Danaïden neemt revanche op DKOD: 13-9 doel-sparen Rabobank S FOREHOLTE MET VIER SPEELSTERS ONBEDREIGD elk maand een vast bedragje opzij leggen voor die fijne vakantie! Fides Pacta mist kans op gelijkspel tegen Blauw Wit V. d. Heli met t. v. naar huis MAANDAG 4 FEBRUARI Dames van Northa kampioen; heren van Warmunda grijpen naast de titel LEIDEN Toen in de slotfase van het handbalduel Velo-Bax/ Foreholte Elly Hoek en Nora van Niekerk voor twee minuten uit 't veld werden gezonden, verander de de Velo-hal in Wateringen in een „heksenketel". Ondanks de fanatieke toejuichingen van het publiek slaagde Velo er echter niet meer in de tijdelijk met vier veldspeelsters opererende Voor- houtse ploeg nog te bedreigen. Het offensief van Velo leverde niet meer op dan één treffer, wat vooral te danken was aan het goede optreden van doelvrouwe Anoeska Fontein. Derhalve haal de Foreholte nog een royale zege uit het vuur: 7-11. Een verdien de overwinning. Het nog steeds in degradatiegevaar verkerende Ve lo mocht dan met een geweldige inzet strijden, in technisch en taktisch opzicht toonde Forehol te zich duidelijk de betere ploeg. Met een beetje goede wil zou de marge zelfs groter zijn geweest dan nu. Nel Geerlings had echter pech toen zij tweemaal de bal op de paal kogelde. In het vooral in de laatste minuten niet sterk geleide duel zorgde Elly Hoek (4), Nora van Niekerk, Annemieke de Bruyn, Hannie Boskamp (allen 2 treffers) en Nel Geerlings voor de Voorhoutse doelpunten. Hannie Boskamp vuurde tweemaal raak vanaf de 7 meter-lijn. Een po sitief punt was dat Foreholte zich na het wegsturen van Elly Hoek en Nora van Niekerk niet van de wijs liet brengen. In de afdeling eerste klasse werd Northa overtuigend kam pioen. De Noordwijkerhoutse da mes begonnen weliswaar nerveus, maar nadat Mieke Bader er voor gezorgd had dat haar ploeg zich zelf hervond, daverde Northa over tegenstandster Athene 3 heen. Bij de rust hadden de pu pillen van Carel Caron al een 8-0 voorsprong en pas bij de stand 15-0 kon Athene via de ar men van een verdedigster de eer redden. Northa, op dat moment al min of meer in feeststemming gaf prompt het antwoord: 16-1. De enige ploeg, die nog had kunnen profiteren van een eventuele misstap van Northa, Jong Ade, maakte geen fouten en kegelde HVP me,t 12-1 omver. De opper machtige Oudedese ploeg had by de rust al een 5-0 voorsprong, In de afdelings tweede klasse bogen de dames van Sanocel/HVL na rust een 2-3 achterstand om in een 5-4 voorsprong tegen Hercules 2. De schutters bij HVL waren Gonnie Eradus en Gerda Stadt, die beiden tweemaal scoorden en Carla Jansen. Kampioene MMO maakte het derde team van Ver- burch duidelijk dat het voor de ze klasse echt te sterk is. Met als uitblinksters de zusjes Elsgeest stootte MMO via 8-1 bij de rust door naar 17-1 bij het laatste fluitsignaal .De heren van War munda grepen in de Groenoord- hal naast het kampioenschap van de afdeling derde klasse. Hermes 3 won via een rust stand van 12-6 met 15-13. Met vertragende acties werd War munda uit zijn ritme gehaald en toonde de 47-jarige Cor Huf zich nog een gevaarlijk speler. LEIDEN De Danaïden kreeg de verdiende revanche op DKOD. De Leidse hoofdklas ser in de microkorfbalcompetitie versloeg de zaterdag topclub met 13-9. Fides Pacta ver loor maar net (9-10) van kampioenskandidaat Blauw Wit, overgangsklasser Pernix verloor weer (nu van Rapiditas)Eersteklasser KNS boekte een zege op DKC. DE DANAÏDEN-DKOD 13-9 De Danaïden kreeg de verdiende re- p. vanche op zaterdag topclub DKOD, L>oor de pupillen van trainer Bos Wim van Vliet hebben het publiek lang i zekere gelaten. Het is mede door de tegenstand van de ploeg uit Heelsum vijf Meihal niet uit. In het geval van Gerard Nap was het voor de Leidse ploeg een gelukkige omstan digheid. dat Eric Filemon weer van de partij was. Hoewel de Danaïden- - aanvoerder nog niet helemaal van gebrek aan afmakers. De schot- blessure was genezen scoorde hij interessante wedstrijd geworden loosheid manilesteerde zich enerzijds 4 doelpunten. Samen met de twee Kwalifi- hij Gerard Nap (De Dan) en an- Soals van Nieske Beresma en die Vant het derzijds biJ Baxt en Ben Crum> ene. maar schitterende treffer van de twee- lDKOD). oe schutterscapaciteiten Nap. kwatn er toch voldoende rende- as vooral kwamea er -aterdagmiddag in de ment mt het «amraMcwartet, waar- de helft niet optimaal: ADVERTENTIE Wie iets wi! hebben wat hij niet in één keer kan oetalen, moet er gewoon voor sparen, liefst automatisch. Voor een vakantiereis of een auto, een caravan of een bootje. Maar evengoed voor de studie van de kinderen of voor de aanbetaling van een eigen huls. De makkelijkste, veiligste en zekerste manier van sparen is via een spaarrekening bij de Rabobank. Neem een Automatisch-spaarplan bij de Zo noemen zich Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken. In Yvonne Devilee een sterke partij speelde. Aanvankelijk kwam dat kwartet er in de beginopstelling niet uit. DKOD kwam door jeugdinter- national Jan van Ballegoyen a-1 na 2 minuten op 0-1 en toen Ben Crum een strafworp had verzilverd, was een interessante strijd gewaarborgd. Dat kwam er volledig uit, toen De Danaïden met efficiënt aanvalsspel razendsnel op 4-2 kwam, maar daarna weer het initiatief aan DKOD moest laten. De 4-5 rust stand was dan ook alleszins ver diend. Dat initiatief bleef DKOD aanvankelijk in de tweede helft hou den 5-7. Daarbij was het enige doel punt van Bart Crum, die Filemon op werkelijk schitterende wijze van zich afschudde. Deze doorbraak (hoe fraai ook) was kenmerkend voor het spel van DKOD, dat het accent te veel op de doorbraken vulde leggen. Deze strijdwijze en het "losse verde digen" werd de ploeg noodlottig. Fi- mon en Nieske Bergsma, met een feilloos benutte (ingestudeerde) vrije worp, hielpen De Danaden over het "dode punt" heen. Binnen 4 min. was het daarna 11-7, waarmede de partij beslist was. SCOREVERLOOP0-1 Van Ballegooyen; 0-2 Ben Crum (strafworp): 1-2 Sander van Unen; 2—2 Casper van Nierop; 3-2 Eric Fi lemon (s.w.); 4-2 Gerard Nap; 4-3 Marjo Beekhuizen; 4-4, Anne Hey- kamp; 4-5 Ben Crum (s.w.); RUST: 5-5 Filemon (s.w.) 5-6 Bart Crum; 5-7 v Barneveld; 6-7 Filemon; 7-7 Nieske Bergsma; 8-7 V. Unen; 9-7 V. Nierop; 10- 7Nieske Bergsma. 11-7 Filemon (s.w.); 12-7 en 13-7 V. Nie rop; 13-8 en 13-9 Ben Crum. Fides PactaBlauw Wit 910 Het zit Fides Pacta, bepaald niet mee. In de beslist niet grootse, maar uitermate boeiende wedstrijd tegen kampioenskandidaat Blauw Wit kon een gelijkspel het niet worden be reikt. De wediwstrijd kreeg daardoor niet het sensationele slot. dat er do gehelè wedstrijd had ingezeten. Met nog drie minuten te spelen, kreeg Blauw Wit de opdracht op balbezit te gaan spelen en het zag er naar uit, dat de wedstrijd beslist was. Co de Haas halveerde de achterstand van FP echter tot een punt en hij beïnvloede het Blauw Wit-spel daarmede dermate, dat de Amster dammers fouten gingen maken. Z" miste klasseaanvaller Cort van Dijk een schitterende kans op 9—11, waarna de bal richting Ruud Nie- sing ging. Niesing had zich vlak bij de middellijn opgesteld, met vlak achter zich zijn directe opponent Frits de Jong. De Jong maakte toen een kapitale fout door de bal uit de handen van Niesing te slaan. De voortreffelijk blazende Hopster floot onmiddellijk en rende naar de straf- worpstip. Nandy van Helden, die zich doorgaans met alle strafworpen in haar vak belast, stelde zich ook nu weer op (in de 17e min. had ze al een dergelijke kans benut), maar ze schoot tegen de korf aan, waarna Blauw Wit opgelucht het eindsig naal van arbiter Hopster aanhoor de. Fides Pacta greep daardoor net naast het gelijke spel, waarop de ploeg gezien de geleverde inspannin gen wel recht had. Want Blauw Wit was wel de beite ploeg, maar had geen schot, anders had het team voor rust al een voor sprong kunnen nemen. Nu was die voorsprong weggelegd voor Fides Pacta, dankzij het zuivere schot van Co de Haas, die de 11 in 31 veranderde. De tweede helft, die met 3—2 inging, begon hoopvol voor Fi des Pacta, doordat Joke Noorder- vlieit al dn de eerate minuut raak- schoot: 42. Fides Pacta liet het daarna aanvallend wat afweten. Er moest volgens het concept van trai ner Wals alleen van afstand worden geschoten en dat deed de ploeg de das om. Via drie strafworpen kw«m Blauw Wit voor het eerst aan een voorsprong en men dacht daaina wat rustiger te kunnen gaan korf ballen. Alleen de goede kansen wil de men gaan benutten, maar die theorie werd snel door Wim Niesing (overigens uit verdedigende positie) doorkruist. Tot 8—8 zou het daarna gelijk op gaan met de voor P.P. dramatische finale tot gevolg: Scoreverloop: 0—1 de Jong, Wim Niesing, 2—1 en 3—1 Co de Haas, 3—2 Krull, rust. 42 Joke Noordervliet, 43 en 44 Leonart (s.w.) 45 Krull (s.w.), 5 5 Wim Niesing, 6—5 Nandy v. Hel den (s.w.)66 v. Dijk, 67 Knul, 7 -7 Onderwater, 7-8, v. Dijk, 8-8, de Haas, 8—9 en 8—10 Krull, 9—10 de Haas. OVERGANGSKLASSE PernixRapiditas 79 Pernix verloor weer, maar het werd deze week toch 2 punten rijker. De in eer ste instantie in mindering gebrach te winstpunten n.a.v. het staken van de wedstrijd tegen Rapiditas, heeft Pernix teruggekregen, zodat de voorsprong op Soesterkwartier en S.D.O. nu weer 4 punten bedraagt. Met nog drie ronden voor de boeg, moet dat genoeg zijn. Het verlies van zaterdag tegen Rapiditas toonde andermaal aan, dat Pernix dit sei zoen niet naar wens afwerkt. Er werd ook nu weer jCvooral in de sloti fase) erg ondoordacht en vaak onbe suisd aangevallen. Toch heeft Pernix duidelijk winstkansen gehad tegen de ook niet in grote vorm stekende Zutphense ploeg. Met tegenvallende routiniers als Schimmel en Kamp huis. Vooral de enkele Jaren gele den in de hoofdklasse goed spelende Schimmel wekte een luie indruk, t Enige goede wat de Zutphense spe ler verrichte was het scoren van de treffer, waarmee hij de winst veilig stelde. Pernix' winstkansen kwamen opdoemen in de tweede helft (die met 34 was ingegaan), nadat Fred Breedveld 65 had laten noteren. De jeugdige Henriëtte Boter miste toen een opgelegde kans. In plaats van 75 werd het 66, waarna Rapi ditas tot 6—8 uitliep. Bij 7—9 ging Rapiditas over tot het spelen op bal bezit, waarbij de hardwerkende Koen ter Horst zich duidelijk onder scheidde. Bij Pernix kwam topsco rer Flip v d Kooy er ditmaal niet uit. Hij scoorde éénmaal, terwijl Ja cob Bakker (2), Fred Breedveld (2) en Daan Vreeken (2) de overige goals scoorden. EERSTE KLASSE KNS—DKC 8—7 En weer redde Ton Bey KNS. Evenals vorige week in het duel met GKV, kreeg hij bij de stand 77 een strafworp te ne men en ook ditmaal hield hij het hoofd koel. KNS heeft het tegen het laaggeplaatste DKC erg moeilijk ge had. Die moeilijkheden ontstonden pas tegen het einde van de wedstrijd die uitstekend werd geleid door in valler-arbiter Aad van Duyl. KNS kwam met Brakel in de eerste aan val niet verder dan 11. Toen liep KNS uit tot 5—2. Halverwege was het echter 54. KNS was er dus nog lang niet en dat ondervond de ploeg in de slotfase, die met een 75 voorsprong inging. Het fel tegenstrib belende DKC kwam op 77 waar na Ton Bey KNS weer eens op de valreep aan de winst hielp. Overige doelpunten van Hen Brakel (3), Hen Slegtenhorst (3) en Gees Bedijn. TWEEDE KLASSE TOPADO 98 Spannende mo menten deden zich voor in de twee de helft bij TOP tegen ADO, dat door de ploeg uit Sassenheim duide lijk werd ondergebracht. Het eerste bedrijf was met de alleszeggende cij fers 61 afgesloten, de onderschat ting trad op in het tweede half uur. Toen ADO langzaam maar zeker dichterbij kwam, werd TOP steeds nerveuzer en van het zelfbewus te spel uit de eerste helft was niets meer over. Twintig minuten voor tijd was het al 87 waarna TOP op balbezit spelend de eindstreep nog net winnend kon halen: 98. Dik Imanse (3), Wilma Kuhn (2), Dirk Meyer (2), Cees Zuurmond en Rob Meyer scoorden. DERDE KLASSE TempoVitesse 147 Met nog 2 wedstrijden te spelen heeft Tempo de titelkansen onderstreept met een dui delijke 14—7 zege op Vitesse. Binnen 8 minuten reeds was de basis voor de overwinning gelegd: 40. Het door Hans Baart wijk aonder probiet men geleide duel, gaf een ruststand van 73 te zien, waarna Tempo in de tweede helft op dezelfde weg ver der ging. Via 124 werd het tenslotte 147. waarbij Nico Kanbier (5) Ge rard Praes (4), Els de Vaal (3), Ma rijke Haspers en Ria Praes voor de produktie zorgden. Bronstring derde, Varkevisser vierde ARNHEM Na het beëindigen van de halve finales om het per soonlijk damkampioenschap van Ne derland neemt Bronstring in groep I met 10 punten een derde plaats in. die hij deelt met Van Esterloo. Voor dit tweetal staan Drost (14 pnt.) en Bergsma (11 pnt). In groep II staat Varkevisser met 10 punten op de vierde plaats met voor zich Goudt (13 pnt.) De Jong (12 pnt.) en Van der Sluis (11 pnt). Nijstad wint Molencross ALBLASSERDAM Egbert Nij stad heeft zaterdag in Alblasserdam de z.g. Molencross gewonnen. Nijstad legde de 7500 m. door het Molengebied bij Kinderdijk af in 25 minuten en 8.8 seconden. Tweede met een achterstand van bijna ze ven seconden. Bij de dames, die 2500 meter moesten lopen, zegevierde Joke van Gerven in 9 minuten en 39.8 secon- Hans van Helden goed in vorm DAVOS In Davos een begin gemaakt met internatio nale schaatswedstrijden voor sprin ters en allrounders. In de sprint vierkamp zegevierde Eppy Bleeker op de 500 meter met een tijd van 40.18 sec. In de all-roundklasse toonde Hans van Helden zich in grootse vorm door de 500 meter te winnen in 40.88 seconden. Zondagmiddag gingen de tijden op de 5000 meter snel omhoog. Bij de allrounders zegevierde Hans van Helden vóór de enige buitenlandse deelnemer van formaat de Europese kampioen Goeran Claeson. Van Hel den won zowel de 500 (40.88) en als de 1500 meter (2.03.0). Bij de sprinters zegevierde Masaki Suzuki. Zondag bleven zowel Jan Bazen als Eppie Bleeker met resp. 39.4 en 39.6 seconden binnen de veertig secon den-grens. In het totaalklassement eindigde Bazen als tweede vóór Bleeker. GOUDA Bij de tennis-achtkampen in Gouda wa verschil bij de heren zo gering Nico van Slobbe uiteindelijk d« ker pakte, maar Bert van der 1 met een televisie naar huls ging, dat hij over de totale reeks - men de voorkampen meereken het beste resultaat had behaald de dames bestond die spanning Ellen Klatt, die zes jaar geledei veertienjarige al eens zegevierde hoefde slechts één game af te s aan Annemiek van Moorst. Derd de dames werd Nora Bakker uit ij mond, die na afloop opmel „Twee Jaar geleden werd ik zev^ vorig jaar 'vijfde en nu derde. II in iederg eval nog maar één j doorgaan met tafeltennissen", vallend was dat noch Nico vai be noch Ellen Klatt zich tevr toonden over hun spel. Van Sic „Ik heb zo zuinig mogelijk gesj niet spectaculair. Ik had het dat ik tegenstanders trof, die het wilden maken". Ellen Küatt: ge week verloor ik nog mijn partijen voor de competitie. Ik n het wel taktisch spelen. De la twee maanden heb ik wegens maar één keer in de week kui trainen". En het commentaar Leidenaar Gerard Bakker, de 3! ge verdediger, die acht jaar gel al te oud werd bevonden nationale selectie, maar nu één verliespartij méér boekte winnaar: „Waardeloos. Ik zit enkele vooruitgang. Dat kun Je een dergelijke zwakke technisch! ding ook niet verwachten". De eindstanden: Dames: 1. Elllen Klatt (Te Team) 7 overwinningen, 2. Heltzel (Delta Lloyd; 5. 3. Nora ker-Broxterman (Steeds Vooruit 4. Annemiek van Moorst (I Lloyd) 3, 5. Mieke van der i Tempo Team) 3, 6. Conny Moorst (Tempo Team) 2. 7. Fierlier (Phoenix) 2, 8. Mieke i (Tempo Team) 1. Heren 1. Van Slobbe (Tempo 6 overwinningen, 2. Van der (Tempo Team) 5, 3. Bakker (Si cel Scylla) 5. 4. Lingen (Bruynzeel Keuken! 1 5. Hopman (Tempo Team) 3, 6. tovic (Bruynzeel Keukens) 3, 7. ken (Delta Lloyd) 2, 8. B. Sch t (DeltaLloyd)O. Competitie In de competitie had erekls Sanocel Scylla opnieuw geen sc 1 van kans tegen Tempo Team.1 landskampioenen wonnen met Het Leidse team werd ditmaal completeerd door Kaïrel van Schii Het tiweede team van Scylla beh n de een verdienstelijke overwini op DeltaLloyd 2: 64. Peter Schie, Theo Bakker en Wibo Gennip wonnen allen tweemaal, fl de Amsterdammers bleef Rob M ongeslagen. In de promotie hoe iklasse behaalde De Treffers keurige 82 overwinning op K uit Gouda. Jacques van Ruiten ongeslagen en Vesseur en v. d. wonnen elk tweemaal. Scylfc stuurde Vicory'55 met een 10—0 derlaag naar huis. TOV veningen met 82 van Wibats 2. leen Alkemade en Van d moesten Hoogendóorn felicitf Avanti kreeg er twee winstpu bij door Steeds Hoger/TSB 2 verslaan. Louwers bleef ongesia Van Wetten won tweemaal Straathof eenmaal. De Treffers t versloeg al eerder DITO met waarbij v. d. Meer driemaal w< Ditzelfde DITO verloor la 4. Bert van Schie en Joly So bleven zonder vdrlies. Rini Haio kon niet tot winst komen. O verloren éénmaal. Mickey Thimg al zijn partijen. Het vlaggeschip t DOCOS won de uitwedstrijd Twenty One Up met 64. Ve: woordelijk hiervoor waren v. Klauw (drie zeges) en Van met twee winstpairtijen. InvC^ Ton L'Ami won niets. Het dul spel bracht Docos de volle Scylla 5 leed een onverwachte derlaag tegen Valken bürg/AM) e Hans Roodenburg en Nico Wf 5 wonnen beiden tweemaal, tjj Blansjaar bleef met lege ha: staan. In de ereklasse dames vei Steeds Vooruit met 73 van Te n Team 2 en versloeg DeltaLloyd Treffers met 91. Alleen Nelly Paridon won van Juul Nitisusi a De Avanti-dames versloegen it erum met de cijfers 2—8. DICK DE ROl* Ik

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 16