TUMULT NA UDO WINST LISSE LAAT NAAR WINST Randstad bij kopgroep na zege (2-1) op Teijlingen Bodegraven nie doortastend: 0-1 nA DEN HAAG VERPLETTERD IN ZUIDERPARI LONNEKER KLEDING Esto kansloos ten onder: 3-0 werken met'n glimlach. PAGINA 12 MAANDAG 11 FEBRUAR) LISSE Sportclub Lisse het kon niet echt gevaarlijk worden. Daar Haagse ODB hebben het publiek niet veel aantrekkelijks kunnen presen- ook te groot teren. Beide teams hadden op het lijkmaker voor de rust de taaie tegenstand van ODB Toch kwam de ge- op het onder de ongunstige scorebord. Aanvoerder weersomstandigheden de grootste moeite tot aanvaardbaar spel te ko- Hans Hoogkamer zette tien minuten voor rust goed door, kreeg men. Dat lukte Lisse nog het beste de bal tijdig aangespeeld van Frans zodat de uiteindelijke 2-1 uitslag wel terecht mag worden genoemd. De thuisclub keek al enkele minu- Lisse opnieuw kct beginsignaal tegen een 0- verband dan ODB al 1 achterstand aan. Lisse-doelman Cees Jan Koot was de voornaamste "schuldige" aan deze vroegtijdige te- v.d. Laan, en scoorde toen 1-1. In de tweede helft demonstreerde wat beter ploeg- het Lisser optreden nog bepaald niet overtui gend te noemen. De Lissenaren ble- te lang combineren en verzuim- genslag. In de eerste plaats wierp hij den om hun geluk eens met *<LbaLlo_u^ schot te prXrfn Pas Uen minuten het einde liet de overigens zwak Harry van de Zwet een schot los dat prompt 2-1 opleverde. De Hagenaars bleken niet in staat de Lisser zege in de slotfase te be dreigen. dien over het slappe schot, dat ODB-voorhoede vervolgens produ ceerde, heen dook. Taai Lisse werd nadien wel sterker maar VOORSCHOTEN Randstad Sport heeft door de 2—1 over winning op Teijlingen de spanning in de top van de derde klasse helemaal teruggebracht. Het waren twee wat gehandicap te ploegen die gistermiddag van de felle, over de hele lengte van het veld staande wind, veel hinder on dervonden. Randstad Sport moest het doen zonder doelman Puliga, die vo rige week in net duel bij SC Lisse twee vingers brak en zonder Hans van Helden die geblesseerd was ge raakt. Bij Teijlingen begon de strijd NIEUWERKERK De spelers van het Bodegravense Esto zullen zich zo langzamerhand met het idee moe ten gaan verzoenen dat zij volgend seizoen in de Afdeling Gouda zullen spelen. De Eodegravers, die enkele weken geleden nog zo'n geweldige partij tegen Unio speelden, zijn sindsdien hopeloos terug gevallen en hun optreden van de laatste tijd biedt dan ook weinig perspectief meea- voor behoud van het KNVB- vierde klasseschap. Gisteren werd kansloos me: 3-0 van Nieuwerkerk verloren. Bij de rust was de schade nog beperkt tot een 1-0 achter stand; een achterstand die op een ietwat ongelukkige wijze uit een scrimmage tot stand was gekomen. Na de rust waren twee gevaarlij ke acties va.n de snelle Nieuwer- kerk-spits Ksmisali voldoende om de score naar 3-0 te tillen. Leo van der Zwet (Rijpwetering) 18, John van Dijk (Foreholte) 12, Pim van der Meer (LDWS) en Stan van der Mee' (DOCOS) 10, George van Haasteren (Van Nispen) en Ge rard Oudevelthuijs (UDO) 9, Peter van der Ploeg (Alphen) en Wiibert Witteman (UDO) 7. ADVERTENTIE zonder Jan Meijer en Kees Hoge- boom. Voor dit topduel had Randstad Sport de routinier Jan Stolk (38) weer in de ploeg gehaald. Of het nu zijn ge ruststellende aanwezigheid was of de inspiratie die Randstad putte uit het kandidatengevecht, de Voorschote naren ging met de wind in de rug bijzonder goed van start. Vooral de scherp opgestelde Jan Zoetemelk wist telkens weer aan de niet bijster zeker ingrijpende Teijlingen-defen- sie te ontsnappen. Met een bijzonder fraaie kopbal, onhoudbaar voor doelman Toon Hogervorst, zette hij d Voorscihotenaren op 1—0. Direct daarna kreeg Frank van Dam een fraaie kans op rechts maar invaller- doelman Hendriksen redde goed. On danks de felle tegenwind slaagde de Sassenheimers er nog een paar keer in gevaarlijk voor Hendriksen te komen maar met het schieten had den ze weinig geluk. Het werd 20 voor Randstad in de 30ste minuut, toen opnieuw Zoetemelk (door de jeugd toen al betiteld als Best waar schijnlijk vanwege zijn donkere haar en zijn prille baard) toesloeg en met een hard schot Hogervorst passeer de. Met nog tien minuten voor het rustsignaal van de goed leidende scheidsrechter Tol werd Stolk ver vangen door Lamberts. In de tweede helft ging natuurlijk de Sassenheimse formatie van het windvoordeel profiteren. Nadat Pe ter van der Vlugt 21 had gescoord, kwam de Randstad verdediging, zwaar onder druk te staan, wat mag blijken uit de dertien hoekschoppen die Teijlingen in de laatste speelhelft te nemen kreeg. Veel gevaarlijke momenten voor Randstad dat duide lijk met nervositeit te kampen had. In de 35ste minuut kon Jan We- duwer de gelijkmaker voorkomen, toen hij de bal van de doellijn haal de en in handen van zijn doelman speelde. In de slotfase ging Henk van der Zwan in het boekje van de scheidsrechter wegens ruw spel en praten na een wat onvriendelijke be jegening van zijn tegenstander: Frans van Nobelen (ook geen lie verdje gistermiddag). Ondanks de krachtige Teijlingen-aanvallen bleef echter de toch wel verdiende gelijk maker uit. HENRIETTE V D HOEVEN Gerrie Muhren en Barry Hulshoff waren zaterdag in Leiden te gast bij de jeugd van de Boshui- zerkade-verenigingen. ZLC trad (voor de jeugdbelangencommissie) als organisator op. De twee Ajacieden vormden een mini-forum waar het jonge volkje alles aan mocht vragen. Er stond ook nog een demonstratie penalty-schieten op het programma, maar die kon door het slechte weer niet doorgaan. Op de foto van rechts naar links: Barry Hulshoff, Gerrie Muhren en ZLC-voorzitter Wim de Koning. BODEGRAVEN Bodegraven heeft gisteren op eigen veld een on verdiende 0-1 nederlaag geleden tegen het sterke Hillegersberg. De Bodegravense equipe heeft het grootste gedeelte van dit duel het ini tiatief gehad maar pech en gebrek aan doortastendheid hielden de thuisolub van de gelijkmaker af. In de eerste helft ging het gelijk op: schermutselingen voor beide doe len zonder dat daar overigens doe'- rijpe kansen uit tevoorschijn kwa men. De enige treffer van de wed strijd viel na ongeveer een half uur. Hillegersberg zette op de rechter vleugel een aanval op die resulteer de in een voorzet waar de Bode- graven-defensie veel te laks op rea geerde. Dit verzuim werd door de at tente Hillegersberg-spelers han dig uitgebuit: zij lieten Bodegraven- doelman Stikkelorum 'kansloos. Bodegraven kwam in de tweede helft goed voor de dag. De met veel inzet spelende thuisclub schiep zich een overwicht dat norma sproken in de gelijkmaker had ten resulteren. Maar de bal soms op miraculeuze wijze, u Hillegersberg-doel. Daan Kooj dicht bij 1-1 toen hij een fraai losliet dat al even fraai do; doelman van de gasten werd gel Een ander kansrijk moment stond uit een schietpoging vas Potuit waarbij een verdediga Hillegersberg de bal met de beroerde. De arbiter weigerde et eohter een sti afschop in te zie mooiste 'kans op de gelijkmaker zech evenwel in de allerlaatst) nuut voor toen Kees Pronk bij d>s doellijn staande, de bal voor schieten had. Pronk schoot wel maar de tn ramboleerde via de onderkant n lat weer het veld in zodaj deze kans op een puntendelini de neus van de Bodegravers vq Bremmer van TJDO (links op de foto van Jan Holvast) tracht tevergeefs LDWS-speler Gijs Collé van koppen af te houden. Meer dan een stijlvolle actie kwam er echter niet uit. Een gevaarlijke kopbal van gemaakt. Bij deze actie kijken Boekei (rechts) van Teijlingen Rob van Zijp wordt door Toon Arie Jonkers (12), Will van der gespannen toe AFoto Jan Holvast) Hogervorst nog juist onschadelijk Krogt (tussen de palen) en Jan LEIDEN "Tumult in de Voscuijl"; het zou aardige titel kunnen zijn voor een toneelstuk dat speelt in een internaat voor wat moeilijk in toom te houden, snel over-enthousiaste kinderen. Gistermiddag na het duel tussen UDO en LDWS werd dit stuk, in enigs zins gewijzigde vorm op het voetbalveld uitgevoerd Direct na de "winnende" treffer van de Oegstgeestena- ren in de laatste minuut gescoord voelden wonden LDWS-supporters zich geroepen scheidsrechter Van Tichum even te gaan vertellen "dat hij het hele maal verkeerd had gezien". De arbiter uit Pijnakker ontkwam, geholpen door wat minder "vurige" clubmen sen, maar ternauwernood aan een complete molesta tie. Ook een andere koploper, Van Nispen, verspeelde beide punten. SJZ won met 10. De derde en r wedstrijd leverde een gelijkspel op; WSB en Warmunda deelden de winst: 11. Door GeTtjan Onvlee Hoewel zeker niet goed te pra ten, was de lichte ontvlambaarheid van de LDWS-aanhang niet ge heel onverklaarbaar. De koploper nam zes minuten voor tijd tegen de veldverhouding In opnieuw de leiding via een knappe treffer van Pim van der Meer dezelf de speler had LDWS voor rust eveneens naar een voorsprong geschoten, die echter na de her vatting door een fraaie kopstoot van Jos Witteman ongedaan werd gemaakt en de zege leek op dat moment voor de Vlietbewoners te zijn weggelegd. UDO dach'- hier «venwel anders over en nog geen minuut later schoot Wil Ouds hoorn uit een vrije trap effectvol raak. Een identieke situatie opnieuw met Oudshoorn in de hoofdrol, die nu van zo'n 40 me ter afstand een vrije schop mocht gaan nemen leidde de „verve lende" slotaccoorden in. Via het linkerbeen van deze UDO-„specia list" vloog de bal „gedragen" door de wind achter de niet reageren - de doelman Wim Visser tegen de touwen. De LDWS-elf protesteer de heftig was het nu een direc te vrije trap of niet? maar ar biter Van Tichum bleef bij zijn beslissing: doelpunt. Het bleek een moeilijk te verteren „hap" voor de LDWS-supporters. SJZ-Van Nispen 1—0 (1—0) Het sedert 25 november jaar ongeslagen SJZ heeft ook! hooggeplaatste Van Nispen n te „temmen". De Zoeterwouda ren gingen goed van start mei storm in de rug) en nadat B Bijl eerst nog reddend nen optreden door een k< Wim Mooijman op de doel eveneens met het hoofd te fce moest Van Nispen in minuut toch een treffer Mo man had nu meer sue casseren. De tweede helft gaf! groot veld overwicht te zien t de Zilkeraren. Het „groeier SJZ hield evenwel stand, ooi omdat de anders zo produkfi voorhoede van Van Nispen I maal niet zo best op schot VVSB-Vtarmunda Opni voegde Warmunda een kostl* puntje toe aan het nog zo schs se totaal. Tegenstander VI had dit auel blijkbaar wat gemakkelijk opgenomen en to de rekening hiervoor al snel presenteerd. Al in de zevende: nuut opende Cees Hartvelt de Warmond ers de score, i nend op eer. grote inzet èn betrouwbare doelman Dolf E hield de hekkesluiter deze w sprong tot tien minuten in tweede helft bekwaam vast. enige foutje van Kok leverde I1 WSB via Hans Heemskerk de lijkmaker op. DEN HAAG Catastrofe in het Zuiderpark, waar FC Den Haag een beschamende nederlaag van 50 van nietig Roda JC moest accepteren. Een dieptepunt in de geschiedenis van vroe ger ADO, thans FC Den Haag. Driftig menselijk rekenwerk bracht geen andere uitkomst, dan dat men zich sinds mensen heugenis een dergelijke puinhoop niet voor de geest kon halen. Het is duidelijk: FC Den Haag zit vast, muurvast. En niets wijst erop dat aan die droeve situatie op korte termijn een einde zal komen. Temeer niet omdat het óók nog wel even kan duren eer het heroptreden van Aad Mansveld tegemoet kan worden gezien. Het is, voorlopig, weer uitgesteld tot 3 maart (thuiswedstrijd tegen FC Amsterdam). Door Wim Schild Geluk bij een ongeluk is, dat ook NAC en NEC blijven verliezen. Van onmiddellijk degradatiegevaar is dan ook nog geen sprake. De voorsprong op de nummers laatst en voorlaatst is tien, respectievelijk negen punten. Voorlopig nog een beduidend verschil, dat niet in een korte spanne tijds zal zijn te over bruggen. Trouwens, als dié ploegen gaan winnen zijn er altijd nog wel weer wat tussenliggende teams die op hun beurt zullen verliezen en daardoor toch beneden FC Den Haag blijven. laten afkomen, doen alsof er niets aan de hand is en overgaan tot de orde van de dag. Dat zou het lijden alleen maar verergeren. Want lijden doet men, in het Zuiderpark. Het aantal wrange grappen en opmer kingen dat partijen moeten aanho ren, stijgt per minuut. De stemming onder de heren officials is bedrukt, de spelers zien het zo langzamer hand ook niet meer zitten en hoe men zich de gemoedstoestand van Evert Teunissen, de oefenmeester, moet voorstellen lijkt eveneens dui delijk: het kan niet anders dan dat ook deze man inwendig lijdt. Kortom, er is in het Zuiderpark nauwelijks enige inspiratiebron meer, men heeft het geloof in el kaar verloren, niemand kan iemand meer oppeppen. En daarom dient men zo langzamerhand eveneens de vraag op te werpen, in hoeverre het voor alle betrokkkenen niet het meest verstandig zou zijn wanneer de verbintenis met Evert Teunissen, die toch al niet zou worden ver lengd, dan maar niet beter voortij dig kan worden opgezegd. Oftewel: laat hem lekker met vakantie gaan, betaal hem uit voor de rest van het seizoen, druk hem een stevige hand en zeg erbij: sorry, sans rancune, we weten dat u ontiechelijk uw best hebt gedaan. Slachtoffer De ellende is, dat het dan wéér de trainer is die het slachtoffer wordt. Maar er zit haast niets anders op. Men kan kwalijk een geheel elftal de laan uitsturen. Bestuurleden blijven per definitie op hun stoelen zitten. En een manager blijkt in de praktijk ook hokvast. De trainer dus. Die, het zijg toegegeven, er in derdaad niet (meer) in slaagt zijn selectie uit de diepe put te trekken. En ofschoon men zo op het eerste gezicht zou zeggen dat er maar heel weinig alternatieven zijn (Rinus weer, die zijn club al eerder in penibele situaties te hulp snelde?), kan daartegenover worden gezet dat het doodeenvoudig tóch niet slech ter meer kan. Dat het elftal trou wens beter kan, heeft het tot de cember ruimschoots bewezen. Goed, dat het slecht was, tegen Roda JC, zal priori wel duidelijk zijn. Hoewel... er werd ook gelachen. Maar dat was meer leedvermaak. Bijvoorbeeld toen, zowaar bij een scrimmage voor het Roda-doel, FC Den Haag-spelers elkaar omver knalden. En ook toen ergens in de tweede helft Van Vliet en Lochten- bergh tegen elkaar optrapten. Daar kwam ook het falen van de beide centrale verdedigers bij alsmede dat van rechtsachter Thijs Wijngaarde, daar was ook de hopeloze misère met de buitenspelval die onophoudelijk op het verkeerde moment dicht klapte. En zo zouden we nog wel uren door kunnen gaan. Dat doen we niet. Het heeft verder weinig zin ora te zeggen of fouten door Pietje werden voorhoede of door Klaas middenveld of waar ook. In gemeen kan worden gezegd i elftal als collectief zich de kan aanrekenen en aantrekken Hattrick Roda JC sloeg in de chaos toe. Stanley Bish nam de tw# fers in de eerste helft voor i kening. Kort na rust kwam zijn hattrick toe, middeS Broeks scoorde n voor Bish ingevallen Körver mer vijf. Allemaal tot grootj gen van ex-FC Hagenaar vocaat, die bij Roda een ui$ partij speelde. Hij opsteker, zo'n resultaat ouwe club in het Zuiden^ had trouwens wel wat goed ken. In onze eerste weds Limburg, speelde ik maar l tig. Vanavond ga ik feesten". Feesten, bij FC Den Haaf d» het niet.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 12