ditmaal niets gebeurd", al- 'ficier van Justitie, mr H. G. 'dingen, in zijn requisitoir. UJkens alle getuigen was ver- jeslist niet in orde, toen hij jlstraat te Haarlem parkeer- het doen van inkopen weer rijden." icier geloofde niet, dat de rechter veel had gedronken zeker niet laveloos"), maar hij achtte wel wettig en overtuigend bewezen, dat de maatstaven die te genwoordig voor art. 26 van de We genverkeerswet worden gehanteerd waren overschreden. Bij zijn eis hield hij er rekening# mee, dat verdachte, die 64 jaar oud is en die op medische gronden verstek moest laten gaan, ziek is (hij lijdt aan te hoge bloed druk en een zwak hart en is juist enige tijd in het ziekenhuis ver pleegd) Daarom alleen wilde hy geen onvoorwaardelijke straf eisen. Hij vorderde vervolgens 'n geldboete van f 2000 subs. 100 dagen hechtenis, als mede 3 weken voorwaardelijk en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee Jaar. Inmiddels zijn daarvan al vijftien maanden verstre ken, want het rijbewijs werd de heer R. kort na de bewuste dag al afgeno men. heeft evenwel besloten het gebruike lijke jaarlijkse interimdividend te handhaven op 6 pet. Met nadruk Wijst zij er echter op, dat -dit interim-divi dend beslist geen aanduiding inhoudt omtrent de hoogte van het totale di vidend over het boekjaar 1973-1974. Over 1972-'73 werd totaal 20 pet. uit gekeerd. Het exploitat'esaldo in de eerste ne gen maand sa van het lopende boek jaar daalde van f 2 miljoen tot f 1,2 miljoen en de winst na betalin gen kwam uit op f 0,5 miljoen (vj f 0,7 miljoen.) Dat de resultaten achter zijn geble ven vindt zijn oorzaak in de prijs ontwikkelingen zowel voor wol als voor synthetische vezels en de on gunstige kostenontwikkeling ener zijds en de moeilijkheden bij de door berekening in de verkoopprijzen an derzijds. Naast de winst werd aan meerwaarde op grondstoffen f 1.897.000 bereikt (vj f 985.000). Na afloop van het boekjaar zal nader worden beoordeeld welke bestemming aan dit bedrag, na aftrek van de daarover verschuldigde belasting, zal dienen te worden gegeven, aldus een tussentijds bericht. LEIDEN Prof. mr. K. Wiersma, hoogleraar in Leiden en oud-staats secretaris van Justitie is door de Hoge Raad, beëdigd als raadsheer in dat college. MILAAN Nereo Rocco, de coach van AC Milan, is voorlopig op non- actief gesteld. De club verspreidde gisteren geen communiqué, waarin melding werd gemaakt van het feit dat Rocco "voor onbepaalde tijd rust wordt gegund". Het is bekend dat het reeds gerui me tijd niet botert tussen de lijvige coach en club-president Alibo Buti- cchi. De matige resultaten in de competitie (AC Milan staat vijfde op de ranglijst) en het desastreuze verlies tegen Ajax (0-6) zijn hieraan uiteraard niet vreemd. De functie van Rocco zal worden overgenomen door Cesare Maldini, de gerenommeerde verdediger van Mi lan uit de Jaren zestig. Een andere grootheid, Hellenio Herrera, wiens naam al evenzeer een begrip vormt in de internationale trainerswereld, heeft van zyn arts te horen gekregen dat hij er verstandig aan doet zijn carrière te beëindigen. De voormalige 'beul van Inter' (nu 60 jaar), kreeg afgelopen zondag een hartinfarct, dat bij nader inzien niet zo licht bleek te zijn als aanvan kelijk Werd aangenomen. DEN HAAG Er komt extra geld voor de vrijwilligers voor het jeugd- en jongerenwerk op plaatselijk ni veau. Een subsidie van 500.000 gul den met terugwerkende kracht tot 1 januari van het vorig jaar zal extra ter beschikking worden gesteld. Hiermee kunnen 35 projecten wor- LEIDEN Vanavond beleggen Anne van de Zande, Kurt Mühlbau- wer, Cora Tienstra, Els Zwanenburg en Rene Henderiks een bijeenkomst in het gebouw Geloof, Hoop en Lief de (clubhuis De Sperwers, Lange- straat 67) over het ontwerp-bestem mingsplan „Herengracht- Zijlsingel" dat op het ogenblik op het gemeen tehuis ter inzage ligt. Bezwaarschriften hiertegen kunnen tot 17 februari worden ingediend en daar is wel aanleiding toe, vinden de organisatoren van de bijeenkomst, die het plan voor 25 gulden hebben gekocht. Ze zetten met name vraag tekens bij de volgende plannen: de negen verdiepingen hoge flat op het terrein van de Grofsmederij; een garage op bijna het hele ge bied tussen Nieuwe Rijn, Lan- gestraat, Groenesteeg en Oranje gracht; de rijbaan van negen meter breed in de Oosterkerkstraat; verbreding van de Kerkplein- brug tot veertien meter. De heer Flip Emmanuel is bezig met het opstellen van een bezwaar schrift, waarvan mogelijk een aan tal exemplaren vanavond zullen wor den uitgedeeld. Rene Herderiks, die aan de afbraak in dit gebied eerder een artitel in het weekblad Nieuwe Revue wijdde, zal iets vertellen over e enalternatief plan, dat een aantal mensen aan het maken zijn. den geholpen. Ook over dit Jaar wordt hetzelfde bedrag extra vrijge maakt voor dit doel. Minister van Doorn hierover tij dens zijn begrotingsbehandeling. Ook zal er geld worden gereser veerd voor de nog niet gesubsidieer de kinderopvang. Hiervoor wordt aansluiting gezocht bij de bestaan de subsidieregelingen. De minister heeft eveneens de landelijke vereniging van woonwa genbewoners over vorig en dit jaar een "bescheiden" subsidie toegezegd. Op het gebied van de kunst krijgt het Nederlands blazersensemble 150.000 gulden. Dat is 50% meer dan verleden jaar. Ook de kamermuziek- ensemble en de jazz zullen meer geld ontvangen. De CRM-bewindsman had geen bezwaar tegen het amendement- Vonhoff (VVD) om op de CRM-be- groting een pro-memoriepost in te voegen voor spoedaankopen van uit zonderlijke kunstwerken, die anders naar het buitenland worden ver kocht. Ook de Amsterdamse musische kunstwereld krijgt een financiële In jectie. Het tijdschrift Delta hoeft volgens de bewindsman niet op een verho ging van subsidie te rekenen. Van Doorn heeft de raad voor de kunst om advies gevraagd over een alter natief voor het tijdschrift. HOOGEVEEN De muskusrat teis tert Drente meer en meer. Werd in 1970 nog slechts een exemplaar ge vangen in 1972 bedroeg het aantal al 313. Deze ratten komen binnen via dichtgegroeide turfkanalen uit het aangrenzende Duitse gebied. De eer ste haarden werden ontdekt en opge ruimd in oude turfkanalen o.a. in Nieuw Weerdinge in de gemeente Emmen. Door de aanstelling van een rijks vanger wordt de populatie nu zo laag gehouden dat een verdere westwaart- se trek wordt afgeremd. De dieren werden al gevangen in de gemeente Borger, Emmen, Odorn en Sleen. Door de schaarste aan voedsel in de nog bevaarbare kanalen in de pro vincie is de kans groot dat wanneer de muskusratten in deze kanalen te rechtkomen ze zich over grote afstan den verplaatsen. Incidentele vang sten in de provincie wyzen daarop. AALST Cees Priem, de met ont troning bedreigde kopman in de nieuwe ploeg van Piet Liebregts, 'is blij met de komst van Fedor den Hertog. „Met de komst van Den Hertog is de politie van ons verbe terd. Met twee goede renners zal meer werk kunnen worden gedaan. Fedor en ik hebben trouwens bewe zen goed samen te kunnen rijden. In 1972 won hij de Tour de l'Avenir en ik werd eerste in het puntenklasse ment". Cees Priem is echter niet oprecht gelukkig met de gedachte dat met Den Hertog de ploeg misschien de Giro of de Ronde van Frankrijk zal gaan doen. „Daarvoor is de ploeg nog niet ervaren en kwalitatief misschien ook nog niet sterk genoeg. Ik zou lie ver een jaar wachten. Het is niet dat ik het niet zal aandurven, maar ik geloof dat er een te groot risico wordt genomen als we dit jaar al naar een van die twee rondes gaan. Pas na het voorseizoen zal het besluit genomen worden. Ons, de renners, is inspraak toegezegd en ik geloof niet dat wij gaan als er een kans bestaat dat het een afgang zal worden". Den Hertog zelf ziet er niet tegen op. „Ik ben mij er van bewust dat de profs mij niet met open armen zullen ontvangen, maar dat betekent alleen een nieuwe uitdaging. Hoe ik daar een antwoord op zal geven, weet ik pas als de eerste wedstrijden en de ronde van België achter de rug zijn. Dan zal ook worden beslist of wij het grote werk doen". De ploeg van Frisol bestaat voor 1974 uit de volgende renners: Fedor den Hertog, Donald Allan (Australië), Harrie Beurskens, Ko Blok. Ronnie de Bis schop (België) Midi den Hertog. Wil de Vlam, Leo Duyndam, Albert Hul zenbosch, Gerard Kamper, Harm Ot- tenbros, Henik Poppe, Cees Priem, Henk Prinsen, Albert Seegers, Cees van den Meyden, Piet van Katwijk, Janus van Tol en Louis Westrus. Voorlopig staan op het programma de grote eendaagse wedstrijden in België en Nederland, beginnend op 2 maart met de omloop van het Volk en meerdaagse wedstrijden als de ronde van België en Luxemburg en de vijfdaagse van Duinkerken. Ontvoerders eisen 4,5 miljoen losgeld MILAAN (AP) De ontvoerders van de 16-iarige zoon van een Mi lanese industriëel hebben naar gis teren is bekend geworden, een los geld geëist van 1 miljard dollar (ongeveer 4,5 miljoen gulden). De vader van de jongen, de meu belfabrikant Aldo Longhi, zou met de ontvoerders contact hebben opge nomen. De ontvoering van de jeugdige Fa zio Longhi was het vijfde geval van dien aard in Italië in de afgelopen vier weken. Er is nog steeds geen nieuws over de twee maanden geleden te Turijn ontroerde Luigig Rossi di Montelera, een erfgenaam van de „vermout-fa milie" Marrini en Rossl. De ont voerders zouten een losgeld hebben geëist van (omgerekend) 7,5 miljoen gulden. Beleggingen De premier van *t Zoeloe-thuisland Kwazulu, Buthele- zi, heeft in een rede tot tienduizend Bantoe-weknemers aangedrongen op voortzetting van de buitenlandse beleggingen in bedrijven in Zuid- Afrika, die, zoals hij zei, onder druk staan van internationale organisa ties om hun investeringen terug te trekken. „Alle gekleurde leiders in Zuid-Afrika protesteren hiertegen, omdat deze plannen vermindering van de werkgelegenheid tot gevolg zullen hebben", aldus Buthelezi. BERKELEY (UPI) De Amen- kaanse miljonair- krantenmagnaat Raldolph Hiarst heeft gisteren ver klaard dat iiij om-mogelijk aan de els kan voldoen die de ontvoerders van zijn 19-jarige dochter Patricia heb ben gesteld. Patricia Hearst werd op 4 februa ri uit haar flat weggelokt en ont voerd. De ontvoerders zeggen 'eden te zijn van het tot voor kort nooit gehoorde „Symbionese Libera tion Army" Zij maakten dinsdag bekend dat hun „krijgsgevangene" het goed maakt en dat pas over haar vrijlating onderhandeld kan worden als Hearst voor elke armlas tige in Californië levensmiddelen tot een bedrag van 70 dollar beschikbaar stelt. De levt-nsmiddelen zouden via supermarkten in de grote steden ver deeld moeten worden. Aangezien volgens schattingen bij na 5 miljoen mensen voor deze voed- selverstrekking in aanmerking zou den komen komt de eis van de ont voerders Hearst op een totaal be drag van bijna 400 miljoen dollar te staan. LEIDEN De dienst gemeente werken begint over enkele dagen met het maken van een voetpad van de Mecklenburgerstraat over het spoorterrein aan de Herensingel naar het Kooipark. De bewoners van de Mecklenburgerstraat en de Verleng de Nassaustraat kunnen dan via een korte en leuke weg naar Kooipark wandelen. Er zijn door de gemeente klach ten ontvangen over de sloot tussen het emplacement en de huizen aan de Mecklenburgerstraat en de Ver lengde Nassaustraat. Ook over de vroegere kolenopslagplaats kwamen verschillende klachten binnen. Het gebied rond de sloot ligt nog- af laag. De sloot is ervoor om de stand van 't grondwater laag te hou den. De sloot is vervuild, omdat het water niet kan doorstromen en het bovendien erg moeilijk is om het vuil te verwijderen. Er zijn plannen om de sloot t.z.t. breder te maken. Het terrein waar vroeger de kolen werden opgeslagen wordt nu ont sierd door allerlei afval. De gemeente heeft de NS gevraagd om daar een einde aan te maken. Daarbij is ook gevraagd of er op die plek een tij delijke beplanting mag worden aan gebracht. Vragen en ideeën kunnen worden doorgegeven aan de dienst gemeen tewerken, telefoon 45344 toestel 215. De heer Piret kan meer informatie geven. Steenstraat 31 - Leiden - Tel. 22407 - Morswea 23 - Leiden - Tel. 21815 - Churchilllaan 1 Remise-Winkelcentrum - Rijnsburg - Hoornesplein 55 - Katwijk Leiden 500 gram v.a. 7e afdeling assurantie is plaats voor een: BEWERKSTER Geboden wordt een leuke en afwisselende baan op een modern kantoor. Aantrekkelijk salaris met vergoeding van reis- en studiekosten. Vereiste opleiding: diploma H.A.V.O. of tM.A.V.O. Leeftijd 17—22 jaar. Ervaring in een soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. Üaties te richten aan: Makelaarskantoor w. de leeuw ifgerweg 100 te Rijnsburg (Postbus 27). ion 01718 72746. leuteltjes woorden Woorden woorden woorden f 4,— f 6,25 f 9 f 12,25 onder nummer extra f 1,50 immer f 0,35 kunnen wij aanne- 17.00 uur dag voor ^terdag tot vrijdag 15 baandag tot zaterdag ar, Bij exploit van my, deur waarder, van de 14e februari 1974, is ter rekwisitie van de E. A. Heer Kantonrechter te Leiden, OPGEROEPEN: Ge- rardus van Brugge, zonder bekende woon- of verblijf plaats, om op woensdag 10 april 1974 des middags te 12.00 uur te verschijnen ter extra-judiciële zitting van de E. A. Heer Kantonrechter te Leiden, aan het Rapenburg 19, teneinde te worden ge hoord op het door Gerarda Petronella Arnolda van Brugge ingediend verzoek schrift tot huwelijkstussen komst. Gerechtsdeurwaarder J. M. van Belle, Rapenburg 125, LEIDEN. UITLIJNEN (BEANEN) BALANCEREN OOK UW MOEILIJKE GEVALLEN ZEER GUNSTIGE PRIJZEN-GRATIS ADVIES EN VAK KUNDIGE MONTAGE ooi garantie op al onze banden gedurende de gehele gebruiksduur Levering en montage ook via uw eigen garage of servicestation KAASMARKT 2-7, LEIDEN, TEL. 25341 (01710) gelegen aan de cityring bij de Haarlemmerstraat - Hooigracht ~ir uitzendbureau zoekt voor langere of kortere termyn contact met verpleeghulpen fysiotherapeuten medisch analistes ziekenverzorgsters röntgenlaboranten. Aanmelden en inlichtingen NIEUWE RIJN 44 TELEFOON 44841 TRAP BEKLEDEN Laat uw trap vakkundig stof feren met nylon, vilt of tapy- flex, geheel compleet incl. materialen, legloon en b.t.w. voor f 150, Tel. 070—652373 b.g.g. 603167 Verkoop bij executie welke zal worden gehouden op vrijdag 15 februari 1974 te 14.00 uur, ten laste van E. A. M. v. d. Voort, Zoeter- woude Schenkelweg 67 van enige roerende goederen, be staande uit: MEUBILAIRE GOEDEREN KEUKENGEREED SCHAPPEN GLAS- AARDEWERK SCHILDERIJEN MACHINES en wat verder te koop zal worden aangeboden. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. Ons bedrijf fabriceert, importeert en exporteert artikelen die hun weg vinden naar de industrie, kantoorboekhandel en winkelbedrijven. Wij hebben een kleine, gespecialiseerde fabrikage- afdeling die wij willen versterken met een die als technisch medewerker o.m.de volgende dingen gaat doen: eenvoudige research het maken van daaruit voorkomend eenvoudig tekenwerk bijhouden van het tekeningenarchief uitgifte van tekeningen aan de afdeling werkvoorbereiding bediening lichtdrukapparatuur werkzaamheden in fabriek en onderdelenmagazijn Zoals je ziet: afwisseling genoeg! Voor dit werk is een LTS-diploma machine-bankwerker gewenst. Jongens die plezier hebben in deze baan kunnen overdag (tussen 9-12 en 14-17 uur) bij ons langskomen voor een gesprek. Of even bellen. Vraag dan naar de heer Glasbergen. DUBBELE BUURT 8-28 - RIJNSBURG TELEFOON (01718) 71845" Dagbladreclame is niet te vervangen

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13