Opknappen school Rijnsburgersingel kost bijna n ton Onderzoek in De Kooi en Noord agendè Progressief Warmond gaat „openwerken Inbrekers horen celstraf eisen B. en W.tenminste drie jaar handhaven STAD EN RAND LEIDEN In antwoord op vragen van het PvdA-raa<Mi<d mevr. Van Seters zeggen B. en W. van de gemeentelijke dienst beheer schoolgebouwen een plan ontvangen te heb ben voor het treffen van voorzieningen in en om het schoolgebouw Rijnsburgersingel. Dit plan is om advies voorgelegd aan de inspecteur van het buitengewoon lager onderwijs. Na ontvangst van dit advies zullen B. en W., behoudens de adviezen van de commissies voor het onderwijs en voor de financiën, de gemeenteraad voorstellen de voor uitvoering van dit plan benodigde gelden beschikbaar te stellen. Volgens 't plan worden deze op f 97.000 geraamd. MAANDAG 11 FEBRUARI Maandag Rapenburg 10, gebouw Rehoboth -1 Fotografen Verei DEN HAAG/RIJNSTREEK Ze waren bezeten van motorrijden, zowel wat betreft het toeren als wedstrijd rijden, een 29-jarige timmerman, een 25-jarige eüebtriciën, beiden uit Hoog- made en een 26-jarige timmerman uit Zoeterwoude. Die bezetenheid leidde er toe, dat zij in de Rijnstreek fors op de inbraak- en diefstaltoer gingen, want dat motorrijden bleek een kostbare bezigheid te zijn. De timmerlieden brachten ongeveer twintig inbraken op hun naam, voor dat zij gearresteerd konden warden. De elektricien had zich minder ac tief op dat terrein getoond. Nu zij gedrieën voor de Haagse rechtbank stonden, had de officier van justitie in zijn dagvaarding zich beperkt tot een kleine greep in de lange Üjst van inbraken en diefstal len. Dat betrof dan inbraak in een fabriek aan de Beneluxweg in Bode graven, met o.a. twee elektrische broodzagen, twee elektrische messen slijpers, een recorder en radio. Op dezelfde weg inbraak in een expe ditiebedrijf met zes kazen en een bedrag aan geld; inbraak in een kan toor aan de Industriekade in Sas- senheim, waarbij plm. f 10.000 werd gestolen; inbraak in een motoren- fabriek in Sassenheim waar allerlei motoronderdelen werden gestolen. Dat was dus maar een klein gedeelte van het extra inkomen dat verdach ten zich hadden verschaft, doch er zouden meer diefstallen in de Rijn streek zijn op te sommen. „Jullie zijn daar stevig bezig ge weest", constateerde de rechtbank president. Ondanks de dure hobby, hadden verdachten nogal grote ritten gemaakt ook naar het buitenland om motorraces en dergelijke bij te wo nen. Maar dat is dan nu radicaal af gelopen, de motor is zelfs verkocht, deelde de oudste verdachte mee, het geen hem kennelijk veel pijn heeft gekost. ,JEr wordt door de middenstand te genwoordig hard geklaagd over het aantal inbraken en diefstallen, want wie vergoed de schade die zij daar door lijden?" vroeg de officier zich af. „Daar denkt een dader nooit aan als hij gepakt wordt, maar het zou De eis tegen de elektriciën, die niet zoveel op zijn kerfstok heeft, luidde twee weken gevangenisstraf en tegen beide andere verdachten ieder zes maanden waarvan een maand voor waardelijk. De verdediger, mr. E. D. Vermeulen vond verdachten geen echte inbrekers, doch jongemensen verslaafd aan het motorrijden, die nu hebben ervaren wat de gevolgen kun nen zijn. Hij vroeg een groter deel voorwaardelijke straf. Vonnis op 21 februari. De grond waarop het schoolgebouw zich bevindt is in het herziene „We- deropbouwplan Leiden Stationsplein en omgeving" bestemd voor kanto ren en parkeerruimte. In verband met de onmogelijkheid de in het ge bouw gevestigde openbare LOM- school en kleuterschool op korte ter mijn over te plaatsen, zal de school vooralsnog voor een periode van ten minste drie jaar gehandhaafd moe ten blijven. Over een eventuele plaatsing van de school nadien of een wijziging van ringen de grond, waarop het gebouw zich bevindt is nog geen beslissing geno men. Wel is een ambtelijke werk groep ingesteld, die zal adviseren om trent de verschillende aspecten van het al dan niet handhaven van de school na verloop van deze periode. Steenschuur 6, ruilavond Leidse zegel vrienden, 8 uur nam. Charlotte de Bourbonhof 1/hoel lem de Zwijgerlaan, "Honk", spri reisvereniging "De Wijde Vlucht Wijde Vlucht 7.3( Apotheken De avond-, nacht en zondag der apotheken in de regio I wordt waargenomen door; Apotheek, Lammenschansweg 1 den, tel. 23553. Apotheek v. Smallenburg, Loevestein 7, t dorp, tel. 99211. Tevens zaterd: 13 uur nam. Oegstgeestse Apc Wilhelminapark 8, tel. 53274 en theek Voorschoten, Leidseweg 01717—2525. Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschaj Werk Leiden, Oude Rijn 44c, tel, 20931. Spreekuur dagelijks van 3 uur, maandagavond van 78 woensdagochtend van 9.3010.30 Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, I i uitgeputte vogels e WARMOND Progressief-War mond, een bundeling van PvdA, PPR, D'66, (hield de eerste open vetr- het punt ter discus- stond hoe deze groep de verkie- gaan. Spreekbuis Ver- kuyen, was bijzonder verheugd over de opkomst. het lan- volgende vergadering te bespreken, om een Wel kwam men deze avond tot het gemeente te besturen. Vele vraag- vormen van vier groepen die zich stukken, zoals het uitbreidingsplan met de volgende onderwerpen bezig Kinderopvang Stationsweg 28, Dienstencentrum Noordeinpleln 2b, tel. 40483, a ne informatie, dag. van 91 Aan het begin 1 het probleem aangevoerd; Is dit een partij geheel los van het landelijke, een soort gemeente-belangen par tij dus. of een samengaan van drie partijen die duidelijk hun kleur be houden. Het laatste is het geval voor Warmond komen toch gerhand en is het onmogelijk om je daar van los te maken. Collecte voor Groesbeekse Tehuizen gaan houden. Milieu; CRM; Ruimtelijke ordening; G Middenstand en Werkgelegen heid. In deze groepen hebben mensen zitting die of lid of alleen geïnteres seerd zijn. Via deze groepen zal P.W. een duidelijk programma gaan ma ken om de verkiezingsstrijd eind mei in te gaan. Hoofdpunt van P. W. is echter wel dat deze nieuwe Warmondse groep het woord democratie voor stelt. Zij wil een ieder zo veel mogelijk bij het te voeren beleid inschakelen. De volgende vergadering van P.W. zal plaats vinden op 1 maart. OEGSTGEEST Elfjarige Rosemarie Blangé heeft de eerste prijs een scherm, een projector en een camera gewonnen in een wedstrijd van Bovema. Grammofoonplatenhandelaar Han- kart reikte zaterdag de prijs uit. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Deze week wordt de collecte gehouden voor de Groes- beekse Tehuizen. Twee verschillende x T groepen van mensen totaal 400 y i- j|f| wonen in de 14 tehuizen. De kin de- UU-L J- i.vJ»Uv v ren kwamen thuis liefde, leiding en begrip tekort met hun komst in onze tehuizen krijgen wij de opdracht "hen op te voeden tot harmonische men sen in de maatschappij. De volwas senen sociaal en geestelijk gehan dicapt dreigden door onze huidi ge ingewikkelde maatschappij over spoeld te worden. Hun geven wij geborgenheid en aangepaste arbeid. De Oroesbeekse Tehuizen met als basis het evangelie nemen iedereen op ongeach de levensbe schouwing. Vorming van de mens, inhoudelijke uitbreiding van het verk, verbouwing en modernisering van de behuizing zijn elementen die niet voldoende door subsidies -| gedekt worden. Daarom wordt ieder 1 OTMOT1 OTT1 jaar de nationale collecte gehouden. Mocht u geen collectant treffen dan 'kunt u gireren op giro 882788 t.n.v. de Groesbeekse Tehuizen in Groesbeek. Er zijn collectanten nodig, die zich kunnen melden bij mevrouw H. R. de Koning, Jan v. Houtkade 42a m Leiden. Sociale raadsvrouw Maandag: 10.3011.30 uur, Van gendorpstraat 36; dinsdag: 10.30- uur Driftstraat 49a; woensdag: II 11.00 uur Dijkstraat 2a en 16.30- uur Gerecht 10; donderdag: II 20.00 uur. Stadhuispplein 1; vr 10.3011.30 uur Herenstraat 45 BURGERLIJKE STA VAN LEIDEN Leiden Geboren: Brlgiet d. J. v.d. Waals en H. M. C. A. H« Silvia G. M. d.v. A. Vermeer en v. Aalst, Dirk A. z.v. N. S. J. v. wen en C. v.d. Leede, Hanah A F. G. Fisser en A. J. v. Raalten mantha d.v. P. W. Hazel en M. H. gerdijk, Vincent Ch en E. Minderhoud, 1 Drlessen, Olaf J. aan jasjes buitgemaakt LEIDEN Inbrekers hebben zich eind vorige week toegang verschaft p. w. H. Heijnen. tot een kledingmagazijn aan de Bree- straa/t. Ze maakten achttien suède jasjes met een waarde van driehon derd gulden per stuk en veertig nap pajasjes met een waarde van drie honderdvijfentwintig gulden per stuk buit. De daders kwamen de zaak bin nen door een zijdeur te forceren. w. J. vd. Le Helft Belgen voor abortus ambassade in Wassenaar LEIDEN Van 18 februari tot eind april wordit in een deel van De Kooi en een deel van het Noorderkwartier een onderzoek gehouden naar de wo ningen en hun omgeving. Het gaat hier om de in de toekomst op te knappen gebieden russen de Javastraat, de Zijl, de Oude Rijn, de Herensingel en de Kooilaan in De Kool en tussen de BernJhardkade, de Julianastraat, de Herensingel en het Spoortje in 'het Noorderkwartier. Zoals bekend, gaf het gemeentebe stuur eniige tijd geleden aan de beide projektleiders Geoprojekt b.v. en de Nationale Woningraad op dracht om voor bovengenoemde ge bieden een „rehawiiTiitatieplan" op te stellen. In zo'n plan moet zowel een nieuwe opzet voor de buurt worden aangegeven (straten, riolering, ver lichting, parkeren, speelplaatsen e.d.) als de mogelijkheden tot verbetering van de woningen. In het rehabilita tieplan worden ook aanbevelingen gedaan ten aanzien van het toekom stige winkelbestand. Als alles goed gaat zullen de defini tieve plannen vóór januari 1975 as. bij het gemeentebestuur moeten lig gen, nadat de voorlopige resultaten omstreeks september in de wijk be sproken zijn. Om een goede basis voor de plannen te krijgen hebben de gemeente en de projektleiders behoefte aan een nauwkeurig overzicht van de menin gen, wensen en klachten van bewo ners en eigenaren en ook van de bouw- en woon'fcechnische kwaliteit van de huizen. Inmiddels is er al een verkennend onderzoek uitgevoerd om een eerste indruk te krijgen van de mogelijkheden tot verbetering en de kosten daaraan verbonden. De rappoorten, die naar aanleiding van dit onderzoek zijn verschenen, heeft de gemeente voorgelegd aan de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Het gemeente bestuur verwacht, dat de minister zal besluiten de plannen in beginsel te gaan subsidiëren. Het onderzoek, dat de komende maanden wordt gehouden, bestaat uit twee onderdelen: een enquête, waarin naast persoonlijke gegevens vragen over de woning, de buurt en verbeteringsmogelijkheden aan de orde komen, en een technische op name waarbij de kwaliteit van het huis wordt bekeken. Een dergelijk onderzoek is onmisbaar om met plannen voor de dag te kun nen komen, die zijn afgestemd op de wensen en de mogelijkheden van de bewoners. Bij alle betrokkenen, bewoners en eigenaren wordt één dezer dagen een voorlichtingsboekje bezorgd. Dit boekje kwam tot stand onder verant woordelijkheid van de gemeente en de projektleiders, in samenwerking met de Welzijnsraad en het Buro Voorlichting. Het losbladige boekje bevat informa tie over de stand van zaken op dit moment, kontaktadressen van de projektleiders, wljkkomitee, sociale raadsman e.d. en voorts over de ko mende onderzoeken. Binnenkort ver schijnen de eerste aanvullingen met informatie over subsidieregelingen, verhuizing etc. Het is de bedoeling, dat bewoners en eigenaren dit boekje bewaren om er te zijner tijd de aan vullingen in op te bergen. Op de foto de omslag van het boekje. Bromfietser breekt been LEIDEN - 'n 16-jarige bromfietser is gisteravond op de Willem de Zwijger- laan tijdens hevige regenval tegen een geparkeerde vrachtauto gebotst. De Jongen brak zijn linkerbeen. Hij werd door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. lijke marechaussee beheersen sinds de nacht van vrijdag op zaterdag het straatbeeld voor de woning van de gistermorgen naar zijn land terug gekeerde Indonesische ambassadeur in Wassenaar. De Wassenaarse poli tie verwacht dat het cordon tot van avond zes uur voor de ambtswoning blijft gestationeerd. Lezingen over transcendente meditatie LEIDEN Op woensdag 13 en op donderdag 21 februari a.s. zal M. Be rend uit Amsterdam inleidende lezin gen houden over transcendente medi tatie, zoals geleerd door Maharishi Mahesh Yogi. Op de eerste lezing zal hij spreken over de effecten van de techniek op lichaam, geest en gedrag. Op de vervolglezing zal hij ingaan op de techniek zelf en de herkomst er van. Na afloop van deze tweede le zing bestaat de gelegenheid om in te schrijven voor een cursus in Trans cendente Meditatie, die in Leiden zal worden gegeven. Beide lezingen, die vrij toegankelijk zijn, worden gehou den in het Academiegebouw, Rapen burg 73, zaal 10 en beginnen om 8 SPANJE IN WERKWINKEL LEIDEN In verband met de moord vorig Jaar december, op pre mier Carreiro Blanco belegt de Po litieke Werkwinkel van de Studen- ten-Ekklesia a.s. woensdag een avond over Spanje. Na een inleiding van de heer F. M. Lorda, medewer ker aan de Universiteit van Am sterdam en lid van de in Spanje ver boden socialistische partij, is er ge legenheid tot vragen en discussie over eventuele actie-mogelijkheden. De avond begint om 8 uur en ieder een is welkom op Rapenburg 100. BRUSSEL Meer dan de 1 van de Belgen vindt dat abortu uiterste noodgevallen kan wol aanvaard, maar slechts een op vier is van mening dat de hui wetgeving (die abortus verbi moet worden veranderd. Een ra derheid wenst wel dat deze t gering soepöl wordt toegepast, 'begrip voor de concrete omstaan heden. Dat blijkt uit een opiniepeiling in opdracht van de bladen j Laatste Nieuws" en de „Nieuwe I zet" is uitgevoerd door het bui .International Research Associa Gouden schijf voor de LOI LEIDEN Talencursussen l steun van grammofoonplaten bei ren tot de "toppers". Dat werd duÜ lijk toen aan de Leidse Onderwijs stellingen twee gouden grammoloi platen voor bun activiteiten op i gebied wérden toegekend. Daan werd het totaal aantal gouden ten waarover de LOI beschikt o gebracht. In de door de LOI verzorgde s 3-L (Lees-Luister-Leer) curcus betrof het de uitreiking van de t* de gouden plaat in successie. Hete ste 100.000-tal grammofoonplat werd al in 1970 afgen 200.000-grens werd begin dit jaar! reikt. Voor een andere door de 1 verzorgde Talenopleiding werd i ge maand het eerste 100.000-tal af? nomen grammofoonplaten LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en admlnistrS' tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement I 104 Kwartaalabonnement f 30J1 Per Post f 32.65 Jaarabonnement f 110.- Losse nummersf 0SU Abonnementsgelden by vooruit' betaling te voldoen By autom* tische overschryvtng geen minlstratle- en Incassokosten. Nabezorglng van 18.0020.00 1 Zaterdag van 16.00—18.00 u. Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2