UVS met sterk middenrif naar zege op Papendrecht MINNENDE TREFFER VAN VERKUYLEN Lot Lugdunum bezegeld na snelle treffers: 2-1 'C niet best dreef oodenburg drie minuten voor tijd langs pover Zwijndrecht: 1-2 Trainer Smits stopt W} 11 FEBRUARI 1974 Over de naoorlogse den tussen LFC en Blauw ou een opmerkelijk boekje te zijn. Over mysterieuze in de sport en zo. Telkens "Fiwassenaarders LFC ontmoe- pÜmen zij ijlings de houding een bananenschil, waarover gries prompt uitglijden. Het Leidse nederlagen door ae ieen kan als tamelijk aan- worden aangemerkt. Er is -enstander aan te wijzen die óm wat voor reden ook zo op de maag ligt als juist di Paauw Zwart. Generaties geelzwar- den rood in de nek en gaan n als stoomketels onder te de naam van de Was- club valt. vond de zoveelste editie ontmoeting plaats. En Blauw Zwart krachtig laar LFC verloor in elk ge- het hield een punt aan de Jgrkade (11. Het was ove- Xn wedstrijd die Je onmid- ij. ia afloop in het vergeetboek i onbetekenend was het spel. j! c-aanhang keek na de wed- ogal bitter gestemd in de van scheidsrechter Kok. Hij voor tijd de kanaries een hebben onthouden, toen de ende Bekooy werd afge- or doelman Pieterse en ver door deze zou zijn vastge- Arbiter Kok laconiek: "j hop? Ach, kom. Die LFC-er 'en op de keeper, ik had voor l voor obstructie kun- len". gezegd, LFCBlauw Fas het duel van de matig- >n niet gering deel daarvan thrijven op rekening van de jke wind en het effectvolle laar niet alles. Die eerste is vrijwel ongenietbaar door ;e aantal onzuivere passes afgegeven. De Blauw oorwaartsen Van der Ham, n Donath kregen een paar Ij het geen opgelegde kan- de andere kant voorzag gen René Holswilder van 'n ^jnde kopkans, waaruit echter treffer voortkwam. 1st schudde LFC alle zwakte lijkheid van zich af en liet 11 insief los dat er mocht zijn. n gevende minuut trok Teun rechts fraai voor en met ibal in duikvlucht maakte olswilder 1—0. Een opsteker- naar meer smaakte. Maar of wilde niet doorgaan. De kropen in hun schulp en J iwart kon de aanval overne- C's afweer bleek al gauw be ren toonbeeld van rust en ng te zijn. Verschoor liep /n ig op van arbiter Kok we- Irhaaldelijk ruw spel. En het atievermogen van uitveger Zee haperde nogal eens. Na in half uur produceerde het enmin imponerende Blauw ip zeer fortuinlijke wijze de laker. Uit een hoekschop van genomen door Wim Tolido, de bal rechtstreeks het doel aak Bouwmeester: "De bal leens door de wind kleven. Ik laar voren lopen om er bij te en daarbij liep ik tegen een Oder op. Het was allemaal elukkig". in de slotfase, die ig voetbal te zien gaf, kreeg fee puike kansen. Die van al vermeld, de andere voor de schoenpunten van Holswilder. Een afgrijselijke van Tolido bezorgde de een vrije loop naar doelman Maar Holswilder kon het niet klaren, hij schoot tegen •er op. LFC-halfspeler Koos Bekooy in heftig duel gewikkeld met doeman Pieterse van Blauw Zwart. DELFT Twee snelle ope ningstreffers van DHL, verzilverd tijdens eerste Delftse stormlopen in het door de wind geregisseer de tweede klasse duel, bezegelden uiteindelijk het lo-t van Lugdu num. Het windvoordeel dat ge durende de tweede helft ten voor dele van de Leidenaars blies, kon door de „Kikkers" ondanks hef tige pogngen niet in doelpunten worden omgezet. Het scorebord dat na de eerste ronde op 2-1 in Door Simon van Meijgaarden het voordeel van DHL bleef staan vertoonde ook na 90 minuten voetbal nog die stand. Gesteund door een straffe wind in de rug kwam DHL al di rect na het fluitsignaal van scheidsrechter Aandewiel. die gistermiddag op het goed bespeel bare veld aan de Brasserskade erg veel overtredingen moest be straffen, energiek uit de start blokken. Het offensief dat de De Hollandse Leeuw ontketende le verde de Delftenaren al binnen 10 minuten een royale 2-0 voor sprong op. DHL-spits Harry Rammeier kopte de bal al in de vijfde minuut achter doelman Leo Wetselaar. Nog geen vijf mi nuten na zijn openingstreffer was het alweer Rammeier die doel trof. Beide keren ging de Leidse defensie niet geheel vrijuit. Kon bij het eerste doelpunt de Leidse verdediging er op worden aangekeken dat Rammeier geheel vrijstaande in het centrum kon inkoppen, de tweede treffer van DHL kon gescoord worden na een slechte uittrap van doel man Leo Wetselaar. In plaats van te gooien bij een verrade- lijke tegenwind altijd een veili ger manier van opruimen trapte Wetselaar. Het leer kwam daardoor nog maar net buiten het strafschopgebied waar Wim Oppelaar onmiddellijk de bal moest afstaan aan een goed sto rende Delftenaar. De voorzet die daarop volgde, kon toen door Harry Rammeier gemakkelijk worden ingeschoten. Na ongeveer 20 minuten was Lugdunum in staat om zich wat aan de druk te ontworstelen. Via André Pracht, die een goede wedstrijd speelde, en Rinus van Es bouwden de Lei denaars de eerste voorzichtige aanvallen op. Er zat echter toch te weinig lijn in om de DHL de fensie te verrassen. Individueel lieten Cees de Cler en Rinus van Es soms aardige solo's zien, maar echt geva°r leverde dat niet op. Al liep Lugdunum door één van de acties toch verras send naar 2-1. Na een voorzet van Cees de Cler (28ste minuut) liet doelman Frans Storm de bal op haast kinderlijke wijze door zijn vingers het net in glijden. Die 2-1 leek na rust, toen Lugdunum het windvoordeel had, toch geen hopeloze uitgangsstelling, maar de aanvallen die Lugdunum op bouwde, werden bekwaam door de Delftse defensie opgevangen. Ver der dan een ziedend hard af standsschot van Wim Oppelaar en een handjevol kansjes voor Pijnakker, Schilthuizen en Pracht kwamen de Leidenaars dan ook niet. Van Velzen LEIDEN Het verschil tussen UVS en Papendrecht lag op het middenveld. Waar het geroutineerde Leidse trio Lagendijk-Leget-Désar herhaaldelijk met knappe acties kon ver doezelen dat sommige andere UVS-ers niet bepaald hun dag hadden, daar legden hun Pa- pendrechtse tegenspelers de schakelzwakte van hun team juist pijnlijk bloot. Vooral in de eerste rondgang van 45 minuten leunde UVS zwaar op het imponerend sterke mid denrif: Désar (strafschop) en Lagendijk bogen een vroeg opgelopen achterstand om in een 2-1 voorsprong en metselden daarmee de fundering voor de uiteindelijke 3-1 zege. Dat de middenvelders zo konden opvallen was voor een belangrijk deel te danken aan de zwakte van de opponenten, besefte ook UVS-trai- ner Wally van Schooten. "Papen drecht is trouwens helemaal een zwakke tegenstander. Een zwakke, Door Paul de Tombe het voetbal in periode van de Kikkerpolderstrijd. De enige zorg van UVS was toen er worden gelezen als "het volgende sei- voor te* waken dat Papendrecht ge stimuleerd zou worden tot een be vlieging als in de aanvangsfase. Na het derde doelpunt (zo'n vijf minu- zoen in de hoofdklasse", want die gaat UVS bereiken als de ploeg zo blijft spelen als in het eerste bedrijf van het duel met Papendrecht. Daar- ten na de pauze) kwam bij UVS de in toonde UVS zich zo'n wilskrach- zekerheid op de eerste plaats. Be wust werd gekozen voor de vertragen de acties, het spelen op balbezit) kortom het vermijden van elk risi- kwamen en dat de centrumverdedi- co. Toen ook werd het antwoord ge- gers Rol en Harmaart er soms het geven op de in de eerste helft meer- hoofd niet bij hadden. Na de snel- malen gerezen vraag waarom UVS le Papendrecht-goal van Lutjeboer eigenlijk niet meer trekt dan die als gevolg van een communicatie fout in het centrum van de defensie (tiende minuut: 01) knapten de middenvelders erg veel werk tige eenheid dat het er maar wei nig toe deed dat de spitsen Verver en Van Velzen niet best voor de dag een normaal doelpunt zou maken. ker. Die kwam er toch van: Désar benutte zo'n zeven minuten voor rust een strafschop, resoluut uitge deeld door de goed, maar wat onge lukkig fluitende arbiter Egberts. De handsbal van Papendrecht-ver- dediger Terlouw (na een schot van Hendrikse) was voor Papendrecht- trainer Janse aanleiding te spreken van een "ongelukkig" keerpunt van het duel. ,Ik zal niet zeggen dat die beslissing niet terecht was, maar t is natuurlijk ongelukkig als een spe ler zijn lichaam met z'n handen af schermt. Vanaf dat moment was Pa pendrecht verloren die klap heeft lang doorgedreund. Vooral omdat het er steeds net niet inzat dat UVS schamele 1000 toeschouwers. Er ge beurde eenvoudig niets meer. Zo at tractief als de eerste helft was ge weest, zo zeldzaam emotieloos tikten met behulp van de toen sterke maar de laatste veertig minuten weg. En later erg ver teruggevallen Gilles aangezien de laatste indrukken van Hendrikse. De soms fraaie offensie- een partij meestal blijven hangen, werkte ook UVSPapendrecht weer niet erg klantenbindend. Dat gege ven evenwel, is ingecalculeerd. Van Schooten: "Veel kijkspelen zul Je in dit seizoen niet tegenkomen. Het is zo'n rare competitie dat Je wel op En lukt dat zo'n ploeg niet dan wor den de spelers steeds nerveuzer. Dat presentje heeft ze zodanig over de drempel geholpen dat we tenslotte nog blij moeten zijn dat het 3—1 bleef". De 11 stimuleerde UVS in ieder geval tot een paar oogstrelende ac ties: de beloning kwam vlak voor de pauze in de vorm van een juweel van een afstandstreffer van Arie La ve acties leidden tot een aantal rian- gendijk: 21. Na een venijnig maar hoogst komisch incident tussen Dé- tegenstander te mogelijkheden. Jan Verver had al een "dot" van een kans gemist nao aangeven van Hendrikse en na de scheidsrechter Egberts, dat elders treffer van Papendrecht bevonden wordt beschreven, rukte UVS na de ook Désar en Van Velzen zich nog pauze snel op naar 3—1. Verver eenmaal oog In oog met de gelijkma- maakte dankbaar gebruik van een LEIDEN Het gebeurde vlak voor de pauze. Tijdens het duel UVS-Pa- pendrecht trok UVS-speler Ge rard Désar aan het shirt van tegen stander- middenvelder Bergsma, die zich met slaande bewegingen los pro beerde te rukken. De actie die scheidsrechter Egberts vervolgens ondernam, viel hoogst ongelukkig uit. De arbiter wilde tussen de twee spe- was de bedoeling niet; maar ik Iers springen, vergiste zich kennelijk schrok wel". in zijn eigen sprongkracht en landde hoek". Doelman Romijn kon de bal op de rug van Bergsma. Die ver- in eerste instantie nog de toegang bouwereerd ter aarde stortte met Eg- tot het doel ontzeggen, maar berts bovenop zich, waarna even een was vervolgens kansloos tegen het partijtje Grieks-Romeins leek te vol- beheerste trapje van Van Velzen. gen. Dat kwam er niet van; het in- Daarna viel niets meer te beleven cident was snel gesust. Egberts: „Ik omdat UVS niet doorging. Van zag dat die spelers gingen slaan en Schooten: "Het kan niet anders: Je wilde ertussen springen. Dat ging moet in deze competitie op zeker mis, ik kwam op een rug terecht. Dat spelen. Het is puur en puur resultaat- spel. Het is alleen te hopen dat we het volgend seizoen wel door kun nen gaan. Désar komt te laat: Papendr echt-doelman Romijn heeft de hal al te pakken. (Foto Jan Holvast) pIJNDRECHT Twintig minuten nadat doelman Peter Zwijndrecht evenals verscheidene andere tegenstanders Hermes DVS) volkomen onnodig een herkansing had 'staan, kon Roodenburg tenslotte toch nog het klassever- tot uiting brengen. Drie minuten voor tijd veerde de tete Roodenburger, Reinier Verkuylen, het hoogst op bij yrije trap van Sam den Os en kopte hij zijn ploeg nog fend langs Zwijndrecht: 12. reenen jachtige treffer, die een ab tode maakte aan de factoren geluk, die de zo povere wed- voor nauwelijks 400 toe- ïers zo lang beheersten. Een f&arin Zwijndrecht zich al snel I tot kampioen van de misver- grossierend in foutieve pas- at het desondanks nog zo lang II had op i-i kwam omdat het eure Roodenburg zo lang wei dde op zaken te stellen. Het °P het middenveld met de op- sterke Hans Hannaart als ngar Hennie de Klerk, liet Zwijndrecht nauwelijks aan aanval len toekomen, maar durfde slechts bij vlagen de rommelende defensie van de thuisclub stevig aan te pak ken. Als het op combineren en tech niek aankwam kreeg Zwijndrecht een lesje. Zo gauw echter het doel in zicht kwam verloor Roodenburg alle beheersing. Daar werd nog eens een portie pech aan toegevoegd. Zo viel Peter Dubbeldeman al na 19 minuten met een dijbeenblessure uit (Ger Straathof draafde voor hem op) en trof rechtervleugelverdediger Cees Montagne van afstand kort voor rust de lat. Het gegroepeerd aanvallende Roodenburg voegde er nog wat ver rassende Inzetten van Tisseur (net naast), en Den Os aan toe. Voor het Verkuylen overige beperkte het zich tot het wegtikken van Zwijndrecht op het middenveld. Want terwijl de debu tanten van trainer Gijs den Doolaard totaal geen rekening hiieldien met de elementen, waakte Roodenburg er voor onder deze stormachtige om standigheden hoge ballen door de lucht te verzenden. Slechts een mis verstand tussen Peter Boom en An dré Ooyendijk (De Witt onderschep te de bal en schoot in het zijnet) en aanvankelijk nonchalant uitverdedi gen van Maarten van Kooperen (op snelheid nogal eens opvallend ge makkelijk geklopt) verstoorden de rust in het Leidse kamp. Toen het samenspel na rust in hoger tempo en met meer mankracht in de voorste lniie (naast Den Os versche nen daar Verkuylen, Plijter en Han naart) werd uitgevoerd, leek Roo denburg snel te zullen doorstoten. Het bleef vooralsnog bij een redding op de doellijn van Van Gameren na een inzet van Hannaart, die de in druk maakte nooit uit het eerste elf tal te zijn weg geweest. Juist toen Roodenburg een stap terug deed kreeg het door Zwijndrecht de ope ningsgoal aangereikt. Volkomen on nodig sloeg invaller Florijn Smit in de 20ste minuut naar de Den Os voorgezette bal. Vanaf de penaltystip nam Roodenburgs aanvoerder het ca deau zelf in ontvangst: 0-1. Even was de ploeg zichzelf, gleed het via Den Os en Hannaart soepel door de verdediging, maar miste Plijter met alleen nog doelman Anne Smit voor zich. Mede daardoor dreigde de wed strijd een voor Roodenburg "drama tische" wending te krijgen toen v.d. Berg vervolgens van 35 meter af stand eindelijk doelman Boom in schakelde. Roodenburgs sluitpost dook met twee handen naar de rech terhoek, waar hij de bal door de han den liet glippen: 1-1. Trainer Rinus Smits: "Als hij prof zou zijn geweest zou ik hem hebben uitgefoeterd en hem de volgende training veertig maal in de modder hebben laten dui ken". En Boom, die kort na zijn mis ser de alleen voor hem verschenen v. d. Berg afstopte: "Voor mij is voet bal alleen nog maar een hobby. De tijd is voorbij dat ik naar het be taald voetbal wil". De kostbare en voor Roodenburg hoogstnoodzakelijke twee punten werden tenslotte toch nog opgeëist. Dankzij Verkuylen. Te recht, omdat Zwijndrecht all veel eer der uitgeteld had moeten worden, had dan ook voor zijn begrippen de Oefenmeester Den Dollaard: "We zege tot zelden gekende hoogte kun- hebben geen grootse, maar wel een nen opvoeren. Andermaal wist Plij- karaktervolle ploeg. Als de Jongens ter de winnende voortzetting na in- het dan juist op dat punt laten af- leidende zetten van Den Os en Ver weten, begin je weinig". Roodenburg kuylen echter niet te vinden. ZWIJNDRECHT Trainer Ri nus Smits is aan zijn laatste sei zoen bezig bij Roodenburg. Don derdagavond na de traing werd de selectie van de „Noord-club" van het vertrek van de oefenmeester op de hoogte gesteld. Smits: „Ik ben nu vijf Ja.ar bij Roodenburg geweest. Dat vind ik genoeg. Er moet nu maar weer eens een an der komen. Bovendien wordt het me allemaal wat pe veel. Aan het Alleen als ik een goede aanbieding krijg van een vereniging wil ik verder gaan als trainer". Overi gens stond enkele weken geleden al vast dat Smits zijn contract bij Roodenburg niet zou verlengen „We hebben het niet eerder willen bekend maken met het oog op de stand op de ranglijst".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11