Eerste paal sportzaal april voor Leiderdorpse de grond in Kulturele week in voorbereiding Wassenaarse commissie bespreekt bebouwing bij ,Princehaven, Als raad plannen goedkeurt ti Modeshow Libelle En gaan The Shoes maken? PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 8 FEBRUAI BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Leiden Geboren: Eduardus M. J. M. Bokern t steeg, Ren ate j P. Hederik, Rembrandt C. Vrijdag i-i t Herenstraat 95 (ingang 3 Winkel, Joyce J. straat), jeugdsociëteit "Time' Bevrijdingskerk, ruilclub Bos; Bijeenkomst Kooibewoners i rvèiii' betoncentrale, aanvang 8 uui LEIDERDORP De bouw van een sportzaal in het Bin nenhof is gisteravond besproken door de Onderwijscommis sie onder leiding van wethouder mevrouw Tichler. Het was een soort spoedvergadering zodat het voorstel voor de bouw van deze, lang verbeide, sportzaal 25 februari aan de raad voorgelegd kan worden. Da't scheelt, volgens mevrouw Tichler, 5 weken op de bouw. De eerste plaal kan volgende maand al in de grond op het terrein naast de katholieke school op het Van Alphenplein. Ondertrouwd: N. G. C. Nachtegeller in M. A. v. Bommel, G. J. B. M. Aal- Iers en Y. M. H. J. v.d. VI 1st, J. J. M. r. Buuren en M. J Verwaijen, H. d. Paraldo. 10.00 i Zaterdag Deze grote sportzaal, 22 bij 28 me ter, kan door een vouwwand ge scheiden worden in 2 zalen van 14 bij 22 meter. De kosten, buiten de inventaris, gaan ruim een miljoen gulden bedragen. Er is niet op de "descol"-vloer bezuinigd. "Je kan er in snijden met 'n mes, het is gemakkelijk op te vullen. Er kun nen beatfeesten op gehouden wor den en men kan er paarden op la ten lopen. Je kunt er op deze veren- KVP-er Blans houdt niet van vragen... LEIDERDORP De com missievergaderingen in Leider dorp zijn openbaar, sterker nog: men kent in Leiderdorp de z.g. „sprekende tribune"! Als U als gemeen burger een commissie vergadering bijwoont en U krijgt behoefte ook Uw zegje te doen, dan kan dat in Leiderdorp. Er zijn maar weinig plaatsen in de agglomeratie die dait ook kennen. Tijdens de openbare vergadering van de Commissie Onderwijs die gisteravond o.a. over de bouw van 'n sportzaal sprak gaf voor zitter mevrouw wethouder D. Tichler de enige toehoorder op de publieke tribune, toevallig uw verslaggever, de gelegenheid vragen te stellen. Opvallend was dat burger-commissielid Blans van de Onderwijscommissie ken nelijk niet op de hoogte was van dit democratisch voorrecht om „mee te babbelen" tijdens de vergaderingen. "Hij sprak daar luide zijn bevreemding over uit en moest door twee collega's, Marietje v. d. Molen en Reuge- brink, gewezen worden op het feit dat het publiek mee mag praten in Leiderdorp. Met wat grappen en grollen bleef Blans, toch wat storen tijdens de "spre kende tribune". Blans is ook voorzitter van de Katholieke Volkspartij in Leiderdorp; Uw verslaggever weet nu ook waar om er nooit wat uitlekt van de activiteiten van de KVP. De KVP, afdeling Leiderdorp houdt niet van vragenstellen RONALD VEEREN. de vloer niets van zien", was de toe lichting van de enthousiaste voorzit ter mevrouw Tichler. "Het is bo vendien veel geruislozer dan houten vloeren". In het complex, dat uit esthetisch oogpunt 'n welvend dak krijgt, zijn aan beide zijden van de zaal ruim ten gereserveerd voor toestelberging zodat de scholen zowel als de ver enigingen apart hun spullen kunnen plaatsen. De kwestie van de verlich ting is nog discutabel daar vooral volleyballers vaak klagen over de verlichting. Ook badmintonners heb ben gauw last van een scherpe pla fondverlichting. Ook de kwestie van de douches is nog De commissieleden hadden hierover nogal wat vrolijke opmerkingen. Mevrouw Tichler deelde mee, dat vooral opgroeiende kinderen het ver velend vonden om een z.g. "open dou che" te gebruiken. Zij hebben er graag een deurtje voor. Volwassenen vinden de kwestie open douche geen bezwaar. Uit hygiënisch oogpunt zal er 'n deurtje voor_de douche-eenhe den geolaatst worden, anders dou chen uj kinderen zich niet. Op de vraag van commissieraads lid Reugebrink of door de bouw van deze zaal de bouw van 'n sporthal op de lange baan geschoven zal worden, antwoordde mevrouw Tichler; Wan neer er voldoende voortgezet on derwijs komt in Leiderdorp, komt ook een sporthal. 'n Sporthal is pas exploitabel als die ook overdag bezet kan worden door het voortge zet onderwijs. Trouwens", zei me vrouw Tichler, 'n sporthal is maar Hooglandse Kerkgracht 48, dam M. T. H. Schreuder, J. M. J. v. Strlen, G. J, (V. A. M. Tiemes, F. V 2. v. Bork, H. C. Hogenes F. W. Goud- - 5 i H. C. Jongejan en M. J. S. Sanders, W. B. Jongma i C. J. Hendriks, v.d. Mark, P. A. L. C. Lamme en A. D. Maghielse, L. - W. Passchier Brouwer, Morsweg 114 Leidse Jeugd Sc l K. H. Kruljer, W. i M. C. Blelji, R. J. v. Vel zen J. W. Wallaarb t Lamboo, J. H. Petiet Burgerlijke stand van Zoeterwoude Zoeterwoude Geboren: Simone M. 3.30-5.30 Kreatlef swingen, 9.00 Zondag Antonius Clubhuls. dansen 8- Middelweg 19c, Leids Poppen kindervoorstellingen, 2.30 uur n Hooglandse Kerkgracht 48, danj af 8 uur nam. Geverstraat 65. Oegstgeest, i M. Verboon, Michel A. z.v. H. A. Kok en H. Isbrücker, Wll- lemijn d.v. L. B. A. en M. L. L. d. Bont M. Kortmaan Artsen Inbraak in clubhuis en boetiek LEIDEN Een bedrag van onge veer driehonderd gulden verdween in de nacht van woensdag op donderdag uit de kassa van een boetiek in de Maarsmansteeg. Men is het thoek)- pandje binnengekomen door het slot van de winkeldeur open te wrikken. Onbekenden hebben in dezelfde nacht een versterker en een platen- koffer weggenomen uit een clubhuis aan de Lange Mare. De daders heb- tikkeltje groter dan deze sport- ben vermoedelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel aan de achter- an het gebouw. OEGSTGEEST Nu valt er voor de nieuwe vleugel van de flats aan de Lange Voort-T romplaan nog niet veel meer te zien dan wat heuveltjes en paden, maar over een paar jaar zal er op deze strook grond van 4600 vierkante meter een soort heemparkje "verrezen" zijn. Een soort heemparkje want men is van plan er dit jaar inheemse heesters en bomen te planten en op de open gedeelten in de loop der jaren kruiden. Wat voor kruiden moet nog ivorden onderzocht. Voor de aanleg van deze strook werkt de dienst gemeentewerken van Oegstgeest nauw samen met de Amstelveense tuinarchitect Galjaard Men speelt bij de afdeling gemeentewerken met het idee ook de jeugdnatuurwacht bij dit project te betrekken. Het idee van ae heester- en kruidenstrook is ontstaan na aandrang vanuit de gemeenteraad op "natuurlijke" plantsoenen. De zorg van de plantsoenendienst zal zich echter niet beperken tot deze strook. Ook het water ervoor zal voorzien worden van lissen andere waterplanten zodat het een harmonieus geheel (Foto Jan Holvast) wordt. Ondertrouwd: Petrus J. en Anna J. H. M. Wijsmt Dijke en Trijntje C v. Spijker, Hen- drlcus Loomans en Elisabeth J. M. v.d. Krogt, Johannes C. C. v.d. Ploeg en Geertruida B. M. d. Boer. Daders inbraak gearresteerd VOORSCHOTEN Voor de twee de achtereenvolgende nacht Is er in Voorschoten ingebroken. Dit keer was het doelwit de textiel-groothandel aan de Woelwijklaan. De daders, twee Hagenaars die inmiddels zijn aangehouden, namen een grote hoe veelheid overhemden, jacks en an dere textiel mee. De vrije speelhoogte is zeven me ter en de zaal is zo groot dat er drie banen voor badminton uitgezet kun nen worden, een speelveld voor vol leybal of 2 trainingsvelden, een speel veld velden. Er kunnen twaalf tafelten nistafels tegeQijk opgesteld worden Ook schermers kunnen er terecht. De zaal voldoet volkomen aan de eisen die het voortgezet onderwijs aan zalen stelt. Na afloop van de sportvermoeie- ALPHEN AAN DEN RIJN Twee nissen kan men in de ruime kantine jongens van dertien Jaar zijn van 100 m2 met 'n ronde bar van gehouden. Zij hebben bekend twee 30 m2 relaxend napraten met de brommers en zes fietsen te hebben supporters. Deze kantine kan ook ge- gestolen. Owerigens staan er bruikt worden voor wijkactiviteiten. het politiebureau in Alphen rijen Als alles goed gaat kan de Leider- fietsen, vermoedelijk gestolen te dorpse sportzaal op z'n vroegst eind wachten op de rechtmatigeeige- 1974 geopend worden. naar. ALPHEN AAN DEN RIJN Gis teravond om half elf reed een 36- jarige Alphenaar met zijn auto te- gen een geparkeerde vrachtauto op de Van Foreestlaan Alphen. De "r°° man liep zware verwondingen op aan de borst, terwijl daarbij een knieschijf werd verbrijzeld. Hij moest worden opgenomen in het Rijn- oord-ziekenhuis in Alphen. In Wassenaar Communicatief r Een brief van de werkgroep „Q" lag hedenochtend op ons bureau. Woordvoerder Paul Delfgaauw deelt ons en u het navolgende mede - „Vrijdag 8 februari om 8 uur 's- avonds zal de werkgroep „Q" in de Leidse Merenwijk de actie „Kom- -munikaatsie" starten. Wat behelst dat precies? Hiervoor de milieucatastrofe. Ook de ongebrei- zouden we u willen uitnodigen. We delde industrialisatie van onze pro- laten in ieder geval zien dat er ook duktie-consumptie- en groei-econo- iets positiefs te verwachten valt van mie plegen vaak nog grotere aan- Merenwijkbewonersslagen op het evenwicht in de na- Waarschijnlijk zal ook de derde tuur. editie verschijnen van de Q-krant; Het is duidelijk dat de fundamen ten soort alternatieve wijkkrant. tele oorzaak van de milieucrisis ons Verzamelpunt voor .^"-belangstel lenden en geïnteresseerden is op Buizerdhorst 61". Aldus Delfgaauw. Mogen we even een suggestie doen? Redactie Paul Wolfswinkel haar ze de steeds zwaardere vergiften van worden aangeboden van 16-18 uur. de mens. De mens past zich daaren- De oudercommissie voert een actie tegen vele malen langzamer aan dan om de scheidende hoofdleidster een de insecten en is gedoemd de strijd geschenk aan te bieden, om het voedsel van de insecten te verliezen zonder de hulp gels. Het afslachten van miljoenen insec ten etende trekvogels is een van de Terwijl er van alle kanten op oorzaken van de op handen zijn- giebezuiniging wordt aangedrongen, devo- Verspilling Een showtje om in te bijten, dat wil entertainer Fred Helms kennelijk zeggen van de Libelle-modeshow, die maandag 11 februari in de Leidse Stadsgehoorzaal wordt gehouden. Leiden is diit jaar een van de eerste plaatsen waar zelf maaksters hun hart kunnen ophalen aan de nieuwe zomermode waarvoor damesbladen als Libelle en Margriet patronen ge maakt hebben. De show omvat 72 modellen, die getoond zullen worden door zes modellen die heus niet alle maal maatje 36 hebben Maandagmiddag begint het speotakel om half drie, 's avonds kunnen de doe-het-zelfsters om zeven uur en half tien terecht. WASSENAAR De Kulturele Kern Wassenaar bereidt, in samenwerking met het gemeentebestuur, een Was- senaarse kulturele week voor, die eind april of begin mei as. zal wor den gehouden. Een van de onder delen van de week zal zijn een ten toonstelling in het raadhuis „De Paauw" van werken van Wassenaar- se beeldende kunstenaars. De bedoe ling van deze expositie is een beeld te g even van de kreatieve aktivdtei- ten op het gebied van de schilder en beeldhouwkunst en eventueel van de toegepaste beeldende kunsten. Burgemeester en wethouders hebben ale Wassenaarse beeldende kunste naars, die aan deze tentoonstelling Stuur i eens economisch systeem is" Dit schrijft de stichting Gespreks- centrum Leiden naar aanleiding van de vogelmoord in Italië. Komende dinsdagavond om 8 uur zal er over exemplaar op dit onderwerp worden gesproken in WADDINXVEEN Zaterdag 16 februari organiseert de Waddinx- zijn er nog vrij veel instanties, die veense schaakvereniging weer haar deze vriendelijke verzoeken aan hun grote jaarlijkse schaaktournooi. Dit laars lappen. Soms is de oorzaak schaaktournooi, dat vorig Jaar 130 gelegen in onverschilligheid en het deelnemers trok, duurt de gehele dag ontbreken van het inzicht, dat de en wordt gehouden in het Gerefor- wereld ook zonder energiecrisis zuini- uieerd Verenigingsgebouw aan de ger met de beschikbare energie moet Stationsstraat. Voor thuisschakers is omspringen. Soms is het achteloos- er ^it jaar een aparte klasse. Inlich- heid zonder meer en tot die laatste tingen kunnen worden ingewonnen gevallen behoort bijv. het onzinnig vroeg branden van galerijlampen van flatgebouwen. Zo iets wordt ons ge rapporteerd over de nieuwe vleu gel van het complex aan de Aert 2358. telefoonnummer 01828-3517 of Lijk was geen lijk LEIDEN Enige opwinding ontstond gistermiddag in 't bu reau van politie aan de Zonne veldstraat. Daar kwam namelijk de telefonische melding binnen dat er in het langs de Oegstgees- terweg gelegen water een lijk ronddreef. Eenmaal naar de kant getrokken bleek het lijk echter helemaal geen lijk te zijn. In het water lag namelijk een met papier volgestopte overall, die als vogelverschrikker duide lijk geen dienst meer deed. Wat er met het "lijk" verder is gebeurd vermeldt het politie rapport niet. willen deelnemen uitgenodigd zich schriftelijk of telefonisch aan te mel den. Wijk II; Groenoord, Kooi en i wijk: R. M. Taytelbaum, Ho| 138, tel. 20266. Wijk III: Waa fessorenwijk, Tuinstadwijk Bruyne, de Laat de Kantf 32, tel. 26866. Wijk IV; Zui HaagwegkwartierF. Lahr, woudsesingel 8, tel. 21463. Leiderdorp F. Kemme, straat 184a, tel. 91000. Oegstgeest E. J. Roelant Halslaan 10, tel. 53747. Voorschoten W. vai Asserlaan 26, tel. 3960 (zateri E. James, Leidseweg 51, (zondag). Warmond A. W. Bots, Pr berselaan 2, Voorhout, tel. 11393. Apotheken De avond-, nacht en zon da der apotheken in de regio wordt waargenomen door: Apotheek, Lammenschansweg den, tel. 23553. Apotheek Smallenburg, Loevestein dorp, tel. 99211. Tevens zater 13 uur nam. Oegstgeestse Ap| Wilhelminapark 8, tel. 53274 theek Voorschoten, Leidseweg 01717—2525. W ij kverpleging Leiden Zr. Blok, Kana j 68, tel. 32129. Zr. v. d. Berg, poeilstraat 17a, tel. 54954. Leiderdorp Zr. C. v. San 64664. Oegstgeest Zr. M. J. Wan3 ven, M. H. Tromplaan 162, tel b.g.g. 54500. Voorschoten Gezondheidstf Prof. v. d. Waalslaan 25, Warmond Zr. Gramer—I Heerenweg 77, tel. 2250. Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatscb Werk Leiden, Oude Ryn 44c, t 20931. Spreekuur dagelijks v 3 uur, maandagavond van 7I woensdagochtend van 9.3010 HAZERSWOUDE Menigeen in Hazerswoude en daarbuiten vraagt zich af of pogroep The Shoes het weer gaat maken. Nu Hazerswoude- naren Wim Huis en d tweeling broers Henk en Jan Versteegen weer samen met Leidenaar Theo van Es optreden, mag in elk geval wor den gesteld, dat er van een come back op de grammofoonplaat sprake is. "Face to face" wordt door di verse radiostations bij wijze van spreken "kapot" gedraaid Radio Veronica heeft de single zelfs tot alarmschijf (ieder uur na het nieuws wordt-ie gedraaid) gepromoveerd. Wellicht leidt deze promotie ertoe, dat The Shoes volgende week een plekje in de top veertig innemen? Een televisie-optreden zou uiter aard een schop in de goede richting zijn Vogelasiel Kinderopvang Informatiebureau werkgj Dienstencentrum Noordeinpleln 2b. tel. 40483, ne Informatie, dag. van Actie "Moeders voor m geven bij zuster E. Janss Hofdijck 32. Oegstgeest, tel. 53652. Sociale raadsvrouw Maandag: 10.8011.30 uur verlichting al om kwart over ivier wordt ontstoken. Is er nu heus niet iemand beschikbaar, die in dit en an dere gevallen de „klok" even kan bij stellen en op die manier deze ver spilling van energie kan voorkomen? Jubileum Jyan die bewuste „Q"-krant. Toen we het Praethuys. De spreker zal zijn van Neslaan in Oegstgeest, waar die -fle brief op ons bureau zagen, dachten de heer E. Bartels van de stichting I -we eerst dat het 'n bombrief was. We Mondiaal Alternatief. Lebben nog nooit gehoord van de werkgroep. Van Delfgaauw daaren- -pa legen een heleboel. Plannen 'Vogelmoord Ieder jaar worden alleen al door Italiaanse jagers 250.000 trekvogels Afgeslacht. Ook in andere landen zo- %ls België, vangt en doodt men mil joenen vogels voor de consumptie of ivoor persoonlijke jachtgenoegens t De jachtmethoden worden steeds laan werden verschillende sugges- feffectiever, de vogelstand wordt hier- ties gedaan, die welwillend werden door steeds meer met uitroeiing be- aanvaard, maar niet alle in praktijk Tidreigd. J De gevolgen voor milieu en mens- dreid zijn echter nog rampzaliger. De tvogel is de natuurlijke vijand van de Jïnsecten. Die krijgen nu vrij spel. De /vfsCilGicI De Vrouwen Advies-commis sie (VAC) in Wassenaar deelt in haar jaarverslag over 1973 mede, dat zij het vorige jaar een tiental keren bijeen geweest is ter bespre king van woningbouwplannen. In be sprekingen met de architect van de woningen aan de Burman- aanvaard, maar niet alle i werden gebracht, zo bleek bij be zichtiging van de gereedgekomen t ningen. Het wordt 15 februari een drukte van belang in huize Kuivenhoven, aan de Heemraadlaan 65 in Leider dorp. De heer des huizes D. Kuivenho ven (49) viert dan zijn zilveren Ju bileum als drukker bij Drukkerij Demmenie BV. 's Morgens gaan de personeelschef en de bedrijfsleider bij de jubilaris en zijn echtgenote op bezoek en 's middags komen alle collega's hun gelukwensen en natuur lijk hun cadeau aanbieden. Twentwel jnens antwoordt hierop met allerlei ^'chemische bestrijdingsmiddelen. Ii ide eerste instantie bestrijdt hij daar- "mee de insekten, maar vergiftigt te gelijkertijd zijn voedsel. Mej. J. C. van Dieinen, hoofdleid ster van de chr. Kleuterschool „Prin ses Margriet" aan de Bremhorst- laan in Wassenaar gaat afscheid ne* Bij dragen: P. Zonneveld WASSENAAR Toen de gemeente raad in oktober 1973 besloot dat de woonschepen, die gelegen zijn in de Princehaven verplaatst zouden wor den naar het Havenkanaal hebben 18 gegadigden, die tussen de Hille- naarlaan en de Princehaven een eigen woning willen bouwen, in een brief aan de gemeenteraad aange drongen op een spoedige behandeling van hun aanvraag. Burgemeester en wethouders herin neren eraan, dat de betrokkenen al eerder tot de raad het verzoek heb ben gericht de betreffende grond aan hen te verkopen. De raad stelde zich echter op het standpunt dat over de grondverkoop pas gesproken zou kunnen worden als de verplaatsing van de woon schepen geregeld zou zijn. Burge meester en wethouders achten het, gezien de lange tijd van wachten voor do adspkant-kopers, redelijk dat nu een begin wordt gemaakt met de procedure voor de verkoop van de grond en voorbereidingen worden getroffen voor het bouwrijp maken van de grond. Voor hiertoe een voorstel aan de raad voor te leggen willen B en W deze kwestie bespreken in een open bare vergadering van de commissie Openbare Werken, die op maandag avond (17,15) in het raadhuis ge houden zal worden» LEIDSCH DAGBL Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Lel< Postbus 54 - Giro 670f; Telefoon directie en adminl tie 01710-25041. Teleffoon redactie 01710-211 Hoofdredacteur Han Muidi Maandabonnement I Kwartaalabonnement 1 Per Post I Jaarabonnement f Losse nummersf Abonnementsgelden bij vol betaling te voldoen Bi1 aut< tische overschrijving geen minlstratie- en incassokost Nabezorglng van 18.00—20 Zaterdag van 16.00—18.00 Telefoon 01710—30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2