Sb! l lees de Lange bleef miten alle glamour m an van de kleine klussies' Verlies Raak en Van Houten VCH W ^Jlte /IQ32^ Kooktip Koffieconcert toch nog gered Ringtheater uitgebrand PAG 11 FEBRUARI 1974 5 Michielse is dood. "De Lan- oemden ze hem vroeger en dat zijn artiestennaam. Cees de (60) populair bij de genera- i de jaren vijftig, de laatste weinig meer in het show- s, stierf aan een ongeneeslijke e goed van de tongriem gesne- labaretartiest, zoon van een e e slager, was noch op het to ll loch daarbuiten de grote show- omgeven door een stralen- van glamour. Hij miste de je entree, het geraffineerd t van expressie-mogelijkheden zich aantrekkelijk presente- in zijn publiek. Eerder maak- een verkrampte indruk alsof prtiestenbestaan hem minder bezorgde dan hij aanvanke- iad gehoopt. Vooral de laatste toen hij steeds minder werd omdat zijn glorietijd voorbij aakte hij duidelijk in paniek, enover de buitenwereld wekte ak de indruk zijn loopbaan en laraan gekoppelde populariteit nnen relativeren. Tegen Toon ids zei hij eens: "Na onze allien ze over Jou nog een week en over mij misschien een let klinkt laconiek afstande naar er schuilt ook iets in van leid. de Lange was sterk gefixeerd t gezin, dat hij koesterde en dig buiten de publiciteit hield, n interview verklaarde hij dood mag pas bekend worden ikt als ik begraven ben. Als dochters maar daar zitten, ze hebben wil", de Lange, getrouwd met de ïtière Lucy Stein, met wie hij neger jaren veelvuldig optrad, Ie in Badhoevedorp. Als de druk n te veel werd, trok hij zich d zijn boerderij in het Over- Blankenham of zat hij met engel ergens aan de waterkant, nlang leed hij aan ondragelijke in zijn benen, maar het kon niet verhinderen zijn werk te i doen. Op het toppunt van irrière maakte hy zelfs werk- van zeventien, achttien uur. hbs-er en later op de Academie Lichamelijke Opvoeding on- ieidde hij zich al door een bij- r ad-rem optreden en het ver- (i eigengemaakte grappen met omisch talent op anaeren over hij die grappen bundelen boekje dat onder de titel "De werd uitgegeven, werkte maar kort bij het on- in ook zijn sportschool deed hij de kant toen hij de overstap naar de showbusiness. Gis- werd tijdens de Haagse derby een minuut stilte in acht ter nagedachtenis aan de die samen met collega-artiest ïradi in het eerste speelde van 1945, kort na zijn besluit artiest oogstte hij zijn eerste suc- het liedje "Tante Nel heeft. een vel, zo donkerbruin, je kent dat wel." Hij werkte achtereenvolgens mee aan bekende radioprogramma's als "De bonte dinsdagavondtrein" en "De showboot" van Karei Prior. Hoogte punt in zijn carrière werd de confe rence over de koe, die resulteerde in de plaat "Vooruit met de koe". In '53 begon hy met 't programma "Dat wil ik nooi meer horen" en werd hij voor iedereen in Nederland de door hem zelf uitgevonden kwalificatie "De man van de kleine klussies." Cees de Lange hanteerde een een voudig genre dat-zij het wat intelli genter van opzet-voortborduurde op de stijl van Lou Bandy, Kees Pruis, Willy Vervoort en André Meurs. Tweemaal trad Cees op voor de Ne derlandse emigranten in Amerika en een keer voor eenzelfde gezelschap in Zuid-Afri'ka. Tijdens de marathon uitzending "Open het dorp" leidde hij in de vroege uurtjes de ochtendgym nastiek. Samen met zijn vriend en collega Kees Schilperoort verzorgde hij tot aan zijn ziekbed het KRO-ra- dioprogramma "Draaien maar" en het TROS-amusementsprogramma op zaterdagmiddag "Steiger B" een serie die jammer genoeg ver beneden zijn niveau lag. Nieuwe populariteit verwierf hij met het AVRO-tv-pro- gramma "A star is bom" en zijn me dewerking aan het panel "Wie van de drie". Voordat gisteravond "Studio Sport" begon heeft Johnny Kraaij- kamp namens de vrienden en colle ga's van Cees de Lange een kort "In Memoriam" uitgesproken via Neder land II. Door de directe bemiddeling van het hoofd programmadienst NOS, Carel Enkelaar, vertolkte John ny op indringende wijze de gevoelens van velen. Hij verwees ondermeer naar een uitspraak van Godfried Bo- mans die eens heeft gezegd: "Grap penmakers worden niet geboren maar ontdekt door de mensen zelf." "Cees de Lange was zo'n mens", aldus Johnny, "hij neeft zijn laatste strijd gestreden en verloren. Zijn vele vrienden kan hij nooit verliezen." OOST BERLIJN De Nederland se volleybal kampioen dames Van Houten VCH heeft zaterdagavond in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup (dames) met 1—3 van SC Dy namo Oost Berlijn verloren. De set standen waren: 15—6, 8—15, 3—15, 12—15. De wedstrijd duurde 78 minuten. De tweede ontmoeting wordt volgende week zaterdag in Heerlen gespeeld. Raak SFC heeft in het halve fi nale toernooi in Mielec voor de Eu ropa Cup II geen kans gezien een wedstrijd te winnen. Ook de laatste wedstrijd tegen Zwezda Worosjilowo- grad uit Rusland ging met 0—3 ver loren. De setstanden waren 1215, 715 en 715. Eerder verloor Raak met 03 van het Poolse Resovia Rzeszon. Swezda en Resovia plaat sten zich voor de final epoule. maandag tot en met vrijdag 9 uur 12.00 uur. van 14 tot 14.45 uur oonstellingen (dorp), Hoflaan 7, „Heuff" Darlus Gunneweg Jderljen. Jits Bakker-bronsplas- n Van 9 februari t/m 2 maart, ma t/m za. van ur vm.5 uur nam, dl. avond fan 810 uur 's Zondags na aak tel 01751—2185. 3. Galerie v. d. Vllst, van den Steene schllde- Joost Verkruisen kleuretsen, fan Stolk keramiek Van 26 vl t/m maart, dl t/m za. van uur. io tot 9 uur nam :rotheater Imperium, Vestestr. van 26 Januari tm. 2 Iedere vrijdag en zaterdag aan- 8.30 uur nam Wemlegebouw, Rapenburg, expo- Jan Leirhuis schilderijen (t/m Gerard, Rijksstraatweg 358 laar (bil Den Deftl) zaterdag van iur en verder volgens tel afspr •5911 of 1714 museum van Oudheden (Ra- 28) Werkd 10 uur voorm.— uam.. zond 1—6 nam de Wittstraat 40 Galerie Ka- Wisselende expositie dl 26.30 uur nam. do boven- Legermuseum Geopend op voorm.5 uur nam Zon- en feestdag Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: dag. 10 4 uur zondag 14 uur De Lakenhal: dag. 105 uur. Zondag 1—5 uur Leidse bioscopen Camera "Duel", dag. 7.00 en 9.30 uur. do., vr., ma. en dl.-middag 2.30 u 14 Jaar. Kindermatinee: "Bonanza, de pijlsnelle ruiters", za. en wo.-mld- dag 2.30 uur, zo. middag 2.00 en 4.15 uur, a.l. Nachtvoorstelling: "Juste avant la nuit". vr. en za. 23.20 uur, 18 Lido "Jesus Christ Superstar", dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. a.l. Studio "Live and let die", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zo. ook 4.45 uur, 14 jaar. Luxor "Blauwe bonen voor twee binken", dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur, 14 Jaar. Trianon "De avonturen van "rabbi Jacob", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zo. 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 u. a.l. Rex "Drie ln een bed", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur, 18 Jaar. Nachtvoorstelling: "Sex and life", vr. en z. 23.30 uur, 18 Jaar. Woensdag 2.30 uur: Plpi Langkous zet de boel op stelten. Bezoekuren Ziekenhuizen Dlaconessenhuls: le kl. dagelilks van 11.00-12.00 uur. van 15.45-16.30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl. dag. 15.45- 16.30 uur en 18.30-19.30 uur. Kinder afdeling dagelijks van 14.00-19.00 uur alleen voor ouders, zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden St. Elisabeth-ziekenhuis klasseafde lingen Volwassenen: dag. v. 11.15 tot 18. 18.45 tot 19.45 uur. kraamafdellng: dag. van 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtgen.) v. 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur; kinderafdeling: dag. van 15 tot 18.30 uur; 3e klasse: dag. van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdeling: dag. van 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur, kinderaf deling dag. van 15 tot 18.30 uur Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 14.30 uur; 's zondags 1112 uur en 1415 uur; eerste klasse: de gehele ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinde- 15.0016.00 uur 18.3020.00 uur. Voor de prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders) Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door lopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. Alphen aan den Rijn Rijnoord: le en 2e klaa 11-11.30, 13.30-14.15 en 18.30-19.30 u„ 3e klas 13.30-14.15 en 18.30-19.30 u. Kraam afdellng 13.30-14.15 uur alleen voor echtgenoten 19-20 u. Kinderafdeling 15-15.30 u, alleen voor ouders 18- teuws 11 februari 1973 jaar geleden stond de krant: - Nadat kortgeleden in het anton Bern bij volksstem met eene overgroote leerderheid de liberale ker- elijke wet was aangeno men, hebben zich hier en aar in den Berner Jura on- eregeldheden voorgedaan, Vendlincourt werd het uis van een ingezetene, die gunste van de wet had zstemd, door de ultramon- inen (rk. fanatici, Red.) in rand gestoken. De brand weigerde de spuiten te doen uitrukken, zoodat de karabiniers moesten worden opgeroepen om te blusschen. Te Saulcy is de eenige inge zetene, die insgelijks voor de wet had gestemd, genaamd J. Lovy, door de ultramonla- nen met zeventien messiee- ken gewond. Intusschen heb ben velen der afgezette RK priesters in den Jura die dezer dagen in last hadden ontvangen dat gedeelte van het kanton binnen 48 uur ie verlaten zich bereid ver klaard voortaan aan de wei ten van het kanton te ge hoorzamen. Vijftig jaar gelden: Te Tangeran, enige tien tallen kilometers ten zuiden van Batavia, heeft een hevig gevecht plaats gehad tus- schen politie en een bende dweepzieke inlanders, die, met zwaarden en messen gewa pend, verklaarden een nieuw koninkrijk van den berg Ge- deh te ivillen stichten. De po litie trachtte de inlanders, die zich ook van amuletten hadden voorzien, te ontwa penen, maar slaagde hier in niet. Bij het daarop volgende gevecht werden de Neder- landsche politie-tnspecteur Scheepmaker en een inland- sche politie-agent gedood. Aan de zijde der fanatici vielen 27 dooden en dozijnen gewonden PANDA EN DE MEESTER-STER 50-123 "U wilt dus tegen elke prijs Bonnie mee naar huis ne men", sprak Joris, terwijl hij zich naar zijn kameel begaf. "Wel nu ik zal zien of ik een nieuwe losprijs met de emir kan rege len. Blijf zolang hier op me wachten". Hij klom op zijn rijdier en verdween de woestijn in. Maar Pan da wilde niet op hem wachten. "Ik vertrouw die wichelaar niet", zei hij. "Hij herinnert me sterk aan iemand die wel eens oneerlijk doet. En daarom kun nen we hem het beste achterna gaan". "Ik snap er niets van.."mompelde de heer Knipper. "Ach ik ben ook maar een maker van onschuldige griezelfilms, en meer niet". Maar zo praatte Joris niet over hem. "Gevaar dreigt, o emir"! riep hij, terwijl hij het tentenkamp in galop naderde. "Die vreemdeling is een schurk met heel lelij ke plannen en hij schrikt nergens voor terug. Maar gelukkig ben ik te weten gekomen wat hij wil. Luister"! De zingende oorbellen Ja, ze rijden weg! v <=2) IN DE KEUKEN 6IN6 DE HUIS-TV PLOTSELING AAN EN DIE ZEI M£ OVl URSUQ TE VOEREN POLPETTINE Vraag uw slager 4 uiterst dunne kalfslapjes af te snijden en uit te slaan. Snijd 50 g gekookte ham zo fijn mogelijk. Verwijder het vel van 200 g braadworst of saucijsjes. Vermeng ham en worst- vlees en voeg 1 volle thee- lepel mosterd toe, 1 eet lepel versgehakte peterse lie en 1 theelepel toma tenketchup. Schep een bergje van dit mengsel op elk heel licht gezouten kalfs- lapje en rol dit op. Sla I eerst de zijkanten omhoog zodat de vulling er niet i uit kan. Bind er een draadje omheen en braad de rolletjes in 75 gr boter snel aan alle zijden licht goudbruin. Voeg na 5 min. 2 dl heet water toe en 1 laat het vlees zo nog 20 min. zachtjes stoven. WINA BORN. LEIDEN Het koffieconcert van K en O, dat was aangekondigd als een optreden van het Nederlands Harptrio, kon wegens ziekte van een van de leden niet in dezelfde vorm doorgang vinden. Men had vervan ging gezocht en gevonden in een concert met muziek voor blokfluit en virginaal. Van deze feiten was het publiek, dat de foyer van de Stads gehoorzaal gisterochtend volledig vui de, niet in kennis gesteld, b.v. door middel van een mededeling bij de kassa, en evenmin werd het in de gelegenheid gesteld, na de aankondi ging van Tjitte Weber de kaarten aslnog in te wisselen. In de zaal kon men hier en daar een boze opmer king horen over deze gang van za ken, naar mijn smaak niet geheel ten onrechte. Intussen moesten Marion Verburg- gen en Marjon ran Harreveld, in derhaast opgetrommeld uit Haarlem en Amsterdam, maar zien hoe ze zich geheel onvoorbereid door een barok - programma heenwerkten. Ze begon nen met een sonate in a van Loeil- let, Marion op altblokfluit en Mar jon op virginaal (een copie van Duloken). Dat het samenspel soms niet helemaal ging zoals het zou moe ten, moet uiteraard op rekening van de omstandigheid geschoven worden. De fluitiste speelde vervolgens een zeer geslaagde Amaxilli mia bella -an Jacob van Eyck op sopraanblokfluit, waarna de 4e suite voor alt en kla vier van Hotteterre zonder al te veel kleerscheuren verliep. Na de pauze solieerde de virgina- liste in een chaconne van Louis Cou- perin en in twee werkjes van An- toine Dornelie- L'affectueuse en La marquise. De rechtstreekse invloeden van Brüggen en Leonhardt waren intussen wel duidelijk geworden, maar werden gelukkig fcot normale proporties teruggebracht in het sluit stuk: een sonate in C. van L'arsanti, die een stuwende en virtuoze vertol king kreeg. De musiciennes dienen dan ook beslist de kans te krijgen zich in Leiden te revancheren. En dat niet alleen, omdat K en D. daar toe hu moreel verplicht zou zijn. RON HARMS ANTWERPEN Het aan 320 bezoekers plaats biedende Ring theater in Antwerpen is zondag door een brand volledig vernield. Er zijn geen slachtoffers. De directeur van het theater, de ook in Nederland bekende acteur Julien Schoenaerts, is op een poli tiebureau ondervraagd, mede naar aanleiding van een conflict waarvan het Ringtheater onlangs het mid delpunt was. In een kort geding werd het bestuur van het theater tot 1 mei aanstaande aan Schoenaerts toegewezen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17